DE NIEUWSBODE. SHEBOYGAN, WIS. J. Qui stub, Redactet>r. $1,50 per jaar, in vooruitbetaling. DINGSBAG, DEN 9 AUGUSTUS 1853. Do Nieuwsbode kost voor Nederland 2J per jaar; 1,50 in de 6 maanden; enkele nominer»€i Cenls- Kleine sommen gelds, bettij beneden een dollar, of centen boven een of meer dollars, kunnen ons immer per briefin poststempels vau een en drie cents, van laatstge noemde 't liefet, in betaling worden toegezonden. Zulke stempels kan men koopen bij alle postmeesters. Democratische Staats-Conventie. Eene Democratische Staats-Convenlie. ter benoe ming van Staats-Bsarablen voorde aanstaande alge- ineene verkiezingen, zal in het kapiiool te Madison op Woensdag den 7 September e. k„ des middags ten 12 ure, vergaderen eu uit de volgeude afgevaardigden xamengesteld zijn: Van ieder Senaats-District twee dclogaten, en van ieder Assembly-District een delegant. De commissie stelt voor, dat do Assembly-Districts convention ter benoeming eens delegaats voor de Staats- Conventie op Zaturdag den 27 Augustus, en dat de Senaats-Districts Conrentien op Woensdag den 31 Augustus mogen gehouden worden. Madison, Julij 1853. Geo. B. Smith, Alex. T. Gray. N. B. Eddy B. S. Henning, B. B. Cary, J. M. Chandler. Dtmotralisdt StaaU-Cmtrtud-CommiU. /3T De zaak is beslist en de heer J. R. Mul ler» postmeester in town Holland alhier, blij kens van ZEd. ontvangen eigenhandig schrijven: ••Vriend Q.Heden (den 3 dezer) heb ik het postkantoor overgenomen, en de heer Dr. var Altera tot Adsistent P. M. benoemd, geloo- vende dat dit het beste was." Voordeeho Aasbod.Veronderstellende dat er zich onder onze landgenonten nog velen be vinden die zonder Nieuwsblad in hun huis daar henen leven, en die uit de lezing van nieuwsbla den in hunne eigene, en ook in de Engelsclie taal, veel nut zouden kunnen trekken, of wier kinde ren zich wekelijks eenige uren op eene nuttige wijze met dezelve zouden kunnen bezig hou den,doen wij dezulken het voordcelig aanbod, om hen wekelijks den Nieuwsbode en The Se cretary te leveren, voor den buitengewoon la gen prijs van 2 in 'tjnar, namelijk: wij wil lun gedurende een jaar vijf exemplaren van ie der der genoemde bladen zenden, aan een adres, voor de som van tien dollars. Deze Nieuwsbla den kosten afzonderlijk 6 1.50 en 1. /gr Wij hebben thans «eenen Agent te Milwaukie, hebbende de heer J. J. var de Plas- sche zich onlangs met der woon in de naburige town Holland gevestigd. Hot zoude ons leed doen, indien dit de circulatie van den Nieuwsbode eenige afbreuk raogl doen, en wij verzoeken derhalve onze lezers in die stad ten vriendelijk ste, om alle als trouwe Agenten voor ons blad te arbeiden. Laat ieder hunner zijnen ijver toonen door ons slechts een nieuwe inteekenaar te zen den, en wij zullen hen daarvoor dankbaar zijn. Hos komt het? Onze inteekeningslijst is voor sommige plaatsen zoo groot, dat dit onze verwachting verre overtreft, terwijl daarentegen de zoo zeer door Nederlanders bewoonde steden Albany, Buffalo, Cleveland, Cincinnalie en Grand Haven, nnar evenredigheid van het ge tal barer Hollandscho bevolking, ons slechts en kele inteekenaren leveren. Hoe komt het? Strekt het eerste ons tot een bewijs van bijval in ons blad, het laatste hopen wij toch niet aan hel te genovergestelde of onverschilligheid te moeten toeschrijven? In het bijzonder verzoeken wij al onze geerde lezers in die steden, door eene extra poging dit vraagstuk te helpen oplossen en, zoo mogelijk, de zaak eene gunstige wending te doen nemen. Landverhuizing.Tot dus verre is de toe vloed van landverhuizers naar deze stad en om streken geringer dan wij ons aanvankelijk voor stelden. Vele zaken brengen daartoe bij, van af den oogenblik dat de landverhuizers binnen de Amerikaansche havens komen en wnnr zij door de gaauwdieven op het erbarmelijkst bedrogen en van den regten weg nfgebragt worden, tot dat nj door valscheoorblazers in de plaatsen wel ke zij doortrekken naar alle zijden worden ver spreid en de geplukte lieden zich als het ware verliezen in den manlstroom van bedrijvigheid en laven, die men in deze groote republiek bij elke schrede ontmoet gff* Nogmaals terug komende op de in St. Loois door onze landjjenoolen aldaar opgorigto Vcreeniging ter overbrenging van brave en behoeftige Nederlandera naar de Vereenigde Staten, kannen wij niet nalaten lederen regigeaarden en zich daartoe in staat gevoelenden Ne derlander in dit land op te wekken, zich aan die Veree- niging als lid derzelre san te slniten. "Eendragt maakt magt," en ontelbaar zijn de zochten en tranen door zoo menige bezorgde huisvader of kommervolle moeder in bet oude vaderland geslaakt en gestort, die wij na de bijeenzameling van een fonds zouden kontien stillen en afdroogen, door hen naar dit gezegend land, naar het welk zij als bun eenigst toevlugtsoord nit kommer en ellende reikhalzend omzien, over te voeren. Het reglement van bedoeld Emigranten Genootschap ts te vindon in no 183 van dit blad, waaruit de lezer zal ontwaren, dat de Vereenigingeone atganrene strek king heeft, niet van den aldue overgebragten behoef- tigen landgenoot eischende, dat hij zich naar sl Louis met der woon zal begeven. Iedereen kan zich aan het bestuur ab lid doen voor stellen: bet bedrag der contributie is geheel aan de keu ze des menschenvriends overgelaten. Aardappelen.Sedert een paar weken ver schenen alhier nieuwe aardappelen op d© markt, doch dezelve rijn zoo slecht, dat wij het der moeite niet waardig achtten, er melding van te maken. Onder de vele soorten die wij proefden, was slecbts eene soort goed en volwassen te noe men, en deze gelden 50 cents per busheL t3T Op franco aanvrage zullen wij volgaar ne de nog overig zijnde Beschrijvingen van Wis consin GRATIS afzenden, aan diegenen, die feniks verlangen. /3T De haven te dezer stede is bijna voltooid, en, onder de begunstiging van nog enkele we ken goed weder, zal Sheboygan in het bezit zijn eener haven, zoo nis er geene betere aan hel Mi- chigan-Meer kan gevonden worden. Alles wat wij nu behoeven is handel en producten genoeg, om eene gansche vloot van stoombooten en schooners dagelijks te lossen cd met volle lading weg te zeilden. Dat deze echter reeds vrij aan zienlijk mag genoemd worden, blijkt uit het door den haven collector aan ons verschafte onder staande verslag van den handel alhier gedurende de afgeloopene maand: Stoombooten aangekomen 60 Schroef dito 47 Schooners 12 Sloepen 2 Totaal 121 Er zijn koopwaren ontvangen ten bedrage van 324 tonnen gewigt en 2781 vaten uitge breidheid. Er werd gedurende die maand o. a. uitgevoerd: 2108 bushels tarwe, 1009 dito ha ver, 850 dito garst, 70 dito aardappelen, 36 dito graszaad, 6 dito vlaszaad, 443 vaten meel, 212 halve vaten bier, 1008 halve vaten witvisch, 34 vaten sterkendrank, 150 M dakspanen, 778 M duigen, 223 M voeten timmerhout, 36 Mist ten, 43 bundels stoelsporten, 12 M hoepel lat ten, 47S spek tonnen, 45 dozijn emmers, 124 vaten uitgebreidheid meubelen, 76 balen lom pen, 122 vaten paarl-asch, 15,000 R. R. ties, 3 M voeten zware balken, 4 M stukken voor vat- dekseis, 5 stuks hoornvee, 1 wiodtnolen, 5 kistjes candy, 1 vat was, 1 vat talk, 36 graan cradles, 1 wagen, enz. JST De doctors klagen dat onze stad zoo ge zond is dezen zomer. Niet de geringste onge steldheid heerscht onder hare bevolking. fST Sedert eenige weken zijn in deze stad twee Ieeriooijerijen geopend, die dagelijks druk bezig rijn. Aan deze bestond reeds lang eene groote behoefte. Er is ook sprake van, dat E. j. Sm alley een stoomkorenmolen wil oprigten. /gr Eergisteren hnd voor den mond der Black Lake een droevig ongeluk plaats. Drie mannen, Amerikanen, kwamen in eene nog al diep gaan de boot,beladen met vaten meel, bier en whiskey, met een noordwesten wjnd van Grand Haven varen. De wind stak op, waardoor het binnen- loopen natuurlijk meer moeijelijk^ werd. Men besloot dan om, in plnats van de Kalamazoo Ri vier, den mond hier binnen te loopen; maar on gelukkig geraakte degene, die aan het roer zat, in verwarring, en draaide de boot voor het zeil gestreken was. Hierdoor sloeg de boot om. Een van hen hield 2Ïch aan het touwwerkeen andere nan den rand van de boot; de derde, die aan bet roer zat, bleef op een barrel zitten, wel- ke door de hevige baren heen en weder sloeg, zoodat hij er af viel en verdronk. De twee an deren die roet de golven naar strand werden ge zweept, rijn met nog eenige barrels door de lieden die aan de Pier werken, gered. Hollander, 27 July J5T Door een goed vriend van Grand Haven wordt ons het volgende medegedeeld "De gemeente mogt zich alhier op Zondag den 17 Julij verblijden, dat 2ij voor bet eerst in het nieuwe en ruime kerkgebouw kon vergaderen. Voorgegaan door haren waardigen en geliefden leeraar, Ds. S. Bolks, vloeide er eene beduiden de menigte te zamen. Mogt de Heer der ge meente het werk der bediening zegenen aan ve ler harten, ook aan hen, die nog vervreemd rijn van het leven Gods, en die bij andere gelegen heden zoo niet ter godsdienstoefening opkomen. (Ibid.) /gr Voornoemd blad behelst een vrij lang verslag van een dreigend gevaar, waaraan Hol land, in Mich., op den 22 Julij door de onver moeide pogingen der ingezetenen gelukkiglijk ontkomen is. Het gevaar was niets meer of minder dan een smeulenden hoop brandbare stof fen,die door den hoogen wind in vlam gezet zijn de, de school, de drukkerij vau den Hóllander en andere gebouwen in asch dreigde te leggen. De burgerij snelde met schop, spade, bijl en houweel (geen water of emmers?) naar de plaats des onheils, en eerst des anderen daags middags "kwam er verademing en ruste voor het moege werkte volk." Ohet moet verschrikkelijk ge weest rijn, oordeelende naar het verslag dat de Hollander er van geeft Den 27 julij was bet vuur nog niet gebluscbt. SST De Detroit Tribune zegt in een artikel no pens den invoer van Spoorweg-ijzer in de Ver. Staten: "Misschien zullen wij in January 1855 ruim 16,000 mijlen spoorwegen in gebruik heb ben. Omtrent den jare 1830 nam bet aanleg- van spoorwegen alhier eenen aanvang, en de voortgang heeft sedert dien tijd tamelijk gere geld geweest, behalve in de laatste twee jaren, wanneer het aanleggen van spoorwegen sterk is locgenomen. Den 1 Jannarij 1853 waren er 13,847 mijlen spoorwegen in operatie en 10,418 mijlen in aan bouw, en van deze laatste znllen er in January 1855 drie duizend mijlen voltooid rijn. Hon derd tonnen ijzer per mijl (van een spoor) reken de, zoo worden er nu of spoedig 1,600,000 ton nen rails gevorderd om dit werk te vollocijen. Er is evenwel een aanmerkelijk deel van spoor wegen met dubbele sporen in operatie en meer in aanleg. Hiervoor rekenen wij extra honderd duizend tonnen, hetwelk verre beneden de maat is, en hebben eeD totaal Tan 1,700,000. Deze tegen $65 per ton, de tegenwoordige prijs bere kent, verkrijgen wij een totaal bedrag van een honderd en tien miilioen, vijf honderd duizend dollars, het welk alleen voor spoorijzer besteed wordt /ST Andermaal werd eenen aanslag gemaakt op het leven van den Keizer van Frankrijk, te Parijs op den 5 Julij 1.1. Voor de deur van den schouwburg uit zijn rijtuig geslegen zijnde, werd door een twintigtal personen een geschreeuw, gelijk aan dat van nachtuilen, aangeheven, waar op onroiddelijk een veertigtal mannen, met pisto len en ponjaards gewapend, op Lodewylc Napole on toeliepen, onder het geroep van A mort le tyran!" Depolicie snelde deu Keizer dadelijk te hulp en redde rijn leven, terwijl een aantal der sluikmoordenaars tegen deu grond geslagen en vijftien hunner gevat werden. Gekroonde hoofden zijn in den tegenwoordi ge* tijd gedurig in gevaar. De goede werking der Maine Drankwet in Massachusetts. Hierover meldt do Boston llerald erbarmelijke din gen. dio wij onze afschaffings-gozinden ter in aclit ne ming aanbevelen. Zoo »gl men onder anderen.dat de ongehoorde massa van bedwelmende dranken, wel ke door de onder de Maine wet aangestelde agenten thans verkocht worden, komen, wanneer men dc be duidende en steeds toenemende hooveelheid. welke da gelijks door private personen van "niet aangeslolde" handelaren in deze en andere groote steden gekocht on als drank genuttigd wordt, daar bij rekent, eenoprnc- -tische afschaffing dier wet nabij, en bewijzen volko men de onmagt van wettige huichelaren, welke het wagen door strafwetten de gewoouton, zeden, gods dienst, het eten en drinken of do persoonlijke vrij heid des volks te verkorten. Het bestaan eener dwa ze en belagchelijke wet, welke de oneerbaarheid en do huichelary zijner bijgeloovigo vrienden blootlegt, ver meerdert aanmerkelijk het getal drinkers, in plaats van den verkoop eu het gebruik der sterke dranken te ver minderen, en zal eindelijk de hoeveelheid, welke an ders lot drinken verbruikt wordt, nog verviervoudigen. Jtegtuit. EmpercurtEleazar Williams, die zich thans in het noordelijk gedeelte onzes Staats bevindt, zal bin nen kort een boek uitgeven, en in hetzelve, zoo hls hij voorgeeft, de onbetwisibaarslo bewijzen leveren, dat hij werkelijk de erfgenaam des Franscken troons en de zoon van Lodrwijk XVI is. Onlangs predikte hij in de Episcopale kerk te Fond du Lnc, als wanneer bij na de predikatie aan enkele personen raededeelde.dat het voor eenige maandea door de drukpors dezes lands medegedeelde affdatit der als zijne moedor bestempel de Indiaansche vrouw, een bedrog is. Deze kon, zegt Williams, geen Engelse!» spreken, en do waarschijnlijk omgekochte trauslaleur heeft liet tegendeel overgezet van datgene wat zij zeide. Zij heeft immer en ook toen in hare verklaring bij eedo bevestigt, dat hij, William, Diet haren zoon, maar een uit Frankrijk stammend door haar aangenomen kind is. (HUL Banner.J Stoats- en Congres Verkiezingen vonden den 1 dezer plaats in de volgende Staten: Alabama, Arkansas, Indiana, Iowa, Missouri en Te xas. In Tennessee wcrdon den Gouvorneur en do Congres-Vertegenwoordigere op den 4 dezer, on in Noord Carolina worden deze den 11 dezer gekozen. ZosnEnttSG.To Clinton, in deu Staat New York. bevindt zich een os, hebbende ccn uijer, niet gelijk die eener koe, en meer gelijkende naar een zak, nan wel ke vier spenen, dio alle melk geven. De zak is ver deeld in vier deelen, afgescheiden van elkander eu hebbende ieder deel een speen. Wanneer do os uit gemolken is, verzamelt zij weder melk als eene koe, ofschoon het dier iederen dog werkt op de hoeve van eenen heer Thora. Oorlog. Volgens de jongst ontvangene be- rigten zijn Turkije en Rusland nog bezig op el kander te blaffen en hunne tanden te scherpen, doch geen hunner schijnt genegen te zijn tot bij ten. Oom Sam staat, met de handen in den zak, bedaard naar hen te zien, nogthans veel belang stellende iu den finalen uitslag. Z3T Wij zagen ergens opgegeven, dat vijf en zeventig millioeu passagiers zijn vervoerd ge worden over de spoorwegen in Massachusetts, gedurende de iaatste zeven jaren, van welk ver bazend getal slechts 43 gedood zijn en 20 aan hun einde kwamen door eigene onvoorzigtigheid. SZT De heeren redacteuren in de Staten Ohio, Indiana, Kentucky, êdz., hebben als gas ten der verscheidene stoomboot-en spoorweg compagnien over het meer Erie een pk-iziertog- tje nnar Buffalo, den Niagara Waterval, enz., gemaakt. De heeren collega 's hebben zich met hunne familien en vrienden voortreffelijk geamu seerd. Hierop doel de heer King, van den Mil waukie Sentinel, den heeren eigenaren van stoombooten en den directeuren van spoorwegen het zeer aannemelijk voorstel.den redacteuren van Wisconsin, Illinois en Michigan eene gelijke libe raliteit te bewijzen. Z5T Men schrijft ons van Blue Island, nabij Chicago, dd. 6 Augus., "dat de Hollandsche ne derzetting, 14 mijlen bezuiden Chicago, laastle- den Donderdag Middag eene groote rarup heeft getroffen, door het schade lijden aan hare zoo buitengewoon te velde staande gewassen, door bet daar overtrekken eener zware donderbui, vergezeld van regen, wind en zware hagel. Ja, de steenen waren zoo groot, dat het oude men- schen niet heugt die ooit zoo groot gezien te heb ben de huizen zelfs hadden het aanzien in de ramen ala of zij in den slag waren geweest." De Maine" Wet.Een correspondent van de Toledo Commercial, schrijvende van Boston on der dagteekening van den 26 Julij, zegt: "Eert woord voor ik sluit, nopens eene"vraag, die de aandacht door het gansche land tot zich trekt, ik bedoel de Maine Wet. In Massachusetts en Rhode Island schijnt de gansche zaak aldus te staaneen groot aantal is voor de wet en een ander groot deel is tegen derzelver uitvoering. In 't kort, de wet wordt in geene der beide staten striktelijk na geleefd, en in vele plaatsen is zij geheel en al eene doode letter." Indien dit waarheid is van Massachusetts en Rhode Island, zoude het eveneens bewaarheid wor den in Wisconsin, en eene wet die niet wordt uit gevoerd is erger dan geene wet (Mil. Sentinel) De Pelgrims.Te Plymouth, in Massachu setts, werd den 1 dezer de vetjaardag van de in scheping der Pelgrims te Delftshaven, voor hunne verbanning naar dit halfrond, feestelijk herdacht, door eene verbazende menigte menschen, daartoe van vele Staten te zamen gevloeid. (Men zal zich herinneren, dat de Pelgrims, na eene ballingschap van twaalf jaren, uit Engeland, te Leiden te heb ben doorgebragt, deze om hun geloof vervolgde menschen op den 1 Augustus 1620 te Delftsha ven naar Amerika scheep gingen aan boord der Speedwell en Mayflower. Groote gezantschap pen waren daarbij tegenwoordig uit Nieuw En geland en Nieuw York, als: Gouverneur Clifford, Hon. Edward Everett, Hon. Rufus Ckoate, Hon. B. F. HaDett, Hon. C. H. Warren, Hon. Abbott Lawrence, Hon. N. P. Banks, Hon. C. W. Up- ham, Hon. J. G. Palfrey, Rev. G. W. Blagden, Rev. Samuel Osgood van New York, Hon/John P. Hale en Hon. Benj. Seaver, Mayor van Bos ton, welke alle deel namen in de plegtigheden, be staande in godsdienstoefeningen, een diner, rede voeringen, enz. GEMENGDE BERIGTEN. De heer Patrick O'Donohue, een der aan voerders in den vrijheids-oorlog in Ierland, in 1848, en die niet O'Brien,Meagher,Mc Manus cu anderen ter dood veroordeeld was, doch welke straf later in ballingschap werd veranderd, is uit zijne gevangenis op Van Diemen's land ont snapt, en per stoomschip Northern Light, over Cnlifornie, den 25 Julij te Nieuw—York gearri veerd. Vier zijner Kameraden, namelijk Mit chell, Martin, Mc Manus cn O'Brien, heeft hij in bullingschap raoc-ten achterlaten. Mogen ook zij spoedig met eene verlossing uit hunne Slavernij begunstigd worden! Zijne vlugt uit Australië bewerkstelligde hij op de volgende stoute wijze. Met behulp eens ge trouwen vriends gelukte het hem aan boord der stoomboot New York te komen, welke tusschen Lancester en Melbourne vaart. Hier verbergde hem de ingeuieur iu het kolenhok, waar hij ee nen geruimen tijd in hoogst onaangename hou ding moest doorbrengen, echter de naauwkeurige nasporing der nolilïe.ontging. Zwart en afgemat als een stoker kwam hij to Melbourne aan, waar hem wakkere vrienden in ontvang namen, en hem zoo lang in de wildernis verbergden, totdat zich de gelegenheid tot eene passage nnar Ame rika aanbood. Daar deze zich liet wachten, zoo reisde hij onder menigvuldige gevaren naar Sid ney, van waar hij zich op het kleine vaartuig Oberon naar eene der Ziitdzce-eilnnden inscheep te. In Tahiti aangekomen, stelde hij zich onder de hoede des Amerikaanschen - Consuls, Kapt Kelly, met wiens behulp hij over San Francisco naar Nieuw York reisde en aldaar behouden aankwam. De munt te Philadelphia is be2Ïg met het slaan van gouden 63 stukjes. In Hardin County, Iowa, zouden volgens gerucht goudmijnen ondekt zijn. De geele koorts heerscht zeer boosaardig in Nieuw Orleans. Als naar gewoonte zijn on der de armere klassen de meeste lijders. De ge goeden kunnen hunne gezondheid moer bewa ren, door zich uit de stad te verwijderen. Da gelijks bezwijken er van 30 tot 40 menschen aan die ziekte. Ashland, bet voormalige landgoed ran Henry Clay, waar deze groote Staatsman zoo gaarne vertoefde, en waarnaar hij den naam de wijze van Ashlandontving, wordt thans te koop aangeboden. De San Francisco bladen brengen bcrïgten tot den 29 Junij, inhoudende, dat het stadje Rough Ready op den 28 bijna geheel door vuur is vernield. Er zijn slechts vijftien huizen blijven staan. Het verlies op gebouwen en goe deren wordt op omtrent §100,000 begroot. Ook heeft Shanla City op den 17 Junij eene derge lijke ramp getroffen, eene schade aanrigtonde van 6227,000. Overigens zijn de berigten uit California vrij gunstig. De goudgravers maken goede ver diensten. De oogst was over het algemeen zeer goed. Haver, gerst en tarwe hadden eene leng te van acht voeten bereikten allerhande groen ten waren buitengewoon schoon. De landbou wers waren druk in bet oogsten. Er waren twee Chinezen opgehnugen voor bet stelen van muildieren. Eenige Milwaukie bladen noemen Rar- nara's Museum, zoo als dat onlangs in die stad vertoond werd, een humbug. De Czar van Rusland beeft door zijnen bij zonderen secretaris acht blokken Vermont Mur- mer, ieder ter zwaarte van zes tonnen, tot een monument voor Kieffieur besteld. Kiefficur wordt voorden man gehouden,die op de gedach te kwam om Moscou in brand te steken, bij de aanrukking van Napoleon's leger. Van Maryland is een stuk steenkool, we gende 30,000 pond, op weg naar bet glazen pa leis te Nieuw York. Wij vernemen, zegt de Green Bay Advo cate, dat onze naburen van Howard, hot werk tot het aanleggen-., van eenen plnnkenweg van die plaats naar Knukauns hebben aanbesteed, en dat er thans volk aan 't werk is om den weg te effenen. Het clipperschip "Soverei >n of the Seas", van den heer Kay, in Oost Boston, legde den af stand van Nieuw York naar Liverpool in 14 da gen af. Gemiddelde snelheid per dag 196 mij len. De overland-emigratie naar de kust des stillen meers is dit jaar zeer beduidend. Van af 1 Julij passeerden Fort Lnramie:"9689 mannen, 2248 vrouwen en 3508 kinderen. Deze voerden met zich 5415 paarden, 2131 muildieren, 102,- 828stuks rundvee,40,125 schapenen 3000 wa gens. Voor eenige dagen (verhaalt de Milwaukie Banner) toen een gezelschap Nassnuërs, die on der geleide van hunnen burgemeester gezamen lijk uit éèn oord vertrokken waren, zich op het door hunnen aanvoerder in town 10 aangekochte land begeven wilden, viel de laatste iu town Gran ville van den wagen af en twee der na komende wagens reden over zijn lijf, waardoor hij zoo be schadigd werd. dat hij in twee uren den geest gaf. Het ongeluk viel voor op de pluats, waar vroeger een logement 6tond. De ossen wilden den weg, die naar het logement afdraait, inslaan, werden schuw en de goede oude man verloor daardoor zijn leven. Men bragt den stervende in het eenige mijlen wijder staande buis des heeren Fuss, waar hij den laatsten adam uitblies. Zijne vriendeu, die door dit sterfgeval in groote verlegenheid kwa men, vonden echter dra conige vrienden, welke hen naar het hun onbekende oord van bestem ming geleiden. Het lijk huns geliefden burgerva ders namen zij mede, om daar, waar hij de rest zijner dagen in hun midden dacht door te brengen, zijne laatste rustplaats to bereiden. Een schrikkelijk volksgerigt werd den 13 Julij in Georgetown, Missouri, aan eenen omtrent twinligjnrigen neger voltrokken. Doze was de slaaf eens gehatea mans met name Henry France. Op Zondag den 3 Julij ging hij naar de woning eens mans Rains genaamd, wiens vrouw met drie kinderen alleen was. Zijn voorne men was bij deze vrouw zijne wellusten den vrij en teugel te geven. Dit gelukte hem evenwel niet. Uit woede daarover sloeg hij de vrouw dood en mishandelde op schrikkelijke wijze hare drie over den moord hnror moedor jam roe rende kinderen. Dc twee jongste wierp dc boos wicht in den hoek eener heining, omdat hem, znv als hij zeide, hun geschrei te onaangenaam ge weest was. Toen Mr. Rains te huis kwam, vond hij het verminkte lijk zijner gade en zijne bijna roet den dood worstelende kinderen. Het oudste, een knaapje, kon den moordenaar uitduiden. Deze werd dadelijk gegrepen. Ilij bekende «Je misdaad gepleegd te hebben, op aanzetting zijns jongen heeren. Ook deze werd daarop gevat. De slaaf trok echter later zijn gezegde nopens de medepligtigheid zijns heeren in. Do tot liet uiterste verbitterde burgerij der plaatsgrepen den booswicht, dien zij slechts ee nen korten tijd toestonden om de waarheid zijns getuigenis te bevestigen, en verbrandden hem. De voltrekking dezer straf is gruwelijk. Zij werd echter verontschuldigd, opgrond, dat in dio landstreek vele slaven do stoutste annvnllen op de eerbaarheid van blanke vrouwen gemaakt had den. Na de verbranding des schuldigen slaafs, hield het volk in Georgetown eene meeting en besloot in dezelve, dat Ilenry en "William France, benevens zijn gezin, binnen tien dagén Pettis County verlaten zoudenIlenry evenwel zich binnen dun tijd van dertig dagen buiten den Staat heeft te verwijderen. De gouverneur van Nieuw York heeft het onlangs door de wetgeving aangenomen ontwerp van wet goedgekeurd, inhoudende de constructie van het Niagara Scheepskanaal, en men hoopt, dat deze gewigtige onderneming zoo spoedig doenlijk zal aangevangen en voortgezet worden. De wet autoriseert een kapitaal fonds van vijf miilioen dollars, bestaande in aandeelen van 6100 ieder. Het kanaal moet gegraven worden, zoo dat schepen van minstens 500 tonnenlast van het meer Erie naar hej. meer Ontario kunnen passeren, en moet aangevangen worden op zeker punt aan de Niagara rivier, boven den Waterval, en eindigen op zeker "geschikt punt aan den zelf den stroom. Passagiers zijn aan tien cents tol per persoon onderworpen, cn de compagnie mag eveneens tol eischen van schepen, vlotten, enz. De N. Y. Express zegt, dat het geprojecteer de kanaal niet Janger dan negen mijlen zijn zal, loopondevan Schlosser, 21 mijl .boven den Wa terval, naar Lewiston. Het kanaal zal door eene gansch effene streek loopen, totdat hetzelve do bergketen bij Lewiston bereikt, waar denschepen in een verbazende dubbele sluis eene boogie 'van omtrent 300 voeten zullen moeten nedergelaten worden. De Whig State Conventie, ter benoeming van kandidaten voor de verschillende Staats ambten, is bijeengeroepen op den 14 September e. k. Dit is eene week na dc onze. Robert J. Walker zal in den loop dezer maand deze stad met een bezoek vereeren, welk bezoek in verband schijnt le staan met de eer lang aan tc vangen werkzaamheden aan deri Spoorweg van Sheboygan naar Fond du Lnc, en in welke onderneming bij de grootste deelheb ber is. Gedurende de maand Julij arriveerden te Nieuw-York 25,102 landverhuizers uit verschil lende deelen van Europa. Totaal getal landver huizers aangekomen sedert primo Januarij 1853, 163,010. Uit eenen door ons ontvangen brief van het Washington Nationale Monument Bureau vernemen wij, dat dat Monument thans eene hoogte bereikt heeft van 13C voeten. Nog steeds worden bijdragen iugezameld tor voltooijing vau het gedeukteeken. Latere berigten van New Orleans houden in, dat de gele koorts in die stad dagelijks hare slagtoffere eischt bij honderden. Den 30 Julij ove leden er aan die ziekte 12G; inde acht eu veertig uren, eindigende den 1 dezer, waren or 290 sterfgevallen, waarvan 253 aan gcnoctuJe ziekte. Het gansche aantal van niet-geabonneerde bezoekers in het Glazen Paleis gedurende dc eer ste twee weken was 33,429, en de ontvangsten bedroegen 6lG,567,25. Het aantal geabonneer de bezoekers was 16,882. Toegangsbiljetteii van nu af tot den 1 October kosten thans 65. Engelsclie bladen melden, dat de Mexi- caansche President .'janla Anna zijn linker been, dat tbans in Barnums Museum is, terug verlangt en in geval van weigering den Ver. Staten den oorlog wil verklaren. Daarentegen verlangt Bnrnura ook liet regterbeen des Presidents voor zijn museum, en men gelooft dat Barnum's eisch eer zal vervuld worden, dan dien van president Santa Anna. Vele Wisconsin-dagbladen dringen er. op aan, dat de zittiugstijd der Wetgeving op veertig dngeu bepaald eu het trnctament der wetgevers tot op vijf dollars per dag verhoogd worde. Missouri zal hare eerste Staats Landbouw kundige Tentoonstelling houden op den 3 Octo ber a. s. Dezer dagen zagen wij een gouden 25 Cents stukje, en een gouden halven dollar, die thans in Cuiifornie gemunt worden. Dezelve zijn te klein voor eenig gebruik in den handel. Voortaan znllen de oostelijke mails voor Toledo, Detroit, Chicago, Milwaukie cn audero voorname plaatsen in hol Zuiden én Westeu naar Cleveland gezonden, en van daar onder toezigt van bijzondere agenten, met minder oponthoud clan tot dus verre, verexpedieerd worden. Zij zullen zoo spoedig komen als stoombooten. en spoortreinen ze kunnen vervoeren. De Post meester Generaal zal hiervoor door velen in stil te worden gedankt. Men zal zich herinneren, dat eenigon tijd geleden werd gemeld, dat Generaal Arista, voor malig President van Mexico, eenen brief geschre ven had ten gunste van aansluiting van Mexico met de Ver. Staten. In den New-York Herald van 27 Julij komt eenen brief voor van Gen. Arista, in welken hij ontkent zulk eenen brief ge schreven te hebben, en verklaart zich zelve vol strekt tegen anexatio. - Daniel Gregg, van Illinois, is tot commis saris voor de Sandwichs-eilnnden benoemd ge worden. Nnar dezen post solliciteerden niet min der dan 10 Gouverneurs, 20 Colonels, 40 Ex- Congres vertegenwoordigers en misschien nog tachtig pnrtioulieren. v\ Een getrouw lijfeigene van den overleden Vice President King woonf thans te Washington. Mr. King schonk hein de vrijheid én tevens $2000 in geld en zijn goud horlogiu'voov zijne trouwe diensten.

Sheboygan Nieuwsbode | 1853 | | pagina 2