lij liet le klein." Dorst verdrijven! I MILITAIRE MOND-KARMONIKA's Bef. Meikersen EïMS van SSosadsig- Rechtzaken. Damspel. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. vier miSlioen f. ui oaröinbe m. De NIEUWE SPGRTPASTILLES van de BONT LEYTEN UilsSuiieed voor Miiifaire-Cantines verkrijgbaar a 6.per 100 besjes. H. H. MILITAIREN. Bestrijding Tandbederf! „D0L0-TANDPASTA" SlOCOO, NEÖERIANDSGH BIJBELGENOOTSCHAP. REGLEMENTEN, f Voor W. H. BEVERL00, Het aal niet lang xneer duren, Of de oorlog is algemeen; En inet de vrouwen aan do zijde, Gaan wij naar do loopgraven heen. Dan ben ik een rare Snuiter, En donk dan maar loyaal, Wanneer Europa ondergaat, Dan gaan we allemaal. yan Milicien A. B. WEBIEIt, Fort Waalscho Wetering, Hulde aan Oud-Tong©. (Yan mil. P. da Bruyn.) Wat ik hier neer ga schrijven in dezen somberen tijd, Dat is hoofdzakelijk aan de burgerij gewijd Het is een dank van vele soldaten, ÏWant negen maanden bobben wij het kunnen smaken, Om daar ingekwartierd te moeten zijn, En menige zucht hoort men nog slaken Als men terug denkt aan dien sclioonen tijd, En een iedereen zal begrijpen, hoe of het gaat, Toen wij moesten vertrekken naar Ooltgensplaat. Het was een tijding die ons hart deed breken, Maar wij zullen het nooit vergeten; Al zit men ook nog zoover van z'n eigen huis, Dat Oude Tong© voor ons was een tweede thuis. Wat zij ons bezorgde en voor ons hoeft gedaan, Het zal altijd in ons hart© blijven staan. in de hoop, dat God ons Koningshuis en land mag sparen, Om het voor den wreeden oorlog te bewaren. Want kijkt men eens naar andere landen, Dan mogen wij nog samen vonwen onze handen. Dub daarom, jongens, maar niet getreurd, Wij krijgen nn om de zeven dagen een permissiebeort, Maar dat neemt niet weg dat er toch wordt gezongen „Lang Leva de "burgerij van Oude Tonge''. Milicien P. DE BRUIJN. Wanneer wordt dat anders? (Door Borgt. G. Persklomp). Een Neêrlandsch soldaat kent g'allemaal, Al wil ik er wat van vertellen, '<t Is geen aardappel of garnaal En zal ook nooit iemand kwellen. Toch stopt geen dame in. een coupé, Waar zitten soldaten van fatsoen, Hoe zon ze durven, o groote grut nee, Zoo'» mn.-n tmocst haar eens wat doen. Eon bicscope durft geen dame betreden, Want militairen komen daar, En die staan bij haar, o boo> ver beneden 1 Een gewoon soldaat... hoe naar 1 Hn ja, 'fc zijn wel zonen- van hun eigen land, En waar of je gaat of staat, Je ziet ze overal, 't is wel geen schand, Maar— 't is toch maar een soldaat. Waarom die schrik, waarom zoo bang, Voor die menschen? Begrijp me goed, Zij dienen, toch uw en 's lands 'belang, Zoo noodig ten kostte van hun bloed. O, burgers begrijpt 'fc dan toch gooi, 'n Soldaat is zoo goed als de rest, Hij ia toch ook van Neêrlands Moed, Das, schuwt hem toch niet als de pest. G. PEPuSK'LÖMP. Krijgsraad te 's-Cravenhage. De krijgsraad te 's-Gravenhage deed uit spraak in de zaken tegen: J. M., milicien der vesting-artillerie, ter zake diefstal van een paar schouderbedek kingen veroordeeld tot 6 weken militaire ge vangenisstraf. C.S-, milicien der infanterie, geplaatst in een tueliiklssse, ter zake het dreigen van een meerdere veroordeeld tot 4 maanden militaire detentie. W. van W., milicien der infanterie, ter teake mishandeling veroordeeld tot 6 weken ge vangenisstraf. H. H., milicien der vestingartillerie, ter zak© desertie, veroordeeld tot 2 maanden mili taire detentie. TL v. <L H., milicien der jagers, ter zake diefstal, veroordeeld tot 1 maand militaire ge vangenisstraf. G. B., milicien der infanterie, ter zake het p.1 Mn van zijn meerdere, veroordeeld tot 4 maanden militaire gevangenisstraf. A Ho straffen zijn opgelegd met aftrek der preventieve hechtenis. Dezer dagen stond voor de krijgsraad te 's-Gravenhage terecht do 38-jarige land- iweesoldaat J. C. H., ter zake: lo. het met woorden beleedigen2o. het met go- baren dreigen3o. het plegen van een daad van geweld, en 4o. het slaan van luitenant der grenadiers P. F. D. H. van V., die hem op 30 April j-1. ter zake mankeeren op het middagappel een aanmerking maakte. De zenuwarts P. H. Rosenstein te 's-Gravenhage, heeft een onderzoek inge steld naar bekl.'a geestvermogens en con cludeerde thans, dat beklaagde niet ge heel toerekeningsvatbaar is. Bekl. is erfelijk belast, zijn moeder en broeder zijn krankzin nig en hij heeft zeer veel misbruik van ster ken drank gedurende zijn leven gemaakt. Op een desbetreffende vraag van den auditeur militair verklaarde deze deskundige, dat het in het belang van het leger zou zijn indien bekl. daaruit verwijderd werd. Bekl. zelf weet ziek absoluut niets meer van het geval te herinneren. Een wrok heeft hij niet tegen den luitenant gehad en ook nu nog niet. De luitenant deelde mede, dat hij bekl. een etraf heeft opgelegd, omdat hij, overgeplaatst bij zijn detachement, onderweg in volle wapen rusting zidh in een kroeg heeft bedronken eu met een geheel stukgeslagen geweer hij het detachement aankwam. De auditeur-militair, mr. Palthe Wesenha- rran rekening houdende met het rapport van den deskundige, requireerde schuldigverklaring en veroordeeling van bekl. tot 2 maanden mili tairs gevangenisstraf in te gaan 18 Mei, met ontzegging van het recht om te dienen voor den tijd van vijf jaren. 7Vfr_ Hijroans pleitte dementie op grond, dat het opzet van het aan bekl. ten last gelegde niet bewezen is. De auditeur-militair bij den krijgsraad te ^s-Gravenhage vorderde tegen: J JA, landweer-soldaat, afkomstig uit Am sterdam' ter zake diefstal van een rijwiel en een kistje met geld ten nadeele van zijn on derofficieren 8 maanden gevangenisstraf en tegen D. S- S-, landweer-soldaat, afkomstig uit Amsterdam, ter zake in openbare dron kenschap de orde verstoren 3 dagen hechtenis en ter zake mishandeling van een agent van politie en het plegen van wederspannigheid 6 maanden gevangenisstraf. Nb0" wend gevorderd tegen L.~B., milicien der infanterie afkomstig xót 's-Gravenhage ter zake 2e desertie, 3 maan den, militaire gevangenisstraf in te gaan 3,9 April. 5L de Br-, milicien-sergeant der infanterie afkomstig uit Rotterdam ter zake 2e desertie, 2 maanden militaire detentie in te gaan den ISea Juni met degradatie. A, H. grenadier afkomstig uit 's-Gra venhage ter Z3ke 2e desertie 2 maanden mili taire gevangenisstraf in te gaan 3 Juni j.l. i van den dood door schuld. stond beschuldigd van mishandeling den dcod ten gevolge habbende, subsidiair veroor zaken vau den dood door schuld, door in den middag van 3 April 1915 aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord den marinier 3e klasso W. W., die hem, beklaagde, plaagdo met een vleeschmes een steek toe te brengen in het bovengedeelte van do linker bilstreek, waarbij het mes doordrong tot in de kleine bekkonkolie, de bovenste bilslagader werd ge opend en de dood door verbloeding na eenige uren intrad, tot drie maanden gevangenis straf met aftrek preventief. De oisch luidde zes maanden. Verdediger was mr. Prins uit Alkmaar. Allesdeze nibriclc betreffend, te richten aan den heer J, Mij er, Graaf Florisitraat 15 Amsterdam. Zeekrijgsraad te Willemsoord veroor- de» .maripie£v;ge k3assgz. Jii* &xc%gii> Het officieel orgaan van den Nederlandschen Dambond „Hot Damspel". Al h'eeft de ijverige administrateur van dit orgaan, de heer K. Kooistra Dzn., op verzoek aan zoovele militairen reeds gratis nummers verzonden, al heeft diet bestuur van genoemden bond reeds een prijs beschikbaar gesteld voor de goede oplossers van ,,Dc Maaslinio", al hoeft do eminente medewerker aan genoemd tijd schrift Meester C. Blankenaar, uit waardeering voor ons werk voor de militairen, reeds een paar vraagstukken, speciaal voor do „Soldaten- courant" samengesteld, toch blijkt ons, uit de corrcspondentio van verschillende onzer lezers, dat zij noch met liet bestaan van een dambond, noch met het officieel tijdschrift van dezen bekend zijn. Daar nu alle medewerking aan het orgaan ..Het Damspel" geheel belangloos geschiedt, de beste spelers in ons land daaraan liun be schikbaren vrijen tijd offeren en zij bierdoor van dit tijdschrift, door niets, dan door hun liefde voor het diepzinnige damspel gedreven, het beste damspeltijdschrift hebben gemaakt, vinden wij bet nuttig en noodig, vooral voor onzo militairen, de aandacht op meergenoemd tijdschrift te vestigen. De Hoofdredactie is in handen van de mees ters C. G. Vervloet te Rotterdam en J. de Haas te Amsterdam. Beide meesters en hunne capaciteiten als dammers zijn te bekend, dan dat wij hier nader over hen behoeven te schrijven. Verder werken vast mede, de Wereldkam pioen H. Hoogland Jr. en de meesters A. O. van Wageningen, Henri J. v. d. Broek, C. Blankenaar, de kundige blinde dammer Olsen, I. Presburg, een Bterko eindspelspeler die de problemenrubriek redigeert en verder een groot aantal bekende sterke spelers. Allen doen dit, als gezegd, uit pure liefheb berij. Het behoeft dus nauwelijks gezegd, dat „Het Damspel" het beste Fransch© tijdschrift, dat er ooit geweest is, naar de kroon steekt. Iedere maand verschijnen daarin 2 of 3 uit voerig, meesterlijk geanaliseerdo partijen, in bijzonder leerzamen trant, zoodat een ieder daarmede zijn damkennls moet kunnen ver rijken. Verder bevat het de kostbaarste eindspelen van onzen grootmeester C. Blarikonaar, die daarin vooreerst door den heer J. de Haas, door den blinden Oïsen, de Millerct en anderen van besprekingen worden voorzien. Slagzetten, voorgekomen in partijen, uit de verschillende damclubs, aangesloten bij den 'Nederlandseben Dambond. Eindspelstudies en tenminste 8 problemen, waarvoor prijzen be schikbaar zijn gesteld, zoowel voor de oplossers als voor do aoteurs. Onder den titel „De Damsehool" verschijnt evence:.s iedere maand een bijblad, dat zeer opvoedkundig geredigeerd wordt, door den peadagoog Ckr. van der Spek in vereeniging met niemand minder dan onzen C. Blankenaar. De titel van dit bijblad zegt u alras, voor wie bet bestemd is. De Nederlandsche dambond, die met de uit gave van dit tijdschrift, dat n ook op de hoogte houdt van alles wat in de damwereld voorvalt, geen winst, doch alleen en uitslui tend de propaganda van dit edele spe 1 beoogt, besloot de prijs daarom onder ieders bereik to brengen. Zij, die lid zijn van een vereeniging aangesloten bij den Nederl. Dambond betalen f 2.20 p. jaar, anderen 2.40. De administrateur, de heer K. Kooiman Dzn., Bergschelaan 172a, Rotterdam, deelt ons mede, dat de beoefenaren van bet damspel onder de militairen, .op aanvraag gra tis, nommers van „Het Damspel" kunnen be komen. Wij hopen hiermede den dammers onder de militairen voldoende te hebben ingelicht. Inbraak bij minister Treub. "Uit Den Haag meldt men: Woensdagnacht is ingebroken in de villa ra don Ouden Scheveningschen weg no. 1, bewoond door den Minister van Finan- ën, mr. Treub. De dief of dioven hebben zich toegang verschaft aan de achterzijde van de villa, waar ruiten verbroken zijn, waarna een spanolet kon geopend worden en de toegang tot de villa verkregen werd. Al het zilver, dat in huis was, is gestolen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Het gestolene moet een groote waarde vertegenwoordigen. De heer Treub was verzekerd bij „Mercurius". Nader meldt men ons; De villa „Ie Ohaney" bewoond door minis ter Treub, is gelegen aan den „Hoogen Weg" aan den Ouden Seheveningsohen weg achter hotel Promenade Witte Brug. De inbraak is blijkbaar het werk van beroepsdieven, die met groote omzichtigheid schijnen te werk te zijn gegaan. De inbraak moet zeer laat in den nacht zijn gepleegd, daar de heer Treub eerst' ver na middernacht zich ter ruste had. begeven. Men vermoedt dat do dieven bij een boom aan de achterzijde van bovengenoemd hotel het voor hen gunstige oogenhlik hebben afge wacht, daar een Donderdagochtend op spoor ge zette politiehond telkens naar den bedoelden boom liep en daar begon te blaffen. Hoewel de ramen der slaapkamer den heelen nacht open waren gebleven, heeft niemand van de familie, evenmin als van het dienstbodenperso- nec-I, eenig gerucht gehoord. Op niet minder dan vier plaatsen is getracht •het huis binnen te komen, totdat dit gelukte aan de naar de eetkamer voerende serre. Hier is getracht een ruit los te maken, doch hier mede is niet voortgegaan. In het houtwerk ter zijde van het spanjolet zijn gaten geboord en toen is waarschijnlijk door middel van een door de gemaakte opening gestoken haakje het spanjolet naar beneden getrokken, waarop de serredeuren konden worden geopend. Toen stonden de dieven voor een zwaar ijzeren rol luik, dat de eetkamer van do serre afsloot. Dit luik hebben zij bijna een hal ven 'meter opge schoven en er toen een stool'onder "geplaatst om te beletten dat het zou zakken. De dieven hadden nu gemakkelijk werk, daar alle kasten zonder braak konden v;orden geopend. Met een oxydccrende vloeistof hebben zij de verschillende voorwerpen „gekeurd", en wat geen edel metaal bleek, verder onaange- erd gelaten. De diefstal werd eerst Donderdagochtend be merkt. Op don grond lagen overal étuis en andere zaken, dio niet van de gading der inbrekers waren geweest, verspreid. Zij zijn blijkbaar alleen, in de benedenverdieping ge weest. Ook hebben zij getracht de brandkast te openen, maar hierin zijn zij niet geslaagd. In den tuin werden voetsporen gevonden, aar niet duidelijk genoeg om daarvan afdrok- ien te nemen. Vermoed wordt dat de dieven over het gras loopende om geen gerucht te maken, de villa zijn genaderd. Spoedig na do ontdekking van het misdrijf washet parket ter plaatse en werd door do justitie en justitieele politie van Scheveningeu onder leiding van mr. Del Oarnpo genaamd Camp, substituut-officier van justitie bij de Haag- scko rechtbank, een uitvoerig onderzoek inge steld. Ook de politiehondenbrigade was met enkele politicbonden daarbij tegenwoordig. Tot dusver echter zonder resultaat. Zooals gemeld, werd al het in huis aanwezige zilverwerk gestolen. Do waarde hiervan was echter nog niet, zelfs bij benadering, op te geven. Als bijzonderheid kan nog gemeld, dat ruim twee jaar geleden ook bij minister Treub werd ingebroken in dezelfde villa. De familie was toen nitstedig. Ean Ice!ijk geval. De landbouwer Van Ar.lsburg to Hellouw reed met paard en wagen over den hoogen Waaldijk. Doordat het paard voor een auto schrok, stortte het gerij van den dijk, waar door do man zoor ernstig in- en uitwendige wonden bekwam. De auto bracht hem naar Gorinchem, waar hij in hot- ziekenhuis is opge nomen. Stortvloed. Ongekend herige stortregens hebben Donder dagmiddag te Arnhem in tal van laag gelegen straten in de oude stad en in de buitenwijken een overstrooming veroorzaakt, zooals men zich niet herinnert ooit te zijn voorgekomen. In do Koningstraat steeg het water boven de trot toirs en stroomde do kelders binnen, evenzoo in de Nieuwstad, de Klarestraat en de Be neden Beekstraat. Het verkeer was totaal ge stremd. De hooggelegen straten in do buiten wijken waren in rivieren herschapen en deden de laag gelegen wegen onderloopon. Het ver keer der eleetriscke tram, zoowel in de richting Oosterbeek als naar Velp, moest worden stop gezet. De stortvloed had groote massa's zand meegevoerd, waardoor do rails onberijdbaar Verduistering door een kantoorbediende. De recherche te Leiden heeft Woensdagnacht met behulp der Rotterdamscbe politie een 17-j. bediende van bet advocatenkantoor van rar. F. te Leidon in arrest genomen. De jongen had voor zijn meester verschillende niet onaanzien lijke bedragen bij cliënten moeten bezorgen en een postwissel goïnd. Hij is met dit geld naar Rotterdam gegaan en maakte daar goeden sier totdat de wreede ontgoocheling volgde en bij door de politie werd gevat en naar Leiden over gebracht. Een gedeelte va bij hem gevonden. Benauwd cogsnbllkje. Woensdagmiddag geraakte een kleine zeilboot uit Muiderberg, op het Pampus vol water. Bij de pogingen om het water te verwijderen, sloeg do boot om on geraakte de inzittende in zes. Hij wist zich echter op zijn omge keerd vaartuig to werken. Twee lidbtwachters en eenige militairen van hot fort, die door den schildwacht waren gewaarschuwd, wisten den •man met sloepen te redden. Verdronken, De milicien. Franciskua Hester uit Amster dam is 30 Juni bij het zwommen "in de Mark onder Ginnoken verdronken. Wenken In het belang der gezondheid. Door den burgemeester van Enschede is onder het opschrift: Vliegen, vlooien, luizen, hot volgende bekend gemaakt. „In verband met de tijdelijke aanwezigheid alhier een paar dagen geleden van een wagon paardenhoeven, rechtstreeks afkom- tisg van het slagveld in Oost-Europa, dat o.a. besmet is met vlektyphus, on de kans, dat meer dergelijke zendingen, al is het ook tijde lijk, hier zullen verblijven, wordt met nadruk herinnerd aan het gevaar, dat vliegen, vlooien cn luizen opleveren voor do gezondheid van den mensch. Het is bewezen, dat vliegen en muggen allerlei besmettelijke ziekten over brengen van vlooien is dit bewezen wat de pest betreft, terwijl luizen behalve andere ziekten ook de gevaarlijke vlektyphus versprei den en huidziekte veroorzaken." De volgende wenken worden het geld werd nog Bestrijdt vliegen, vlooien en luizen door zin delijkheid. Zorgt voor reinheid van nw huis. Weest zindelijk op uw lichaam. Wie zich geregeld wascht en schoon onder goed aantrekt, krijgt niet licht luizen. Wie luizen heeft moet ze zien kwijt te raken, b.v. door wassehen met staverzaad-af- treksel (bij ieder apotheker of drogist verkrijg baar). Vliegen, luizen en vlooien zijn vies en ver spreiden besmettelijke «iekte. Aangehouden. Een onzer correspond onten meldt, dat Woens dag te Frankfort a/M. is aangebonden het stoomschip „Amstel" der Ned. Stoomvaart- Maatschappij met een lading van Rotterdam naar Frankfort en Straatsburg. De Nederlandsche bemanning mocht naar Rotterdam terugkceren. Een dezer vertelde, dat de aanhouding ge schiedde onder verdenking, dat smokkelwaar vervoerd werd. Eindelijk gesnapt. Neringdoenden te Enschede hadden voor eenigen tijd last van een oplichtster, die per telefoon bestelde voor welgestelde ingezetenen, het bestelde, :t zij taartjes, koekjes, vleesch- waren en dergelijke verzocht gereed to maken cn 't dan, omdat er groote haast bij was, maar door het dienstmeisje, natuurlijk zij zelve, liet halen. Verschillenden werden hot slacht offer. Bij de politie werd aangifte gedaan en nu de juffrouw lont rook, hield ze mot hftp.r kwade affaire eenigen tijd op. Thans ving het werk weder aan. Ze deed een bestelling bij een bakker voor een apotheker, juist een familielid van den leverancier en nu deze bij gene informeerde, bleek het kwade voornemen. De politie, die van een en ander was in kennis gesteld, slaagde er nu op een gemakkelijke manier in het meisje, de 19-jarige G. H., in arrest te nemen. Een mijnramp. Tn de Bentinck-kolenmijn te Kirkly in Nottinghamshire is een neerdalende liftkooi, waarin zdch veertien man bevonden, in bot sing gekomen met een opgaande kooi, waar in vijf man waren. Tien man werden van een hoogte van 200 yards naar beneden ge slingerd en kwamen om het leven, twee an deren werden in de kooien gedood, terwijl al de anderen gewond werden. Uit de St.-Crt. Benoemd tot tijdelijk militair apotheker 2e klasse de milicien-soldaat M. de Waal van 't depotbataljon grenadiers en jagers; tot burger ingenieur bij do lnchtvaartafdeeling H. A. Vreeburg. Bevorderd bij do marin©reserve tot adel borsten A. Karidorp, P. van dor Does, V. H. Augspnrg en P. S. J. de Vries. treffende respectievelijk den vlootaanbouw en de nadere uitbreiding van den landstorm, met de bedoeling de Kamer in de gelegen heid te stellen deze belangrijke Regeerings- voorstellen dadelijk bij hare wederbijeen- komst waarvan het tijdstip met de ver schijning dier regceringsantwoorden nauw verband houdt in behandeling te nemen. Het CVIumtieburaau. Naar thans nader kan worden deeld, is de dagelijksche leiding van zaken van het nieuw ingestelde munitiebureau opgedragen aan prof. L. A.vanRoyen, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, den bij het departement van oor log gedetacheerden kapitein der artillerie D. de Kreuk en aan den. luitenant ter zee le klasse der marinereserve Joh. J. M o r e t. Verder maken deel uit van het bureau de generaal-majoor L. J. Seheltema, directeur van aanschaffing en verstrekking van artillerie-materieelde majoor J. C. Logger, hoofd der 4e afdoeling (artille rie) aan het departement van oorlog; de heer Al b. Kapteyn, ingenieur te 's-Gravenhagede heer D. Ar. P.Koning, oud-directeur van het marine-etablissement te Soerabaya, wonende te Bussnmde direc teur der artillerie-inrichtingen aan de Hem- brug, de heer J. H. A. Mij sb erg; de bedrijfscbef dier inrichtingen, de heer D. Rij n d e n; de majoor der artillerie C. F. Gey van Pittius en de luitenant ter zee le klase bij het marine-etablissement te Amsterdam C. J. Cante*«. Personeel Rijkswerf. Bij Koninklijk Besluit van 1 Juli is be paald, dat voormalige werklieden van de thans opgeheven Rijkswerf te Amsterdam, die in verband met de verwerping van het wets ontwerp tot aanbouw van eon pantserschip in de Tweede Kamer van 3 Mei 1912 en met de daaruit voortvloeiende grootere waarschijnlijk heid van opheffing dier werf op h-wn verzoek zijn ontslagen en die thans van af den datum van sluiting dier werf tot op 4 Juli 1916 door omstandigheden buiten verdiensten zijn of minder dan hun laatstelijk genoten loon ver dienen, onder zekere in het K. B. aangeduide omstandigheden gedurende een termijn van ten hoogste 26 weken in het genot kunnen worden eener tegemoetkoming. Wed. logger vergaan. Uit Katwijk wordt gemeld: Alhier is bericht ingekomen, dat de Kat- wijker logger „K. W„ 147" op zee op een mijn goloopen is. Tien personen zijn ver dronken en tien perspnen gered, w.o, de stuurman. Dezen zijn te Conrad in Schot land aan land gebracht. Inlijving bij een bepaald korps enz. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat de militieplichtigen van de lichting 1916 alsnog vóór 10 Juli hun wenschen met betrekking tot de inlijving bij een bepaald korps der land macht of bij do zeemilitie kunnen kenbaar maken bij den burgemeester, waar zij voor de militie zijn ingeschreven. Vlootasnbouw en Landstorm. De ministers van Marine en van Oorlog hebben zich aanstonds gezet aan de beant woording der afdelingsverslagen van de De Heemskerck". Het pantserschip „Heemskerck" moest, na van Duins te zijn vertrokken, gisteravond bij heit lichtschip Noordhinder voor anker gaan wegens den op zee heerschenden mist. Hedenochtend heeft het zijn ankerplaats ver laten en is naar IJmniden gestoomd, van waar het, na zich korten tijd vóór IJmniden te heb ben opgehouden, naar Nieuwedïep vertrok. Van het Westelijk oorlagsterrein. BERLIJN. Officieel wordt door het groote hoofdkwartier gemeld: Een nachtelijke aanval op onze posities ten W. van Souchez werd afgeslagen. In het westelijk deel van do Axgonnen hadden gedeelten van het leger van den kroonprins een succes. De vijandelijke loopgraven en steunpun ten ten N.W. van Four de Paris, drie K.M. breed, 200300 M. diep, werden door troepen nit Wurtemberg en uit het Rijksland bestormd 25 officieren en 1710 man werden gevangen 18 mitrailleurs en 40 bommenwerpers een revolverkanon buit gemaakt. Do Fransch© verliezen zijn aanzienlijk. In do Vogezen namen wij bij Hilsenfirst twee werken. Pogingen van den vijand om deze terug to nemen, werden afgeslagen. Drie officieren en 149 man werden gevangen genomen. Amerlkaanscho schepen en Duitsche onderzeeërs. LONDEN. Do „Daily Mail"- verneemt uit Now-York, dat, geheel afgescheiden van mo gelijke gevolgen ten aanzien der verhoudingen tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland, het doen zinken van de „Armenian" daar be schouwd wordt als een begin van een reeks wel overlegde aanvallen op schepen die oorlogs munitie vervoeren van Amerika naar de Ver bondenen. Sensationeel© verhalen doen de ronde, dat de Duitsahers een geheime basis door duikboo- ten hebben ingericht op een eiland hij do kust aan de Maine, van waar zij in staat zijn alle «sliepen te torpedeoren dio Amerika verlaten. Bericht wordt dat een aantal schijnbaar on schuldige beridhten, die echter belangrijke rne- dedeelingen bevatten voor de actie van onder zeeërs en verzonden werden nit Sayvülo, thans in het bezit zijn van do regeering. De bla den zeggen, dat de regeering voornemens is zich meester te maken van het station, dat werkfc Voor rekening der Duitsche eigenaars. Duitsche vred esst ommen. In het Lagerhuis vroeg de liberaal Mason don eersten minister of de regeering na zekere redevoeringen in het Duitsche parlement (be doeld is het Pruisische Huis van Afgevaardig den) waarin op een spoedigen eorvollen vrede werd aangedrongen, niet de wensdhelijkheid' wilde overwegen duidelijker dan tot nog toe de voorwaarden openbaar te maken waaronder een vrede mogelijk zou zijn, met hot doel dit gelukkige feit te verhaasten. De heer 'Asquith. antwoordde ontwijkend. Schepen getorpedeerd. LONDEN, 2 Juli. (Renter's bijz. dienst). Uit Crooldiaven wordt gemeld, dat de kapitein van den schoener ..Power" verklaart, dat hij de duikboot zag op tien mijlen aistand. Er werd gesignaleerd, dat men het schip moest verlaten. De beman ning ging daarop in de booten. Toen werd het schip in brand geschoten. Do kapitein zag, dat de duikboot vervolgons zdch wend- do naar een vaartuig, dat geen vlag voerde en ongeveer 1500 ton groot was en daarop twee granaten afvuurde. De gezagvoerder van een treiler verklaart, dat de duikboot na het in den grond boren van dit tweede vaartuig twee nagemaakte schoorsteenen van zeildoek opzette en twee masten, zoodat de indruk werd gemaakt dat zij een diep goladen stoomboot was. Ook werden een nagemaakte boeg en achtersteven aange bracht. De duikboot-©rdjv^ondjknpord-jpes- -a_—-i Wij verklaren hiermede dat gedurende een tijdruimte van vijf jaren niet één procent van onze geheeie productie naar het buitenland werd uitgevoerd, terwijl toch enze omzet In doorsnede met ongeveer sigaren per jaar toenam. Eindhoven. 4e AKISTERDflH, zijn een uitstekend middel om dorst te verdrijven. Een fomsjje is voldoende voor 2 of S dagen. Tegen inzending van postwissel van 75 cent, worden 10 bosjes franco er kennismaking gezonden. Wie helpt den Uitgever FR. QOESSOUTS, Roosendaal B., aan mooie Spreuken, Versje», Moppen en "Heine daarvoor Door den Tandarts A. FRIE- DERICH te Arnhem, is in den handel gebracht „Dolo Tand pasta", welke speciaal vervaar digd is ter bestrijding van het tandbederf. Reinigt dus uwe tanden met Rose ƒ0.1234 en ƒ0.25 per doos Wit ƒ0.15 en ƒ0.30 De Invloed van het tandbederf op de volksgezondheid en da volks welvaart wordt bestreden door het geregeld gebruik van Dolo-Tand- pasta. omfeBStoaar middel tegen transpire©- remde Vaefen. 40 ets. per flacon. Aambeien-Zalf. Gean jast meer van die pjjnljjke en bloedend* Aambeien, per potje 50 ct. Verkrijgbaar Lelie-Apotneek, Leliegracht 4 en Drogisterij Roelof Hartstr. 43, Amsterdam. Teekeningotjes Elbe inzender ontvangt c „DE DIKKE RERTHA", inhoudend 10 Oorlogsvoord rac htan. Afwachtend, FR. B0MB0UT8, Roozendaal. Miütaz* Uitgaven voor Opleiding, Tactiek, "Web tam «tas rijn steeds voorhanden bg Boekhandel JEKKERS DEKKER, IL-Splegdstraat 33/35, Is het beste eo goedkoopste adres bij te ROTTERDAM, Rozestraat 50, Tel. 7575, St. Jacobstraat 16 en Burgemeester Hofmanspiein 72. Engelsch© Oorlogsmarach: li?9 a long way to lippcrary en Hollandsche Mobilisatie- Marsch op de gramaphone. (42) ECHTE S0CIN TIR0LER HARMOMtCA'a. Te lezen schriftgedeelten voor Ide week van 4—11 Juli: Zondag 4 Juli: H Tim. 3. Maandag 5 Juli: H Tim. 4. Dinsdag 6 Juli: Tit. 1. Woensdag 7 Juli: Tit. 2. Donderdag 8 Juli: Tit. 3. Vrijdag 9 Juli: Phil. ZateTdag 10 Juli: Hcbr. 1. Voor de wook van 1118 Juli Zondag 11 JuliHebr. 2. Maandag 12 JuliHebr. 3. Dinsdag 6 JuliTit. 1. Woensdag 14 JuliHebr. 5. Donderdag 15 Juli: Hebr. 6. Vrijdag 16 JuliHebr. 7. Zaterdag 17 JuliHebr. 8. Wie bovenstaande schriftlezing zou willen volgen, maar niet in hot bezit is van een Nieuw Testament, geve hiervan kennis aan het Bijbel- huis, Heerengracht 366, Amsterdam (83) Dabb. Gesort. 3 K.G. br. «n fr. f f.60 5 K.G. br. e® £r. 2.25 10 K.G. br. en £r. 4.05 verzendt R. V. v/h J. GERRITSEN, te ZETTEN, Botlêreraocigr ran H. NI. de \Koa(oglo. Sigaren verzendhuis van P. A. KONINGS, Raamsdonk (Holland) garandeert U de fijnste en meest bekende merken uit vjjf der beste fabrieken van ons land. Na postwissel ontvangt men 100 Sigaren franco. Revue (bolknak) 2.t de Beste VJjfjes/2.— fijne smaak; £1 Globe 1.80; Sempre Avanti ƒ2.50; Onze Glorie ƒ2.50; Victoria Regia (licht) 3. Qno Vadis (pittig, vol aroma) 3.Elisabeth Bas (pittig, kloek, vol aroma) 3.Flor de Yalerio (licht) f 3.Imperio del Mundo (licht, aangenaam) 4.Mylord 5.Jovialidad 6.—Flor de Luxe f 10.franco per 50 Ramcm Cervera 12.50, franco per 50. Fabrikaat G. S. MAJOSE, Tilburg. CHARHANT 2V-, een4 Sigaar ZAfflEPR 3 GOETHE 4 m t« HARALQ 5 LA FLOR DE DANA 10 Speciaal HsmdLweirlc. GEBR. VAN SEXTEN, Hcderf. Sigarenfabriek, Gouda. Int, comm. Tel. 414

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4