Vaderdag-geschenken Ifoor al Uw verzekeringen W. De Wilde PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK Mina van G. IngeLs. Kampioen bij de vaarzen Adèle 19, eig. K. Tollenaar; re- serve-kampioen Olga 3, eig. G. Cuele- naere. De verdere uitslag in de verschil lende rubrieken was: Oudere vaarzen: la. Mina, eig. A. Ver- aert; lb. Witzij 3, eig. G. Cuelenaere; lc. Annie, eig. A. Veraert; ld. Corrie, eig. A. de Dobbelaere; 2a. Paula, eig. G. Cuelenaere; 2b. Jenny 3, eig. G. Cuele naere; 2c. Truus, eig. A. de Dobbelaere; 2d. Bea, eig. A. Veraert. Jongere vaarzen, 18 mnd.: la. Olga 3, eig. G. Cuelenaere; lb. Harmke 4, eig. K. Tollenaar; lc. Mirza's Bonte 3, eig. G. Cuelenaere; 2a. Tanneke, eig. J. v. d. Slikke; 2b. Mollie 3, eig. G. Cuelenaere; 2c. Mia 2, eig. F. Haak; 2d. Maartje 16, eig. F. Haak. Jonge vaarzen, 1-jarige: la. Adèle 19, eig. K. Tollenaar; lb. Adèle 20, eig. K. Tollenaar; lc. Dina 25, eig. G. Ingels; ld. Dina 26, eig. G. Ingels. Ie kalfskoeien: la. Celina. eig. G. In gels; 2a. Rika 26, eig. Th. Boerjan; 2b. Rika 4, eig. G. Cuelenaere; 2c. Jennie 4, eig. G. Cuelenaere. Ie kalfskoeien 1963: la. Olga 3, eig. G. Cuelenaere; lb. Rika 3, eig. G. Cuele naere; lc. Elza, eig. A. de Dobbelaere; 2a. Rika 25, eig. Th. Boerjan; 2b. Griet je, eig. F. Haak; 2c. Aagje 16, eig. K. Tollenaar; 2d. Mina, eig. Th. de Boe- vere. 2e kalfskoeien: la. Dora, eig. A. de Dobbelaere; lb. Sonja, eig. G. Cuele naere; lc. Rika 24, eig. Th. Boerjan; 2a. Janke 11, eig. G. Cuelenaere; 2b. Fol- kertje 13, eig. G. Cuelenaere; 2c. Mina, eig. F. Haak. 3e kalfskoeien: la. Bona's Liza, eig. K. Tollenaar; lb. Mollle, eig. G. Cuele naere; lc. Aagje 8, eig. K. Tollenaar; 2a. Anna 26, eig. G. Ingels. 4e kalfskoeien: la. Olga, eig. G. Cuele naere; lb. Dina 15, eig. G. Ingels; lc. Nellie, eig. A .de Dobbelaere; ld. Adèle 14, eig. K. Tollenaar; le. Mirza's Bonte, eig. G. Cuelenaere; If. Rika 2, eig. G. Cuelenaere; lg. Bonte, eig. Gebr. Haak; 2a. Tosca 8, eig. Th. de Boevere; 2b. Ma rie, eig. Th. de Boevere; 2c. Maartje, eig. F. Haak. Oudere koeien: la. Dina 11, eig. G. Ingels; lb. Mina, eig. G. Ingels; lc. Jennie, eig. G. Cuelenaere; ld. Trienke 7, eig. G. Ingels; le. Harmke, eig. K. Tollenaar; 2a. Rika 15, eig. Th. Boerjan; 2b. Grietje, eig. G. Cuelenaere. Bij de groepen 3 koelen van 1 eige naar was de uitslag: la. G. Ingels; lb. G. Cuelenaere; lc. K. Tollenaar; 4. G. Cuelenaere; 5. A. de Dobbelaere; 6. Th. Boerjan; 6. G. Cuele naere. Groepen 3 vaarzen van 1 eigenaar: 1. K. Tollenaar; 2. G. Cuelenaere; 3. A. de Dobbelaere; 4. A. Veraert; 5. G. Cuelenaere. Bij de groep koeien met drie afstam melingen gingen de prijzen naar de vol gende eigenaren: 1. G. Cuelenaere met Rika 2; 2. Th. Boerjan met Rika 15 en 3. G. Cuelenaere met Olga. Diploma EHBO. De plaatselijke EHBO-vereniging heeft weer enkele gediplomeerde leden er bij. Deze winter werd onder leiding van dokter Kalkman en zuster Snel een cursus gegeven. Dokter Boland uit Ter- neuzen testte de elf cursisten op hun opgedane kennis. De hieronder genoem den slaagden er in het geleerde goed naar voren te brengen. De dames: T. de Meijer-v. Bezuijen, T. Scheerens, M. Klaeijsen-de Vos, M. Lijbaart, M. Veire en de heren: A. de Meijer, J. Beun, G. de Vos en J. Bogte. Feestavond. De jeugdcommissie van de voetbal vereniging organiseerde voor de pupil len een feestavond in het jeugdgebouw. De jeugdige voetballers hadden dit wel verdiend na hun overwinning met 50 op Breskens, waardoor zij hun laat ste concurrent buiten spel zetten en het kampioenschap van de gehouden W. Z. Vlaamse competitie behaalden. Ook werd deze avond een receptie gehouden waar ook alle ouders present waren. De voetbalvereniging huldigde, bij monde van de voorzitter, dhr. P. Plad- det, de 27 jeugdige spelers voor het be haalde resultaat. Hij twijfelde er niet aan, dat ze op dezelfde enthousiaste wijze zullen verder spelen om zo de ge lederen van de voetbalvereniging te versterken. Hij spoorde de ouders in dit verband aan hun kinderen verder van deze sportieve ontspanning te laten ge nieten, ook al verlaten ze de lagere school. Hij dankte namens allen de jeugdcommissie, bestaande uit W. Schil- leman, P. v. d. Bossche, J. Sturm en J Haak, die zich zo bijzonder heeft inge spannen om dit resultaat met de jon gens te bereiken en hen deze leuke feestavond aan te bieden. Braaken* Geslaagd. Onze vroegere dorpsgenoot, dhr. Koos de Boer, thans woonachtig te Paters- wolde, slaagde dezer dagen voor het diploma 5-jarig H.B.S. Opbrengst kollekte. De Rode Kruis-kollekte heeft in Bres- kens het mooie bedrag van f 792.87 op gebracht. Van de fiets gevallen. In de Langeweg is dhr. B. B. uit Bres- kens vermoedelijk onwel geworden er van zijn fiets gevallen. Hij kwam op het trottoir terecht en liep daarbij verwon dingen op. Een juist passerende Duitse personenauto werd beschadigd doordat de fiets tegen dit voertuig viel. Dokter Moerman uit Breskens ver leende eerste hulp en liet dhr. B. per ambulance naar het ziekenhuis te Oost burg overbrengen. verlenen wij gaarne onze bemiddeling. assurantiekantoor Vogelenzang 29, Breskem, telef. 622 Groede Auto geslipt. Op de Prov. weg te Groede is een Bel gische personenauto, tengevolge van het door regenval glad geworden weg dek, geslipt. De auto, bestuurd door de 35-jarige mevr. W. E., kwam daarbij te gen een langs de weg staande electrici- teitsmast tot stilstand. De bestuurster, alsmede haar 43- geweldig formidabel is onze sortering Mercurinsstraat 24 Breskenj Telefoon 857 zette hij zijn wagen neer en belde aan. Leida deed open en keek verrast, toen ze hem voor de deur zag staan. „Kom binnen", zei ze zacht, haar kimono met de hand dicht houdend bij haar hals. „Neem me niet kwalijk, dat ik nog; niet gekleed ben. Toch geen moeilijkheden met Jan?" Hij volgde haar naar de huiskamer, waar de kinderen nog in hun pvama's rond liepen. De kamer was slordig en de vrouw zelf zag er onverzorgd uit. Hoe kan iemand in korte tijd toch zo veranderen. Als hij aan Ria dacht, die om acht uur al keurig gekleed en ge kapt aan de ontbijttafel zat „Wat scheelt er aan? Ben je niet in orde?" „O, jawel. Ik maak me alleen 's mor gens nooit zo druk". „Financiële zorgen? Of andere moei lijkheden?" Ze schudde haar hoofd. „Jan ver dient goed bij je. 't Gaat goed. hé° Hij zegt. dat hij iedere dag volop bestellin gen krijgt". Zo'n leugenaar, dacht hii. „Kleed ie aan", antwoordde hij op korte t.con. „Wees blij. dat je mijn vrouw niet ge worden bent. want dan had ik je al een* een pak slaag gegeven, als je er 's mor gens - hij keek or> zijn horloge - om half tien nog zo bij loont". De vrouw werd rood en keek hem stom verbaasd aan. Ze had een sohem woord op haar lippen doch iets in zijn blik weerhield haar. Ze slaakte een zucht en nam één van de kinderen op. „Kom jongens, mama zal jullie eerst wassen en aankleden". Drie kwartier later speelden de kin deren buiten, achter het huis en zat Leida met gekamde haren en gekleed in een fleurige jurk. bij hem aan tafel. Ze dronken koffie. Hij gaf haar een sigaret en vuur en stak er zelf ook één op. Ze had hem al enige tijd aangeke ken. „Zou je dat echt gedaan hebben?" vroeg ze zacht. „Wat?" „Me geslagen hebben, omdat ik nu ja, er zo onverzorgd uitzag? Sla je je vrouw wel eens?" Hij schoot ongewild in een lach. „Ria slaan Ik sla m'n kinderen nooit, hoe wel ze het heus wel eens verdienen. Hoe laat is je man eigenlijk vertrokken?" Haar gezicht betrok. „Kom je hier, om hem te controleren?" Hij schudde zijn hoofd. „Welnee. Wat. ben je toch wantrouwend? Heb ik dat aan je verdiend?" Ze legde over tafel haar hand on zijn arm. „Neem me niet kwalijk. Willem. Je bent zo goed voor ons". Doch het volgende ogenblik trok ze haar hand terug, hem onderzoekend aankijkend „Waarvoor kom ie eigenlijk? Is er toch wat met Jan? Hij werkt toch goed?" Willem begon langzaam te lachen. „Als ik nu zeg, dat ik je graag weer eens jarige echtgenoot, die naast haar zat, liepen snijwonden aan het hoofd op, welke in het ziekenhuis te Oostburg moesten worden gehecht. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Cadzand Raadsvergadering De raad der gemeente Cadzand ver gaderde, onder voorzitterschap van bur gemeester J. A. Leenhouts. Bij de ingek. stukken was de goed keuring van G.S. inzake het onderhands aanbesteden van de weg Retranche- ment-Cadzand aan de Gebr. v. d. Hemel te Biervliet voor f 52.880,-. In verband met de beschikking van de Staatssekretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, werd de vergoeding voor de Neutraal Bijz. Kleu terschool te Cadzand vastgesteld op f 1560,-. Een eerder genomen besluit op 29 dec. 1965, waarbij de vergoeding werd bepaald op f 1530.-, werd ingetrokken. Bij besluit van de raad van 14 april 1966 werd bepaald dat de Woontoren - senbelasting zou worden ingevoerd op 1 juli 1966. Om belasting-technische rede nen heeft G.S. verzocht deze belasting te doen ingaan op 1 jan. 1966, waarmee de raad zich akkoord kon verklaren. Op voorstel van G.S. zullen de wet houderssalarissen per 1 jan. 1966 wor den verhoogd van f 1692,- naar f 1764,-. De heer de Hiülu en weth. de Bruijne stemden tegen dit voorstel. Het bezwaarschrift van dhr. R. v. d. Luijster tegen het besluit van B. en W. waarbij hem een bouwvergunning tot het uitbreiden van een houten kraam werd geweigerd, werd ongegrond ver klaard. Toegezegd werd te proberen nog iets voor hem te doen. Aan de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening zal bericht worden dat men akkoord gaat met de voorgenomen grotere vrijheid op het ge bied van de contingentering, lossere vormen van huurprijsbeheersing en huurbescherming en geleidelijke intrek king van de Woonruimtewet 1947. Tijdens de rondvraag vroeg de heer de Lijser om meer parkeerruimte bij de winkelgalerij te maken, zodat men niet steeds voor de winkels moet parkeren. Door de voorz. werd toegezegd dat dit door B. en W. zal worden bekeken. Medegedeeld werd nog dat gedurende de zomermaanden tot 15 sept. de straat verlichting ook 's nachts zal blijven branden. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE BRESKENS over de maand mei 1966 GEBOREN: 1, Cornelia Jannetje, d. van Marinus V. Roth en van Jannetje M. Bentschap Knook; 9, Astrid Maria, d. van Casimir R. L. M. de Crook en van Christina M. Poppe, geb. te Oostburg; 23, Gerrit Adriaan Johannes, zn. van Johannes J. van Grol en van Johanna J. Albregtse; 23, Rudolf Jannis, zn. van Jannis I. Notebaart en van Suzanna C. P. de Kraker; 25, Helena Bertha Ma ria, d. van Gerardus M. van Vught en van Elizabeth C. Pieterse, geb. te Oost burg; 25, Johannes Jacobus, zn. van Johannis Hoogstad en van Johanna Standaert. HUWELIJKEN: 6. Aarnout A. Boerman, 30 j., wonende te Biervliet en Elsje C. Vinke, 31 j., wonende te Breskens; 6, Adriaan P Krocké, 19 j. en Jozina Fe- nijn, 20 j., beiden wonende te Breskens. OVERLEDEN: Geen. VERTROKKEN: 6, Elsje C. Boerman - Vinke, van Langeweg 68 naar Terneu- zen; 5, Jannis J. du Bois, van Boule vard 88 naar Rotterdam: 20, Jean M. Boidin, van Adm. de Ruij terlaan 31 naar Engeland, Dover; 23, Dirk J. Dek ker en echtg., van Ph. van Kleefstraat 20 naar IJzendijke. INGEKOMEN: 2 C. Louwerse en gezin, van O. en W. Souburg naar Banckert- laan 10; 2. M. Leenhouts, van Oostburg naar Dorpsstraat 115; 18, J. Kareis van wilde zien, dan geloof je me zeker niet, hè?" Er kwam heel geleidelijk een gloed op haar wangen. Ze trok aan haar si garet. Langzaam schudde ze haar hoofd. „Nee, dat geloof ik zeker niet. Je hebt een knappe vrouw. Ik heb haar nooit ontmoet, maar Jan heeft haar een paar keer gezien. Bij je fabriek. En ik ik hoef maar in de spiegel te kijken. Ik kan natuurlijk niet in haar schaduw staan. Ze hief haar hoofd op en keek hem weer scherp aan. „Waar ben je op uit? Zoek je een avontuurtje? Ben je zo iemand geworden?" Willem leunde achterover in zijn stoel, nog steeds lachend. „Wat denk je?" Ze had haar blik nog steeds op hem gericht en toen ze niet antwoordde vervolgde hij: „Zie ik er uit als een vrouwenjager? Je mag het eerlijk zeg gen. Ik word niet zo gauw boos". Er kwam een glimlach op haar ge zicht. „Je Nee. dat geloof ik niet. Hoe wel je was altijd een knappe jongen en al ben je wat gezetter geworden en zijn de lijnen om je mond scherper, je kunt nog altijd best voor de dag komen. Ik neem aan dat er wel vrouwen zullen zijn, die met jou een avontuurtje willen beleven. Maar ik geloof niet, dat ie zo bent. Vroeger was je al een heel se rieus jongetje. Daarom mocht ik je zo graag". Ze zuchtte. Israël naar Vogelenzang 19; 18, C. Ver baan, van Israël naar Vogelenzang 19; 18, J. Domen, van Israël naar Vogelen zang 19; 27, J. E. Ghijsels-Boers, van Terneuzen naar Kon. Emm astraat 18. WILLEM RUIJS" WEER IN R'DAM. Voor het eerst zal de vroegere „Wil lem Ruijs", van de Kon. Rotterdamsche Lloyd, onder Italiaanse vlag, als „Achille Lauro", op 18 juni de Rotter damsche haven binnenlopen. Het passagiersschip keert dan terug van de allereerste reis voor de nieuwe rederij, die Flotto Lauro heet. Dinsdag 21 juni vertrekt het schip weer naar Australië en Nieuw Zeeland. MULO-EXAMENS Voor het dezer dagen te Vlissingen gehouden examen Mulo-A slaagden de volgende kandidaten. Heren: M. J. Abrahamse, W. H. Heberlein, J. J. Bertou, Oostburg; E. L. Boorsma (m), Breskens; R. J. Dukelo, Aardenburg; D. C. Geluk (m), IJzendijke; W. Fieret (m), F. A. Oubrie (m), Oostburg; h. Zegers, J. M. Verberkmoes, P. J. Hu- bregtse (m), Breskens; A. P. C. de Lij ser (m), Cadzand; A. C. de Keuninck fm). Nieuwvliet; R. J. V. Corijn (m). IJzendijke. Dames: M. E. Asard, Breskens; I. Brevet (m), Oostburg; M. F. le Grand (m), Zuidzande: J. C. d'Hont fm). Schoondi.ike; J. P. de Meester, Breskens; C. Bot, Oostburg; L. C. van Liere (m), Groede: J. M. Scheele fm), M. E. Neele fm), Schoondiike; S. S. de Groote, Bres kens; P. W. Risseeuw (m). Cadzand; S S. A. Risseeuw (m), Groede. Het diploma-B behaalde: Dhr. J. P. Gossije, Oostburg. De met fm) gemerkte kandidaten be haalden tevens het middenstandsdi ploma. KORFBAL 8-6-'66 Atlas 1B.K.C. 1 2—7. Wilde B.K.C. nog een eventuele kans op het kampioenschap maken, dan mocht niet meer verloren worden. Met deze wetenschap hebben zij zich tot het uiterste gegeven en met een niet te stuiten werklust en wil om te winnen hebben zij Atlas als eerste van de drie nog resterende wedstrijden overwon nen. Tot aan de rust was het een vrij wel gelijk opgaande strijd, maar na de rust kreeg Atlas geen voet meer aan de grond. De score werd op vrij regel matige wijze opgevoerd tot 27. 0 9-6-'66 B.K.C. 2Zuidwesters 2 35. Evenals in de uitwedstrijd van de vorige week hebben ook nu de B K.C.'ers aan het kortste eind getrokken. Door een beter benutten van de geboden kan sen ging de overwinning ook nu weer naar Zuidwesters 2. De verdiei^de eer volle derde plaats op de rangbjst kan echter door geen enkele verenigmg meer in gevaar worden gebracht. Voor het 2e twaalftal van B.K.C. voorwaar geen slechte klassering. DANKBETUTGINGSKAARTFN Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens „Als je het over zou kunnen doen. Leida, wat dan?" Ze schudde nog eens haar hcofd en kwam met een ruk overeind. Ze drukte haar sigaret uit en draaide hem de rug toe. „Willem, houd op. Waarom is het nodig, me aan vroeger te herinneren? Je weet drommels goed, dat ik "reel van je gehouden heb. We waren verloofd en zouden trouwen. Er stond een huisje leeg bij de molen. Daar had ik al m'n oog op gevestigd. Maar toen jij je ont slag genomen had en het in het dorp bekend werd. zeiden ze tegen me: „Nou. Leida. je krijgt, nu ook een stempelaar als man. Leuk hè? Daar ben ik woedend over geworden. Zo'n goeie baan er aan geven. Ik heb thuis nooit anders ge kend al* armoe. Altijd geld tekort, al tijd schulden, nooit eens mooie kleren berstten, een echte dure jurk. Altijd dat goedkope C. en A.-goed dragen. Of zelf vrat maken van een goedkoop lapje Een man heeft daar misschien geen erg m. Maar een vrouw Ik was woest op ie. ik zag m'n hele toekomst al vernie tigd omdat iij geen werk meer had. Ik wilde het niet. als getrouwde vrouw le ven van enkele guldens steun. Dat was bet en anders niet". Hij h^d rustig geluisterd pp +oen ze uitgesproken was. antwoordde hii „Ik heb mijn vrouw vóór de oorlog al leren kennen. Op een gegeven ogenblik waren wij het eens. We verloofden ons en maakten trouwnlannen. On een avond, enkele weken voor we zouden trouwen, vertelde ik haar alles van de fabriek. Dat ik min of meer tegen miin wil ge bombardeerd was tot directeur. Dat Overduin's Cartonnagefebriek vol schul den zat. En dat het mijn taak was om te proberen het bedrijf weer financieel gezond te maken. Maar. zei ik tegen haar. als me dat niet lukt. dan f>pt\ ik directeur af. Dan moet ik weer van de g^ond af aan beginnen. Zondpr o-eid Tk zei: ik weet nipt. of ik da.arf.np de moed zal kunnen oubreno'pn Weet dus, als ie met me trouwt do+ er p^n risicofactor hangt. Je komt in bet «rote huis te wonen als |ÖÉlr-teirsvyouw. f Wordt vervolgd)

De Schakel | 1966 | | pagina 2