gegeven hebben. Wij willen nog slechts consta teren, dat de heer Heemskerk, zoowel als dc heer van Hall, niettegenstaande het verminderd getal nitgebragte stemmen, 100 stemmen meer op zich vereeniga heeft dan vroeger. Wij vinden daarin het blijk, dat de vrijzinnige kiezersvereeniging, hoezeer .hare kracht ontoereikend zij geweest om dén heer van Hall te weeren uit de kamer, echter eenen toenemendeh invloed verkrijgt, waarvan ook ongetwijfeld de aanstaande herstemming voor de proy. staten bet bewijs zal opleveren. Middelburg, 16 Sept Men schrijft uit Kam pen 12 Sept. Zoo even ontvangen wij het be- rigt uit Zwolle, dat de heer Groen van Prinsterer tol lid van de tweede kamer der staten-generaal gekozen is, en dat de heer van Diggelen een be trekkelijk gering aantal stemmen gehad heeft. Men schrijft deze uitkomst hoofdzakelijk toe aan de bemoeijingen van eenige administratieve amb.- tenaren Zeeuwscke Ct.) Leiden, 12 Sept. Op de Hofstede Veenen- burg, zoo als ons nader berigt is,is Maandag mor gen,ongeveer een kwartier voor acht uur, de aard- schudding waargenomen, vergezeld van vrij sterk rommelend geluid. Beide de beweging en liet geluid hebben slechts eenige seconden aanj den, doch de eerste korter dan bet laatste. Assen, 13 Sept Men verneemt nader, dat op de jaarmarkt den 5deu dezer te Norg gehou den, waren aangebragt 3317 paarden voor rijtui gen, 887 losse paarden, 636 veulens, 705 stuks hoornvee, 162 varkens en 2002 schapen. Groningen. 16 Sept. Naar men verneemt, zal aanstaanden Vrijdag den 20 dezer aan Sijtse Freerks Datlinga, oud 25 jaren, gemeente Ter- munten, worden voltrokken de straf van het zwaaijen van het zwaard over het hoofd, uit te voeren op een schavot, met al dezelfde toebereid selen, welke bij de onthoofding worden in acht genomenwaartoe, met daarenboven twintigjari ge rasp-of tuchthuisstraf, hij, bij arrest van den 3 sten Junij dezes jaars, door het provinciaal ge- regtsbof is verwezen, ter zake van vrijwilligen doodslag van zijne vrouw. Gron. Ct.) 's Gravenhage, 15 Sept Naar men verneemt, is in den raad van defensie eene nieuwe organisa tie van het wapen der infanterie geprojecteerd, welke 2eerveel bijval vindt en ongetwijfeld tot uitvoering zal komen. Volgens dat ontwerp,zal het Rijk in territoriale afdeelingen verdeeld worden; de indeeling in divi- sien en brigades vervallenhet getal regimenten behouden blijven, doch de bataljons vijf kompag- nien bekomenvoorts zal een bataljon, onder de benaming van instruciiebattaljon, worden gefor meerd, tot opleiding van militairen voor koogere gradenterwijl de manschappen, thans in de klas- Be van discipline, eene afzonderlijke strafkompag- nie zullen uitmaken. Het aantal korporaals zou de verminderd,dat derserganten daarentegen met eene tweede categorie vermeerderd worden, die jets minder soldij zullen genieten.Het kleedings- of reservefonds der onderofficieren dat voorheen met dat der manschappen gelijk stond is sedert 1 January verhoogd. Men heeft de onderofficieren met 3 cents daags verhoogd, zoodat die thans bij de infanterie 32 cents,en dc manschappen 9 cents daags voor toelage op het kleeding- en reparatie- fonds genieten. Eene, reeds meermalen voorgestelde, en alge meen doelmatig geoordeelde verandering in de kleeding en uitrusting der troepen te voet, heeft vooralsnog minder kans om te slagen, aangezien hoogerrijds daarmede niet wordt ingestemd. Den 37 Sept. Bij besluit van den 13 Sept., heeft Z. M. bepaald, dat op den 27 October aan staande buiten koers gesteld zullen zijn de stuk ken van 10 en 5 centen, naar de wet van den 28 Sept. 1816 geslagen.Van Maandag den 7, tot en met Zaturdag den 26 October, alsmede nog op den 28 en 29 October, zal gelegenheid tot inwis seling van die stukken gegeven worden. Tot de inwisseling zullen gebruikt worden zilveren mun ten, bij voorkeur (nieuwe) stukken van 10 en 5 cents, en voor zoo veel noodig ook andere zilve ren pasmunt en standpenningen. Behalve bij de Neder! Bank, zal de inwisseling plaats hebben bij de arrond.-betaalmeesters. Zaturdag laatstleden, is door de Christelijk- Afgescheidene gemeente te Aduard, in het ge meentehuis aldaar, aanbesteed: Het bouwen van eene nieuwe kerk, met bijlevering van de noodige materialen; welk werk is aangenomen door den timmerman Hendrik Vos, wonende op den Horn, onder Hoogkerk, voor de som van 2560. (Gron. Ct.) Sedert de maand Jidij des vangen jaars tot den 1 Juin dezes jaars, zijn in de provincie Over ijssel gevallen van longziekte onder het rundvee voorgekomen in nagemelde gemeenten, en zijn daaraan de daarnevens gestelde stuks runderen gestorven: Zwolle 2Kampen 393Hasselt 40Genemui- den 21Staphorst 52; IJsselmuiden 10; Zwoller kerspel 355; Dalfsen 16; Ambt Yollenhove 51 Kaalte 14Grafhorst 3Markelo 1Wijbe 3 te zamen 761 stuks. J)e Groninger Courant vso. 20 Sept bevat eepe afbeelding van het nipuwe Akademie gebouw in die 6tad, welk gebouw toen gereed was, om voor zijne hooge bestemming plegtig te wojrfen ingewijd op den 25 Sept. en drie achter eenvolgende dagen- Vólgens het programma der festiviteiten, welke alsdan zouden plaats hebben moet dit inwijdingsfeest eene der luisterrijkste feesten geweest zijn, die immer binnen de gren zen van het aloude Nederland gehouden werden. Het uitsteken der vlaggen; het spelen van mu- zijkhet afsteken van vuurwerkeneen bij fak kellicht gecosturaeerde optogt van heeren Stu denten, voorstellende den intogt van Prins Mau- rits en Graaf Willem Lodewijk van Nassau, binnen Groningen, op den 24 Julij 1594 ;het hou den eener harddraverij; illuminatie, enz. enz., dit alles heeft gewis Groningen's ingezetenen een feest bereid, waarvan zelfs het nageslacht nog met geestdrift gewagen za! Het gebouw zelve moet, volgens de beschrij- hTdat blad, zeer schoon en een sieraad voor DE NIEUWSBODE sheboygan, wi8c0n8in. DONDERDAG. DEN 24 OCTOBER 1850. Demotratiedje Nominaties. ving i de stad zijn. Voor het midden prijkt eene kolom nade van zes Ionische zuilen, die het fronton on derschragen en op een bordes van 21,40 el lengte en 4,35 el breedte rusten. Een regte trap van negen optreden geeft door drie groote hoofddeu ren toegang tot een portaal, dat tot de groote ge hoorzaal leidt. Het gebouw is 73,20 el lang, 12 el breed en 21,67 el hoog. Het totaal der kos ten bedraagt f 231,564. Moge dit sprekend getuigenis van den verderen opbouw van datgene, wat onze voorvaderen in 1614 aanvingen, onder de bescherming der voor zienigheid bloeijen.en niet alleen Groningen,maar geheel Nederland tot eer en zegen verstrekken De herstemmingen (zie no. 48) voor le den der Tweede Kamer der Staten Generaal heb ben plaats gehad met het volgende resultaat; verkozen Groningen. De Heer mr B. Wichers. mr.P. v. der Veen, te Smilde. W. R. baron van Hoevell. mr. P. Blusse v. Oud Alblas. mr. P. L. de Lom de Berg en Jac. van Wijlich. Ph. J. Backiene. rnr. F. A. van Hal! P.H.bar.Taets v.Amerongen mr. G. Groen v. Prinsterer. Herstem, tusachen de heeren L. Metman en M. Mackay. C. Schiffer. dr. W. R. baron v. Iloevel! dr. J. J. H. de Pooi-ter. mr. P.C. Schoonevcld (vrije an den heer Baud Leeuwarden. Dordrecht Roermond. Goes. Amsterdam. Leiden. Zwolle. Gouda. Gorinchem Almelo. Hertogenb. Gravenhage. keus, wegens het aannemen voor Rotterdam.^ B E L G I E. Brussel. 10 Sept. Als een middel tegen de aardappelziekte wordt het volgende opgegeven •- Zoodra de ziekte zich in het loof vertoont, wordt dit bij den grond afgesneden en weggenomen, vervolgens wordt het overige met een duim hoog aarde overdekt Alzoo worden de insecten, die deze ziekten veroorzaken, verwijderd, en daarme de ook de ziekte gestuit Dit afsnijden van het loof schaadt noch de plant noch den knol. ENGELAND. Londen, 4 Sept Men spreekt hier veel van eene stoomploeg, waarmede lord Willoughby d' Eresby dezer dagen zeer gunstig uitgevallen proeven genomen heeft op zijn landgoed Grims- thorpe in het graafschap Lincoln. Hij heeft zich niet alleen bepaald tot het ondernemen van deze eerste vrij kostbare proef, maar ook anderen in de gelegenheid gesteld om er zich van te bedienen, doordien hij er uitvoerige teekeningen en beschrij vingen van in het licht heeft gegeven. Het werk tuig bestaat uit eene locomotief van 26 paarden kracht, wegende 3£ ton, die langs gemakkelijk verplaatstbare sporen over het veld loopt, terwijl aan beide rijden ploegen uitsteken, welke een vierkanten hoek vormen met de sporen, en beur telings terugtrekken en vooruitkomen. Ieder de zer ploegen bestaat uit vier gewone en vier onder- grondspioegen. Het werktuig wordt bestuurd door een man, staande op een vlak, dat er mede voortbeweegt Als de ploegen aan de eene zijde vooruitkomen en den grond omwerken, trekken die aan de andere zijde zich terug, ten einde te beginnen zoodra de andere hare voren voltooid hebben. Wanneer zulks geschied is, wordt de locomotief eenige voeten voortgereden om het werk te vervolgen. Deze stoomploeg kan in den tijd van een uur eene lengte van rijf mijlen be werken. Londen, 16 Sept. Dc gewigtigste gebeurte nis van deze week en welligt van dit jaar, is het vertrek van het eerste schip met landverhuizers van de zoogenoemde Canterbury-fnsteMngMeer dan zeshonderd personen, en daaronder zonen van Pairs, leden van de aanzienlijkste geslach ten des lands, lieden van allerlei beroepen en bedrijven, geestelijken, advokaten, kooplieden, handwerkslieden en landbouwers verlieten op vier fraaije schepen voor altijd het vaderland. Maar deze afdeelbgis nog maar de voorhoe de van een veel grooter aantal aanzienlijke, rij ke en welgestelde huisgezinnen, die in de nieuw ste wereld, op Nieuw-Zeeland, het oude en, naar vele Britten oordeeien, verouderde Enge land op nieuw hopen op te bouwen. Nog nimmer is sedert den tijd toen de Grie ken hunne overtolfge jongelingschap met de oude Goden en gewoonten naar de kusten der Barbaren inscheepten, eene zoo stelselmatige proeve van Kolonisatie als de onderhavige, ge- VOOR CONGRES: HARRISON C. HOBART, sheboygas. VOOR SENATOR: THEODORE C0NXEY, VAN BROWN CO. VOOR LEDEN VAN DE ASSEMBLY. Ie. District: A, D. LA DUE, VAN SHEBOYGAN. 2e. Dist riet JOHN D MURPHY, VAN SHEBOYGAN falls, Sheboygan! County-Ticket voor sheriff: GODFRIED STAMM. voor register: M. M. FLINT. voor court-klerk'. A. H. EDWARDS. voor district-attorney: E. FOX COOK. voor klerk board of supervisors P. DONAHER. voor county landmeter: M. MARTIN. voor lijkschouwer: R. W. PHILLIPS. Dcmocraiiscljc Nominaties. in FOND DU LAC COUNTY. VOOR CONGRES: HARBISON C. H0BART. voor leden van de assembly, Oost District: THOMAS J. DAVIDSON, van Forest West District: MORRIS S. BARNETT, van Eldorado. County Ticket voor sheriff: FRANCIS D. McCARTY. voor register: NELSON WOOD. voor court-klerk FAYETTE S. BROWN. voor county scbatmeester: PETER V. SANG. voor district-attorney WILLIAM H. EBBETTS. voor klerk board of supervisors C. J. ALLEN. voor countt landmeter: JOSEPH FAIRBANKS. E PLBMBTJS UNUM." Met bovenstaand wachtwoord onzer Unie, ge- looven wij cok onzi lezers,tegi n de op den 5 No vember plaats te hebben stemmingen te moeten toespreken. Toen de Romeinsche Staat nog eene republiek was, en meerdere partijen behalve de twee reeds bestaande hoofd-partijen het aanzijn stonden te erlangen, ("gelijk thans de Whigs, ziende dat zij van hun zeiven te zwak zijn, met eenige buiten- den-waard gerekende Democraten en hunnen aanhang zamenspannenvraagde men den als Republikaan in den koogsten graad bekenden Brutus,wat hij daarvan dachtvoornamelijk leg de men hem ook de vraag voor, naardien de par tij toch zoo vele verdorvene. vuile vlekken had zoo als het orgaan van Whiggery ter dezer plaat se in onzen kandidaat voor lid van het Congres, den heer IL C. Hobart, schijnt te ontdekken, op te maken uit zijne vele schandelijke lasterin- gen en smaadredenen tegen hem verspreidof het niet beter ware, de zulke door eene nieuwe partij geheel en al te doen vervangen. De oude Republikaan trok gemelijk rijn voorhoofd in plooi- jen, zweeg langen tijd en zeide eindelijk tot eenen nabijstaanden Lictor: Ga, en neem den bundel pijlen die daar aan den wand hangt en verbreek mij dien voor uwe knieen Ik kan niet," antwoordde de Lictor, nadat hij dit meermalen te vergeefs beproefd had. Wanneer gij," hernam Brutus, denzelven echter los maakt, en de pijlen een voor een tracht te verbreken O, dan kan ik het wel doen Merkt gij dan niet" zeide nu Brutus 'tegen den vragenden man, wat eendragt vermag?" Deze 12 pijlen te zamen verbonden, te verbrekenvan een gescheiden kan e verbreken. Zuiver dan op eene goede wijze uwe partij vt, die vuile vlekken en bemoei u niet - 1 E Pluribus Ünutn «neut, partijen, want weet: zijn een in velen.) Zoo ook met ons, Hollandsche Democrat^ Wij kunnen alle ais eenen man vereenigd, eindig veel te weeg brengen in den uitslag aanstaande verkiezingen. En naardien veUw zer lezers, vooral die in Washington, Fond Lac, WTinnebago, en Brown Counties missel®, geene andere Nieuwsbode meer ontvangen len voor de electie, zoo roepen wij bun alle wee6t op uwe hoede voor die nieuwe partij, fr. dien wij haar zoo noemen mogen)een mengel®^ van Democraten en Whigs. De benoemde kandidaat der Democratisch partij is Harrison C. Hobart, een man, diem aller ondersteuning ten volle waardig is. Verte, nigt u alle op hem en niettegenstaande de orr vermoeide pogingen der Whig pers, om hei voor zijnen tegenstander James D. Doty, ah hunnen kandidaat opgebragt, het onderspit i doen delven, zullen wij met vereende kpachtei eene glorierijke overwinning behalen. Ook voor de overige kandidaten op ons ticks is deze les van Brutus van toepassing. HetzsVj bestaat uit mannen, op wier gedrag niets te gen valt, wier geschiktheid voor dc posten, u welke zij benoemd rijn, niemand betwisten h. en die Democraten zijn van den echten stempw Schenkt hun dus uwe hartige ondersteuning, fc. ijvert u zooveel gij kunt om hunne verkiezin verzekeren, wacht u voor- het Union Ts dat door onze tegenstanders zal opgemaakt wo?J den, om onze zegepraal te verijdelen, en bedenhl dat wij, als dien bundel pijlen vereenigd, mJ ook dan alleen, magt kunnen uitoefenen en trioa-l feren zullen, waar zonder eendragt eene totsk] nederlaag ons deel zal zijn. E3P Geen twee weken meer of de stemd:;! is daar. Onze Democratische kandidaten zijn air le in het veld en wij gelooven dat onze Dei mocratische' vrienden, alle getrouw aan hare kien- ren, ter hunner hulpe snellen. Dié beginselee, welke wij tot dus verre bemind en verdedig hebben, zijn nog op het spelvan hen, die de beginselen der Democratische partij liefkozen hangt het af, om te beslissen of zij nogmaals tri omferen zullen. Eensgezindheid en haraonk rijn noodzakelijk voor ons wei slagen. Elke over winning die wij behalen, voegt nieuwe kracbie. aan onze zaak. Élke nederhaag versterkt en bi- moedigt onze tegenstanders.Federalismus wacht geen' grooter triomf dan onze gelederen ie verbreken en onze strijdkrachten uit een te slaaL Om dit te bewerkstelligen rijn zij gereed om hun ne bitterste vijanden te bevorderen. Het is ge noeg voor hen dat wij onze organisatie, onze toe komstige krachten verliezen, onverschillig voor het tegenwoordige wintDemocraten, inderdaad de principels minnen, welke zij belij den, indien rij hunne belijdenis niet verloochenen willen, kunnen maar eenen weg volgen. Hunne persoonlijke voorkeur moet aan den wil der meer derheid, op de gewone wijze uitgedrukt, worde: opgeofferd. Indien het tegenwoordig Caucus- systema den wil der meerderheid niet uitdrukt, laat iedereen dan arbeiden om hetzelve te veran deren. Dat wat is, is regt," riet op de uitdruk kingen der meerderheid. Hoedanig die uitdruk king ook is, dezelve moet gehoorzaamd worden, tot dat rij door de meerderheid veranderd wordt Iemand mag luide spreken over Democratie e: Democratische principels, maar rijn gezwets s nieta dan ijdele taal, welke niemand voor eras aanneemt, indien hij de krachtdadige middelen in den wind slaat, om die principels staande te "houden. (Fond du Lac Journal) tST Op Zaturdag den 26 dezer, zal te She- boygan Falls het bewuste "Union Ticket" wor den opgemaakt, strekkende, om Democraten te bedriegen en Whigs ter scheuring onzer partij in de hand te werken. Pa6t op Vele Democraten,die de oproeping dezer Union Conventie, voorkomende in de Mercury van 19 Oct, door verkeerde voorstellingen en leugen gs- teekend hebben, hebben thans door beter inzigt in de zaak, hunne namen ingetrokken en gans voor het Democratisch ticket drie vorige nommers hebben wij het ticket voor Fond du Lac County gedrukt, zondff dat de naam van den heer H. C. Hobart daarop voorkomt Onze landgenooten zullen dus wel doen, geene dier vorige^ tickets te stemmen, maar goed toe te zien, dat rij er een in de stembus geven aoo ah dat in dit nommer. Let daar op Volgens eene statistieke ongave inde New-York Tribune blijkt,dat gedurende de maand September dezes jaars, 21,008 landverhuizers m New-York aangekomen rijn,onder welke 2,487 Nederlanders. Daarvan kwamen met het schip Osirts van Rotterdam 160 met de Catherine van Amsterdam 48, met de Peruvian van Rotterdam «8, en met de Charles Tarnsan van Rotterdam 87 Nederlanders, te zamen 363. De overige» kwamen over Antwerpen of Havra

Sheboygan Nieuwsbode | 1850 | | pagina 2