Ifoor al Uw verzekeringen Altijd eerst naar de Parfumerie Maas-Hamelijnck ^1ejoco™sstraat - Breskens W. De Wilde Gemeenten, waarom zij voorstelden de motie voor kennisgeving aan te nemen. Dit was echter niet naar de zin van de heer Rijckaart. Wanneer dit bij deze vereniging aanhangig wordt gemaakt bestaat er een te grote mogelijkheid dat het in de doofpot geraakt, zoals in het verleden meerdere malen is ge schied. Op veel punten heeft de ge meente Wemeldinge gelijk, waarom hij voorstelde toch adhesie te betuigen. De heer Rosseel was dezelfde mening toe gedaan. De voorz. zei dat voor West Z. Vlaanderen de herindelingszaak reeds in Den Haag ligt en het geen zin meer heeft om adhesie te betuigen. Het voor stel van B. en W. werd tenslotte met 1 tegen 3 stemmen aangenomen. Voor de bjjz. lagere scholen werd de afrekening over 1965 vastgesteld. Door de r.k. meisjesschool zullen bedragen van f 450,- en f 476,- moeten worden te rugbetaald en door het r.k. schoolbe stuur Eede f 385,33. Aan de r.k. jongens school zal een bijbetaling van f 657,33 moeten plaats hebben. De salarissen van het sekretarie-per- soneel werden gewijzigd. Aan de lijst van diploma's, die gehonoreerd worden met een bedrag van f 39,- per maand, werd toegevoegd Moderne Bedrijfsad ministratie. Ook voor de gemeente-ar beiders werden de ministeriële circu laires van toepassing verklaard. Aan de gemeente-arbeiders werd over de jaren 1962 en 1963 een uitkering in eens van 5 pCt. toegekend. Deze maat regel houdt verband met het afschaf fen van de verdienste-beloning, welke in Aardenburg destijds niet is toege past. Dhr. de Clerck vond dat deze uit kering wel erg laat komt, terwijl dhr. Rijckaart meende dat het overleg met de organisaties wel erg lang geduurd heeft. De uitkering geeft wel een zware druk op de begroting. Hoeveel bedraagt deze uitkering nu wel, wilde hij weten. De voorz. zei dat men nu tot de slotsom gekomen was dat een dergelijke uitke ring gegeven kan worden. Hoeveel deze precies bedraagt kon hij niet zeggen, daar hij de salarissen niet uit zijn hoofd kent. Akkoord kon men gaan met de sa larisherziening voor de ambtenaren van de burgerlijke stand. Door de Stichting Film Jaontje was een verzoek om subsidie van 35 ct. per inwoner ingediend. B. en W. stelden voor dit bedrag toe te kennen onder voorwaarde, dat ook de andere instan ties, waaraan subsidie is gevraagd, hun medewerking zullen geven. In hun prea- advies zeggen B. en W. dat het hier gaat om een stuk folklore in een be langrijk gebied van de provincie. Ge zien de belangrijkheid heeft een in het leven geroepen stichting gemeend dit stuk te moeten verfilmen opdat het dialekt en de klederdrachten bewaard zouden blijven voor het nageslacht. Dhr. Buijck kon alle respekt voor het spel opbrengen, doch vond het bedrag zwaar voor de gemeente. Wanneer men dit alles in boeken zou opschrijven, zou toch ook de historie bewaard kunnen blijven? Dhr. Rijckaart vond een be drag van f 1400.- veel te hoog. Het ma ken van een film is veel te overdreven, wanneer men dia's zou maken zou het veel goedkoper kunnen geschieden. Dhr. van Bellegem had veel waardering voor het stuk hetgeen zowel in Zeeuws- Vlaanderen als daar buiten is aange slagen. De noodzaak van een film kon hij ook wel inzien. Dhr. Rosseel infor meerde of de opname in kleuren zou geschieden. Voor het maken van dia's voelde hij niet veel daar dan het dialekt in zijn geheel verloren zou gaan. Wordt deze film ook in Aardenburg gedraaid. wilde hij weten. De voorz. zei dat het opschrijven in boeken zeker wel moge lijk zou zijn, doch dat dan van de kle derdrachten niet veel terecht zou ko men. Met dhr. Rijckaart tegen werd tenslotte het voorsel aanvaard. Door de Stichting „Vrienden van Seppe" i.o. werd een gemeentelijke bij drage gevraagd van 5 ct. per inwoner. B. en W. stelden voor op dit vercoek af wijzend te beschikken. Dhr. Buyck stel de voor dit bedrag toe te kennen ge zien het werk dat deze stichting doet. Dhr. Paridaen veronderstelde dat B. en W. uitgegaan zijn van de financiële po sitie der gemeente. Hij kon voor deze stichting wel respekt opbrengen, doch zag bij eventuele toekenning het schep pen van precedenten in het vooruit zicht. Met 7 tegen 4 stemmen werd ten slotte het voorstel van B. en W. aan vaard. B. en W. menen dat de tarieven voor het zwembad en de speeltuin aan een herziening toe zijn. Tevens zouden zij een vereenvoudiging in toezicht en ad ministratie willen doorvoeren door het afschaffen van de maand- en week kaarten. Voorgesteld werd de tarieven als volgt te verhogen: voor de speel tuin een gezinskaart van f 5,- tot f 7,50 en een dagkaart van f 0,40 tot f 0.50 voor het zwembad een gezinsabonne ment van f 17,50 tot f 20,-; seizoenkaart 16 jaar en ouder van f 7,50 tot f 9.-; seizoenkaart beneden 16 jaar van f 4, tot f 5,-; voor het 2e gezinslid van f 3,- tot f 4,- en het 3e gezinslid en volgende van f 2,- tot f 3,-; de leskaart voor 16 jaar en ouder van f 6,- tot f 7,-; les kaart beneden 16 jaar van f 3,40 tot f 4,-; 10-badenkaart 16 jaar en ouder van f 6.- tot f 7,-; 10-badenkaart be neden 16 jaar van f 2,50 tot f 3,- en losse baden van f 0,40 tot f 0,60. Dhr. Rijckaart vond de verhoging van een gezinskaart voor de speeltuin veel te hoog, het bedraagt 50 pCt. Sinds vorig jaar is er niets aan de speeltuin gedaan, geen onderhoud heeft er plaats gehad en nieuwe werktuigen zijn er niet aangeschaft. De prijs van f 0,40 voor een ééndagskaart vond hij genoeg. De voorz. zei dat de prijs van een gezinskaart laag gehouden is en boven dien geldig is van mei tot september en over het algemeen inwoners uit de ge meente betreft. Voor de toerist is een dagkaart niet te duur. Dhr. de Clerck had liever de tarieven niet verhoogd, daar de speeltuin toch niet met verlies werkt. Dhr. Paridaen vond de tarieven normaal, alle salarissen en lonen stij gen immers. Dhr. Rosseel vroeg naar ae mensen die via het paviljoen komen, wordt hier nog controle op uitgeoefend: waarop de voorz. zei dat bij het brug getje een controle-man geplaatst zou worden. Ten aanzien van de verhoging van het zwembad werd de aandacht geves tigd op het in aanbouw zijnde zwem bad in Maldegem. Zou dit voor Aarden burg niet een concurrent kunnen wor den? Hiervoor was men niet bevreesd aangezien ook daar de tarieven niet aan de lage kant zullen liggen gezien de uitrusting van het bad. Z.h.st. ging men met de voorgestelde wijziging akkoord. Er is dringend behoefte aan meer ver- kleedgelegenheid bij het zwembad voor de zwemmers. Ook dient de kleding- opbergcapaciteit te worden vergroot. Daarom stelden B. en W. voor om 9 a 10 kleedhokjes bij te plaatsen. De kos ten worden geraamd op f 4000,-. Dhr. Rijckaart meende dat nu het voor het zwembad gaat alles kan, doch wanneer er voor de speeltuin iets moet gebeuren het altijd veel moeite moet kosten. Dhr. de Clerck wilde wel weten wat voor Grijs worden? Jong blijven! Borstel Uw grijze haren weg met Crème Marchal. Volmaakt onschadelijk. Ook ver krijgbaar in diepzwart. Gratis folder bij Parfumerie MAAS-HAMELIJNCK, Breskens, Mercuriusstraat 24, telefoon 857. De leeftijdsbarrière doorbroken I Oudere dames, jonge huisvrouwen en „twen- ners" zijn verrukt van Marchal rimpelcor rector, het ideale snèlwerkende middel dat U een prachtige, jeugdig-gave huid bezorgt I Prijs f 8,75. spreken. Nu .ia Ria ik ga je straks wat, vragen als ik bi.i je ben". Er was enige tijd stilte en hij hoorde haar ademhalen. Doch toen het stil bleef, vroeg hij: ..Ben je daar nog, Ria^" „Ja". „Ik weet niet of je het gemerkt hebt, maar Nu ja met een uurtje ben ik bij je". „Goed. U Je bent welkom, begrijp je me goed?" „Ja, Ria, ik geloof wel dat ik je be grijp. Ik verkleed me. ga eten en kom naar je toe". „Heb je in de fabriek gewerkt?" „Nee". „Kom dan maar, zoals je bent. En meteen. Ik zal brood voor je klaarma ken. En een lekkernijtje er bij. Doe je het?" „Ria. ik vlieg Een half uur Inter zette hij zijn wagen voor de kleine villa en liep naar de voor deur. Hij behoefde niet aan te bellen want ze had hem al gezien. Geluidloos ging de deur onen. Ze deed een nas te rug en keek hem aan met schitterende ogen Hij wilde wat zeggen, doch woorden waren niet meer nodig. Rustig sloot hij de deur achter zich en daarna opende hij zün armen wijd uit. Het vol gende ogenblik lag ze er in. haar gedicht verborgen tegen ziin schouder ..Ik houd van je, Willem", fluisterde ze. ..Willem, mijn lieve jongen HOOFDSTUK 9 Terwijl Willem at van de heerlijkhe den die ze voor hem neergezet had, zat ze naast hem met haar hoofd tegen zijn schouder. „Hoe lang heb jij dat gevoel al, Willem?" vroeg ze zacht. „Ik weet het niet. Op een gegeven ogenblik wist ik het: ik ben verliefd op Ria van Halen. Dat knappe ding in An- derlo. Verdraaid, ik kon je niet meer uit m'n gedachten bannen. Als ik achter m'n bureau zat en ik keek naar buiten, dan zag ik je gezicht. Je hebt me beto verd. Ria". „Heerlijk, jongen. Die eerste middag, het was op een zaterdag, ik weet het nog heel goed. Vader was met de auto naar de garage, er mankeerde wat aan. Je kwam binnen. Ik vond je dadelijk 'n knappe jongen. En beschaafd. Vader had al eens over je verteld. En over je uitvinding. Dat fascineerde me natuur lijk, een uitvinder. Je denkt meteen aan mensen, die op een koud dakkamertje zitten te peinzen over en te broeden on iets nieuws. Uit de oude tijdDat er in de moderne tijd ook belangrijke uitvin dingen worden gedaan, daar sta ie eigenlijk niet bij stil. Vader wekte mijn nieuwsgierigheid, vooral toen hii zei. dat je iong was. Ik mocht je al dadeliik erg graag. Vandaar, dat ik na die eerste avond 1e uitnodigde nog eens te komen. Ik wilde je coen al niet meer kwiitra ken, zie je?" (Wordt vervolgd). hokjes dat zijn, de prijs van f 400,- per stuk vond hij toch wel wat veel. De voorz. zei dat het krediet ruim gehou den is daar men anders later nog eens met een aanvulling moet komen. Bo vendien zijn hier ook de opbergplaatsen inbegrepen. Met algem. stemmen werd het krediet beschikbaar gesteld. De erfpachtsovereenkomst met dhr. Joz. de Bruijne te Sluis werd ontbon den. Aan hem werd 1800 m2 grond ver kocht voor f2,- per m2 en 4500 m2 voor 90 ct. per m2, terwijl de resterende grond van de erfpachtsovereenkomst aan hem werd verpacht voor f 260, per ha. Tijdens de rondvraag sprak dhr. Ros seel zijn vreugde uit dat met de bouw van het museum was begonnen, hij hoopte dat nog voor de zomer dit klaar zou kunnen komen. Dhr. Paridaen zei dat men nu in St. Kruis betere wegen heeft, doch de ver binding met St. Laureins is zeer slecht Zou het soms mogelijk zijn de grootste gaten in deze weg te vullen. De voorz. zei dat deze weg reeds is besproken, men zal zien wat hieraan kan gebeuren. Weth. Slager zei nog dat de gemeente werklieden er aan zullen gaan werken. Een schandaal noemde dhr. Paridaen de vuilnisbelt. Van overal komt men er vuil brengen, tot oude autowrakken toe, bovendien gooit men op de weg ook maar zijn rommel neer. Hij vroeg of B. en W. dit soms kunnen bekijken, het kan zo niet langer meer. De voorz. zei dat het ook voor B. en W. een doorn in het oog is. De eigenaar moet echter voor een afrastering zorgen. Dhr. Bonte had graag meer toezicht gezien. Eventueel moet men maar overgaan tot verbalise ren. De voorz. zei dat niet altijd een naamkaartje bij de vuilnis wordt ach tergelaten. Van gemeentewege zou men graag hiertegen optreden. Weth. Lansu zegt dat zelfs nabij de algemene begraafplaats vuilnis wordt gestort, en juist op de plaats waar het ere-graf van de Engelse militairen ligt. Dhr. Buijck informeert naar de nieu we maaimachine, wanneer wordt deze afgeleverd? Voorts vestigt hij de aan dacht op de slechte toestand van de Nieuwstraat in Eede en vraagt waar de nieuwe trottoirs in deze straat blijven. Dhr. Lansu zegt dat aan deze zaak aan dacht is besteed en men hoopt op korte termijn aan een en ander te beginnen. Dhr. Verbeke informeert, naar de lichtpunten in de Biezen. Dit is opge dragen aan de PZEM, aldus de voorz. Dhr. Rijckaart zegt dat hij met de op zichter de tekeningen van speelwerk- tuigen heeft bekeken. Deze werktuigen zijn toch wel erg klein. Hij wilde ook wel weten of de gemeente lid is van de NUSO en wat er voor het maken van de tekeningen en het geven van ad vies moet worden betaald. De doorbraak in de Wandeldreef had hij ook bekeken. Volgens hem wordt hier niet redelijk gewerkt. De gemeente wordt op kosten gejaagd. Hoever staat het met de af rekening van Adegem? Naar de heer Rijckaart had vernomen zou op 4 iuni de Maastreechterstaar naar Aardenburg komen. Reeds nu wilde hij er op wijzen dat de inrichtende vereniging misschien speculeert op een gemeentelijke bijdra ge, waarop de voorz. hem antwoordde dat dit punt niet aan de orde was. Aangaande de NUSO zei de voorz. dat Aardenbrug geen lid is van deze instel ling en dat het geven van advies geen cent gekost heeft. Dhr. van Bellegem vroeg de mogelijkheid te bezien om de gronden in de Mgr. de Backerestraat te Eede in eigendom te krijgen. Bresken* Afscheid van dhr. A. I. de Kramer. Op het gemeentehuis is officieel af scheid genomen van de heer A. I. de Kramer, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de ge meentelijke dienst heeft verlaten. Dit afscheid werd bijgewoond door het col lege van B. en W., de gemeente-werklie den, de gemeente-opzichter en familie van de heer de Kramer. Burgemeester J. A. Eekhout liet de diensttijd van dhr. de Kramr de revue nog eens passeren, waarbij hij aan stipte dat dhr. de Kramer wegens re organisatie bij de ZVTM bij de ge meente Breskens in dienst kwam. Na mens de gemeente werd hem een bloem bak aangeboden. De heer Meijaard dankte dhr. de Kramer voor de prettige verstandhou ding en ook dankte hij hem voor het geen hij voor de gemeente gedaan heeft. Namens het gemeente-personeel werd hem een schilderij aangeboden. De heer P. de Kramer, een zoon "an de scheidende, dankte tot slot voor de prettige avond en de ondervonden be langstelling. 0«stbarg Raadsvergadering De raad der gemeente Oostburg ver gaderde onder voorzitterschap van bur gemeester J. van Leeuwen. De voorzitter feliciteerde de heren Geuze en v. Dongen met hun benoeming als lid van Prov. Staten. Mededeling werd gedaan van de over dracht van het gasbedrijf van de heer Metz aan de N.V. Zegam. Het verzoek van de gemeente Wemel dinge om adhesie te betuigen aan de motie inzake het tegenwoordig beleid in herindelingszaken, werd voor kennis geving aangenomen. Het subsidieverzoek van de Stichting i.o. „Vrienden van Seppe" werd afgewe zen. Door het bestuur van de Stichting i.o. „Film Jaontje" was verzocht een subsidie van 35 ct. per inwoner te mo gen ontvangen voor de verfilming van het toneelstuk Jaontje. B. en W. menen dat het toneelstuk een duidelijk beeld geeft van de situatie in het Landje van Cadzand in het begin van deze eeuw, hetgeen vooral voor de bewoners van deze streek bijzonder aantrekkelijk is omdat het recente verleden er in is vastgelegd. Om de waarde van het stuk te behouden zal getracht worden het te verfilmen. B. en W. stelden de raad voor deze subsidie éénmalig te verlenen als de provincie hetzelfde doet. De heer le Nobel vond dat de gemeentelijke fi nanciën niet goed stonden om deze sub sidie te verlenen. Hij zou liever wach ten tot een volgende begroting. Er is geen voldoende geld om de straten te maken. Ook de heer de Koene had deze bezwaren. De voorz. zei dat tevoren de streek gepolst was om medewerking te verlenen om dit stuk te verfilmen. Men is reeds begonnen met de verfilming uit eigen financiële middelen. Het zou toch wel een rare geschiedenis worden als Oostburg, dat zo lang het middel punt van het stuk is geweest, geen bij drage zou geven. Wanneer het stuk op een later tijdstip zou worden verfilmd bestaat de mogelijkheid dat de groep niet meer bij elkaar is. De bijdrage van de gemeente is tot het redelijke be perkt. De beoordeling van de critici en cineasten is goed. Bovendien zou het te betreuren zijn als Oostburg niet mee doet als gemeente waar de schrijver woont. De heer Schijve brengt evenveel in als de gemeenten uit de streek. De mensen doen alles gratis. De heer Dek ker informeert wat men met de op- brensten van de uitvoeringen gedaan heeft, waarop die voorz. antwoordt dat om tot het grote succes te komen, er verschillende attributen aangeschaft moesten worden, klederdrachten ge kocht en nog vele andere zaken. Dhr. le Nobel wees nog op het scheppen van precedenten omdat er ook andere stuk ken in Oostburg worden opgevoerd. Dit stuk steekt echter ver boven de an dere stukken uit en ligt bovendien op een geheel ander peil. Naar het oordeel van de voorz. is het hoofddoel van de film het vastleggen van de klederdrach ten in de laatste 50 jaar, hetgeen later door iedereen aanschouwd kan worden. Hierna ging men met het voorstel ak koord. Aan mevr. M. Luwema werd ontslag verleend als tijdelijk lerares aan de ge meentelijke gymnasiale afdeling van het Koningin Wilhelmina Lyceum. Aan dhr. C. Kruf werd m.i.v. 15 juni eervol ontslag verleend als districtsopzichter van de Gem. Techn. Dienst W. Zeeuws- Vlaanderen. Aan Leenhouts Aannemersbedrijf te Sluis werd een perceel bouwgrond ver- kocht in de Zandstraat, groot 600 m2 tegen f 20,15 per m2. Het Algem. Ambtenarenreglement, de Arbeidsovereenkomsten-verordening en de Uitkerings-verordening werden ge wijzigd. Vastgesteld werd de vergoeding per lokaal en per leerling voor de r.k. bijz. kleuterschool over 1965 op f 4362.54. Het voorschot voor 1966 werd op hetzelfde bedrag vastgesteld. De woning Maagdenberg V 28 werd onbewoonbaar verklaard. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Simpelaar naar het woonwagen kamp. De toestand is er in het geheel niet rooskleurig. Door de heer Dekker werd een door alle fracties ondertekend schriftelijk voorstel ingediend waarin het college van B. en W. wordt verzocht om in de eerstvolgende vergadering met voorstet ien te komen om woningwetwoningen aan gegadigden over te dragen, aan diegenen die dit wensen. Ook wenst de commissie uit de raad tevoren inzasre van alle stukken welke op dergelijke overdrachten betrekking hebben, inlcu- sief de aan de raad voor te leggen voor stellen. In dit schriftelijk voorstel wordt voorts gewezen op het feit. dat de mo gelijkheden tot overdracht aan bewo ners bestaat, dat daarvoor ministeriële richtlijnen zijn gegeven. De raad heeft al meerdere malen on deze kwestie ge wezen, doch B. en W. hebben nog steeds negelaten met enig voorstel te komen. Het voorstel werd met al?, stemmen aangenomen. Door de heer Dekker werd nog gewezen op andere gemeenten waar regelmatig overdrachten plaats vindpp en dat deze zaak is Oostburg maar sle pend dreigt te blijven. KORFBAL Stormvogels 2B.K.C. 2 46 Dat de Bressiaanders vast van plan zijn in de kampioenstrijd volop mee te doen, hebben ze ook nu weer bewezen. Gezien het spel verloop mogen de Storm vogels heel tevreden zijn met de 46 verlenen wij gaarne onze bemiddeling. ASSURANTIEKANTOOR Vogelenzang 29. Breskens, telef. 622

De Schakel | 1966 | | pagina 2