„Bégio" Dubec Sultan. 1 1 Sfeeri Laatste Berichten. ie eens onze Frissolie Saai Frissche üeereibaai Krultabak blijft deze rooken. Onze jongens rooien Oigaretten1 inmaakt fan Echt Tirkshe Tabak Cts. Koopt bij de Adverteerders in de Soldatencourant. Gemengd Nieuws. ADVERTENTIËN DUIKBOOT heeft geprobeerd De Bests s. Hufpksiirmeester, Pcslbeambte, Fermaal fiV2 x 9 cl. met I chassis II. IS 41/z x 14.35 Amateur- JFot©f|rafie DEi van v iijuttg t> .£A.jpx*XX mxo. Een van ons allon was zoo brutaal, (Hij stond toen achter een dikken paal) Om voor ons het woord te doen, En dat deed hij met fatsoen. Wij zijn daar uitgenoodigd naar onzen sin En wij vonden dat heel kedinl Het dienstmeisje had epöedig in do' gaten Dat wij waren een paar vroolfjke snaken. Het was goed, dat wij maar bleven tien dagen. Want een van ons begon haar reeds te plagen. Da sjoelbak, tric-trae, enzcovoort. Heeft ons allen daar hekoord. Des Zctndag's zijn wij geweest naar de Zuider- ze Terwijl de heele familie ging mee. 'Ook hebben wij daar zitten dinêeren Als waren wij do voornaamste lieeren. Wij waren dan ook vast niet blij Toen do tien dagon waren voorbij. Aan de mobilisatie hadden wij een strop Maar in Bussum kwamen wij cr bovenop. Nimmer in onzen militairen stand Hadden vrij zulk een ontmoeting bij de hand; Wij zullen dan ook nimmer vergeten Dat wij tien dagen in Bussum hebben gesleten. Als is liet plaatsje ook nog zoo klein Wij hadden daar een leven, o zoo fijnl Nu wij weer in Leiden zijn aangekomen Liggen wij 's nachts van Bussum te droomen. Wij scheiden nu uit met dichten Maar even willen wij U berichten Ze zouden doen ons oen ploizier Als ze ons stuurden naar Bussum, voor 'm maand of vier. Vijf infanteristen te Leiden. Esn moeilijke quaestie. (Van landv eerman J. H. L.) Geachte Redactie! Nademaal velen, in proza of gedicht, Met een verheven ot met een gewoon gezicht, Voor de grap of nis gevoel van plicht, Ju eenvoud of met oen air van gewiohtü In uw geëerd olad hebben geschreven; Over allerlei dingen uit hoD Leven, Mag ook ik uw -ens oen. plaatsje vragen, Om óók eens een afgezaagde mop opnieuw af te zagen.- En eenigen, die or belang in stellen Een berijmde C'ocaooriscche mop te vertellen Een stuaent, die 's avonds laat, In„kennelijken staat" Van „aangeschoten zijn" do eoos verlaat, Ontmoet op straat Iemand, die net zoomin als hij vast op zijn beenen gaat. Hij vraagt hem: „Zrig, Henri, zag Is 't nou nacht of is t nou dag? De aangesprokene kijkt den student veelbe zoekend aan En wendt dan zijn dronken gezicht naar de maan ,,Zeg! glanzendgc, grijzende oliebol, Ben je driekwart of heelemaal vol, Ben je de zon of ben i« de maan Voor dat ik 't weet ga 'Je hier niet van daan. Beiden beginnen thans over dit vraagstuk te boomen Zonder tot een oplossing te komen! Daar komt een dikke meneer aanstappen, Die blijkens zijn gang ook al geen vijand is van „pappen" „Zag meneer Dikkeman", spreekt de student. Mijn kameraad "S evenals ik zeer eminent En jij schijnt me óók een fideele vent, Daarom vraag ik je (en hij wijst naar de maan) Is dat de maan zag. of is dat de zon? Ik wou dat je ons dat eens vertellen kon". De dikke meneer zegt daarop „Pardon", Je hebt je tot de verkeerde gewend; Want hier in do huurt hen ik óók niet bekend. Landweerman J. H. li. Mijne gedachten aan d© grens. (Van mil. 'F. van Buschbach.) Ver van huis, en ver van vrouw en kind'ren, Sta ik op voorpost aan de grens, Ik kan in geen weken huiswaarts keeren, Thuis te zijn, dat. is mijn liefste wensch. Och, mocht de Vrede spoedig komen, Kwam er maar een eind aan al 't geweld, God vteet, hoe het in mijn kleine woning Op-dit oogenblik is gesteld! Vrede, o lieve Vrede, keer- spoedig tot ons weer, Heerlijke tijd van welvaart, verlaat ons dan niet meer! Het denken aan vrouw en kinderen, doet mij het hart zoo zeer. Vrede, o lieve Vrede, keer spoedig tot ons weer. In d'avond bomen mijn gedachten; Ze herin'ren aan mijn eigen haard. En ik bid met angstig kloppend harte, Dat God ons voor oorlogsrampen bewaart. Denk eens, koevele jonge mannen Uit hun werk gerukt zijn door den strijd, Denk eens, hoc menig arm© moeder, Door dien oorlog om haar jongen lijdt! Heel Europa staat in vuur en vlam, Heel Europa zucht in diepen rouw, Dooden, branden, doet men alle dagen, Alsof dat verlossing brongen zou AI3 ik hier op post sta aan de grens, Denk ib aan mijn vrouw en aan mijn kind, 't Zou mij toch ook kunuen overkomen, Dat ik mijn schatten nimmer weder vind. F. v. BUSCHBACH» Si*.. De Oorlog. (Van mil. Jos. Verleg) Hoort de kanonnen knallen Op 't groot© oorlogsveld; Waar vele mannen vallen, Het wapen nog omkneld. Zij strijden zonder sckroomen Gehard door :t krijgsgewoel; Hun bloed, dat vloeit met stroomen, Op den grond zoo koud en koel. Maar ze doen hun plicht gestand 't Is voor hun Vaderland! 1 Refrein. Neerland! Dat houdt zich strikt neutraal, Neêrland 'Wij weten 't allemaal Néér landMocht het gebeuren, Dat de vijand kwam Wij sloegen 'm lam. Neêrland! u zij ons lied gewijd Leve de Onafhankelijkheid! Neerland! Oranje boven! Wij off'ren goed En ook ons bloed, Als 't wezen moet! Dag Moeder !Ik ga henen, Daar waar mijn plicht gebiedt, Wil om mijn lot. niet v.oenen, Daar gij mjj weder ziet. Mijn lieve zoon treed nader, "k Ben een en al gehoor, Ga vrij, zooals uw vader, Die is u alreeds voor. Hij deed zijn plicht gestand i; - b Was voor 't Vaderland. Refrein. De zoon toog toen ten strijde, Geen moeder .zag hij meer; Hij streed aan vaders zijde, Toen vielen beiden néér. Zij heeft een brief ontvangen, Waarin dit werd vermeld; Geen traan liep langs haar wangen Zij hield zich als een held! Zij deed haar plicht gestand -t Was voor 't Vaderland.- Refrein. JOS VERLEG, L. W. 43 Bat. 2e Comp. Uit de dakgoot gevallen. Zondagmorgen werd in do Vrolijkstraat te Amsterdam het lijlc gevonden van een land weerman, dio blijkbaar 's nachts uit de dak goot ter hoogte van perceel 443 was gevallen. Nader blijkt de ongelukkige te zijn, naar wij lezen in de „N. Ot.", do 32-jarige ongehuwde M. uit Arnhem, die te Hoofddorp in garni zoen lag, Hij was vroeger in een der huizen op die hoogte kostganger geweest en kwam nu in beschonken toestand weder daar terug. Op den zolder van een aangrenzend per ceel, waarheen hij langs den dakgoot gegaan was toen men hem bemerkt had, opende hij een kamer wa.ar eon meisje sliep, doch bood haar zijn verontschuldigingen aan, toen hij zijn vergissing bemerkte. Iets later kwam hij echter terug en deed pogingen tot nadere kennismaking, waarop de bewoonster naar beneden vluchtte. De mau wilde daarop langs de daken ont komen, doch^na een eindje door de goet ge- loopen te hebben, viel hij omlaag met het noodlottige gevolg. Ongelukken. Een 17-jarig meisje, B., uit Maasdijk (in het Westland), met oen vriendin op den Loosduin- schen Weg wielrijdende, had het ongeluk, door dien zij tegen iemand aanreed, te vallen juist toen de stoomtram uit Loosduinen aankwam, ten gevolge waarvan zij daaronder geraakte en overreden werd. In het gemeenteziekenhuis te 's-Graveuhage is zij kort daarna overleden. Een luchtballon. Volgens uit I-Jmuiden ontvangen bericht moet een luchtballon eenigo mijlen benoorden Noord- wijk in zoo drijvende zijn. Torpedobooten zijn full speed van IJmuidsn uitgestoomd ter onderzoek. Nader wordt gemeld De torpedobooten zijn onvemchterzake te ruggekeerd, daar zij op zee geen spoor van een ballon badden gezien. De binnengekomen stoomschepen .Titan" en „Niobe" hadden evenmin op de hoogte van Noordwijk iets waar genomen. Laf! Te Zandvoorb heeft men zich Zondag on gerust gemaakt, omdat in de nabijheid der Passage een mijn aanspoelde. Men weet, hoe onlangs tal van huizen in dat dorp geleden hebben toen de militaire autoriteiten zulk een voorwerp onschadelijk maakten. Het is echter gebleken, dat men ditmaal met een z.g. April-,,grap" te doen had. De mijn was gevnld met hout en stroo en dus geheel ongevaarlijk. Zo was gemerkt K. E. Leeuw losgebroken. Te Hansweort is Zondag tijdens eene vertoo ning een leeuw uit zijn hok gebroken. Gelukkig en. soldaten direct bij de hand, die het dier spoedig doodschoten. Niemand van de wande laars word getroffen. Den volgenden dag moest de woonwagen met de wilde dieren de ;emeente verlaten. De aanslag In do Joh. Camphulsstraat, Men schrijft nog uit Don Haag: Het onderzoek der ontploffingszaak, heeft tot resultaat gehad, dat tegen den gearresteerden echtgenoot dor ernstig verwonde vrouw wier toestand thans nog zeer ernstig is, in tegen stelling naar zich aanvankelijk liet aanzien ele bewijzen werden bijgebracht, dat ont kenden niet baten kon en hij dan ook een vol ledige bekentenis aflegde. Als reden voor do daad ga/f hij op, dat zijn vrouw hem reeds driemalen had vei'laten en nu met een ander samenwoonde. Om zoowel haar als dien man van het leven to berooven, ver vaardigde hij een toestel, dat geladen was met kruit, draadnagels, steenen, benzine en een ontstekingsmiddel, hetwelk de ontploffing van dat 'alles moest veroorzaken, als het toestel werd geopend. Zooals reeds werd gemeld, werd de vrouw ernstig getroffen. De man, met wien zij samenwoonde, was echter niet tehuis, wel zijn vader, die eveneens werd verwond. 'Hc-t toestel had hij laten bezorgen_ door een besteller, dien hij op het Stationsplein bij het Hollandsche Spoor het pakje had overgegeven met de boodschap, er voorzichtig mee om te gaan. Het meisje, dat op denzelfden dag als hij werd aangehouden, was weldra weer op vrije voeten gesteld, daar bleek, dat zij met den moordaanslag niets te maken had. Postdirecteur gearresteerd. Zondag werd de postdirecteur 'te Gulpen óp zijn kantoor gevangen genomen en naar het huis van bewaring te Maastricht overgebracht. Hij wordt verdacht van frauduleuze hande lingen. Later meldt men uit Gulyen, dat de onregel matigheden waarvan de directeur verdacht ■dt, zouden zijn: valsclthcid in geschrifte en verduistering, vermoedelijk van een bedrag van 20 a ƒ30.000. De postdirecteur moet reeds eenigen tijd door zijn groots uitgaven de aandacht hebben getrokken. Gesnapt. Op aanwijzing van een sergeant stations- wacht z'jn aan het station Arnhem gearres teerd een man en een vrouw, eerste klas rei zend, die daar wilden overstappen. Het vreem de loopen der vrouw wekte argwaan. Bij on derzoek bleek dat de twee personen waren eeu matroos en een pontonnier, die uit het Engel- sche interneeringskamp ontvlucht waren.. Poging tot moord. To Breda ontmoette met Paschen W. T. Smulders op de Jan van Polanekade het meisje A. Frisherb, met wie hij vroeger verkeering had. Na een korte woordenwisseling duwde hij het meisje naar den waterkant, blijkbaar met hot doel haar in het water te doen vallen. Hare vriendinnen trachtten het meisje te ont zetten, doch tevergeefs. Op haar hulpgeroep schoten ee-nige militairen toe, die Smulders vastgrepen, zoodat het meisje kon, ontsnappen. Smulders is naar het Huis van Bewaring overgebracht. SnijpartiJ. Maandagavond is in Echten nabij Hooge- reen een formeelo veldslag geleverd. Een troep jongelui uit Zuidwolde wilden aldaar den boel opscheppen waarvan het gevolg was een snij- en vechtpartij. De marechaussees uit Hooge- veen, daar ter plaatse surveilleerende, kwamen tusschenbeide, eerst met de sabel en toen dat niet hielp met de revolver. Een wagen vol gewonden 'werd naar den dokter te Ruinen vervoerdwel eau wonder, dat er geen één ern stig getroffen is. Ook do marechaussees liepen eenigo inessneden op in de mantels en de pet. De gevaarlijkste belhamel, een zekere Albert Schotelbank van Zuidwolde, is achter slot en grendel gezet. Een Köperrlcks-poging te Brussel, Een vermogende dame te Brussel ontving dezer dagen bezoek van een jongmensch, ge kleed in de uniform van Dudtsch officier. Hij deelde do dame mede, dat haar zoon zich als gevangene in Duitschland bevond, doch dat hij tegen betaling van 100.000 Mark zijn vrij heid kon herkrijgen. De dame, die argwaan koesterde, verzocht het jongmensch den volgenden dag terug te willen komen, om de genoomde som in ont vangst te nemen. Zij waarschuwde daarna de autoriteiten, en den volgenden dag werd do dienstwillige bemiddelaar gearresteerd. Het bleek esn 18-jarig student uit Luik te zijn. Hij bekende schuld en werd Jot eenjaar gevangenisstrafyeroordeeldr' grof De radium bliksemafleider. Te Parijs zijn dezer dag nog eens proeven genomen mot den radium bliksemafleider. Zooals men weet, is het de taak van den blik semafleider, de bliksem tot zich te trekken, en later don naar veiliger oorden te geleiden. De aantrekkingskracht van den bliksemafleider wordt verhoogd door een aantal fijne puntjes. Onlangs heeft men gevonden, dat radium, dat de luchtlaag geleidend maakt, nog beter voor dit doel geschikt is. Radium dwingt den blik sem tot zich. Men heeft de proef genomen met een blik semafleider, waarin op een koperen buis van 3.5 M. hoogte een ring van kleine puntjes en daaronder een koperen rin^ van 250 millimeter doorsnede werd aangebracht. Rondom den koperen ring liep een bandje, 28 millimeter breed en gevormd door 2 milligram radiumbro- mide. Om regen- en temperatuursverandering beter te kunnen doorstaan, moest hij electroly- tisch neergeslagen worden. Zoowel in het labo ratorium als in de vrije rustige atmosfeer bleek deze bliksemafleider succes to hebben. Wanneer op een afstand van 4o SI. een kleine electro- tatische machine van 5 centimeter vonklengte werd gezet, gaf een electrometer, aangebracht op de buis van den bliksemafleider, 350 volt aan. (Architecture.) Jack Johnson geslagen. Do „onoverwinnelijke" neger, bokser en we reldkampioen Jack John,son, verliet in Decem ber van het vorige jaar do oude wereld, waai de groot© strijd der natiën hem minder dan ooit gelegenheid gaf, zijne dollar-verzameling uit t© breiden. Met kot s.s. „Zeelandia" stak hij in gezelschap van den Australiër Frank Hagny, naar Zuid-Amerika over, waar hij de- -monstraties gaf. Vandaar is hij naar Havana gereisd, om den „cowboy" Jesso W'illard te ontmoeten. Over dezen strijd waarin Jack een „knock out" opliep, geeft eeu telegram uit Havana, de volgende bijzonderheden In dca heden aihier gehouden belangrijken strijd om bet wereldkampioenschap, werd de tot nog toe ongeslagen bokskampioen Jack Johnson verslagen door den cowboy Jessy W'il lard, die voortdurend de volledige sympathie van de reusachtige menigte had, terwijl Jolm- eon aanhoudend bespot wird. Do eerste negen ronden waren allo in het voordeel van John son. Daarna nam W'illard den aanval over tot groote vreugde vade menigte, welke riep „Sla den zwarten heer dood.5 Na de 22e rondo gaf Johnson teekenen van onzekerheid en in de 26e ronde gaf Willard, hij een plotselingen aanval, zijn tegenstander den „knock out." Zoo plotseling was de ontknooping, dat de menigte even yerbaasd was als Johnson. Na het gerecht zei de Johnson, dat hij geen ver ontschuldigingen voor zijn nederlaag had aam te voeren. De kampioenstitel was doer een beter en jonger tegenstander verwerd. Tot zoover heit telegram. Waanneer, zooals gezegd wordt, Johnson kort geleden beweerd heeft, dat het niet mo gelijk was meer dan vijf ronden serieus te bok sen dan heeft het er alles van, dat met dezen 26-rondenstrijd di9 grondslag is gelegd voor een buitengewoon „loonende" revanche. Do Hond. In den nacht kwam een groot, dier, een smerige hond, de x binnengeslopen, schuw, wantrouwend, blijk baar door honger gekweld. Een der solda ten trok zich het dier aan; hij gaf het wat van zijn brood, en een stuk worst boven dien; ook de helft van zijn dek. Daarmee verwierf hij zich de volslagen overgave en de blinde trouw van den hond. Tegenover de verbondenen lagen de Duit- schers ingegraven, achter draadversperrin gen en versterkingen. Eindelijk, na lang wachten, waren de onzen blij, toen het bevel kwam, tegen de Duitsche loopgraaf storm te loopen. In het nachtelijk duister slopen een paar man vooruit, om de draadversperring door te knippen doch midden in hun werk ste gen er lickt-raketten omhoog, hun zilver licht uitstortend over do donkere aarde; en dadelijk knetterde eeu salvo-vuur los, en dreef do soldaten terug. Allen bereikten weder de eigen loopgraaf, op één na, de baas van den vreemden hondhij lag zwaar gewond midden op het veld. Reeds begon de nacht te verbleeken; er was geen denken aan, hem onder do oogen van den waakzamen vijand weg te halen. Daar sprong plotseling de hond te voor schijn, nadat hij a7 een tijd lang vergeefs zijn meester in de loopgraven gezocht had. Met één wip was hij uit den diepen kuil, joeg het terrein daarvoor af, tot hij den ge wonde gevonden haddan legde hij zich naast hem neer, den kop gericht naar den roodachtig kleurenden ochtendstond, en ving aan jammerlijk te janken. De soldaten, die reeds aan heel wat ge wend waren geraakt, huiverden bij hefc droevige huilen van den hondeen Engel- sche schildwacht joeg een kogel naar het dier. Toen stond de hond op, keek naar zijn bewusteloozen meester, begon hem naar de loopgraven te sleepen. Bij den vijand had men dit geziener sisten nu telkens kogels langs den hond, maar als door een wonder bleef hij ongedeerd. Do hond stoorde zich aan niets; hij sjorde en sjouwde, en steeds wist hij het bloedige lichaam van zijn baas iets dichter bij de loopgraaf te brengen. Maar telkens moest hij wel stil staan, nieuwe krachten scheppendeven jankte hij den dagenden dag tegen, maar sloeg sterk zijn tanden in do uniform-jas van den be- weegloozen man, om hem weer een eindje verder to trekken. Als dan de bleeke zon aan den horizon te voorschijn steeg, was het geen smerige verloopen straathond meer; maar de zon nestralen hielden hem met gouden pulver omweven. De hond had zijn vracht nu bijna tot den rand van de loopgraaf gebracht. Hij wachtte voor het laatsten het was, nu hij weer den kop omhoog stak en zijn geblaf liet klinken, alsof het ditmaal haat en schimp was, wat hij den vijand daarginds toe-gromde. Zoo bogreop die het ook. De geweren uit de vijandelijke loopgraven had den even gezwegen, maar daar knalde weer oen salvo. Ditmaal was het raak. De hond viel' neer, bleef liggen. Maar de ka meraden van den gewonden soldaat konden dezen omlaag in hun loopgraaf trekkenhij was gered. De hond kreeg zijn graf; een krans werd daarop gelegd, alsof hij een gesneuveld sol daat was. Nog meer verhaspelde spreekwoorden. Hoe later op den avond, hoe meer slaap. Wie aan den weg timmert moet een hamer hebben. Als het kindje binnen komt, gaat de deur open. Geen koe zoo bont, of Ze kan gemolken worden. Na volbrachten arbeid is er altijd nog meer te doen. Wie hoog Veel varkens maken veel mest. Rijkdom is geen schande, en, arbeid maakt niet altijd gelukkig. Beter één kogel in de hand dan tien in den rug. Oost. West, maar thuis js het ook niet altijd be6t. Zooals het klokje thuis tikt, tikt het in den lommerd ook. Wie een hond wil slaan, moet er eerst een bobben. Keulen en Aken liggen nog ver van de Fransche grens. Hofbericht. De Prins zal Zaterdag 10 dezer, u«i tweeden dag der keuring van Roode-Kruis- kondem op het landgoed „Raaphorst", de keuring komen bijwonen. Militaire HuisvIijttenloonsteHing te Abcoude, Men schrijft ons uit Abcoude: Het comité ter bevordering der Huisvlijt onder de militairen te Abcoude, benoemd door het hoofdbestuur van den Volksbond tegen Drankmisbruik maakt bekend dat het op 14, 15 en 16 April a.s. in het Patronaats gebouw een tentoonstelling zal houden van voorwerpen door militairen in de groep Abcoude tijdens de mobilisatie vervaardigd. Een groot aantal voorwerpen op verschil lend gebied is reeds ter inzending toegezegd zoodat de tentoonstelling schitterend belooft te slagen. Voor militaire uit de omgeving bestaat gelegenheid voonverpen ter opluistering in te zenden mits die voorwerpen vóó- 10. April ten huize van mevrouw de wed. RoosVlas man worden ingeleverd. Vele medailles en geldprijzen zijn reeds toegezegd. Een landweerman doodgeschoten. Aan „De Maasbode" wordt uit Ginneton ge meld: Gistermorgen werd aan de grenswacht te Gal- der onder Ginneken èen landweerman al stoeien de doodgeschoten. Een tweetal soldaten van het 17e regiment, die op wacht stonden, waren met elkaar óan het stoeien geraakt. Zij hadden daarbij het geweer op den schouder. Ongeluk kigerwijs ging een der geweren af en werd de landweerman doodelijk in den hals gewond. De „U. 29" vergaan. BERLIJN. De onderzeeër „TJ. 29" is van zijn laatsten tocht niet teruggekeerd. Volgens een bericht van de Britsche Admiraliteit van 26 Maart is de boot met de gehéele bemanning vergaan. Dientengevolge moet de „U. 29" als verloren worden beschouwd. (Do „U. 29" was een der nieuwe Duitsche onderzeeërs die onder bevel stond van kapi tein Weddigen, vroeger commandant van de „TJ. 9".) Tusschen Maas en Moezel. BERLIJN. Uit het groote hoofdkwartier wordt gemeld over de gevechten tusschen Maas en MoezelReeds voor Paschen was het duide lijk, dat de Franschen een nieuwe groote onder neming op touw zetten, tegen dé door de Duitsche troepen bevestigde Maashoogten, de Cotes Lorraines. Hoe weinig succes een front- aanval zou hebben had de ervaring van den af- geloopen winter getoond. De nieuwe poging werd derhalve ondernomen tegen do beide vleu gels van de Duitsche strijdmacht tusschen Maas en Moezel. Hiervoor werd zooals gevangenen melden een nieuw leger gevormd. Na de eerste tastende proefnemingen en de gelijktijdig daarmede plaats hebbendé troepenverplaatsin gen achter het Fransche front, door onze vlie gers gerapporteerd, werden do inleidende infan- teriegevechten geleverd in het Bois le Prêtre en ten westen daarvan, en begon op 3 April een hevige werkzaamheid dor Fransche artillerie in hot noorden bij liet plaatsje Combres en op het zuidelijk deel van hot front tusschen Moezel en Maas. De Duitsche voorposten gingen terug, toen vijandelijke infanterie zich ontwikkelde, uit Regniéville en Fey-en-Haye op de hoofd stelling. Op Paasckmaandag begon de eigenlijke aan val der Franschen op het zuidelijk front, ten nooi'den van Toul en daarna in het Bois.le Prêtre, en tegelijk aan den noordelijken vleugel, ten zuiden van Orne, en tusschen Esparges en Combres. Eenig succes konden dë Franschen nergens behalen. Wel drongen kleine, troepjes op enkele plaatsen tot aan de Duitsche loopgra ven en zelfs tot in deze door, doch zij werden overal weder verdreven. Mjjalea.. Offlcieele Duitsche legerberlofcten, BERLIJN. Officieel wordt door het groote hoofd'kwai*tier gemeld Het door ons eergisteren bezette gehucht Driegrachten, aan den Yser, dat door den vijand met zwaar geschut en mijnwerpers in elkaar geschoten is, werd daarom gisteravond ontruimd. In de Argonnon mislukte een aanval onder het vuur van de jagers. Ten N.O. van verdun kwam een Fransche aanval slechts tot onze voorste posities. Ten O. en Z.O. van Verdun mislukten een reeks aanvallen, met buitengewoon zware ver liezen. Aan de hoogte van Combres werden twee Fransche bataljons door ons vuur vernie tigd. Bij Alzey gingen onze troepen tot den tegenaanval over en wierpen zij den vijand terug in zijn oude stellingen. Ook bij Apremont hadden de Franschen geen succes. Bij Flirey zijn de Fransche aanvallen volkomen mislukt. Tal van dooden bedekken het terrein voor ons front. Aan den zuidelijken rand van hefc, Bois Le Prêtre sloeg een onzer bataljons in een bajo net-gevecht een sterke afdeeling van het I3e Fransche regiment af. Aan den Hartmannswcilerkopf word sedert gistermiddag, ondanks den sterken sneeuw storm, hevig gevochten. Verschenen bij W. P. VAN ST0CKUM ZOON, 's-Hage HET LEVEN IN EEN naar de mededeelingen van Kapitein KLAUS HANSEN Commandant van de U32 TheodqrusNiemi ee l Overal verkrijgbaar ELCK WAT WÏL'S; ALTIJD WAT GOEDS. Uitmuntend zijn altijd: ANNIE 2 ct.; EFECTOS 2V£ et.; EIGENDOM Set.; EXCELLENT 4 ct.; HERM.'NA 5 ct.; ANTONIO 5 ct.: HILDA 6 ct.: LA VOCA 3 ct.; PAX MUNDI 10 ct. Alleen aan gemobili- Seerden worden, na ontvangst van postwissel, minstens 100 Sigaren franco toegezonden. tjjd c 1 te beginnen voor de studie voor Taal Rekereen is APRIL. Militairen betalen bet halve lesgeld* Gut6us-& 8,50 per drie maanden. Cursus Engelsch f 2,50 per drie mnd. Vraagt Studiegids No. 3, wanrin een verslag van een Kommiesexamen. J. H. VAN DER VLIET, Blauwburgwal 18, Amsterdam. iüpuS Zak-Gamera's. chassis 6kj x 9 c.M. 75 ets. 4j^ x 6 g.M. 65 ets. Ilford platen psr dozijn 6'A 9 c.M. 65 ets., 434 6 c.M, 45 ets. Dichtgevouwen zeer gemakkelijk in den zak te dragen, bepaald de dunste en ook billjjkste Camera. Uitmuntende Resultaten. Zeer gemakkelijk in behandeling, gebrniks- aanwijzing bjj ieder toestel. B. GROOTE Co., Kalverstr. 43, Amsierdam. en Cigareitenfabriek I. VAN KERCKHOF, Amst. Is (de sas-ageiraaaainnist© IbezIgSaeiTcS te velde, In de ïorten, ftrs friet ksarrsjs, a«ra boord eirasc. De militair Jg in de gelegenheid belangwekkende herinnerïngs-momenten vast te leggen. Voor liet afwerken «Ier Eöeïcers zorgen wij, aSs U daar zelf niet voor in de gelegenheid is. Denker© kamer Ss onnoodig. li stuurt uwe opnamen aan ons on krijgt ailes goed afgewerkt terug. 5: Prijslijst van Toestellen, in elk formaat en voor ledera beurs, (van af ƒ4.50) op aanvrage, tevens gaarne allo gewonschte inlichtingen. Voiledig onderricht gratis IVBNS ©O. Winkels en Verzesatl!.Ea3«eni tjevestigd te DEN HAAG NIJMEGEN AMSTERDAM GRONINGEN '124 NoorrfBïntfe 13 v. Berchenstr.1B4 Rokin 3 KI. Pelsterstraat

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4