Voor al Uw verzekeringen W. De Wilde verlenen van f 150,-. Een 2-tal leden, de heren C. de Nood en M. J. Poissonnier, zijn tegen het verlenen van een subsi die. Zij zijn van mening dat de exploi tatie van de film zichzelf moet bedrui pen. De andere leden gaan akkoord met het voorstel van B. en W., zodat de sub sidie van f 150.-, die iets lager is dan het gevraagde bedrag, wordt verleend. Aangaande de deelneming van de ge meente in de Gemeenschappelijke Re geling „Ontwikkelingsraad" staan B. en W. op een afwijzend standpunt. Men acht de voorstellen te laat gekomen. Op grond van het feit dat de regeling van weinig praktisch nut nog kan zijn, ge zien het stadium waarin de herinde lingsplannen van de gemeenten in W. Z.-Vl. verkeert, stellen B. en W. voor niet deel te nemen. Zonder veel com mentaar besluit de raad overeenkom stig. Van de Provincie Zeeland zal gekocht worden de grond waarop de toegangs weg ligt van de kom van de gemeente naar de Provinciale weg, het zgn. „Re douteplein". Het beheer en onderhoud komt uiteraard dan ook bij de gemeen te van deze nog niet lang geleden door de provincie gemaakte aansluiting op de provinciale weg. Om het euvel te voorkomen van het plaatsen van niet in rij bare staat ver kerende voertuigen, auto's e.d., op we gen en bermen, wordt de politieveror dening gewijzigd. Het zal in het vervolg strafbaar zijn dergelijke obstakels lan ger dan een dag te laten staan op of aan een weg. De motie van de Raad van de ge meente Wemeldinge inzake de herinde ling van gemeenten, wordt voor kennis geving aangenomen, gezien de ver-ge- vorderde procedure inzake de herinde ling van gemeenten in West Z.-Vlaan deren. Breskens Tentoonstelling „Bejaardenzorg" Binnen enige tijd hoopt men in Bres kens te kunnen starten met de bouw van een bejaardencentrum aan de v. Zuijenstraat, zo deelde de heer W. C. v. d. Hooft, voorzitter van de Commissie Open Bejaardenwerk. mede in zijn ope ningstoespraak bij de opening van de tentoonstelling van de Nederlandse Fe deratie van Bejaardenzorg, in de raad zaal van het gemeentehuis. Bij de opening waren aanwezig B. en W. van Breskens, de raadsleden, pastoor Stam, ds. Spaans, ds. Musch, ds. Praas met echtgenotes, de Commissieleden, een afvaardiging uit Temeuzen en een vertegenwoordiger van de Vereniging van B. S. en O. Dhr. v .d. Hooft zei dat de 24 tentoon gestelde panelen op duidelijke wijze een beeld geven van de zorg rond de steeds ouder wordende mens. Ook kan men kennis nemen van de plannen voor de bouw van het bejaarden-dienstencen trum. Het is de eerste keer dat de Com missie Onen Bejaardenwerk naar buiten treedt. Uitvoerig belichtte spr. de taak, werkwijze en totstandkoming der Com missie. Het doel V2n deze bijeenkomst is te vens het in breder knng belangstelling wekken voor dit werk. Zeer belangrijk ts het dat niet iedere gemeente voor zich dit probleem aanpakt. Men moet dit doen als gewest. In oktober 1964 werd aan het gemeen tebestuur een nota aangeboden, welke voor de raad aanleiding was te beslui ten om B. en W. te machtigen het open bejaardenwerk te organiseren, de no dige stedebouwkundige handelingen te verrichten voor het bouwen van een be jaarden-dienstencentrum en B. en W. te machtiger de algemene woningbouw vereniging Breskens te verzoeken het project te realiseren. Een van de voornaamste taken van de Commissie was de voorbereiding voor de bouw van dit centrum Dit centrum staat, reeds op papier en zal bestaan uit 32 zelfstandige bei aarden woningen. eön dienstencentrum en een dienstwoning. De 32 woningen zijn geprojecteerd in 2 woonlagen en zullen bestaan uit 3 tv- 'n Verjongingskuur van drie minutenBorstel Uw grijze haren weg met onze speciale borstel en wat Crème Marchal, zonder nagroei, zonder angst voor regen en absoluut onschadelijk. Grote tube voor 6 maanden f 3,75. Gratis f< Parfumerie MAAS-HAMELÏJNCK, Breske m'n nieuwe degelpers inwijden en kaartjes drukken". HOOFDSTUK 2 Gedurende de laatste oorlogsjaren stapelden de moeilijkheden zich op. Voedsel werd schaars, kleding was ge- distrubueerd, materialen kwamen steeds minder en toen in 1944 de spoorwegsta king uitbrak, "ei Willem tot zijn hoofd boekhouder; „Dat zal weer nieuwe moei lijkheden geven, want hoe krijg ik nu mijn strobord en carton in Elzekamp0 Oude Pekela is nogal naast de deur". „Misschien duurt het niet zo lang meer", veronderstelde de ander. ..We hebben het tot nog toe altijd voor el kaar gekregen. Het zal wel meevallen". Maar het viel goed tegen. Oude Pekel-* zag geen kans om grondstoffen te ver zenden. Willem had een lang gesprek met directeur Goyenga. „Probeer jij eens een wagen te organiseren. Is dat niet mogelijk?" „Ik zal het proberen". Na enkele dagen had hij een vracht pen. Met de voorbereidingen is men thans zover gevorderd, dat met een aan nemer een prijs is overeengekomen, waarvan mag worden verondersteld dat de rijksgoedkeuring binnenkort zal wor den verkregen en met de bouw nog voor de vakanties zal kunnen worden begon nen. In samenwerking met de Stichting Zeeland wordt thans een enquete onder de bejaarden van Breskens voorbereid. De Commissie houdt met haar plan nen ten volle rekening met de bouw van een bejaarden-pensiontehuis, dat door de Stichting „Rozenoord" uit Sluis wordt voorbereid. Wanneer binnen niet al te lange tijd ook deze verzorgingsmogelijk heid zal zijn gerealiseerd, mag worden gezegd dat in Breskens de 3 hoofdzaken van de bejaardenhuisvesting tot stand zijn gekomen. Het centrum moet echter worden ge zien als een tussenfase tussen de vol komen zelfstandige bewoning en het verzorgingstehuis. Men hoopt dan ook dat met de medewerking van allen een goede doorstroming zal worden bereikt. De Commissie bevindt zich momenteel in de overgang naar de 2e fase, n.l. de concretisering van haar plannen, die zullen bestaan uit: 1. beheer van het bejaarden-dienstencentrum en 2. ver dere organisatie van het open bejaar denwerk. Deze uitvoering van plannen zal tot gevolg hebben dat de Commissie haar taak zal beëindigen en een rechts- persoonlijk lichaam tot stand zal wor den gebracht. De verzorging van de ouder wordende mens is ook in 1966 een zaak van maat schappelijke solidariteit. Hierna werd de tentoonstelling door de aanwezigen bezichtigd en werd door architect J. Loonen uit Breskens een toelichting op het bouwplan gegeven. Ook bij de openstelling voor het pu bliek werd een duidelijke uiteenzetting gegeven. Vooral door de bejaarden werd de tentoonstelling goed bezocht. KOLLEKTE NED. RODE KRUIS. Van 26 mei7 juni zal bovenstaande jaarlijkse kollekte gehouden worden. Op 24 en 25 mei zal de P.T.T. de giften - zakjes hiervoor in de brievenbus bij U bezorgen. Deze zullen dan in de koliek- te-periode door de dames v.v.H. met Uw gift worden teruggehaald. Wij weten allen dat het Rode Kruis-werk een on misbare schakel is in ons aller leven. Om van de vele taken er maar enkele te noemen, hulp in de meest uiteenlo- Dende vormen, b.v.bij verkeersonge lukken reddend bloed voor zieken voedsel voor hongerenden; kleding voor ramp-slachtoffers: adressen van verlo ren gewaande personen. Niet alleen werft men donors voor de bloedtransfu siedienst, doch ook voor blinden werft men hoornvlies-donors. Vele Welf are-werksters offeren vrij willig vele uren van hun kostbare tiid op. om door dit werk toch nog tevre denheid, vreugde en geluk in het leven van langdurige zieken te breneen. Wii mogen on? gelukkig prijzen dat. ook Breskens 2 dames Welfare-werksters heeft. Ook niet te vergeten de boottoch ten voor de chronische zieken met de ..Henri-Dunant". enz., enz. Het zou te ver voeren om alles op te noemen. °""- bij steeds een beroep op deze instelling kan worden fedaan Voor dit alles is echter oneindiv veel geld nodig. De dames-collectrices o-vr vol goede moed op stap, daar zij e** vop overtuigd ziin, dat deze kollekte. even als alle vorige ia ren. een groot bedrag zal onbreneren. Zii rekenen daarom op Uw aller financiële steun en danken U reeds bij voorbaat. Schoolreis*0* Vorige week vriidag maakten de leer lingen van de klassen 3 en 4 van de Openbare lagere school te Breskens ol.v. de leerkrachten mevr. Keiimel dhr. Broijnooge en dhr. Jacobs, alsmede de leden der Oudercommissie mevr. Brugge en dhr. Oosterling, een reisje naar de dierentuin te Antwerpen. Om half acht vertrokken ze van het Oranieplein. Het weer was wat, som^e1* Bent U moe Voelt U zich jaren ouder Marchal rimpelcorrector doet Uw rimpels en lijnen onmiddellijk verdwijnen. Dit schoon heids-effect duurt 8 uur lang. Prijs per flesje (voldoende voor maanden) slechts f 8,75. der bij s Mercuriusstraat 24 Telefoon 857 rijder gevonden, die een behoorlijke vrachtauto had op houtgas, die de lange rit naar het Noorden wilde maken. Wil lem gaf hem Freek op de lange reis mee en hoopte vurig, dat alles goed zou gaan zonder luchtaanvallen. Drie dagen later was de wagen terug, volgestouwd met pakken carton, stro bord en een paar zakken meel, stuk ken spek, enkele pakjes boter en vijf zakken aardappelen, welke heerlijkhe den uiteraard allemaal onder het car ton, op de vloer van de wagen lagen. Voor het voedsel had directeur Goyenga persoonlijk gezorgd en uit de brief, die hij meegegeven had, bleek, dat als men kans zag meerdere van dergelijke transporten te organiseren, andermaal voor levensmiddelen gezorgd zou wor den. Dat kon. De expediteur had de smaak te pakken, omdat hij meedeelde uit de voorraden. Dank zij Willem's re laties kreeg hij opnieuw een vergunning om te rijden. (Wordt vervolgd"). en er vielen enkele druppels. Toen ze de grens gepasseerd waren en de bus even verlieten om de benen te strekken, was het echter droog en het is de hele dag zo gebleven. Vervolgens werd de reis naar Antwerpen voortgezet. In de buurt van de tunnel zochten ze een grasvlakte op, waar de jongens voetbalden en de meisjes spelletjes deden. Daarna reden ze met de bus door de autotunnel cn werd de voetgangerstunnel heen en terug afgelegd. Om 12 uur kwamen ze in de dieren tuin aan, waar eerst werd gegeten en gedronken. Vervolgens werden er groe pen gevormd die met hun begeleiders de dierentuin bezichtigden. Voor deze werd verlaten, kregen de kinderen nog een consumptie en werden de laatste franken besteed aan ijs, souvenirs en schildpadden. Om 5 uur kwamen ze in Kloosterzan- de in de speeltuin, waar de kinderen weer volop genoten. Voordat ze in de bus gingen, kregen ze nogmaals een sinaasappel en een zakje chips; daarna ging het op huis aan. Al met al een prettige reis. 0 Diezelfde dag maakten ook de leer lingen van de 5e en 6e klas van boven genoemde school, o.l.v. de leerkrachten dhr. Robijn, dhr. Koster, mej. Meijer en de leden van de Ou der commissie mevr. Maas, mevr. Verschelling en mevr. de Baare, een uitstapje naar „De Efteling". Om kwart over zeven waren leerlin gen en begeleiders aanwezig en al wui vend naar de achtergebleven ouders gingen ze de boot op. In Vlissingen ston den de bussen al te wachten. In de buurt van Breda werden in een mooi stukje bos sparappels gezocht en spelletjes gedaan. Daarna ging het op Kaatsheuvel aan, waar ze om half elf arriveerden. Eerst werd gegeten en gedronken, waarna de kinderen de speeltuin in trokken. Vooral het treintje en de draai molen hadden enorme belangstelling. Om half één werd gefloten en geza menlijk trokken ze door het sprookjes bos, een evenement voor de kinderen die er nog nooit eerder geweest waren. Vooral het nieuwste sprookje, geschre ven door de Koningin van België, was prachtig. Na het sprookjesbos kwam de roei vijver aan de beurt, waar druk ge bruik van werd gemaakt. De dag vloog om en voor ze er erg in hadden was het weer tijd om in de bus te stappen. Ze reden nu in de richting van de speeltuin „Vrouwenhof", waar eerst werd gegeten. Vooral de pony's en de ezel waren hier in trek. Kwart over zeven werd weer gestart en kwamen ze iets te vroeg in Vlissingen aan, waar de chauffeur nog eens over de Boulevard reed. Met de boot van tien voor negen ging het weer op huis aan; de ouders stonden aan de boot te wach ten, waar de kinderen van een fijne schoolreis met prachtig weer en zonder ongelukken terug kwamen. Geslaagd. Voor het Staatsdiploma „Zee-aanva ringsreglementen" voor vissers, afgeno men door de examencommissie Zeevis vaart te Den Haag, zijn de volgende leerlingen van de Zeeuwse Visserij school te Vlissingen geslaagd. J. J. Albregtse, J. Albregtse, J. A. Fe- nijn, H. A. Fenijn, J. W. van den Broecke, W. van den Broecke, J. C. Leenhouts, P. J. V. de Baare, A. P. de Munck, H. A. de Lobel, H. Mookhoek. verlenen wij gaarne onze bemiddeling. ASSURANTIEKANTOOR Vogelenzang 29, Breskens, telef. 622 Schoondyke Raadsvergadering. De raad der gemeente Schoondijke ver gaderde, onder voorzitterschap van bur gemeester J. C. Hoftijzer. Z.h.st. heeft men zich achter de plan nen van Minister Boogaars geschaard inzake de grotere vrijheid op het gebied van de contingentering, de lossere vor men van huurprijsbeheersing en het ge leidelijk opheffen van de Woonruimte- wet 1947. Er zullen wel voor- en nadelen zijn, doch wij moeten het groeien naar nromale verhoudingen toch toejuichen, aldus de voorzitter. Besloten werd de boerderij Roose af te breken. Over deze boerderij is al veel gesproken. Hij staat op een ongelukkige plaats en heeft veel gebreken. Boven dien zou het tienduizenden guldens kos ten om de boerderij weer op te knap pen, aldus de voorz. Voor de houten wand in de voorkamer heeft het Zeeuws museum belangstelling en van de rest hoopt men een zo hoog mogelijke prijs te maken. Voor de grond, waarop de boerderij staat, is voldoende belangstel ling. De prijs hiervan werd vastgesteld op f 19,80 per m2. Aan de fa. W. Leenhouts te Breskens werd een perceel grond van 80 m2 ver kocht voor f 18,- per m2. Op dere grond 7al een bungalow worden gebouwd. De kans is groot dat op die plaats achter de lagere landbouwschool nog meerdere bungalows gebouwd zullen worden. Voor de uitbreiding van de verlich ting in het Noord-West uitbreidings plan werd f 16000,- beschikbaar gesteld. Voor dit bedrag zullen ook een aantal andere werken worden uitgevoerd. In een vorige vergadering was f 500,- uitgetrokken voor de verbetering van de brandput. Dit bedrag bleek niet vol doende te zijn; er werd nog een bedrag van f 350,- beschikbaar gesteld. Voor de bouw van garages werd een perceel van 300 m2 grond. verkocht aan dhr. W. Daansen te Aardenburg. De verbinding tussen de Kon. Juliana- straat en het nieuwe uitbreidingsplan zal „Het straatje van Vermeer" heten. Het woonwagenkamp was bij de rond vraag een druk onderwerp van gesprek. De heer de Badts noemde het een hope loze zaak, terwijl dé heer Verkruijsse van een schandalige toestand sprak. Het is geen woonwagenkamp meer doch een opslagplaats van oud ijzer. De voorz. zegde toe nog eens met de kampbewo ners te zullen praten. Hij wees in dit verband nog op de moeilijkheid waar men in geheel Z.-Vlaanderen mee zit en dat nog steeds geen oplossing is ge vonden voor een centraal kamp. Wan neer dit er met een gemeenschappelijke regeling moet komen, is dit niet te ver wezenlijken, zei de heer de Badts, die op minder prettige ervaringen met an dere gemeenschappelijke regelingen wees. De heer Verkruijsse informeerde hoe het stond met het openlucht-museum. De voorz. bleek hier niet veel vertrou wen meer in te hebben. Volgens hem zou dit wel niet meer lukken. Mogelijk kan er nog iets worden gedaan met de ZLM. De heer Verkruijsse betreurde dit ten zeerste. Hij wist dat tal van landbouwers iets voor het museum hadden klaar ge zet, doch dat nog nooit iemand die din gen heeft opgehaald. Een compliment richtte hij aan B. en W. voor' de fraaie bosaanleg bij de bejaarden woningen. De voorz. sprak zijn teleurstelling uit over het feit, dat men met de fiets door het pas aangelegde park rijdt en dat bejaarden dwars door de beplanting heen naar hun buren gaan. Hij vond dit wel een slecht voorbeeld voor de jeugd Biervliet Dressuurproeven. Onder het deskundig oog van de jury, bestaande uit dhr. en mevr. A. den Exter uit Axel, zetten in totaal 8 ruiters van de plaatselijke ponyclub „De Haring- ruiters" hun beste beentje voor voor het behalen van het diploma dressuur- proef. Het betrol hier het eerste gedeelte, waarvoor minstens 97% punt moesten worden behaald om te mogen deelne men aan het tweede gedeelte. Dit zal met Pinksteren te Axel worden afgeno men, tesamen met de deelnemers van de ponyclub „De Kleppertjes" aldaar. Aan twee van de deelnemers gelukte het niet het vereiste aantal punten te behalen. Degenen die hierin wel slaaag- den zijn: Theo Buijsse (106 p.); Jan V. Hoeve (99P Marijke Schilleman (98Vj p.); Ina Neijssen (98(4 p.)Frans Haak (98 p.)Francisca Kalkman (97V, p.); Mariëtte van Hoeve 9714 p.). Raa davert/uttering. De raad der gemeente Biervliet ver gaderde, onder voorzitterschap van bur gemeester A. P. Kostense. Goedkeuring werd verleend aan de verhoging van de wethouderssalarissen per 1 jan. 1966 van f 1692,- tot f 1764,-. Het presentiegeld voor de leden van het stembureau werd met ingang van 1 jan. verhoogd van f 10,- tot f 20,-. Aan dhr. P. Lijbaart zal een subsi- de worden verleend in de kosten van de voorgenomen restauratie van de hem toebehorende korenmolen „De Harmo nie". Door de gemeente zal 35 pCt. van de restauratiekosten, zijnde f 34000.-- worden bijgedragen en door het Rijk en Provincie resp. 40 en 20 pCt., zodat dhr. Lijbaart nog 5 pCt. moet betalen. Op 18 juni zal een drumband-show worden gehouden door de muziekvereni ging Harmonie. Door genoemde vereni ging was verzocht om een subsidie van f 500.- te mogen ontvangen. Z.h.st. werd aan dit verzoek voldaan. Aan mevr. wed. M. Wijffels-Ducheine werd een perceel grond verkocht aan de Beukelstraat. groot 623 m2. voor f 2,- per m2. Dhr. P. Faas kocht een perceel grond, groot 337 m2, in de Beukelstraat voor f 2,50 per m2. Aan dhr. M. Ingheh werd een perceel grond verkocht, groot 1160 m2, voor f 2,- per m2 en aan dhr. ir. A. Krijgsman te Temeuzen werd 1100 m2 grond verkocht aan de Braakman laan voor f 22,- per m2. Besloten werd bij de Bank voor Ned. Gemeenten een geldlening aan te gaan met een looptijd van 25 jaar en een rente van 6 3 4 pCt. De lening is f 60.000 groot. Op voorstel van B. en W. ging de raad akkoord met de door Minister Boogaars voorgestelde maatregelen om te komen tot een grotere vrijheid op het gebied van de woningbouw, lossere vormen van huurprijsbeheersing en huurbescherming en geleidelijke intrekking van de woon- ruimtewet. Het bestemmingsplan kom Biervliet 1966 kreeg ziin goedkeuring. Het betreft, hier een mtbreidingsnlan gelegen t"s- sen de Gentsestraat. Weststraat. Mid denweg en Braakmanlaan. Net noord westelijk gedeelte is gereserveerd voor ambachtelijke bedriiven. terwijl on het terrein nabij de Oude Haven een be- 'aarden-rerznra-ingeeentrum is gepland Het aantal te realiseren wonineen in dit, plan bed-a atrf 3(in. terwiil het ee- bied tussen Middenv-ew en Tl"nal~man laan bestemd wordt tot agrarisch ge bied.

De Schakel | 1966 | | pagina 2