KWATTA RE cmcobad TE Frieeohe Saai FriescheHserenbaaj Kraltabak Laatste Berichten Militaire Petten, j OPROEPING Schoonschrijven i. 0. Amsterdam. Wie eins onze blijft deze rooken. Voor Reclame!!! Fabriek van - BMiKET - ÖE! SOIiiPA^rraiiJOO'O'RAiKrTr -vstm 'V:rijci«.gr IQ £3©i3t©z2i!D©:r 10X a. Onz' commandant dat is een man, Dio staak voor ioder ldaar. De wacht is altijd goed present, Er is nooit geen gevaar. Zingt daarom allen met mij mee, En roept met mij incluis Lang lev© onze commandant. En het detachement Vlieghluisl J. H. KET, Landweersoldaat, Vlieghuis. De Oorzaak. (Van mil. P. Dijkgraaf.) 't Avondwindje brengt zijn koelte, Over veld cn wegen heen. d'Avondzon werpt nijd haar stralen, Over 't stille landschap heen. En daar tusschen 't groen gebladert, Dat het huisje heel omringt, Zit een moeder voor liet venster, Als een zware zucht z' ontzinkt. O. oorzaak van die droeve blikken, Wat is het-, dat die Moeder scheelt Ach, 't schijnt voor haar een droeve lengen, Dat' dé tijd de storten heelt. Steeds verdwalen haer gedachten, Altijd denkt ze aan haar zoon. Die reeds lang haar heeft verlaten, Daarvoor was ook heur leven schoon. Kaar zoon haakte naar ander leven, Kwam in do kroeg, dronk daar een glas, Ook nog een tweede, totdat eenmaal, De herberg haast zijn woning was. Zelf heeft de moeder, die daar zuchtte, Hem het eerste glas gereikt. Totdat hij was op 't pad gekomen. Waarop zoo menigeen bezwijkt 1 D'dam. P- DIJKGRAAF, A. T. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. (Van mil. P. Hijlkema.) Ver van huis en hof gedreven Door het felle krijgsgedruisch, Slijten wij hier ons soldatenleven Als waren wij bij moeder thuis. Wii zijn soldaten van divisie nummer drie Maar nummer Een staat voor onze Compie, Wii zijn soldaten van de derde Brigade, En lu«ten natuurlijk Kwatta chocolade. Wii zijn soldaten van liet derde regiment Met eten en drinken altijd cedent. Als Bataljon zijn wij nummer 90 Is het niet genoeg, wij doen liet er mee Want in een tijd, zooals wij thans beleven, Moet men kunnen nemen en ook wat geven. Geven 't allermeest 't zit in soldatenaard, Voor bommen en granaten zijn wij niet ver vaard. Geven zullen wij als eenmaal noodig is, Met vuur en staal er bij voor een gedachtenis. Doch als men ons met rust maar laat Och, dan zijn wij ook niet zoo kwaad Wij kloppeii wachten, keer op keer, Eten en slapen, ja, wat niet meer Zoo gaan onze dagen steeds voorbij, Muziek en zang hoort er zoo bij. Zoo slijten wij een leven van vroolijken brans Met dienst, voetbal of dans. En komt eens de tijd om naar huis toe te gaan, Zullen ze ons met een stok hier weg moeten slaan. Zoo waken wij nog steeds blij van zinne, Voor 't Vaderland en Koninginne. P. HIJLKEMA, Mil. Ill D. 2 B. 1 0. Inf. Veldleger. Bemoei- en babbelzucht. Een te nauwe straat- goot en een goed werkman. (Van sergt. H. Leliveld.) Wanneer je wordt gedetacheerd naar 't land van beloften, ik- meen Ravenstcin, Dan feliciteer ik je, dan hof jo, want daar is het zoo fijn, Het plaatsje ligt aan de Maas, heeft plus minus 900 zielen, Waarvan meer dan de helft, let wel op, mij mede vielen, Dit moet ik' bekennen, ja zelfs tob mijn spijt, Maar 't is de naakte werkelijkheid, Want, je hebt je nog niet gekeerd of gewend, Üf men meent reeds te weten wat je doet, wat je bent. Ik spreek uit ondervinding, 't is mij zelf over komen Ik droomde hier mijn schoonste jongelings- droomen, Van liefde en van minnarij, Doch het volk stak direct zijn neus toen er bij, En 't was nog erger dan bij de kleinen, Men kon natuurlijk de zon niet in 't water zien schijnen. Ekinsteedsche burgerij, O stadje kleên, Wat 'n verdriet heb ik uw veste al niet geleên, Enfin, 'k liet u begaan, 'k gaf u stof tot ge sprekken, Ik wist 't, ik zweeg en dacht „och 't zijn maar gekken". Niet op u allen, o leer mij beter verstaan, Alleen hen, wien de schoen past, trekke hem aan. Geachte burgerij, n staat er wellicht van ver steld, 3£aar 't is de zuivere waarheid, die 'k n heb verteld. Dan heb ik verder nog wat anders met u te bepraten, En wel, 't is de straatgoot van Ravenstein's straten. Volgens mij, een beetje te nauw naar den zin. Want je moet weten, je voet in de breedte past precies juist daarin. Welnu dan, na afloop van ons werk, 't gebeurt wel eens meer, Nemen we een loopje, zoo ook dien keer, Toon na in de Nieuwstraat te zijn geland, t Wsts daar, dat :k die bak kreeg aan de band. We liepen met ons drieën in de pas, in de maat, Ik de stoep wilde opstappen, bij 't oversteken der straat, Maar door de duisternis misleid, zjen kon je er slecht, Kom 'k met mijn voet, pardoes in nw gootje terecht. Ik ruk, ik trek, ik wring, Ik zit zoo vast als een pot in dat nauwe ding, En stond juist op het punt, om mijn schoen los te rijgen, 't Eenigsie middel om mijn voet, uit uw gootje te krijgen, Snelt mijn korporaal mij ter hulp, en met een ruk, Tusschen twee haakjes, 't is een vent uit een stuk, Tilt hij mii vierkant uit uw gootje omhoog, Ik dac-ht, dat mijn zool van mijn schoen toen afvloog. Bank zij het maaksel, dit bleek te zijn ijzer- sterk, Burgers van Ravenstoin, ik recommandeer hij deez' dan ook do Bresser z*n werk. Hield hij bestand en kom op beido mijn voeten te land, .Aan d'overkant. En geachte vergadering, waar 't Ravenstein's belangen mocht gelden, Wellicht ben ik d'eerste dio bovenstaand u vertelde, Mag ik u dan bijstaan met raad en daad, Welnu dan, zorg voor brecdoro goten op straat. 'n Vernielingsman: Sergt. H. LELIVELD. Gemengd Nieuws. Bij het smokkelen gedood. Onder Nispen trachtten twee 25-jarige meis jes van Belgische nationaliteit, smokkelwaar naar België to voeren. Door do Nederlandschc grenswacht werden zij opgemerkt en aangeroe pen om to blijven staan. Toen aan dit bevel niet werd voldaan, was do grenswacht ver plicht van de wapens gebruik te maken. Zij schoot en doodde een der meisjes, terwijl het andere zeer ernstig werd gewond. (Dagbl, v. N.-Br.) Mishandeling. Op de Lage Markt te Nijmegen hebben Zon dagnacht tweo burgers een tweetal soldaten zonder cenige roden, messteken toegebracht. De toestand van een der verwoijden is levens gevaarlijk. De politie is de daders op het spoor. Brutaal heerschap. „Ons Eigendom'' vertelt, dat oen huurder te 's-Gravenhago, die uit zijn woning was ge zet, zijn hcelo hebben en houden liet opladen, er mede naar het Valkenboschplein reed en den heelen rommel aflaadde op de stoep van do woning van wethouder Do Wilde, den wet houder voor sociale zaken, die tevens voorzit ter van het Steim-Comité is. Do lieer De Wilde heeft toen dit brutale heerschap in een gemeentewoning weten onder to brengen. Na 38 Jaar teruggevonden. Een trouwring, welke 38 jaar geleden door den landbouwer G. v. W. te Nijmegen was verloren, kwam dezer dagen op merkwaardige wijzo te voorschijn. Toen nl. een zoon van genoemden landbouwer, op het land arbei dende, eenigo boerenkoolplanten uittrok, zag hij aan een der wortels iets glinsteren. Het bleek, -dat do wortel door den verloren ring was gegroeid en dezen op die wijzo weer boven de aarde had gebracht. In de val. De jachtopziener Groenewoud vond Zater dag in één van drie grouto wildstrikken, die door ©troopers gezet waren iu do bosschenvan Valkeveen, een ree van ongeveer 30 pond zwaarte. Gedurende den geheelen nacht en ook Zondag bleef hij verdekt opgesteld, bij het in middels gestorven dier toezien. Maandagmorgen 8 uur kwamen twee landweermannen, die later bekenden do strikkou geplaatst te hebben, hun buit ophalen, doch liepen in do val. Een oude boot opgegraven. Bij het graafwerk ten behoeve van den aan leg der lijn voor de Zeeuwsch-Vlaamsche tram is onder de gemeente Zaamslag eeno oude, ge heel vergane boot ontgraven. Men vermoedt, dat deze afkomstig is uit den 80-jarigen oorlog, toen op last van Prins Maurits do polderdijken werden doorgestoken en het land gedurende 60 jaren onder water bleef staan. Er zou toen nabij do kom van het bestaande dorp op een heuvel een toren zijn gebouwd, waarin des nachts,, naar do overleveringen zeggen, een licht werd ontstoken ten dienste der zeevaart. Ter plaatse staat thans eeno hofstede „de Tlio- renhoeve" genaamd. Soldatenplicht. Kléber, een der bekende Frnnsche generaals uit het revolutie-tijdperk, omschreef den plicht van den soldaat in do volgende woorden: „Soldaat zijn, dat is, als men honger heeft, niet eten; als men dorst heeft, niet drinken; als. men uitgeput is van vermoeienis, mar- cheeren; als men zich zeiven niet meer kan voortsleepen, zijne gewonde krijgsmakkers dra gen; dat is een soldaat." Een nieuw goudland. "Uit Toronto wordt aan de ,,Tiuies'7 ge seind Er heerseht geweldige opwinding wegens de nieuwe ontdekking van goud te Mathe- son in do North Country. De provinciale Deputy Minister voor mijnbouw verklaart monsters te hebben gezien, die 2000 Eng. onsen per ton kwarts bevatten. De monsters waren uit een schacht van -meer dan 100 voet diepte op deu Dobleleyson-claim ge nomen. De waarde van het erts wordt op 8.000 per-ton geschat. SPORT. Militaire atletiekwedstrijden to Ede. Men schrijft ons d.d. 7 Sept. uit Ede: Ons leger staat tegenwoordig in het toeken van de sport, inzonderheid van de athletiek. Te Ede werden bijv. niet minder dan drie ath- letiek-terreinen aangelegd, waarop do laatste weken bijna dagelijks werd geoefend. Aanvankelijk werden de manschappen com- pagniesgewijze voorgelicht en getraind. Ver volgens, nadat eenige schifting was gehouden, werden bataljonsgewijzo demonstraties gege ven, waarop reeds spoedig do regimentswed strijden plaats hadden. Do prijswinners hieruit ontmoetten elkaar op 31 Augustus te Ede, Arnhem en Apeldoorn, in welke drie districten de tweede divisie was verdeeld. Vandaag nu waren allo uitblinkers der vorige wedstrijden te Ede vereenigd om in do divisie wedstrijden elkander de eer te betwisten om de divisie a. s. Zondag in het Stadion te mo- «en vertegenwoordigen. Elk deelnemer mocht heden slechts voor één nummer uitkomen. De wedstrijden- hadden dank zij de leiding van den voorzitter der wedstrijd-commissie kapitein S. baron van Heemstra een regel matig verloop. Het terrein was wel geen ideaal veld. doch er was gemaakt wat er op oen hei grond van to maken was. Groot was het aantaj toeschouwers, waar onder de commandant der tweede divisie, gene- raal-majoor Pop, de kolonels baron Van Ho- gendorp, Giel, Land en Schotman, do luit.- kolonel Statins Muller, talrijke majoors en ver dere offifieren met hunne dames. Generaal Pop hield, alvorens de prij zen uit te reiken, een korte toespraak, waarin hij verklaarde het zeer op prijs te stellen ge tuige te kunnen geweest zijn van do wedstrij den, waarbij do deelnemers elkander eerlijk de eer betwistten om de tweede divisie a.s. Zon dag in het Stadion to mogen vertegenwoordi gen. Dan bracht hij dank aan hen, die door de leiding bij oefeningen en wedstrijden hebben meegewerkt om de gunstige resultaten van heden te bereiken, en vooral aan allen, die mee- geoefend en gekampt hebben en toonden wat zij na een korten tijd van voorbereiding konden praesteeren. Na de Stadion-wedstrijden zullen we opnieuw beginnen, ©lko compagnie zal oefenen om haar manschappen steeds te brengen op hooger peil en om de besten steeds hooger te doen slagen. Niet door enkelen doch door allen in het leger zal de sport beoefend moeten, worden. Voor het leger niet alleen doch voor het heele volk zal dat winst© brengen. Met «en geestdriftig beantwoord hoera ter cere van H. M. de Koningin besloot de gene raal zijn toespraak. Daarna werden de prijzen uitgedeeld. Voor elk nummer waren 2 prijzen beschikbaar ge steld. Do 4 eersten van elk nummer zullen aan de Stadion-wedstrijden deelnemen, terwijl no. 5 als reserve me© gaat. Van de nummers hard loopen 400 en 1500 M. gaan 8 deelnemers plus een reserve mede, terwijl voorden estafette- wedstrijd 4 ploegen en een reserve-ploeg wor den afgevaardigd. De uitslagen van heden zijn de volgende Speerwerpen: 1. v. d. Linden te Ede, 38.85 M.2, Spijker te Arnhem, 37.94 M.3. Hoeksoma te Apeldoorn4. Bielderman te Ede: 5. Brouwer te Arnhem. Discuswerpen: 1. Petri, Apeldoorn, 31.32 M.2. Visser, idem, 30.50 M.3. Helder, Ede; 4. Jansen, Apeldoorn; 5. Vlug, Arnhem. Hoogspringen met aanloop: 1. Hesseling. na loting met 2. Hnnink, beiden Arnhem, 1.55 M.; 3. Eshuis, Ede, 1.50 M.4. Willems, Ede, 1.45 M.5. Broekhuizen, Arnhem. Vèrspringen met aanloop. 1. Freeze. Arnhem, 5.64 M.2. Koenders, Ede, 5.64 M. (bij loting); 3. Schmitz, Ede; 4. De Zeer, Arnhem5. Withof, Apeldoorn. Polsstok'h oogspringen: 1. Mul der. Apeldoorn, 2.90 Ms2. Sissingh, Arnhem, 2.87^ M.3. Haarman, idem; 4. Thelosen, Ede"; 5. Huisman, Ede. Hardloopen 100 M.De winners van de series waren: Beek, Van Dijk, Hachman en Schuiling, allen te Arnhem, resp. in 12f, 12f, 124 en 12 sec. Snelste tweeden waren Wartena, Apeldoorn, 12|, en Bosman, Ede, 12? sec. De finale bracht1. Schuiling, 11?; 2. Beek, 12; 3. Bosman, 12?; 4. v. Dijk, 12? sec.; 5. Wartena. Hardloopen 400 M. De winners der series waren: Ter-Burg, Arnhem 60*; Brou wer, Apeldoorn, 57?; v. d. Vegte, Arnhem,' 59? Poll, Apeldoorn, 58? sec. Snelste tweeden waren Hondeling, Arnhem, 58?Hinnen, id., 59?, Dijkema, Apeldoorn, 62? sec. In den eindstrijd werden de beide eerstaan- koraenden, Brouwer en v. d. Vegte, gedisqua- lificeerd; 3e Hondeling; 4e Poll. Hardloopen 1500 M., 24 deelnemers 1. Kuvper, Arnhem, 4.32?; 2. Eikendal, id., 4.35?; 3. v. Heerde, id., 4.36; 4. Roelofs, id., 4.33; 5. Breémhaar. Apeldoorn, 4.41?; 6. Twen- haar, Arnhem, 4.42? min.; 7. Niekerken; 8. Brinkhuis, heiden te Ede. Estafette loop 4 x 100 M„ 10 ploe gen 1. ploeg Ede: Best, Zeeman, Drijfhout, Do Groot, in 48? sec.2. ploeg ArnhemTi- man, Peters, Boegborn, Ter Velde in 49? sec.; 3. ploeg Apeldoornv. Viersen, v. d. Molen, Oving, De Graaf in 50? sec.4. ploeg Ede Broers, Terstegen Dijkerhof, Wolvensperger, Van der Poel in 51? sec.; 5. ploeg Arnhem: v. d. Kemp, Oltbuis, Sanders, Lodewijk, in Militaire wedstrijden te Bergen op Zoom. Dinsdagmiddag hebben te Bergen op Zoom op het terrein „Kijk in de Pot" aan de Schelde, onder begunstiging van prachtig weer, de voorwedstvijden plaats gehad van de militaire sportfeesten op 12 September in het Amsfcer- damsche Stadion'voor do Ille divisie. De uitslag was dat in speerwerpen No. 1 werd de milicien Habëts 35.05 M. in discus werpen de milicien Klein Wentink 27.30 M. Bij het hoogspringen was No. 1 do milicien sergeant Bom 1.48 M.bij het polstokhoog springen milicien Driessen 2.70 M.bij het verspringen milicien-korporaal Van Rooij 5.63 M.bij het hardloopen over 100 M. was lste'L. van den Berg in 12 1/5 seconde; bij het hardloopen over 400 M. Allers in 58 4/5 seconde en - in het hardloopen over 1500 M. Nolten in 5 min. 3/5 secondo. Bij den estafetteloop over 400 M. was Je de ploeg gevormd door Van Esp, Mertens, Philip- pens en Prins in 50 4/5 seconde. Bovengenoemde personen zullen dus Zondag a. s. te Arasterdam als kampioenen der HIo divisie uitkomen. Opgeblazen vischkotters. Woensdagmiddag werden te IJmuiden de be manningen van vier Low es tof ter vischkotters door den stoomtrawler YM. 48 „Verano" aan gebracht. Het waren de Lowestoft 97 „Em- blen", Lowestoft 169 „Emmatfuel", Lowestoft 900 „Constantia" en Lowestoft 107S „Victo- rius". Deze vaartuigen waren Dinsdagmiddag te half vier op 44 mijlen O.Z.O. van Lowestoft visschendo toen zij werden aangehouden door een tweetal Duitsche onderzeebooten van klein type, waarvan de merken niet ontdekt konden worden. Do bemanningen, te zamen 18 per sonen, redden zich in eigen sloepen, waarna onmiddellijk door de Duitsche onderzeebooten bommen gelegd werden in de vaartuigen, die daarna in brand werden geschoten. Spoedig zonken de scheepjes en verdwenen do duik- booten, de sloepen met inzittenden aan hun lot overlatend. Na eenige uren roeien werden zij opgepikt door den stoomtrawler „Verano" en te IJmuiden aan wal gebracht. Van het Westelijk oorlogsterrein. De Belgische kust beschoten. BERLIJN. Officieel wordt uit het groote hoofdkwartier gemeld Een aantal vijandelijke schepen verschenen gistermorgen voor Middelkerke en bescho ten in den voormiddag Wcstende, in den namiddag Oostende. Voor het vuur onzer kustbatterijen werden de schepen terugge trokken. Militaire schade werd niet aan gericht. In Oostende werden twee Bdlgische bewoners gedood, een gewond. Aan het front ging de dag zonder belang rijke gebeurtenissen voorbij. Een gewapend Fransoh vliegtuig werd te N. van Lo Mes nil door een Duitedien vlieger getroffenhet vliegtuig vloog in brand en vielde inzittenden waren dood. Een vijandelijke vliegeraanval op Freiburg in Breisgau had geen resultaat. ITALIË. De Paus en de vrede. De ,,Temps"-corres1 ondent te Rome meldt d.d. 5 Sept. De „Osservatore Romano", hel officieele orgaan van den Heiligen Stoel, heeft een voudig het telegram weggelaten, dat mede-5 deoling deed van de overhandiging door kardinaal Gibbons can president Wilson namens den Paus van een „boodschap tot herstel van den vrede in Europa". Het blad heeft alleen een kort bericht vertneld over een onderhoud van den kerkvorst met president Wilson, waarin het blad de groot© activiteit deed uitkomen van den kardinaal voor het doen eindigen van den- oorlog. In katholieke kringen alhier, zoo gaat de .Temps"-oorrespondent voort, is men van meening, dat. kardinaal Gibbons alleen aan president Wilson den welbekenden oproep van den paus „tot de volkeren en staats hoofden der oorlogvoerende mogendheden" heeft overhandigd, welke openbaar gemaakt is op den verjaardag van de oorlogsverkla- ring, welk© oproep wellicht vergezeld ging van oen particulier eigenhandig schrijven van den paus. OP ZEE. Schepen getorpedeerd. LONDEN. Het s.s. „Douro" is gezon ken de bemanning werd gered. LONDEN. Een Lloyd's bericht meldt: Het Russische s.s. „Rbea" is getorpedeerd. De bemanning is aan land gebracht. ADVERÏENTIËN. Heden overleed te Amsterdam onze Kameraad P. DE HOOG, na een kort stondige ziekte. Dat hy ruste in vrede, is de wensch van zyne Kameraden. Uit aller naam: W. LESENAAB, Yelds telling, Huisduinen. DANKBETUIGING namens de Familie aan Kapitein, officieren en manschappen van het Korps Torpcdisten voor e*r' '1:e bewezen is aan den overleden Militair P. DE HOOG. 1000 pr,,ma Egyptische Sigaretten w zendeu wjj franco 11a ontvangst var postwissel groot f 1.55. Zeldzaam koopje. Firma H. v. d. HEIJDEN, ROTTERDAM. HANG 45. Sigarenfabriek „Java". O-©ld vanaf S0 zonder Borg. Aflossing vanaf 5.por maand. Vraagt onzo voorwaarden. 0UB-H0LIAMDSCHE VOORSCHOTBANK, Frederiksplein 27, Amsterdam. l>9 nnHornoteolronrlo ft. Mill I1FSS w EieGSrsscto© Koek-, Banket- Suikerwerkfafariek Telefoon No. 4H4. Fabriceert alle snapten ontbijtkoek van de gewone tot de fijnste soorten. Specialitcitmerk „Gioriakoek' Fijn gevulde honigkoek. Cocosmacrenen - Bitterkoeken. Levering aan militaire canines. Groothandel in Chocolade Suikerwerken van de voornaamste fab ieken. Ph. VAN RÖOSJEN, 2! Opticien. -qpc 20 Utrechtschestr., A'darti. Vertrouwd en billijks* adres voor BRtLLEM en P1HCE-NEZ. So Easy goud Doublé met Glazen f 3,- Reparatiën direct Vakkundige bediening. Besklaan 321, Gen Haag, G. A. VAU DER WEL. Grijze Kepi's van zeer fijn laken met Zijden Cooardo f 2.75 met doos, franco door geheel Nederland. Mot koperen Cocarden f2.50. Naad'ooze Rundlederen Motorkappen, pr. kwal. 32 cM. hg., p. pr./6. dit© m. achtérnaad, ƒ5. Sabelhouders p. paar 1.40. Motorriemverbinder 0.50. Motorricmboor ƒ1.Rugzak ken vanaf 1.25. Zeer zware Bagagedragers 1.50. Lichtere dito O.bö. Branders v. alle -oorten carbidlantaarns. Zadel bouten en Veeren, in groote feenze. Veiligheidsmesjes v. mod. Gillette" Scheermessen, p. doz. /t.50. Electr. batterjjen v. zak- lant., 4% volt, sterk lioht, p. st. 0.40. Electr. Branders en Hulzen v. Za klant. i. div. soor ten. Carbid-, Olie- e^kanrslant. i. 20 soorten. Repareer., email- ieeren en yernikk. v. alle soorten ij wielen, vakkundig in eig. in- iehtingen. Magaz. ,,Velo", Korte Prinsengracht 51, b/d H-iark-str., tel. 5077, A'dam. Ondergeteekende C. MULDERS, wonende Transvaalstraat 5 Amsterdam, telefoon I Zuid 4242, verzoekt beleofd of do ondor- officier, die op den avond van den 18dsn Juli ongeveer te kwart na achten aanwezig was bij een aanrijding tusschen motor en rijwiel op de Weesperzijde te i Watergraafsmeer, zich zou willen aan- E melden aan bovenstaand adres' ten elndo getuige te zijn in genoemd geval. C. MULDERS. A'dam, 7/9 1915. Geïmporteerd© RUSSEN LAN3K! (wit, SEWONOW(g«i)| HOLLAND-EBYPTISN TOBACCO Co. Ltd 45 Gelderschekade Amsterdam. in elke hoeveelheid oud zoolleerafva! of oud rietrs- of tuigleer. Gelieve zich met brieven met prysopgaaf enz. te wenden tot C. J. A MMERLAAN, Beestenmarkt 56, Delft. EXAMEN Ï916. j Uitvoerige inlichtingen met een ljjst van I 202 Geslaagden worden op aanvraag gratis toegezonden door I I den Scliriftelijken Cursus „Hoogenbooom" ergsingel 196, RoUerdam. H. H. Rfliiitairen worden beleefd attent gemaakt ojs Hotel Welden. DAMRAK 91. TEL. 4754 Kamer cn ontbijt van af f 1.75. o M o heeft geprobeerd Overal verkrijgbaar. Rossem's Troost el Poorterstoeback?

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4