F. VAK GARDIN6E CUP. Amsterdam. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten ADVERTFn T i N lij liet te kleii. vier miSlioert Hotel Weldon. O. L. E. H. Bestrijding I Tandbederf! S f „DOLO-TAUDPASTA" Voor Reclame!!! Iftnn 'lPin,a Egyptische Sigaretten Ier overname sangebsdsn. 1 1 FRANS WOESTENBERGH, Heuvelstraat, TILBURG. ÖHï x>an "Vsrijca^g: O •A.-u.grixsstxxss i a 13. Do Landstorm. (Van mil. H. S. Kuwer», P. Ï.J Do .landstormwot is aangenomen In den Ministerraad, Nu zullen duizend mannen komen, Om te.worden oen flink soldaat. Al valt liet ook een beetje hard, In menig huis eu liaard. Gedenk dan toch die groote smart, Die men elders lijdt door 't zwaard. Dus ouders, moeders, treurt dan niet, En maak n in 't geheel niet hang, Het is toch maar een klein verschiet. En duurt misschien niet lang. Maakt dus uw zoon 't hart niet zwaar, Als 't ooit zoover zal gaan, Ons land heeft vloot en leger klaar, Die voor hot vaderland staan. "Wij staan nu reeds eon heel vol jaar, Voor onze Koninginne getrouw, Do wapens houden wij voor baar, In onzen leeuwcnklauw. En gij dierbare, dapp'ro zonen, Noch bij uw moeder thuis, Toon eerbied aan onze Konrngskroone, En aan 't Oranjebuis. ,En zou er dan een vijand nad'ren, Van ook welke nationaliteit, Dan bruist ook u 't bloed door d'aderen, En strijdt dan mee4voor onze Neutraliteit. Vooruit dan, brave landstormmannen, Sluit u in do gelederen aan, En vecht en strijdt als wilde tirannen, Dan is 't gauw gedaan. En hebben wij dan ons landje weer, Dan gaan wij blij naar huis, En dan toont menigeen zijn eer, Door een Wilholmuskruis. Mil. H. S. KTJWERS, P. I. Roermond. Vroeger en nu. (Van sergeant G. Persklomp.) Vroeger ging men met de trekschuit, Als men reizen wilde gaan, Nu is 't spoor of vliegmachine, Een do reis is zoo gedaan. Vroeger liep men op de straten, Versleet z'n hekken op den grond, Nu heeft.iedereen een rijwiel, En rijdt Ïuïstig er mee rond. Vroeger, 's nachts de stad in 't donker, Men nam zijn lantaren mee, Nu electrische verlichting, En een ieder is tevreê. Vroeger ging j' een meisje vragen, Heel verlegen was je dan, Nuje hoeft maai- eens te lachen, En twintig wel bieden zich an. Vroeger overvloed van mannen. Overal in 't buitenland. Nu tref je slechte allerwege Knapen of oude brakken an. Vroeger met een uniform aan, Mocht je in geen restaurant, Nu zijn juist geiiniformden, Daar toch wel de beste klant; Vroeger was soldatenmenag© Door den soldaat alleen gewild, Nu heeft men er heel wat honger Van vluchtelingen mee gestild. Vroeger droeg men hoepelrokken, In omtrek zeker wel zes el, Nu draagt men heel nauwe rokjes, En men trippelt eens zoo snel. Vroeger was de dienstmaagd .meisje", Met een mutsje op 'r kop, Nu is 't altijd maar ..mejuffrouw", Met een moestuin boven op. Vroeger in 't leger baast geen kader, Je hadt bet niet, zeg 'k zonder schroom, Nu weet men 't wel te krijgen. Door een opleiding met stoom. Vroeger had de krijgsraad 't slapjes, Want ze hadden niete te doen. Nu soms honderd en meer zaakjes. Waar wringt 'm nu wel de schoen? Vroeger dacht men: .De soldaten Kunnen we missen als kiespijn", Nu zegt men: ,,'s Is bepaald noodig, Dat er meer soldaten zijn". G. PERSKLOMP. Van de Brabantsche Hei. (Van sergeant H. W. F. Brands.) 't Was 1 Augustus, Een warme tijd dus. Dat cp dien onvergetelijken dag, Geheel Europa op zijn kop stond; Eij men ons mobliseeren zag. We vertrokken uit 's-Hertogenbosph, En gingen op de grenzen los. Ia 't Zuiden van ons land, Handhaven wij de neutraliteit, Van ons dierbaar Vaderland. Sinds zwerven wij vreeselijk veel Al twaalf maanden lang. Verandering valt ons wel ten deel; Want 't zwerven blijft steeds aan den gang. Wc zijn nu voor den tweeden keer In Nispen aan de grens, En komen -wij hier nooit meer weer, Dat is wel ieders wensch. Niet voor de burgers, die zijn goed, Waarover ik ook roemen moet. X)e grenswacht is hier onze taak. Steeds om den anderen dag!! Met smokkelaars is het hier raak, Die men hier pakken zag. "Wacht zes is hier nu steeds mijn deel, Een hutje op de hei. En wij zien hier heusch niet veel, Geen mensch komt hier voorbij. Een enk'le boer of militair Die komt van heind' en ver. Het eenigst' wat deez' wacht ons biedt, Is deez' natuur zoo schoon: Bosch, hei en gras, Mooi goudgeel graan, En groen gewas. Zoo ver uw oog kan gaan. Het is nu weer de laatste wacht Die wij hier zijn hijeen- We g3an nu, voor êen dag of acht. Naar Borteldonk weer heen. Dart dees' verplaatsing welkom is Dat is vast en gewis. De reden hiervoor is gegrond. Want we gaan nu weer met frisschen moed, 't Verlof meer tegemoet. Zoo zwerven wij door Brabanteoh zand, Met opgowekten geest. Totdat de blijde mare klinkt, De mobilisatie is geweest. Nn sluit ik met een blijden roep, Die ieder met mij paart „Lang leve de neutraliteit, Van den Nederlandschen -Staat!!" ,,Lang leve Hare Majesteit, Dat God baar lang nog spaart!!" H. W. F. BRANDS, waeht-commandant. Voor hdér het kruis! (Van mil- G. Vergeer.) Onverwachte kwam hij weder uit vuur en gevaar, En zijn juichende 6temme klonk helder en klaar ,,'k Bon weder daar, mijn liefste en thuis! En de borst is versierd met der dapperen kruis! Wel zwaar verwond, doch in leven nog! En gij zijt zoo stille kom jnbel tochl"... „Ik ban niet jub'len; het was te veel Ontzettend was het gruwzaam gespeel! Een bericht zeide mij, gij waart reeds dood! Ik zweeg, en klaagde slechte God mijn nood!" „En onze kinderen?" „Zij weten het niet. k Verborg voor hen mijn groote verdriet! Zij laehtSn en sprongen. Geen dacht eraan Hoo mij 't bonzende hart dreigde stille te staan „En droegt gij het lang©?" „Slechts weinige weken, Tooh was het, als zou pujn hart er van breken, Ik hoopte en hoopte en dacht slechts met pyn: Hij kan niet, hij mag niet gevallen zijn. Mijn gebed is verhoord, hoe, begrijpen wij niet, God weet slechte alleen, hoe dat is geschied. W^nt geen „waarom" kent 'zijn heilige wil! Nu maakt mij die diepe vreugde zoo stil!...... "Uw lieve hand o geef ze mij Wij leven voortaan zoo dankbaar en blij P" Vol liefde trok bij haar toen zacht aan zijn borst, En nam in zijn hand het geschenk van zijn vorst"; „Niet ik", sprak hij zaoht, „gij draagt het op 't hart, Want was mijn wond, tegen al uwe smart! Gij moedige vrouwe, draag gij het altijd Voor uwe trouw en onnoembare dapperheid! 'N.iet mij alleen zij het beschoren, Ook u moet die onderscheiding "behooron!" (Naar het Duitsch.) Loosduinen. G. VERGEER. De toffe jongens van Zaal 6. (Van mil. J. L. van Toorenburg.) Wat ik hier ga verhalen Dat is wel de moeite waard, Want zaal 6 is de schoonste aller zalen Want water en zeep wordt hier nooit gespaard. Komt de sergeant inspectie maken Dan is het hier steeds naar zijn zin, Want wij werken als de besien, Dat vindt hij dan juist kedin. En dan wat over de jongens Van de bekende zaal zes. Het eerst een paar Amsterdammers, Nou, die geven hier goed de les. Dan Hagenaars en Rotterdammers, Allen van de echte soort, Een paar van de Groningers, Die hebben het grootste woord. Dan de jongens uit Brabant, Daarbij de chef der zaal, Dan een paar muzikanten, Dat zijn ze allemaal. Als er reveille wordt geblazen, Voel je direct naar je gezicht, Of je zwart gemaakt bent En dat hen je wél allicht. Is het Zaterdagmiddag, Dan beuren we ons tractement En zoeken we een aardjg meisje, Dan zijn we pas. in ons element. En nu kan ik niets meer bedenken, Tot mijn groote spijt, Want de jongens maken 't mij lastig, Daafom scheid ik er mee uit. J. L. VAN TOORENBURG. Matigheid!? (Van mil. P. D.) Gij, die daar zegt, één glas zou dat nu kwaad. Zou dat nu iemand ooit iets kunnen hindren? Neen, zoo ge slechts n houdt aan uwe maat, Dan zal het nooit uw levensvreugd vermindren. Gij die dat zegt, ziet gij daar ginds dien man, Zoo wagg'lend gaan, door nauwe donkre stra ten, Naar 't kleine krot, waar vrouw en kindren dan St.il Vader wachten, die .zich weer doet verlaten. Ook hij was eenmaal matig, maar helaas, De matigheid, hoe heeft ze hem bedrogen! Gij die steeds zegt: één glas, het kan geen kwaad, Zegt gij mij eens, is bovenstaand een logen? Is het niet iets dat dagelijks gebeurd, Zien wij niet steeds weer nieuwe offers vallen Door Alcohol, steeds verder meegesleurd. Alleen d'onthoudingsdaad, die redt ben allen. Rotterdam. P. D. bekeurd, wegens het rijden zonder licht. Toen viel zijn gejaagd uiterlijk op. De vermoede lijke dader is oud-onder-officier. Bij zijn schoonouders werd hij door de marechaussee van Vlachtwedde gearresteerd, vlak bij de Duitsche grens. Bridel heeft bekend den moord te hebben gepleegd op de weduwe Weinreicb, en ten ha ren nadeele eenige sieraden te hebben ont vreemd. Auto-botsing. Men méldt uit Delft aan do N. CA,. De automobiel H. 5270 is Maandagmiddag op den Rotterdamschenweg nabij Delft aan gereden door een achterop komende militaire auto, die met groote snelheid aan de ver keerde zijde passeerde. Het gevolg was, dat eerstbedoelde auto tegen een boom werd ge slingerd en aan de voorzijde in elkaar gedrukt. De bestuurder en twee inzittende dames werden door glasscherven in het gelaat ver wond. De militaire auto, waarvan het numiqei bekend is, reed met onverminderde snelheid door. Bij een vechtpartij Te Gieten is Zondagnacht na afloop van een tuineoncert zoo met messen gevochten, dat een jongeman werd doodgestoken en een ander, de •knecht van den landbouwer Eleveld, zwaar ver wond werd, zoodat hij naar het Groninger Zie kenhuis moegt worden vervoerd. Daders zijn zeker© Bossen en Kroeze uit Gasselte. Villadieven. De vacantie-kamer der Rechtbank te Am sterdam deed Dinsdag uitspraak in de zaak van twee glazenwasschcrs, die te Hilversum zich tot een villa door inklimming toegang had den verschaft. Zij stalen daar een aantal voor werpen en een achttal eieren. Ter zake van den diefstal van de eieren, veroordeelde de Recht bank beide beklaagden, met vrijspraak van het verder ten laste gelegde, tot twee jaar gevan genisstraf (geëisoht was IJ jaar). Vliegongeluk. Men meldt ons Maandagochtend 6.30 steeg de heer Bikber gen met é-én zijner eendekkers bij Ermelo op, waarbij hij tot op eene hoogte van 3800 tot 3900 M. ging, maakte eenige rondvluchten en zette koers in Z.W. richting. Ter* hoogte van Maarsbergen weigerde door eene onbegrijpelijke oorzaak plotseling zijn motor, zoodat hij zich genoodzaakt zag te dalen, wat door de hoogte zoowel als door de kleinheid van het toestel bezwaarlijk ging. Hij moest toen gebruik maken van zijn nieuwste uitvin ding, het „parachutedek", waarmede hij thans proeven neemt en waarmede het hem mogelijk is in de lucht boven een bepaald punt op de aarde te blijven, waarbij hij dan in loodrecht© lijn daalt; verder is bet parachutedek daarop ingericht dat bij mogelijke ongevallen de avia- teur kan dalen onverschillig van welke hoogte, doordat bet geheele vliegtuig blijft hangen in een parachute waarbij het zwaartepunt door eene bascule-inrichting eenigszins naar het mid delpunt wordt verplaatst. (Terloops aange merkt zij dat op Zondagmorgen 19 Juli de beer Bikbergen op de Kemperheide op 2000 M. hoogte eene proef deed, waarbij hij zonder ge bruikmaking van den motor daalde in 34 minu ten. Zijne aanbieding om die proef te herhalen op Soesterberg werd met het oog op de bijzon dere omstandigheden voorloopig afgewezen door den commandant van de militaire luchtvaart- afdeeling, den kapitein Walaardt Sacré). Zoo ook nu, de heer Bikbergen daalde, doch door den wind afgedreven, kwam het toestel terecht in een boschachtige streek. Zijn mono- plano werd geheel vernield, de aviateur zelf bekwam ernstige wonden. De moord in da Nassaustraat te Amsterdam. Omtrent de aanhouding van J an Barend Bridel, den vcrmoedel ijken dader van den moord in de le Nassaustraat, bericht men ons nog uit Winschoten Bridel reed Zondagnacht mot eén rijwiel zonder licht van Winschoten naar Bourtange, waar zijn schoonvader Baas woont. Te Wedde werd hij door den rijksveldwachter Leijssenaar Hofberichten. Dinsdag werd door H. M. de Koningin ten paleize Noord einde eene deputatie uit d© Pensioen-vereeniging van Burgerlijke Ambtenaren ontvangen, ter aanbieding van een adres, onderteekend door pl.m. 37,000 burgerlijke ambtenaren, in verband met de Burgerlijke Pensioenwet en de Weduwen- wet voor de ambtenaren. Aan den heer G. E. H. Tutein Nolthe- nius, opperhoutvester van H. M. de Ko ningin, is *00 daartoe gedaan verzoek, door H. M. op de meest eervolle wijze ontslag verleend met ingang van 1 Augustus j.l., onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen gewichtige diensten. VLIECEN De aviateur Bikbergen. Omtrent" den toestand van den aviateur Bik bergen vernemen wij, dat deze gelukkig min der ernatig ia dan zich aanvankelijk liet aan zien. Betreffende de vliegproeven met het nieuwe toestel verneme we nog nader, dat hij door een commissie financieel tot zijn experimenten in staat wordt gesteld. Nadat hij tal van vliegtochten had volbracht met den aviateur Leo van St-oin werkte hij ongeveer een half jaar met een Duitsch tech nicus aa.n het nieuwe toestel. Door op een knop te drukken weet de aviateur te bewerkstelligen, dat de parachute voor aan het toestel ziel» opent. Naar we ver nemen ondernam hij 19 Juli te Maarsbergen een proef, die volkomen slaagde. De heer B. hoopt zijn vinding in klinkende munt om te zetten; voorloopige onderhande lingen worden in verband daarmede Teeds ge voerd. Bij den val te Maarsbergen op boscbachtig terrein Maandagmorgen verloor B. het be wustzijn. Vermoedelijk na een uur kwam hij bij en wandelde naar Doorn. De overblijfse len van het toestel werden naar Arnhem vervoerd. Fransch legerbericht. PARIJS. In Arfcois hadden in den loop van den afgeloopen nacht slechts gevechten met handgranaten plaats ten noorden van het kasteel Carleul. In Argonne werd. gisteren den geheelen dag het levendig gevecht met handgranaten voortgezet in het westelijk deel van het bosch tot de omgeving van St. Hubert. De afgeloopen nacht was zeer bewogen. De Duitschers deden twee aanvallen, een tegen hoogte 213 en het ravijn bij Fontaino-aux- Charenes, den anderen bij Marie-Thérèse. De aanvallers wérden overal in hun loopgra ven teruggeworpen door ons artillerie- en infanterievuur. Bij Four-de-Paris en in de richting van Haute Ckevouchée onafgebroken geweer vuur van loopgraaf tot loopgraaf. Voor Vauquois lieten de Duitschers twee mijnen springen, waardoor echter geen schade werd toegebracht aan de Fransche loopgraven. In bet Apremontbosch en bij Ban-de- Sapt levendige beschieting. In de Vogezen verliepen vannacht gevech ten met handgranaten bij Lingekopf en Schratzmannele -in het voordeel der Fran- schen. Bij den Barrenkopf sloegen zij een tegenaanval af. Van het Oostelijk oorlogsterrein. BERLIJN.. Bij de vervolging van den terugtrekkenden tegenstander bereikten onze troepen gisteravond de omstreken van Koepisjki, ten O. van Ponjewietsj (tusscheu deze plaats en Dunaburg). Tem Nvan Lomsja werden de'Russen in de vooruitgeschoven verdedigingsstelling van de vesting teruggedrongen. Oost- en West-Pruisische regimenten na men do door veldversterkingen bevestigde Naref-overgangen bij Ostrolenka na hevigen strijd. Eenige duizenden Russen werden ge vangen genomen, 17 mitrailleurs buit ge maakt. Ook hier is de vervolging begonnen. Voor Warschau werden de Russen uit de Blonie-stelling in de buitejtsto fortenlinie gedreven. Het leger van prins Leopold, van Beieren begint den aanval op de vesting. Bi j de over den Weichsel getrokken Duit- sche troepen van het leger-v. Woyrsch gaat de aanval vooruit. De Oostenrijkse!)-Hon- j gaarsche troepen van dit leger zijn in het l^ezit van de Westelijke doelen der vesting Iwangorod tot aan den Weichsel. Tegenover de verbonden legers van Mac- kensen poogde de vijand ook gisteren de vervolging tob staan te brengen; hij werd echter bij Lentsjna, ten N.O. van Cholm en Westelijk van de Boeg opnieuw verslagen. Sedert hedenmorgen is de verslagen vijand algemeen op den terugtocht tussehen Weich sel en Boeg in Noordelijke richting. Ook bij Us.tilug aan de Boeg en ten Zuiden van die plaats wijkt de vijand. (Koepisjki ligt tussehen Ponjewietsj en Dunaburg, ongeveer 40 K.M. ten O. van Ponjewietsj.) Beschieting van burgerbevolking. KONSTANTINOPEL. De Fransche ge pantserde kruiser ,,D'Entrecasteaux" be schoot op 23 Juli m het noordelijk deel van het eandjak Tripolis (Syrië) een kudde kameel en. De hulpkruiser „Indiana" vuurde aan de kust van Mersina op boerendie aan het dorschen waren. De „Haugerland". Washington, d© Noorweegsche stoo- raer „Haugarland", een der elf schepen ge kocht door de Amerikaaneche Transatlanti sche Maatschappij, die beweerd wordt ge steund te worden door Ihiitsch kapitaal, is toegelaten tob de Amerikaansche scheeps- registreering. Overstrooming In Erie. NEW-YORK. Te Erie in Pennsylvanië zijn door het breken der dijken gisteren de handels- en woningswijk der stad over stroomd het water stond aan de tweede ver dieping der huizen. Het gehéele dradennet der electrische verlichting, van telegraaf en telefoon is vernield. De fabrieken moesten het werk staken; Het aantal dooden wordt geschat op 25. Twee duizend menschen zijn dakloos. De schade bedraagt millioenen. Oostenrijk en Italië. UDINE. Het regiment Kaiser jager, dab bij eene vruchtelooze poging der Oosten rijkers om den berg dei Sei Busi te herne men, vernietigd werd, was juist van Weenen aangekomen, waar het door den Keizer ge ïnspecteerd was. Het had den eed afgelegd, die reeds van 1809 was overgeleverd, toen hunne voorva deren onder Andreas Hofer Tirol schitterend verdedigd hadden en die luidt: „Ik zweer onbuigzaam te zullen zijn als ijzer, zoo waarlijk helpe mi j God De Jagers stonden tegenover een regiment bersaglieri en waren zoo overtuigd van hunne onoverwinnelijkheid, dat zij hun in het Ita- liaansch toeriepen, zich over te geven. Een sergeant uit Rome schreeuwde ton antwoord terug „Overgeven Eerst 'zullen wij jullie harten opvreten". Het volgende oogenblik stormden vierduizend bersaglieri met de bajonet op liet geweer als een lawine op de Oostenrijkers af. Een strijd op leven en dood van man tegen man ontstond, waarin de ge weren, de bajonetten, ja, zelfs de tanden werden gebruikt. Slechts weinige jagers ontkwamen. Degradatie van Desclaux. Da „Daily Mail "-correspondent te Parijs schrijft: Desclaux, de vroegere betaalmees ter-generaal van het Fransche leger en protégé van Caillaux, die in Maart j.l. tot zeven jaar eenzame opsluiting werd veroor deeld wegens het stelen van militaire rant soenen, die hij aan een van zijne vriendin nen te Parijs stuurde, heeft Maandagoch tend de vernedering van een openbare degradatie ondergaan. Bij heb dof gerommel van de trommen werd hij van de automobiel, waarmee hij gebracht was, in een carré geleid, waar het vonnis werd voorgelezen en een kolonel de woorden uitsprak: „Desclaux, uit naam der Republiek verklaren wij u onwaardig om de wapenen te dragen." Toen naderde hem een sergeant en trok hem do zilveren streepen van arm en pet, nam hem het roode lint van het Legioen van Eer van de borst, trok hem het zwaard uit de schede, brak het over zijn knie en smeet de stukken rinkelend op den grond- Desclaux, bleek on als een misdadiger geschoren, werd toen langs het carré ge voerd en weer naar de gevangenis terugge bracht, waar bij de rest van ziin straf moet uitzitten. Belgisch stoomschip in den grond geboord. LONDEN. Llöyds meldt, dat het Bel gische stoomschip „Koophandel" op zee ge zonken is. Negon man van de equipage zïjn (De „Koophandel" was een stoomschip van 1736 ton bruto, dat in 1911 werd ge bouwd en toebehoorde aan de „Scheepv. Mij." te Antwerpen.) baardgroeimiddel waardig op den groei Waar slechts kleino haartjes aanwezig 7ijn, zal zich s| baard ontwikkelen. De vaelvuldlgo aanbevolen andoro middelen voor veal hoogera prijzen, zijn nlot beter. Slechts .t te veikrij- b gen in doozen van 90 Cts., f 1.50 en f 2.50 (port extra). Aanwijzingen door twee Ooktoren over hot toepatien van de Electrloitelt op den haargrool beschreven in een boekje, trtron Inzending van f 0.25; het wordt gratia toegevoegd bij bestelling van 2 doozen van 90 Cts. Zending togen rembours door de Firma PAUL KOCH t« Arnhem, No. 32. Wij verklaren hiermede dat gedurende een tijdruimte van vijf jaren niet één procent van onze geheele productie naar het buitenland werd uitgevoerd, terwijl toch onze omzet in doorsnede met ongeveer sigaren per jaar toenam. Eindhoven. €5-©ld v©x"lx.:rijg£T3Eiei.:r vanaf 50 zonder Borg. Aflossing vanaf 5.per maand. Vraagt onze voorwaarden. OUD-HGLLANDSCHE VOORSCHOTBANK, Frederiksplein 27, Amsterdam. H. H. Officieren en filanschappeit worden beleefd attent gemaakt op DAffiRAK SI. TEL. 475-4- Kamer en ontbijt van af f 1.75. J inn 0, ij (OnderliDge Levensverzeke- l^nK 3 'U0 /o i ring van Eigen Hnlp.) 1ÜU De Maatschappij keert 100% winst uit aan de verzekerden en werkt zuiver onderling. Zy heft concurrente premiün en geeft goede polis voorwaarden. Vraagt, alvorens eene Levensver zekering, Studiebeurs-, Lijfrente-, Pensioen-, etc. verz. te sluitpn, ook hare tarievon. Bijkantoor dar 0. L r. E. H. Directies H. L,. v. d. KILEI, I7ÖÖV7I noo Door den Tandarts A. FRIE- DERICH te Arnhem, is in den ov; k handel gebracht „Dolo Tand- W pasta", welke speciaal vervaar- digd is ter bestrijding van het tandbederf. Reinigt dus uwe 9 tanden met v Rose 0.12J^> en ƒ0.25 per doos Wit ƒ0.15 en ƒ0.30 t De invloed van het föndbederf p op de volksgezondheid en de volks- k welvaart wordt bestreden door hst /ags* 9 geregeld gebruik van Do!o-Tand- vl©? &.pas,a- m zenden wjj franco na ontvangst van postwissel groot 1.55. Zeldzaam hoopje. Firma H. v. d. KEUBEN, ROTTERDAM. HANG 45. "Sigarenfabriek „Java". Een KOK's BIOSCOOPTOESTEL, zoo goed als nieuAv. zeer geschikt voor klein lokaal. Franco brieven letter A, Boekhandel MAAS, Helder. Cts. t: J& - f fi L Éi Hofleverancier van M. M. de Koningin. STOOMTABAKSKERVERIJ. Alle soorten Rook- en Pruimtabak, Maryland, Portorico, Varinas. SiGAREH, SIGARETTEN. IMPORT HAVANAS. v. Rossem's Troost of Poorterstoeback

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4