Een kompas is een instrument, dat welhaast een ieder bekend is. Het wordt door zeelieden, vliegeniers, militairen, enz., dagelijks gebruikt om de juiste koers te bepalen. Wel, zo'n kompas tracht nu de V. V. D. ook voor U te zijn, in het helpen besturen van onze gemeente. Zonder beloften en zonder opsomming van de vele programmapunten, die andere partijen misschien met name noemen, wordt er door ons gestreefd naar een zo goed mogelijk beleid voor alle lagen der bevolking. Dat we nu niet meer zoals we altijd in 't verleden gedaan hebben, uitkomen met de naam „Gemeentebelangen',, maar onder de naam van een erkende politieke partij, heeft een zeer bepaalde reden. Binnen zeer afzienbare tijd zullen de gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen samengevoegd worden tot twee, mogelijk tot één gemeente. Daarom is het nodig om nu reeds het kompas te stellen op de toekomst, om dan te trachten ook een vertegenwoordiging te krijgen in het grote geheel, want dan zal de politiek wel degelijk een grote rol gaan spelen en komen kleine verspreide groepjes niet meer aan bod. De mensen, die zich beschikbaar gesteld hebben en door de afd. Breskens als kandidaten op de kiezerslijst zijn geplaatst, zijn personen, die bewezen hebben en nog steeds bewijzen, heel veel voor het algemeen belang en de gemeenschap over te hebben. Stuk voor stuk geven ze hun beste krachten aan culturele- en sportverenigingen, enz., om de leefbaarheid in onze gemeente voor nu en voor de toekomst te vergroten. No. i, de heer Th. P. Cambier, had zelfs bij de laatst gehouden verkiezing voor de Prov. Staten hier ter plaatse 134 voorkeurstemmen als no. 8 op de lijst. Laten we hen in 't kort even de revue passeren No. 1 van de lijst: TH. P. CAMBIER, 40 j., sinds 1953 lid van onze Gemeente raad en als zodanig vertegenwoordigd in het Industrieschap en Commissie Sport- aktiviteiten, voorz. Zwemveren. „Schel- destroom", gezworene Waterschap „Het Vrije van Sluis", Commissaris Raad van Beheer N.V. Zeebad. Kortom een dyna mische persoonlijkheid. No. 6. A. A. J. HEIJBOER, 28 j. Sekre- taris Stichting Visserij dagen, werkend lid toneelvereniging „Thalia", oud- sekretaris V.V.V. Iemand die zijn weg wel zal vinden en kan meehelpen tot de bloei van onze gemeente. No. 7. I. DE HULSTER, 54 j. Oud-voorz. en ere-lid Muziekvereniging, oud-voorz. Oranjevereniging, oud-voorz. en mede oprichter Judo vereniging, oud-bestuurs lid en ere-lid Zwemvereniging, oud-be stuurslid Wielersportvereniging, oud bestuurslid Winkeliersvereniging, be stuurslid Volksonderwijs. Een Bressiaan- der om respekt voor te hebben. No. 8. JAC. MAAS, 56 j. Oud-bestuusrlid Stichting Visserij dagen, oud-bestuurslid V.V.V., een pionier op dit gebied, waar nu de vruchten van worden geplukt, oud-bestuurslid Winkeliersvereniging. Vooruitstrevend als geen ander. No. 3. I. KEIJMEL, 39 j. Voorz. Muziek vereniging, bestuurslid Stichting Vis serij dagen, bestuurslid V.V.V., voorz. Buurtvereniging. Een krachtige figuur, die oog heeft voor de belangen van Breskens. No. 5. R. VERGOUWE, 50 j. Sekretaris Muziekvereniging, oud-bestuurslid Stichting Visserij dagen, voorz. Reisvereniging, oud-bestuurslid Korfbalvereniging. Een man die de moeilijkheden niet uit de weg gaat. No. 2. KRIJN MAAS, 63 j. Oud-wethou- 4 der en geruime tijd Burgemeester van Breskens, voorz. Vereniging Havenbe- lang, voorz. Jeugdgebouw ,De Uitkomst', Commissaris Raad van Beheer N.V. Zee bad, Commissaris Woningbouwvereni ging, ere-voorz. en oprichter Zwemver eniging. Maakt weinig drukte, doch doet alles weloverwogen en degelijk. No. 4. E. SEUSS, 56 j. Voorz. Stichting Visserij dagen, bestuurslid V.V.V., oud raadslid, oud-voorz. en ere-lid Zwem veren. „Scheldestroom", Hoofdcommies van het Waterschap „Het Vrije van Sluis". Een optimist, waaraan tegen woordig zoveel gebrek is. No. 11. A. DE BAARE, 47 j. Oud-Raads lid, bestuurslid plaatselijke Visserij- vereniging en vele jaren een gewaar deerde kracht in onze Voetbalvereni ging, voortkomende uit een oud en degelijk vissersgeslacht. No. 10. A. LEENHOUTS, 64 j. Lid van onze Gemeenteraad, voorzitter Oranje vereniging. Een man uit een oude Breskense familie. No. 12. P. I. A. BRAKMAN, 66 j. Reeds vele jaren direkteur van de plaatselijke Muziekvereniging en met zijn 50-jarige loopbaan als werknemer weet hij heus wel, wat er in de wereld te koop is. No. 9. G. VAN HECK, 44 j. De stuwende kracht als sekretaris van onze plaatse lijke Voetbalvereniging en reeds vele jaren bestuurslid V.V.V. Een vriend en raadsman van de voetballende jeugd.

De Schakel | 1966 | | pagina 5