KWATTA DE Chocolaad Nederlandsch Fabrikaat PIMEHEEPENi Kommies mij niei te kleii." Laatste Berichten. Hotel WILLEMS Teekenen STGOMWASSCHERIJ „HET WESTEN3 Geslagen Fornuispotten* Het POOL'S OÖÖL N.V. Tandmiddeienfabrieken „ATOL' VERKRIJGBAAR BUMEERQAiï: 5IGARENWINKEUERS Fabrika at F-vad GARDIfIGE es EINDHOVEN ^HOLLAND AD VERTEN TIËN. Denk aan den strijd! NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. Landstorm Grijze Kepi's H. J. SMIT. C. VAN DEN BERG IS vier miSlioen f. VAN GAROINOE CQMP. Spaarndammerstr. 83-85-S7-89-9L Eerste klas irarieLafinjgo Verkrijgbaar bijs ER - Wagesilrsgere, G. W. MORT Vraagt aveiai Uwen winkelier onderstaande kwaliteitsmerken H&RALD5 ct. GOETHE4 CONCORDIA 3 EL BEGÖRE 3 ZASVSPA3 LEONARDO 27JS Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Damspel. Onbetwistbaar beter dan alle andere Tandmiddelen. dankt zijn 20-jarig suc ces aan de urenlangs antiseptische nawerking. Ci Doozen, Tubes, Potten Flacons. AMSTERDAM. ^tZjUM'ITjg) ^SUjjg'KAj ^lUSPDTTe^ beueden gestort, vijf -werklieden meesleu rende, die onder de puinkoopen begraven werden. Dadelijk toegeschoten hulp haalde den eerste der mannen onder de puinkoopen weg, deze stierf echter na vijf minuten. Eenige oogenblikken daarna werden ook do andere vier te voorschijn gehaald, doch ze waren zoo vreeselijk gewond, dat zij in hope- loozcui toestand naar het Cleraenshospitaal werden overgebracht. Een dezer stierf in het hospitaal, voor het leven der anderen wordt gevreesd. De oorzaak van het- ongeluk kon nog niet worden vastgesteld. De bouw der kerk, die door den oorlog reeds een groote stagnatie heeft ondergaan, zal door dit ongeluk nog meer vertraagd worden. 20 vliegmachines aangekocht, „The Wall Street Journal" brengt het bericht, dat de Nedcrlandsche regeering in Amerika twintig Curtiss-aeroplanes heeft aangekocht. De aankoop geschiedde na een reeks proefnemingen met dit type machine, iden te Los-A gekoud -Angeles. Aflossing der „Hertog Hendrik". Do aflossing .van Hr. Ms. pantserschip Her tog Hendrik, als deel uitmakende van het es kader in Nederlandscli-lndië, door het. pantser schip De Ruyter, zal te Colombo plaats vinden. De „Eemtiijk". Vrijdagmiddag behandelde de Raad voor de Scheepvaart het vergaan van liet stoomschip „Eemdijk" op 23 September op de N.O. punt van de Doggersbank, doordat dit schip op een mijn liep. Gezagvoerder was G. C. Kok; de reederij was de Holland-Amerika-lijn. De „Eemdijk" was van Buenos-Ayres bestemd naar Kopen hagen en was geladen met maïs. Omdat er zooveel ongelukken op de Engel- sche kust gebeuren, had men de route genomen langs de Hollandsche kust, die men meer ver trouwde dan de Engelsche. Men kwam bij do Doggersbank. Men wist niet, dat daar mijnen gevaar was. Om 3 nar 's nachts hoorde men een vreeselijko ontploffing aan stuurboordzijde aan do voorzijde. Toen de gezagvoerder op het dek kwam onmiddellijk daarna werd een twee de ontploffing vernomen, welke meer naar ach teren plaats had. Het voorschip was opgezet en het dek verbogen. Het voorschip zonk snel naar beneden. De booten werden bemand. Bin nen o minuten zonk de „Eemdijk". Er kon niets gered worden. Er waren 39 man aan boord. Den volgenden middag om 3 uur werden de drenkelingen eerst door een Zweedscli schip op gepikt en naar Yarmouth gebracht. Het was de bedoeling, om in de redding booten zeilende de Deensclie kust te bereiken. Aan boord van de „Eemdijk" waren de ge bruikelijke veiligheidsmaatregelen genomen. Het ongeval had plaats op 4.30 O.L. en 55.47 N.B. M. Y d o, 2e stuurman had de wacht op de brug. Op den bak stond de uitkijk. Het was heldere maan. Er .werd niets gezien. Toen de ontploffing plaats had, ontstond er een water kolom, hoog boven de verschansing uit. Bij de tweede mijnontploffing was er weer een water zuil aan stuurboord zichtbaar. Er werden geen luiken losgeslagen. De schok was hevig, het leek alsof het schip plotseling gestopt werd. Op de plaats, waar de ramp plaats had, stond 20 vaam water. Ten slotto wefd do uitkijk F. >S ij b o s ge hoord. Van mijnen had hij niets gezien. Door den schok viel hij achterover. Hij rook kruit damp. Later volgt uitspraak. Fransche vliegers in Servië. BERLIJN. Uit Boedapest wordt aan de „Voss. Ztg." geseind, dat aldaar op 1 October een uit Servië komend vliegtuig werd neer geschoten; het was een Fransch vliegtuig en men vond daarin twee, in Fransche uniformen gestoken lijken. Sedert dien zijn geen Servische vliegtuigen meer over Hongaarsch grondgebied gevlogen. Koopt Bensdorp's Uitsluitend Gouden en Zilveren Cadeaux om bet bestaan, die n straks wacht. Zorg er voor dat ge met taal en rekenen op de hoogte zjjt- Practisch Taalonderwijs kost u 1.50, Practisch Rekenonderwijs kost u 1.90. Beide boeken studeeren zeer prettig en geven alle hulp en inlichting. Uitgave E. J. BOSCH Jbzn. te Njjverdal. Vredenburg 9-10, Utrecht. Logies met ontb. f 1.50. Diners f 1. Plat du Jour f O.SO' Te lezen schriftgedeelten voor de week van 10—17 Oct. Zondag 10 October: Matth. 16 112. Maandag 11 October: Matth. 16 1328. Dinsdag 12 October: Matth. 17 113. Woensdag 13 October: Matth. 17 1421. Donderdag Ï4 October: Matth. 17 22—27. Vrijdag 15 October: Matth. 18 114. Zaterdag 16 October Matth. 18 :1535. Voor de week van 1724 October Zondag 17 October Matth. 19 115. Maandag 1S> OctoberMatth. 19 :1630. Dinsdag 19 October: Matth. 20: 116. Woensdag 20 October Matth. 20:1728. Donderdag 21 October: -Matth. 20:2934. Vrijdag 22 October: Matth. 21: 111. Zaterdag 23 October': Matth. 21:1217. Wio bovenstaande schriftlezing zou willen volgen, maar niet in hot bezit is van een nieuw Testament, geve hiervan Iconnis aan het Bijbel- huis, Heerongracht 366, Amsterdam. (104) De Landstorm opgeroepen! Cantine-houders! verzuimt niet, proef té nemen, met mjju reclame-merk; QmaSiteïts-Vorstenlanden 2i/2 ets. Sigaar. Rembours 3 pCt. korting. E. VAM DER ÊVÜEULEN, SJgamesvfabrihan t, Gouda. Postbus 19. Veldprediker. Het schijnt de aandacht te hebben getrok ken, dat de benoeming van een veldprediker in algemeonen dienst, ter vervanging van ds. Talma, op zich laat wachten. Het Haagsche Correspondentiebureau verneemt, dat het in- tusschen wel degelijk in de bedoeling ligt in de, door het bedanken om gezondheidsredenen I van ds. Talma ontstane vacature, zoo spoedig i g mogelijk te voorzien. Van het Westelijk oorlogsterrein. PARIJS. Ten noorden van Airoeht werd de j artilleriebeschieting in den nacht van weers- zijden voortgezet, evenals bij Souchez en om- i geving en in de sectoren van hoogte 140 en La Folie. Vrij groote bedrijvigheid van de Duitsche artillerie en beantwoording van dit vuur dóór de Fransche artillerie in de streek van Roye ten noorden van de Aisne en bij Tracy-le-Val in het St. Mardbosch. In Champagne beschoten de Duitschers hevig de Fransche stellingen tusschen de wegen van St. HilaireSt. Soupiet en SouainSomme-Py. 1 De Fransche batterijen beantwoordden het vuur overal zeer .krachtig. De strijd wordt voortgezet in de verbind ingsloopgraven ten zuidoosten van Tahuro in de richting van de Butte de Mesnil. Tusschen Argonne en Maas werd de Duit sche 'sappen arbeid in het bosch van Malan- court verstoord door een Fransche mijn. BERLIJN. Rapport van den generalen staf: Nn de vergeefsche pogingen der Franschen om door te breken op 5 en 6 Oct. was de dag van gisteren betrekkelijk rustig. Het gedeelte loopgraaf ten oosten van de hoeve Navarin, dat de Franschen nog bezet hielden, is van vijanden gezuiverd, waarbij eenige gevangenen en twee mitrailleurs in onze handen vielen. Tegen den avond nam het vijandelijk vuur weer toe. Des nachts k'wam het op enkele plaatsen tot infanterïeaanvallen, die alle wer den afgeslagen. Bij een succesvollen aanval op een vooruitgeschoven vijandelijke stelling ten zuiden van Sc. Main-a-Py maakten wij zes officieren en 250 man krijgsgevangen. Ten oosten van do Argonnen bij- Malancourt hebben wij verschillende mijngangen van den vijand in de lucht laten vliegen. LONDEN. De „Times" verneemt nit Parijs: De Franschen hebben zich gehaast hun stel lingen op de Tahurehoogte te versterken; maar het- feit, dat de Duitschers in staat waren zoo snel tot een tegenaanval over te gaan op dit gedeelte van het front, wijst erop, welk een geduchte weerstand nog overwonnen moet wor den, dien do vijand waarschijnlijk voorbereidt op het bedreigde Champagnefront. De stelling werd behouden tegenover de verwoede aanval len. De Duitschers wierpen gesloten formaties in het vuur, welke de een na de ander werden neergeschoten door het vernietigende artillerie- en mitraillourvuur. Al deze onstuimigheid be- teekent, dat hierin een welkome aanduiding ligt van de concentratie van het offensief op de twee eerstbedreigde punten. Intusschen ver kondigt liet gedonder van het geschut in den hoek van do groote versperring van de zee tot de Vogezen, in den RoyeLassignyCom- piègno sector en tusschen Maas en Moezel aan de Duitschers de boodschap, welke gehoord moet worden langs de Duitsche spoorlijn van het Russische tot het Duitsche front. i Peitenfabrikar.t, Deventer, j I levert franco onder rembours prachtige, prima fijn laken B J ond.officjcr&kepi's a fi 2.75 en fi 3.-. 3 Mooie, fijn laken scctiaten- I kepi met wollen cocarde a i S 2.- en 2.25. -?sr Offïcïerskepi 8 4.-. i Let wel. By afname van l I 6 stuks, te zamen in één zending, I ÏO pCL korting. examen. April 1966. Volledige schrifte lijke opleiding voor hen, die de lagere school hebben door'.oopen. Salaris 600 - 1170. Alleen in 1914 honderd geslaagden. Geïllus treerd prospectus met de meest uitvoerige in lichtingen op aanvrage gratis en franco by den Directeur van den Cursus. M. v. d. BROEK, Groningen. Postbus 70. De oorlog in Servië. BERLIJN. Officieel bericht van het Duit sche hoofdkwartier: De overgang over Drina, Save en Donau gaat goed vooruit. T"- Z.W. van Belgrado werden 4 officieren en 296 man gevangen genomen, 2 mitrailleurs buit gemaakt. Tegenover Ram vielen, na een gerecht, 3rie kanonnen in onze handen.- Complete opleiding per brief in het en aanverwante vakken voor de praktijk en examens naar gemak kelijk volgbaar systeem. Voor beginn-jnden is het aanschaffen van boeken overbodig. Kosten voor do praktijk f 0.50. voor examens ƒ0.75 per week. Speciale afdeeling voor Militairen en bovendien 100/° korting. Brieven aan bet C'enlr aalbureau voor C'orrcspondentie-oiiderivijs, gevestigd te Medemblik. Sigaar rookt mem foSJ Kaïverstraa* 141 a b h Spui. 2'/, ct. San Louis. 3 ct. Lansjes. 4 ct. No. 12. 5 ct. Bintang Hindia, Wij verklaren hiermede dat gedurende een tijdruimte van vijf jaren niet één procent van onze geheele productie naar het buitenland werd uitgevoerd, terwijl toch onze omzet in dGorsnede met ongeveer sigaren per jaar toenam. Eindhoven. TELEFOON 6717 Noord. Bij dit fabrikaat is stuk springen ge heel buiten gesloten. De potten worden geleverd met en zonder kraan; verschil lende afmetingen kunnen direct uit voor raad geleverd worden. Prijzen en foto worden op aanvrage gaarne verstrekt. Reeds vele dezer potten zijn bij het leger in gebruik, waarvan attesten en tevredenheidsbetuigingen ter inzage zijn. Geslagen Fornuispot. Ijzerhandel. Gegoten fornuispotten ook in alio merken 4e verkrijgen Exanteq Kommies April IC 13. 103 Volledige opleiding; vraagt gratis inlichtingen. Bureau voor Schriftelijk Onderwjja. Kampen -X DË! SÖtiPA'i'JtülVCO'OBAlxrT van Zondag io October iels Hij had verknuffeld zich reeds lang In de aanstaande dagen. Van Slooten, want zoo is zijn naam, Laat het jo nooit berouwen. Je zult de mobilisatie bulten dat Toch nog wel onthouen. Ja vrienden van het Hoofdkwartier, De wielrijders, ordonnansen, Zij deelen gaarne in je vreugd, Bij zulke buitenkansen. T. C. M., milicien der infanterie afkomstig uit Leiden ter zake 2o desertie veroordeeld tot 10 weken militaire detentio in te gaan 20 Augustus. A. v. I., rijdende artillerie afkomstig uit Lei den tor zake van 2o desertie veroordeeld tot 3 maanden militaire gevangenisstraf in te gaan 20 Augustus. D. F. A. K., milicien der infanterie afkom stig uit Umuidon ter zake 2e desertie veroor deeld tot 10 weken militaire detentie dn te gaan 20 Augustus. P. J. v. D., milicien dor veldartillerie afkom stig uit Den Haag vrijgesproken van do oan- .klacht van diefstal van f 150 ten nadeele van een hoofdofficier bij wien hij oppasser was ge weest-. C. P. r. N.. milicien der jagers, vrijgesproken van de aanklacht van desertie. Overreden. In de gemeente Rheden, ter hoogte van de Worth-Rhedensche Enk, heeft Woensdagoch tend een vreeselijk tramongeluk plaats gehad. Da 78-jarige weduwe Ten Holt uit Velp wilde daar ter plaatse uit do nog in gang zijnde stoomtram stappen. Daar er op den ueg juist een paar batterijen veldartillerie passeerden, stapte zij aan de zijde waar de tram vlak langs do boomen rijdt uit. Zij viel en kwam tegen een der boomen terecht, bovendien bleven haar kleeren door ecu of andere oorzaak aan de treeplank haken. De ongelukkige werd daar door onder den tramwagen getrokken. Een der wielen ging haar over het lichaam. Zij was on middellijk dood. Een jeugdig avonturier. In de Prov. Groti. Ct. komt een verhaal voor van een jongen, die op zeer avontuurlijke wijze de reis van Chicago, naar Groningen gemaakt heeft. J. Duitschcr heet de lo-jarige knaap. Te Chicago overleed zijn moeder en stond hij alleen in het vreemde land, waar hij vijf maan den had geleefd. Door heimwee overmand kroop do jongen op een goeden dag in den eersten den besten goederentrein. Toen de trein 's avonds een hem onbekend station binnenliep, klom hij uit don wagen en ging do stad in om brood te koopen en om te hooren waar hij eigenlijk wel was. Men ant woordde Kentucky. Hij besloot werk te zoe ken, geld te sparen en dan weer verder te trek ken. „Ik besteedde mij bij een boer. Daar bleef ik zoolang, ik weet niet precies hoe lang, ik geloof 2 maanden, tot ik meende genoeg te hebben en'zette mijn reis per goederenwagen voort. Ditmaal moest ik een plaats zoeken boven op. Bij ieder station, dat wij aandeden, ging ik hangen aan den tegenovergcstelden kant van den wagen, om als do trein weer ver der reed weer boven op te klauteren. Als de trgin 's avonds ergens stilhield, verliet ik mijn openluchtkwartier en trok de stad in, om fbu- rage op te doeu en ergens te gaan slapen, soms onder den blooten hemel, 'soms in een volkslogemcnt voor 15 cent een bed. En den volgenden dag of ook wel eens een dag later, als er direct geen gelegenheid weer was, nam ik weer een goederentrein om verder te trek ken. Twee weken na mijn afreis uit Kentucky was ik in Texas. „Mijn geld was inmiddels weer verbruikt en ik moest dus weer wat zien te verdienen. Het gelukte mij ecu plaat-s to krijgen als cow-boy op een groote farm, waar wel twintig cow-boys waren. Twee maanden bleef ik er. Ik heb er 30 dollar overgespaard cn trok weder verder I als onbetaald vrachtgoed. Vijf dagen later arriveerde ik in San Francisco. Daar heb ik dagen aaneen rondgezworven, nu cn dan wat I verdienend, aldoor slapend onder den blooten hemel. „Hier werd ik eindelijk gewaar dat ik net aan den anderen kant van Amerika was gekomen en ik dus, wilde ik mijn doel bereiken, een schip moest zien to krijgen of donzelfden weg terug gaan, dwars door Amerika naar New- York. De moeilijkheden telde ik niet, over dacht ik niet, daar heb ik nooit bij stilgestaan. Ik deed altijd wat mij op heb moment het beste leek. Dat was in dat geval weer de goederen- trein en op dezelfde wijze als zooeven reeds verteld bereikte ik in 11 dagen New-York. „Nu had natuurlijk, dat wist ik, do goede rentrein afgedaan. Ik moest over zee. Na tlagen omzwervens in New-York, Jersey City en iïoboken besloot ik mij voor een jaar té verbinden op de marine en dan als ik conigs- zms op de hoogte van het sehippersleven was, mij op een schip to verhuren. Ik begaf mij naar de American Navy en werd goedgekeurd. Drio maanden heb ik het volgehouden. De behande ling, was er slecht. Op zekeren dag toen ik weer op een höndscho manier was afgebeuld, kleeddo ik mij stilletjes in burger, bond mijn' marine- pak tot een bundel en deserteerde, met het doel naar New-York terug te keeren, natuur lijk weer als niet betalend reiziger. To Now- Y'ork gekomen, lic-p ik do haven af met de be doeling, mij op een Holiandsch schip te verhu ren. De liotterdam lag in de haven, maar miju verzoek om mee to gaan werd afgewezen. lede ren keer als er weer een lloüandscho boot ver trok melddo ik mij aan. Bij de Nieuw-.Imstcr- damdo Xoordamde Oosterdyk, doch telkens kreeg ik. een weigerend antwoord. Onder de bemanning van de I'eendijk, die daarna op ver trok lag, vond ilc eindelijk iemand, die mij hel pen wou en met medeweten van een paar ma trozen werd ik daags voor do afreis in den zandhoek verborgen. Vierentwintig uur heb ik in mijn schuilplaats doorgebracht, tot het schip in volle zee was. Toen kwam ik ie voorschijn en meldde mij bij den kapitein. Hij was ver baasd over mijn brutaliteit, maar niet kwaad, had blijkbaar medelijden met mij en zette mij aan "t werk." Onze avonturier werd in Duins van boord gehaald, doch weer vrijgelaten, zoodat hij de reis naar heb vaderland kon vervolgen. Over het afscheid van do Veendijk vertelt, hij ,,En nu gaat ge naar Groningen "terug? vroog hij toen ik hem de hand tot afscheid reikte. „Ja, kapitein. Gelukkig. „Maar hoe?" „Wel, loopende natuurlijk, gc-Id heb ik niet." „Nee, nee, nee dat kan niet." „Ja. maar hier durf ik geen goederentrein te pakken, hier let men veel te secuur op." „Dat begrijp ik, dat moet go ook volstrekt niet. Maar hier heb je oen paar centen om per spoor te gaan." „En meteen drukte hij mij een papiertje van f 10 in de hand. Vol dankbaarheid nam ik het aan en hoïde naar het station om den eersten den besten trein te pakken." Pakhuis ingestort. Donderdagmorgen is te Vlaardingen het in aanbouw zijnde sieenen pakhuis van de suiker raffinaderij ..Hollandia" ingestort. Drie tim merlieden, die op het pakhuis stonden, werden onder de steencn. bedolven en ernstig gewond. Van een jongen man, Figee genaamd, is de toestand zeer bedenkelijk. Men vreest, dat zijn rugegraat gebroken is. De timmerman Kooy brak eenige ribben. Een schijndoods. De „N. Gron. Ct." verzekert dat het fraaie verhaal van oen Groningsch blad over een schijndood© in een groote gemeente in de pro vincie Groningen op niets anders dan op een praatj© berustte. Ongeluk te Miinster. Uit Oldeuzaal wordt aan de „Madsbode" gemeld Woensdagavond omstreeks half zes is het geraamte der ijzeren dakconstructie van den grooten koopel der in aanbouw zijnd© St. Aatoniuskork ts M Unster gebroken «u naar Zij schonken u als huldeblijk, Op dezen scboonen dag, Gezamenlijk een klein cadeau, Dat 'fc u bevallen mag! Hij slaapt, graag lang, dat wisten wij, En om dat gebrek nu op te heffen. Zouden wij met 'het cadeau Tegelijk hem in die zwakheid treffen. Het eenig middel daarvoor was. Hem een klok te schenken Die 's morgens om een uur of vijf. Hem nit het bed kon wenken. "Wij 'hopen dat het uurwerk Geregeld voort zal gaan; En Van Slooten en zijn vrouwtje Op tijd zal op doen staan. Hierbij ons welgemeende wensch, Dat het steeds goed u ga. .Leef gelukkig, dierbaar bruidspaar, Van SlootenDijkema. Namens de Ordonnansen-Wielrijders van het Algemeen Hoofdkwartier: de korpl. A. VAN WIJK. Zwart 2/4, 710. 13, 1-5, 16. 18.'21. 23, 25, 26, 28. Wit 24, 27, 29, 30, 32. 34, 37/40, -42, -43, 45/50. Wit speelt 3933, zwart 28:39. Nu wit 2722. zwart 18:27, wit 29:18, zwart 13:22 (niet 20:29, dan volgt 34:5), wit 2-4:13, zwart 9:13 aj, wit 3833, zwart 27:29, wit d3tn van 34 op 2. a) Slaat zwart 8:19. dan wit 3333, zwart 27:29, wit 34:5. Krijgsraad te 's-Gravenhage. De krijgsraad te :s-Gravenhage deed uit spraak in do zaken tegen A. H. H„ landweer-infanterist afkomstig van hier. ter zake het met woorden dreigen van en het plegen van een daad van geweld tegen .een meerdere, veroordeeld tot 3 maan den militaire gevangenisstraf in te gaan 10 Augustus. H. v. d. R.. milicien der infanterie afkom stig uit Amsterdam ter zake desertie veroor deeld tot- 6 weken militaire detentie in te gaan 26 Augustus. J. J. v. B.. milicien der infanterie afkom stig uit Katwijk aan Zee. ter zake 2e desertie veroordeeld tot 10 maanden militaire detentie iii te gaan 23 Augustus. C. K., hospitaalsoldaat afkomstig uit Am sterdam ter zake dienstweigering veroordeeld tot 5 maanden militaire gevangenisstraf. Bekl. is principieel dienstweigeraar en wil geen uniform aantrekken en is deswege 3 maal ge straft. J A., milicien der infanterie afkomstig uit Leiden, ter zake dienstweigering veroordeeld tot 6 weken militaire gevangenisstraf in to gaan 17 September. Bëkl. weigerde een don»' hem bevuilde trap schoon tg maken* Alles, deze rubriek betreffend, te richten aan den heer J. ATijer, Graaf Floris-draat 15 Amsterdam. Damspel. Voor deze week een paar mooie stukjes samengesteld door den heer Ph. L. Batte- f old." Zwart. Damzéi. Zwart. Stand zwart: 3 5/10, 12/14, 16/21, 23, 26. Wit25, 27/29, 32/39, 42/44, 47/49. Wit Zwart 27—22 18:27 2. 29:18 13:22 Zwart kan ook 12:23, maar dan maakt wit dam door 8731, zwart 26:37, wit 42:2! waarna de partij bij goed spel door wit ge wonnen wordt. Zwart slaat dus 13:22, om dezen damzet te verhinderen, waarna wit op de vol gende wijze wint 3. 33—29 2224 4 35—30 24:35 5. 37—31 26 28 6. 38—32 28:37 27:23 "heeft hetzelfde gevolg. 7. 42:13. Wit slaat over de schijven 37, 27, 17, 7. S. 19, 20, 10 en 9 op vak 13, neemt dus 9 schij ven van het bord.

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4