i al Uw ïsrzeterinp W. De Wildfe „Kon ik maar weer jong zijn Gebruik toch onze Marchal rimpelcorrector en Uw voorhoofd en oog hoeken zijn bevrijd van rimpels en kraaie- pootjes. Prijs per flesje (voor maandenlang gebruik) slechts f 8,75. Gratis folder bij Parfumerie MAAS-HAMELIJNCK, Breskens Mercuriusstraat 24 Telefoon 857 Kam en borstel en een tube Crème Marchal en in drie minuten herkrijgen Uw grijze haren zonder wassen hun oorspronkelijke kleur. Onschadelijk en gezond voor Uw haar! Dorpsplein, aanvang 20.00 uur. Volgens de konvocatie komt o.m. aan de orde de opheffing van de vereniging of het aan vullen van het bestuur, of van de ver eniging een comité maken. Dit doet enigszins vreemd aan. Tot nu toe heeft de vereniging steeds haar uiterste best gedaan. De middelen werdqn door het gemeentebestuur verstrekt. Financiële zorgen waren er veelal niet. Het is dan ook enigszins vreemd dat het huidige bestuur - dat door v«r*-*ek van enkele krachten natuurlijk aanvulling behoeft - tot ontbinding van de vereniging wil overgaan. Onderscheiding. Op zaterdag 30 april j.l. is op verzoek van de Minister van Landbouw en Vis serij aan de heer J. C. de Vos te Schoon- dijke een bronzen eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. De uitreiking geschiedde door burgemeester J. C. Hoftijzer. De heer de Vos kreeg deze onderschei ding in verband met 40 jaar trouwe dienst bij het landbouwersbedrijf de Hullu. Breskens Koninklijke onderscheidingen. Te Breskens mochten de heren A. J. Cambier en G. J. Boekhout een Konink lijke onderscheiding ontvangen. De heer Cambier werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, terwijl de heer Boekhout de ere-medaille in zilver ontving verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Cambier, die naast groothan delaar in vis en garnalen, ook landbou wer en aannemer is, werd in Retranche- ment geboren. Op 3-jarige leeftijd ver huisde hij reeds naar Breskens. De heer Cambier bekleedde of bekleedt uit hoof de van zijn beroepen tal van functies in het maatschappelijk leven. Hij is voor zitter van de plaatselijke afdeling der Z.L.M., voorzitter van de afd. West Z. Vlaanderen van de C.T.O.B.. oud-geizwo- rene van het Waterschap Het Vrije van Sluis en lid van het bestuur van Haven - belangen. Voorts is hij oud-raadslid en -wethouder van Breskens, oud-lid van de Kamer van Koophandel en oud dijkgraaf van het voormalige water schap Oud en Jong Breskens. De heer Boekhout is reeds 50 jaar landbouwersknecht op hetzelfde bedrijf te Nieuwe Sluis, waarvan 25 jaar bij de huidige bewoner, de landbouwer Ed. van Hootegem. Burgemeester J. A. Eekhout reikte beide onderscheidingen uit, in tegen woordigheid van de beide wethouders, een 2-tal bestuursleden van de Oranje vereniging, de vice-voorzitter van de muziekvereniging en familieleden. Bij de heer Cambier waren ook nog aanwe zig het bestuur van Het Vrije van Sluis, bestuursleden van het voormalige wa terschap Oud en Jong Breskens en de sekretaris van de Kamer van Koonhan- del, alsmede gem.-sekretaris Woittiez. Des avonds bracht de muziekvereni ging de heer Cambier nog een serenade. Lijst Gemeentebelangen. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is de lijst gemeentebelangen als volgt samengesteld 1. J. W. Carels2. F. G. M. Goethals; 3. J. J. Broodman; 4. G. A. van Grieken; 5. A. J. Versprille; 6. J. P. Adam; 7. Iz. de Hullu; 8. C. Brevet; 9. F. van Rose- velt; 10. J. Poissonnier; 11. A. C. Osse- waarde; 12. A. Manneke; 13. H. A. Fe- nijn. Koninginnedag. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werd 's morgens een zanghulde gebracht door de kinde ren van de lagere scholen op het bordes van het gemeentehuis. Voor de kleuters was er een poppen kas tvertoning in de openb. kleuter school, terwijl voor de kinderen van de lagere scholen, na afloop van de zang- hulde, een filmvoorstelling werd gege ven in zaal „Casino". Des avonds concerteerde de muziek vereniging, die na afloop nog een rond gang door de gemeente maakte. Dodenherdenking Ondanks het slechte weer, is onder grote belangstelling woensdag j.l. ter herdenking van de in de oorlog gevalle nen, weer een stille tocht naar de be graafplaats gemaakt. Onder klokgelui vertrok een lange stoet van ingezetenen vanaf het ge meentehuis naar het massagraf op de algem. begraafplaats, waar een schat van bloemen werd neergelegd bij het gedenkteken. Hier zong eerst de Chr. zangvereni ging „God is mijn lied" het toepasselijke lied: „Christus is opgewekt", waarna klokslag 8 uur 2 minuten stilte in acht genomen werd. Vervolgens werd door de 14-iarige Willy Keijmel en de heer J Steijaert, leden van de plaatselijke mu ziekvereniging, op voortreffelijke wijze „The last post" geblazen, waarna de zangvereniging het le en 2e couület van het Wilhelmus zong. Tegelijkertijd werd de vlag door een bestuurslid van de Oranjevereniging vol gehesen. Tot slot van deze indrukwekkende herdenking werd een rondgang gemaakt over de begraafplaats, waarbij bloemen werden neergelegd op de geallieerde graven. Oroedc Koninklijke onderscheiding Door de adiunct-directeur van het postdistrict Middelburg, dhr. J. v. Laar. is de ere-medaile in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitge reikt aan de heer J. de Hulster, kantoor houder der PTT te Groede. Bij deze plechtigheid waren o.m. aan wezig de personeelschef van het post- district Middelburg, dhr. A. Maessens, de directeur van het postkantoor te Breskens, dhr. J. Schenk, collega's en familieleden. De heer de Hulster, die in TJzendüke geboren is, trad daar in 1918 bij de PTT in dienst als besteller. Tn 1948 volgde zijn benoeming te Groede als kantoor houder nadat hij verschillende rangen doorlopen had. Oottbnrg Koninklijke onderscheiding. Te Oostburg ontving de heer p. de Wandel, voorman op het bednjf van de familie Riemens, de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oran- ie-Nassau. MOEDERDAG een zee van grote*en kleine geschenken bij Parfumerie MAAS-HAMELIJNCK Mercuriusstraat 24 - Breskens - Telefoon 857 Brood was er nog niet. In ieder geval had hij nu iets. Aan de eieren hadden ze niet veel, omdat er nog geen gas was. Ook het licht deed het niet. Uit de fabriek haal de hij een paar kaarsen en zette die in de keuken van het nieuwe huis. „Maak het u gemakkelijk, moeder. Ik ga probe ren in Anderlo te komen. Ik wil weten, hoe het met Ria is". Na een tocht van ruim anderhalf uur via binnenwegen en paadjes bereikte hij in de namiddag Anderlo. Hier was niet veel beschadigd, dacht hij, maar Ander lo lag ook niet in de vuurlinie. Wel wa ren hier al veel Duitsers. De mensen, die hij passeerde, keken allen bedrukt. Nu ja, dat was te begrijpen. Hoe dichter hij bij de Julianalaan kwam, hoe harder zijn hart begon te kloppen. Terwijl hij de laan indraaide, zag hij het huis. Gelukkig, dacht hii. onbeschadigd. Zenuwachtig draaide hij met zijn fiets het hek in en zette hem voor het raam. Meteen zag hij Ria en haar vader. Hij hoorde haar een schreeuw geven. Even later was de deur open en vlogen ze elkander in de armen. „Lieve jongen ben je daar dan ein delijk ik heb zo in ongerustheid ge zeten, toen we helemaal niets van je hoorden kom maar gauw binnen Vader, hier is Willem en ongedeerd Later, toen ze gedrieën in de kamer 7aten, vroeg Willem: „Al wat gehoord van Piet?" Het meisje schudde bedrukt haar hoofd. ..Vader gaat twee keer per dag naar het Roode Kruis, maar daar zeg gen ze dat het nog wel dagen kan duren voor er bericht komt". „Waar was hij eigenlijk precies, toen de oorlog uitbrak?" ..We weten het niet eens. Piet was al tijd een beetie geheimzinnig in die din gen. We weten alleen, dat hij in Bra bant. zat. ik meen in de Peelstelling". „Van Els ook nog eeen bericht zekc?" ..Evenmin. Maar die zit aan de bui tenkant van Den Haag. Laten we ho pen. dat ~e allemaal ongedeerd er door gekomen zün". Ria schonk koffie en zette het voor hem neer. Plotseling keek ze hem aan en vroeg: „Heb ie soms honger? Hoe is het in Elzekamn? Hoe is het met je moeder? Schande, we denken allepn maar aan ons zelf. Hoe is het met de fabriek?" f Wordt vervolgd! Raadsvergadering. De raad der gemeente Oostburg hield een openbare vergadering, onder voor zitterschap van burgemeester J. van Leeuwen. De agenda vermeldde slechts één punt, n.l. het benoemen van een dis trictsopzichter voor de gemeenschap pelijke technische dienst West Z.-Vlaan deren met Oostburg als standplaats. Benoemd werd de heer H. Kokken uit Woudrichem. De heer Kokken volgt de heer C. Kruf op als gemeente-opzichter. Aardenburg Koninklijke onderscheiding. In de raadzaal van het gemeentehuis is aan de heer A. Punt, commandant der Rijkspolitie, de gouden ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt door overste A. v. Thiel. Bij deze gelegenheid waren vele collega's aanwezig, het voltallig college van B en W. van Aardenburg en familieleden. Opperwachtmeester J. Beuzenberg overhandigde namens de groep Aarden- burg de draagmedaille behorende bij de hem verleende Koninklijke onderschei ding. Mevrouw Punt kreeg bloemen. Ereburger. Aan de heer C. Sturtewaegen, bekend als „boerke", is als vijfde in de gemeente het ere-burgerschap uitgereikt. Door de heer Sturtewaegen zijn zo'n 25 verschil lende bestuursfuncties vervuld. Reeds enkele jaren geleden is de nu 78-jarige begonnen met het afstoten van een hele reeks van deze bestuursfuncties. Bij één instantie heeft hij echter veel moeite gehad om te vertrekken, n.l. de Coöpe ratieve Vlasserij „Vlasserswelzijn". Voor de oprichting hiervan heeft hij vele ja ren geleden het initiatief genomen. Op 1 mei heeft hij zijn laatste openbare functie neergelegd. Dit was een passende gelegenheid voor het gemeentebestuur van Aardenburg om hem een waardig afscheid te bereiden, dat zijn hoogte punt vond in de verlening van het ere- burgerschap. Zuidzande Koninklijke onderscheidingen. Te Zuidzande ontvingen de ere-me daille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, de heren A. M. le Grand, sekretaris en werkend lid en de heer A. Wage, werkend lid van de Kon. Muziekvereniging „Veronica" te Zuid zande. Beide heren werd des avonds door Veronica een serenade gebracht. Retrenchement Oeverzwaluwen. De oeverzwaluwen zijn weer naar Re tranchement teruggekomen. Al direct begonnen zij aan de nestbouw, waarbij zij horizontale gangen graven in de steile kanten van de zandafgravingen aan weerszijden van het afwateringska" naai. De bejaardensociëteit. De wintersamenkomsten van de be jaardensociëteit zijn weer beëindigd. De laatste bijeenkomst had een feestelijk karakter, dank zij de financiële mede werking van het Oranjecomité, dat de beiaarden in de 30 april-vreugde liet delen. De heer Eduard van de Bussche bracht met zijn jeugdige leerlingen Hans Cop- pens en Connie Almekinders enkele nummertjes voor blokfluit en drum ten gehore. Burgemeester J. A. Leenhouts vertel de van zijn bezoek aan West- en Oost- Berlijn, waarbij verscheidene dia's wer den vertoond. Bij een vorige samen komst bracht mevr. De Vries met haar leerlingen een zangspelletje ten gehore. Al met al zijn de samenkomsten ge slaagd, doch mevr. De Vries, de presi dente, sprak de hoop uit, dat in de ko mende winter het aantal bezoekers flink zal toenemen. Beide wethouders onderscheiden. In de Gemeentezaal te Retranche ment reikte burgemeester J. A. Leen houts vrijdagmorgen aan de heren C. J. Almekinders-Masclee en H. A. den Ha mer de gouden medaille in de Orde van Oranje-Nassau uit. Bij deze plechtigheid waren de naaste familieleden aanwezig. Uit de opsomming van de verdiensten der onderscheiden personen bleek, welk een belangrijke plaats zij sinds vele ia- ren in de gemeente en de streek hebben ingenomen. Het is een uniek feit, dat het hier een onderscheiding betrof van beide wethouders. Des avonds bracht het muziekgezel schap Ons Genoegen-Apollo, onder lei ding van de heer Frans van de Bussche, een bedoek aan de woning van de gede coreerden voor het brengen van een se renade. Concert. Ter gelegenheid van de verjaardag der Koningin gaf het rmwieke-ezelscha n ApollolOns Genoegen zaterdagavond een concert op de Markt, onder leiding van de dirigent, de heer Frans van de Bus sche. Na afloop hiervan bleef vonmame- liik de jeugd nog enige tiid gezellig bij een voor het maken van een rondedans, die begeleid werd door enkele enthou siaste muzikanten. Vrouwen op reis. De N.H. Vrouwenvereniging bracht dezer dagen een bezoek aan de Inter nationale Hu ishoudtentoons telling tc Amsterdam. De reis werd gemaakt per bus via Utrecht en terug langs de bol lenvelden. Het weer was maar matig, doch de stemming was best. verlenen wij gaarne onze bemiddeling. ASSURANTIEKANTOOR Vogelenzang 29, Breskens, telef. 622 Breskens Expositie Bejaardenzorg De Commissie Open Bejaardenwerk te Breskens zal met medewerking van de Ned. Federatie voor Bejaardenzorg op 13 en 14 mei a.s. een kleine tentoonstel ling inrichten in de raadszaal van het gemeentehuis. De tentoonstelling heeft ten doel inzicht te verschaffen in de verschillende vormen van het bejaar denwerk. Door middel van een 24-tal panelen wordt op duidelijke wijze weer gegeven met welke grote vragen onze bejaarden van vandaag - en zij die straks tot de bejaarden mogen worden gerekend - worden geconfronteerd. Be< jaardenzorg is een kwestie van zorgvul dig afwegen én vooruit zien. Tijdens de tentoonstelling, welke op 13 mei 's avonds half acht wordt ge opend en welke voor het publiek toe gankelijk zal zijn op zaterdag 14 mei van 's morgens 10 tot 's middags 5 uur, kunt U tevens kennis nemen van de bouwplannen voor het bejaardencen trum aan de v. Zuijenstraat. De leden der Commissie Open Bejaar denwerk zijn aanwezig om mogelijke vragen nader toe te lichten. De toegang is gratis. INGEZONDEN Subsidie Zwemvereniging. In de Schakel van 29 april j.l., nr. 1073, lazen wij het verslag van de laat ste raadsvergadering in Breskens. In dit verslag wordt melding gemaakt van een subsidie aan de zwemvereniging Scheldestroom, welke van f 1200,- tot f 1560,- voor dit jaar zou zijn verhoogd. Dere subsidieverhoging, aldus het ver slag, werd z.h.st. aangenomen. Een der gelijk verslag werd ook gepubliceerd in de P.Z.C., waarin ook sprake was van „subsidie" aan de zwemvereniging Schel destroom. Teneinde de volkomen foutieve voor stelling van zaken in deze raadsver- slagen recht te zetten, zien wij ons ge noodzaakt de juiste uitleg hiervan te doen plaatsen. De zwemvereniging Scheldestroom ontvangt van de gemeente Breskens GEEN subsidie, derhalve kan deze niet bestaande subsidie ook niet zijn ver hoogd. De exploitatie van het gemeentelijk Wilhelmina-zwembad wordt uitgevoerd door de zwemvereniging Scheldestroom. Om deze exploitatie mogelijk te maken ontvangt het bestuur van Scheldestroom in de functie van exploitanten van het zwembad, een „bijdrage" in het school zwemmen, welke bijdrage nu van f 1200,- tot f 1560,- is verhoogd. Deze .bijdrage" is absoluut geen subsidie en dient uitsluitend voor de exploitatie van het Wilhelminabad. Wij honen dat we de verkeerde in druk, welke door de raadsverslagen in de pers is gewekt, door bovenstaande uitleg kunnen wegnemen. Als dagelijks bestuur van de zwemvereniging, was het voor ons bepaald onplezierig een dergeliike persvoorlichting onder ogen te krijgen. Andere verenigingen zouden ich hierdoor zeer te kort gedaan door kunnen voelen. Het komt ons voor, dat ook de ge- meenteliike overheid een betere pers voorlichting moet trachten te bewerk stelligen. Vooral wat betreft raadsver slagen, welke voor de lezers een voor lichtende functie hebben, zou het wen selijk zijn dat de gemeentelijke overheid al het mogelijke doet om te voorkomen dat bepaalde besluiten enz. op onjuiste wijze in publicatie komen. Het dagelijks bestuur van zwemver. Scheldestroom DUIVENSPORT Duivenver. ..Vrije VluchtSasput Uitslag prijsvlucht vanuit Clermont op ~ondag 1 mei i.l. Inleg 100 dmvpn. 1. 14, 16 Ch. de Poorter. 2. 3. 19 Gebr. de Poorter. 4, 7. 13 F. de Jonge. 5, 21. 22. 24 J. Boogaart. 6 Cl. de Wever. 8. 10. 33. 34 Th. de Smit. 9, 17 en le overd. J. Chont. 12. 27 J. Scherbeijn. 15. 29 Ch. de Tonze. 18. 20. 26. 30 A. de Wever. 23 G. Calon. 25 J. Verplanke. 28. 32 C. Boo gaart. 31 Iz. Leenhouts. Duivenver. ..Nog Snéller". Breskens Uitslag prijsvlucht vanmt Clermont op zondag 1 mei j.l. Los 6.30 u. Aank. le duif 9 u. 49 min. 1 sec., snelh. 1200 m. per min. 1. 2 3. 8. 19. ?i. 32 pn le overd. J. van Gh's. 4. 27. 72. 78 J. Oosterling. 5. 75 A. v. d. Heuvel. 6. 18. 22. 25. 45. *7. 51 T. V. Oostenbroffge. 7 .T. Dryn^e. 9. 76 Ko Ouaars. 10. 33 A. Versr»rille-H. 11. 36. 40. 65 J. V. d. BroorkP. 13 10. 96. 56 61 68. 74 J. C*rels. 14. 30 53. 60 P. Plaak- mnn. 15. 20 W. Bruiino^ge. 16. 24 J. Piicke. 17 O v. Oudurn. 23 34 J. Wisse. 20. 44. 73 M. Ouaars. 30. 48 -T. Datthjjn 31. 55. 59. 69 -T. Klaailsen. 35. 66. 77 O Boekhout. 37 J. Zagers. 38 T. SmallR- gange. 41 Ab. Verstraaten. 42 A. Boek-

De Schakel | 1966 | | pagina 2