DE NIEUWSBODE. als de Prins van Joinvitte kandidaat mogt zijn, dan was hij voor Louis Napoleon een zeer ge vaarlijke mededinger. De groote meerderheid der nalie heeft thans geen ernstig politiek geloof en weet althans niet wat zij wil. B E L G I E. Brussel, 2; Julij. Decentrale sectie der Ka mer van Afgevaardigden heeft haar rapport uit- gebragt nopens het wets-ontwerp, dat de belas ting op den jeqever met 50 pCt verhoogt. Dat rapport is het ontwerp gunstig en zal te eerder de goedkeuring der Kamer erlangen, wijl daarvoor ook pleiten het geluk der huisgezinnen en der openbare zedelijkheid. Eene belasting op den jenever' zegt het rapport "verdringt- het publiek fortuin niet; zij vermeerdert dat. Men mag het geene belas ting heetenzij wordt vrijwillig betaald, en be rooft de huisgezinnen van geen genot Integen deel, zij zal de ellende van vele familien vermin deren. Men ga slechts in vele woniDgen onzer arbeidende klasse en vragewat er de oorzaak is der armoede Vrouwen en kinderen zullen u antwoordende jenever." En wat is het ant woord dat menigeen geeft op de vraag des ren ters hoe kwaamt gij tot die misdaadIk was beschonken." Te Waereghem is eergisteren des avonds te 6 uur een onweder losgebroken, waarbij de hofstede Caseele, toebehoorende aan den graaf ViUaa XIV, door den bliksem getroffen, met baar woonhuis, bare stallen en schuren geheel in de asch is gelegd. In korte oogenblikken is de brand zoo toegenomen, dat 2S beesten van hunne kettingen niet konden losgemaakt worden, en der vlammen ten prooi werden. Men is alleen geslaagd de paarden, benevens een gedeelte van bet koolzaad en van bet meubilair te redden. Te Konstantinopel beeft zich onlangs bet geval vertoond, dat een arme waterdrager van Galata eensklaps schatrijk is geworden. Een in Oost-Indie overleden broeder van dezen man beeft hem in zijn.testament 1,500,000 dol!., vele landerijen en vier groote koopvaardijschepen ver maakt; bij tracht nu zooveel geld bijeen te krijgen om zich naar Oost-Indie te begeven. Ingezonden MIJNHEER! Indieu UEd. rekent dat mijn schrijven in het pu bliek kan verschijnen, zoo verzoek ik UEd. hetzelve te plaatsen en daar UEd's blad in Nederland gelezen wordt, hoop ik dat het nog velen ter waarschuwing zal dienon: Met blijdschap vat ik thans de pen op, om den Heer N. W. A. v. C. Smallesburg ook mijnen dank te be tuigen voor het naar waarheid gestelde artikel in den Sheboygan Nieuwsbode van 25 Julij jl. Ik zal niet uitwijden over hetgene ik als landverhui zer in het laatst van Mei dezes jaars met een huisge zin van tien personen heb ondervonden, nadat ik mij reeds te Londen aan eene compagnie tot de plaats mij ner bestemming,Detroit, had latc-n verbinden. Niemand is mij gebleken eerlijk man te zijn, dan de kapitein van de stoomboot May Flower, van Buffalo op Detroit, en zijne onderhoorigen. De kapitein eener stoomboot van Nieuw-York op Albany verdient dien lof niet; ik had van den Cargadoor Wolf, te Nieuw-York, een bewijs, dat de vracht betaald was; ik wist dat hij, (de kapitein?) daar mede bekend was;bij het verlaten der stoomboot wilde hij de vracht van ïnij, ik gaf hem het geld en zeide ik verzoek bewijs dat ik u betaald heb. Mijn jong ste zoon (dien ik in Nederland de beginselen der En- gelsche taal had doen leeren) beduidde hem zulks zoo goed mogelijk, en daar ik mij niet te vrede liet stellen, gaf hij mij het geld terug. Als ik al datgene wilde ver halen wat mij is overkomen, zoo konde ik eenige ko lommen van uw blad vullen. Had ik vertrouwen ge steld in een heer, met wien wij op de stoomboot van Nieuw-York op Albany kennis maakten, dan had het beter afgeloopen; maar toen ZEd. mij te Albany wilde helpen kreeg hij moeite met de runners en ging weg. Verontwaardigd over alles wat ik ondervonden heb, schreef ik den 5 Junij in eenen brief aan mijne familie de volgende advertentie, om in het Amsterdamsche en Rotterdamsche Handelsblad geplaatst te worden: De ondergetekende waarschuwt een ieder die voor nemens is naar de Ver. Staten van Noord Amerika te vertrekken, zich niet verder te verbinden dan tot Nieuw- York, en vervolgens van de eene tot de andere plaats zich zeiven te helpen." Ik begreep wel dat dit niet voldoende was, daar die bladen voornamentlijk door kooplieden gelezen worden, en uit dien stand geene landverhuizers komen, doch in de hoop dat een eenige het lezen mogt en indien deze er voordeel mede doen konde, zoo ware ik beloond. Den Heer N. W. A. r. C. SmaUenburg verzoekende voort te gaan met datgene aan te wenden wat ZEd. rekent doelmatig te zijn, ben ik Detroit, Mich. Uw Dienaar, 20 Augs, 1851. H. H. De geachte schrijver zal bemerken, dat wij zijn' brief na eenige kleine veranderingen wel deugde lijk waardig achtten om geplaatst te worden. Wij wenschen vuriglijk alle information te bekomen, die strekken kunnen om deze gehate bedriegerij in haren verderen loop te stuiten. Aangaande zijn verzoek aan den heer S. te Buffalo, kunnen wij hem en ook den heer J. H. te Green Bay, benevens alle belangstellenden in de uitroeijing dezer verderfelijke landverhuizers-plaag, berigtendat genoemde heer S. aan dat verzoek, naar zijn beste weten en jja naauwkeurig gedaan onder hoek, voldoen zal, hartelijk blijde dat zijne woorden ten behoeve zijner Iandgenooten weerklank gevonden hebben. SHEBOYGAN WISCONSIN. VRIJDAG. DEN 29 AUGUSTUS 1851. DEMOCRATISCHE STAATS CONVENTIE. Op Woensdag, den 10 September, des middags om 12 uur, zal in het Kapiiool te Madison eene Democrati sche Conventie gehouden worden, ten einde geschikte personen te benoemen, die door de Democratische par tij van den Staat Wisconsin bij dc aanslaande alge- mecne verkiezing voor Staatsbeambten ondersteund zullen worden, (de te verkiezen beambten zijn een Gouverneur, Luitenant Gouverneur, Secretaris van Staat, Staats Penningmeester. Advocaat-Generaal oil Staats Superintendant.) en buitendien zulke andere zaken te verhandelen ais inogen voorgebmgt worden. De counties Marquette, Wausharsa,Winnebago, Waupac- ca. Green en Columbia zijn tot twee, en al de overige counties des Staats tot een afgevaardigde geregtigd. Madison, Julij 1851. Staats Central Committee. 1ste ASSEMBLY DISTRICT CONVENTIE. Eene conventie van afgevaardigden zal den 3 Sep tember e. k. des middags om 1 ure ton huize van B. L. Gibbs, in Limagehouden worden, om een afgevaar digde te kiezen ter vertegenwoordiging van genoemd district iu de Democratische Staats Conventie, die den 10 September e. k. te Madison zal gehouden worden, ter benoeming van Staats Beambten. liet aantal ge delegeerden is als vroeger: Van Sheboygan ----- fi. Lima - -- -- --3. Holland ------ 2. Wilson ------ 2. Op last van het bestaande Committee. Shebovgan, IS Augustus 1851. EDWARD ELWELL, Voorzitter, UITSLAG DER TOWN MEETING. Ingevolge do oproeping der Democratische partij in deze town, om iu den namiddag van 26 Augustus in het Court Huis te vergaderen, kwam slechts een be trekkelijk gering getal hijeen, en koos zes afgevaardig den ter bijwoning ac'r Eerste "Assembly District Con ventie. Zij die als zoodanig gekozen werden, zijn: de heeren W. Smith, G. Siamm, J. Quintns, W. ïicichel H. C. Hobart en M. Lynch; met magtiging tot plaats vervanging. Na den gedelegeerden instructie gegeven te hebben om op de Conventie voor den heer W. Smith to stemmen, als algevaardigde naar do Staats- Conventie, werd een nieuw Democratisch Town Com mittee voor het loopende jaar benoemd, bestaande uit de heeren A. H. Edwards, W. Smith en TV. Reichel. Hierna ging de vergadering uiteen. Na omtrent twee jaren getrouw op zijnen post geweest te zijn, zal de Redacteur van den Nieuwsbode voor een paar weken vacantie nemen om "onze vrien den de Hollanders" in Michigan te gaan bezoeken. Hij gaat tot dat einde Zaturdag naar Chicago. Wij zul len echter zorgen dat de Nieuwsbode geregeld ver schijnt, cn verzoeken voorioopig verschooning vooral le "te kort komingen." Brieven ter beuntwoording of stukken ter plaatsing zullen blijven liggen tot na zijne terugkomst. Verleden Zaturdag avond werd voor menig in woner dezer plaats hei stille leven aangenaam afgewis seld door eenige gymnastische cn andere voorstellingen, van de "Antonio Familie," 2ijnde vijf in getal. Zij reizen naar verschillende plaatsen in dezen staat, en naar het genoegen dat wij in hunne "sterke toeren" vonden, zeggen wij aan ieder die daartoe de gelegenheid heeft, gaat naar het spel!" Men schrijft ons \iit Pella, dd. 8 Augustus Er worden druk meetings gehouden,over liét aan leggen van een' spoorweg van Keokuk naar Fort desMoines, waartoe men,omde geldsehaarschte(dat zwak van nieuwe staten) te gemoet te komen, een gedeelte der benoodigde fondsen op hypotheek op land wil trachten te'leenen. De afloop der gc- houdene vergaderingen is nog niet ontvangen,zoc- dat de uitslag nog oubekend is, maar te oordeelen naar den bijval, dien het plan den geheelen weg langs ondervindt,is het bijna zeker,dat de inschrijf vingen het gewenschte cijfer wel bedragen, zoo niet overtreffen zullen. H.) A3T Voor zooverre wij met de ligging der Hollandsche Kolonie Pella,in Iowr, bekend zijn, moet het aanleggen, eens spoorwegs tusschen de twee voornoemde plaatsen van een onbereken baar belang voor dezelve wezen, als kunnende, eenmaal daargesteld zijnde, veel toebrengen tot de verdere ontwikkeling dier bloeijende kolonie, en opdat wij alles kunnen mededeelen wat Neder landers eenig belang kan inboezemen, noodigen wij den heer "H" hiernevens vriendelijk uit om ons telkens datgene te berigten, wat tot meerdere bekendheid met die verre zuster leiden kan. Uit Albany schrijft men ons, dat het New- York Zendeling Genootschap aan de gemeente in town Alto, (is dit soms in Fond du Lac Coun- tymagt verleend heeft, om een predikant uit Nederland te beroepen, en dat het Genootschap hem zal helpen onderhouden. VerderDat on. ze Iandgenooten in die stad ook eene Eolland- sche Vergadering hebben, die een beroep heeft uitgebragt op den wel eerw. heer Tris, onlangs in Amerika gearriveerd en thans woonachtig te Owasco, in Cayuga County, N. Y. Indien hij het beroep aanneemt, zoo hebben eenige vermo gende uit Hollandsch bloed- gesprotene burgers in Albany beloofd, eene kerk voor hen te zullen bouwen. Uit de vele berigten die wij in den laatsten tijd aangaande de geestelijke behoeften onzer Iandgenooten mededeelden, blijkt ten overvloe de, dat het verlangen om Hollandsche leeraars zich meer en meer in Amerika begint te openba ren. Dit is ook thans nog het geval bij eene Hollandsche gemeente in Illinois. Behooren wij dan den Heer niet te bidden, "dat Hij arbeiders in Zijnen wijngaard zende want de oogst is overvloedig maar de arbeiders zijn weinige." Chicago. Deze stad schrijdt met reuzenschre den voorwaarts. Pas heeft zij door de invoering van gas en eene goede policie voor de verlichting en veiligheid barer straten gezorgd, en nu heeft zij weder een ander plan ontworpen, om deze verbetering nog door een nieuwen maatregel te verhoogen. Er is namelijk een voorstel gemaakt, om de boor de Chicago rivier afgescheidene dee- lcn der stad door tunnels te verbinden,endns doen de het lange oponthoud dat door de vaak lang durige opening der bruggen ontstaat, voor het verkeer zoo mogelijk onschadelijk te maken. Deze onderaardsche gangen zullen echter slechts voor voetgangers bestemd wezen; doch de verwezenlijking van dit plan zal veel tot .toe neming van den handel aan de noordzijde der rivier bijdragen. Tevens zullen de tunnels te gelijk gebruikt worden, om de pijpen der gas verlichting en waterwerken ook naar de andere doelen der stad te leiden, welke tot dusverre als stiefkinderen zonder water en licht leefden en blij de zijn moesten, dat de begunstigde zuidzijde hun ook niet het derde levens-element, de lucht, ont houden kon. De kosten voor deze tunnels zijn op 6000 begroot. In den nacht van 24 op 25 Augs. heeft te Chicago een feilen brand plaats gehad door het welk de pakhuizen van Haddock, H. Norton Co., bc-nevens vele andere gebouwen eene prooi der vlammen zijn geworden. Schade 60,000. De storm van 16 dezer, die in deze plaats en andere ten zuiden van ons gelegene plaatsen zoo vreesselijk gewoed heeft en waarbij het water van don morgen tot den avond als uit de lucht stroomde,schijnt volgens de berigten in de Chica go bladen, zijn volle kracht op die stad te hebben uitgeoefend. De donder, bliksem en regen wor den gezegd allerhevigst geweest te zijn. De te legraaf draden in dc kantoren waren op verschil lende plaatsen gesmolten en onderscheidene sche pen werden door deu bliksem getroffen, onder welke de schooner Palmetto en de bark Enterpri se,niet veel beschadigd. Twee huizen onder gingen hetzelfde lot. jCST Wij hebben juist Godey's Lady's Book voor September doorbladerd en het is overheer lijk. Wij weten niet hoe liefhebbers §3 beter besteden konden (na voor den Nieuwsbode te hebben ingeteekend) dan voor hunne vrouw of dochter foïri dit maandschrift te zenden. L. A. Godey te Philadelphia is de uitgever en de post brengt het u maandelijks voor ettelijke centen. $5?" De Sheboygan Xieuwsbode neemt ster ken grond voor de Democratische Staats Conven tie, voor aannemelijke nominaties door dezelve, en belooft zijnen onderstand aan hare verrigting. MilwGom. Advertiser.) $dT Yes Sir, we do! jfëT De executie van McCaffrey voor het brutaal vermoorden zijner vrouw, heeft den 21 dezer te Kenosha, in Wis., plaats gehad. Dit is de tweede maal dat in dezen staat een boosdoe ner door den sterken arm der wet op het schavot den tol der natuur betaalt. Mogt het de k&tste maal wezen Cuba nog in opstand. Een pratviot te Cuba schrijft aan eenen vriend in Baltimore: "Havanna, 1 Aug.Yoor de bewoners van Cuba zijn roemrijke dagen aangebroken, ons vrijheidsleger vergroot; telkens als wij den vij and aanvallen, bekroont de overwinning onze wa penen, ofschoon hij sterker in getal is dan wij. Gij zult hooren dat de vrienden van Spanje zege pralen en ons ten onder gebragt hebben, maar het is onwaarheid. Dit zegt men, omdat het in de Ver. Staten niet bekend zoude worden, dat de patriotten vol houdeü. Hier hoort men uit den raond van mannen, vrouwen en kinderen niets dan den kreet: "Onafhankelijkheid, en dood aan de heerschappij van Spanje in Amerika!" i i Wij zijn overtuigd dat de zaak binnen drie maanden gezegepraald heeft, nadat Lopez geland is. Matanzas heeft de vrijhcidsvlag gehescheD, en wij verbeiden met groot ongeduld de aankomst van Lopez. Men zegt hier dat vier of zes vaar tuigen met troepen en wapenen komen zullen, om ons te helpen. Den snoever Concha heeft een panischen schrik bevangen; toen hij hoorde dat Lopez kwam, verlieten alle oorlogschepen de havenuitgenomen de Pizarro, die kolen en voor twee maanden proviand inneemt. In geval eener revolutie in Havanna, die verwacht wordt, moet deze stoomboot de Spaansche ambtenaren in vei ligheid brengen." De jongste Nieuw-Orleans bladen bewaren het stilzwijgen aangaande Cuba. Het is echter al gemeen bekend, dat Lopez den 4 dezer uit die haven afgezeild is. De Louisville Journal zegt, dat aldaar navra gen gedaan worden naar een aantal jongelingen uit de beschaafdste kringen van dien en naburi ge staten, die verondersteld worden aandeel in de Cuba expeditie genomen te hebben. Dat blad zegt ook, dat iu die stad pogingen zijn aangewend om jongens te overhalen, sommigen hunner niet boven dc zestien jaren oud, tot deelneming in de expeditie tegen Cuba, onder belofte dat zij van al het noodzakelijke voorzien worden en bij hunne aankomst $300 ontvangen zonden. MULTTJM IN PARVO. In de stad New-York wil men een' ijzeren toren van honderd voeten hoog oprigten, in wel ken eene klok van twintig duizend pond zal ge hangen worden, die men alleen als brandklok ge bruiken wil. De toren wordt gebouwd in de 33ste straat. Wij lezen in de (Mich) Hollander vJin u Augs., dat de Gebroeders Woltroan, onlanr eene voorn in de Black Lake gevangen ht-bb wegende vijf en dertig pondtJI' Wanneer jongens hur.ne bijbels beminnen hunne ouders of die over hen gc-steld zijn gehoor' zamen en op hunne zaken letten, behoeft men niet voor hen te vreezen wanneer zij mannen ge worden zijn. Men zegt dat Vader Maihewde mntiü- heids apostel, die zich thans in Cleveland ophoudi gedurende deze maand naar Ierland wil teruj keeren. Sedert zijne aankomst in dit land heeft hij over een half millioen personen onder de ba nier van matigheid ingeschreven. Hij ving zi'i- nen arbeid iu deze zaak aan in April 1838, sedert welken tijd hij zes millioen vier en zestigduizend twee honderd en vijftig personen tot het matig heids-genootschap heeft overgehaald. De nieuwe constitutie van Ohio het paten teren van drank verkoopen verboden hebbende laat slechts als de twee gewaagde ondernemkl gen, voor welke patenten vergund worden, over het verkoopen van kruid en het trouwen. Een pracht-exemplaar van het Nieuwe Testament, volgens de vertaling van Lutheruit gegeven door de Koninklijke geheime opper-hof boekdrukkerij, en versierd met heerlijke platen, kost 291 R. th. en 20 silb. gr. Koningin Isahelle van Spanje heeft in plegtig gehoor de gelukweuscheu der beide ka mers wegens hare zwangerschap ontvangen. In veertig uren kan men van Cincinnati naar New-York reizen. De voltooijing des Erie— Spoorwegs in den staat New-York heeft deze snelheid mogelijk gemaakt. Wanneer nu eens de baan van Cincinnati naar St. Louis gereed is, dan kan den geheelen afstand van 2000" mijlen, van New-York naar St. Louis, in minder dan drie dagen worden afgelegd. Over eenige dagen werden demoordenaars van de Cosden familie te Baltimore gehangen, in tegenwoordigheid van acht duizend menschen, die zeer rustig bleven. De gevangenen beklom men moedig het schavot. Taylor en Murphy maakten eene korte aanspraak in welke zij hunne onschuld staande hielden. Shelton ontkende even zeer zijne schuld. Toen zij afgeslingord werden, slipte de touw van Murphy's hals en hij viel hevig op den grond eene hoogte van vijf tien voeten. Dit voorval veroorzaakte eene ge weldige ontsteltenis onder de toeschouwers Mur phy werd voor dood opgeraapt, en zijn hak was- ijsselijk door het touw geschonden; hij kwam echter spoedig bij. Taylor en Shelton zwaaiden intusschen in de lucht om, en stierven na slechts weinig worsteling. Toen zij los gesneden waren werd Murphy andermaal op het schavot gebragt, en binnen weinige minuten was hij opgehangen. De beroemde Victor Hugo zeide in zijne redevoering tegen de herziening der Fraüsehe Constitutie, dat liet Fransche volk "den sehoon- sten steen van dat groote gebouw, hetwelk hier na de Yereenigde Staten van Europa zal genoemd worden, uit ouvergankeiijken graniet gehouwen had." Deze uitdrukking wordt gezegd een uit bundig hoera te hebben veroorzaakt. De Fond du Lac Journal van 7 Augustus zegt, dat de oogst daar algemeen begonnen was. Tarwe zoude naauwelijks eenen gewonen oogst opleveren. Haver is zeer zwaar en garst goed. Koren en aardappelen indien de laatste de ziekte ontkomen beloven eenen rijken oogs^. De Wisconsin Tribune zegt: Wij zijn ver heugd te melden, dat zijne Excellentie Gouver neur Dewey op den 6 dezer door zijne vrouw met een' schoonen jongen vereerd werd. Onze jonge staat heeft in 't vervolg veel te hopen, wan neer hare hoogste beambten zulke blijken geven van eene geneigdheid om aan hare toenemende bevolking te helpen toedoen. •Zijne Excellentie heeft nu aanspraak op een algemeen pardon voor al zijne misslagen. Een bo'omgaard die geld oplevert! De heeren Morse en Houghton, te Cleveland, hebben een' boomgaard groot 93 akkers, drie en eene halve mijl ten oosteu der stad. Zij hebben zes 'duizend vijf honderd perzik boomen van de bes te soorten, twee duizend appelboomen, vier hon derd kerseboomen, zeven honderd en vijftig kwee- boomen, en omtrent zeven duizend peren-, abri- kozen-r-, pruimboomen en wijngaarden. Zij zul len verscheidene duizende manden perzikken in- oogsten, en aangezien deze vrucht dit jaar schaars wezen zal, hebben eenige speculanten te Buffalo en Cincinnati reeds drie dollars per bushel voor den ganschen oogst geboden. Twee jonge dames van Indianapolis tot de- bonton behoorende, reden onlangs voor vermaak in eene chais, en na zoo hier en daar te hebben, rond gereden besloten zij den planken weg eens. te beproeven. Wel, zij reden naar den planken- weg, en, terwijl zij zoo ongemerkt voortdraafden,. werden zij eensklaps door een tolgaarder stil ge houden om tolgeld. Hoe veel is het?" Yraagden de meisjes. Voor een man en een paard is het vijftig cents", antwoordde hij. Wel, gaat dan uit den weg, want wij zijn meisjes en een merrie! Hu, Jenny;" en voort gingen zij, den man in stomme bewondering la tende. Een Mississippi blad bevat de volgende ijsselijke gebeurtenis: Gedurende eenige da gen is hier een gerucht in omloop van den volger- den inhoud: Men zegt dat verleden vrijdag drie kinderen, bij Liberty, in Amite county, uit de school terug keerende, door een troep hondem die achter weg geloopene slaven Hepen, overval-

Sheboygan Nieuwsbode | 1851 | | pagina 2