3de JAARG. NO. 23. ÜLNGSDAG, 8 JUNIJ 1852. NO. 127. Berigten wan Örtiropa. J. QulntuS E. VERBÜRG, Uitgever». ABONNEMENTS-PRIJS. Voor lè jaar§2,00. Voor een jaar1,50, Voor zes maanden 1,00. Voor drie maandeno,5o! Alles volstrekt in vooruitbetaling. MOTTO: De taal, die zalige oudera sproken, Zal die een deugdzaam kind verzaken? Neen, Broeders Landgenooien neon Reeds snoeren ons de hechtate banden. Leest slechts de taal der Nederlanden, En niets rukt ooit dien band van een Verschijnt eenmaal per weok. PRIJS DER ADVERTENT1EN Voor een jaar, niet boven de 5 regels - - - .>,00. Boven 8 tot 16 regel», voor de eerste plaatsing - 1,00. Voor 8 regels of minder, dito ------- 0,5q. Voor elko volgende plaatsing -- 0,25. Brieven cu ingezonden stukken franco. (Ëcnig orgaan bcr Ncfccrlanhcrs in Noorb Amerika, aan Ijct memos, ben loestanb en be belangen nan Ijet (Dnöe en Niemoe babcrlanb getoijb Holland, W13., 20 Mei 1852. Waarde Vriend QUINTÜS Mot groote blijdschap heb ik in UEds blad vuil den 18 Mei II. in de gemengde berigten ge lezen, dat de Turksche Sultan aan een der hee- reii Rothschild een gedeelte van Syrië, waar in de Heilige plaatsen" zijn gelegen, heeft ver kucht enz., en dat het stellig verzekerd wordt, dat hij (de heer Rothschild) daar in Jeruzalem een tempel Salomons zal doen bouwen, naar de beschrijving daarvan in de Heilige Schrift be waard, en dat de briefschrijver daaruit voorspelt, dat de heer Rothschild weldra eene uitnoodiging zal duen aan de Israëlieten om weder te komen, nader de tenten van Abraham eu Jacob.Dat Jeruzalem herbouwd zal worden, en de Israë lieten daar zullen wederkeeren, is zeker, vermits het ons de Bijbel duidelijk leert; echter was ik nu bijna 5 jaren geleden onder het gehoor van een' der Domenics in Michigan, dio predikte, dat Jeruzalem in Michigan werd gebouwd en verder zou gebouwd worden, hetwelk ik echter niet kon gelooven, omdat de schrift duidelijk ge noeg leert, dat Jeruzalem nog op zijne oude plaats zal herbouwd worden. Ik kan u molden, dat ik den Bijbel over dit een en ander heb nage- zi.-u, en dit ten slotte heb opgemerkt, in het bij- z .ader Evang. Luk. 21 vs. 24: Jeruzalem zal van de ll iJeoen vertreden worden, tot dat de tijden der Heidenen vervuld zullen zijn, cn Ro meinen 11 vs. 25 en vervolgens; verder heeft bet mij dan ook meer en meer de verzekering gegeven uit de H.-ilige Schrift, hoe dat de toe- komst onzes ileereii Jezus Christus met dal al les zoo naait,v in verband staat. Doch voor die toekomst onzos Heeren zullen er nog die ont zetten Ie t'j len op narde komen, die wij lezen Evan. Luk. 21 vs. 25 en 2G. De toekomst onzes Huercn Jezus Christus, wanneer Hij andermaal weerkomen en als Ko n'.ag hoerschen zal op deze aarde en al de Hei ligen met Hm, dat tijdstip nadert('daarom bidt ook een g.-Iuovige, Uw koningrijk kome) de teeketien der tijden, de woelingen der volkeren, de onverschilligheden der Heideusche Christe nen, cn alles wat 011s beschreven slaat in «J< Schriften, getuigen het ons Men moge kerken bouwen, de eene bij de andere, het baat niet, zoo lang Christus niet in ons leeft, en wij in Hemhet baat niet dat wij eenige kenris hebben aan ons hart, ccnige ontroeringen in ons gewe- I it m.n'.e-M nnlli.r, ililtlfnfi-n l'ün danken, wiens getuigenis ik bemin, alleen bemin als de eenige ware Goudmijn. Deze zij, gelief de^ lezers, ook onze goudmijngraven en zoeken wij daarin dan maar ijverig voort, laat ons het echte goud behouden en anderen daarvan mede- deelen, want de genade is niet afgunstig. A. StOKDIJK. •nige ondervindingen van blijdschap, ja veel meer zou men kunnen opsommen wal al uii-t baten kun, onder hetwelk men voorname lijk ook nig dit kan brengen, dat de een zegt: ik ben Gereformeerd," een ander "ik ben Lu- tersch," een derde "ik ben Meimist," enz. O neen het geldt alleen een Discipel van Jezus te zijn, cn elk die een Discipel van Hem is, moet «uk het Evangelie prediken naar de talenten die Hem de Heere gegeven heeft, en als Hem ge vraagd wordt, "wat geloof hebt gij?" antwoor den kunnen: "Ik ben een Discipel van Jezus Christus;" het is ook daarom dat ik als een disci pel van Jezus Christus u allen die dit leest, of hoort lezen, wil opgewekt hebben naar Jacobus 5 vs. 8de toekomst des Heeren genaakt, en Mattli. 24 vs. 42Waakt dan, want gij weet niet in welke ure uwen Heer komen zal. Dat toch niemand zegge, lees 2 Petri 3 vs. 4 Dal niemand toch wegn-denere de toekomst van Jezus Christus, want dat is ongeloof, en doet den mensch sluimeren, jn slapenen wat dan dat kan men vinden Matth. 25 vs. 114, en wanneer men met dit te lezen eens ernstig na denkt, moet men dan niet zeggen, o hoe vele wijzen slapen met de dwazen in oDzen tijd Ja gewis, o hoe vele wijzen redeneren door die vcrdorvcnc kerkleer, dat de Heerc Jezus niet wederkomen zal om als Koning te heenschen en le zitten op den troon zijns vaders Davids; daar hot de schrift toch duidelijk leert. Och ellen dig is het te hooren, hoe de duivel al sedert eeuwen op de been is geweest, om de toekomst van Jezus Christus uit de schrift weg te rukken, en de menschen den Bijbel te doen vergeestelij ken, door te zeggen, dat moet gij zoo en zoo ver- stnun; gij moet zulke aardsche gedachten van uwen Jezus niet hebben. Juist daardoor zoekt die looze duivel den mensch anrdsch te houden. Men kan Rom. 7 heel goed tot aan het 25 vers van dat kapittel verstaan, maar verder, dan be gint men de schouders op te trekken; van waar komt zulks? Het is al weer dat ongeloof. In Ne derland heb ik menigmaal opgemerkt in de sterf- berigten, hoe de nogelntenen zich meermalen troostten van de afgestorvene in den Heere een maal weder te vinden in den Hemel. De Apos tel Paul us schreef een andere troost aan de ge- lojvigon in 1 Tessal 3 vs. 13 en 14, gelijk de brieven aan die gemeente over het geheel vol zijn van de toekomst van Jezus Christus. Noemt dan den Bijbel in de band, leest hem, log u bij hem neder, laat alles varen, laat u door God alleen leeron, leggende alle boeken ter zijde, vooral onder biddend opzien tot God, houdt vast en wordt wakker, dan is het mogelijk dat gij in hot kort met David zegt. Psalm 119 vs. 99: Ik ben verstandiger dan al mijne leeraars, omdat U we getuigenissen mijne betrachtingen zijn. Ts NEDERLAND, 's Gravenhage, 11 Mei. De heer mr. 'J. S. Lotsg heeft dezer dagen, bij liet aanvaarden der betrekking van burgemeester der stad Dordrecht, verklaard, dat hij zijn ontslag zal nemen als lid van de Tweede Kamer der Staten Oeneraal. Ook verneemt men, dat de heer mr. L. D. Storm, burgemeester van Breda, zijn ontslag als lid der Tweede Kamer genomen heeft. Amsterdam 11 Mei. De aansluiting van on zen Rijn-Spoorweg met Pruissen, eene verande ring van de weg tusschen Amsterdam cn Arnhem cischendc, zal die verandering op eene uitgave van/ 2,371,000 komen te staan, in welke som de versmalling met dubbel spoor, voor meer dan 1 milliocn is begrepen. Aan de drie hoofdstations: Amsterdam, U- trecht en Arnhem, zal eene onvermijdelijke uit breiding moi-tcn gegeven worden, ten einde de werking voor de vernieuwing van het spoor te kunnen uitvoeren, gedurende de gelijktijdige ex ploitatie van den spoorweg. Voor uitbreiding van het terrein van liet station Amsterdam, vcrbrceding der unrdenbaan enz., zal ongeveer/54,000voor do werken aan het station Utrecht 99,000on voor die te Arnhem 29,000 noodig zijn, terwijl 10 nieuwe loco motieven voor smal spoor, gemiddeld per stuk op/25,000 komende,/400,000, en het sucecs- siveiijk veranderen op smal spoor, van 200 rij tuigen van allerlei aard, gemiddeld f 000 per stak eiseliende, 12,000 zullen vorderen. Het Duiiselie spoor heeft eene breedte van 1 el 435, en het eigenlijke spoor, gemeten op het mid den rail, heeft eene breedte van 2 NederL ellen. Binnen 3 jaren na de uitwisseling der ratifica tion van het verdrag tusschen Pruissen en ons Rijk, zal de correspondentie tusschen Obcrhnusen, Arnhem en Utrecht en van deze stad op Amster dam cn op Rotterdam, gereed moeten zijn. On- e regering draagt in de kosten der versmalling an het spoor eene som bij van 1 millioen gul den. Dordrecht, 10 Mei Wij vernemen met hel grootste genoegen, dat ook onze vaderlandscke zeekust met de Engelsche zal verbonden worden door ccnen onderzeese/ten telegraaf, welke te Sclic- venlngen zal aanvangen. Eerbiedige hulde en dank worden loegebragt aan de houge regering, die door daden hare belangstelling loont in de verbetering en uitbreiding der middelen van ge meenschap, vooral met een land, welks handels betrekkingen met Nederland zich dagelijks uit breiden. Uit Leiden meldt men, dat door de heeren D. A. Schretler en Co. aldaar is aangenomen het leveren van 5000 stuks gegoten ijzeren pij pen, bestemd tol het leiden van den telegraaf draad binnen de steden Dordrecht, 's Gravenha ge en Amsterdam. Leiden, 11 Mei. Gisteren gaf de heer Ko ning uit Dordrecht in onze stad, ten aanschouwe van een zeer talrijk publiek, uit professoren, stu denten en anderen bestnnnde, de sterkste proeven van de uilwerking van het magnetisme op waken de menschen. De proeven betroffen voorname lijk de beweging en den smaaken het strekte tot niet weinig genoegen van bet publiek te zien hoe eenige studenten, daartoe verzocht, al hunne krachten inspanden om den magnetiseur te slaan en te stompen, maar daarin niet konden slagen, en slechts bewegingen konden maken langs dien kant waar hij het verlangde. Naar men verneemt, zou de heer Koning zijne kennis er van hebben gekregen van een' Amerikaan en zou ook hij be reid zijn hun, die bet verlangen, daarin onderrigt te geven. Heenvltet, 10 Mei. In den afgcloopen nacht is het dorp Simonshavon door eene vreeselijke ramp bezocht. Een iu eene woning ontstane feilen brand woedde met zooveel hevigheid voort, dat hij in enkele uren de kerk, 14 huizen met of zonder schuren er achter, in de aseh heeft gelegd; 21 huisgezinnen bevinden zich daardoor zonder dak. De verwoesting is groot De pan den waren evenwel bijna allen tegen brand schade verzekerd. Meppel, 9 Mei Het getal slagtoffers van den 6terken drank is alhier wederom met een ver meerderd. Zekere A. B., schipper van beroep, maakte sedert lang een groot misbruik van den verderfelijke!) jenever, 't welk ten gevolge had,dat zijne schippers afluire geheel verliep en hij zelfs niet meer knechten in zijne dienst kon bekomen, zoodat zijn vaartuig reeds eenen geruimon tijd stil ten anker lag. Nu ten einde raad, werpt hij zich in de armen der roekeloosheid en maakt, ten aan zijn leven. Reeds had men hem sedert den vroegen dag vermist, toen men hem Zaturdagmor- gen bij de Galgenkamsbrug levenloos uit het wa ter ophaalde. Er had te Maastricht den 9 Mei een droe- g ongeval plaats. Eene oude dame van 80 jaren. mevr. de wed. Men hare meid, met haar in dezelfde kamer slapende, zijn door den damp of rook van de kngchel gestikt en hebben beide alzoo het leven verloren. Onder de aanzienlijke vreemdelingen, die Maandag te Parijs in eere-tribunes, ter bijwo ning van het feest, werden opgemerkt, bevonden zich de volgende Nederlanders: De baron van Kuttendijke, de baron van Pallandt, de majoor Qillg de Montela de kolonel van Toll en do kapitein der artillerie van het Oost Ind. leger de Chateleux. Tusschen Hessen-Darmstad en Nassau is een kleine strijd ontstaan, welke voor handel en gemeenschap op don Rijn zeer nadeelig is. De Ncderlundsche regering heeft in het belang der Nederl. Stoomboot-Muatschappy de Bondsver gadering 0111 hare krachtige tusschenkomst ver zocht. Te Koppcnhnge zal ook een glazen paleis worden opgerigt voor tentoonstellingen van voort brengselen van schoone kunsten en nijverheid uit de drie Scandinavische rijken. Het kapitaal is door Dee nschc, Zwcedsche en Noorwccgsche ka- pitalis ten bijcengebrngt De heer mr. J. van lennep geeft in do Am- ster dumsche Courant een omstandig berigt we gens den heer Alexandre Vuttemare, wiens be zoek hier te lande, tot bevordering van zijn stelsel van letterkundigen ruilhandel, reeds is vermeld. Daaruit blijkt dut die kundige vreemdeling de zelfde is die zich vroeger, onder don naam van Alexandre, hier en elders als bekwaam en gees tig buikspreker en tooneelspeler deed kennen, maar dat hij als zoodanig te Berlijn voor het eerst openlijk optrad, met het mensehlievend doel om cenc geëmigreerde Frnnschc familie uit gelde lijke verlegenheid te helpen, eene dochter uit wel ke familie naderhand zijne vrouw werd. Reeds toen hij sedeit, als buikspreker,verschillende lan den bezocht, en overal roem en geld inoogstte, had hij zijn stelsel van letterkundigen ruilhandel begonnen, en, zegt de lieer van Leunep, "de zelfde man, die 's avonds de menigte met zijne grollen vermaakte, 's morgens als geleerde de boekerijen bezocht, en 's middags aan den disch dor aanzienlijken, die hem bij zich noodigden, aanzat, legde dus den grondsteen van het stel sel, dat hij wilde bouwende geldsommen, als kunstenaar ontvangen, besteedde hij schier uit sluitend als geleerde; aldus Alexandre dienstbaar makende aan Vatte mare, en het buikspreken aan de wetenschap. Op deze wijze rusteloos voortgaande, was het hem in 1830 gelukt zijn plan te Parijs ingang te doen verkrijgenmaar bij het uitbarsten der om wenteling begreep hij, dat, zoo bij nu de zaak van daar liet uitgaan, men elders denken zou dat er een politiek doel achter stak, en men hem diensvolgens zou wantrouwen. Hij ging dus naar Rusland, waar Keizer Nicolaas het onbereken baar nuttig stelsel van den heer Vuttemare in het i officieel dagblad deed aanprijzen, cu eene meer dan vorstelijke som ter beschikking des ontwer pers stelde. Dezelfde toejuiching ontmoette Vat- temare overal, waar hij zieh bij gekroonde hoof den vertoonde, en na in Europa de zaden ge strooid te hebben, wier wasdom hij thans te ge- moet ziet, begaf hij zich naar Amerika, waar hij het ongeloofelijke verrigtte, museums en boeke rijen deed ontstaan.van welker nut niemand vroe ger droomde; boeken bij duizenden ronddeelde en er duizende in ruil terug ontving, en eene toe juiching verwekte als zelden iemand ten deel viel; terwijl hij bovendien toenaderingen verzoe ning tusschen de afstammelingen der Fransche en Engelsche kolonisten in Canada wist te be- werken. B E L G I E. Brussel, 10 Mei. Het is nu zoo goed als ze ker, dat,ten gevolge eener overeenkomst tusschen de Fransche en de Belgische regeringen, ter we- derzijdschc verwaarborging van den letterkundi gen eigendom, eerlang een einde zal worden ge maakt aan het bedrijf der dusgenoemde Belgische nadrukkers van Fransche boekwerken. Men heeft van deze zijde toegegeven aan de vorderin gen van het bewind van Frankrijk, maar daaren tegen geene meer gunstige bepalingen, dan de thans bestaande, voorden invoer van Belgisch ij zer en steenkolen kunnen erlangen. De vrees voor 't koolzaad is thans geheel verdwenen. De laatste regen heeft alles gered en de oogst belooft goed te zullen wezen. Een koud weder is overigens beter voor 't bloeijen dier p lant dan een zacht. Het koren en de tarwe hebben insgelijks een zeer goed voorkomen gekregen. F R A N K R IJ K. Parijs, 9 Mei. Aller aandacht is than9zoo als wel te naauwernood vermelding behoeft, ge vestigd op de militaire plegtigheid, welke tegen morgen is bepaald. Het Veld—van-Mars zal reeds vroegtijdig door eene genoegzame militaire magt worden omringd. Te 9 uur des ochtends zullen de voor het publiek bestemde plaatsen worden opengesteld. Men rekent dat omstreeks 300,000 personen ooggetuigen zullen kunnen zijn van de plegtige uitdeeling der adelaren. Waar zullen al de vreemdelingen huisvesting vinden, is de vraag die men allerwcge hoort. Hooge sommen worden er met de driestheid der wanhoop voor staan- en zitplaatsen voor ramen en in kamers geboden, maar overal hoort men het, vooral voor Engelscheu zoo verschrikkelijke woord: bezet! De Engclschen bieden zelfs, zonder den mins- stcn schroom, aan hooggeplaatste lieden groote sommen voor een plaats-biljet bij de revue. Men lacht er over met Fransche goedhartigheid. De levensmiddelen stijgen in prijs. Op straat werden biljetten verkocht voor 30,40,50, en 100 francs. Van waar die biljetten kwamen, weet men niet, en daarom werden de verkoopers ge arresteerd. Het souper der militaire school zal door 15,000 gasten genuttigd worden. Dat getal groeit eiken dag. lieden althans werd er spijs cn drank voor 2UQ0 monden meer gevraagd Men zegt, dat er volgens een programma zal geroepen «orden: Ine Je Keien! en d:,t men zich daarin vooraf oefende.AUuans eene gene. te sterven.' raals-vrouw zeide eergisteren tegen een harer den van Louis Napoleon geplaatst en pleglig ingewijd; men denkt daarbij onwillekeurig aan het planten der vrijlieidsboomen in I84S. De heer Thiers heeft verlof ontvangen om in Frankrijk terug to koeren. Men wil weten, dat hij een nacht te Parijs heeft doorgobragt, om voor zijne reis naar Italic zijne papieren in orde te brengen. Parijs, 10 Mei. De groote militaire revue, door heerlijk weder begunstigd, is met een' schit terenden uitslag bekroond geworden. Geen ongeval hoegenaamd heeft dc volledige uitvoering van het programme belet Er was ee ne talloozc menigte samengevloeid om het feest bij te wonen; geheel Parijs was op het Veld van Mars vereenigd. Nadat dc President de rijen der soldaten van alle wapenen, in slagorde geschaard, luid door loopen, werd tot de uitdeeling der adelaars over gegaan. De chefs der korpsen traden voor en schaarden zich aan den voet van den trap, die naar de tri bune van den President voerde. Zijsti.-g« n uch- tervolgens den trap op en ontvingen uit handen van Lodewijk Napoleon de hun bestemde vaan dels. Toen deze alle waren uitgereikt,schaarden zij zich voorden President, om zijne toespraak aan te hooren. Er heorsclite eene diepe stille. Dc President hield met eeno luide cn krachtige stem de volgende aanspraak "Soldaten! Dc geschiedenis der volkeren is grootendeels do geschiedenis der legers. Van hun ne tegenspoeden hangt liet lof af vnn.de beschaving en het vaderland. Op de nederlaag volgt vreemd» overbeersching en regeringloosheid; op do zege praal roem oforde.De nation dragen dien ten gevol ge even als de legers een diepen eerbied toe aan die zinnebeelden der militaire eer, die in zich zei ven een geheel verleden van worsteling en zegepraal bevatten. De Romeinsche adelaar, door Keizer Napoleon in het begin dezer eeuw aangenomen was het schitterendste zinnebeeld der wederge boorte en der grootheid van Frankrijk. Hij ver dween tijdens onze tegenspoeden. Hij moest wederkeeren, zoodra Frankrijk, do smet zijner nederlagen hebbende uitgewischt, cn meester over zieh zeiven, zijn eigen roem niet meer zou schijnen te verloochenen. Soldaten! Neemt der halve de adelaars terug. Diet als eene bedreiging tegen dc vreemdelingen, maar als het zinnebeeld onzer onafhankelijkheid, als de herinnering aan een heldhaftig tijdperk, als liet zinneneeld van den adel van ieder regeraent. Neemt deze adelaars terug, die onze vaderen zoo dikwerf ton zege heb ben geleid, en zweert lot hunne verdediging, is 't Is bekend, dat de vleesch-beschuit, als voe- dings-middel, op de Noord-Amerikaansche sche pen in gebruik en hoogst doelmatig bevonden is. Nu lezen wij, dnt ook reeds te Bremen zulke beschuit goeden aftrek vindt Elke beschuit be vat do kracht van ruim pond vleesch, en is, hard of met «enig zout bewerkt, een welsmaken de en bijzonder voedende spijs. Hare deugd zaamheidzegt de Landverhuizers-Courant— is op dc langste reizen overtuigend gebleken en de prijs is, althans bij groote kwantiteit, uiterst billijk. Rij den apotheker Bat ze. to Bremen, is ge noemde beschuit te verkrijgen, doch weldra zal er aldaar daarvoor eene groote bakkerij worden opgerigt en, naar men zegt, zal zij de vleesch- beschuit in don hoogsten grand vnn volkomenheid en tevens tot zeer goedkoopen prijs leveren. het zoo ver, dan zal ik met u den Heere daarvoor minste naar alle waarschijnlijkheid, zelf een einde Te Londen heeft men een' toestel vervaardigd, om door middel van den clectrischen telegraaf, de regeling van het uur to bekomen over geheel Biittanjo. De uitvinder van dit werktuig is de heer Clarck, ingenieur der telegrafen. Hot uur werk van het observatorium van Greenwich strekt tot regulateur voor hot gcheclc Koningrijk. kennissenmijn echtgenoot is thans niet sprekenhij houdt rtvue-repetilief" Zondag j.l. was het der Parijsche bevolking in haren handel en wandel aan te zien, dat zij reeds onder den koortsachtigen indruk verkeerde van het groote feest, dat den volgenden dag zou plaats hebben. De politiek vond geen plaats waar zij zich slechts een oogenblik kon ophouden en sprak zij op bare vlugt nog een enkel woordgeen ge hoor. De uitdeeling der adelaars dat is het hoofdfeit der feesten en dit alleen kan eenige staatkundige demonstratie improviseren. Op de volgende dagen zal men dansen, eten, drinken, illumineren, vuurwerken afsteken en welk Franschman is dan niet vfclijk en tevreden De policie is overal. Zij zette verscheidene bekende tumultmakers, uit voorzon», gedurende de feestdagen, achter de grendels Anderen werd ingefluisterd dat zij zich den lOden, 11 den. 12den en 13den Mei maar op het platte land moesten vermakenZulk eene fluistering is thans alhier een bevel en die het maar ten halven hoort lakt zich dadelijk tot de afreis gereed. De Conslitntionnel behelst heden een betoog 't welk getiteld is: "De lOden Mei." Het slot van dit opstel luidt als volgt: Slechts een denkbeeld zal bij de groote me nigte, die morgen naar het Veld-van-Mars zal stroomen en door da bevolking der provinciën,die met de spoortreinen herwaarts zal komen, zal worden vermeerderd, de overhand behouden. Al lerwegen zal namelijk als om strijd worden ver kondigd: Ziedaar ons nu gevorderd tot in de maand Mei 1852, tot aan dat tijdstip, 'twelk door een noodlottig voorval zou worden ge- kenmerkt. Het gevaar is geweken. Dank zij toegebragt aan Lodewijk Napoleon, aan het leger, aan den gezonden zin van den eerlijken burger. Het openbaar krediet herleeft, de nijverheid heeft hare banden geslaakt. De ar- beider werkt en ziet zijne middelen van be- staan toenemen. De lentezon beschijnt niet langer tooneelen van burger-oorlog, maar ver- spreidt leven en licht over luisterrijke feesten. Op aller gelaat wordt de uitdrukking bespeurd van vreugde, van vertrouwen op de toekomst." Twee andere domeinen van de fAmilie van Orleans zijn aangeslagen, te weten het kasteel van Raincy en het goed vau Boudy. Dit aan slaan op 't oogenblik, dat er nog geene uitspraak gedaan is in de zaak van Neuilly en Monceaux, en daags voor het feest van den 10 Mti, maakt Deze woorden werden door herhaalde toejui- hingen der chefs van de korpsen beantwoord,ter wijl de troepen «lie van Leve Napoleon aanhieven. Daarna had dc inzegening «Ier vaandels door dm aartsbisschop van Parijs, bijgestaan door 600 geestelijken, plaats. Dc aartsbisschop had tot tekst gekozen de woor den van Jeremhl VI, 4.1 "Heiligt den Krijg." Wij zullen daarvan slechts eenige zinsneden me- dedeelen"Prins, zie minder op het verlcdeno dan op het tegenwoordige of de toekomst Men kan van vrvdc spreken, wanneer men zulke dap pere legers in de hand heelt. Uwe adelaars heb ben vau de toppen van den Atlas lot aan die der Alpen en Pyivneen eene genoegzame ruimto voor hunne stoute vlugt. De Voorzienigheid be stemt u voor den opbouw van een groot en heilig Herinm-r u, dat God om «Jen tempel to werk. bouwen aan Salomo boven David de voorkeur gaf. Ga dus voort niet de zoo «li. p geschokte maatschappij in vrede te herstellen; bouw met eene hand op ep houd in dc andere het loemriiko zwaard van Frankrijk.' De stad Evrrux blijft zich steeds onder scheiden door haren tegenstand tegen Int Bewind, zoo als dit ten gevolge der gebeui u-nissen van den 2deu December aan het hoofd der zaken ge plaatst is. Zooals is medegedeeld, hebben de ge- zamenlijke leden van de daar ter stede gevestigde regtbank van koophandel geweigerd den eed van trouw ann hel Hoofd «lor Republiek af te leggen Het blijkt thans, «int dc voorzitter der regtbank werkelijk te dier zake vervolgd zal worden. In - middels hebben ook al de leden van hot gemeen te-bestuur te Evreux het door de regtbank van koophandel gegeven voorbeeld gevolgd en hunno betrekking uedi-rgelogd. Het gebeurde daar ter stede trekt zeer de algemeene aandacht en mis haagt uit den aard der zaak den bewindslieden zeer. Uit Petersburg schrijft men. dd. 28stcn April: Wij zitten hier nog midden in den winter zwaar beladen vrachtwagens, acht a tien achter elkander, trekken over do Oostzee. Het weder is overheerlijk, maar het vriest dat het kraakt Den 4den Mei schrijft men: Nog is het weder hetzelfile; het ijs eene Nederlandschc el dik; nooit beleefden wij zulk ecu' aanhouden den winter." De Constitutional beiigt het volgende: "De opbrengst der rijks-middelen neemt schielijk toe. Zij hebben in de maand Maart j.l. vijf mil lioen francs meer dun in Maart 1851 opgebrngt. O IIUCII WUIIL3 mwr UilU «u ixitim i cencn nog slechteren indruk dan het vroegere. Het schijnt dat do toeneming over do 'vertoorn In alle hoeken dor stad worden borstbcel- j maand April nng aanzienlijker is."

Sheboygan Nieuwsbode | 1852 | | pagina 1