Mobilisatie' noms Laatste Berichten, 8 JAN. 1915 EXAMEN KOMMIES. Bivakmutsen. Geef acht! Bureau te! Feiiiiciieit van Wetenschappelijk Nieuws. VAN WOERKOM's KERSTMIS NIEUWJAAR Gemengd Nieuws. Allerlei. J. L. MULLER Zn. Het beste middel om den! tijd goed dooi te komen.] is wol hst roolien vu lira's TABAK. Kosmos Marechal Niel Firma I. F. SEOERO ZOOlf G. ED. BORST, Afdeelsng Schriftelijke Cursussen. ADVERTENTIËN. SIGrARENr. Speelkaarten F. van Oardinge Comp., EINDHOVEN. DB SoXjüATHïivcoLJjrtüLivrT van Vrijaag sass December 1914, V"a,n Zijp tocmdo ons tallooss© prachtige land schappen terwijl ook vel© photo's van beeld houwwerken op het doek werden gebracht. Tot slot toonde hij den jongons lichtbeelden uit tien oorlog ter zeo en te land, die zich natuurlijk in evenzoo groot© belangstelling moohten verheugen. De gemobilisoerden zijn den heer Van der Voort van Zijp dankbaar voor d© moeite, die hij zich voor hen gat' ©n zien hem gaarne eens terug. EEN LANDWEERMAN. Dankbetuiging. Met dezen betuig ik mijn hartelijken dank aan de militairen der 4© Compagnie 17e Bat. Landweer voor het prachtig© cadeaudat ik van ben ontvangen 'heb voor mijn aanstaande huwelijk. Ik hoop dat dit cadeau, als een blij vende herinnering, in dezen tijd van mobili satie, in mijn geheugen zal blijven. En hoop in onze verder© levensdagen, het in do grootste dankbaarheid te gebruiken. En ik hoop tevens, dat alle militairen, de lx-lof tem, die ze mij volbracht hebben, ook bij anderen 'zullen bij dragen. De ondergetoekende A. BELL. Zangvereeniging „Fort a/'d. Nekkerweg". Mil. P. Reinsma schrijft ons: Dat op de forten over 't algemeen een samen werkende geest heorsckt, blijkt weer uit boven staande. De vorige week werd hier een zang vereeniging opgericht; waartoe 40 leden toetra den. Bij allen heerscht een ernstig streven om flinke vorderingen te maken en zullen wij mis schien spoedig onder de goede leiding van onzen directeur Vink, Midden-Beemster, in de gelegenheid zijn onze vorderingen aan onze makkers op andere forten ten gelioore te bren gen. Een bestuur uit de leden is gekozen. De secretaris-penningmeester, Y. REINSMA. Wie komt eens naar Mllligen? In de Soldatencourant lezen wij dikwijls van gezellige soldatenavondjes in verschillende kan- tonnementen of forten. Het personeel van het Remonte-Depót te Milligen wordt tot dusverre schijnbaar geheel vergeten, hoewel het leven aldaar ook zeer eentonig is. Wie van de artis- ten doet ons eens lachen Namens de miliciens van het Remonts-Depót, J. H. MEIJER. Kerstgedachten. (Van L.w. serg. H. Vos.) Is 't Kerstfeest ingetreden, Dan wordt er overal gebeden. Het is de dag der dagen. De Kerstboom straalt in 't volle licht Er wordt verhaald, met 'n blij gezicht, Van 'tKind in Bethlehem geboren. De oorlogsfakkel, hel, verwoed, Vernietigt menschen, land en goed, Wiens harte zou niet krimpen? Het oorlogsspook waart grijnzend rond, Op den door bloed gedrenkten grond, Er liggen stapels lijken. - Verdrevenen, van huis en haard, Is u het „Vrede zij op aard-" Geen wanklank in d' ooren? Gij vluchttet in onafzienbare rij, Uw blik zocht in de woestenij, Uw ouders, vrouw of kmd'reru Maar werd het geloof uit uw boezem gerukt, Bij d' aanblik dat uw volk werd verdrukt, En 'b moest vluchten uit eigen landouwen, Vertrouw en geloof wat ook moge geschiên, Wat ons het noodlot ook mocht bién, Er komt een „Vrede op aarde". H. VOS. L.W. sergeant. Bourtange. Van een oud markotenster. AI hen ik klein en toch wat kregel, Dat zet ik op mijn eersten regel, Maar daarom is het toch niet zegd, Dat klein voor grooten nederlégt. Mijn yader heel klein en charmant, heeft ook gediend voor 't vaderland. Al heel jong heeft hij ons geleerd hoe men zijn koning 't meeste eert. Vreest God„ maar eert den koning, sprak hij vaak in onze woning. Sla deze woorden niet van de hand, drie broers van mij gingen ook voor 't vaderland. De een ging voor matroos, zooals hij zelf ver koos, De andere twee werden marinier, de een werd spoedig een fourier. Ik, de jongste van het huisgezin, haalde ook mijn schade in. Wij waren trotsoh op onze broers, en daarom in dezelfde koers Ging ook ik, met mijn man, hand aan hand, dienen voor 't vaderland. Menig marschje hebben wij gemaakt, nu zult gij denken dat is mis, En dat een vrouwtoch is het gewist, met de marschen, inspectie, kampeeren, mobilisatie, Moesten wij altijd mee marekeeren. Andere dagen in het garnizoen hadden wij veel te doen, WaS9chen, naaien, stoppen, merken, was ons dagelijksehe werken. Eens in de drie maanden bataljonsinspectie, dan voor den generaal, Eens op de hei met een revue, soms zagen wij onze Vorstin en Prins in tenue. Wat vond ik dat dan een eer om dat te zien voor een keer. In 't jaar 1899 is het uitgemaakt, en stonden wij bijna op straat, Maar mijn man steeds op zijn post, het heeft hem vaak moeit© gekost, Om te blijven zoo het was, want het kwam ons zoo goed van pas. Wij waschten en werkten heel gezwind, als een oprecht soldatenkind. Zoo liepen wij dan zij aan zij, heel gelukkig en blij, Met mijn vaatje op den. rug, liep ik altijd even vlug met de troepen op de hei 'Ale ik dan de kanonnen hoorde, die mijn ge dachten dan verstoorden, Dacht ik vaak, de goede God, heeft ons ge spaard nog voor dit lot, Maar mocht de tijd. toch komen, dan beste mannen zonder schroomen. Neemt dan de wapens in de hand, voor Vorstin en vaderland, En ons prinsesje nog heel klein, zal dan door God en u allen beschut zijn. Dit is dan mijn ideaal, ook voor den Prins- Gemaal. Nu zijn de mannen aan de grens, voor beschut ting van ieder mensch. Toén ik 's morgens de troepen weg zag gaan, speet liet mij 'dat ik niet meer meë kon gaan, Een gelukkig lot' werd mij beschoren, drie kin deren werden bij het regiment geboren, Ik heb er uit geleerd en uit gevonden, dat niets is zoo nauw verbonden, 'Als moeder met haar kind, en daarom beste soldaten, laat deze woorden u nooit verlaten, Lees dit van achter en van voren, van achter en begin Bemin u nu ook zoo onze Vorstin. Dat is de wensch van een oude marketenster. hij een heele boel niet bekend. Maar gij behoeft niet lang te vragen, mijn man is kok bij een keukenwagen, Hij is ook zoo klein en kregel, als ik u vertel op den eersten regel, En zullen zij ook wel weten wie hij is, Hij is geen man van staal, maar een kleine korporaal, Maar soldaat, in hart en nieren, dat doet mij en mijn kinderen en pleegkind pleizieren, Maar dit zet ik er nog even in, hij is trouw aan fijn superieuren en Vorstin, N« blijf ik thuis bij mijne kinderen, een kindje ■onder moeder ia ook onder mjjne hoede, En als God mij in 't leven laat, worden mijn beide zoons ook soldaat. Ik had wel mjjn heel© leven bij heb regiment gebleven. Lk zen du allen een moederlijken groet, maar onthoudt deze woorden good Immer moedig voorwaarts, God u helpen zal, Nimmer stilstaan, kinderen, stilstaan werkt uw val, H. BEIJER geb. LOK, oud-marketenster van het 7de regiment infan terie, 3e bataljon, le oomp., thans le bat. lo oomp. Mauritskad© 102, huis, Amsterdam. 1914. Gele Rijers en Reclame, Hoe rijmt men dit te zamen? (Van den mil. kan. Ales. Schrijvers.) Als ge eens door de straten loopt En ge ziet do winkels van verkoop Dan is het een en al Reclame Voor de deur en voor de ramen; Do een heeft dit, de and're dat Voor klein en groot voor alles wat. Maar wat ik eigenlijk wil betoogen En ge zult hot met mij wel gelooven Dat hoe men ook de zaak beziet Al dat gepronk valt in het niet Wie eigenlijk voor Reclame doof kunnen gaan, Ge ziet ze aan 't hoofd van dit gedicht reeds staanv Om u daarvan iets te vertellen, Moet go mij even vergezellen. Al zijn reeds eenige jaren versleten Go zu'lt het zeker nog wel weten: Toen er op die prachtige Renkumsche hei, U weet wel, want H. M. was er ook bij, Tien duizenden soldaten waren saamgekomen Om aan oen van de Veluwzoomen Het grootste schouwspel te mogen ziea Van ongeveer een duizend of tien. Wie nu van al die regimenten De gele rijers er niet uit herkenden? Ze staken den loef af, niet met hun uniform alleen Ook met hun wapens, want zóó blonk er ge< een. Ik zal maar niet eens rapporteeren Van haar secure excerceeren. Zo kregen dan ook allen een pluimpje op den hoed En den ouderen geloof mij, dat deed hun nog goed. H. M. was dan ook ten zeerste voldaan Zoodat ieder verheugd weer naar 't garnizoen kon gaan. Dit is maar één van de vele reclamen, Zou ik ze tellen, ze waren te zamen Veel meer dan de winkels in Arnhem bij Mij dankt als ik eens door zou schrijven Waar zou het eind voor onze Reclame blijven? Want waar men hier of elders ook ziet; Zoo'n keurcorps bestaat er gewoonweg niet! En daarom zal een ieder moeten beamen Het Korps Rijdende Artillerie geeft de beste Reclame. ALEXANDER SCHRIJVERS. Batterij 2 A. korps Rijdende Art. Vriendschappelijke vliegers-bezoeken. Twee Duitsche vliegmachines vlogen dezer dagen boven Duinkerken, de eersten sedert geruimen tijd, zoo wordt uit die stad aan de „Times" gemeld. Zij lieten echter geen bom men valen. Integendeel, zij kwamen iets vriendelijks verrichten. Een hunner liet een linnen zakje vallen, waarin zich een briefje bevond van een Duitschep generaal, die aan de Fransche militaire autoriteiten verzocht, naspóringen naar het lijk van zijn zoon te doen, die bij een gevecht in de buurt van Soissons gedood was. De andere Taube liet eveneens een brieff vallen, hetwelk een bericht bevatte van een Franscihen vlieger, die binnen de Duitsdhe linies was gevangen genomen, en al zijn Fran- sohe collega-vliegers gelukwenschte met de aanstaande Kerstdagen. Nieuwjaar In de loopgraven. Op Nieuwjaarsdag zal het feest zijn in de Fransche loopgraven, zoo lezen wij in de Fransche bladen. De minister n van oorlog heeft bevel gegeven dat onder de manschappen op dien dag ham, appelen, sinaasappelen, wijn en sigaren zullen verdeeld worden. Iedere man ontvangt een halven liter wijn en een sigaar en bovendien krijgen zij met z'n vieren een flesch champagne. Er kan dus geklonken en gedron ken worden op het succes der geallieerden. Roode Kruis-honden. De „Norddeutsche AUgemeïne Zeitung" deelt nog eenige bijzonderheden mee over de Roode Kruis-honden. De praktijk beeft ge leerd, dat in een door deze bonden afgezocht gebied geen enkele gewende meer ligt. Het is geen bijzonder ras, dat daarvoor geëisclit v.ordt. Bruikbaar zijn echter alleen de poli- tie-konden, waarvoor men vier rassen ge bruikt de Dobermann, de Duitsche her dershond, de Airedale terriers en de Rott weiler. Slechts een tot volkomen gehoor zaamheid afgerichte, door stelselmatige zorgvuldige oefening voorbereide politie hond kan gebruikt worden bij het reddings werk op het slagveld. Als'hét- dier zes maan den oud ia, begint de oefening, die voor- Ic-opig geen ander doel heeft, dan den hond te leeren zijn meester onvoorwaardelijk te gehoorzamen. Na het eerste levensjaar be gint dan de eigenlijke dressur. Het geheim daarvan heetliefde en geduld. De bond moet bet gebied, waarin bij gebracht wordt, in zeer scherphoekige, zigzag-bewegingen afzoek©-). Hun meesters die met de Roode Kruis compagnie uitrukken, zoo mogelijk vier van hen, brengen de honden aan een lijn op do bepaalde plaats en laten ze dan met eea zachte aansporing los. Slechts als het zoeken gevaarlijk is door de onmiddel lijke nabijheid van den vijand en waar dus het gebied dat afgezocht moet worder» zeer klein is, wordt de hond aan een lange lijn genomen. De meester van den hond loopt dan recht uit, daarbij de zigzaglijnen van den hond kruisend. Als de hond "een ge wende vindt, mag hij niet blaffen, zooals hij bij een misdadiger zou doen, maar hij keert zoo snel mogelijk naar zijn meester terug, die zich dan door den hond naar den gewonde laat brengen. Wilt ge- Vies maar raak, zoo lezen wij in „Onder de Streep" van het „Hdbld.", een voorbeeld van ruwen, maar toch kruimigen Vlnamschen boert van mij aanhooren? Welnu, de vorige week was ik in Antwerpen en maakte in een klein estamïnet het volgende mee. Er komen eenige Duitsche soldaten binnen en wenscben een glas bier; een der soldaten is er, die ogeveer de volgende besteling doet ,,Ik wensch een pot bier waar nog nooit een Belg uit gedronken heeft!" De kastelein gaat naar binnen en komt te rug met een zeker nuttig huismeubel (uit een nachtkastje) en zegt: „Uit dezen pot beeft nog nooit een Belg ge dronkenwilt u hem gedeeltelijk of geheel gevuld hebben2 m'neer den Duts?'; H. M. do Koningin en de oorlogsleening. H. M. de Koningin beeft de leeningwet Woensdag onderteekend. H. M. heeft aan den minister van finan ciën een inschrijvingsbiljet op de vrijwillige geldleening van den Staat der Nederlanden doen toekomen ten bedrage van millioen gulden. Een Zeppelin. Woensdagmiddag te 1 uur passeerde heb eiland Vlieland een Zeppelin, komende uit bot westen. Het luchtschip verdween in oostelijke richting. >rd- Van het Westelijk oorlogste rreln. BERLIJN. Officieel wordt door het groote Duitsche hoofdkwartier gemeld D© aanval in de duinen bij Lombaeirtszijde en zuidelijk van Bixsohoote werd door onze troepen gemakkelijk afgeslagen. Bij ltichebourg l'AVoué (ten noorden van Béthun©) werden de Engelschen gisteren weder uit hunne posities verdreven. Ondanks alle wanhopige tegen-aanvallen werden alle stollingen, die tussohen Richebourg en het kanaal van de Aisne naar La Bassée, aan do Engelschen waren ontnomen, door ons behou den en bevestigd. Sedert 20 December zijn 750 kleurlingen en Engelschen als gevangenen in onze handen gevallen, Vijf machinegeweren en vier mijnwerpers werden 'buitgemaakt. In de omstreken van het kamp van Chalons ontwikkelde de vijand een krachtige actie. Aanvallen ten noorden van Sillery en ten zuid oosten van Reims, bij Souain en Perthes wer den door ons, gedeeltelijk met groote verlie zen voor de Fransclien, afgeslagen. Van het Oostelijk oorlogsterrein. BERLIJN. In Oost- en West-Pruisen bleef de toestand onveranderd. Do strijd aan de Bzoera en de Rafka duurt voort. Op den rechteroever der Pilica was de toe stand onveranderd. LONDEN. De „Times" verneemt uit Peters- burg dat de Duitschers in de Bzoera zijn gedre ven met groote verliezen, nadat eerst was toe gelaten dat ze rivier overgingen. Een verwoed gevecht, waarin de Russen overwinnaars bleven, had plaats tusschen Rawa en Opoczno in het dal der Pilitsa. In Galicië had de vijand ernstigen tegenslag hij Podlof ïn het Dunagetzgebied. Een uitval van het garnizoen van Przemysl is opnieuw mislukt en in militaire kringen wordt de over gave der vesting spoedig verwacht. Een verrassing aan een kanaal. De_ Londensche „Daily Mail" verneemt uit Noord-Frankrijk, dat er hevig- gevochten is om de kanalen ten oosten van Nieuwpoort. De Duitschers stonden vaak urenlang tegen over de Belgen en Fransclien, terwijl slechts het water van het kanaal hen scheidde. Een vaartuig lag aan de Fransche zijde van het kanaal bij Passchendaeldaarvan werden de touwen aan den boeg losgemaakt, cLi© aan den spiegel wat ruimer gevierd toen J nu de boeg zachtjes naar buiten werd ge duwd, draaide de schuit om den spiegel en raakte zoo den anderen oever. Over het platte dek sloop nu man na man, op de kousen of möt dassen en zelfs met de petten om de schoenen gebonden om bet geluid van de voetstappen te dempen. Zij kwamen op die wijze aan de overzijde, en voordat eep geweerschot gelost werd, bewijzende dat zij ontdekt waren, vielen zij de Duitsche loopj' graven aan zij attakkeerden de verdedigers met de bajonet en wisten de Duitschers°uit de loopgraven te drijven. Eèn aantal andere aanvallers kwamen bun over de schuit en de brug te hulp en te zamen namen zij acht loopgraven en dreven de Duitschers een heel eind terug. Op ZoC. Een Fransohe onderzeeër In den grond geboord. WEENEN. De Fransche onderzeeër „Cu- ie" is door de strandbatterijen aan onze kust beschoten en in den grond geboord. Een Oostenrijksche onderzeeër deed op 21 dezer in de Straat Otranto een aanval op een Franscb eskader. Tweemalen werd, op bet vlaggeschip (van het Courbet-type) een torpedo afgeschoten, die beide doel troffen. WEENEN. Officieel wordt bevestigd, dat- de Fransche onderzeeboot „Curie" tot zinr ken gebracht en de bemanning gevangen ge nomen is. De onderzeeër No. 12, van de Oosten rijksche vloot, die in de Straat van Otranto een Fransche vloot van zestien schepen aan trof, torpedeerde tweemaal een vlaggeschip van het type-Courbet"beide schoten wa ren raak. Bij de verwarring, die hierop onder de vijandelijke vloot ontstond, de ge vaarlijke nabijheid van enkele schepen en do hooge zee, benevens het heiige weder, kon de onderzeeër over het lot van het getorpe deerde vlaggeschip geen zekerheid krijgen. De Fransche onderzeeër „Curie", welke volgens bovenstaand bericht in den grond 'geboord is, maakt deel uit van een groep van 16 booten, die van 1910'13 gebouwd zijn. De boot heeft een waterverplaat- siug van 550 ton. De snelheid boven water is 12—13', onder water 89 mijl. De „Curie" heeft 7 torpedo-lanceerbuizen. De bemanning telt 24 koppen. Öok is er in bet bericht sprake van het. torpilleeren van een slagschip van het Courbet"-type door een Oosteiirijkschen onderzeeër, hoewel niet bekend is of dit schip gezonken is. Hot „Courbet"-type is het Fransche ,dreadnought"-type. Deze slagschepen heb- j ben een waterverplaatsing van 23,500 ton I en zijn bewapend met 1230 c.M.-kanon nen en 2214 c.M.-kanonnen. De beman ning is 1085 man. De schepen der „Cour bet '-klasse, die vier schepen telt, zijn de nieuwste slagschepen der Fransche vloot. begint weer een Schriftel. Cursus voor Kommies (ex. 1915), Hulpkeurmeester, Postbeambte: Taal, Rekenen en Natuurkunde voor 1.50 per 3 mnd. Engelsch Schriftelijke leercursus voor de Engelsche-taal 26 lessen voor 2.50 per 3 maanden- Vraagt een studiegids. Aanvang 8 Ja mi. 198 5, J. H. VAN DER VLIET, Blauwburgwal 18 A'dam. N.B- Profiteert van deze belangrijke reductie. PETTENFABRiEK Nieuwendljk 33, Amsterdam. Tel. 10092. Veldgrijze petten in ieder verlangd model. Kepi's extra licht gewicht. Na ontvangst der bestelling volgt onmiddellijke verzending. (20) Bureau voor Schriftelijk Onderwijs. Gasthuisstr. 8', Kampen. (Opgericht 1 Sopt 1909). Cursussen 1 Kommies, Postbeambte, Espe ranto, Administratie, Stenografie, Vlug en goed rekenen, Schrijven zonder fouten, Algem. Ont wikkeling, enz. enz. Lesgeld voor Militairen 15 cis, per week. Vraag inlichtingen. Wanneer u bij uw leverancier van Géldersche worst, de worst ontvangt met een loodje gemerkt Anton Hu- nink, Deventer''dan verzekeren wij U, dat die worst van prima Gelderse!) e varkens bereid is en door vakmannen gemaakt is, terwijl wij ons verant woordelijk stellen voor de qualiteit. Anton Hunink, Deventer, Hoflt Overal verkrijgbaar. Volledige schriftelijke opleiding voor het gewone eerstvolgend-examen. Salaris 600—1470. Deelnemen kunnen zjj, die de lagere sohool hebben doorloopen. Alvorens als leerling tot eenen cursus to© te tfeden, eische men een lijst van geslaagden met naam en volledig adres. Geïllustreerd prospectus op aanvrage gratis en franco bij den directeur. Alleen in 1914 leverde onze cursus honderd geslaagden. (12) M. v. f.1. BROEK, Groningen, Postbus 70. Sigaren - - de beste - - van 3 tot SO cent per stuk. CSafSo veranciersm FABRIEK VAN Militaire Hoofdtooisela, Lederwerken, Passeraenterieën en Borduurwerken. BREDA. De echte „ENGELSCHE" zitten beter dan de eigen- gemaakte. 1.75, met zijde gevoerd F 2.50. Franco na ontvangst van postwissel, alleen vermelden gewone of groote maat Vlamingstr. 23-25-27, den Haag. al. F®. MOL» Markt42, Breda. Stoomfabriek van Mllttalpe Hoofdtooisels. Passenienteriën en Borduurwerken. Galonweverij a la Jacquard. Specialiteit in Militaire Petten tegen concurreerende prijzen. Groningen. Volledige schriftelijke opleiding voor de examens Gezel en Meester in het timmeren, Speciale on derwijsinrichting voor a. s. Bouwkundigen. Prospectus gratis verkrijgbaar. Technisch leider G. v. d. BROEK, Friesche Straatweg 39a. Maar, klonk 't démobliseer bevel, 'tZou zijn een vreugdebron. Een vreugdefeest voor thuis en mij, Een feest voor heel het land: Dat 't spoedig alom vrede zij, God spare Nederland. Singel 276 - Amsterdam - Tel. N. 10789, 10148. CURATORIUM: Mr. Dr. C. F. SCHOCH. Dr. H. G. PRINSEN GEERLIGS. Prof. Dr. H. D. J. BODENSTEIN. Jhr. SVJr, L. H. VAN LENNEP. Maandag 4 Januari a.s. beginnen onze nieuwe Schriftelijke j Cursussen. Grondige opleiding voor de Practijk, ook Staatsexamen. Diploma's en de j meeste Acten L. 0. en M. 0. Cursussen in 14 verschillende Talen, alle Handelsweten- schappen, exacte Wetenschappen en Techniek, Algemeens Ontwikkeling, enz. liraagt het gratis-Prospectus. Wij' verzenden als proef 100 prima 2J4 Ct. knakjes, 100 uitstekende Borneo's, 100 PanateUa's 3 ct. Sigaar) k 4.60 franco onder rembours.. Wederverkoopers rabat. Sigarenfabriek „Java" Nijmegen. Zie advert. Sold. Courant 11 dezer: Veel bestellingen kwamen fn« heel veel familieleden van Militairen zien wij in onze gedachte 1 Januari hèel blij met het ontvangen 24-regelig Nieuwjaarsgedicht, waarvan do laatste zes regels hierboven afge drukt zijn. Allen die de kaart in bezit hebben verzoeken wij beleefd die aan anderen te willen laten zien en hun te zeggen, dat na inzending van 8 cent voor iedere kaart, welke men verlangt, in postwissel of postzegels aan A. M. TER WAL, te Zelhem bij Doetinchem, de kaarten franco toe gezonden worden. DE RECORD SIGAREN La^ta) HUISHOUD JAM EN APPELSIROOP zijn smakelijk en veel goedkooper dan boter. Fabriek. ALTENA bij Nijmegen. ^UlUSPDTTg) verkrijgbaar b'j meer dam sigarenwinkeliers Fabrikaat F.vaH GARDIMGE&C^ EIMGHÓVEN HOLLAND mm ,.v,„ j 11 Bij gelegenheid van en stellen Wij beschikbaar voor soldaten, die wij zoolang de voorraad strekt gratis toezenden op aanvragen van Canlines vaste of tijdelijke, en co. mité's zich ten doel stel lende „onze jongens" aan gename afleiding te bezor gen. De kaarten moeten gra tis in bruikleen worden afge staan aan soldaten. Opgave voor hoeveel man kaarten worden verlangd is vereischte. Firma

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1914 | | pagina 4