PARTIJ VAN 1002 kiezers DE ARBEID LIJST 1 hun vertrouwen PARTIJ VAN DE ARBEID Stemt lijst 1 P. v. d. A. 1002 P. v. d. A. CORSETTEN OUWENDIIK alg nieuws blad alg. nieuws blad voor west zeeuws-vlaanderen vJ BRESKENS gaven op 23 maart 1966 aan de Woensdag 1 juni vragen wij wederom Uw vertrouwen voor een beleid, gericht op een verdere vooruitstrevende aanpak van de V olkshuis vesting Bejaardenverzorging Sport en ontspanning Openbare voorzieningen Vorming van de jeugd Economische ontwikkeling in onze gemeente J. J. VERGOUWE W. C. van der Hooft J. de Nooyer C. Kosten A. Oosterling Mevr. H. B. Hensen' v. Zandvliet lz. Notebaart P. Ver ploeg D. Koster A. de Nooyer J. Hoogstad P. Pielaat cT oostburg ■X :tv^N's f%s a0 C® </s W. FENIJN, Boulevard 38, Breskens, telef. (01172) 506 feuilleton Willem's idealen dejchakel DRUKKERS-UITGEVERS Fa SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS 20e Jaargang Nr. 1077 Vrijdag 27 mei 1966 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,90 p. kw.franco p. post f 2,30 Prijs der advertenties: 12 ct. p. m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 18 ct. extra Telefoon (01172) 429 MEDISCHE 3urchtstra»t 13 dat noudt U fit en wijs! Gaat U even om heerlijke patates frites met mosselen, worst, croquetten, bami of loempia's. Het gemak dient de mens en voor weinig geld lekker eten. IJs en ijstaarten altijd in voorraad. Elke zaterdag en zondag vanaf 12 uur. Beleefd aanbevelend, door HENK VAN HEESWIJK. In de hongerwinter had acht maal zo'n transport plaats, tot de IJssel per 1 maart hermetisch door de Duitsers werd gesloten en deze transporten dus niet meer konden plaats vinden. Maar Willem had negen maal kleine hoeveel heden aan zijn personeel kunnen uit reiken, waardoor hij nog meer in ach ting steeg. In de tweede helft van april werd Elzekamp bevrijd. Canadezen en Engel sen reden het met vlaggen getooide dorp binnen. Drie dagen was er feest en hield Willem de fabriek gesloten, wel begrijpende, dat niemand onder de ge geven omstandigheden zin had om te werken. Op de dag, dat de kleine Jan Willem vier jaar werd, deed men het nog eens dunnetjes over, omdat er een definitief einde was gekomen aan het oorlogsleed. Waarna de fabriek weer verder draaide, dank zij de kleine voor raden, die in de hongerwinter- uit het noorden waren gehaald en de wegge borgen partij op de donkere zolder, die nu goed van pas kwam. Geleidelijk aan werden de verbindingen hersteld en re den weer treinen naar het noorden en dc eerste vrachten kwamen per spoor in Elzekamp aan. Nieuwe orders kwa men toestromen, ondergedoken perso neel kwam terug, zodat Willem een half jaar na de oorlog weer normaal met een volledige bezetting aan personeel draai de. In dit vredesjaar betaalde hij aan de laatste crediteur het restant van een nog bestaande schuld, waardoor het be drijf op een kerngezonde financiële ba sis was komen te staan. Directeur Goyen- ga wenste hem schriftelijk geluk met dit bereikte resultaat. „Zodra het mogelijk is, kom je met je vrouw maar eens een dag naar Oude Pekela. Dan drinken we samen een glas op deze mijlpaal". Maar van reizen in het najaar 1945 kwam niet veel meer. Ria raakte voor de derde maal in verwachting en was bijna van het begin af ziek. De dokter schreef haar volledige rust voor en was van mening, dat een en ander de re actie was na de magere oorlogsjaren. „Geen enkele reden tot ongerustheid, meneer Caron. Komt welvaker voor in deze tijd. Uw vrouw is verder goed ge zond. Er is alle kans dat het over gaat, als ze over de helft is". En met die schrale troost moest .hij het doen. Willem zorgde dadelijk voor een huis houdelijke hulp, want de beide bengels, respectievelijk vier en drie jaar. gaven de handen vol werk. Soms werd het Ria wel eens te machtig. Dan barstte ze in snikken uit en probeerde Willem haar te troosten. Gelukkig, dacht hij, dat ik een ij-versterk gestel heb, anders zou het me teveel worden. Het steeds snel le^ groeiende bedrijf, het opstapelende werk en dan thuis nog een zieke vrouw en twee drukke jongens. De huishoud ster was gelukkig geheel berekend voor ha.ar taak en er kwam een kindermeis je die de kinderen onder haar hoede nam. Emd februari 1946 kwam er een doch tertje ter wereld, een zwak poppetje, dat van het eerste uur af alle zore no dig had. Maar voor Ria, was het alleen van belang, dat het een meisie was, de hartewens van haar man. En aan de manier waarop Willem Caron zijn doch P LAATS ELIJK NIEUWS Bretkent Schoolreis klassen 1 en 2 van de Openb. lagere school. Vorige week woensdag gingen de le en 2e klas van de O.L.S. op schoolreis naar Knokke en Aardenburg. In Knokke speelden de kinderen in het bos en werd de speeltuin „Siska" bezocht. Op de terugreis ging de route over Aardenburg, waar ook de speeltuin het doel was. Om 5 uur arriveerde men weer in Breskens. Zeilwedstrijd. De Brusselse jachtclub B.R.Y.C., die in Breskens zetelt, heeft een zeilwedstrijd gehouden over een afstand van 33 mijl op Hemelvaartsdag. De wedstrijd ging van Breskens naar Vlissingen, waar gekeerd werd in de richting Terneuzen om dan via Vlissin gen weer naar Breskens te varen. Er was een matige wind bij de start, die la- .ter krachtig werd. In totaal waren er 36 jachten ge- klasseerd in de klassen 2, 3 en 4. Het best geklasseerde jacht was de Tonnerre de Breskens, gevolgd door de Marie Galan uit klasse II. In klasse III wa« het de Arend die de best berekende tijd noteerde, gevoled door de Tekerak. Scaldis en Veron. In klasje IV gingen de Cya en On dine met de prijzen strij ken. Na de wedstrijd vond de prijsuitrei king plaats in hotel Valk. Hengelwedstrijd Door de hengelsportvereniging „De Zeekrab" te Breskens is de 2e onder linge wedstrijd gehouden aan het „Dui- velshoekie", waarvoor veel belangstel ling bestond. Het aantal deelnemers be droeg 49 en er was een soede vangst, Dc uitslag is als volgt: 1. A. Visser 1146 pnt.2. L. Riemens 763'p.: 3. J. Wondergem 459 p.: 4. C. Stroo 403 p.: 5. A. de Bree 355 p.- 6. S. Versprille 350 p.7. C. de Kraker 327 p. 8. B. Vergouwe 314 p 9. P. Beun 301 n.: 10. H. de Bliek 268 p.- 11. A. Versprille 238 p.: 12. I. Verduijn. Nw. SI. 204 p.: 13. H. de Looze 203 p.14. J. Verherbru9:ge 196 p.; 15. A. Kareis 182 p.: 16. A. Ver- duiin 172 p.- 17. C. Dijl 162 p.; 18. P. Versprille 157 p.; 19. P. Pielaat 132 p. 20. M. Diil 123 p.: 21. M. Zegers 122 p 22. Ph. Keiimei 116 p.: 23. -T. Verhage 112 p.- 24. H. B^nd 108 p. 25 D Kot- vis 105 p.- 26. Jeek v. d. Velde 57 p.: 27. P. C. Riemen'? 42 p.: 28. t Faas 5 n.: 29. J. Albregt.se 3 p.: 30. A. Jansen 3 p.- 31. H. de Meester 3 n. 32. J. van Muiken 1 p.: 33. L. de Vriend 1 p 34. P. Die- rendonck 1 p.: 35. C. P. Heiihoer 1 n. ter bekeek, wist ze, dat ze in dit opzicht het altijd bij het rechte eind had ge had. De lieverd, dacht ze, met geen woord heeft hij er ooit over gesproken, om mij geen verdriet te doen. De naam Harriët was vergeten. De baby werd als Wilhelmina ingeschre ven en als roepnaam bezigden de ouders gewoon Mientje. Doch Mientje bleef dreinerig, huilde veel en groeide te langzaam. De dokter, die vanaf het be gin weinig of nooit wat verdiende in huize Caron, kwam nu regelmatig over de vloer. Had Ria voor haar beide jon gens zelf volop voeding gehad, voor haar dochtertje moest na een maand al over gegaan worden op flesvoeding, omdat het meisje niet meer voldoende voedsel binnen kreeg. „Begrijp jij nu zoiets?" klaagde Ria haar nood bij Willem. „Hoe kan dat nou? Ik ben toch gezond? En ik ben toch helemaal niet mager of zo? Ik eet als een dijkwerker. Vergeleken bij vroeger, toen we pas getrouwd waren, ben ik op het ogenblik een veelvraat. Ik heb altijd maar trek". Gevolgen van de oorlogsjaren, dacht hij, toen we niet voldoende voedsel kre gen. „Misschien helpt het als je wat meer melk drinkt", opperde hij voor zichtig. Ze keek hem verbaasd aan. „Maar lieve jongen, ik drink meer dan een li ter per dag. Echte boerenmelk. waar Willie voor zorgt. Wat moet ik nog meer?" „Hindert niet, miin hartje. Onze dochter zal met de fles ook wel op groeien. Volgend jaar lach je om je on gerustheid van nu". De dokter adviseerde voor de moeder versterkende middelen. Willem, die weer een auto had, reed de hele omgeving af en kwam thuis met stukken lever, vis, echte cacao, grote sinaasappelen, die Ria verbaasd deed staan en hii comm^ndeorde kort en bondig- ..Dat is voor jou. Opeten allemaal. Ben je bin-

De Schakel | 1966 | | pagina 1