TES i Co. MOBILISATIE-PAKKETTEN. Laatste Berichten. ibilisalie-Cantine-Pakketten, Een triomf der Techniek. W0ERKOi¥l5s 4 DJEï SOLDATENCOURANT van Woenaaag: au Heptemiber i9i4. Correspondenti e S p o r t. Gemengd Nieuws. Allerlei. O O O 0 ADVERTENTIES Leerboek voor de Politie Soldaten wapent U! W SOLDATEN FIJNE en VERDUURZAAMDE VLEESCHWAREN. W. J. VAN HEYNSBERGEN, W. P. LOOIV1ANS, Officiers-Harnachementen. I Scherm-en Sportartikelen. A. VAN HATTEM JR^N. SCHIESSER's Geknoopt-Tricot H. SIEBERS, Amsterdam. De bekende tabaksoorten van de firma F. DE WIT Comp. te Enkhuizen, zijn te Den Heider verkrijgbaar aan onderstaande adressen: J. de Graaf, Zuidstraat 84. Geert Bakker, Binnenhaven 6. Jac. Verfaille, Spoorstraat. Wed. P. B. SViannie, Kanaaiweg 88. Wed. J. van der SVÏeulen, Keizersstraat 107. A. van Pelt, Keizersstraat. P. F\ VAM ROOY, Breda. j Het pakket van 3.bevat: Het pakket van 5bevat: W. HOOGENSTRAATEN Go. 'VERDUN. De kringvesting van Verdun. De Duitschers zien geen kans om ten noorden van Parijs in Frankrijk verder door te dringen, reed6 dicht bij de Fransche hoofdstad zijn ze door de Fransche troepen teruggedrongen van de Marne naar de 'Aisne. Nu zullen zij waarschijnlijk probee- ren met meer kracht van de Fransche oost grens het land binnen te komen en zoo Parijs te bereiken. Dat was oorspronkelijk niet het plan der Duitschers, want zij wis ten maar al te goed, dat daar een sterke forten-linie ligt met eenige sterke vestin gen. De sterkste der vestingen is wel Ver dun, dat door een kring van zeer zware forten wordt omgeven. Daartegen wenden de Duitsohers nu de kracht hunner vuur monden, en in de laatste dagen schijnen ze eenigszins vooruitgekomen te zijn. Doch het vechten zal hier wel heviger worden en daarom oordeelden we 't niet overbodig een3 een kaartje .van Verdun en zijn om trek te géven. Refrein. Hoppen, jij maakt wel veel geraas, Hoppen, in 't schieten ben jij ons de baas, Hoppen, 't zijn maar moppen Want als er een prijsje is Dan hebt jij 't gewis. Hoppen, wees daarom maar tervree. Hoppen, en zing ons liedje mee, Hoppen, als wij naar huis toe gaan, Dan bljjf jij steeds In ons geheugen bestaan I Breda. A. OATS Snz, Op voor ons Nederland. (Van den mil. huzaar Joh. Lesterhuis.) Holland ging zich voorbereiden, Om, zoo dat moest, tegen een vjjand te strijden, Een ieder nam afscheid van vrouw en van kind, Van vader en moeder en velen een vriend. Zoo had men dan ook al spoedig vernomen Den eereten Augustus onder de wapens te komen, Men haastte zich vlug en niet gemankeerd, In 3 dagen was hier gemobiliseerd. Thans in de wereld, 't is zeker een schand' Is menig land in woede ontbrand, Oorlogvoeren is thans aan het woord. Het Vredesideaal is wreed verstoord. De wereldwet wordt overtreden, Bommen werpt men naar heneden, In België en in Frankrijk Daar vielen er veel, Is dat nu het vechten in de nieuwe eeuw? In ons klein land' heerscht nog de volle vrede, Dat het zoo blijve, dat is onze bede, Holland handhaaft zijn neutraliteit, Toch is een ieder voor 't vechten bereid. Als men het waagde over onze grenzen te komen, Veohten we als leeuwen en zonder schromen, En 't Hollandsche bloed, al ware 't een kruis, Zou vloeien bij stroomen Voor 't Oranjebuis. Daarom bp broeders, trek' dan op ten strijde, Laten we aan 't land onze krachten blijven wijden. Houdt stand tot 't einde, wat ook komen moog' Steekt voor onze Vrouwe fier 't hoofd omhoog. 1 Denkt aan den Ouden Roem onzer vaderen Sneller stroomt dan het bloed door de ad'ren Handhaaft de palm, die door hen werd p geplant. Staat schouder aan schouder voor ons vaderland. JOH. LESTERHT7IS., huzaar 3e veld-depot. Marsehlled van het 43e Bataljon Landweer (door W. Nielsen, landweersergeant.) 1. Toen ieder landweerplichtige Zijn huis of hof verliet, Toen was er bij de huisgenooten. Veel droefheid en verdriet. Doch weg met alle zorgen Geen vrees voor bangen tijd Wij geven graag ons leven Voor Neerland'a Onafhankelijkheid. Refrein: Rataplan, Rataplan, Rataplan, Rataplan Rataplan plan plan plan plan Gaan wij ten strijde, dan zijn wij blijde Te strijden voor Oranje en Koningin, tra la la la. God zal haar sparen, nog vele jaren Wilhelmien, ons geliefde Koningin. 2. Wij zijn alle ronde jongens En houden van de pret. Wij maken veel bokkesprongen En toch zijn wij steeds net. Gaan we 's morgens tirailleeren Op d' een of andre hei, Of valt er lijn te trekken Dan zijn w' er dadelijk bij. Refrein: 3. En gaan wij nu march eer en Op de trommel in den pas, Zingen wij de oude liedjes Zooals dat vroeger was. Uit opgeruimde borsten Zingen allen mee in 't koor: Lang zullen we zel'f leven En onze grootmajoor. Refrein: 4. ,Wij hopen dat ons Vaderland Van oorlog blijv' bevrijd. Doch mocht het anders wezen, Dan zijn wij steeds bereid (Te waken en te sneven; Niemand brengt ons in 't nauw Wij zweren trouw aan 't vaandel, Blijf ffapp'ren rood, wit, blauw, Refrein; iff. NIELSEN, De boteekenls van de L. W. (Van den landweerman P. S. uit Monster.) Lieve I Weet gij de beteekenis Van L. W. op mijne kraag? Laat ik u er dan op Wijzen, ''tis: Leve Wilkelmina uit Den Haag. Laat u op geen Weg van dwaling Brengen, dat het ,,Lui Wammes" bedoelt, Waarom bet Leger en zijn Waarde Zich Laag en Wee gekrenkt gevoeld. Liever Ware het ons zeker, Die als LandWeer dienen 't land, Te Leggen toch de Wapens neder, Wijl 't veilig waB Langs Weg en strand. Trokken wij weer naar 't Lief Wijfje, Die wil na 't Lange Wachten ons weer zien; Al blijven wij ook voor de LandWeer, Onder de Leuze voor Wilhelmien-. Lang zullen Wij den tijd gedenken Dat Langs Wegen en langs strand, Wij Lagen met de Wapens vaardig, Ter wille van den oorlogsbrand. Leve Wakkere Landweermannen, Leef en Werk, wees blij van zin, Dat heel het Land ons moet Waardeeren, Laat ons Waken voor land en Koningin." P. S. B. J., mil. 1. II -12 R. I. Overeenkomstig het bepaalde in de door u bedoelde regeling is in nw zaak reeds de juiste beslissing gevallen. Red. W. N., landweersergeant. Uw marsoblied krijgt gaarne een plaats in onze courant. De nog in bewerking zijnde muziek behoeft u ons echter niet op te zenden. Red. P. S., Warmond. Uw eene gedicht zullen wij met genoegen opnemen, 't „Afscheidslied." is er minder geschikt voor en plaats voor zóó veel is er niet. Anderen moeten ook aan de beurt komen, kameraad! Red. L. Just de la Passières. Geef dadelyk uw adres op; M. v. Eijk, Utrecht. C. W. P. Tilburg. Wij kunnen niet het een regiment laten huldigen ten koste van het an dere. Alle regimenten zijn goed en uit brave, dappere kerels samengesteld. Met uw stukje zou een ten onrechte bestaande reputatie slechts onderstreept worden. Daartoe leenen we ons niet. Red. J. B. L. Kampen. Begin met officieel die vergoeding te vragen. Natuurlijk altijd eerst met uw onmiddelijken chef er over spreken. Goed succes! Red. O. Sch. Kapellebrug. Je hebt wel gemerkt hoe moeilijk dichten is, wat? We zullen hiervan maar persoonlijk kennis van nemen. Een vol gende proeve is misschien af "te drukken. Red. E. de V. Vlieland. Een volgenden keer beter en vooral korter I Red. Adresopgave gevraagd van den milicien Ke- der J. H., ingedeeld bij het 2e of 3e Reg. In fanterie door den milicien sergeant v. d Linden G. L., 3e Reg. Inf. 3e Bat. 4 Comp., Veldleger 3e divisie. M i 1 i c i e n E. J. 0., Tilburg. Datzelfde gedicht beeft reeds vertaald naar den oor- spronkelijken Franschen tekst, in ons blad ge staan. Probeer het zelf eens. Red. J. de Haan, korporaal-zeemilicien-kust wachter, mil. kustwaebtpost 22, bij Zand- voort, vraagt de adressen van de soldaten J. B. Uges Jr., mil.-telegrafist, korps genie troepen en G. C. Gulbrandsen, hospitaal soldaat. J. H. B. R., Kampen. Adres is Wete ringschans 29, Amsterdam. Red. De Stroozak. Korporaal A. H. v. R., van het 4e R. H. zendt een huldebetuiging aan sergeant 0ver duin voor zijn gedicht aan den stroozak ge wijd en opgenomen in „Do Soldatencourant" No. 14. voor de helft door de ontvangende vereeniging bestemd worden voor bet Plaatselijk Steun comité in de gemeente, waar die vereeniging gevestigd is. Geldt het eene plaatselijke ont moeting, dan kan het geheele bedrag daarvoor bestemd worden. Vereenigingen, die dit wen- schen, wordt verzocht daarvan bij inzending van bet bedrag mededeeling te doen. Ook kan men bij extra giften e.d. aan het fonds een dergelijke bestemming aanwijzen. AJax—Blauw Wit ft—2. Onder een tamelijk aantal toeschouwers ving Zondag deze wedstrijd in de Watergraafsmeer onder leiding van den heer v. d. Lee om over 2 aan. Ajax verschijnt met een gebroken elf tal, maar ook Blauw Wit is niet geheel com pleet. Ajas trapt af en dadelijk laten de jonge Ajaciden een flink en vurig spel zien. De mid denlinie van Blauw Wit weet echter het spel te verplaatsen. Het Bpel gaat nu vrijwel gelijk op, maar geen van beide vereenigingen weet het tot doelpunten te brengen, zoodat met blanco stand wordt gedraaid. Na de rust is het vrijwel weer hetzelfde spelletje met Blauw Wit eenigszins in de meer derheid. Dit zit kans tweemaal het net der Ajaciden te doorboren. In den stand komt geen verandering meer. Ajax doet nog even een poging om een tegempunt te maken, wat haar echter niet gelukt. Volharding Rap CombinatieH. F. C* (Haarlem) 06. Zondagmiddag werd in het Stadion te Am sterdam een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de jongste Amsterdamsche vereeniging: de Vol harding R.A.P. combinatie en de H. F. C. uit Haarlem. De Haarlemmers, dié verschil lende eerste klasse krachten in hun gelederen tellen, waren overwegend sterker en scoorden met regelmatige tussohenpoozen zesmaal, in iedere speelhelft drie keer. Er was vrij veel belangstelling voor dezen wedstrijd. VOETBAL. N. V. B.-Fonds 1914. Het secretariaat van den N. V. B. verzond de volgende mededeeling aan de clubs: In vervolg op de vorige circulaire betreffende het N. V. B.-fonds 1914 kan hot volgende worden medegedeeld: Het bestuur van den N. V. B. heeft be sloten, de gelegenheid te openen voor hen, die dat verlangen, hunne stortingen gedeeltelijk ten goede te doen komen aan door hen aan te wijzen Plaatselijke Steuncomités. Het percentage van de ontvangsten aan entrees, dat volgens het competitiereglement Uil ia tos feed a gestat «ta Efirtoa, Verbetering. Een betreurenswaardige drukfout is in het opschrift van het gedicht van dr. Willem Zuidema in ons. no. 18 te verbeterenin plaats van „Feest in de benting" zullen onze lezers daar natuurlijk wel willen lezenEerst in de benting". Dé crisis en de huiseigenaars. Het bestuur der Vereeniging van Huis- en Grondeigenaars „Het Eigendomsrecht" alhier deelt in zijn orgaan mede: „Het nauwkeurig onderzoek, dat het be stuur heeft ingesteld, geeft aan dat volgens voor de hand weg genomen gegevens van 1000 huiseigenaars in de eerste week van Augustus reeds 100,000 aan huren onbetaald is ge bleven, welk bedrag een maand later, van die zelfde huiseigenaars, reeds tot een en een kwart, tón is gestegen. Waren de achterstallige kwartaalhuren in dien tijd met 50 afge nomen, de maandhuurschuld was met 12$ en de weekschuld met 75 toegenomen. „Deze cijfers zeggen genoeg. Als men tooh bedenkt, dat bet aantal huiseigenaars hier ter stede ruim 7000 bedraagt, en het achterstallige bedrag van 1£ ton nog maar 1000 eigenaars geldt, dan komt men door vermenigvuldiging tot een som aan onbetaalde huurpenningen, die bij vergelijking met hot bedrag van het Amsterdamsche Steuncomité of met het krediet ad een millioen, dat de Gemeente aan zijn industrieele burgers wil geven, lang niet van beteekenis is ontbloot." Moordaanslag. Donderdag j.l. was de 27-jarige landweerman G. Hendriks, wonende Hoefkade te 's-Hage, thans in dienst te Soheveningen, met veiuof naar Rotterdam gekomen. Hij had daar ver keering gehad met de 23-jarige C. M. van Suy- Mcom, wonende Hdldegardestraat 35. Dit meisje ging hij afhalen aan den winkel waar zij als winkeljuffrouw in dienst was en bracht haar omstreeks 12 uur in do Hildegar- dastraat thuis. Het meisje was reeds naar boven gegaan toen hij haar terugriep. Terwijl zij naar he neden kwam, richtte hij a bout portant revolverschot op haar en trof haar in het ge laat. Dadelijk daarop richtte hij de revolver op zich zelf en schoot zich door den slaap van het hoofd, zoodat hij bewusteloos neerstortte. Beiden werden naar het nabijgelegen zieken huis aan den Bergweg gebracht waar Hendriks spoedig overleed. De toestand van heb meisje is, hoewel vrij ernstig, bevredigend. (Rott.) De Engelsche gesneuvelden. Door de autoriteiten zijn maatregelen ge troffen dat do lijken der Engelsche opvaren den van de in den grond geboorde oorlogs schepen in gemeenschappelijke graven zullen worden ter aarde besteld in de zeeduinen. Voor het kustvak tusschen Egmond ei IJmui4o9 gaj i£ gas&iciiH en, gooj feel kustvak tusschen Katwijk eü IJmuiden nabij Zandvoort geschieden. De in IJmuiden aangebrachte lijken worden op de algemeene begraafplaats aldaar begra ven. Fotografische opnamen zullen worden ge daan, ten einde later de identiteit te kunnen vaststellen. Ontvluchte krijgsgevangenen. Te Winschoten arriveerden Zaterdagavond drie Belgische soldaten in burgerkleeding, die in Duitsohland krijgsgevangen waren en var daar ontvluchtten. Engolsohen op weg naar huls. Onze correspondent to Oldenzaal schrijft ons Donderdagavond ruim zeven uur arriveerde te Oldenzaal uit Berlijn een extra-trein met 260 Engelsche dames en kinderen, die sinds 1 Augustas te Berlijn waren opgehouden. Al len waren bij aankomst zeer enthousiast. De Uranium Steamshop Cy. bood allen broodjes aan en verraste haar met bloemen. Te oirca acht uur vertrok het gezelschap naar Hoek van Holland, om door genoemde Maatschappij naar Engeland te worden overgebracht.. Do geneesmiddelenmarkt. Merkwaardig is de buitengewone stijging in de prijzen der geneesmiddelen in Engeland. Het schijnt, dat de voorraden slechte voor een klein gedeelte binnenslands worden bereid. Nu tracht de nijverheid aan de behoefte te vol doen, maar het kost natuurlijk tijd, voordat zij zich geheel daarop kan hebben ingericht. Acetylsalicvlzuur kost vijf maal zooveel als vroeger phenol, cocaine, citroenzuur, litkium- zouten, phenacetine, saccharine, bromiden zijn in prijs ten minste verdubbeld, ckloralhydraat verdrievoudigd, thymol is niet te verkrijgen; kwikzouten zijn niet veel duurder geworden en levertraan in het geheel niet. Daarentegen heeft de afsluiting der Russische zeeën de Spaansche vliegen en het moederkoorn zeld zaam gemaakt. Onder de duurder geworden stoffen worden nog genoemd melksuiker, san- tonine, kampher, senna, kamillen en... Engelsch zout, (Hospital.) Do Komoet. De komeet van Delavan neemt nu sterk in helderheid toe, maar beweegt zich ook snel naar de zon. Ze blijft nog eenigen tijd goed zichtbaar, meldt bet N. v. d. D. Zaterdagavond stond zij in 't verlengde van de sterren Delta-Gamma van den Grooten Beer, dus nog onder bet vierkant vain den Wagen. Terwijl op 20 Sept. de helderheid van den kop op de grootte van 4.2 geschat kon worden, is ze nu reeds 3.0 of 3.1, hel derder dan de ster Psi van den Grooten Beer, waarboven zij staat. Ook de staart wordt iets helderder. Ze is nog vrij reoht, maar in den kijker wordt het duidelijker dat de noordzijde het scherpst en het helderst is. 21 zetten Een langwerpig vierkant als bovenstaand is verdeeld in 6 vakken. Het boven-midden- vlak is leeg. In ieder der andere vakken staat een schijfje carton (of een muntstuk). De schijfjes rechts zijn gemerkt B (boven) en O (onder). Men schuift de schijfjes van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar onder en van onder naar boven. Breng B op de plaats thans door O bezet, en O op de plaats thans door B ingenomen. Dit kan geschieden in 21 zetten. Majoor Verhulst en kapitein Relmers Majoor Verhulat en kapitein Rei- m e r s zijn uit hun gevangenschap in Al banië te Den Haag aangekomen en hebben hij den minister van oorlog een bezoek ge bracht. TOKIO. De Japanners hebben Zondag de Duitschers aangevallen op vijf mijl af stands van Tsingtau. Drie Duitsche schepen hebben de Japan- schen rechtervleugel beschoten, totdat aero planes een diversie bewerkstelligden. De Keizer in Oost-Pruisen. LONDEN. De i,Times" verneemt uit Pe- trograd, dat het vrijwel zeker is, dat de Keizer zich in Oost-Pruisen bevindt. Hier (bedoeld zal wel #ijn aan de Oostelijke grenzen in het algemeen) zijn thans 22 legercorpsen bijeengetrokken, tegen 18 op het Fransch-Belgische oorlogstooneel. UIT DE STAATSCOURANT. Eervol ontslagen uit den militairen dienst kapitein D. H. Pee re boom Voller van den artilleriestaf, werkzaam bij de Academie, en hij benoemd tot bedrijfschef bij de artille rie inrichtingen. Benoemd en aangesteld tot officier van ge zondheid 2e klasse de arts S. E. van Ma nen. Bevorderd tot officier-machinist le klasse die der 2e A. R i s s e e u w. Voor Militairen, die in politiedienst wenschen te treden, wordt als studiemateriaal aanbevolen het DOOR P. STAPEL en J. J. A. M. DE KONING, Commissarissen van Politie te Hoorn en Hilversum 3e druk, twee gebonden deelen: pry's 3.30 fr. p.p. Men bestelle by ROUMA Co., Amsterdam. Verloren op de Mierlosche Heide by gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin eeD: grijs- zeemleeren beursje inhoudende een Rozen krans zilvergetettingt en Medailles. Tegen be looning terug te bezorgen: Veestraat A 51, Helmond. met een goede kennis van de Ned. Taal en van Rekenen. Dat komt U straks te pas, wanneer ge weer terugkomt in ->tburgerlyke leven. Ge zyt volkomen geholpen met „Prac- tisch Taalonderwijs. een boek van 368 bl. Pry's 1.50, geb. 1.85 en met Practisch Rekenonderwijs, 320 bl. Prys/1.50, geb. 1.85. Beide boeken studeeren zeer prettig en geven alle hulp en inlichtingon. Verkrijgbaar na ontvangst van 't bedrag by den Uitgever E. J. BOSCH Jbz. te Nijverdal. Besteedt den dieren tyd By dagen en by nachten, ,Terwyl gy in Uw krachten En onversleten hlyft. Wilt ge weten hoe ge nu uw dieren tyd nuttig kunt besteden, vraag dan Do Studiegids gratis aan, bevattende de namen van tal van geslaagden J. H. VAN DER VLIET, Blauwburgwal 18 AMSTERDAM. Een geheim om Paling en Baars!!! iker en reusachtig met den Hengel te kunnen vangen deelt ERVEN PERNIS, Spijkenisse, gratis mede aan elk die proef neemt met 100 stuks hunner eanig fijn rookende reclame-Sigaren ƒ2.—ƒ2.50 of 3.fr. na ontv. v. b. bedrag. HOFLEVERANCIERS. ROTTERDAM. 't BESTE MERK!!! Leveranciers v. h. Depart, v. Oorlog. Koninklijke Fabriek van Militaire Passementerieën, Gouden en Zilveren Borduurwerk, Galonweverij. Raamstraat 53 - Den Haag. relefoon Intorcomm. 857. inhoud 20 stuks gezelschapsspelen voor 10 gulden, waarmede zich honderden kun nen vermaken. Dam-, Schaak, Domino, Halma, enz. enz. franco tegen rembours. Ook pakketten a 4 en li gulden verkrijgbaar. W. J. HESSELS, Zeevischmarkt 13, Rotterdam. Telefoon 5877. Magazyn van Reisartikelen, Lederwaren, Toiletartikelen, Gezelschapsspelen in de grootste verscheidenheid. BREDA. Tel. 517. Rijksleverancler CAKESFABRIEK „DE KORENAAR" Telefoon No. 222 ROTTERDAM Voorhaven 58-60-63 Scheepsbeschuit - Leger- beschuit - Padvinder-Cakes - Dog-Cakes en Hoendervoeder. DIANA AVH I Gedeponeerd Merk I verliest bij het gebruik en in de wasch nooit het oor spronkelijk model, kleeft niet aan de huid, is buitengewoon sterk doordat ieder maasje op zich zelf is geknoopt, Elegant en helder, gezond en fraai en alleen echt met het rood ingenaaid wettig gedeponeerd Handelsmerk. In Winter-kwaliteiten verkrijgbaar in de fijnere Magazijnen van Damea- en Heeren- Ondergoederen. BIJZONDER GESCHIKT VOOR H.H. MILITAIREN. HUISHOUD JAM EN APPELSIROOP zijn smakelijk en veel goedkooper dan boter. F*at»rIeR ALTENA bij Nijmegen. <JL ]Po iW&OlL, Markt42, Breda. Stoomfabriek van Militaire Hooldtooisels. Passementeriëti en Borduurwerken. Galonweverij la Jacquard. Specialiteit in Militaire Petten tegen eoncurreerende prijzen. GINNEKENSTRAAT 149. Tel. 276. Specialiteit in iVLiSitaire Lederwerken. '"V 'V*' Gedurende den Mobilisatie-tijd leveren wij direct uit onze Magazijnen aan H.H. Militairen, franco door het geheele rijk MOBILISATIE-PAKKETTEN tegen toezending van postwissel van vijf «lilden of van drie gulden. 2 halve literblikken Erwtensoep. 1 half kiloblik Hutspot met Vieesch. 1 kwart kiloblik Kalfsfricadel. 1 achtste kiloblik Rundergehakt. 1 blikje Sardines. 1 Openmaakmesje. 2 kwart literblikken Schildpadsoep, 1 half literblik Erwtensoep. 1 half kiloblik Hutspot met Vieesch. 1 kwart literblik Doperwten No. 2. 1 blik Plumpudding. 1 kwart kiloblik Getruffeerd Kalfsgehakt. 1 achtste kiloblik Rundergehakt. 1 blikje Sardines. 1 Openmaakmesje. Bij Uwe bestelling gelieve U op den postwissel behalve Uw adres ook te vermelden het j adres van Uw gewonen Comestlblen-handelaar. Hofleveranciers Leiden.

De Soldatencourant. Orgaan voor Leger en Vloot | 1914 | | pagina 4