Land- en Tuinbouw T elmachinerollen elexrollen Uw huid verslapt? Dameskapsel... of 'n Geheim verklapt! herencoiffure... Ons nieuwe schoonheidsmiddel Marchal Grijze haren herkrijgen hun natuurlijke kleur rimpelcorrector bevrijdt U onmiddellijk van binnen 3 minuten dank zij borstelen met rimpels en kraaiepootjes acht uur achter- Crème Marchal. Absoluut veilig èn bestand eenPrijs flacon (voldoende voor maanden) tegen water. Ook verkrijgbaar in diepzwart, f 8,75. Gratis folder bij Parfumerie MAAS-HAMELIJNCK, Breskens Mercuriusstraat 24 Telefoon 857 Breskens Algemene vergadering. Door de Nederlandse Vereniging van Plattelandsvrouwen afd. West Zeeuws- Vlaanderen is in Restaurant Scherbeijn een algemene vergadering gehouden. Mevrouw Vroon-van Maarleveld kon, in haar openingswoord een groot aantal leden welkom heten. Door mej. A. v. d. Leeden, prov. sekre- taresse van deze vereniging uit Goes, werd een lezing met discussie gehouden over „Wel en wee rond de t.v." In haar discussie zete zij de mogelijk heden van het t.v.-kijken uiteen. Zij gaf tips over het ontvangen van de t.v. in de huiskamers en het afstemmen van de programma's op de keuze van de ge zinsleden. De gastvrijheid van het ont vangen van gasten tijdens een t.v.-uit zending hoe ver moet deze gaan? Na de inleiding volgde een geanimeer de discussie waaruit bleek, dat ook bij de aanwezigen veel problemen rond de t.v. leven. Uitgebreid werd gediscusseerd over het al dan niet aanschaffen van een t.v. en de oorzaken die een t.v. heeft voor de kinderen. Als bijzonderheid vertelde mej. V. d. Leeden haar belevenissen van het bij wonen van het huwelijk in de Wester- kerk en het aanbieden van het huwe lijkscadeau op paleis Soestdijk. Vergadering P. v. d. A. In het verenigingsgebouw ,Jmma- nuel" heeft de P. v. d. A„ afdeling Bres kens, een zeer goed bezochte vergade ring gehouden. Op deze vergadering werd de kandidatenlijst voor de a.s. gemeenteverkiezing officieel vastgesteld De lijst ziet er nu als volgt uit- 1. J. Vergouwe, Vogelenzang 11 2. W. van der Hooft, Ph. van Kleefstraat 3. J. de Nooijer, Blankenstraat 27 4. C. Kosten, Hullustraat 23 5. A. Oosterling, Blankenstraat 2 6. mevr. Hensen-v. Zandvliet, Burg. Gerritsenstraat 6 7. Iz. Notebaart. Burg. v. Zuijenstr. 65 8. P. Verploeg, Burg. Gerritsenstraat 1 9. D. Koster, Boulevard 43 10. A. de Nooijer, Ringlaan 37 11. J. Hoogstad. Papaverstraat 4 12. P. Pielaat. Dahliastraat 11 Voorzitter W. van der Hooft bracht dank aan de vergadering voor de vlotte wijze waarop de kandidatenlijst kon worden samengesteld. Verheugd was hij over het grote aantal jongeren op deze lijst. Gedurende de rondvraag werd nog gediscussieerd over verschil lende punten aangaande de komende verkiezingen. Aan het slot dankte de voorzitter die leden voor hun opkomst en sloot deze geanimeerde vergadering. VISMIJN - BRESKENS Week va?i 3 t.e.m. 9 april 1966 4036 kg. export garnalen 194 kg. bot 1857 kg. schar 3000 kg. schol 9874 kg. tong 3980 kg. gul 298 kg. griet 233 kg. tarbot 855 kg. wijting 26 kg. rog 17 kg. kommeraal 37 kg. wulken 4 kg. steur ^532 kg. onverkochte bot 180 kg. onverkochte schar 177 kg. onverkochte schol 143 kg. onverkochte wijting 27 kg. onverkochte gul DANKRFTUTGINGSK AARTEN Pa. SMOOR DE HULSTER, Breskens „Heb je last van nachtmerries?" „Stil nou, ik begin net zo mooi op dreef te raken. Jij steekt er de gek mee, hè?" Ze trok een pruimemondje. „O nee, meneer Caron, ik ben vreselijk nieus- gierig wat er na dat zweven komt". „Nou, stil dan. Uw liefelijke gestalte eh uw liefelijke gestalte „Ik heb er anders maar één". „Uw liefelijke gestalte is een streling voor het oog en het mijne heeft zich verstout daarop een langdurige en brandende blik te werpen „Dus toch de brandweer. Zeg, uit welk boekje heb je al dat fraais?" „Is het dan niet mooi? Toen ik zeven tien was hadden we een bruiloft en zou den we een voordracht doen. Ik moest iemand ten huwelijk vragen met een souffleur op de achtergrond, die me al les voorzei en dan moest ik het herha len. Dat schoot me opeens in m'n ge dachten. Maar de rest ben ik vergeten". Ze trok hem naast zich op de sofa. „Je bent lief en daarom houd ik van je". Ze keek hem olijk aan. „Zelfs met die inwendige gloed van je". Om half tien belden ze naar Oude Pe- kela. Willem had gevraagd: „Weet je dan in welk hotel je vader logeert?" „Altijd. Als hij een nacht wegblijft, belt hij me op en zegt waar hij logeert. Je kunt nooit weten. Het geeft je een veilig gevoel, als je weet waar je hem DUIVENSPORT Duivenver. „Nog Sneller", Bjeskens Uitslag prijsvlucht vanuit Moescroen op zondag 3 april j.l. Los 8.30 u. Aank. Ie duif 9 u. 43 min. 5 sec., snelh. 1053 m. per min. 1, 19 J. van Gijs. 2, 8, 16, 17 W. Fenijn. 3, 9, 18 J. Oosterling. 4, 5, 6, 7, 15 J. van Oostenbrugge. 10 en le overd. Ko Quaars. 11 J. Buize. 12, 21 G. v. d. Velde. 13 J. Zeegers. 14 H. Schelstraete. 20 W. van Quekelberghe. 22 J. Robijn. 23 J. Pleijte. 24 G. Boekhout. 25 J. Maas. Uitslag prijsvlucht vanuit Moescroen op zondag 10 april j.l. Los 8.15 u. Aank. le duif 9 u. 7 min. 38 sec., snelh. 1462 m. per min. 1, 28, 52 W. Fenijn. 2, 29 M. Quaars. 3, 7, 11, 18 J. Datthijn. 4, 10 J. van Gijs. 5, 9, 36 Ko Quaars. 6. 58 I. Ritico Zn. 8 40 J. v. d. Broecke. 12, 15, 19, 32 G. van Grol. 13. 56 G. v. d. Velde. 14. 37, 46 J. Wisse. 16, 30, 49, 63 W. Bruijnooge. 17, 47 J. Zeegers. 20. 59 G. Boekhout. 21, 26, 33 I. de Jonge. 22, 51, 61 J. Buize. 23, 48 J. v. d. Velde. 24. 35 P. Blaakman. 25 en le overd. C. van Opdurp. 27, 50 H. Schelstraete. 31. 53 L. Verstraaten. 34 W. Verstraete. 38, 39, 42 M. Faas. 41 Pijcke. 43, 54. 60 J. Pleijte. 44, 45. 57 A. Boekhout. 55, 62 J. Donze. P.V. Strijd in vrede" te Groede Uitslag prijsvlucht vanuit Moescroen op 3 april j.l„ oude duiven. Los 8.30 u. Aank. le duif 9 u. 50 min. 36 sec., snelh. 917.54 m. per min. 1, 6 Schautt.-de Roo. 2, 5 M. Robijn. 3. 4 J. de Krijger, le overd. H. Simpe laar. Uitslag prijsvlucht vanuit Moescroen op zondag 10 april j.l., oude duiven. Los 8.15 u. Aank. le duif 9 u. 5 min. 40 sec., snelh. 1459.69 m. per min. 1, 4. 18, 25 Ch. Ras. 2 J. Risseeuw. 3, 9 de Buck-Hendriks. 5, 14, 16 H. Elfrink. 6, 13. 15 J. de Roeck. 7, 8, 10, 11, 19. 22, 26 en le overd. L. v. d. Wege. 12, 13 D. Morel. 17 M. Robijn. 20 H. Simpe laar. 21 R. Zegers. 24, 27, 28 Schautt.- de Roo. VOETBAL 4e klasse H. Uitslagen van zaterdag 9 april jl.: ClingeAardenburg 00Breskens Lewed. Boys 50. Uitslagen van 2e Paasdag: BreskensSteen 21R.C.S.Bier vliet 32; AardenburgClinge 1—1; Hansw. BoysOostburg 20; IJzendij- keZeelandia 33: Corn BoysLewed. Boys 30. De stand is nu Breskens 16 11 4 1 26 53—22 Steen 16 11 2 3 24 44—16 Aardenburg 15 9 3 3 21 47—24 Biervliet 16 9 3 4 21 57—32 RCS 16 10 1 5 21 35—25 Clinge 17 5 6 6 16 30—28 Zeelandia 16 4 6 6 14 30—40 Corn Boys 14 5 1 8 11 29—35 Hansw. Boys 15 4 3 8 11 23—35 Oostburg 15 3 2 10 8 23—46 IJzendijke 15 2 3 10 7 26—63 Lewed. Boys 15 3 0 12 6 17—48 Breskens heeft zich tijdens het Paas weekeinde aan de kop geplaatst door eerst van Lewed. Boys met 50 te win nen en Steen met 21 te kloppen. De kampioenskansen zitten er nu in. Programma voor zondag a.s.: BiervlietAardenburgOostburg IJzendijke; Lewed. BoysCorn Boys. Wat de wedstrijd BiervlietAarden burg betreft, houden wij het op een ge lijk spel. bereiken kunt". Het duurde enige tijd voor zij verbin ding had. „Hallo, vader, hier is Ria. Nee. er is niets aan de hand. Of ja, toch wel. Iets heel belangrijks. Ik heb visite en nu mag u raden wie". Ze luisterde even, waarna ze een lelijk gezicht trok. „U mag nooit meer raden. Hij is het en u krijgt hem nu zelf, want hij heeft u wat te vertellen". Met een knipoogje reikte ze hem de hoorn over. Willem begon rustig: „Hal lo, meneer van Halen, u hebt het al ge hoord ik houd Ria een paar uurtjes gezelschap. De zaak is we zijn het eens geworden en willen ons verloven, na tuurlijk als u geen bezwaren hebt". Van de andere kant klonk het op enthousiaste toon: „Geweldig, meneer Caron, Willem zal ik nu maar zeggen, mijn toestemming heb je en tevens al vast mijn gelukwensen. Om eerlijk te zijn ik heb dit zien aankomen. Ik heb het zelfs gewenst. Ik zou Ria aan nie mand beter kunnen toevertrouwen dan aan jou. Kerel, ik vind het fijn". „Dank u wel, meneer van Halen Ik houd erg veel van Ria". „Ik meende de laatste tijd al zoiets te merken. Morgen ben ik thuis, dan ma ken we er samen een intiem feestje van. Goed?" „Nou, dat hoeft u niet te vragen. Ik geef Ria nu nog even". (Wordt vervolgd). Oostburg moet voor eigen publiek van IJzendijke kunnen winnen. Lewed. Boys zal de winst wel aan de gasten, in dit geval Corn Boys, moeten laten. Om 12 u.: Breskens 2Alliance 2. KORFBAL Ondo 2—B.K.C. 1 3—6. B.K.C. heeft deze wedstrijd op een volkomen normale manier in winst om gezet. Dat dit niet vanzelf is gegaan bewijst dat op een gegeven moment de stand maar 23 voor de Bressiaanders was. Na wat heen en weer verkennen was het J. v. d. Lijke die de korf voor de eer ste keer doorboorde, vlak hierop bracht Bram de Ruijter de stand op 02. De Ondoers zaten ook niet stil en bij een van de vele aanvallen hadden zij succes 12, door dit doelpunt kregen ze wat hoop, Ko van de Velde sloeg dit echter de bodem in 13. Bij een af standschot hadden de Ondoers echter toch succes wat 23 betekende, dit was tevens de ruststand. Na de rust hebben de Bressiaanders geen moment het initiatief uit handen gegeven, Anton Rijckaert zorgde al vlug voor 24. De B.K.C.'ers gingen door, Bram de Ruijter maakte er 25 van en J. v. d. Lijke zorgde voor 26. Dat de Ondoers tegenscoorden was van geen belang meer. Met deze uitslag hebben de Bressiaanders meteen de kop weer overgenomen van Stormvogels uit West-- kapelle, die hetzelfde aantal punten maar een wedstrijd meer gespeeld heb ben. Swift juniorenB.K.C. 2' 20 Ondanks al hun blakende energie die ze voor dit duel hadden opgespaard, want ze hadden er echt hun zinnen op gezet om de Middelburgers de voet dwars te zetten, mochten ze in deze opzet niet slagen. Gezien het spelverloop mogen de Mid delburgers met deze overwinning, die ze niet cadeau hebben gekregen echt wel tevreden zijn. Hoe de B.K.C.'ers er ook voor zwoegden het mocht allemaal niet lukken, ze moesten de punten en de overwinning aan de Swift junioren laten. Ondo adsp.B.K.C. adsp. 30 De B.K.C. adspiranten, die hun twee voorgaande wedstrijden zulke makkelij ke overwinningen met grote cijfers be haalden, dachten dat dit nu ook weer zo zou gaan. Dat men nooit zeker is van de overwinning, voordat het laatste fluitsignaal heeft geklonken, is nu dub bel en dwars bewezen. Men dacht even over de Ondoers te lopen, maar ze kwa men bedrogen uit. We zullen maar ho pen dat dit voor hen een lesje is ge weest. WIELRENNEN Het nieuwe wielerseizoen is inmiddels weer begonnen en ook de Gebr. de Schipper zijn reeds gestart in hun nieuwe kategorie: de amateurs. De af standen zijn dus een heel stuk groter geworden en dat zal vooral de eerste wedstrijden meetellen. Te Asper (B). kwamen ze voor het eerst aan de start en de wedstrijd viel niet tegen. Er moest elke ronde een flinke heuvel beklommen worden. Jan draaide goed mee en wist zich met een kopgroep af te scheiden. Jammerlijk sloeg in de laatste ronden de pech toe en moest hij, in mooie positie gelegen, afstappen. Henk, die een te groot ver zet had opgezet voor in de heuvels, werd 18e. 0 Te Kruishouten (B.) was er weer wat klimwerk te verrichten en dat scheen Jan goed te bevallen. Nadat ze een groepje van 7 man hadden moeten la ten gaan, scheidde zich nog een groepje af. waaronder Jan de Schipper. De si tuatie bleef ongewijzigd tot het einde. Jan wist de sprint van het achtervol gend groepje voor enkele zeer snelle Belgen te vannen en werd 8e. Henk die ontevreden was over de gang van zaken in het peloton, was al leen in de achtervolging gegaan en be reikte zodoende nog een 18e plaats. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE OOSTBURG over de maand maart 1966 GEBOORTEN: 1, Nicole Renilda Maria, d. van J. M. Pieters en van O. A. M. Rootsaert, wonende te Aardenburg; 6, Frank, zn. van I, J. Pleijte en van M. E. E. Roman, wonende te Zuidzande; 7, Ronald Alphons Cyriel, zn. van A. M. M. Lohman en van A. J. de Baere, wonende te Breskens: 10, Wietske, d. van A. H. Overdam en van G. van der Hoek, wo nende te Oostburg; 11, Paul Louis, zn. van C. T. A. van Waterschoot en van M. C. A. van Hauwe, wonende te Oost burg; 10, Yolanda Beatrix, d. van A. W.- Verplanke en van J. de Hullu, wonende te Oostburg; 9. Brian, zn. van J. I. Mee- sen en van A. de Bliek, wonende te Oostburg; 13. Jannis Johannes, zn. van A. A. Schaap en van A. A. de Potter, wonende te Groede; 15, Magdalena Jo hanna, d. van M. A. Lako en van A. E. Verhage, wonende te Aardenburg; 12, Nicole Jeannette, d. van J. Schrier en van E. 't Hart, wonende te Breskens; 15. Peter. zn. van J. P. Cruson en van A. C. Poissonnler, wonende te Oostburg; 20. Sandra, d. van J. van der Lijke en van J. E. Faro, wonende te Oostburg: 22. Adriana Cornelia Elizabeth, d. van A. I. Oosterling en van E. J. A. Pattist, wonende te Retranchement24, Domi nique Yvonne Petra, d. van J. J. M. Ste- kelinck en van C. M. Leber, wonende te Aardenburg; 25, Jannis Theophilus, zn. van A. Ch. van Lare en van M. L. A. M. Boogaard, wonende te Nieuwvliet; 30. Camiel Joseph Herman Maria, zn. van J. S. M. van Bellegem en van I. C. M. van de Vijver, wonende te Aardenburg. Eede; 31, Jolanda Elizabeth Elza, d. van L. M. de Voogt en van R. C. Veraart wonende te Oostburg. HUWELIJKEN: 26, Jannis Jacob Cap- pon, 25 j., wonende te Leerdam en Al berta Maria van Meenen, 22 j., wonende te Oostburg. OVERLEDEN: 4, Anna Maria Verwulst. 88 j„ wv. L. J. van de Kerkhove, wonen de te Oostburg; 5, Philomena Verheije. 70 j„ wonende te Oostburg: 8, Mattheus Jannis de Bruijne, 61 j., wonende te Oostburg; 11, Maria Ludovica Roegiers, 75 j., wv. A. Claeijs, wonende te Oost burg: 14. Catharina Cellina Bogaerts 72 j„ ev. C. Albers, wonende te Groede: 17, Virgenie Marie Sturm, 70 j., wonende te IJzendijke; 18, Pieter de Bruijne, 89 j, wonende te Oostburg; 20, Suzanna Elizabeth van Roo, 67 j., wonende te Groede; 24, Jacob de Meij, 78 j„ wonen de te Cadzand; 24, Johanna de Ridder, 73 j„ e.v. A. Qu.aak, wonende te Schoon- dijke; 31. Angelina Augustina Maria Mouton, 81 j„ wv. G. B. Termont, wo nende te IJzendijke; 31, Cornelis Loker- se, 67 j., wonende te Oostburg. Onderhoud van de stal is van groot belang. Het voorjaar zou men de „schoon maaktijd" van de stal kunnen noemen. Verbeteringen, aanvullingen, tijdens de winter nodig gebleken, kunnen dan worden uitgevoerd. Vaak valt dan ook opnieuw de aan dacht op de hoge eisen, die aan de mo derne stal worden gesteld. Niet alleen de ligplaats is van belang maar ook de verzorging van wanden, muren en pla fonds worden maar al te dikwijls ver geten. Het blijken van die kleinigheden te zijn, waar men tot dusver véél te v.einig aandacht aan besteedt. Nu is schoonmaken geen prettig werk en de boer en boerin weet uit erva ring dat bijvoorbeeld het wit en schoon houden van muren en plafonds van de stal vaak moeilijkheden oplevert. Voor al het aanbrengen van een kalklaag i- een tijdrovende karwei, om niet te spre- k n van kostbaar omdat men telkens weer opnieuw moet terugkomen en dikwijls met slecht resultaat. Thans is hierin dank zij een nieuwe vinding verandering gekomen. Het be treft hirr e n verf, die reer geschikt is voor stalmuren. Men begint met het aanbrengen van Grond Mat, deze verf laag zuigt diep in de ondergrond ver ankert de poreuze specie en oude kalk- lagen en verstevigt zodoende het met selwerk. Na 24 uur drogen wordt een tweede laag verf opgebracht. Deze laag (Revachin) verandert niet van kleur en maakt de muur hard en glad, zodat mest, urine en damp er geen invloed op hebben. Onreinheden kunnen zich niet meer op de geschilderde muren vast hechten of inzuigen. Het schoonhouden en schoonmaken vraagt dan praktisch geen arbeid meer in tegenstelling tot de ouderwetse ma nier van kalken. Maar ook uit hy giënisch oogpunt is de^e vinding be langrijk, want een geheel tot in de puntjes verzorgde stal kan zelfs leiden tot een erkenning als zgn. predicaats- bedrijf, met daaraan verbonden voor delen. STICHTING SAKOR40.000 KINDE REN HEBBEN HULP NODIG Grootscheepse collecte t.b.v. de Kinderbescherming Opbrengst vorig jaar531.000 gulden Meer dan 40.000 kinderen in ons land hebben op één of andere manier de hulp van de kinderbescherming nodig. Het verlenen van deze hulp wordt verricht door particuliere verenigingen, stichtin gen en instellingen. In belangrijke mate wordt dit werk door de overheid gesubsidieerd. Jaar lijks echter moet nog ruim twee mil joen gulden door de particuliere kin derbescherming worden bijeengebracht. ongeacht de miljoenen die nodig zijn voor de instandhouding en uitbreiding van tehuizen. Om het verschil van deze miljoenen tussen de overheidssubsidie en de wer kelijke kosten te overbruggen, houden de gezamenlijke Nederlandse Kinderbe schermingsinstellingen - van alle ge zindten en ruim 400 in getal, voor dit doel verenigd in de Stichting „Sakor" - jaarlijks een nationale collecte. Deze inzameling wordt dit jaar gehouden van maandag 18 tot en met zaterdag 23 april a.s. De op brengst van de collecte vorig jaar bedroeg f 531.000,-. Mocht men, om welke reden dan ook, niet bezocht zijn door een collectant, dan kan men zijn bijdrage storten op g:ro 40 40 40 van de Stichting „Sakor" te Utrecht. Fa. SMOOR DE HUD3TER, Breskens

De Schakel | 1966 | | pagina 2