\l mij niet te klein." Laatste Berichten. F. M EARDIN6E COMF. Eerste Nsdsrlandsohe Rijwiel- S Machinefabriek voorheen H. BURGERS, Amsterdam. „De Oorlogskas" Gemengd Nieuws. vier millioen Bestrijding j Tandbederf' i „DGLO-TANDPASTA" Koopt bij de Adverteerders in de Soldatencourant. Hotel Weidon. Voor Reclame!!! A D V E R TEN Tl EN. O. L. v. E. H. 13E SÖEDATEIVCOURAIVT vanVrjjdag 20 Augustus IQ 13. interessante wedstrijd zal worden voorafgegaan door z.g. voorwedstrijdon in hardloopen. Er zal n.l. worden uitgemaakt welko militairen de Stelling van Amsterdam billen vertegen woordigen in de groöte legorathletiekwedstvij- don in het Stadion op 12 Sept. a-s. De loop- wedstrijden zullen gaan over de afstanden van 100, 4ÓÜ en 1500 M. In het Stadion. Wen meldt ons: Zaterdag 11 September zullen in het Stadion te. Amsterdam atn 1 ctiekweÜstrjjden plaats rón den voor officieren van het Nederlnndsoho leger. .riet programma daarvan luidt: 10.-30 uur. Achterterrein speerwerpen, discus werpen, polsstokhoogspringer 10.30 u. Voor terrein hoogspringen verspringen, hardloopeu 100 M. (series). 11 u. voorterrein hardloopen 4®0 M. (series); 11.-15 u. voorterrein hard loopeu 1500 M. (series). 12 u. voorterrein ©sta- f.ettenloop (series). 12.30 u. achterterrein pols- -Btokhoogspringen (finale). 12.45 u. aohterter- rein discuswerpen (finale). Na de pauze alles op het voorterrein: 1.15 u. hardloopen 100 M. (demi-finales). 2 u. hardloopen 400 M. (demi-finales). 2.15 esta te Henlooj:> (demi-finales). 2.4,5 u. hoogspringen (finale), verspringen (finoio). 3 u. hardloopen -1 (XI 14. (finale). 3.05 hardloopen 400 M. (fin.). з.15 ii. hardloopeu 1500 M. (finnle). 3.30 uur speerwerpen (finale). 3.45 u. estafettenloop (finaio). 4 v. Prijsuitdee'ling. Zondag 12 September levert het volgende programma^ Athletiekvedstrijden voor militairen heneden den rang van officier; gymnastiekbetoogihg door den Amstordamsehen TurnlxmdVoetbal wedstrijd H.Y.YH.F.C.Aankomst van af- etan'dsroarschon naar Amsterdam. Het programma daarvoor luidt: 10 u. speerwerpen, discuswerpen, polsstok- springen, op het achterterrein. 10 u. verspringen, hoogspringen, hardloopen TOO M. (series). 10.30 u. hardloopen 4.00 M... (series); 11.15 u. hardloopen loOO M. (series). 11.30 u. estafettenloop (series). 12.301.30 u. gymnastiek. 1.30 ui hardloopen 1,00 M. (demi- fmales). 1.45 u. hardloopen 400 M. (demi-fina les). 2 u. hardloopen 1-300 M. (finale). 2.15 2.45 u. gymnastiek. 2.15 u. hardloopen 100 54 (finale). 2.30 u. hardloopen 400 M. (finale). 2.43 u. estafettenloop (finale). 3 u. Aankomst van de deelnemers aan de afstandsmarschen. 3—3.45 u. voetbal (le helft). 3.45 u. speer werpen (finale), discuswerpen (finale). 4—4.45 voetbal (2e liolft). 4.45 u. verspringen (fi nale). hoogspringen (finale), polsstok,springen (finale). 5 u. Prijsuitdeeling. Behalve de eerstgenoemde drie nummers aal alios in het Stadion zelf worden uitgevoerd. In de toekomst. (Van den mil. kan. Pz.) De liefde is een wonderding, Mijn dunk van haar is zeer gering. "Waar schrijver vrijgezel nog is Heelt hij het misschien daarin misj En luistert daarom niet te nauw Kaar 't geen ik van die dingen brouw. Vit, ondervinding spreek ik niet, Want kwam 'b zxjover, 'k dacht altijd: Piet, KVoin dezen goeden raad toc.li aan, Blijf liever als een- droomer staan. Zeg liever maar: ,,Ikke, juffrouw?" Dan dat ze je bekoren zou Door lachend oog of vuur'gen blos Door teed'ren lach ot' schoonen dos Van wëel'drig haar en witte rjj Van paarlentandjes', die daarbij. Door purpren lipjes gemaskeerd, Je zinnen 't onderstboven keert. En brullen doet: ..O, stil mijn smart, Geef mij uw oenten en uw hart. Want o, mijn hoofd voelt toch zoo raar, En :k ben van binnen vrees'lijk naar. :b Komt niet van boonen of van gort, Dat mij de buik geknepen wordt. En 't middel is geen pepermunt; Of sterke vlierthee, die, verdund, Je zweeten doet als «en oud paard. Én t is do groei niet van den haard, Die mij de keel toeknijpt, waardoor Mijn roode lipje-s aan uw ooi- De minneklanken, teer en 'zoet. Van trouwe liefde liooren doet. En ik op Amors wieken drijf. Het is een romm'ling in mijn lijf. Die gij misschien ..ontroering" noemt, En het een liefdesuiting" nopint. Als iemand van verliefdheid trilt, En teeder fluistert (soms ook gilt) Zeg, ouwe; hou je nog van mij? Kom. laat ons samen, zij aan zij, üp 't glibbrig pad van 't leven gaan En trouw elkaar terzijde staan. Alleen blijf ik niet op de been, Boor eksteroogen op mijn teen, Zoo-jat ik moeilijk loopen kan. 'k Zal voor je zijn een lieve mijn. Die niet te veel er „eentje wipt", E-n zelf zijn eigen nagels knipt, Die veel van kleine kinderen houdt, Waarop „de toekomst" wordt gebouwd. Die nooit na tienen binnen komt, Waarover menig vrouwtje bromt. Die nooit je om den sleutel vraagt, Of met je zomersproeten plaagt. Die steeds heel braaf zijn voetjes veegt, En zelf zijn kwispeldoortje leegt. Die steedsmaar 'k schei met rijmen uit, Je zelf te roemen geeft geen duit. Maar 'k heb zoo'n heimwee naar een vrouw Die alles met we deelen wou. (Behalve mijn half pond tabak) Ojnda-t 'k naar geld en liefde snak. Maar ik ben nooit .erg mij geweest, En daarom maak ik me bevreesd, Dat ik een gek figuur zou slaan, Als 'k voor zoo'n lievling kwam te staan En daarom wacht ik op den tijd, Dab niet een jongen aan een meid Maar 't meisje aan den jongen vraagt, Of zij genoeg aan hem behaagt, Om met elkaar de huw'lijbsboot To duwen in dö „moddersloot". Door eomm'gen „levenszee" genoemd Of als den 7,levensweg" geroemd. En komt dan eens de gulden dag Dat zij zegt: ,,'k Wil en kan en mag", Dan kniel ik in verrukking neer. En kus haar voetjes keer op keer. (Als zij maar geen zweetvoetjes heeft) Totdat zij rood wordt als een kreeft. Dan spoedig naar 't stadhuis gesneld. Den Burgervader fluks verteld Wat we van plan zijn om te doen. Den geeft zij mij, ik haar, een zoen. Voordat je nog het ware weet Van wat je feit'lijk daar nu deed, Is 't heeïe spul reeds kant en klaar, Dan ga je grinnekend met mekaar Kaar 't zolderkamertje, gebuurd In d'een of andere kleine buurt. En spreekt dan trotsch van „eigen haard. Je meer dan 't goud der wereld waard. Zoo dobbert 't huw'lijksbootje rond En slingertStil, Piet, hou je mond, 't. Ligt alles nog ver in 't verschiet. En daarom dicht je verder niet 't Is nu nog donkre, zwarte nacht Je wachten wacht... en wachten wacht Cedachten op Post. Variatie op: „Sta ik zoo.éénzaam" van serg. G. Peréklom/p.) Sta rik zoo eenzaam op mijn post Nog twee uur, eer 'k word afgelost, Dan denk lik vaak aan vroeger tijd. Door mij soms wel, soms niet- benijd-. Dan rijzen beelden van weleer Herinneringen, o zoo teer, In mij op in den maneschijn, Die straks alweer verdwenen zijn. Dan donk ik dab Mc een knaapje was, Bij moeder speelde in het gras, Hoe ik bloempjes plukte steeds maar meer En lei die op haar 'schoot terneer. 'k Herinner mij den hangen -stond, Dat rik bij 'haar aan 't ziekbed stond, Dat 'k was zoo klein nog, o zoo klein, Begreep nog weinig moeders pijn. Dan weer zie ik het kille graf, Waarin ze lieten moeder af: - Nog welt nu dn mijn oog een traan. Als 'k aan haar denk, die is heengegaan. Nu hen ik groot, ik hen soldaat-, Jk sta hier vroeg, ik sta hier laat,, Maar dikwijls denk dik nu met, pijn Wanneer toch zal er vrede zijn.? G. PERSKEOMP. Os stervende balling. (Van asp. vaandrig Ed. H. Erdelmann.) Somber en droef ben ik gestemd, Als een last ligt het mij op 't hart, Mijn'borst is benauwd en beklemd, 'k Gevoel een onuitsprekelijke smart... Een wild, hartstochtelijk verlangen Naar mijn schoon geboorteland, Heeft mijn hart- en geest bevangen, Doch onmachtig is mijn hand.... Hier moest 'k leven, hier moet ik sterven, Ver van 't geliefde vaderland.... 'k Moest- hiér eenzaam verder zwerven, Zonder ééne vriendenhand. 'k Zie de hergen; 'k zie de dalen, 'k Hoor de klaterende beek, Vrienden komen vrienden balen, Om tc droomen aan de kreek. Om te zwerven door de wouden, Onder dolle vroolijkheid. En vervolgens rust te houden, Op een bloemrijk grastapijt. Daar de bergen te bestijgen. Te aanschouwen daar de dreven, Geluk is daar slechts te verkrijgen, O, hoe heerlijk, daar te leven 1... Ik hen eenzaam en-verlaten, Al dat geluk is nu voorbij, 'k Zou de wereld kunnen haten. Want wat ik min, is ver van mij. O. nog eens te zien dat sohoone land, Al het andere wil ik derven, Maar helaasGods vaderhand, Wil mij hier slechts laten sterven. Dus vaarwel, land mijner moeder, Steeds heb ik aan u gedacht, God zij u een trouw behoeder, Ik Beveel u aan in Zijne macht. O, Vaderland, zoo schoon, zoo goed, Vaarwelt Een wederzien zal niet bestaan! Ik voel, dat- ik dra' sterven moet, Tot God zal ik nu gaan!.,.. ED. H. ERDELMANN, Adsp. Vaandrig Fort Loevestein. Wederzien. (Van mar. Pierre Lantinga.) Stoer en sterk, trekt hij ten strijde,. Naar het groote slagveld heen. Zijn moedertje kust hem zoo blijde, Blijft vol goede hoop alleen. Twee maanden waren reeds verioopen. Steeds kreeg zij van haar zoon bericht; Dan was zij weer vol goede hope, Dan was haar bang gemoed vèrlicht. Meermalen toch zat zij te peinzen, „Hoe gaat het toch, mijn beste Jean?" Mag ik liet voor mij zelf wel veinzen, Is het nog niet met hem gedaan? De Belgen moesten retireeren, De dapperen vielen zij aan zij, Hoeveel die nimmer wederkeeren, Was haar zoon daar öok niet bij Ver was de vijand doorgedrongen, Ver in haar dierbaar ouderland, Dan bad zij voor haar besten jongen, Want ook zijn lot was in God's hand. Doch, eens, daar houdt een ziekenwagen, Voor haar nederig huisje stil. Het is Jean die wordt gedragen, Hpt was des dooden laatsten wil. - Een voorgevoel heeft haar bevangen, Zij trekt 't kleed van de draagbaar af, O, groote God, het is mijn jongen, Zoo kreet ze, toen zij hem zag. Doch allengs kwam ze tot bedaren, En kuste hem de kille hand. Vaartwel mijn zoon, gij zijt gestorven, Gestorven voor nw Vaderland. PIERRE L., Marinier, „Neptunus". Windhoos. Hoe groot de kracht wel is van een windhoos en hoe grillig die kaïi werken, daarvan konden we ons Zondag overtuigen, meldt de „Leeuw. Ct." uit Wïtmarsum. Een hoos bracht een bezoek aan een stnk .bouwland, nabij dit dorp gelegen, en waarop erwten en tarwe in hokken stonden. Die hokken werden niet alleen als kaartenhuisjes omgeslagen, maar de hoos Ham jebeele bossen tarween die wegen er nog al tv at- over een afstand van wel 300 meter mee, om ze dan te laten neertuimelenzij roer de het erwtenstroo als veertjes höog in de lucht op, om liet Iter en der te verstrooien én rukte van een nabijstaande woning het dakraam open om het dan weer dicht te smakken mi. de glazen te verbrijzelen teekende haar weg over het dak door gebroken pannen en verstoorde de elec- trische geleiding door de draden met stroo en touw te omwoelen. Den arm afgebeten. In den Dierentuin te 's-Gravenhage kwam een 22-jarige juffrouw met haar rechterarm l.e dicht bij een der beren, waarop het dier den arm afbeet en verslond. De ongelukkige werd door den eerste-hulp- di'enst verbonden en daarna in hét Gemeente ziekenhuis opgenomen. Van het ongeluk was alleen een beambte van den Tuin getuige; hij stelde nog tevergeefs alles in het werk om den beer te noodzaken zijn prooi los te latén. Een schildwacht door den bliksem getroffen. Zondagavond tc 8 uur is boven Walcheren een onwver losgebroken, dat tot 2 uur dés nachts voortduurde. Tegen middernacht whs bet zeldzaam noodweer. Op den boulevard te Vlissingen, is een schildwacht, genaamd Van Ginniken, afkomstig uit Steenbergen, door den bliksem getroffen. Hij wn-s bewusteloos en aan den linkerkant verlamd. Per brancard werd hij naar 'het militair hospitaal vervoerd; zijn toestand is bevredigend. Op t-n-l van plaat sen, zoowel te Middelburg als te Vlissingen en op bet platteland van "Walcheren, sloeg het hemelvuur in, zonder echter ernstige gevolgen ie hebben. In de weide werden verschillende paarden en koeien getroffen en gedood. Een zonderlinge dief. Zaterdagmiddag j.l. kreeg de heer Van B., goudsmid te Laren (Gooi), bezoek van een zonderling heerschap, dat. den winkel binnen getreden, ©enige oogenbli-kken moest wachten, voordat er iemand kwam. Gedurende dien tijd nam hij zijn kans waar om zich meester te maken van een aantal gouden _oii zilveren voorwerpen, zooals armbanden, ringen, man- chetknoopen enz. Hij verwijderde zich weder, voordat iemand zich vertoonde en probeerde in verschillende cafés het géstolene te gelde te maken. Met, een paar voorwerjien gelukte hem dit, hetgeen juist zijn ongeluk werd, want de man kon toen de weelde van al dat .geld -niet meer dragon. Hij raakte boven zijn bier en kwam toen op liet ongelukkige .denkbeeld, den goud smidswinkel nog eens met een bezoek te ver eeren en trachtte daar ten tweeden male zijn slag te 6laan, Dooh juist toen hij uit een kastje een zilveren lepel en dito vork wegnam, kwam de vrouw des huizes naar voren en betrapte hem aldus op heeterdaad. De dief nam de vludit, doch werd aldra achterhaald door den gmidsmid zelf. Deze sommeerde den man liet gestolene terug te geven, waarop deze erkende den lepel en de vork, benevens een paar manchetknoopen, to hebben weggenomen, doch zcido het andere, dat hij nog bij zich had, in Bussum te hebben gestolen. Hoewel de heer Van B. alles als het zijne herkende, gaf de dief niet toe en zoo zat er voor den goudsmid niets anders op dan de politie te waarschuwen. De dief; die, voorznover hij nog zien kon, zijn zaak blijkbaar als verloren beschouwde, maakte hoelcmaal geen aanstalten om zich uit do voeten te maken en zoodoende was het den bestolene gemakkelijk Óen ander te waarschu wden, die de politie van het gebeurde op de hoogte bracht. De man werd toen van al zijn onrechtmatig verkregen kostbaarheden ontlast, en in verzekerde bewaring gebracht. Gisteren werd hij, na een volledige bekente nis afgelegd te hebben, naar Amsterdam over gebracht en ter beschikking van do justitie ge steld. Het is een kellner uit Hilversum. Lynch-Justitle. Uit New-York wordt gemeld, dat 25 ge wapende mannen de gevangenis te Milledge- ville in den staat Georgia binnendrongen en Leo Frank er uit haalden, om hem op te hangen a,an ©en boom te Marcetta, nabij het huis van het meisje, dat voor twee jaar door Frank wa-s vermóórd. Voor dien moord was Frank ter dood veroordeeld, nadat de zaak in verschillende instanties was behandeld. De gouverneur van Georgia had de dood straf gewijzigd in levenslange gevangenis straf, wat onder de bevolkingveel veront waardiging wekte. orde)- niet to kunnen voldoen, daar hij hierdoor zijn -ambtsgeheim zou schenden, dat hij gezwo ren heeft to zullen bewaren. Do eerste 'officier wees beklaagde op de gevolgen zijner weigering en 'gaf hem een uur bedenktijd, na verloop waarvan de officier van gezondheid bij zijne weigering bleef. Verdediger was mr. A. H. J. randen Zware verliezen voor de En gelachen. Het verliescijfer der vorige week moet voor de Engelschen aan de Dardanellen bijzonder lievig zijn geweest, hoewel nog niet zóó hoog als dat der voorafgaande week. Ditmaal staan er echter veel officieren op de lijst-.Er zijn gedood, 53 gewond en 21 ver mist, totaal 102. Vooral, het 9e Lancashire bataljon leed vol gens de „Manchester Guardian", zwaar en verloor zijn kolonel en luitenant-kolonel. Ook over het geheele Westerfronb waren in de afgeloopen week de verliezen, volgens dat blad, zeer groot. In totaal staan op do verlieslijst de namen van 172 officieren en 2063 manschappen. Dultsch vlootbericht. BERLIJN. Officieel bericht va-u den admi raalstaf: Op 16 Augustus,, om 10 uur des avonds, deden vijf booten van een onzer tor pedoflottieljes bij het Hornsrif-lichtechip aan de kust van Jutla-nd, een aanval op een mo dernen kleinen Engelsehen kruiser en acht torpedojagers en brachten den kruiser en drie Engelsche torpedopjagers door torpedosc-hoten tot zinken. Onze flottielje leed geen verliezen. In den nacht van 17 op 18 Augustus dnden onze marineluchtschepen weder een aanval op Londen. De City en belangrijke inrichtingen aan de Theems werden met bommen beworpen, waal-bij werd opgemerkt dat zij doel troffen. Boven dien wei-den op fabrieken, en hoogovens bij Wood bridge en Ipswich bommen geworpen. De luchtschepen leden, ondanks de hevige be schieting geen schade, en keerden alle terug. Uit dé „St.-Ct.". Bevorderd tot luitenant ter zee le klasse d© luit. ter zee 2e klasse F. D iephuis; tot officier van gezondheid le klasse bij de marine de officier van gezondheid 2e klasse S. van der Schouw en J. Boos man; tot offi cier-machinist le klasse de officier-machinist 2e- klasse J. H. Voortkuyzen. Baden en zwemmen van militairen. Bepaald is, dat commandeerende officieren van korpsen en chefs van inrichtingen even tueel zijn gemachtigd om voor militairen be neden den leeftijd van 2ü jaar eén verbods bepaling te handhaven c.q. vast te stellen be treffende het baden en zwemmen van militairen. Naar Oost-lndïë. De voor het O.-I. leger bestemde luitendnt der inf. W. F. H. L. Simons zal 25 Sept. met het stoomschip „Rembrandt" zijn bestem ming volgen. Een gevaarlijke vlsschersboei. Op Vlieland is aangespoeld een model vis- scherslxxü met hermetisch gesloten metalen bussen, bevattende dynamiet. e smokkelhandel. Te Rosendaal is "Woensdag de heer G. Dek-, kers, eigenaar van eene groote bakkerij, in. rechtenis genomen .verdacht van smokkelea en het omkoopen van landweerplichtïgen. Door. een officier werden hedennacht twee grens-., wachten betra.pt, die behdlpzaam waren bij! het smokkelen van boter. Zij verklaarden in opdracht van D. te handelen. Ambtsgeheim of militaire plicht? Aan „De Tijd" wordt geseind, dat door den Zeekrijgsraad te Willemsoord een officier van gezondheid eerste klas veroordeeld is tot één dag militaire 'gevangenisstraf, omdat hij het. beroepsgeheim van dén geneesheer had be waard. Naar het blad herinnert, was de veroordeelde- officier van gezondheid beschuldigd, dat hij,, belast met den geneeskundigen dienst aan boord van Hr. Ms. „De Ruyter", op den 31en Mei 1915, aan boord van dien bodem te Vlis singen, uitdrukkelijk heeft geweigerd en opzet telijk- heeft nagelaten to voldoen aan, de hemj namens zijn meerdere in rang, den kapitein, ter zee, commandant van gemelden bodem, in den dienst gegeven order, om den commandant voormeld eene opgave to verstrekken van offi cieren van Hr. Ms. „Do Ruyter", die na 1 Januari 1914 vrij van dienst zijn geweest wegens het lijden aan eene geheime ziekte mot vermelding van de data, waarop het vrij van dienst zijn een aanvang nam en eindigde. Aan den officier van gezondheid was door den eer sten officier aan boord van de „De Ruyter" inzage verstrekt van do Resolutie van deii Minister van Marino dd. 28 April 1915, in houdende, dat moest worden ingediend eene opgave als bovengenoemd van de officieren, lijdende aan eene geheimo ziekte, ontstaan na 1 Januari 1914. Uit die opgave moést in de rekening-courantboekjes der betrokken officie ren dat tijdperk worden opgeteekend, zijnde bij Min. Res. bepaald, dat genoemd tijdvak niet meetelt voor de berekening van periodieke traktementsverhooging. De thans veroordeelde heeft toen geweigerd, die opgave te verstrek- ken, daarbij opgevende, tot zijn spijt aan de Van het Westelijk oorlogstorrein. BERLIJN. Officieel bericht van het groot© hoofdkwartier In de Vogezen wérden door krachtig mu- nitieverbruik voorbereidende Franscho aan vallen op onze posities bij Schratzmannele (ten N. van Mün-ster en onze posities ten Z. O. van Sondèrnach afgeslagen. Door tegen aanvallen werden de in onze loopgraven bin nengedrongen vijandelijke afdeeling verdreven. Ten. Z. O. van Sondèrnach zijn volkomen ver nielde kleine loopgraven in het bezit der Fran- schen gebleven. PARIJS. De nacht van 17 op 18 dezer is op het - grootste deel van het front kalm ver ioopen. Bericht wordt dat artilleriegevechten plaats hadden ïen noorden van Atrecht en tusschen de Somme en Oise, in de sectoren bij Rogo en' Lassigny. In de Argonnen, bij Haute Chevauohée, Fon- tnine-aux-Carmes en in het Cheppy-bosch had den gevechten met bommen en handgranaten plaat-s. In de Vogezen beschoten de Fransohen den 17en hevig de Duitsche stellingen bij den Lin- gekopf, aan den Reichsackerkopf en op den heuvelrug tusschen Sondernacht en Lautêrs- bach. "Op laatstgenoemd punt ging de Fransche infanterie tot den aanval over, "zette voet op dien' heuvelrug en bezette dieeen tegenaan val der Duitsebers werd afgeslagen. De beschieting van de Duitsche stelling bij den Lingebopf vernielde twee zware batterijen en deed eenige ammunitie-depóts in de luoht vliegen. Op den heuvelrug bij Sondèrnach word een nieuwe' en hevige Duitsche tegenaanval, uitge voerd in den nacht van 17 op 18 dezer tegen de door do 'Franschèn veroverde positie, volkomen afgeslagen. Dë'Franschèn maaktén een -vijftigtal gevan genen.. Een Zeppelin beschoten. Men seint ons van Vlieland: Woensdag kwam Zeppelin „L. 10" over de Zuiderzee over Vlieland. Geweer- en kanon vuur werd er op geopend, waarom het lucht schip, na meer dan een uur in de -buurt te bobben rondgezworven, tusschen de eilanden Vlieland en Terschelling in de wolken ver- dneen. Zeppelins. Men seint ons van Vlieland: Een groep van drie Zeppelins, komende uit het- Oosten, vertrok Woensdag in Noordweste lijke richting. Bezoek van Zeppelins, LONDEN, 18 Aug. (Reuter.) Offi cieel. Zeppelins bezochten de oostelijke graafschappen in den afgeloopen nacht. 'Tien personen werden gedood, 36 gekwetst. Men gelooft, dat een Zeppelin werd ge raakt. LONDEN. 18 Aug. (Reuter.) Het Persbureau meldt: Zeppelins bezochten in den afgeloopen nacht de oostelijke graafschappen en wier pen bommen. De a-fweerkanonnen vuurden op de luchtschepen; men gelooft, dat een Zeppelin getroffen werd. De patrouillee- rende vliegers waren op hun post, maa-r de ongunstige luchtgesteldheid maakte het den Zeppelins mogelijk te ontkomen. Eenige huizen en andere gebouwen bene vens een kerk werden beschadigd. Als slachtoffers vielen zeven mannen, twee vrouwen en oen kind, die gedood wer den, terwijl vijftien mannen, achttien vrou wen en drie kinderen gekwetst werden. Alle slachtoffers waren burgers. 100 E RÉCORD SIGAREN VAN NEDERLANn. Calle> CKRinoifo ^OOHTHEI^ DOUGlfls^ verkrijgbaar-bumeer gah iooo sigarenwinkeliers Fabrikaat F.vak PARDIMDE&ce EINDHOVEN HOLLAND Wij verklaren hiermede dat gedurende een tijdruimte van vijf jaren niet één procent van onze geheele productie naar het buitenland werd uitgevoerd, terwijl toch onze omzet in doorsnede met ongeveer sigaren per jaar toenam. Eindhoven. Tot ons leedwezen moeten wij mededeelem dat onze voorraad rijwielkaartjes geheel is uit geput en dat wij dus voorloopig aan de vele ingekomen aanvragen niet kunnen voldoen. Zoodra wij weer voorraad hebben, zullen wij dit weer per advertentie bekend maken. DEVENTER. k Door den Tandarts A. FRIE- P DERICH te Arnhem, is in den bhandel .gebracht „Doio Tand- Aj|S| pasta", welke speciaal vervaar- digd is ter bestrijding van het tandbederf. Reinigt dus uwe a tanden met F Rose ƒ0.1240 en ƒ0.25 per doos Wit ƒ0.15 en ƒ0.30 k De invloed van het tandbederf y op de volksgezondheid en de volks- welvaart wordt bestreden door het geregeld gebruik van Dolo-Tand- i pasta. Schriftelijke Cursussen in: Politie en Marechaussee (diploma'met aant) en 35 andere vakke ussee 1 spectus at.) 1 Schr. Oi n. 1 huisstr. iing voor Komir Hulpkeurmeester i 6 maanden. Postbode f Lesgeld 15 ct. p. week. Schrijver Gevangeniswezen Vraagt gratis pro- Bureauvoor Onderw. Qast- 81 Kampen. H. H. Militairen worden beleefd attent gemaakt op DAMRAK 91. TEL. 4754 Kamer en ontbijt van af f 1.75. tnnn p**'ma Egyptische Sigaretten lUl/U zenden wjj franco na ontvangst van postwissel groot f 1.55. Zeldzaam hoopje. Firma H. v. d. HEIJDEN, ROTTERDAM. HANG 45. Sigarenfabriek „Java". Onderlinge Verzekering van liet Oorlogsrisico Zij berekent alleen de werkelijke onkosiei Vraagt volledig prospectus! De Directie H. TOP. Amsterdam, Adm. de Ruylerweg 29 (Onderlinge Levensverzeke- 8 0 ring van Eigen Hulp.) I De'.Maalsehappjj keert 100 °/0 der winst uit aan de verzekerden en werkt zuiver onderling. Zjj heft concurrente' premién en geeft goede polis voorwaarden. Vraagt, alvorens eene Levensver zekering, Studiebeurs-, Ljjfrente-, Pensioen-, ©tc. verzv te sluiten, ook bare tarieven. Bijkantoor dor 0. L. v. E. H. Directie» H. L. v. d. KLEI, finn o/ Rokin 99, lol. N. 367, I |Qn 0/ I |1DD I AMSTERDAM. 11UU v. Rossem's Troost of Poorterstoeback?

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4