48.000 GULDEN Laatste Berichten. Ie eens onze m Premielgenini, poteen millioen golden Weerbaarheidsloten. MUZIEK- Gemengd Nieuws. ADVERTENTIËN. Friescle Saai Friesthe Heerenbaai heeft geprobeerd blijft deze rooken. 1009 PRIMA Sigaretten HET - Amateur-Fotografie Voor het afwerken der IKaeken -a IOEj SOLID ATEN COUR aivt "Pan "V^njcieigr j. u j\ia rvi-t, x a i s. 4 C. 741, 1 paar sokkcu ongemerkt, 2 haud- doéken, waarvan gemerkt 4.G. 741: 1 liur,aren- cape (onduidelijk) gemerkt H. 320- 1 zwarte «a.k waarin een haverzak een paar sokken ge merkt 2 D-S3-142 on drio zakdoeken1 koppel en scheode met bajonet op do koppelplaat 1, wapennummer 53291 pakjo waarin 1 paar sokken, buiten model, 1 paar sokken gemerkt G 049-1331 haverzak model ongenummerd met, hoeïzaad. 'Aij die meenen in hot bovenstaande hunne eigendommen te herkennen, worden uitgenoo- digd bij het opvrngen vooral wanneer het ongemerkte» göfidéreu betreft, zooveel moge lijk nadere aanwijzingen te vermelden, zooals verpakking enz. De Luitenant-Kolonel Garnizoens commandant ie Rotterdam, J. A. VAN TOOREXBURG. Verloren voorwerpen. Op 2 Maart heb ik mijn koppel, bajonet en bajonetsoheede W. N. 2260. in den trein van 's BoschUtrecht bij bet overstappen to Gel- dermalson achtergelaten. Bij mogelijke terug vinding verzoeke l>e!eefd te willen terugbezor gen aan P. Mccuwissen, mil. 2e reg. inf. Ill bat. 4e comp. Sport. VoetbaJ-oompetle I en II R.C. Uitslag wedstrijden 0 Maart 1915. I 3»T—l/I 2—4 3/JT-1 /II 3—2 4/1—2/1 2—0 -4 'IX2/11 uitgesteld waardoor de stsnd wordt. doelp. gesn. gew. gel. verb p. v. t. gem. 4'! 9 8 1 16 31— 7 1.78 - 1/JJ 9 6 3 12 25—12 1.33 mil 8 5 3 10 27—20 1.25 4II R 3 2 3 8 24—15 1. U/l i 9 4 1 4 9 14-2-5 1.— 3/i 9 3 1 5 7 18—23 0.78 X/r 9 3 6 6 2434 0.67 2/1 9 1 7—34 0.22 W1E L.RÏ3Ü EN. Een 24 uur rit. Maandag heeft te 's-Gravenhage de eerste vergadering plaats gehad van het comité ter voorbereiding en regeling van een 24 uur rit voor wielrijders, dat zich op initiatief van den heer P. J. Adrian heeft gevormd. Naast dun heer Adrian hebben in dit comité zitting ge nomen de heeren P. T de Jong, A. Sturen- J'.erg, jhr. Bosch van Drakestein en J. v. d Bergli welke laatste tevens het secretariaat op zich heeft, genomen. (Adres Jan van Rie- "beekstraat 92, te 's Gra venkage). In beginsel werd op deze eerste vergadering het navolgende vastgesteld De rit zal plaats hebben op 24 en April a.s. en er zullen aan kunnen deelnemen lo. militairen, 2o. leden van den A. N. W. B., 3o. leden van den N. W. B. Het begin- en eindpunt van dezen rit (waar aan uitsluitend op eenpersoons rijwielen mag worden deelgenomen) is te 's-Gravenhage,. van waar 24 April 's middags te 2 uur vertrokken wordt. Het af te leggen traject is pl.m. 390 K.M. lang en is verdeeld in drie wegvakken waarvan het eerste (Den HaagArnhem) groot is 130 K.M., het tweede (ArnhemHarder wijk) 110 KM. en het derde (HarderwijkDen Haag) 150 KM. De militairen dingen uiteraard mede in uni form. Voor de overige deelnemers is wandel of toertoilet voorgeschreven. Het z.g. race-eos- iuum is verboden. Bij korte broek moeten dus kousen tot boven de knieën gedragen worden. Inschrijvingen voorzien van f 1 startgeld w-orden van af heden aangenomen door den heer P. T. de Jong, Donkerstee» 9. te Leiden. Vertrokken wordt in volgorde van inschrij ving. Een kranig stukje. Men schrijft uit Goes aan liet ,,N. v. d. D.": Hoe gevaarlijk het is brieven van en naar Bel gië te brengen, ondervond de vorige week een schipper, afkomstig van Goes. Hij had met zijn motorschip, waarmede schel pen weggebracht waren, te Willebroeck eon lig plaats gezocht, toen men ontdekte dat hij in het bezit was van twee in het Fransch gesteldo brieven, welke men hem voer to Goes verblij vende vluchtelingen had medegegeven. Hij werd gearresteerd en weggebracht en de 15-jarige knecht wachtte met een 9-jarig doch tertje van den schipper, tevergeefs op zijn terugkomst. De jongen ging op onderzoek uit en vernam van den ïiavencomraandnnt te Antwerpen, voor wïen men wel eens een vaatje oesters had niee- gebrach t, dat do schipper in do eerste paar weken niet vrijgelaten zou worden. Tevens bereikte hem de waarschuwing, dat op bet motorschip wel eens beslag zou kunnen ge legd w qrden. Hij wist zoo spoedig mogelijk van den ha.ven-commandant verlof te krijgen, do thuisreis te aanvaarden, bracht daarna den motor .aan gang en waagde geheel alleen met het kleine meisje, de reis naar Zuid-Beveland, op welke reis zij verscheidene mijnen passeer den. Gistereij kwamen zij te Waarde aan, van waar bet .meisje door baar familie werd afge haald. De dapfiere knaap bracht het motorschip be houden in de Goesehe haven terug. Diefstal. Tob 1913 woonde in Zeist een oude juffrouw, die in haar huisje aan de Slotlaan een eenzelvig leven leidde en als bemiddeld bekend stond. Toon bedoelde juffrouw in genoemd jaar over leed, vond men het reeds bevreemdend, dat in de woning zoo weinig geld aanwezig werd ge vonden. Thans zijn door de politio te Zeist aan gehouden het. echtpaar S., de broeder en een neef van S. Het moet gebleken zijn dat S. en diens vrouw, die de oude vrouw indertijd ver pleegden, zich ceu belangrijk bedrag uit de na latenschap der vrouw hebben toegeëigend, als mede dat een aantal voorwerpen spoorloos uit de woning waven verdwenen. Het viertal is ter beschikking van den offi cier van justitie gesteld. Een oplichter. Het hotel „De" Roskam" te Nijkerk kreeg dezer dagen bezoek van een heer, die zich aan den eigenaar voorstelde als „mijnheer Van Br engel, oud-burgemeester, thans ambtenaar bij liet departement van binnenlandsclie zaken." In opdracht van minister Cort van der Linden moest hij in Nijkerk en om geving quaesties en moeilijkheden oplossen, die zich onder deze tijdsomstandigheden had den opgedaan tusschen het .gemeentebestuur eenerzijds en den minister anderzijds. Do heer Van Breugel vroeg en verkreeg logies voor een onbepaald aantal dagen. Hij was een welkome gast en werd op zijn wenken bediend. Na een verblijf van bijna een week is de gezant van den minster weggegaan en seinde elders niet to komen dineeren; den vol genden dag zou hij weer de gast van „De Roskam" zijn. Den volgenden dag stond liet diner klaar, doch mijnheer liet op zich wachten en tot heden wacht de hotelier nog op hem met de rekening. Engelsohe honcl. Het gebeurde Donderdagmiddag op de Grooto Markt te Groningen en de Leenw. Ct. verteit het. Een tweetal geïnterneerden komt aange wandeld, een pijp rookend, handen in de jas zakken. Achter hen loopt als dritte im builde, voorzichtig trippelend in do modder, een hond, waarvan het ras moeilijk te definieeren is. Het beest verbeeldt zich blijkens kleur, houding en manieren een fox te zijn. De matrozen stappen in de tram, gevolgd door den hond, die zich bij den baas op het achtefbalcon neerzet, één poot vooruit: op de plaats rust. Als het tijd is weg te rijden, staakt de con ducteur het praatje met zijn collega's, begeeft zich m de tiam en wil juist afbellen, als zijn Argusoog het verboden voorwerp ontdekt. De man neemt het dier bij den nek en bij dat lichaamsdeel, wat men bij een anderen hond staart zou noenieD en zet hem op straat. Maar veel vlugger dan de conducteur heeft de houd zijn plaats hernomen. De baas glimlacht. De conducteur herhaalt de manoeuvre, met hetzelfde negatieve resultaat, waarop hij don eigenaar aanspreekt: „Die hond mot eruit". De baas glimlacht. „Yes, yes". Dat helpt ook niet. Weer wil de conducteur den hond aangrijpen, maar deze snapt de be doeling verkeerd, vindt het als spelletje heel aardig en bijt speelsch den beambte in de hand. Dat gaat te ver en de man zegt, uitnoodi- geüd den Engelschman met een verklarend hoofdgebaar: „U mot eruit met do honcl". „Noooo", zegt de baas. En nog altijd glimlachend beveelt hij den hond: „Stay outside, Johnny". De hond is een en al verbazing, kijkt met yragenden blik den man aan. Deze herhaalt nog eens: „Stay outside now". Met één sprong staat het dier buiten, ziet eerst den conducteur en dan zijn baas aan, en protesteert tegen de hondsche behandeling. De Engelschman lacht; zijn kameraad en de passa giers ook. Zelfs de conducteur voelt zich ver licht. Gezellige Wsnteravondspelsn ^Vijftien lucifers met één enkelen op te nemen. Leg op een lucifer, welken wij A zullen noemen, veertien andere B, beurtelings links en rechts van A, met de koppen naar boven, zooals op het onderste deel van de gravure wordt aangewezen. Neemt ge nu A bij een der uiteinden op, dan is bet duidelijk, dat de veertien luci fers er afvallen. Om dit te beletten, legt ge een laatsten lucifer C bovenop de luci fers B, op de plaats waar zij elkander kruisen, dus recht boven A. Nu kunt ge A opnemende lucifers B nemen een schui nen stand aan en klemmen door hun eigen gewicht den lucifer C tusschen hunne bo veneinden vast. In dezen stand kunt. ge de lucifers zoolang laten hangen, als ge verkiest, niet ongelijk aan de vouwstoelen, in den vorm van eene X, die veel als tuin stoelen of op stoombooten aangetroffen worden. Gebruik voor dit spel bij voorkeur lange keukenlucifers, hoewel Zweedsche desnoods ook gebruikt kunnen worden. Een lastige manier om eene kaars aan te steken. Het belletje klinkt en de tram verdwijnt. De hond volgt met groote sprongen, onder luid gekef, Sneeuwlawlnen. Uit Innsbruck, Tirol, wordt gemeld, dat la winen groote schade aanrichtten. Rivieren wor den opgestuwd en spoorbanen overstroomd. Op verschillende plaatsen is het verkeer gestremd. Twee lawinen in het dal van de III brachten oenige woonhuizen in groot gevaar. Do ooft bouw heeft ernstig geleden. Het Panamakanaal. Weer heeft er in de Culebra Doorsnijding een aardscbuiviug plaats gehad, die het Panamakanaal tijdelijk voor diepgaande schepen onbruikbaar maakt. Men vreest nog een aardsehuiving, maar is niettemin van oordeel dat de verkeersstremmin - niet van langen duur zal zijn. De proef bij dit plaatje is a.s volgt: Twee personen knielen tegenover elkan der met eene kaars op een blaker of kan delaar in de linkerhand. Wanneer zij nu den rechtervoet met de rechterhand optil len, moeten zij zich op de linkerknie in evenwicht houden. De eene liefhebber, wiens kaars niet brandt, moet baar aan steken aan die yan den ander. Gij ziet, dat de zaak niet ingewikkeld is, en toch kunt ge u niet begrijpen, boe dikwijls ge de proefnemers zult zien om vallen, alvorens Let aansteken gelukt is. Men moet er echter wel voor zorgen, dat men een krant op den vloer legt uit vrees voor vetvlekken, anders zoudt ge het mis schien met de vrouw des huizes te kws- krijgen,. 0p het Westelijk oorlogstooneel Fransch iegerbericht. PARIJS, 10 Maart. (Reuter.) (Com muniqué.) Dat wij belangrijke vorderingen, in Champagne hebben gemaakt, wordt na der bevestigd. In -den afgeloopen naobt werd een zeer -hevige aanval der Duitschres krachtdadig afgeslagen. Wij hebben eenig. terrein gewonnen langs den weg Perthes/-; Tahure. In Argonne hebben wij bij Fontaine- Madame onze loopgraven 80 M. vooruitge-' schoven Tusschen Four-de-Paris en Bolante deed de vijand een tegenaanval en ontnam ons; de door ons veroverde loopgraven! Wij her namen ze, waarop de vijand teii tweeden male een tegenaanval deed. Het gevecht duurt nog voort. Op Zes. Dultsche onderzeeër in den grond geboord. LONDEN. De admiraliteit deelt mede, dat de Duitsche onderzeeër ,,U. 20" in den grond js geboord door de torpedojager „Arieh". De bemanning gaf zich over, In de Karpathen. BERLIJN. De „Berliner Lokalanzeiger" meldt over den slag in de Karpathen dat, Wj heivige koude, 's nachts, dikwijls tot 15 graden onder nul heb gevecht wordt voortgezet. De Russen putten zich uit in verwoede tegenaanvallen dag en nacht om. de hun in het centrum der Karpathenlinie ontrukte Stallingen te heroveren. Deze groote mensc-henoffers zijn echter vergeefsch. De Oostemrijksch-Duiteehe troe pen zijn bewonderenswaardig in waakzaam heid, taaiheid, koelbloedigheid en moed. De Russen zullen tenslotte ook hier genoegen moeten nemen met de bereikte positiever schuivingen, zooals zij moesten doen op den linkervleugel, ten westen van den Lup- kowpas en in het Doekla-gebied, waar het evenwicht der wederzijds sterke posities sedert dagen niet meer door vruchtelooze tegenaanvallen wordt verstoord. De eergisteren in Russisch Polen onstane levendige gevechten houden nog aan. Te vergeefs pogen de Russen de door de bond- genooten gewonnen voordeelen te vereffe- tot 7,es maanden militaire gevangenisstraf en een jaar gevangenisstraf met 5 jaar ontzegging, ter zake van het te Ede in de kazerne stelen van f 6 ten nadeele van zijn kameraad, en ver- I volgens in die kazerne branstichten ten einde den diefstal te verbergen, alsmede het daarna deserteeren van zijn korps. Het Hof verminderde de straffen tot vier maanden militaire gevangenisstraf en zes maan den gevangenisstraf met vijf jaar ontzegging, terwijl 'held. voor do desertie werd verwezen naar zijn korpschef. Mishandeling. In het ziekenhuis te Vlissingen is een korpo- raai van de Marine, die door een matroos ern stig werd mishandeld, hedenmorgen overleden. Krijgsraad te 's Gravenhage. Na approbatie door het hoog militair ge rechtshof heeft de krijgsraad te 's-Gravenhage de volgende vonnissen gewezen en veroor deelde J. J. D„ milicien der vesting-artillerie we gens mishandeling tot 6 weken gevangenis straf met aftrek preventief van 31 Januari af J. H. J., milicien der infanterie, wegens dienstweigering tot 6 wegen militaire gevan- I genïsstraf met aftrek preventief van 16 Januari af ,L. H., milicien der infanterie in onderhoud bij liet regiment Jagers, wegens het met ge baren dreigen van zijn meerdere tot 3 maan den militaire detentie, met aftrek preventief van 18 Januari af; P. 0„ landweer-soldaat, wegens 2e desertie, tot 3 maanden militaire gevangenisstraf met aftrek preventief van 23 Januari af; J. H. B., milicien-korporaal der infanterie, wegens le desertie tot 6 dagen militaire dententie. Vrijgesproken werden: E. H„ milicien der infanterie, beschuldigd een daad van geweld gepleegd te hebben tegen een meerdere in rang. G. D., milicien der infanterie, beschuldigd van het plegen van ontucht. Cestoorde bruiloft. Op het stadhuis was ze voor de tweede maal in den echt verbonden en met haar nieuwen'man wandelde ze over den Dam, toen plotseling bij den Nieuwendijk, haar nieuwe huwelijksgeluk wreed werd gestoord. Het wa0 Kaar eerste man, die het aan den stok kreeg met haar tweeden echtvriend en als argument daarbijeen emmer bezigde (manlief num mer één is glazenwasscher van beroep.) Ge volg manlief nummer twee een bebloede kop, die in het gasthuis verbonden werd. 'Zieken- auto, veel politieagenten, het was in een oogenblik een heel relletje op het Damplein. Wl E -W nog deel wil nemen aan de Schrift. Cursus voor Kommies, Huipkcurmeester, Postbe- ambte, Taal!, Rekenen en Natuurkunde voor ƒ1.50 per 3 mud. Engelsch 2.50p. 3 mnd. moet zich haasten. Vraagt de Studiegids. I. H. v. tl. VLIET, Blauwburgwal 13, Amsterdam. Overal verkrijgbaar. 's Lands De Duitsche gezant. Naar Wolff uit Berlijn seint, schrijft het „Berl. Tageblatt" naar aanleiding van het verzoek van den Duitscben gezant te 's-Gravenhage om verlof Aangezien in den fcegenwoordigen tijd de gezantschapspost in Den Haag natuurlijk niet onbezet kan blijven, zal binnenkort in de voorloopige vervanging worden voorzien. Er is 6prake van den post toe te vertrou wen aan een diplomaat, die een zoo al niet leidenden, dan toch zeer gewichtigen post bekleedde en voor zeer bekwaam geldt. Voor reclame verzenden wij Franco, na ont vangst van postwissel groot r 1.55, (dit is 100 voor 15 ets.), met bijvoeging van volledige prijs couranten voor wederverkoopers. Sigarenfabriek „JAVA", Firma H. v. d. HEYDEN, (52) Hang 45, Rotterdam. .V* Weerbaarheid. Kazernebrand te Ede. Het Hoog Militair Gerechtshof deed gisteren uitspraak in de zaak tegen den sergeant, dio door den Krijgsraad te Arnhem was veroordeeld R I N T S BALT. Zelfonderricht 80 ct. "Verkrijgbaar in den boekh. of anders na toezending v. postw. v. 80 ct. aan RIÉNTS BALT Den Haag. „Ik ben geplaatst op een corresp. afd. waar ik in de eerste plaats brieven steno grafisch moet opnemen en uitwerken de schrijfmachine". (w. g.) J. S. te A. BUREAU TOT PUBLICITEIT VAN WETENSCHAPPELIJK NIEUWS SINGEL 276 - AMSTERDAM - TELEFOON Noord 10789, 10148 Afd. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN (Mr. Dr. C. F. SCH0CH, Dr. H. C. PRINSEN GEERLIGS, Curatorium: j P[(){ Df H D j boDENSTEIN. Jhr. Mr. L. H. VAN LENNEP. ding n bevn Ij 112 si lelijke A. Handelswetenschappen: dentle, Boekhouden, Handclsrckencn, I Warenkennis, de Techniek der Admlnlstr. irljvcn, Stenografie. Speciale lie, bulis< redsebe cn Russisch jnls, Handelsrecht, Handelsaardrljkskunde, Techniek der Bedrijfsreclame, Schooasclirljven, sen voor de prnctljk-dlplomn's, I, ItallonnschrSpaanscli, Deensch, Noorsch. Zwecdsch, Latijn, Qrleksch, Esperanto, Literatuurgeschiedenis. Blfzon- vlng, Psychologie, Sociologie, B. Talen: der^ leergangen voor net staatsexamen n en o. C. Exacte Wetenschappen en Techniek: Electro-Technlck, LIJnleekenen, Meten en Tcckcnen. ent. D. Alg. Ontwikkeling: LÓ!i"fdéKisSnsni.«nghcVSdc„a=nn «..co.,co ,uc >un« om zich uil te drukken), Acsthetlca, Muziek, Muziekgeschiedenis. Harmonieleer, Bijbelkennis, Gezondheidsleer en Scxueclc HyglOnc, Schrijven zonder fouten, Een goede stijl. Verbetering ven het handschrift, Vlug en goed rekenen,'Fröbelen. Slfljd, Spcllclden, Dammen, Schaken, Fotografecren. Bibliotheekwezen, Journalistiek E. Opleiding voor een acte L. O.: Fransch, Dullsch, engclsch, Wiskunde. F. Opleiding voor een acte M.O.: G. Cursussen voor de vrouw: luumknlppcn en Costuumnaalcn. Voor nadere Inlichtingen vrage men ons gratis prospectus. Bjj de eers'ïvolgemde gpoote trekking dezer loten, worden niet minder dan 6000 prijzen getrokken, waarvan de Hoofdprijs de kolossale som van bedraagt; bovendien èen groot aantal prijzen van f i O,OO0, 5000, 1000, 200i 100 enz. WeerbsiarheïdsSoten hebben geen nietera, elk lot moet beslist met een prijs uitloten. HeeBe Loten, dus HeeBe Prijzen, geene korting, do volle f 40,000 'wordt dus uitbetaald onmiddellijk na de trekking. Men is nim mer z\jn' geld' kwjjt", zooals bij de Kederlandsche Staatsloterij en andere lote rijen meestal 't geval is. Deze -solide Premieloten kan iedereen aaukoopen, want ze zijn verkrijgbaar tegen slechts 6 achtereenvolgende maandelijksche stortingen van 75 cents, zonder, verdere bijbetaling. De afbetalingen kunnen ook ineens, twee- óf drie- keer geschieden. Profiteer thans, want de voorraad wordt hoe langer hoe kleiner. Wil U deelnemen aan de Groote trekking, stuur dan nu reeds postwissel, geen zilverbons of postzegels, daar deze meestal ons kantoor niet bereiken) en hetgeen U verlangt, wordt onmiddellijk toegezonden door de NATIONALE BANK, Gedempte Oudegracht 63 Haarlem. N.B. De trekkïngsljjst wordt gratis toegezonden, terwijl houders van vroeger gekochte Weerbaarheidsloten deze Jjjst (waarop alle getrokken nummers voorkomen) na 1 Juli' kunnen bekomen voor 15 cents. s de aangenaamste SjessSgHieid 4e velde, in de Horten, Sn het Jkamrap, fa ars (boord enz. De militair is in de gelegenheid belangwekkende herïnnerings-momenten vast te leggen. zorgen wij, als U daar zelf niet voor in de gelegenheid is. Donkere Kamer is onnoodig. U stuurt uwe opnamen aan ons en krijgt alles goed afgewerkt terug. Prijslijst van Toestellen, in elk formaat en voor iedere beurs, op aanvrage, tevens gaarne alle gewenschte inlichtingen. Volledig onderricht gratis IVENS CO. Winkels en Verzendzaken gevestigd te DÉNHAAG NIJMEGEN AMSTERDAM GRONINGEN 124 Noordeinde 13 v. Berchenstr. 164 Rokin 3 KI. Pelsterstraat Gelegenheids-koop van eenige instrumentf n ;n besten staat M. J. H. KESli Ned. Patrick van Muziekinsirume. tin. TILBURG. Alom verkrijgbaar.

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1915 | | pagina 4