Kooi al llw verzekeringen W. De Wilde Uitslagen gemeenteraads verkiezingen in West Z.-Vl. het ziekenhuis te Oostburg overbren gen. Tijdens dit vervoer is hij overleden. De rijkspolitie te Groede heeft de zaak in onderzoek. Aanbesteding. B. en W. van Groede hebben de grond-, riolerings- en bestratingswerken ten behoeve van het bestemmingsplan „Kom Zuid-Oost" in het openbaar aan besteed. De laagste inschrijver was de fa. P. Mollet Zn. te Hoofdplaat voor f 120.431,-. Verder schreven in: Fa. A. Riemens en P. J. Bunschoten, Oostburg f 121.500,-; Fa. Leenhouts Sluis f 124.000,-; Aannemingsbedrijf J. den Oude, Biervliet f 124.200,-; Aanne mersbedrijf Stegink n.v., Vlissingen f 126.300,-; Fa. Jansen en De Vos, Wa terlandkerkje f 129.400,-; Fa. Wed. P. Toussaint, Cadpand f 130.700,-; Fa. Krijn Triest de Oude, Biervliet f 131.000; N.V. Elk, Schoondijke f 132.990,-; Aan nemersbedrijf Quist N.V., Schiedam f 133.700,-; N.V. Aanneming;.- en wegen bouwbedrijf P. H. Offringa te Vught f 134.770,-; Fa. De Ruijsscher Zn., Biervliet f 137.200,- en N.V. Aannemings- bedr. „Flakkee", Middelharnis f 137.200. Breskens Bejaardenreis. Morgen, zaterdag 4 juni, organiseert de plaatselijke Oranjevereniging „Prin ses Marijke" weer het jaarlijkse uitstap je voor de bejaarden. De reis gaat dit maal naar Schouwen-Duiveland. Het vertrek is bepaald op 8.45 uur stipt vanaf de Grote Kade. De deelnemers van Nieuwe Sluis wor den verzocht om 8.30 uur klaar te staan, daar zij door één der autobussen wor den opgehaald. E.H.B.O.-examen. Door Dr. Rijk uit Aardenburg, geas sisteerd door docent-arts Dr. Ossewaar- de, is van 12 cursisten het examen af genomen voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. De geslaagden zijn: De heren J. A. de Coninek en J. Ver gouwe. Dames: T. G. Bakker, P. de Co- ninck-Keijmel, A. Hensen, P. Bruijnooge- Hen'en. N. Reijnhoudt-Neuféglise, P. Verdouw, M. Vergouwe en A. Zegers. 2 kandidaten moesten worden afgewe zen. Gevonden voortoerpen. Plastic babyspeelgoed; damesporte monnee met inhoud; plastic tas met nachtgoederen en toiletartikelen. Inlichtingen rijkspolitie Breskens, op werkdagen van 08.0012.30 en van 13.00 —18.00 uur. Waterlandkerkje Kermis. De jaarlijkse kermisdagen staan ook te Waterlandkerkje weer voor de deur. In het café van dhr. Schanssema is het zaterdag en maandag dansen, terwijl er in café Bron alle drie de dagen kaar ting is en de zondag een schieting op de liggende wip. Zaterdag is er een wielerwedstrijd voor nieuwelingen. Zondag wordt er een oriëntatierit voor auto's, motoren en brommers georganiseerd. Maandag avond kunnen de fietsers terecht voor een oriëntatierit. Wielerwedstrijd. Voor de vierde maal wordt door het plaatselijk wielercomité een wielerron de voor nieuwelingen georganiseerd en wel op zaterdag 4 juni a.s. De route is als volgt: Cathalijnestraat, Prov. weg. Turkeije, Zevenhofstedenstraat. Gou denpolderdijk, Prov weg. Dit parcours zal 14 maal worden gereden. De totale afstand bedraagt 75 km. Onder de 31 ingeschrevenen bevinden zich o.a. Smit uit Hoofdplaat; Versluijs uit Lexmond, Klaeijsen uit Biervliet, v. Lare uit Oostburg, J Hinneman uit IJzendijke. DA NKBETUTGTNGSK AARTEN Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens „Zo ben je niet. Zo was je vroeger ten minste niet. Ik was een idioot toen Hij haalde zijn schouder op. „Je ge loofde niet in me. Net ?o min als me neer Overduin. Net zo min als het hele dorp. Iedereen vond me een dwaas, om dat ik zo maar een goeie betrekking c,r aan e-af. Maar niemand, behalve me neer Overd"in. wist dat ikw^t had uit gevonden. En hij wilde er niet aan. Tk moest het doen. die uitvinding verwe zenlijken. Had ik het niet gedaan, dan was een ander op het idee gekomen, korter of langer tijd later. Het lukt° me. Ik had de wind in de zeilen, on danks de crisis, ondank^ de ereMschaar ste en ondanks de werkloosheid". Ze knikte. ..Pc hoorde het in Haag. Je hebt Overduin ook opgekocht hè?" „Dat is niet helemaal mist. H°t is pu een naamloze vennootschap. Tk be*-, de directeur. Vanzelfsprekend heb ik e** ook mijn aandelen in. Tenslotte lvreM ik mün eigen bedrüf mee". Ze keek hem steed1* aan. ..He± goed gegaan en ik gun het ie. Te het verdiend. Te >»eht ipripiwn aü laehen. Je had het a^n h*t. rechte pin** Wij waren te korfrie>*t4g. Mün v»d«mr»o*- zo goed. Pas veel hoorde ik 1e hem werk aangeboden h"d in ie briek. Fn dat hü het ni°t had aangeno men. die sufferd. Hü hing ^e«l thuls rond voor vijftien gulden stem- Hoofdplaat Afscheid burgemeester In het gemeentehuis te Hoofdplaat heeft de bevolking op hartelijke wijze afscheid genomen van burgemeester J. Temmerman, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ambt neerlegt. Wethouder G. Termote was de eerste van de rij der sprekers die het woord voerde. Hij zei dat de ambtsperiode van burgemeester Temmerman zich hoofd zakelijk gekenmerkt heeft door grote maatschappelijke veranderingen. Voor al na de laatste wereldoorlog werd Hoofdplaat voor bijna onoplosbare pro blemen gesteld. Een groot aantal zaken, welke tijdens de ambtsperiode van de heer Temmerman zijn tot stand geko men, werden opgesomd. De toekomst kon door spr. weinig rooskleurig worden genoemd. Naar het zich laat aanzien zal de zelfstandigheid van de gemeente, welke 170 jaar heeft geduurd, ten einde zijn. Namens de gemeente bood de wet houder een armbandhorloge aan. De heer Termote zei tot de heer J. A. Eekhout, burgemeester van Breskens, die tijdelijk als wnd. burgemeester van Hoofdplaat is benoemd, dat deze be noeming een verrassing voor de ge meente betekent; hij kon de medewer king van de raad wel toeeeggen. Wethouder Blaakman dankte burge meester Temmerman speciaal voor de persoonlijk ondervonden vriendschap. Namens de raad werd het woord ge voerd door de heer E. Steijaert. Hij zei o.m. tot de scheidende burgemeester: Onder Uw leiding is veel tot stand ge komen en Uw eenvoud sierde ons. Na mens de raad bood hij een luxe baro meter aan. In zijn dankwoord prees de heer Tem merman de bekwaamheid van zijn wet houders en dankte hen. alsmede de raadsleden en het gemeente-personeel, voor hun medewerking. Burgemeester Eekhout zei de belan gen van Hoofdplaat naar zijn beste ver mogen te zullen behartigen en hoopte in een prettige sfeer met de raad dit te kunnen doen. Gemeentesekretaris - ontvanger M. Wijffels wees op de uitstekende samen werking die hij gedurende de 25 jaar heeft ondervonden. Namens het ge meente-personeel bood hij de scheiden de burgemeester een fraaie asbak en een mand bloemen aan. Pastoor Deenen wees ook nog eens op de sociale gevoelens van de heer Tem merman. De mensen, die door U zijn geholpen, zouden een heel lange rij vor men. Ds. Begeer dankte de scheidende bur gemeester namens de protestanten van Hoofdplaat en zei dat hij voor hen een echte burgervader is geweest. Adjudant J. v. d. Woestijne uit Bres kens dankte voor de prettige sfeer die er altijd is geweest bij de besprekingen en de ondervonden samenwerking. Tot slot werd nog het woord gevoerd door dhr. C. Verstraete, die samen met dhr. C. Pielaet een fraaie hangklok aanbood met het wapen van Hoofdplaat er in gegraveerd. Deee klok moest de dank van de Hoofdplaatse bevolking weergeven. Burgemeester Temmerman dankte alle sprekers hartelijk voor de vriendelijke woorden en ontvangen cadeaus. verlenen wij gaarne onze bemiddeling. ASSURANTIEKANTOOR Vogelenzang 29, Breskens, telef. 622 Biervliet Benoeming. Aan de R.K. lagere school te Slijkplaat is benoemd tot onderwijzeres, met in gang van 8 aug. a.s„ mej. R. Ingels te Biervliet. pelgeld en moeder stikum voor anderen laten wassen. Ik ken hem nu pas goed. Hij heeft z'n hele leven een hekel aan werken gehad. Hij had maar één hobby: kinderen in de wereld schoppen". „Maar Leida!" „Nou? Het is toch zeker zo. Als je ouder wordt, begrijp je veel meer. Nu ik zelf getrouwd ben, het restje. Ik kom nooit meer thuis, sinds moeder's dood. M'n jongste zus slooft zich voor hem uit. Ze is crazy". „Ben je niet een beetje verbitterd, Leida?" Ze zuchtte. „Misschien wel. Je ver wacht veel van het leven en wat is het resultaat?" Hij keek rond. De meubels zagen er netjes uit, al waren ze niet bepaald mo dern. En de vrouw was behoorlijk ge kleed. Ook Verleun zag er netjes uit toen hij hem vanmorgen had ontmoet. „Financiële moeilijkheden?" Ze haalde haar schouders op. „Het is met Jan twaalf ambachten en dertien ongelukken. Hij wil wel. maar al« het niet. lukt- zit hij gauw bii de pakken neer. Zo is -ijn natuur. Hii zal enthou siast en vol energie bij iouw beginnen Vol goede voornemens. Maar als het hem een morgen niet lukt. komt-ie om twee uur naar huls helemaal In de out Soms denk Ik wel eens: hij heeft, peen ruegegraat genoeg. Geen doorzettings vermogen. En dat heeft een vertegen- Sluis Raadsvergadering. De raad der gemeente Sluis vergader de onder voorzitterschap van burge meester P. van Hootegem. Afwezig was wethouder S. van Hal. Aan de Stichting Dienst Sociaal Pe dagogische Zorg in Zeeland en de Do- minicus Savio Stichting voor R.K. Na zorg in Zeeland zal een jaarlijkse subsi die van 15 ct. per inwoner worden ge geven. Aan de besturen van de bijz. kleuter scholen werden de voorschotten op de exploitatievergoedingen toegekend en de exploitatievergoeding over 1965 vastge steld. De exploitatievoorschotten voor het jaar 1966 voor de bijz. lagere scholen werden vastgesteld met een bedrag van f 70,- per leerling. Aan dhr. F. Descamps te Sluis werd een premie woningverbetering toege kend. Besloten werd om de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning te berichten, dat men met zijn voorgestelde maatregelen akkoord kan gaan. Een voorstel om aan dhr. I. Verhage te Sluis een perceel grond aan de Kaai te verkopen, groot 740 m2, werd aange houden. De heer Herdink vond de prijs van f 40- nogal aan de hoge kant. Bo vendien kon men zich niet verenigen met de bepaling, dat op een bepaalde termijn de situatie moest zijn aangepast aan het wederopbouwplan. Besloten werd om toe te treden als aandeelhouder van de N.V. Zegam en voor f 5000,- deel te nemen in het aan delenkapitaal. Aan de Zegam zal het recht worden verleend om door middel van gasleidingen gas te leveren en te distribueren binnen de gemeente Sluis. Voorts ging men akkoord met de over name van de gasbedrijven van N.V. Zee- vlam en Ebes in W. Z.-Vlaanderen door de N.V. Zegam. Aan dhr. M. de Backere te Sluis zui len de toiletten aan de markt wederom worden verhuurd voor de som van f 500. De gemeentelijke zweminrichting zal voor 1966 wederom gratis in bruikleen worden gegeven aan de Sluisse zwem vereniging 't Vrije. In het uitbreidingsplan Zuiddijkstraat -Ridderstraat werden een 2-tal perce len grond verkocht voor f 35,- per m2. Leenhouts Aannemingsbedrijf kocht 1453 m2 grond In de Gouverneurstraat voor de bouw van 11 woningen en de Gebr. v. d. Poel 1451 m2 in de Handboogstraat voor de bouw van 10 woningen. De salarisverordening van de ge meentewerklieden werd gewijzigd. Aan de fa. Leenhouts Aannemingsbe drijf werden onderhands gegund de openbare werken in het 4e gedeelte uit breidingsplan Zuiddijkstraat-Ridder- straat voor de som van f 97000.-. Het subsidieverzoek van de Stichting Vrienden van Seppe, hetwelk in de vo rige vergadering werd aangehouden om dat de stemmen staakten, werd nu aan genomen met 4 tegen 2 stemmen. Er zal een subsidie worden verstrekt van 5 ct. per inwoner. Opening speeltuin. Op feestelijke wijze werd te Sluis de nieuwe speeltuin in gebruik genomen. De georganiseerde jeugd van gymnas tiek, voetbal en verkenners trok in op tocht door de straten, voorafgegaan door de muziekver. „Apolio" met de jeugddrumband „De Jantjes" en ver sterkt door de drumband van Biervliet. Tijdens deze omgang vond ten stad- huize een bijeenkomst plaats, waar bur gemeester P. F. van Hootegem een groot aantal genodigden welkom heette en er zijn genoegen over uitsprak, dat deze speeltuin in betrekkelijk korte tijd tot stand was gekomen, vooral dank zij de vele kleine en grote bijdragen uit alle lagen van de bevolking. De heer M. Leenhouts, voorzitter van de Stichting „Speeltuincomité" vertelde een en ander over de wordingsgeschie denis en bood de burgemeester een pak aan waarin de naam van de nieuwe woordiger nodig, niet?" Hij dacht een poosje na. „Hoe lang is hij al zonder werk?" „O, sinds december". „Waar leven jullie dan van?" „Overbrugging. En wat bijsteun van de kerk. Te weinig om te leven en te veel om te sterven". Ze keek hem opeens met een smekende blik aan. „Als het niet dadelijk lukt, Willem, zet hem dan alsjeblieft niet meteen op straat. Pro beer het een poosje met hem. Hij wil wel, echt. Voor mij en de kinderen is hij ik zou me geen betere man kun nen wensen. Nu ja Ze kreeg een kleur. Hij lachte vriendelijk. „Ik begrijp ie wel. Maak je maar geen zorgen, Leida. Het moet gek gaan, als ik hem niet houd". Hij haalde zijn portefeuille voor de dag en nam er een briefje van hon derd gulden uit. dat hij voor haar neer legde. „Hierzo, heb je al vast wat". Haar wangen werden dieprood, toen ze naar het bankbiljet staarde. „Nee stotterde ze „dat wil ik niet waar zie je me voor aan?" Hij boog zich over de tafel heen en duwde het biljet in haar handen. „Doe niet zo gek, Leida. We zijn oude vrien den. Koop er desnoods wat kleren voor, voor jezelf of je kinderen. En zoek er niet dadelijk wat achter. Op mijn beurt zou ik kunnen zeggen: Waar zit je mij voor aan?" En hij legde de klemtoon op speeltuin stond vermeld. Dit bleek te zijn „Den grooten 'of', een historische dialectische naam, die herinnert aan „den 'of" uit vroeger dagen op dezelfde plaats. De prijsvraag verbonden aan het uitdenken van die naam bleek te zijn gewonnen door dhr. P. L. de Wispe- laere. Verder spraken dhr. J. Schellings uit Vlissingen namens de N.U.S.O., een lan delijk overkoepelend speeltuinorgaan en dhr. G. J. van Oorschot namens het on derwijzend personeel. Na deze officiële woorden trokken de genodigden naar het terrein waar de naam aan het con- ciergehokje werd bevestigd en toen b&< stormde de jeugd van Sluis op enthou siaste wijze wippen en schommels. Hierna volgde een receptie in hotel „Balmoral", waar velen het comité feli citeerden. Tussen haakjes geplaatste cijfers zijn van de gemeenteraadsverkiezingen 1962. Aardenburg: Lijst Lansu 4 (5); lijst Rosseel 2 (2)PvdA 1 (1)lijst Stan- daert 1 (0)lijst Buijck 3 (3) Biervliet: PvdA 2 (3)KVP 3 (21Ge meentebelangen 0 (11Prot. Chr. gr. 2 (li; lijst De Smet 0 (0). Breskens: PvdA 3 (4)WD 2 (2)Prot. Chr. lijst 2 (21KVP 1 (0)Vrije Soc. Arb. hjst 1 (21Gemeentebelangen 2 (1). Cadzand: PvdA 3 (31; WD 2 (11; Prot. Chr. gr. 2 (2); Alg. Belang 0 (11. Groede: VVD 2 (21; PvdA 3 (3); KVP 1 (11; Prot. Chr. Kiesver. 1 (11. Hoofdplaat: Kath. lijst 6 (61Prot. lhst 1 (1). Oostburg: KVP 3 (41PvdA 3 (3)Prot. Chr. gr. 2 (21VVD 2 (11; lijst Le Nobel 1 (1). Retranchement: Pr. Chr. Part. 2 (21 PvdA 2 (3)lijst Korselis 1 (01ijjst Almekinders-Masclee 2 (2). Schoondijke: WD 1 (2)PvdA 2 (21 Prot. Chr. Lijst 2 (21KVP 2 (1). Sluis: v. d. Vijver (rJt.) 3 (3); v. Hal (prot.l 1 (2iDu r osse 2 (0)Wage (pvdal 1 (21. Watei landkerkjeAlg. Belang 3 (31 KVP 3 (31; Prot. Cnr. gr. 1 (1). IJzendijke: Lijst Termote 3 (41; PvdA 1 (lilijst Boogaard 2 (11iijst sa- lome 1 (11. Zuidzunde: Gem. Bel. (VVDl 4 (31; PvdA 2 (3l; Prot. Chr. Partij 1 (11. araekens Tewaterlating. Zaterdag 4 juni, omstreeks 2.3Ü uur, zal Dij ae Jacntwert ueor. Maas een voor seigiscne reaening geoouwd motor- zeujaent te water women gelaten. De inzegening zal verricht worden door de Zeerüerw. Heer Pastoor Stam ainier. zuiozande Raadsvergadering. De raad der gemeente Zuidzande ver- gaaerae onder voorzntersenap van bur gemeester j. de Whae. Door de Stichting Bacil-Comité te Aaraenbui'g was verzoent een subsidie te mogen ontvangen t.o.v. de op 4 april jX genouden uitvoering van de ivlattneus i-assion. Z.nst. weid het voorstel van b. en W. om f 20,- te geven, aanvaard. De circulaire van de Minister van Bin nenlandse zaken inzake saiarisnerzie- ningen en vernoging van de vakantie- het woordje „mij". „Neem me niet kwalijk, Willem, ik ben wat in de war. Ik had dat niet mo gen zeggen. Daarvoor ken ik je. Van vroeger. Je was altijd een keurige jon gen. Wat dat betreft, heb ik goede her inneringen aan jou. Toen ik die avond ruzie met je maakte, heb ik de grootste stommiteit van m'n leven uitgehaald". „Kom, kom, zo zwaar moet je het niet opnemen. We stippelen nu eenmaal niet zelf ons leven uit. Ben je dan niet ge lukkig?" Ze draaide haar hoofd om en keek door het keukenraampje. „Ik heb enige jongens en Jan is op zijn manier goed voor me. Ik houd van hem en ik weet, dat hij ook gek op me is. Nog altijd". „Hoe heb je hem leren kennen?" „Och, heel eenvoudig. Ik was verpleeg ster in Den Haag. In Bronovo. Kort na de bevrijding werd hij binnengebracht. Omver gereden door een jeep met twee dronken Canadezen er in. Een been fractuur en wat inwendige kneuzingen. Verkeersongeval, noemden we dat. Na de ergste pijn begon hij al grapjes te maken, met mij en de andere zusters. Ik mocht hem wel. Een gemakkelijke patiënt. Hij vertelde van zijn werk. Hij was tolk bij de Canadezen. Vroeger heeft-ie ln Engeland gewerkt. Hij spreekt vloeiend Engels. Verdiende veel geld. Hij lag klasse. Het werd betaald door de Canadeze autoriteiten in de stad.

De Schakel | 1966 | | pagina 2