KWATTA DE Chocolaad KORFFs PADVINDER- REEPEN. Chocolade reepen "BENSDORP'S* Laatste Berichten Sigarenmagazijn. fels PREMiE voor onze LEZERS Dankbetuiging. F. KORFF&cCo Tabak voor Militairen. Hl BEI BMIWl'S AB Tabak." LEBARUD LEBARUD Co. Ltd., Rotterdam. Winter- handen DE SOIjDATENOOURAIVT van. Vrijdag lo December X O 1 3. Rechtzaken. Nieuwe Uitgaven. Ingezonden stukken. gemengd Nieuws. ADVERTENTIËN. HET GEHEIM VAN LOLA" BOEKHOUDEN. Koopt nu <3"72 en lOcts. (met verrassing) Cacaofabrikanten Amsterdam. GEBR. VAN DEN BIGGELAAR, Breda 13 Een MIDDEL tegen slijten der schoenzolen. ISO Keimezen gevraagd. v. Rossem's Troost Poorterstoebac Gaarne zon 'k nog Trillen zitten Bij vriend Rijnen nan den hoard, Wat konden wij gezellig kletsen. Ja, dat Tra-9 mij heel veel waard. Vervlogen zijn nu deze dagen, IA lies. alles is voorbij, Slechts de herinnering, ja. zij leeft nog. AJs een lieflijk beeld in mij. O. hoe vaak zit ik te denken, Nu ik in de hoofdstad noop: "Was ik nog maar in dat Et-ten. Heerlijk dorpje, lieflijk schoon 11 Daarom goede, trouwe burgers, V vergeten kan ik niet. Wat er dan ook mag gebeuren, Z-*i gij zijt, zoo zijn z' hier niet. 'k WenscL n dan van genscher harte, Nu dit jaar ten eindo spoedt, Een gelukkig negentien zestien, &Ic-t een yriendelijken groet. Mil. BERN. OOSTERBAAN. 3o Esk. Wielrijders. Pandoerclub Altijd kift". (Van mil. W. O. Weemering.) Ik heb reeds vele dagen Gelezen in uw krant; En wil het daarom wagen Om ook van onzen leant, Van pandoeren iets to melden, Zooals het bij ons gaat. Meestal met veel gepraat, Zooals vrienden mij Tortelden, Maar daarom niet getreurd. Want als het praatje uit is. Dap is de kift gebeurd. Daarom loopt het nooit mis. Wij hebben pandoerders liier Gelegen in een kwartier, De zijn steeds aan den gang, Den heelen avond lang; Met praten en misère Men hoort ze reeds van verre, Daarom noemt men hen grif Pandoerclub „Altijd kif". Speelt de eens soms een „misère" De ander roept. omver". De derde gilt dan „hoer" Ik iheb een fijn „pandoer". Wanneer hij dien dan speelt, ■Wat de ander 6onis vei veelt, En moet hij dan eens dokken. Dan gaan zij haast aan 't knokken. ,-Zeg, durf jij 'zoo iets doen, Jij kan nog met fatsoen Geen een pandoert je halen Laat mij maar steeds betalen." Maar als den volgenden keer Dioezjrde jongeheer Een „solo" speelt alleen, Dan slaat hij op zijn been, En zegt, „ik lach me krom, .Wat waren jelui stom, Jij hield 't Verkeerde aas vast, Wat hen je nog eon kwast". Nu zal ik u gaan zeggen Wie of die heeren zijn De een is van der ..Pegge", Die zegt steeds ..Never mine". De tweede is Hilgerspie", En dan nog nummer drie. Dat is de kleêr-versnijdei- Hij maakt de broeken wijder. En nummer vier is „Appie", Die speelt meestal voor „Nappie". Het ig een reuzeustel Enfin, dat snapt u wel. Maar nu schei ik weer uit En roept tot een bosluit Pandoer jelui maar grif Eeve de club vaa ..Altijd kif!" W. O. WEEMERING, 4-1-10 R. I. Schuldmisdrijf. Alen herinnert zich nog. dat in "t laatst van Augustus j.I. een adelborst bij Naarden onder de Gooische Stoomtram geraakte en zoo zwaar werd gewond, dat hij weldra overleed. De over ledene zat op den bagagedrager van een motor rijwiel en tegen het 18-jarig jongmenseh, dat •dit rijwiel bestuurde eischre de Zeede Kamer der Rechtbank te Amsterdam dezer dagen acht dagen hechtenis. Een oude bekende is weer verschenen, de „Nederlandsehe Almanak", ditmaal voor 1916. Men kent den jaarlijks terugkeerenden gast met zijn meest zeer artistieke platen, zijn jaar-overzicht, zijn menigte wetenswaardig heden en wij hebben hem dus niet aan te be velen. Uitgevers zijn. zooals men weet, H. D. TJeenk Willink en J?oon to Haarlem. Wij heben ook nog aan te kondigen de veer tiende aflevering van prof. Kornkamp's „De Europeesche oorlog". Dit is het Novem'ner- hummer en behandelt dus den toestand en de gebeurtenissen in October j.I. Als 6teeds zeer lezenswaardig en belangrijk en tot overpem- aiDgan dwingend. René de Cl er co. De zware kroon, verzen uit den oorlogstijd, uit gave ran C. A. J. Tan Dishoeck te Bussnm. De Rekende Ylaamsciio dichter René de dercq voelt diep het- 2roote leed, dat op zijn Belgisch land is gevallen en hij geëft zijn ge voel weer in verzen. Er is in dezen bundel van het beste, wat hij geschreven heeft; er is in hooge wijding van smart, en van klachten, maar ook van moed en vertrouwen. Telkens weer komt dit laatste boven, zooals in de gespierde regels: „iPe koning waakt, o Belgen, hebt ver trouwen, Het Heden toont u. wat de Toekomst kan. Laat elk zijn hart gelijk een veld behouwen. Geen Land ia klein, dat groeit in eiken man." Wij ge-ven nog de volgende proeve van tahoan.e heldenvereering Aan Koning Albert. Wij zullen den Koning vieren, Den Koning in zijn land, Wanneer hij. met luide banieren, Terugkeert triomfant. We zullen zijn roem verkonden In de wijde wereld Gods. Hij heeft zijn volk gevonden, Albert, onze Trots. Niet langer knielen wij -neder Vóór zijn edel beeld bij 't kruis. Wij willen Hemzelven weder, Wij willen den Koning thuis! Dan spannen wij uit zijn wagen, de driekleur roert uit 'fc vejd. 1 Op handen zullen wij dragen, f Albert, onzen Held! Cornelis Vei li, Prikkelidyllen VII (..Het Geheim van den Idioot, toonoelspel a «rand spectacle.") Uitgave van C. A. J. Tan Dis- hoeck to Bus&um. Cornells Veth neemt thans het tooncelspel onder handen ju zijn spotternijen over de uit wassen der volkslhcrat-uur. Natuurlijk met de gewone overdrijving, maar ook met de gees tigheid, dio we van hem gewoon zijn. En vol van herinneringen aan stukken, die wij heb ben zien opvoeren, niet alleen van dilettar- tengezelsdiappen, maar ook van het werkelijk tooneel, cn niet alleen in de rolksschouwbui- gen. maar zelfs een enkele maal door gezel schappen T an den eersten rang. Zoo erg 39 het thans niet moer; zegt ge misschien!' Maar nog slechts drie oi' vier jaren geleden gaf een Onzer eerste schouwburgen liet oude gruwel drama ..De Toren van Nesle" en de wereld bibliotheek liet het in druk verschijnen. We zijn nog niet heen over de oude draken, al zijn ze soms gemoderniseerd. Wij zouden wel eens den man willen zien, dio zells in dezen somberen en -nerveusen tijd niet telkens gul oplacht als hij den dollen en dik wijls gee.itigen onzin leest, waarvan ..Het ge heim van den Idioot" vol is. De intrige is vol van trekken en trekjes uit oude veel gespeelde drama's Natuurlijk is er een edele, jonge man, die onschuldig verdacht wordt- van een moord, maar wiens blanke onschuld aan het licht wordt gebracht, door een goedronden zeeman, een parel Tan een held. Booze menschen komen er van-zelf ook in voor, maar zij worden gestraft, volgens het oude recept, dat ,de deugd beloond, de ondeugd geboet wordt. Er is verder een ellendige gravin, een ge heimzinnige waarzegster, een grappige veld wachter on een verdorde gouvernante, er ko men vondelingen in voor, er zijn prachtige travestirollen cn er wordt in gezongen, ge danst. gehuild en gevochten. Men mist er 31 iets in van al het aantrekkelijke der oude draken. Een boekje om ran te schateren, ook om den dolgrappigen dialoog, de afwisseling Tan bombast cn volkstaal, de kromspraak van enkele personen uit de hooge wereld en de verheven woorden van Janmaat, den redder. De souffleur 6peelt mee, of praat althans mee. De voorrede op zich zelf is een stukje van geestige grappigheid, dat men niet ongelezen mag laten. En de scha-lkscho toekeningen zijn van dien aard, dat men er zich bij elke nieuwe beschouwing weer in verkneukelt. Buiten rcranliooordelijkhcid van de redactie. Een Mobilisatie-Vlieger, dio is opgogaan, maar geduikeld MI nl. De Steun door Arbeid Is mislukt. „Op de papieren spelen." „Soldaat cn matroos, Wachten al een poos, Dit is te verkiezen, Boven „Kaggies" verliezen. Maar nu geeft deze verveling. Soms slapheid cn krakeeling, Aldus ontspanning-eu werk, Maakt hen weer sterk. Men. make dus spelen thuis, Voor Leger en Vloot en Roode Kruis, Aan deze doorzet organisatie, Js gewerkt sedert begin der Mobilisatie." Ruim 80 Nederlandsehe bladen hebben nu reeds hunnen abonné's gratis papieren spelen geschonken, om dezelve „portovrij" door te renden om om dc spelen zelf te maken. De ■bewijzen zijn voorhanden, dat het mij gelukt is. wekelijks duizendtallen papieren spelen te doen verspreiden. Voor liet eerst verscheen de „Soldaten Cou rant" 11 Sept. '14 -met 50.000 damspelen enz. enz. De spelen ook domino en schaak zijn gedrukt kris en kras door Nederland van Middelburg tot Leeuwarden, en van Maastricht tot Dn Helder. Sommige bladen gaven mij nog g rji 11 s extra afdrukken of verkochten mij ver beneden kostprijs een extra groot quantum. „Hulde aan de Nederlandsehe pers!" Maar waar zijn nu deze vele honderdduizend- tallen spelen gebleven? Want dagelijks wordt er nog om spelen gevraagd Aldus heeft- liet publiek de goedkoope ..Steun door Arbeid" niet gegeven, verkeerde zuinigheid, want nu vraag ik: herstel uw fout en geeft „Steun iri Contanten"opdat ik kan doorgaan nieuwe cliché's te bestellen en herdrukken te verspreiden. Dag aan dag hen ik biermede reeds bezig se dert half Augustus 1914 c-n hoop het te kun nen voortzetten tot onze Demobilisatie, maar thans benoodig ik „Cassa". Laten voorgaan de vele enthousiasten, ter militaire Huisvlijt Wedstrijden, seizoen 1914/ 15, uitgeschreven door den Volksbond tegen Drankmisbruik. Met dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend. Uw. dw. dn. Driebergen. C. PRINCE. Geïnterneerde Duitsche officieren ontsnapt. Men meldt ons uit Alkmaar: De herhaaldelijk in den laatsten tijd voor komende stoornissen in de electric-it-eitrieve ring heeft ten gevolge gehad dat, begunstigd door de ontstane duisternis, Maandagavond twee Duitsche officieren uit het interneerings- kamp te Bergen hebben weten te ontvluchten, n.l. de heeren Muller, bestuurder ran de bij de Wadden-eilanden in beslag genomen vlieg machine. en Smit. commandant van den even eens bij die eilanden in beslag genomen en thans bij het afgesneden kanaalvlak te Alkmaar in een schuithuis opgeborgen en door de kanon neerboot „Geep" bewaakten onderzeeër C 8. Muller heeft weten te ontsnappen door de wacht den indruk te geven van een andereu persoon te zijn. en Smit heeft met een schaar in een bijzonder donkeren hoek het prikkel draad weten door te knippen en is er onder door gekropcu. Beide officieren, die geweigerd hadden hun eerewoord te geven, waren in uniform gekleed. Direct hebben patrouille- wachten en motor fietsers alles in het werk ge teld hen te pakken te krijgen, doch te ver geefs. Moorden. Uit Roermond meldt men aan de Limb. Koerier In den nacht van Zondag op Maandag werd j-olitie gewaarschuwd, dat op de Kapeller- laan een man doodgestoken zonde zijn. Een geneesheer bevond zich reeds ter plaatse en verklaarde, dat de gestokene, Houbeu uit Melick. al overleden was. In verband met dez» misdaad werden vier personen uit Gcbroek-Maasuiel van hun bed gelicht en, verdacht van den manslag, gearres teerd. Naar we vernamefi moet de rerslagene die met nog twee kameraden huiswaarts keerde een oogenblik zijn achtergebleven en toen een .meeeteek in de borst gekregen kobben. UITSLUITEND GOUDEN EN ZILVEREN CADEAUX. Uit Weert meldt men aan hetzelfde blad Een vreeselijke misdaad heeft de Sint Bar- b.ira-kernris te Tungelroij plotseling verstoord. Zondagavond kenmerkte zich door een buiten gewone drukte in de cafés. In het café aan de tramhalte bevond zich onder de aanwezigen een Belgisch vluchteling, die reeds een 5-tal maanden bij een landbouwer in betrekking is en door zijn ijver en aangenamen omgang vele vrienden had. Door eenige aardige voordrach ten te geven meende hij de feestvreugde ie verhoogen. Op een st-oel staande, was bij nau welijks met een voordracht begonnen, of daar komen luid schreeuwende en zingende eenige jongens binnen van het gehucht „de Dijker- straat". De niets kwaad vermoedende voordra ger werd onmiddellijk zonder de minste aan- ieiding van zijn stoel geduwd en beetgenomen. De verschrikte jongeling sloeg op de vlucht, doch kreeg in de gang bij de deur reeds zulk een steek met een mes, dat hij dood neerviel. Van drie personen, die gearresteerd wer den, werd zekere S. als vermoedelijke dader met het lijk geconfronteerd. Misbruik van drank schijnt ook hier weer de oorzaak van deze treurige misdaad te zijn. De Maas. Men meldt ons uit Venlo van Maandag: In de 2e helft van do afgeloopen week is de Maas om zoo te zeggen hij meters gestegen. Zondag alleen bedroeg de was 70 c.M. De lagere uiterwaarden staan reeds blank. Van den loswal te Steyn zijn twee wagons dennen hout. voor papierbereiding bestemd, wegge dreven. Zondag is de Maas te Maastricht echter weer 17 c.M. gevallen. Droevig ongeluk. Zondagmorgen tegen 111 uur is te Drieber gen een droevig ongeluk gebéurd. De militie- plichtige S„ die Zaterdagavond hij zijne ouders was aangekomen om Sinterklaas te vieren, reed Zondag met een kennis over den Hoofd weg. Tusschen de Spanensteeg en de Horst werd zijn rijwiel door een achterop komende auto gegrepen en een eind medegesleurd. De chauffeur remde uit a-lle macht-, zoodat do auto nog tegen een boom terecht kwam. S. werd bewusteloos in eene nabijst-aande wo ning binnengedragen, doch overleed binnen enkele oogenblikken Het huis van den dominee beschoten. Zaterdagnacht zijn bij den predikant te Haaften vier spiegelruiten stukgeschoten. De kamerwanden zaten vol hagelkorrels. De oor zaak schijnt te liggen in de beslissing van de commissie van toezicht op de kerkelijke goede ren te Arnhem, dat de uiterwaarden der kerk voortaan publiek zullen verpacht worden. De dader ie onbekend. Een 99-Jarige omroeper. Vrijdag 10 December hoopt de oudste inge« zetcne van Lemmer, de heer A. Riemersma, zijn 99en geboortedag te vieren. De oude heer is nog zeer kras. Hij is sedert 1867 dorpsom- roepcr, maar heeft tegen 1 Januari aan den Rand zijn ontslag gevraagd wegens hoogen leeftijd. Ean ongewensohte gast. Aan de kust bij Bergen-aah-Zee is een nog levende haai aangespoeld. De kustwacht doodde het dier, dat een lengte had van ongeveer 1.55 Meter. Aardschuïving op Sumatra. Blijkens een uit Iudië ontvangen regce- ringstelegram seinde de resident van Tapa- noeli, dat te Tanahbatoe (residentie Tapa noeli) op den 27sten November j.I. eene aardverschuiving heeft plaats gehad, ge paard gaande met een overstrooming, ver oorzaakt door de Aek Silongod. 66 personen worden vermist en 50 huizen, waaronder de inlandsche school, zijn vernield. De verbin ding van Padang Sidempoean met de zee kust is op verschillende plaatsen verbroken. In de residentie Tapanoeli ligt in het Mandahelingsehe. aan den voet van den Seret Berapi, het dorp Tanah Batoe, nabij het kruispunt van de wegen, die van de kustplaats Natal en van Sumatra's West- kus naar Padang Sidempoean voeren. Laatstgenoemde plaats, vroeger de zetel van den resident van Tapanoeli sedert naar Sibolga verlegd is de hoofdplaats van do gelijknamige afdeeling. Van den Serest Berapi of Soriq Berapi zien wij vermeld, dat van dezen Vulkaan geen uitbarsting "bekend is. Wel werden in 1892, toen de streek door hevige aardbevingen ge teisterd werdgeweldige aardstortingen ge rapporteerd. Daardoor werden toen veel bosschen gedeeltelijk bedolven, terwijl dit lot ook de kampong Si-banggor trof, waar 160 mensohen het leven lieten. Generaal Kierk de Reus. Naar het Haagsche Correspondentiebureau met zekerheid verneemt, zal de generaal-majoor A. L, Klerkde Reus, commandant van do eerste divisie van het veldleger, gouverneur der residentie, het leger verlaten. De „Hertog Hendrik". Het pantserschip „Hertog Hendrik", op de terugreis van lndië naar Nederland, is gister avond van Colombo, waar het door de ,,De Ruy- ter" is afgelost, vertrokken ter voortzetting van de reis naar het (vaderland. Het schip, dat van de „Do Ruyter" de adel borsten, die met den bodem de reis medege maakt hebben, heeft overgenomen, zal op de terugreis, naar nader bepaald is, ook Malaga aandoen. De tot reserve-2e-luitenant benoemde mili cien-sergeant P. Benschop is ingedeeld bij het 7e regiment infanterie, doch wordt ge durende de mobilisatie gedetacheerd bij bet 2-5e bataljon landweerinfanterie. Heden is te Breda op 76-jarigen leeftijd overleden jhr. C. C. Si x, oud-kapitein ter Onze grenswacht. Men sclirijft ons uit Limburg: Uit de Servische oorlogsberichten leest men telkens, dat er zoo weinig meer te bespeuren is van een uniformklecding bij de Servische soldaten. Maar tegenwoordig kost het ook aan onze grens roopite, een Nederlandschen grens wachter te ontdekken in het hulsel vqn grauw, blauw, grijs, bruin en vaal. Het hoofd gedekt door een grijs kleploos petje, het bovenlijf ge huld in een donkerblauw slagers- of kruideniers jasje met beenen knoopen, de beenen in eon okerkleurige imitatie bombazijnen broek, de kuiten in grijze beenwindsels en de voeten in zwarte rijgschoenenra-ra, wie is dat? Aan den stok herkent men den dorpsveldwach ter. En zoo is nog alleen aan 't geweer de grenswacht te herkennen. Naar inen zegt, hebben de witlinnen werk pakken voor een deel plaats gemaakt voor blauwe en bruine of okerkleurige werkpakjes, zooals ze reeds vóór dien door corveeërs werden gedragen. Op wacht- nat geregend, vinden do grenswachten dan in hun kwartier een stel droge kleereu. Blijkbaar wordt er echter niet veel onderscheid gemaakt tusschen dienstpak en werkkleeren en treilt men de laatste over het eerste heen. om zoo, in bombazijnen broek en blauw bonkertje, de uniformiteit in onze militaire kleeding wat te breken! Vrouwen als sponnen doodgeschoten. NEW-YORK. Volgens telegrammen uit San Antonio (Texas) ontving C'arranza's consulaat daar bericht, dat Zondag vijftien Mexicaan- sche vrouwen te Casas grandes als spionnen waren doodgeschoten door de volgelingen van generaal Villa. Staliaansche kruiser gezonken. WEENEN. Een onzer onderzoebooten torpe deerde den öen December te 10 u. v.m. voor Valona een kleinen Italiaanschen kruiser met twee schoorsteenen. Do Rijksdag. BERLIJN, In de aanstaande zitting van den R-ijksdag zal de Rijkskanselier, buiten de agenda om. een redevoering houden, om ver slag uit te brengen over den militairen en poli- tieken toestand van het rijk. Daarna zal de Rijksdag overgaan tot de behandeling van de door don afgevaardigde. Scheidemonn te moti- veeren sociaal-democrrrirche vredesinterpella- tie, waarbij de Rijkskanselier nog eenmaal het woord zal voeren. Hot gerucht gaat,' dat de nieuwe krediet aanvrage, ten bedrage van tien milliard, Don derdag aan den Rijksdag zal worden aange boden. Duitsche finarrolën. BERLIJN. Naar uit goede bron wordt ver nomen, is een tweede suppletoire begrooting voor het begrootingsjaar 1915 bij den Rijksdag ingediend, waarbij kredieten voor een bedrag van M. 10 milliard worden aangevraagd. Van het Westelijk oorlogsterrein PARIJS. In den loop van den nacht be letten Fransche mitrailleurs op het front in België den vijand het door de Fransehen bij Het Sas vernielde werk te herstellen. In bet westelijk deel van Artois bij hoogte 140 belette het Fransche spervuur een aanval der Duitsehers, die zich daartoe gereed maak ten onder dekking van een mijnontploffing. Gisteren beschoot en vernielde de Fransche artillerie de molen Rt. Aurin bij Roye, welke de vijand ter verdediging had ingericht. In Ohampa-gne bleven de Franscnen terrein winnen door middel van handgranaten in de vooruitgeschoven loopgraven, waar de vijand gjsteren vosten voet had gekregen ten zuiden van St. Souples. Ten oosten van de hoogte van Souain slaag den de Franschea erin door tegenaanvallen de Duitsche aanvallen, die gisteren op het einde van den avond waren begonnen, meester te worden. Do strijd duurt voort ter herove ring van door den vijand bezette gedeelten. BERLIJN. Officieel bericht van het groole hoofdkwartier: De. pogingen van den vijand om ons het ten O. van Auberive behaalde succes te ontnemen, zijn mislukt. Behalve gevangenen zijn daar drie mitrailleurs in onze handen gevallen. Ten N.O. van Souain werd den Franschen een positie op hoogte 193, ongeveer 500 M. breed, ontnomen. Vier tegenaanvallen werden afgeslagen. Een officier en 120 man werden gevangen genomen, twee mitrailleurs buit ge maakt. Door voortdurende ongesteldheid en gebrek aan opvolger te koop: een huis, waaiiu "sedert vele jaren een bloeiende zaak in Tabak en Sigaren i» gevestigd, gelegen op een der beste tan den van een onzer provinciesteden. Koopsom ƒ20.000. Te bevragen onder lett. V 20, aan het Alg. Adv. Bureau ROUMA Co., Amsterdam. PAK ME MEE Voor slechts 45 CENTS In de drie Maanden, wordt „Pak Me Mee" als PREMIE aan de lezers van de Soldaten-Courant aan geboden, terwijl NIET-AB0N- NÊS 75 cent betalen. :-: Voor 45 cents per drie maanden' wordt U „Pak Me Mee" 13 weken franco p. post toegezonden. Zl], dl. dus VANAF I JANUARI «916 „Pak Me Mee" wenschen te ontvangen, gelieven een postwissel van 45 cent te zenden aan de „Administratie van Pak Me Mee, Oranjeplein 67 Den Haag. Pak Me Mee, bestaande uit 16 pagina's, bevat evenals de best geïllustreerde bladen, ALLE AC- fUEELE FOTO'S VAN HET OOR LOGSTERREN. Verder fraaie romans en schetsen, en voor do kinderen wekelijks een pagina met aardige verhaaltjes, anecdotes, raadsels, kunstjes, knutselwerkjes, enz. Ook de Puzzle-pagina van Redacteur X, die elke week zijn lezers Prijsvragen en Problemen aanbiedt, waarbij geld- en andere prijzen worden uitgeloofd, vormt een aangename afwisseling. Bijzonder wordt de aandacht ge vestigd op den nieuwen roman, getiteld die binnenkort in Pak Me Mee zal worden gepubliceerd en die van het begin tot het einde boeit. Zendt dus nog heden een postwissel van 45 cents aan de Adm. 'van „Pak me mee", Oranjeplein 67, Den Haag met Uw adres, duidelijk ingevuld, en gelieve op den strook tc vermelden Premie Soldaten-Courant. Hiermede betuigt ondergeteekende zjjn har telijker dank een de Militairen van het 3e R-g- Yeld-Art. Ie Bat. voor de guile ?om van ƒ35 mij dezer dagen te Tucht toegezonden. H. DE LAAT, Koestraat No. 4 N. B. Schriftelijke opleiding voor praktijk en examen 2 per maand. Br. lett. P. 251, Alg. Adv.- Bur. ROUIVIA Co Amsterdam. Wilt Gij Kommies worden? Dan ia er maar één weg: Ge neemt pri vaatles per brief bij de Neder!. Post- school. Volledige opleiding voor 't examen April '16 50 cent per week. Grondig onderwijs ïn Neder!, taa! en rekenen o0 ct. p. week. Practise!: boekhouden (met diploma) ct. p. week. Degelijke les in Fransch. Duitsch, Engelsch enz. Vraagt gratis prosp. met honderden attesten en dankbet. Nederlandsehe Postschool, Amsterdam. De cadeaulijst wordt op aanvraag gratis en franco toegezonden door - -Overal verkrijg ba an WIÊLiTAIRE DRUKKERIJ G. TE LINGS 'S-HSRTOGENBOSCH - TEL. INT. 70 Uitgebreid magazijn van alle benoodlgde drukwerken en registers ten dienste der Militaire Administr&lie, ateook ruime keuze in Formaatpapier, Dlenstco.uverten en Bureaubehoeften BESTE EK GOEDKOOPSTE ADRES VOOR CAK- TIKE'S VOOR POSTPAPIER EN BRIEFCOUVERTEN CATALOGUS EN MONSTERS OP AANVRAAG GRATIS EN FEf.NCO. Heeren Winkeliers worden erop ettent gemaakt dat de meest geliefde TABAK onder de Militairen is: De leveringen geschieden onder rembours, in pakjes van ons. Snel en franco huis, zonder prljsverbeoging. 99 Bespaart 300 pCt. aan schoenreparatie, maakt waterdichte zolen, beschut tegen natte en koude voeten. Wordt door Legers, Poiitie, Arm- en Weesinrichtingen ge bruikt. Prijs 3G ct. per flacon (met gebruiksaanwijzing!. Overal verkrijgbaar. wintervoeten, ruwe huid, spriugen- I de lippen, barsten en kloven, I genezen snel door de welbekende j I zalf P U R O L. Verkrijgbaar in doozen van 12J/S en 25 cent, bij Apoth. en Drogisten. Fabrik. A. MIJNHARDT, Pharm. Fabr. Zeist. Militairen tusschen 22—28 jaar, profiteert van de bijzondere gelegenheid om Kommies worden. Salaris 600f 1400. (Gewijzigde op roeping;. VolEadige schriftelijke Spoed- cur3us voor bet a. s. Examen. Vraagt vooral Extra Studiegids met examen verslag. Attesten enz. bij inzending van deze advert., als drukwerk (1 cents postzegel). Spreekuur: "Woensdag 6—8, en Zaterdag 121 uur. J. H. VAN DE« VLIET, Hiciswcn- dïjk 50, Amsterdam. Naam: WoonpudbSi

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4