ljf(iijij()an mmiwk* Berigten van (Europa. J. aujJNTuS E. VEKBURG, Uitgevers. ABONNEMENTS-PRIJS. Voor li jaar ------ Voor oen joar ------ Voor zos maanden - - - - Voor drie maanden - - - - - - - $2.00, - - - - 1,50. - - - -1,00. - - - - 0,50. Alles volstrekt in vooruitbetaling. 4de JAARG. NO. 29. MOTTO: De taal, die «lige ouders spraken, Zal die een deugdzaam kind verzaken7 Neen, Broeders Landgonooton 1 neen Reoda snoeren ons de hochtsta banden. Leest slecht» de taal der Nederlanden, Eb niets rokt ooit dien bond van oen DINGSDAG, 19 JULIJ 1853. Verschijnt eenmaal per week. PRIJS DER ADVERTENTIES. Voor een jaar. niet boTen do 5 regels - - - 5,00. Boven 8 tot 16 regels, voor de eerste plaatsing - l.uil. Voor 8 regel* of minder, dito ------- 0,50. Voor elke volgende plaatsing ------- 0,25. Brieven en ingezonden stukken franco NO. 185. (Êenig orgaan der Xcirevlanbers in ÏCoorö Amerika, aan tjet nieuws, ben toesfanb en be belangen nan bei (Onïre en 2Cicnwe babcrlanb getoijb WARREN HOTEL. Do ondergoteokende recommandeert zijn voorHce- ren on Dames wel ingorigt LOGEMENT, staande in het levendigste gedoolto dézer plaats, in do gunst van allo reizigers. WARREN HILL. HOLLANDSCH LOGEMENT- WISCONSIN HUIS. 8sto straat Sheboygan. Vrondeljke bedioniug en billijke prijzen, verzekeren mij de gunst mijner geoerde bezoekers. a I JOSEPH SCHRAGE. LOUIS TESTWUIDE Beveelt zijnen vriondon, als ook hot geëerde publiek, zijn nieuw ingerigt Logement, liet K#ssnth nuts, ataando in Centre Straat, Sheboygan. n. 18. F. E. TOE WATER, Ctmsnl bcr Nrberlanbcn. Voor lowaMissouri Illinois, Belast zich met het opmaken van alle stukken voor Nederland, het incasseren aldaar of het overmaken van gelden derwaarts. Kantoor: z. o. hoek der 2de straat en Washington avn. "Planters Tobacco warehouse", St. Louis. Mo. 6ml5 HERMAN TLffiRTEL, Staats-Commissaris tor bevordering en bescherming der Landverhuizing naar Wisconsin, I:? Niedw York. Kantoor: No. 89, hoek van Greenwich en Rector Str. Een trap hoog. p20 OPENBAAR NOTARIS. J. D. GIBBS van don Gouverneur van Wisconsin do benoeming van NOTARIS ontvangen hebbende, beveelt zich in de gunst <lor Hollandsche bevolking aan tol hel schrijven van DeedsMortgages, Contracten, enz. enz., en het Legaliseren van allerhande stukken dio zulks vereischon. Komt in hol Postkantoor. Gibbsville, 27 sopt. 1852.n g43 W R GORS LINE. Advokaat en Regis-Raadgever. Kantoor8ste straat Sheboygan, wis. DOCTOR ALBERTL Genees-, Heel-, Verloskundige en Tandmeester. Naast het Wisconsin-Huïs, Sheboygan, Wis. W. W. KING. Handelaar in hot groot en klein in Ijzerwerk en IJzor, Glas, Spijkers, SmM's-, Timmerinnn's-, Kuiper'»-, Metselnar's-, wagenmoker's- en an dere Gereedschappen,Zulk een good Assortemeut als iu het westelijke Land gevonden worde Sheboygan, 1 Junij 1853. SHEBOYGAN DROGISTERIJ BOEKWINKEL, es Algemkes Df.pot vas PATENT M E D I C IJ N E N. De ondergoteokende roopt met achting do attentio in van diegenen, welke Drogisterijen, Medicijnen, Patent Medicijnen, Boeken, enz. behoeven. Zijn assortment is groot, en al do verschillende artikelen zyn met bijzon dere zorg uitgezocht, voor de behoeften dez r plaats. Hij heefi een groot assortemeut Patent Medicijnen aan de hand, en vele rnn de meest in gebruik zvnde, zyn tc koop in het groot en klein. Shoboygan, 19 Jan. 1852. Wjj. F. DA VIES. TUD IS GELD. Thans heb ik het genoegen aan mijne 'Sh«CsKZi eenchto vrienden, zoo Hollanders als Duitsehcrs en Amerikanen, te annon ceren, dat ik mij alhier gevestigd heb als H OR L O G IE MAKER, en wol schuins over het Wisconsin Iliris, waar ik ton allen tijde te vindon zal zijn ter reparoling van Pen dules, Klokken Se Horlogien, gedachtig non do spreuk Tijd is geld" en dus aan niemand den waren tijd zal kunnen geven zonder geld. Shebovgan, 15 Jnnij 1852. P. SOUFFROUW. Bankiers, 210 Oost Water Straat, Miheauhie. Wis,, Zonden geld naar alle deolon van Europa en betalen elk bedrag van geld, bij hen gedeponeerd wordende, over door tnsschenkomst van soliéde bankiers-huizen in Hol land. Zij geven 6 procent intoresc per jaar op bii hen gedeponeerde gelden, indien dezelve cono maand of lan goren tijd blijven staan. jnl66 Wissel-Kantoor, Voor Buiten- en Binnenlandsr.he wissers. Wissels op zigt op New-York. Ook gangbare wissels op de voornaamste Europesclier Bieden- Op Duitschlnml Nederland. J. Langs, Sons, Widon Co. Bremen, Goll Co., Arasterdam, JGoll Zonen. Frankfort ann don' Main, Mendelssohn Barjholdy, Hamburg, Mendelssohn Co.. Berlijn, len allen tijde te koop bij de ondergetcekenden. Gn.iffD Rarn™. Mich., BALL BABCOCK. 14 Augns. 1852.h j n 137 Buiten- en Binnenlandsch Wisselkantoor .en Spaarbank. Pnswge Biljetten van Liverpool en Bre men te koop bij BALL BABCOCK 15fi to Grand Itipids. Mich: Geld wordt Betaald roor ■TARWE ROGGE, INDIAANPOH KOREN en HAVER door H. W. CIIAMBERiLAIN Benoodigd'. 200 M. SHINGLES en 200 CORDS HOUT. Sbehoygao, 11) Jan. 1853. 3 NEDERLAND. STATEN GENERAAL. Vereenigde Zitting van de beide Kamers, op den léden Junij. Z. M. de Koning beeft beden de buitengewone zitting van de Staten Generaal, in eene veree nigde vergadering van beide de Kamers, met de volgende aanspraak geopend: "Mijne Herren! "Ik ben levendig getroffen geworden, toen on langs duizenden mijner beminde onderdanen, ge schokt in hun nationaal gevoel, en verontrust over hunne teederste belangen, zich tot mij wendden, en van mij voorziening tegen het voorwerp hun ner bekommering verlangden. "Doordrongen van mijne verpligting om aller belangen en regten te beschermen, heb ik ge meend mij niet te moeten vereenigen met den raad, welke mij door de raadslieden der Kroon werd gegeven. Ik begreep, dat bet opvolgen daarvan de boog gestegene bekommering niet opheffen, de onmiskenbare spamiing der gemoe deren niet bedaren kon. "Op het alstoen geopenbnard verlangen der ministers, heb ik aan sommigen bunner ontslag verleend en beD vervangen door mannen, die mijn vertrouwen bezitten. 'Ik heb mij verpligt geacht, in verband daar mede, een deel der vertegenwoordiging te ont binden, en de kiezers in de gelegenheid te stel len om te doen blijken van bunue waardering der omstandigheden. "Thans zie ik mij met genoegen op nieuw om ringd door de beide Kamers der Staten Generaal, en het is mij eene behoefte geweest, mijne hee- ren, in persoon uwe vergadering te openen. "Het verheugt mij dit te kunnen doen onder verblijdende uitzigten. Gewenscble goede ver standhouding naar buiteD, toenemende ontwikke ling en welvaart naar binnen, deze zijn de geluk kige voorteekenen, waaronder de Wetgevende Magt hare werkzaamheden mag hervatten. "Het bezwaar intusschen, waarop ik bij den aanhef het oog had, is, tot mijn leedwezen, nog niet uit den weg geruimd. "Ik heb getracht hierin te voorzien, zoowel door ophelderingen uit te lukken daar, van waar de wonde, onwillekeurig, gelijk ik vooronderstel, was toegebragt, als door maatregelen te beramen, in eigen boezem te nemen. "De overtuiging heeft zich bij de Regering ge vestigd, dat aan vele moeïjclijkheden alleen door eene wel is te gemoet te komen. "Het zesde hoofdstuk der Grondwet verzekert regten aan de Kerkgenootschappen; maar het legt ook aan do Regering pligten op, bij welker volbrenging het gezug der wet niet kan worden gemist. "Het is mijn oogmerk hiertoe uwe medewer king m te rut-pen. "Ik zal dit met te meer vertrouwen doen, naar mate ik verzekerd ben, dat de geest van gematigd beid en bedaard onderzoek, aan onzen landaard zoo zeer eigen, bij uwe overwegingen zal voor zitten, en dut het uwe ernstige zuch'. za! zijn, ge lijk bet de mijne is, liet beginsel van godsdiensti ge verdraagzaamheid, op onzen birdem sinds lang inheemsch, met kracht te handhaven, en al les le vermijden, wat verdeeldheid en scheuring tusschen de zonen van hetzelfde Vaderland zou kunnen doen ontstaan. "Op die wijze zal het mogelijk zijn een' toe stand te doen geboren worden, waarin door den Staat aan alle Kerkgenootschappen eene gelijke bescherming kan worden verleend, en waarin zij, in gemeenschappelijke onderwerping aan de zelfde billijke en onpartijdige wet, waai borgen vin den voor hunne onderlinge vtijhuid en zelfstan digheid. "Het is overigens mijn voornemen in deze zit ting alleen die ontwerpen van wet aan uwe be raadslaging aan te bieden, welke onderwerpen be trefft-n, die eene spoedige voorziening eiachen. "Ik verklaar alsnu deze Vergadering geopend, en ik besluit met den wensch, dat de wijsheid, die van boven is, ook ods moge opwekken en be sturen, opdat ODze pogingen ten nutte van het dierbaar Vaderland zich kenmerken door orde, vredelievendheid en regt." Z. M. had zich, met Prins Frederik, op de bij programma aangekondigde wijze naar de verga derzaal begeven, en is op gelijke wijze naar het paleis teruggekeerd; beide de reizen onder het gejuich der, zoo wel uit deze residentie, als van elders samengevloeide menigte Naar men verneemt, zullen beide de Kamers morgen bijeenkomen, om hare werkzaamheden te aanvaarden. 's Gravbkhagx, 14 Jnnij. Bij besluit van den -13den Junij, heeft Z. M. goedgevonden, met den Isten Julij eerstkomende: I) aan mr. JS.J. A. graaf van Bylandt, op zijn herhaald verzoek, /eervol ontslag te verleeRen nis commissaris des Konings In de provincie Zuid-Holland, onder daafehetuiging. voor de door hem in die betrek king bewezene diensten; 2) tot commissaris des Konings is de provincie Zuid-Holland le benoe men den staatsraad in buitengewone dienst mr. J. A. ridder van der Heirti van Duivendyke. De heer jhr. mr. J. O. de Jonge,de beken de nrchivarius des Rijks, is den 13 dezer over leden. 's Gravenhagb, 18 Junij. Men verneemt, dat de door Z. M. gehouden openingsrede, in het Engelsch vertaald, door middel van den onder- zceschen telegraaf naar Londen is overgeseind. Van de Ciiy werden er onmiddeiijk berigten naar verschillende wijken van Londen afgezonden. Ruim een uur na de afzending van hier, was men aan het telegraaf-bureau te 's Hage reeds onder- rigt, dat in de verst afgelegene wijken van Lon den het berigt was aangekomen. (Reeds den 28 Junij hnd de Nieuw York Tribune een gedeelte dier troonrede in hare kolommen.) Heden morgen is alhier eeo telegrafisch berigt uit Praag in uur overgebragt en aan zijn adres bezorgd. Eergisteren morgen te 5 uur is de tweede kabel voor den internationalen onderzeeschen te legraaf tusschen Nederlanden Engeland vau Ox- forduess verzonden en heden morgen per stoom boot roor Scheveningen aangoUngt. Die boot was door twee andere booten op sleeptouw geno- an. De kabel is onmiddeiijk in verbinding en de seinen vice versa met bei beste succes in werking gc-bragtde dienst voor het publiek zal eerst daags worden geopend. De Nederlandsche rijks telegraaf heeft zich thans reeds met ruim 420 plaatsen in verband gesteld, gelegen in Belgie, Beijeren, Frankrijk, Groot-Brittanje, Hannover, de Oostenrijkscbe Stalen, Pruissen, Saksen, Sardinië, Toskaue, Wurtemberg eu Zwitserland. De heereD Groen, van PrinstererFlout van Soeterwoude en J. W. Ge/ken hebben aun alle vrienden van het Evangelie in Nederland een schrijven gerigt, waarin zij, aangemoedigd door de vernieuwde belangstelling in het onder werp der emancipatie, de afschaffing van de sla vernij op nieuw aandringen. Zij, die zich bier mede willen vereenigeu, worden opgeroepen tol eene vergadering te 's Gravenhnge den 2ösien Junij e.k. De grondbeginselen zijndat de sla vernij pnvereenigbuar is met de voorschriften, den geest en de strekking van Gods Woorddal eene vruchtbare Evangelieprediking door de instand houding der slavernij belemmerd wordt; dat eene heilzame vrijlatiug moet plaats hebben uaar chris telijke beginselen en met christelijke opleiding moei gepaard gaandat bij dc afschaffing der slavernij het punt der schadevergoeding moet iu het oog gehouden worden. Elk lid betaalt rene jaarlijksche contributie van ten minste vijf gulden. Op den laatsteu Woensdag van April van elk jaar zal eene algemeene vergadering van het hoofdbestuur eu de afgevaardigden der af- deelingen te 's Gruvenhage worden gehouden. De heer mr. J. R. Thorbecke heeft de zeer aangenaam gelegene buiteupluuts Zeerust gehuurd, met oogmerk, om die roet zijn geziu te betrekken. Zeerust behoort onder de gemeente Stompwijk, en ligt ia de onmiddellijke nabijheid vau Voorburg, op een huif uur afstands van 's Gruvenhage. Als eene bijzonderheid bij de tegen woordige gewigtige Oostersche kwestie wordt uit Konstantinopel geschreven, dat bij het ver trek van hel Russische gezantschap uit die stad, de onderdanen vun Rusland waarschijnlijk onder de bescherming van hel Nederlundache gezant schap geplaatst zijn. Men herinnert zich, dal dit vroeger ook hel geval is geweest, tijdens het ge zantschap van den onlangs overleden baroa van Zttylen van Nyevelt. Amsterdam, 14 Junij. De heer Thorbecke is, geheel herteld, van zijne reis in do residentie teruggekeerd; euue zware koude had hem op reis overvallen, waardoor hij eonigzins onpasselijk is geweest, ducb van geen ernsligcn uard. (Intusschen schijnt hij zich up dit uogenblik te Kleef te berinden, ter wille van zijne gezond' heid.) Een zeer groot aantal nieuwsgierigen en belangstellenden geDoot gisteren buiten de Wil lemspoort, bel voor Amsterdam en zijne bewo ners en bezoekers zoo vreemde schouwspel, zui ver on goed drinkwater uit eene fontein te zien ontspringen. Met bewondering voor de kunst, die het hierin weder zoo ver heeft weten te breu- gen, dat een der vrnugstukken vaa bet hoogste gewigt voor onze stad hare oplossing heeft er langd, aanschouwden wij tevreden en inet innig genot de werking der fontein, waaruit het wa- 'ter lèr hoogte van,naar wij gissen.moer dan 20 vt oprees, en op zekeren afstand als eene wolk ver schijnende, zich verspreidde. Vooral bij den vrij herigen wind van gisteren was het schouwspel indrukwekkend. De Duinwoter-maatschappy hoeft eer van dezen eersten goedeu uitslag huror onvermoeide pogingen. Amsterdam, 18 Junij. Naar wij vernemen, zijn lieden morgen alhier ter markt aaijgevoerd de eerste nieuwe aardappelen, door een scheepje van Rijnsburg, medebrengende 20 mud, welke verkocht zijn tegen den prijs van 6 per mud. De berigten aangaande de kwaliteit zijn overliet aigemeeD zeer gunstigde Westlanders verwacht men in de eerste dagen der volgende week. Rotterdam. 15 Junij. Voor eenige dagen zijn alhier eenige der gewone cotnmissionnnirs in vruchten van Engeland aangekomen en heb ben zich terstond naar het Westland begeven, om contracten voor levering van nieuwe aardnp- pelen te sluiten, waarvan men de verzending naar Engeland binnen weinige dagen kan ver wachten. De verzending van meloenen en kom kommer» derwaarts gaat steeds door en blijven deze op enkele uitzonderingen na goede rekening geven. Gouda, 1 Junij. Ons schoon on groot kerk gebouw, zoo beroemd door zijne geschilderde "lazen, zal door de verfraaijingen die men er in wendig aanbrengt een gebouw worden, waarlijk eenig in zijne soort; men is bezig het geheel van nieuwe banken te voorzien, die amphitheaters- gewijze gesteld zijn, even als zulks in de Zuider- kerk te Rotterdam is, welk werk alleeu .door den heer Zwaan, te Haarlem, in der tijd voor ruim ƒ18,000 werd aangenomen. In Septem ber of October moet de berk geheel gereed zijn. Meppel, 11 Junij. Gisteren avond, naaf loop van bunnen arbeid, gingen twee tabnks- kerversknechts in de buurt hunner werkplaats, eenen bruidegom geluk wenachen met zijn eerst daags te voltrekken huwelijk. Hun werd de bij die gelegenheid gebruikelijke brandewijn roet ro zijnen aangeboden, en in minder dan eeu uur tijd hadden zij te zamen meer dan twee flesschen gedronken. Een hunner, zijnde F. van F., is nog dienzelfden nacht ann het ODmatig gebruik van dien drank overledenterwijl de andere, vermoedelijk door braking, is behouden gebleven. De overledene, een ijverig arbeider, diende reeds sedert 18 jaren zijnen heer, en was bovendien een waardig echtgenoot en zorgdragende vader van drie kinderen, die thans, van hunnen brood winner beroofd, in behoeftige omstandigheden gedompeld zijn. Groningen', 16 Jnnij. Men schrijft uit Wes- terwolde, d.d. 11 Junij, het volgende: "Door bet tegenwoordige gunstige weder en den laatst gevallen regen, heeft zich de rogge, welke door hel koude, schrale voorjaar dun en spits was opgeschoten, nog zeer veel hersteld en laat hel zich aanzien, dut, indien er geane nachtvorsten komen, dezelve dit juar een goed beschot zal opleveren. De rogge staat tegen woordig in vollen bloei. "Ook de veenboekweit is grootendeels gezaaid, er slaan reeds gvbeele velden boven den grond. Het gras heeft ook in de laatste dagen sterk ge groeid. "De aardappelen staan over 't algemeen uit muntend, ofschoon zij dit jaar wat achterlijk zijn. In 'ikprt, komen er geene bijzonder ongunstige toevallen, dan mag men eenen goeden oogst ver wachten." Ook uit het Oldambt luiden de berigten gun stig. Men berigt uit Ter Apel, den 7den Junij: Ten blijke hoe hier de rogge staat, dient, dat hier iemand dezer dagen een' roggebalm gevonden heeft van omstreeks 2 Ned. ellen lang. Ook gerst, haver, aardappelen enz. staan vrij goed." Assen, 18 Junij. Wij verblijden ons zeer, van verschillende zijden te vernemen, dat de win ter; ogge zich sedert de gevallen regens en het meer warme weder veel gunstiger laat aanzien, dan men aanvankelijk mogt verwachten, zelfs zoo, dat men nog een' tamcïijken oogst kan te ge- moet zien. Ook de andere veldvruchten slaun uitmuntend. Met den hooibouw is men bezig. BELGIE. Brussel, 13 Junij. Men verwacht in den loop dezer of van d« volgende maand een bezoek van tie aartshertogin Maria Dorothea met hare dochter, dc aanstaande herlogiu van Brabant. De banketbakker Mcurisse.te Antwerpen, heef; eene schrander gedachte en eenvoudige machine tot het snel eu gemakkelijk vervaardi gen van ijs uitgevonden- Tot dusver werd het bevriezen der room niet dan na een' langduren- den en vermoeijenden arbeid bewerkstelligd en dan nog verkreeg men slechts eene enkele soort ijs te gelijk. Voortaan zullen, ten gevolge der uitvinding van don beer Meurissevier soorten ijs in minder dan 20 minuten tijds en zonder ee nige moejte kunnen worden geleverd door een kind 'van 10 jaren, hetwelk niet anders heeft te doen dan een' cilinder in beweging te houden, die door kammen of tanden kracht oefent op vier met het ijs in aanraking gebragte vergaarbakken. Dit is eene wezenlijke nieuwe uitvinding en de lijd is niet ver, dat deze machine een voorwerp van huishoudelijke benoodigdheid zal worden. De Protestantsche leeraar Vent, hufkap- pellaan bij koning Leopoldis gisteren in dSjari- gen ouderdom overleden. Brussel, 16 Junij. Van alle oorden des lands ontvangt men klagten over de menigte rupsen, .die aan de,gewassen veel schade toebrengen. Men herinnert ziel; niet, dat die dieren in zoo grootc hoeveelheid zijn gezien. Uit Brussel wordt gemeld: "Men verze kert, dat tusschen de Nederlandsche en Belgiscbo bestoren steeds eene zeer goede verstandhouding bestaat,ook ten aanzien der gemeenschappelij ke maatregelen, welke in de toekomst door mo gelijke gebeurtenissen, in het welbegrepen be lang van beide de landen, zouden kunnen ver- eischt wordeD." ,T-,Df Verheyleweghen heeft bij ko ninklijk besluit de toelating gekregen, te Border- hout eene fubrijk van ossen-poot olie op te rigteu. frankrijk. Pabus, 12 Jnnij. De Gazette des ffopitavx deelt eenige bijzonderheden omtrent een nieuw slaapmiddel roede, hetwelk door den Engelscheu geneesheer mr. Richardson, te Londen, gevon den is, en dat zeer voordeelig den chloroform moet vervangeD, daar het geeD het minste ge vaar bij bet gebruik oplevert, blijkens de me nigvuldige proefnemingen op diereu gedaan. Het is door den rook, dien men verkrijgt door het branden van eene zekere verscheidenheid van de plant geheeten Wolfeveest, dat de slaap verwekt wordt Even als bij de chloroform, moet de rook worden ingeademd. Brieven uit Rome spreken van het voor nemen van den Paus. zijn leger voortaan op den ouden voet te bezoldigen. Hij heeft aan Keizer JVapoleon doen weten, dat, indien d--ze zijn le ger terug riep, bet behoud van de rust daardoor niet in gevaar zou worden gebragt: de Keizer evenwel is van eene geheel audere zienswijze. Op eene soiree musicale, onlangs alhier gegeven, door Mme. Farrenee, eene virtuoso zoowel in compositie als op dc piano, heeft zici» o. a. eeo der uitmunlendste fluitspelers onzer eeuw, de beer H. M. van Boom van Amsterdam, doen hooren, die door zijne betooveronde toonen de talrijke toehoorders zoodanig in verrukking bragt, dat zij niet nalieten hem te overreden zich daar met der woon te vestigen, hetgeen hij nog- thans volstandig geweigerd heeft; doch daaren tegen beloofde bij zich .spoedig andermaal naar Parijs te begeven en hem in de gelegenheid i«* stellen zijne veel omvattende kunstvaardigheid op dat instrument te doen hooren Parus 19 Junij. De ministerraad, eergiste ren te St. Cloud gehouden, heeft zeer larrg ge duurd. Men verzekert, dat de discussie zeer le- vendig is geweest en dat de Keizer het volgende moet hebben gezegd"Zeker zni de vrede niet gestoord worden, maar ik wil toch. dat de demon stration van Rusland mij tot iets nut zullen zijn." De minister van oorlog, maarschalk Saint Arnaud, bezoekt de voornaamste vestingen van Frankrijk en de hier en daar gevormde instructie kampen. Te Metz. waar hij gisteren is aangeko men, zou hij eene grooie revue bijwonen en ai de militaire establissemeotcn in oogenschouw ne men. In allo zeehavens worden matrozen voor de dienst op de Fransche oorlogsschepen aangeno men, waardoor vele bandon aun de werkzaamhe den in de handelsplaatsen worden onttrokken. In Zuid-Duitschland wordt thans een uit muntend middel aangewend, ter voorkoming van schade welke ratten en muizvn in dc koren zolders aanrigten. Alvorens hel graan uit te schudden, wordt de bodem met eene laag takken van den vlierboom belegd, waarvan do reuk dit ongedierte verwijderd houdt. Men kan ook, des verkiezende, deze takken langs de muren ophangeu, hetgeen bijna dezelfde uitwerking heeft, Men meldt uit Wiesbaden, dat verscheide ne R K. goestelijken in Nassau, ton gevolge hun ner bemoeijingen mot het geschil "tusschen de bisschoppen van don Boven-Rijn en sommige re geringen, onder aanklagt van strafbare oprui- jing tegen de overheid, aan eon crimineel onder zoek onderworpen zijn. Men berigt nis zeker, dat prins Albert van Pruissen (gescheiden gemaal van prinses Marian ne der Nederlanden) j.l. Zondag op het kasteel Altenstein, in het Meiningsche, met freule v. Baneh in het huwelijk is getreden. De jonk vrouw is door den hertog van Heiningen loi den gravenstand verheveo. Men hoeft hier de tijding van de bemagti- ging van Ganking en Khin Kiaug Fou door do Cbinesche muitelingen. Door die verovering zijn de rebellen zoo goed als meester van Yungs tze-Kiangen van het kanaal dat Chiou doorloopt en dat oumisbaar is voor den toevoer van levens middelen. Het bezit van die positie door de Engelso.ho deed den Keizer van China voor eenige jaren den vrede aan Brittanje vragenhet is niet denke lijk dat de muitelingen even goedwillig dien zal- len verleenea. Zonder vreemde tus&chenkamsi gaat Chinawaarschijnlijk een tijdperk van ramp zalige regeringloosheid te gemoet Het streven naar verhoogd loon wordt iu Engeland zoo algemeen, dut zelf de poluiebe- dienden te Manchester, ten getale van tweehon derd-vijftig, hun ontslag gevraagd hebben, ten zij hun loou in«t eenige shillings por week vee-, hoogd wierd. Tot nog toe sohenen de stedelijke overheden gezind den eisch af te wijzen en maak ten zij aanstalten, om zoo goed mogelijk in de dienst te voorzien.

Sheboygan Nieuwsbode | 1853 | | pagina 1