DE NIEUWSBODE. DON A. J. UPHAM, OVER DEN SABBAT- Het harto des regtvaardigen bedenkt zich om te ant woorden.Spreuken 15 vers 2Sa. Ook ik heb mij bedacht, om op de gcdaue uitnoodigiug betrekkelijk 't Sabbat hou den (of zoo men thans liever vil, 's Heeren dag vieren, of niet) to antwoorden. Mr. Feltzsr, en Mr. Osisga, bobben dan beide ook hun gevoelen aan het publiek door middel vau den Nieuwsbode bekendgemaakt; thans zal ik U ook mijn gevooien mededeelen: Vooreerst kan ik li melden, dat ik een van die geloovigen ben uit de Heidenen, welke Puulus beschrijft, "de andere acht alle dagen gelijk," Rom. 14 vers 5. tweede gedeelte. Paulua schrijft het mij dan ook niet voor, (volgens Mr. S. O I k geloof, dat ons geloof rusten moet op Gods onfeilbaar getuigenis, en kan niet begrijpen, hoe dat iemand, die uit de Heidenen is. Exodus 31: 16 eu 17 kan aanhalen tol bevestiging. Mr. S. O., weet gij niet, dat gij zeil een vun die dwalende zijl? zelf een overtreder van hel 4de gebod? Want wil men Sabbat houden naar, eu over eenkomstig het 4de gebod, dan niet do eerste dag der week, do ÏSoudag, maar de laatste «lag der week, de Za- tnrdag geviord; dezo dag houdt hot Israëlitische geslach te nog: het is een teeken voor hen in hunne geslachten. De Heere gaf hun de Sabbat in de Woestijn, herstelde niet) maar gaf, £zechicl 20: 10 eu 12. En wanneer is de Sabbat dan vroeger gehouden door de Israeliten als menscheu? Mr. S. O. zegt: Er was nimmer eeue week zonder eenen Sabbat." Het bewijs ontbreekt; ik vind wel dat Mozes zegt: Gen. 2: 2 on 3, dat de lleere rustte op den zevenden dag.eu denzelven gezegend heelt, [de zevende, niet do ecretc] doch voor de Israëlieten als ■tnenschen Sabbat houden, vind ik niet eerder in den Bijbel als iu Exodus 16. Ik houd niet veel van gevolg trekkingen, die men zoo ver af moet zoeken. Als Pau lus zegt. iïat de Sabbatten schaduwen waren der toeko mende0 dingen, maar het ligchaam is Christus, Col. 2: 16 en 17, dan geloof ik zulks ook, cu dan behoeft men niets trachten uittovinden, om teksten uit de H. Schril t naar zijn eigen smaak toe te passen, of men moet Pau lus maar eerst als wetverzaker aanklagen. Zou 1 au- Jus dan ook toon nog de verzenen tegen de prikkelen ge slagen hebben, toon hij dit geschreven heelt? Ik geloof het niet. Neen, Paulus wistinwieu hij geloofde; Pau lus wist dat hem het Evangeliuin was toevertiouwd. Hij wist ook, datdatEvaugelium de bediening der regtvaar digheid, de bediening der wet, der verdoemenis in Heer lijkheid verre overtrof. Zie hierover 2Cor. 3: 1. De eerste dag der week, zegt men, is in ptaats van den Joodschon Sabbat, dat is even zoo juist als men ook zegt, dat de besprenging der kinderen in plaats van do besnijdenis is gekomen, het heelt veel gelijkheid aan elkander. [Dit tusscheu twee haakjes.} Echter bewij zen, daar komt het op aan. Al wat Mr. Osisga verder aanhaalt is op zich zelveu meest waarheid, ecluer is daaruit niet te bewijzen, datdo eerste dag der week nu de zeveiidaagsche Sabbat gc. worden is, die gehouden moet worden, volgens het 4de gebod. Op den eersten dag der weck, "Laat na den Sabbat, Matih. 2d. Mare. 16- Lue. 24. Joh. 20. is do lleere opgestaan; Hij die de gansche wet vervuld heelt. Wat nu dan nog? Is er dan nu nog eeue andere ruste als Jezus Christus zelve, dio gezegd beeft, komt. lot Mij, Ik zal u ruste geven." Matlh. 11:23. Ik ken geene andere ru6te, ik ken geen anderen Sabbat. Datwij tel kens vinden dat de Discipelen des Pleeren op den eersten dag der week bij elkander waren, geelt ook geen bewijs, dat de eerste dag der week nu de zevendaagsche Sab bat is, krachtens het 4de gebod; cok moet men niet voorbij gaan wat wij vinden Handelingen I: daar lees ik, dat de lleere Jezus, nadat Hij was opgestaan, 40 dagen lang zich levend vertoond heeft met vele gewisse kenteekenen, zijude van hen [de Apostelen] gezien, en sprekende van de dingen die het Koningrijke Gods aangaan, volgens vers 3, en nu maar verder; 10 dagen voor Pinksteren voer de Heere Jezus Christus naar ucn Hemel; dat was dan toch niet op den eersten dag der week. Wil men nu, omdat de licere op den eersteu dag der week is opgestaan, die dag oen Dag des lleeren noemen, ncom het mij dnn ook niet kwalijk, dut ik de dag van Jezus Christus Homclvaart ook den dag des Heeren noem. Verheugt gij u, dat uw geloof nu niet ijdel is, omdat Jezus is opgestaan? Dankt gij God den Vader duarvoor, door Jezus Christus onzen Heer? Wilt gij dan onder ling bijeenkomsten houden om elkander to vermaueu, op te wekken ou te stichten? Goed Gij hebt die vrij heid, ik ook. Dan wil ik middeu in de weck [of Don derdag, zoo als men dat noemt] gedenken, opzettelijk gedenken, aan de Hemelvaart des lleeren. Die verhe ven is aan 's Vaders Regterhund, en daar mijne voor spraak is bij den Vader, en van daar mij Zijnen Geest heeft gegeven, dat ik Zijn Woord aaunnni, en toen als een Geloovige mij heb laten doopeu en mijne zon den afwasscheu; [neem mij zulks niet kwulijk,] eu wil ik mij iedere dag opzettelijk daartoe eenigeu tiju afzon deren, om mijne gedachten tot alles te bepalen, waar toe ik maar kan, in Godsdienstige overdenking mij be zig te houden, en Gods Woord met het huisgezin te lezen, enz., dan geloof ik, dat zoo een dag, uur ot" oogen- blik even zoo heilig is, als do eerste dag der week; dat is iu het kort mijn geloof. Wat verder betreft de plaats uit den Bijbel, door Mr. S-O. aangehaald, Openb. J. C. aan Jolt. Cap. 1: 10, geloof ik niet, dat Johannes juist in den Geest was op Zondag, er staat Dag des lleeren, naar mijn inzien uit onderzoeking van Gods Woord,dan vind ik hier vervuld, dat Jezus zegt van Johannes, Evang. Joh. 21:22 "In dien Ik wil dat Hij [Johannes] blijve, tot dut ik kome, enz." Evenwel geloof ik ook met Mr. Feltzer, dat Johannes in con ver gozigtdien dag, dien heerlijken dag van Jezus Christus toekomst zag, wanneer llij komen cu als Koning llegeercu,[Openb. J.C. aan Joh. Cap.20] en allo dingen weucr oprigtcn zal. Handel. 3: 21. Die deze diugen getuigt, zegt Ja, Ik kome haasielijk, Opeub, J. C. aan Joh. Cap. 22: 2U. Dat is de dag des lleere» met nadruk; dal is die dag, dien wij zoo gedurig vinden in den Bijbel,dat is die d g, dien wij vinden Matt. 25:13. Zoo waakt dan,want gij weet den dag met noch de ure,in welke do Zoon des Menscheu komen zul; dat is des Heeren dag, Johannes was in den Geest op, [of ge lijk eenigeu die de Gricksche taal magtig zijn, zeggen iu des Heeren Dag, en was het Chiistcndom zoo, als wij dat vinden iu den Bijbel, bijzonder gedurig bezig in het overdenken van dien dag. Echter is het Chris tendom van latere dagen meer aan het redeneren ge gaan, daardoor van het regie spoor afgedwaald, en het volk is iu slaap geraakt, en toen is de vijand gekomen, en heeft onkruid in den akker getaaid, Math. 13: 25 on men is beginnen te zeggende lleere vertoeft to ko nten, de» lleeren dag is vergeten 1 Van daar ook zulk een flaauw Zondags Christendom, waarom ook de llee re Jezus zeide, Lucas 18: db. "Doch de Zoon des men- sclien als Hij komt.znl Hij ook geloofvindeu opdeaardo" Ik acht reeds breedvoerig genoeg bewezen te hebben wat ik geloof van des Heereu dag, en zul voor dit ui-al besluiten, met een klein versje; Miju Sabbat is, te rusten in mijn Heer; Mijn ruste is, in Jezus te geloovcn; Zijn woord alleen, die dierhre zuivro leer. Gaat alle leer dor menscheu ver te boven. Holland, Wis. Oct. 1851. A. STOKDIJK. jCST De drukkers van Detroit Mich., hebben voorgenomen, om met alle drukkers in de Noord Westelijke Staten den 17 Januarij, de geboorte dag van den grooten Benjamin l'ïauklm feestelijk door te brengen. SHEBOYGAN, WISCONSIN. VRIJDAG. DEN 31 OCTOBER 1851. DEMOCRATISCHE NOMINATIES. VOOR GOUVERNEUR, van milvvaokie. LUIT. GOUVERNEUR, TIMOTHY BURNS, vax la crosse. SECRETARIS VAX STAAT, CHARLES D. ROBINSON, van green bay. 5 TA A TS-SCHd TWEESTER, EDWARD H. JANSSEN, van washington county. PROCUREUR- GENERA A L, EXPERIENCE ISTAEECCK, vax walworth county. STAATS SUPERINTENDANT AZEL P. LADD, van lafayette county. VOOR LEDEN FMiY DE ASSEMRL Y. Eerste District. HARRISON C. H0BART. Tweede District, JOHN D. MURPnV. COUNTY SCHATMEESTER. WARREN SMITH. Stemming: Dingsdog den 4 November. £§§T Hen kruisje (taehter den naam eens genbon- neerden beteekent dat zijn tijd van juteekening is afgeloo- pen. Men gelieve dit in gedachten te houden, daar dit blad niet meorza! gezonden worden aan diegene, die hun ne inteckening niet door vooruitbetaling vernieuwen. Onze County en Assembly Kandidaten. Op de Democratische County Conventie, den 25 de zer te Sheboygan Falls gehouden, werd de heer Warren Smith met algemeene stemmen tot kandidaat voordeu post van County Schatmeester benoemd. "Dit is in derdaad eone goede benoeming,hooren wij uit aller mond, en met regt, aangezien Mr. Smith een dor oud ste inwoners van Sheboygan is, altijd —vroeg en laat, en bij elke gelegenheid moedig voor de goede zaak der Democratie gestreden heeft, en nimmer tot eenigeu post is verkozen geworden. Daarenboven vcreeuigt hij de voordien post twee vereischte hoedanigheden iu zich, uamcüik bcbeaumheid en verantwoordelijkheid, beide zeer gewigtige zaken voor de tax betalers dezer County. Zijne tegenpartij is de lieer E. Gilman",tevens een zeer achtingswaardig ingezeten van Sheboygan, en in derdaad ecu veel te knap mensch om voor dien post bonoemd tc worden, met geen ander uitzigt, dan cenc groote nederlaag. Dit is echter onvermijdelijk zijn lot en do onschuldige man zal, zoo als dit gewoonli jk gaat, lijden moeten, ten gevolge vau onder slecht gezelschap te ver- keeren. Hoe het zij, de Whigs konden geene sterkere nominatie gemaakt hebben, ofschoon wij veronderstel len dat de voTeeuigde magt der Democratie Mr. Warren Smith tot onzen aanstaanden Schatmeester maken zal. Thans moeten wij omtrent onzen kandidaat voor de Assembly nog een enkel woord aanstippen: Het is bekend, dat de Heer Harrison C. IIobart met algemeene stemmen tot dezen gewigtigen en eervol len post door onze partij benoemd werd en hierin konde zij geen betere daad verrigt hebben. Weinige mannen hebben met meer regt het vertrouwen hunner partij pe- nooten ontvangen dan genoemde heer Hob art, niette- geust nnde dc vuile lastertaal cu schimpredenen door het Whig orgaan alhier en oenigo ontevredene Demo craten [omdat zij zclvo niet benoemd werden) over hem uitgebraakt. Hij is een door en door kundig mcnsch en zal ongetwijfeld mot wannen ijver alle zaken beharti gen, dio iu zijne handen worden toevertrouwd,was in vorige jaren een lid van den St wits Senaat en daarna ook Voorzitter van de Assembly. Zij, die zijne bekwaam heden op den region prijs weten te schatten, beschou wen hem als een onzer eerste mannen in dezen Staat, een kum.ig wetgever, eti wal nog meer zegteen eer lijk man. In den verloopen herlsi was hij onze kandi daat voor lid van het Congres en ware hot niet door eenige zich noemende Democraten, zoo ware hij zon der twijfel verkozen geworden Zijn legenpariijilor is de hoer Shaftkr, van wien wij het niot noodig oordcelen iets le z •ggen; hij is nog dezclfdo vau verleden jaar, en wij veronderstellen dat het hom dit jaar niet veel beter gaan znl als toen. En nu. Democraten, komt uil met al uwe magt op eerstkomende» DIXGSDAG, en geelt ons stembiljet ccne meerderheid, hetwelk alle kandidaten zoo ton vol len waardig zijn. KIEZERS. Het is tijd dat gij alle bezig zijt,bedenkt, dat er slechts w einige dageu voor u overig blij ven, om u voor den snijd voor te bereiden, die nu zoo na op handen is. Bedenkt, dat de oogen des volks, niet alleen van Wisconsin, maar van de gansche Unie, op u gevestigd zijn. Een stroom van berigten nopens roemrijke overwinningen in verwijderde Staten zijn pas ontvangen, en hel is reeds op onze banier geschreven dat wij moeten "gaan en doen desgelijks." Bedenkt, dat gedu rige waakzaamheid de. prijs der vrijheid is. Be denkt, dat de krijgsman in staatkunde, even als de krijgsman in oorlog, nimmer slapende op zijn post moet gevonden worden. Bedenkt, dat eene onbeschroomde tegenpartij uop de hielen zit. Be denkt, dat de Constitutie uws lands onraeedoo- gend aangevallen is. Bedenkt, dat, om haar on geschonden te bewaren, elk man zijnen pligt moet doen. Bedenkt, dat uw antagonist niets onbe proefd zal laten om u te verslaan. Bedenkt dat 4 'eendragt magt maakt"en bedenkt de groote waarheid, welke bij de uitkomst ten volle zal bewezen worden, dat, indien wij alle getrouw te ziimen staan, onverschrokken, vereenlgd en vast besloten lot den einde toe, Wisconsin nog staan zid, als zij altijd gestaan heeft sedert do aanneming onzer Constitutie, als eene blinkende ster m liet Bondgenootschap, waar de overwinningen der Democratie zoo lang gewoond hebben, onbewo gen door tweedragt, onbezoedeld door coi ruptie en onverschrokken door vijanden buiten of bi.nnen. Milw. Commercial) Vereischten om te kunnen Stemmen. 1. Burgerschap, of Verklaring om burger te willen worden. 2. Een jaar verblijf in dezen Staat. 3. Werkelijk te wonen in die town waar men zijne stem aanbiedt. Jf£8~ De wet vereischt, dat alle kandidaten voor Staats-of County beambten, benevens de woorden "Bank" of "No Bank," op een stembiljet staan zullendiensvolgens hebben wij eenige hon- derde stembiljetten gedrukt, van zeker iets voor zien, waardoor vervaisching onmogelijk is. "BANK' 0E "GEEN BANK" De vraag van bank of geeu bank is eeue vraag, welke een deel der belangstelling van de kiezers dezes Staats tot zich trekt. De Democratische Staats Conventie nam geenen grond op de vraag, latende haar liefst aan de onbevooroordeelde volkskeuze des staats over. Zij beweerde ten sterkste, dat het geene partij-vraag was, en liet haar onaangeroerd voor de individuele wensehen en beslissing der kiezers aan de stembus. Zoowel hierin, als in hare andere verrigtingen, heeft zij goed en wijsselijk gehandeld. De jongste Wetgevende Kamer, passeerde overeenkomstig de grondwet, eone acte, waarbij het volk toegestaan wordt om over de vraag "Bank" of "geene Bank" te beslissen. Hierin betoonde zij eenen eerbied voor den wil des volks, en hare handelwijze was in overeenkomst met het Democratische grondbeginsel, dat het volk rege ren moet. En nu staat, volgens de zoo aangenomene wet, de vraag in de aanstaande stemming beslist te worden. Deze beslissing, ofschoon niet gebiedend aan de Wetgevende Kamer, zal ongetwijfeld hare handeling besturen, en indien eene meerderheid van stemmen voor banken mogt wezen, zoo mogen wij verwachten, dat de Wetgevende Kamer baai- uiterste best zal doen, om een veilig en goed bankstelsel voor den Staat op te rigten, en een, dat aan het verlangen van het meereudeel der zoo stemmenden voldoen zal. Het gevoelen en de waarschijnlijke weg van Mr. Upham, indien hij verkozen wordt, zijn ten dien opzigte geraadpleegd geworden. Wat Mr. Upham's personeel gevoelen ook zijn moge, dit heeft niets te doen met de vraag; maar wel, wel ken weg hij, verkozen wordende, zal inslaan, en dit is dan ook door belanghebbenden onderzocht Wij kunnen nu de verzekering geven, dat, indien Mr. Upham tot Gouverneur verkozen wordt en het volk ten gunste van banken stemt, hij liet zich zoowel tot eenen pligt rekenen als dat het zijn genoegen zijn zal, om in die beslissing te berus ten en indien de W'etgevcnde Kamer in hare winter-vergadering eene Bankwet ontworpen wordt, volmaakt veilig in hare voorschriften en welke boven allen twijfel de banknoot-houders voor verlies vrijwaren zal, dan zal hij tot geene constitutionele magt zijne toevlugt nemen om den wil des volks, \v< ttiglijk uitgedrukt, te dwars- boomen, of de handeling der Wetgevende Kamer door zijn veto te verijdelen. Wij vragen den vrienden van een goed bankstelsel wat zij meer vergen kunnen Wij vragen alle vrienden en vijanden, wat men nog meer eischen kan Mr. Upiiam wordt verkozendit is zoo klaar als de dagen in zijnen persoon zullen wij eenen //oogsten Magistraat hebben, die, door eene meerderheid des volks verkozen, toezien zal, dat de wil dier meerderheid getrouw en opregt uil- gevoerd wordt. Eenige ontevredene pei-sonen zijn, naar men zegt, voornemens een aantal kwaadsjrreken- de en leugenachtige gr drukte stukken over de gansche county te verspreiden op den dag voor de stemming. Dit is de gewone list der Whigs en wij waarschuwen onze landgenooten toe 'te zien, dat zij niet in die Mem gevangen worden. E-sT Richard Walsh, van Sheboygan Falls, heelt zich zeiven als stump kandidaat aangebo den voor den post van County Schatmeester. Daar er geene mogelijke kans voor hem bestaat om verkozen te worden, is dit ongetwijfeld om Mr. Gilman, de whig kandidaat, verkozen te zien; want alle stemmen, die door de Democraten voor hem gegeven worden, komen natuurlijk in ver mindering van Mr. Smith, zoodat Mr. Gilman des te minder stemmen behoeft om de meerderheid over onzen kandidaat te hebben. Een ieder wete dus wat hem te doen staat. JJST Eene vriendelijke hand in Milwaukie zendt ons het volgende, uit de Jamestown, fN. Y.j Journal: "Mr. Jan Willem Dunewold (voor eenen geruimen tijd een inwoner van Mil waukie, tvaar hij vele warme vrienden heeft na gelaten werd den 8 dezer tot herder eu leeraar over de Hollandsche Congregational Kerk te Cly- mer, N. Y., bevestigd. Mr. Dunewold gaf vol- duende bewijzen eener theologie kennis op Gods woord gegrond, en van teue rijke Christelijke ondervinding. Dit was bijzouder aangenaam, daar eenigen, die van zijnen geboortegrond tot ons kwamen, met niet weinig hardnekkigheid aan het geloof der Nationale Kerk van Nederland, welke in hare inzigten nopens wedergeboorte ge lijk is aan de "Hooge Kerk" van Engeland, vast houden. Deze kleine kolonie heeft eene sterke aanspraak op de sympathie en aanmoediging der kerken. Zij kwamen tot ons land over gelijk on ze Voorvaderen naar Holland vlugtten, om eene schuilplaats tegen onderdrukking te zoeken, en. de vrijheid te genieten, om God volgens de voor schriften hunner eigene gewetens te dienen. Daar- onze voorvaderen bescherming, een hartelijk wol kom en hulp van hunne vaderen ontvingen, zoo behooren wij hun die bescherming en teedere zorg te verleenen, welke zij thans behoeven. £3T Een nieuw voortbrengsel dezer eeuw hoo.rden wij alhier in den loop dezer week in kern achtige woorden voordragen, uit den mond van een onvermoeid voorstander van geestelijke vrij heid, de preekheer der Duitsche vrije gemeente te Milwaukie. De spreker maakte onder den tekst van "niets nieuws onder de zon" cenc ver gelijking tussclien de teekenen der tijden met be trekking tot "reformatie" inde 16de en 19de eeuw, en trachtte aan te toonen dat, even als in de 16de eeuw (in 1517) de onsterfelijke Luther hervorming in de godsdienst te weeg bragt en de kerk van vele barer roomsch ksitholijke stellingen zuiverde, zoo ook thans de heerlijke dag begint te dagen, op welke de kerk van allen invloed der geestelijkheid, van welke gezindte ook, die, zegt hij, vooral ook in dit land veel te groot is, staat ontdaan te worden. Onder dit wachtwoord van weg met alle gees telijkheid liet hij er tot slotsom van al zijne rede neringen in doorstralen, dat hij, (let wel) redac teur van een te Milwaukie verschijnend tijdge- schrift (de Humanist) is, in hetwelk bovenstaan de gevoelens worden uitgevoerd en dat het hem aangenaam wezen zou, eenige abonnementen on der Sheboygan 's ingezetenen te kunnen opne men. De speculatie geest in Amerika is groot! Kossuth's Aanspraak aan het Volk der Ver. Staten- Washington, 18 October. De ZTnion van heden deelt eene aanspraak van Kossuth aan het volk der Ver. Staten mede, die vijf kolommen beslaat. Hij zegt, dat, indien de Ver. Staten eene naburige natie geweest ware ten tijde der llongaarsche revolutie, men gansch Eu ropa tot eene revolutie bad kunneu aanvuren. Wij ontleenen de volgende hartroerende zinsne den nan het slot zijner aanspraak: Vrije burgers van Amerika! Gij spoordet- mijne landgenooten tot edele daden aan. Uwe goedkeuring boezemde vertrouwen in. Uwe- meerderheid troostte ons in tegenspoed en leende eene straal van hoop voor de toekomst, terwijl zij ons in staat stelde om de zwaarte onzer drukken de lasten mannelijk te drageu. Uwe edelmoedige deelneming zal ons nog staande houden, tot dat wij onze hoop en verwachting verwezenlijkt zieu, dat Hongarije niet voor immer verloren is. Neem van mijne landgenooten enze hartelijkste betui gingen van dank en achting aan. Ik, die Honga rije zoo goed ken, geloof zekerlijk, dat het niet verloren is, en verstandige burgers van Amerika hebben besloten, niet alleen met onbegrensde vriendelijkheid, maar met oordeel en doorzigt, om het ongelukkige mam- aiet overweldigde Hon garije te ondersteunen. Het geschal der aanmoedigende stem is geen lijkzang, maar een schurpiuidende trompet gelijk, die eenmaal de wereld te wapen zal roepen. Bur gers van Amerika! Ik verklaar u opregtelijk, dat mijn doelwit in de aaneenschakeling vau Hongarije met kleinere natiën was, ter verkrijgiug van nationaliteit en onafhankelijkheid van elk, en vrijheid van alle. Ware iets benoodigd ge weest, hetwelk met regt aan een of aan al de klas sen van Hongarije had kunnen worden toege staan, de Magyars hadden het sleehts te weten, en het zou met graagte ziju uitgevoerd geworden, want Vrijheid en nietHeerschzucht was hun ver langen. Moge God uw land voor immer zege nen.Moge het de roemrijke bestemming behuu- den om met andere natiën de zegeningen te dec* len van die Vrijheid, welke zijn geluk en voortdu- renden roem uitmaakt! Moge uwe sterkte de schrik aller dwingelanden, en de bescherming der ongel uk kigen zijn, en uw vrij land het toevlugts- oord van de verdrukten aller volken blijven De opheffing in Duitschland. Het is thans ontwijfelbaar, dat de dwingelan den, die over het Duitsche volk regeren, hunne dwingelandij tot zulk eene hoogte hebben opge voerd, dat dit niet langer te verduren is, en men veronderstelt dat eene verrijzing- des volks op han den is, wanneer Koningen en hunne gunstelingen in den vurigen poel eener bloedige revolutie zul- li-n gestort worden. God geve dat het uur van Duitschland's verlossing spoedig moge komen, want geen volk is meer der vrijheid waardig daa de lang lijdende en geduldige Duitscher. De Duiischers onzes lands zijn besloten om hunne verdrukte broederen, zoo niet met volk, met geld, "de zenuw des oorlogs," te helpen. Het plan der revolutionairen is om een groot fonds bijeen te verzamelen, door den ver koop van revolutie-briefjes, tegen eenen interest van vijf percent. Proffessor Kinkel's zending naar dit land is alleen om den verkoop der briei- jes te bewerkstelligen. (Hij is nu in New-York en zal weldra Michigan bezoeken J Het wordt door de patriotten openlijk toegestemd, dat er ge durende den aanstaanden winter eenen opstand zal plaats hebben in Duitschland, Italië en ande re rijken van het vasteland, waar het volk rijp a

Sheboygan Nieuwsbode | 1851 | | pagina 2