KORFFs f korff&cCo Chocolade reepen 5. 7i entOcfs. [PADVINDER-KEPEN Laatste Berichten O. B. Tabak voor Militairen. EEN BlOOELAfiRS AB Tabak. SchacnsclirijvBn 19. BANKET - T eekenen •4jPHS goiaDATENCOrrRAKTT Van TTrdUdag O November 1 01B. Gemsnqd Nieuws. ADVERÏENTIËN. da Sar-lsck Typawriter Cj, Amsterdam. Verschenen: S. VOS5 Handboekje voor Huisvrouwen en Dienstmeisjes. Prijs Zestig Cents. GEBR. VAN DEN BIGGELAAR, Breda Koopt nu (met verrassing) Ge zijl volkomen geholpen Boekhandel W.MEKKING W SPD D CU RSUSÜ v. Rossem's Troost of Poorterstoeback 2 broodzakbanden gemerkt 7377-14971 mond deksel 1642; 1 stuk leerwerk (waarschijnlijk paardentuig gemerkt 0.3 3H. 814)1 vctdoos gemerkt 4215; 1 koppel gemerkt 4344 E, de plaat L. W.1 linnen zak; 1 pakje waarin lianddoek gemerkt 2466, 1 liemd, 1 onder broek, 1 zakdoek, alles gewikkeld in een rooden zakdoek; 1 pakjo waarin 1 handdoek gemerkt 2 A 3564, 2 paar sokken en 3 zakdoeken; 1 pakje waarin 2 paar sokken, nieuw ongemerkt 1 pakje waarin 1 hemd, 1 onderbroek, onge merkt, en gewikkeld in rooden zakdoek1 zwarte zak waarin politiemuts, knoopenschaar, 2 zakdoeken, 1 doos erdal; 1 zwarte zak waarin eetketel en kussensloop; 1 pakje waarin nieuw hemd ongemerkt en glazen sigarenpijpje; 1 doos in zeildoek waarin 1 paar buiten model schoenen, 1 paar sokken en een paar sokken gemerkt 4430; 1 pakjo waarin 3 zakdoeken, 1 paar sokken, 2 handdoeken, 1 onderbroek en een Jaeger borstrok; 1 koppel met bajonet, scheed© en drager gemerkt L. W. 42071 pakje waarin een ranselriem, een voetriem, 1 busje voor striker en twee paar sokken; 1 pakje waarin 2 roode zakdoeken, een wollen borst rok en 1 paar sokken; 1 pakjo waarin een onderbroek nieuw en ongemerkt; 1 pakjo waarin een bemd, drio zakdoeken en een onderbroek gemerkt 934; 1 pakje vuil goed waarin 3 hemden, 1 zwembroek, 2 paar sokken en 1 zakdoek; 1 kepi gemerkt 4 E. 2245; 1 pakje, waarin model hemd met onderbroek, nieuw en ongemerkt; 1 pakje, waarin onder broek, handschoenen en bretels; 1 pakjo van een opgerold militair hemd; 1 pakje, waarin ■handdoek, zakdoek en sokken; 1 pakje, waarin hemd, borstrok en onderbroek; 1 paar lago modelschoenen, gemerkt 8445; 1 pakje, waarin handdoek, 2 zakdoeken, kwartiermuts, 2 paar sokken 1 roode zakdoek, waarin geknoopt een paar sokken en twee handdoeken1 pakjo, waarin twee paar sokken; 1 pakje, waarin een werkbroek; 1 huzarencape; 1 pakje, waar in sokken, een zakdoek, 1 mil. handdoek en ■twee pijnappels; 1 paar witte handschoenen; 1 doosje, waarin een paar model schoenen, nieuw gerepareerd; 1 blikken sigarenkistje, waarin een hemd1 pakje, waarin een doosje zeep, 1 handoek en 1 zakdoek1 pakje, waarin zeep, tandenborstel, handdoek, zakdoeken en borstrokken1 pakje van onderbroek en sok ken, waaromhoen twee riempjes; 1 pakje, waarin een handdoek, een paar model sokken, twee zakdoeken en twee boterhammen met kaas belegd; 1 pakje, waarin een paar sokken; 1 pakje, waarin 2 paar mil. sokken en 1 zak doek; 1 pakje, waarin 1 handdoek en 1 paar sokken, in zeildoek gewikkeld1 militaire cape, wapennummer 62081 pakjo van een militair© onderbroek; 1 pakje van een roodo zakdoek, waarin eon handdoek en zakdoek en een paar sokken; 1 pakjo waarin een blauw gestreept boezeroen en een paar sokken ge merkt 10 R. 4185; 1 pakje, waaromheen een riempje en waarin een onderbroek, een roode zakdoek, 1 paar sokken, een leesboekje en een plankje, waarin gesneden J. J, Soheffer Zij, die meenen in heb bovenstaande hunne eigendommen te herkennen, worden uitgenoodigd bij het opvragen vooral wanneer het ongemerkte goederen betreft zooveel mogelijk nadere aanwijzigingen te vermelden, zooals verpakking enz. De Luitenant-Kolonel Gamizoens-Commandant te Rotterdam J. A. VAN TOORENBURG. Zijne Bruid. (Van Luitenant G. L. Kroes.) Ach, 'k vraag wel eens, als 'k eenzaam zit to droomen, Alleen, geheel alleen bij 't grilden lampelicht, En :k staar op 't lief en 't mooi en welbekend gezicht, Ach God, ach God, wanneer zon eindelijk 't einde komen? En als het einde komt, zal 't hier dan vrede wezen, Komt dan de dag, onz' dag van 't hoogst geluk r Breekt dan de somb're wolk in duizend wolkjes stuk. Komt eindelijk dan een eind aan 't hopen en aan 't vreezen? Of zou die somb're wolk een onweer in zich dragen, Een onweer, dat in felle bliksems berst. En van de bleek© lip een rauwe angstgil perst En uit 't beangst gemoed een weenen en een klagen? Lief, zouden ook nog hier de bronzen monden zingen. Luid brullen hunnen zang van wreedheid en van dood. En strooien dood'lijk juist, granaat, kartets en lood, Op rijen die vol moed onstuimig voorwaarts dringen M'n bruidje, neen, ik kan het niet gclooven, Dat zoo onzegbaar wreeds ons beiden treffen kon. Want waarom was het dan, dat ons geluk begon Opdat het na een tijd voorgoed zou zijn verstoven Daarom begon het niet. 't Wou onze levens binden, Neen, binden niet, ze voegen tot iets schoons. Iets heerlijk-hemelsch en onzegbaar onge woons En zou nu onze God vermaak in 't scheiden vinden? Zou God vereenen en weer scheiden uit vermaak? Ons eerst verheffen, don weer nederstooten, Omdat geluk en liefde Hem verdroten? En zeggen„Zwijg, Ik ben do God der wraak Neen, nogmaals lief, dat kan ik niet gelooven, Wat God vereenigt,. scheidt Hij nimmer meer. Wat zegt toch in jouw Bijbel ook de Heer? „Ik hen een God van liefdeen woon daarboven". G. L. KROES, Mil. 2e-Luit. 2-II-9 R.I. In den trein. (Van Scrgt. Fred.) O rijdt toch sneller, sneller voort, Gij kunt niet vlug genoeg stoomon, Kom, machinist, werp nog eon schopje op, Daar wij verlangen thuis to komen. En. als wij straks de gaarde betreen, Dan heffen wij aan een vroolijk lied, „TI heb ik hef, mijn ouderhuis, „Waar ik ook toef, u vergeet ik niet". Maar als de verlofdagen zijn voorbij, Sm raaa yii «mfcr Htditea Weer terug naar ons kantonnement, Om te waken bij dagen en nachten, Voor Neerlandsch onafhank'lijkheid En 't welzijn van ons allen. Sergt. FRED. „Persklomp". (Van Korp. S. Schraa.) Ik ken een vriend, zeer bijdehand, En toch. een leuke vent. Want hij tracteert ons telkenmaal, Zijn arbeid neemt geen end. Soms is 't hem ernst, dan ook weer luim, Nooit raakt hij uitgespraat; Hij geeft mij meer dan ik verlang, En zegt vaak waar "t op' staat. Hij geeft ons eiken keer iets nieuws, Hoe droef de tijd ook is. En is een volgend blad weer daar, Hij is er ook, gewis. Hij is sergeant en goedgezind, Mijn meerd'r© en toch mijn vrind. Want iedereen begrijpt hem dra, Al is men nog zoo lomp Hij stemt ons 't hart zoo vaak tot vreugd, Hoe is zijn naam? „Persklomp"! S. SCHRAA, L.W. Korp. genietroepen. Het verlof. Wijze: Zandvoort a/d. Zee. (Van Mil. J. Zagwjjn). Wanneer ae in geen dertig dagen naar Jiuia - -"toe zijn geweest, Dan valt het bij ons toch weer zoo bijzonder in den geest, lo van 't bureau wordt aangezegd, Dat voor drie daag' verlof ons vrij vervoer, Dan is er niets dat ons meer in 't bedrijTdan nog belet! De wapens worden vlug bij den fourier aan den kant gezet. Refrein. Dan gaan we naar huis toe, Wio gaat er mee? Al zijn we 't kruis niet moe Van 't krygsmanswês. Voor een drie dagen, Kan 't weer behagen, Het to wagen Of 't lot kan worden gedragen. Dan zyn we moedig Geloof het vry, En ook zoo goedig, Met do vrouw aan de zij, O, het is zoo'n zaligheid, Als je met den trein naar huis too rijdt, Ja, dit wordt toch nooit benijd. Mil. J. ZAG WIJN, 2 C.. 3 B., 17 R. I. Als tot onze groot© vrei In Limburg het liefste. (Door mil. H. Verheijen.) Negen maanden reeds Waren wij in Noord-Brabantsoh dreven, Waar wij ook steeds Veel vreugde mochten beleven, Doch 6te«is klonk het van allen kant: Limburg is mijn vaderland l Wij waren dan ook zeer verblijd Toen wij per trein naar Limburg reden, Al was 't maar voor een korten tijd, Wij waren toch tevreden. Wij zongen 't lied dat els behoort: Limburg dierbaar oord! In Limburg aan de Duitsche grens, Moesten wij wachten gaan betrekken, Dat was iets naar onzen wensoh, Want wij waren bekend op a:lo plekken. Kwam er' een smokkelaar in 't gezicht, Dan deden wij onzen plicht. Doch nauwelijks was con maand voorbij, Do toekomst zou het leeren, Woor naar Brabant moesten wij, En we! to voet march-x ren. Voor 't ine' - zon.- wij in accoord: Limburg, dierbaar oord! Wij gingen er te voet naar toe, Marcheerden nogen dagen liet word ons dan ook blij te moe, Toen wij Oud-Gastel's. toren zagen; Oud-Gastel werd als standpaats ons gegeven, Waar wij tot nog toe zijn gebleven. H. VERHEI JEN, 3e B., 4e C. 13e R. I. KOOPT BENSDORP S Later meldde men ons nog dat dit gebeurde op een vrij eenzame plaats van de Frans Hals straat nabij den Parallelweg, en wel door een jeugdig infanterist, in een schoolgebouw aan de Fischerstraat ingedeeld en die aangewezen was voor overplaatsing naar het veldleger, doch nog achtergebleven. Na de aangifte van het gebeurde bij de mili taire wacht aan de school bij do Frans Hals straat werd een onderzoek ingesteld en werden op een stuk weiland in de buurt een groot aan tal (ruim 20) hulzen van patronen gevonden. Onmiddellijk werden do militaire wachten ge waarschuwd en "werd last gegeven de binnen komende militairen ie fouilleeren. Na eenigen tijd werd de bedoelde infanterist, toen hij zich weer aan het schoolgebouw aan meldde, aangehouden en daarna in verzekerde bewaring gesteld. Men vermoedt, dat de man niet wel bij het hoofd was. Een onderzoek wordt nog ingesteld. Arme kerel! Maandagmorgen kwam hij den exporteur Duijvensz te Aalsmeer een bedelaar aan de deur ventende met postpapier. Daar de man er nog jong en krachtig uitzag, sprak hij te genover den bedelaar zijn misnoegen, er over uit, dat de man bedelde, er direct op latende volgen indien hij werken wilde, hij bij hem wel kon helpen inpakken. Hiertoe verklaarde de bedelaar zich aanstonds bereid. Den gehee- ]en dag hielp hij hij het inpakken van planten, welke 's avonds mot do stoomboot verzonden moesten worden. Met dat werk kwam men on geveer zes uur 's avonds klaar. Daar de pak- schuur te Aalsmeer aan het kanaal staat en het station der stoombootmaatschappij juist aan do overzijde, moesten de colli per schuit worden overgevaren naar den steiger, met welk werk een der knechten van den heer D. en de bedelaar zich belastten. Nauwelijks was de schuit van den wal, of zij zonk. De knecht, die aan de riemen zat, wist zwemmende den kant te bereiken, doch de bedelaar verdween in de diepte en verdronk. Vermoed wordt dat de sohuit te diep geladen was. Van een schildwacht. In den nacht van -Zondag op Maandag za gen twee poiitie-agentcn op den Hoogen Laar- derweg te Hilversum een soldaat staan, gewa pend met geweer en bajonet. Zij hielden hem aan, waarbij het bleek dat de man onder den in vloed was. De agenten, die bemerkten, dat dit de schildwacht was, die in het dichtbijzijnde artilleriepark behoorde te staan, brachten hem naar de aldaar gostationneerd© wacht, doch on derweg rukte de man zich los, rende weg en stelde zich op een vijftig Meterafstands van do agenten op. Zij hoorden hem den grendel van het geweer overhalen, waarna kort achter elkaar twee schoten op hen werden gelost. De agenten, die ijlings dekking zochten, begaven zich naar de wacht, waar zij den commandant met het gebeurde in kennis steldc-n. De schild wacht werd toen in arrest gesteld. Bij zijn on dervraging zeide hij reeds door burgers te zijn lastig gevallen en hij dacht nu met stroopers to doen te hebben gehad. Een slachtoffer van den oorlog. Bij de politie te 's-Gravenhage heeft een heer aangifte gedaan, dat op hem in de Frans Hals straat aldaar, Vrijdagavond tiep schoten uit een geweer gelost werden, bij hoorde de kogels om zieli been fluiten. Even daarna verscheen in zijn nabijheid een militair, gewapend met een geweer, dat hij op hem richtte en hem toeriep ,.Als je mo niet zegt waar de Duitschers zijn, Êcbict ik je dood". Onmiddellijk daarna was de soldaat weer verdwenen. Later werden in de nabijheid hulzen en pa- troga) Bevonden, J H. M. do Koningin in hot Noordon. Uit Winschoten meldt men ons van Woensdag 3 November Bij de aankomst van H. M. om 8.57 wer den voorgesteld de hoeren, mr. H. I. Schönfeld, burgemeester van Winschoten, en ■do luitenant detachements-commanxtant. In vier auto's ging de tocht langs de vermelde wegen, overal langs dichte drommen men- sclien, die H. M. luide toejuichten. Ook de schoolkinderen stonden langs den weg go- schaard. Bij de Rhederbrug werd stilgehou den en informeerde H. M. wanneer het kanaal door Westerwol de in gebruik was gonomen. Te Winschoten even voor twaalf terugge keerd, werd het noenmaal gebruikt, waarbij aanzaten de heeren J. Sypkens, lid van Ge- deputeerde Staten, en burgemeester Schön feld. Tegen halfeen werden in den konink lijken trein ontvangen de heer F. J. Oost- hoff, voorzitter der afd. Beerta der Gro- ningsche Maatschappij van Landbouw en Nijverheid, en de landbouwers H. D- J. Uniken van Oudeschanse, L. Evers van Finsterwolde, J. Oortwijn Botjes van Mid- wilda. Des namiddags twee uur reed H. M. naar het stadhuis. Daar werden ontvangen de voorzitter van het plaatselijk steuncomité, de heer K. Meijer, een bestuurslid van een werkiiedenvereéniging, twee winkeliers met bijna uitsluitend klanten uit de volksklasse en een kantoorknecht bij de posterijen. Bij den rit tusschen half twee en twee uur door en om Winschoten was de geheeie be- .olklng op straat. Verder meldt men ons uit Winschoten Der, koninklijke, a" stond even stil u:: het monument van C-_af Adolf te Ikniiger- :.c. De tram brug van oostelijk Croi.i.v«. over de Rensol werd Woensdag geopend o li. M. was de eerste die ze j a:ur. Tegen twee uur stonden duizenden in c - Langesiraat en voor het stadhuis waar H vertoefde in de troonzaal, welke zij dooi de raadz- >1 bereikte. De landbouwers werd-jii gehoord over der landbouw in verband met den tegenwe-ordi- gen toestand; de anderen eveneens over den economischen toestand. Te 3.08 vertrok de koninklijke trein. Ui den trein wuifde H. M. het talrijk opgei: gen publiek toe. Aangehouden. Te Lobith zijn door de douanebeambten ii: vereeniging met de marine-autoriteiten twee stoomschepen, da ..Helvetia 10" van de He'- vetialijn en de ..Saconia", aangehouden. Beide schepen liggen thans onder bewaking. Morgen zal met de uitlading begonnen worden. D" lading, vermoedelijk bestemd voor een Duit-' plaatsje, bestond uit margarine en pl.m. 1300 vaten lijnolie, die niet voorzien was van consent. Een Nederlandsch deserteur voor do Engefsche rechtbank. Een jonge Nederlander heeft den overtocht van Amsterdam naar Huil gemaakt als verstop- peling op.het Nederlandsch stoomschip ,,Eem- stroom" en moest dezer dagen voor de Recht bank te Huil verschijnen omdat hij nalatig ge weest was om zich als buitenlander te melden. Hij had zich bij aankomst te Huil op het po litiebureau vervoegd om toestemming teneinde zich op een naar Frankrijk bestemd schip te kunnen verburen, doch was tegelijkertijd in hechtenis genomen. Voor de Rechtbank gehoord, verklaarde hij met het stoomschip „Eemstroom" te zijn aan gekomen, vroeger in Duitschland gewerkt, doch daar niet gewoond te hebben. Als getuige was de gezagvoerder van het stoomschip opge roepen, die alleen kon verklaren dat hij van do aanwezigheid op zijn schip' van genoemden Smit niet op de hoogte was. Uit papieren bleek don tolk, dat de man in het Nederlandscho leger diende. Doch hij was ontvlucht omdat hij 6traf vreesde, wijl hij op post had ge slapen. De rechtbank eischte vier weken ge vangenisstraf, waaraan do officier van justitie nog toeyoggde {jat hij na afloop dei; straf zou worden voorgedragen tot verwijdering uit het land, als ongewenschto vreemdeling. Een matroos vermist. De sloep van don op Terschelling gestranden IJmuider trawler is ledig op do Boschplaat aangedreven. Do stuurman, die in de sloep was, wordt, vermist. Militaire Sportdemonstratie. Men meldt ons uit Katwijk De militaire sportfecsten. die hier W< dag zouden plaats hebben, zijn wegens de on gunstige weersgesteldheid niet doorgegaan. Besloten werd gunstiger weer af te wachten en met het houden dezer demonstratie tot- het voorjaar te wachten. De oorlog in Servië. BERLIJN. Rapport van den generalen staf TJsice is bezet. De straatweg CacnkKragoe- jewatsj is overschreden. Aan weerszijde van den Morawa biedt de vijand nog bardnekkigen tegenstand. In Kragoejowatsj werden zes kanonnen, 20 kanonnen zonder affuit, 12 mijnenwerpers, ver schillende duizenden geweren, veel munitie en materiaal buit gemaakt. De Duitsche troepen van het Kövess-leger maakten gistaren 350 krijgsgevangenen en overden vier kanonnen. Het leger-Gallwitz maakt© in de laatste drie dagen 1100 Serviërs krijgsgevangen. Het Bulgaarsche leger wierp den vijand terug ten westen van Planinica, aan weerszij den van den straatweg ZajeearParacin, maakte 230 man krijgsgevangen en veroverde vier kanonnen. Ten zuidwesten van Knjazevatsj veroverden de vervolgende Bulgaren het bruggenhoofd van Svlig, trokken over den Svliski Timok, dron gen voorwaarts over den Plesbcrg (1327 M.), cïen Gulijoneka (1369 M.) naar het Nisanndal, 300 man en twee mitrailleurs vielen in oüzo handen. Do zich ïn het Nisavadal bevindende troepen weken terug voor overmachtige aanvallendo Bogovberg (1154) ten westen van Bela Palonka is behouden. SALON1KI. Do opmarsch der Bulgaren, die de bekende Kacbanikpas veroverden, is giste ren tot staan gebracht op het Tehovofront, dat de Serviërs zoo krachtig verdedigden, dat zij in staat waren tot het offensief over te gaan in de richting van Uranja. Oostenrijk en Italië. ROME. Rapport van den generaion staf In het Filladal ten zuiden van Lusnitz werd een vijandelijke troeponafdeeling door ons aan gevallen cn verstrooid, waarbij zij geweren en munitie achterlieten. Aan het. Tsonzofront hernieuwden wij giste ren de krachtige aanvallen iu den Plavasector en veroverden een sterk verschanste stelling, waarbij wij 374 man aivaaronder zeven officie ren) gevangen namen, een mitrailleur, veel ge weren en een groote hoeveelheid munitie. Op de Podgorahoogten braken wij door tot do vierde loopgravenlinie, 114 man krijgsgevan gen makende. Een vijandelijke tegenaanval werd afgeslagen met zware verliezen voor den vijand. Op het Karstplateau sloegen onze troepen tegenaanvallen af en wonnen terrein langs do noordelijke hellingen van den Monte San Mi- chele in de richting van San Martino del Oarso. Wij maakten daarbij 75 krijgsgevange nen. De toestand van den Engelschen Koning. LONDEN. Het volgende officieole bulletin is uitgegeven Do koning had niet zulk een goeden nacht. Hij heeft nog wat pijn. Zijn algemeene toestand is echter verbeterd, zoodat hij nu in staat is eenig vast voedsel te nemen. De houding van Crlekcnland, BERLIJN. De „Voss. Ztg." ontleent aan do „Nea Imcra" te Athene, dat de demobilisatie van liet Grieksche leger zal afhangen van den afloop van den Bulgaarschen oorlog tegen Servië. Griekenland zou gelijktijdig met I 1- garije demobiliseeren. Volgens de meening \^n militaire deskundigen zal de Bulgaarsche veld tocht na anderhalve maand zijn afgeloopen, daar Bulgarije zich, zooals liet ook aan de firieksche regeenng heeft meegedeeld, zal be palen tot de bezetting van Macedonië tot noor delijk van Monastir, tenzij de aanval van Ser vië of van de Engel sclio en Fransche troepen het zou dwingen den opmarsch verder uit te strekken. ÜE H üfi sè a ie srite ÜE.'A.- - t üL' ."dj uitstek ges> vei tic. Op pro ukt voer den dienst te te ontbieden, Elektrische Keek-, Banket- Suikerwerkfabriek Telefoon No. 414. O fabriceert alle soorten ontbijtkoek -..'ï-n de gewone tot de fijnste soorten. Spccialitciimerk „Gloriakoek* Fijn gevulde honigkoek. S. VOS, Kookboek Sde druk prijs f 1.20. Gr ©ld verlxrij gbaa,r vanaf 50 zonder Borg. Aflossing vanaf 5.per maand. Vraagt onze voorwaarden. Postzegel voor antwoord insluiten. OUD-HOLLANDSCHE VOORSCHOTBANK, Frederiksplein 27, Amsterdam. Heeren Winkeliers worden erop attent gemaakt dat de meest geliefde TABAK onder de Militairen is; De leveringen geschieden onder rembours, in pakjes van H ons. Snel en franco huis, zonder prijsverhooging. De cadeaulijst wordt op aanvraag gratis en franco toegezonden door; Cacaofabrikanten Amsterdam. -Overal verkrij in 20 schriftelijke lessen. Eene geschikte studie voor gemobïliseerden! Uitvoerige inlichtingen met ljjst van meer dan 200 geslaagden en tal van ongevraagde dankbetuigingen, worden gratis toegezonden door den CÏJRSUS HOOGENBOOM, Bergsingel 196, Rotterdam. Voor hen. die zich vóór 1 Dec. aanmelden,zijn de voorwaarden het voordeeligst. Bjj Uw studie in Taal en Rekenen met Practisch Taalonderwijs (4e druk/1.50» en Practisch Rekenonderwijs (2e druk 1.90). Beide boekon studeeren zeer prettig en geven alle hulp en inlichting. Verkrijgbaar bjj den uitgever E. J. BOSCH Jbzn. te Njjverdal. KONINGSTR. 73 Telef. Interc. 1487 ARNHEM. Levering van alle Binnen- en Buitenlandsehó Boeken en Tijdschriften, Cocosmacronen - Bittorkoeken. Levering aan miiitaire cantines. Groothandel ïn CEiocolade Suikerwerken wan de voornaamste fabrieken. Complete opleiding per brief in het en aanverwante vakken voor do praktijk en examens naar gemak kelijk volgbaar .systeem. Voorbeginnonden is het aanschaffen vau boeken overbodig. Kosten voor do praktijk f 0.50. voor examens 0.75 per week. Speciale afdeeliög voor Militairen en bovendien 100/° korting. Brieven aan het C'cntraalbureau voor Correspondentie-onderwijsgevestigd te Medemblik. MILITAIREN, profiteert van de bijzondere gelegenheid om te studeeren voor liet aanstaande Kommies-Examen in April. De schriftelijke spoedcursus is 1 Nov. begonnen. Yoor hen d;^ nog deel willen nemen, bestaat er nog gelegenheid. Een extra nummer van de Studiegids met allo gegevens tfyrdt gaarne gezonden, tog n inzending van deze advertentie als drukwerk. J. H. v. d, VLIET, Nieuwendijk 50, A'datn Ü&A?1 wo'jxrL.uiSi

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4