KWATTA DE Chocolaad :ines KORFFs Frissche Baai FFieechsHeerenbaaj ÜtuH HET SALARIS H.H. Commissieleden. Chocolade reepen 3. 7i enlOcts PADVINDER-REEPEN Laatste Berichten lie eens onze blijft deze roeken. Schooneolifijv&n M. 0. Ge meet Ms slag leveren Tijdgeest Obiigatiën A. HUilBREGIB-OGMB. TILBÜRG. -BANKET- F. KORFF&cCo Tabak voor Militairen. ffl 8EÜ BIGÜELftlBS AB Tabak. PE SOXjOATENCOTTRANT van Vrijdag Nieuwe Uitgaven. Rechtzaken. Gemenqd Nieuws. KOOPT BENSDORP'S ADVERÏENT1ËN. Mannenzangvereenitjing „INTER NOS" heeft geprobeerd BOEKHOUDEN. Koopt nu (met verrassing) GEBR. VAN OEN BIGGELAAR, Breda 'Aan onzen Kapitein heel snel, "Want, hij, dat wisten we wel, Deed alles wat hij kon, Een vlug een plan verzon. „Vrienden", sprak hij, lioort eens hier, ,,'k Wil jelui allen doen 'n pleizier, „Te gaan twee keer met verlof „In één maand; is dat geen bof? „Ging je eerst in de maand vier dagen, „Nu zullen wij die in tweeën zogen, „Eerst twee dagen in de week, ('t W7as naar ons zin, zooals 't bleek.) „Na verloop van veertien dagen, „Krijg je weer twee verlofdagen, „Maar daar is in begrepen ..Een vrije Zondag in de vier weken L Wij vonden dat heel goed. En gingen toen met spoed Aan "t exeroeeren op de hei, Ja-, iedereen was "blij! Het was zes weken zoo gegaan, En ik zou juist met verlof weer gaan, Toen kwam er een order af, Wij stonden allen par. Onze Kapitein moest weg, 't Was voor ons allen pech- Hij was een goeie man. Er was geer. denkbeeld van. Want als je thuis had zorgen, Dan sprak hij slechts: -.Kom morgen Maar even op ?t bureau Hij vroeg dan zus of zoo, Maar hielp je uit den nood, G-ra3g hij zijn hulp u bood. Daarom was hij gezien Bij 4-1 Regiment tien; Maar och, :t kon ons niet baten, Hij moest ons gaan verlüton, Ik weet niet boe 't kwam. Maar ik jacht toen bij mij zelf ocli Heer, Zoo'n Kapitein krijgen wij nooit weer. Daarom, Mijnheer Manassen, Indien u 't meten kan of passen. Och, plaats dit krabbel van mijn hand, In de meest gelezen soldatenkrant. Ik dpnl- u reeds bij voorbaat, Ik ben de milicien soldaat "Wemering Wilhelm, genaamd Paddy, le Bat. 4e Compagnie 10ö Regiment Infanterie, Aan onzen luitenant Maas. (Van mil. kan. M. Sauerbreij). Vandaag trof mij een blijde mare. Die mij aangenaam klonk 'in 't oor; Zoo ik op de comipie. nu eens ware Stelde ik wis iets aardig voor. Jk Hoorde dan, onze luit ging 't wagen Met een bruidje, teer en fijn, Permissie voor liet huwelijk vragen. Dat zij steeds gelukkig moge zijn! Dat uw weg steeds mogen loopen Over 't pad, met bloemen bestrooid: Én Fortuna. uw geleider is. is onze hope En uw gezin met welvaart tooit. Bruid en bruidegom, neem onze wen6cben Van den korporaal en de minderen aan; Dat uw geluk kenne geen grenzen En het u steeds voor den wind mag gaan. D^lft. M. SAUERBREIJ. Moeder liefde. (Van mil. M. de Bruijn.) ical ik het wagen Naar 's harten stout vragen. Dit teeder terrein in den geest te betreen Mag ik wel schrijven "Wat heilig moet blijven? 't Terrein, waar zoo vaak en zooveel wordt gelêen 0, wat er de liefde Van „moeder" ook griefde.... Nooit keert er het kind tevergeefs tot haar Het moederziel-leven Mag voorbeeld ons geven. Der liefde tot zondaars van God, onzen Heer' Een „.moeder" zal zorgen Bij avond en morgen. Vol teerheid en liefde voor 't wicht van haar hart. De slaap wordt verdreven Zou 'i kind blijken geven, Van kinderverdriet of van kinderensmart. Slechts „moeder" kan voelen, Het kinder-bedoelen. Eén als ze is met haar kindeke-mijn. Deel van haar leven, Haar werken, haar streven Zon moederziel-diepte te peilen wel zijn Hoe groot is de zegen, Van wie heeft gelegen Aan "t hart van een moeder die Jezus bemint' Ze zoekt voor haar kleine, Daar 't anders zou kwijnen. Den zegen van Hem, Die ook lief heeft haar kind. Mil. M. DE BRCIJN, Mitrailleur-peloton, Leiden. 31. C. KoonVan Zeggelen. Een Een Broederdienst uit 1815_ Uit gave van Scheltema en Holkema's Boekhandel (K. Groesbeek en Paul Nijhoff) te Amsterdam. In dezen Jiistorischen roman vertelt mevr. KooijVan Zeggelen ons veel van het leven en doen onzer voorouders vóór honderd jaren. Zij heeft knnnen snuffelen in oude familiepapie ren en daaruit veel opgedolven aangaande het milieu3 de levenswijze, de zeden en manieren van dien ouden tijd. Dit gedeelte van haar boek is veiTeweg het meest interessant en om da schildering van dien tijd en zijn gewoonten is de roman vooral waard gelezen te worden. Het is der schrijfster niet zoo goed gelukt om de personen, die in het boek optreden, te scheppen. Het best zijn nog de bijpersonende oude huishoudster juffrouw AnneBet Hoog kamer en het dansmeestersdochtertje Marion ook die zijn echter nog vaag geteekend. De fi guren der beide broeders IV outer en Renó van Rodenberghe lijken ons meer wezens golwren uit de fantasie der auteur dan mensc-hen van vleesc-h en bloed. Zij gebruikt woorden genoeg om ons hen te schilderen en zij zet ze als 't ware in afbeelding reeds voor ons neer, voor dat wij ze zelf ontmoeten. Dit is in een roman altijd gewaagd, en dat blijlct ook hier; bij oen nadere kennismaking lijken de beide broeders meer poppen of marionetten dan menschen, dfe door eigen kracht voortgedreven worden. Er gebeurt genoeg in dezen roman en toc.li is het steeds, alsof het eelite, het pulseerend le ven er niet in wil komen. Dit. ligt voor een groot deel ook aan den stijl, Fijnste 3fts^ig.aar aan de wijjo van beschrijven, en die vloeien waarschijnlijk weer voort uit een gebrek aan juiste visie. Wij geven hier een enkel voorbeeld. Jufrouw AnneBet heeft het. raam opgescho ven van do oude slaapkamer der overleden me vrouw, en ziellier nu wat do schrijfster op merkt „Een koor Tan lentegeluiden, fijn en ijl. daalde neer uit de verre lucht in de stille ka mer. waar als in een droom verzonken ston den de groene siatiestoel, het met zijn linnen- schat prijkende oude kabinet, het liooge sier lijke pnvillioenbcd en de krompootige console, waarboven een zwaar gebeeldhouwde spiegel glansloos hiug in don donkeren boek." Alleen de glanslooze spiegel in den donkeren hoek is een teekenend beeld, maar al die op somming en al die bijvoegelijke naamwoorden zeggen ons niets, roepen voor onzen geest niet de oude kamer op. alsof wij er in waren op dien voorjaarsdag. Wij geven echter toe, dat de meeste lezers een zoo lioogej^ maatstaf niet aanleggen en het boek alleen om de fabel lezen; voor hen is (leze „Broederdienst" een wel boeiend verhaal. Mishandeling met doodelijken afloop. Voor de Haarlemsche rechtbank had zich Maandag to verantwoorden eon Belgisch sol daat die uit een interneeringsdepót gevlucht is, waarna hij aan het zwerven raakte. Hij ver toefde op 4 September op het kennisterrein te Zaandam cn beeft daar den knecht van een earousselhouder na eeu twist met een mes ge stoken. De getroffene, F. P. Lokker, is op 7 September aan de gevolgen overleden. Jn de instructie had beklaagde toegegeven Lokker willens en wetens gestoken te hebben. Thans herriep hij deze verklaring gedeeltelijk door te beweren dat hij uit. zelfverdediging gehandeld had omdat Lokker met gebalde vuisten op hem toekwam. In deze zaak wer den 13 getuigen gehoofd. Het M. eischte, in aanmerking nemende dat ook Lokker schuld heeft, 3 jaar gevangenis straf. Do verdediger, nu-, Feits, ging in het kort do levensgeschiedenis van beklaagde na. Deze heeft als soldaat in België bij de verdediging van Luik en Antwerpen medegestreden. Later werd hij geïnterneerd, maar gedreven door het. verlangen om voor vrouw en kindoren brood te vtmlienen, is hij uit het kamp ont lucht. Toen is hij aan het zwerven geraakt. Een booswicht is de man iu geen geval. Plei ter verzocht do rechtbank daarom dementie te betrachten in het opleggen der straf. Droogdok gezonken. 3Iaandagvoormiddag juist nadat het stoom schip Stockholm (ex Potsdam) het Wilhelmina- dok, van Wilton's Scheepswerf en Machine fabriek, te Rotterdam, was binnengevaren, is dat dok, men zegt door het to diep laten zakken gezonken. Van het gevaarte is niet veel boven water zichtbaar. Van den wal af gezien zit de linkerluohtkas ongeveer een voet dieper dan de rechterluchtkas. Om het dok zoo gelijklastig mogelijk te krij- gpn, heeft men do ijzeren verbindingsbrug doormidden gebrand. Alle maatregelen worden getroffen om het gevaarte zoo spoedig mogelijk boven water en weder in gebruik te brengen. (N. R. C.) Omzwervingen van een gemobiliseerde. Bij een der militaire onderdeden te Amster dam meldde zich dezer dagen een milicien, die "rc September van het vorig jaar reeds trachtte an Frankrijk, waar hij werkzaam was, naar Nederland to koroeu. in het plaatsje, waar hij werkte, was hem meegedeeld dat Nederland in oorlog was. Een oproep om onder de wapenen te komen had hem niet bereikt omdat zijn ver blijf bij den burgemeester van zijn vorige woon plaats in Nederland niet bekend was. Hij achtte zich verplicht naar huis terug to keeren en begaf zich naar den consul om te vragen hoe h.j naar Nederland kon komen. Deze consul sprak alleen Frahsch, waardoor liet onderhoud nu juist niet zoo vlot van stapel liep. Hij kon den jongen man echter duidelijk maken dat de grenzen waren afgesloten en hij dus moest trachten de zee te bereiken ten einde een pas sage te vinden. Np- dwars door Frankrijk te zijn geloopen. kwam Jiet jongo mensch in een haven. Het gelukte hem aan te monsteren op een Neder- "andsch stoomschip, dat eerst naar Rio Janeiro zou gaan en dan naar Nederland zou terug komen. In Rio Janeiro had hij het ongeluk zijn been te verwonden, waardoor hij m een hospi taal moest worden opgenomen. Na zijn gene zing was hij nog even ver en moest opnieuw trachten een stoomschip te vinden. Eerst moest hij echter wat verdienen om nieuwe kleeren te koopen en werd als stoker aangenomen in een grooto fabriek. Na eenigen tijd daar werkzaam te zijn ge weest liep hij zes dagen achter elkander om te probeeren of in Buenos-Ayres het geluk hem beter zou dienen. Toen hij daar aankwam lag er een Nederlandsen stoomschip in de haveu, doch de gezagvoerder wilde hom niet aanmon steren, omdat hij er to haveloos uitzag en geen goed had. Hij ging dus wederom op zoek naar werk, wat hij weer in een fabriek vond. Hij werkte zoolang tot hij geld genoeg bijoen gegaard had om cenig kooigoed en kleeren aan te schaf feu en was toen zoo gelukkig een plaatsje te vin den op een naar Amsterdam bestemd stoom- soliip, waarmede hij in Nederland aankwam om to bomerken dat wij hier wel gemobiliseerd doch gelukkig nog niet in oorlog waren. Dure eieren en goedkoope appels. Men schrijft ons uit Tiel: Tijdens het bestaan van de Tielsche markt en deze dateert van voor vijf eeuwen is nimmer, zooals heden, do prijs van f 13 voor 104 eieren betaald. De tijd, waarin do uitdruk king: een appel en een ei, een kleinigheid be- teekende, is voorgoed voorbij. Ten opzichte van appels zou cïe uitdrukking kunnen blijven ge bezigd worden; op de veiling van gisteren wa ren de prijzen van bellefleurs en goudreinet- I UITSLUM GOUDEN EN ZILVEREN CADEAUS j ten 4 a o cent per pond. Uitgezochte reinetten konden slechts 6^ cent üer pond opbrengen. Een Duitsch militair als smokkelaar. In den nacht werd een smokkelaar bij Laag- sche paal bij Ootmarsum van Maandag op Dinsdag, dio op den aanroep van de grens wachtpatrouille van Fleringen niet stilstond, in het been geschoten. De smokkelaar werd gear resteerd en bleek een Duitsch militair in uni form te zijn. Per rijtuig werd hij naar Olden- zaal vervoerd en verder naar Aimelo ter be schikking van den officier van justitie aldaar gesteld. Levend begraven. De „Danziger Zeitung" vertelt de vol gende geschiedenis van een uit den dood herrezene: De slagersknecht Ernst Stange uit Zan- dersleben werd in de verlieslijst als op het wes telijk front gesneuveld vermeld. Daar zijn ouders van den regimentsstaf officieel de mede- deeling van zijn dood kregen, scheen er geen enkele reden te bestaan om er aan te twijfe len en het sterfgeval werd dan ook bij den bur. gerlijken stand zoowel als in de kerkboeken opgeteekend. Eenige dagen geleden echter keerde de doodgewaande gelukkig, zij het ook niet. heelhuids, in de vaderlijke woning terug. Hij was op het slagveld door niet minder dan negen schoten getroffen, maar had nog kracht genoeg overgehouden om zich naar een, door een granaat geslagen, kuil te slepen. Toen hij na een lange bewusteloosheid, weer bijkwam, was hij reeds met aarde bedekt. Naast keni lagen gesneuvelde kameraden en hij zag, hoé een oude man en een vrouw bezig waren de kuil vol te gooien en de lijken met aarde te bedekken. Toen hij zich bewoog kwam de vrouw naar hem toe. Stange werd op een baar naar eon nabijgelegen hospitaal gebracht, waar hij lang tussehen leven en dood zweefde. Thans is hij bij een uitwisseling van gevangenen, terug gekomen. Een moderne Henoch Arden. Een eenigszins ingewikkelde geschiedenis wordt aan de „Tagliche Rundschau"' uit een plaatsje in de nabijheid van Potsdam gemeld. Een vrouw daar zag plotseling haar man voor zich staan, die voor moer dan een jaar reeds als gesneuveld was aangegeven. De vrouw was intusschen, na afloop Tan het rouwjaar, met zijn broeder getrouwd. De doodgewaande was door dezen ouverwaohten toestand zeer ver rast. Hij had voor deze verrassing echter zelf schuld, doordat hij nooit een poging gedaan had om iets van zich te laten hooren. De vrouw niet de beide mannen staat nu voor een moeilijke keus, te. moeilijker nog, om dat liet broeders zijn. 3Ien weet nog niet wat er nu gebeuren zal en of de nieuwe echtgenoot geneigd zal zijn zich tenig te trekken. Naar men beweert heeft- hij daartoe geen lust. En de heele buurt wacht nu in spanning af wat er gebeuren zal. Storm. De „Berl. Zeit. am Mittag" vernoemb enkele bijzonderheden over de schade, wel ke de storm, die de vorige week boven West-Europa heeft gewoed, veroorzaakt heeft. Het Fransche stoomschip „Saint Malo", metende 1243 ton, op weg van Lon den naar Saint Nazaire is vijf mijlen ten Noorden van Guernsey op Zaterdag 11 No vember omgeslagen en binnen vijf minuten gezonken. Ongeveer twintig schepen verongelukten in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op verschillende punten der Iersche kust, bij Rosslare alleen acht. Deze storm wordt aangemerkt als de zwaarste sedert 1903. Landweer-lichting 1908. Nader vernemen wij, dat met ingang van 25 November a.s. ook aan de leden van het kader der landweerlichting 1908 een voorloopig (klein) verlof zal worden verleend, althans voor zooveel zij dit zelf wenschen. Tegelijkertijd zal aan het nog in werkelijken dienst, zijnde dienstplichtig kader der landweer lichting 1907 en aan het eventueel nog in die omstandigheden verkeerendo landstormkader zulk een, verlof worden verleend. Ann eiken landweerverlofganger wordt toege staan, nadat hij met verlof is vertrokken, des- gewenscht weder onder de wapenen terug te keeren. Hij, die terugkeert, mag eerst na weder ten minste één maand onder de wapenen te zijn geweest, opnieuw met verlof vertrekken. deel van zijn Indische militaire loopbaan detacheerd bij het wapen der genie. Reeds als lo luitenant nam hij deel aan ver schillende krijgsverrichtingen gedurende do 2e expeditie tegen Atjeh in de jaren 1S73 en 1874 en onderscheidde zich toen dermate dat hij be noemd werd tot ridder in de 31ilitaire Willems orde 4e kl. Zoo nam hij in April 1873 deel aan de operatiën tegen Atjeh's groote Missigit en was daarbij met een detachement mineurs inge deeld bij de colonne van den majoor F. P. Cavaljé. Den 6en Januari 1874 met een detache ment mineurs ingedeeld hij do troepen van den kolonel De Roy van Zuydc-wijn, nam de thans overledene deel aau do bestorming van de groote Missigit (31esdjid Raja) op Atjeh, bij welko gelegenheid hot onzen troepen eindelijk gelukte dit Atjehsche heiligdom^ voor goed te veroveren. Tijdens deze expeditie werd luitenant Booms gewond. Hij kreeg nl. een schot door den rech tervoet bij een aanval op het bivak in de bovengenoemde Missigit. De heer Booms, die als sergeant in Indië kwam, begon in 1862 do orficieisloopbaan als 2e luit., werd le luit. in '68. kapitein in '75, majoor in '83 en oversto in 1888. Hij was drager van het Eereteekén voor be langrijke krijgsverrichtingen met de gesp Atjeh 1873/74 cn van do Atjeh-medaille. In 1S8S werd overste Booms plaatselijk com mandant te Padang; twee jaar later werd ln'j gepensionneerd. Landstorm. In een te Utrecht gehouden vergadering van officiereu, dienstdoende bij den Landstorm, is door het daartoe Toorioopïg aangewezen Comité besloten, tot de oprichting eener Yer- eeniging ten doel hebbende: het aankweeken van kameraadschap en de bespreking van be langen rakende den Landstorm. Zij zal gewestelijk worden georganiseerd, in dier voege, dat de Vereeniging onder een Centraal Bestuur zal bestaan uit afdeelingen onder eigen Bestuur. Reeds zijn voor Zuid- Holland en Utrecht dergelijke afdeelingen ge vormd. Ofschoon de Vereeniging voorloopig wordt opgericht voor den tijd der mobilisatie, bestaat bet denkbeeld haar bestaan te conti- nuceren, ingeval na demobilisatie de vrijwil lige Landstorm een blijvend karakter mocht erkrijgen. Gouverneur-Generaal Van Stirum. De nieuw benoemde gouverneur-generaal van Ned.-Indië, mr. J. P. Graaf van Limburg Sti rum, wordt in de eersie dagen van December Den Haag verwacht, om hier te lande te blijven tor. aan zijn vertrek naar Indië in de tweede helft van .Januari. Tot vaandrig aangesteld. De reserve-sergeant H. H. M. J a n s e n is aangesteld tot vaandrig bij het 22e reg. infan terie, doch blijft tot demobilisatie dienst doen bij de IXe infanteriebrigade. Naar Oost-lndië. De voor het leger in Ned.-Indië bestemde tijdelijk officier van gezondh. 2o klasse P. J. Ellehoj, zal 20 November met het stoom schip „Grotius" zijn bestemming volgen. Kolonel Booms, f De te 's-Gravenhage plotseling overleden gep. luit.-kolonel der infanterie van liet Indische leger, A. S. H. Booni3, was gedurende een groot Kolonel Wenniger f. Een, vooral in de officierskringen der resi dentie bekende persoonlijkheid, gcpensionneei- de kolonel L. 31. J. Wenniger is te 's-Graven- hago in den ouderdom van 70 jaren overleden. In 1867 werd de ontslapene benoemd tot ede-luitenant; in 1871 werd hij bevorderd tot eerste luitenant, in 1886 werd hij kapitein; tien jaren later volgde zijne benoeming tot majoor, in 1900 werd hij luitenant-kolonel en in 1904 werd aan overste Wenniger bij het verlaten van den militairen dienst de titulai re rang van kolonel verleend. Vele jaren maakte hij deel uit van het offi cierskorps van hot toenmalige regiment grena diers en jagers, bij welk regiment hij de laatste jaren van zijne militaire loopbaan het bevel voerde over het eerete bataljon grenadiers. Raad van Defensie. De „Staatscourant" deelt mee, dat tot lid van den Raad van Defensie is aangewezen de gepensioneerde vice-admiraal G. F. Tydemau. Een conferentie der geallieerden te Parijs. LONDEN. Het departement van buitenland- scho zaken meldt, dat de eerste minister, do minister van buitenlandsche zaken, de eerste lord van de admiraliteit en do minister van munitie, vergezeld van maritieme, militaire en diplomatieke adviseurs, te Parijs aangekomen zijn, met het doel te confereeren met de Fran sche regeering. Do oorlog in Servië. SALONIKI. Op 14 Nov. werden do aanvallen >r Oostenrijkers op het 3ïontenegrijnsche leger in den Sandjak verdubbeld in heftigheid. De 3Iontenégrijnen kouden hun stellingen hand haven en brachten den vijand zware verliezen toe. Zij sloegen do Oostenrijkers, dio Voetsjiclo en Proglaf aanvielen, af. De Paus en Koning Albert. HAVRE. Do Paus zond den koning der Bel gen ter gelegenheid van zijn naamdag een har telijk telegram, waarin hij do hoop uitspreekt, dat er weldra betere dagen voor 's kouings edele, ongelukkige vaderland mogen aanbreken. Rotterdam. Directeur BERN. DGAMANT. OP VERZOEK zijn sluitingsdag voor inschrijving on lotingsdag voor kivartetwedstrijd niet bet oog op den kwartetwerstrjjcl van T. A. V. E. N. U. Amster dam een week later gesteld, dus op 22 Novem ber en 5 December 1915. .T. E. HINDRIKS, Secretaris, C- P. Tielestraat 20a Rotterdam. Overal verkrijgbaar. van Gemeente- en Rijksbeambten wordt steeds uitbetaald. Wilt ge U een dergeïijke bevoorrechte positie verwerven, dan kunt ge dit o.a. bereiken door Uw naam en adres op te geven aan de Eerste Neüertanüschè PofitiesGhool te Amsterdam. Inlichtingen gratis. ftHSLSYASRE DRUKKERIJ C. N. TEULINGS 'S-HERTOGEMBOSCH - TEL. INT. 70 Uitgebreid magazijn van alle benoodigde drukwerken en registers ten dienste der Militaire Administratie, alsook ruime keuze in Formaatpapier, Dienstcouverten en Bureaubehoeften Nieuw op te richten onderdeden kunnen onmiddellijk van uit onzen grooten voorraad geheel worden voorzien CATALOGUS EN MONSTERS OP AANVRAAG GRATIS EN FRANCO. Schriftelijke opleiding voor praktijk en examen 2 per maand. Br. lett. P. 251, Alg. Adv.- Bur. RQUMA Co., Amsterdam. EXAMEN 1916. Uitvoerige inlichtingen met een Ijjst van 202 Geslaagden worden op aanvraag gratis toegezonden door den Schrittelijken Cufsus,>Hoogen.booom".l Bergsingel 196, Rotterdam. zoodra ge weer terug komt in den burgerstand. Zorgt, dat ge voldoenue op de hoogte zjjfc met Taal en Rekenen. 3Vie Practisch Taalonderwijs le druk 1.50) en PRACTISCH REKENONDER WIJS (2e druk 1.90) heeft doorgewerkt, zal de overwinning behalen. Beide boeken studeeren zeer prettig en geven alle hulp en inlichting. Yerkrygoïar bg deDitgevcr E .J. BOSCH Jbzn te Nijverdal. De aangewezen inrichting voorde levering van gem. haring, roimops, Zeeuwsche mosselen in »t zuur, zilveruitjes en kalfsleverworst in 't zuur is: Ccnservenfabriek en Haringinmakerij "W. MIELSEKT, Handelsterrein, Rotterdam, Deiftschestraat 43. Tel. inlirc 10688 en 8384 Gaarne zenden wij op aanvrage onze prijscourant. Premietrekkingen volgens aanwijzing der Nederlandsche Staatsloterij f 2.50 f 5.- f 10— f 20— f 25— Volgestort (wettig geoorloofd). Verkrijgbaar a. h. Hoofdkantoor Wijnhaven 15 te Rotterdam en bij H.H. Agenten. Electrische Koek-, Banket- Suikerwerkfabriek Telefoon JVo. 414. Fabriceert alle soorten ontbijtkoek van de gewone tot de fijnste soorten. Specialiteitmerk „Gloriakoek' Fijn gevulde honigkoek. Cocosmacponen - Bitterkoeken. Levering aan militaire cantines. Groothandel in Chocolade Suikerwerken van de voornaamste fabrieken. De cadeaulijst wordt op aanvraag gratis en franco toegezonden door: Cacaofabrikanten Amsterdam. -Overal verk-rij gbaar Heeren Winkeliers worden erop attent gemaakt dat de meest geliefde TABAK onder de Militairen is: De leveringen geschieden onder rembours, in pakjes van ?i ons. Snel en frandb huis, zonder prijsverhooging. v. Rossem's Troost of Poorterstoeback?

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4