BRILLEN v, FEUILLETON Willem's idealen .e^UN's W. FENIJN, Boulevard 38, Breskens, telef. (01172) 506 Renniesj® de ichakel Al G NIEUWS BLAD ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN 20e Jaargang Nr. 1070 Vrijdag 8 april 1966 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,90 p. kw.franco p. post f 2,30 Prijs der advertenties: 12 ct. p. m.m.bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 18 ct. extra Telefoon (01172) 429 DRUKKERS-UITGEVERS F4 SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE BRESKENS over de maand maart 1966 GEBOORTEN: 9, Johan Pieter, zn. van Johannes van Loenen en van Marina Eveline Loekemeijer; 21, Peter Izaak Robert, zn. van Izaak Abraham Porreij en van Frida Leonie Maria de Pauw; 7. Ronald Alphons Cyriel, zn. van Ar nold Marcel Maria Lohman en van An nie Jeanine de Baere, geb. te Oostburg; 13, Nicole Jeannette, d. van Jan Schrier en ran Evertje 't Hart, geb. te Oostburg. OVERLEDEN: 22, Maria Monjé, 79 j., echtgenote van Cornelis Johannes van den Broecke; 3, Izaak Jacobus de Koster. 61 j., overl. te Middelburg; 9, Marinus Izaak Verschelling, 75 j., overl. te Vlis- singen. INGEKOMEN: 1, Sara M. v. d. Broecke- v. d. Meulen en dochter, van Biervliet naar Adm. de Ruyterlaan 8; 1, Gerarda C. Dossche-Maas, van Groede naar Duin straat 1; 1, Adrien A. M. de Coninck en echtg., van Schoondijke naar Kijkuit 3; 8, Dane A. Klaassen en echtg., van Voor burg naar Wulpenlaan 14; 4, Johannes F. de Witte, van Gent (B.) naar de Hul- lustraat 2; 28, Marina C. Labee, van Vlissingen naar Dorpsstraat 146. VERTROKKEN: 14. Elizabeth C. Eras mus-du Bois, van Egelantierstraat 4 naar Groede; 14, Antonius C. C. M. de Weerdt, van Oranjeplein 3 naar Den Helder: 14, Carla A. Jansen, van Veer haven naar Wessem; 21, Theunis P. Bril en echtg.. van Dorpsstraat 1 naar Mid delburg; 21, Jacob Notebaart en echtg., van Visserijstraat 4 naar Terneuzen; 24. Simon L. j. van der Hooft, van Dorps straat 104 naar Terneuzen. PLAATSELIJK NIEUWS Breakena Nieuw type jacht gedoopt. In de haven te Breskens is zaterdag middag een nieuw type jacht gedoopt door mevr. Etienne uit Brussel. Mevr. Etienne is de echtgenote van de voor zitter van de Belgische club ABEC uit Brussel. Het jacht de Tikerak betekent de vlugge reiziger en is een nieuw ont werp van de Breskense jachtbouwer F. Maas en gebouwd bij Gebr. Maas te Breskens. Het jacht is 11,13 m, lang met op de waterlijn een lengte van 8 m.,.de breed te bedraagt 3,06 m., de diepgang 1,90 m., terwijl het zeiloppervlak 74 m2 is. Het iacht is voorts uitgerust met een 15 pk. Penta-diesel, electrisch loog en snelheidsmeter, electrisch echolood, een radio richtingzoeker en een wind-rich tingzoeker. Op grote wedstrijden biedt het jacht plaats aan 7 personen en op de cupwedstrijden aan 6 man. Reeds nu is ingeschreven voor de vol gende trainingswedstrijden: South Sea —Harwich 220 mijl, HarwichHoek van Holland 220 mijl. West MerseaBres kens 220 mijl, de Wantoncup in Kopen hagen. CowesSpaanse N.kust, waarna het naar Trinité zal gaan. Het jacht is een eerste ontwerp in zijn klasse. door HENK VAN HEESWIJK. Mohammed behoefde ditmaal echter niet naar de berg te gaan. Op Nieuw jaarsmiddag stopte de blauwe Ford van Van Halen voor de kleine woning in de Tuinstraat en stapte hij met zijn doch ter uit. - Verrast deed Willem open. Van Halen stak zijn hand uit en drukte die van de ander. „Meneer Caron, ik bied u mijn beste wensen aan voor het nieuwe jaar en hoop van harte, dat het nieuwe jaar datgene zal brengen voor uw bedriif wat u er van verwacht. Tevens ben ik gemachtigd u de beste wensen over te brengen namens „Erica" in Oude Pe- kela. De baas zal morgen zelf wel bel len. veronderstel ik". „Meneer van Halen, hartelijk bedankt en wederzijds wens ik u goede zaken in het nieuwe jaar". „En dat we vrede mogen houden, me neer Caron". voegde Ria er aan toe. ..Voor de rest sluit ik me geheel aan bij de wensen van vader". Hii drukte krachtig haar hand. „Dank je. Ria. En voor jou eveneens een ge lukkig- nieuwjaar. Vele nieuwe vetplan- ten. hè?" Willem stelde zijn moeder voor. Op Oroedc Buitengewone raadsvergadering De raad der gemeente Groede heeft in de Franse kerk een buitengewone ver gadering gehouden bij gelegenheid van het afscheid van burgemeester J. C. Everaars. De heer C. Cijsouw, wnd. burgemees ter, gaf een kleine opsomming van de belangrijkste zaken die sinds 1946 in de gemeente tot stand zijn gekomen, zoals: sportvelden, hertenpark, sport zaal, instructie-zwembad, wegen, riole ring, nieuwe scholen en plantsoenen. Een lijst waardoor Groede zich nu nog verheugd over uw benoeming in 1946. Als blijk van waardering overhandigde weth. Cijsouw namens de raad de bur gemeester een zilveren kandelaar met drie kaarsen. De heer R. v. Damme, die namens de raad het woord voerde, gei dat de bur gemeester een goed mens is, een voor treffelijk burgemeester en iemand die steeds lief en leed met de bevolking heeft gedeeld. De heer J. Vermeulen, oudste raads lid, betrok ook mevr. Everaars in deze lof. Namens de raad werd zij bedankt voor de goede zorgen die zij aan haar man besteedt en voor het vele werk dat door haar achter de schermen in het belang van de gemeente is gedaan. De heer Cijsouw deelde mede dat dit afscheid niet definitief is, doch dat de Commissaris der Koningin de heer Everaars heeft belast met de waarne ming van het burgemeestersambt. Door de bevolking van Groede was voor een grote verrassing gezorgd. Een radio-grammofooncombinatie werd door mevr. A. Jansen-Goedbloed, presidente van het plaatselijk comité, overhandigd. Zij memoreerde de moeilijke zaken waarvoor burgemeester Everaars zich heeft ingezet en die van Groede een fraaie en verzorgde gemeente heeft ge maakt. waar het goed en rustig wonen- is. Ook roemde zij het contact dat er bestaat tussen de burgemeester en de bevolking. Een ieder wist waar hij te recht kon in het kamertje rechts naas* de ingang van het gemeentehuis, waar iedereen een willig oor vond. Ook uit de woorden van de vele an dere sprekers viel te beluisteren hoezeer burgemeester Everaars wordt gezien als burgervader, een man, die vergroeid is met zijn gemeenschap, die boven alle politieke partijen staat. Namens de Vereniging van B. S. en O. werd het woord gevoerd door burge meester J. C. Hoftijzer uit Schoondijke. burgemeester J. A. Éekhout uit Breskens. dijkgraaf J. Becu van het waterschap Het Vrije van Sluis, vertegenwoordigers van de PZEM, Provinciale griffie, politie, plaatselijke- en streekorganisaties en nog vele anderen. Allen prezen de sa menwerking met burgemeester Everaars. De waardering werd vaak bevestigd door het aanbieden van geschenken, w.o. een weerzuil van het gemeente- personeel, alsmede dozen sigaretten, boeken en grammofoonplaten. Door burgemeester Everaars werd°n alle sprekers bedankt voor hun woor den en geschenken. Hii dankte de raads leden en het gemeentepersoneel voor de nieuw werden er handen gedrukt. „En hoe vindt u het, mevrouw, moeder te zijn van zo:n beroemde zoon als de uwe?" Het vrouwtje schudde haar hoofd „Ik weet het niet, meneer. Ik ben wel eens bang, dat hij te hoog grijpt". Meneer Van Halen lachte. „Welnee, mevrouw, meneer Caron is precies op de plaats die hij waard is. hoor. U moest eens horen, hoe vol lof men over zijn leiding spreekt. Dank zij het harde wer ken van uw zoon, is Overduin's Carton- nagefabriek bezig zich uit de moeilijk heden omhoog te heffen. Nog 1 iaartje mevrouw en hij heeft het gefikst". „Ik hoop het echt voor hem", ant woordde Willem's moeder voorzichtig. ..Hii werkt er wel hard voor. Er zal wel heel wat komen kijken om zo'n bedrijf te leiden". Ria zei zacht: „Mevrouw, u kunt trots op uw zoon zijn, nietwaar vader?" „Zeker", beaamde deze. „Nu i* het wel genoeg, menden. Thee? Of liever iets pittigere?" „Laten we het maar bii thee houden' besliste Ria. „Vader moet nog riiden". Gedurende de twee uurties dat Van Halen en zün dochter bii hem waren, observeerde Willem het meisie onopge merkt. Z° z.at enige tiid met. zijn moe der te praten en op een gegeven ogen blik ontmoetten hun blikken elkander via de grote spiegel van het ouderwetse dat noudt U fit en wijs! Gaat U even om heerlijke patates frites met mostelen, worst, croquetten, bami of loempia's. Het gemak dient de mens en voor weinig geld lekker eten. IJS en ijstaarten altijd in voorraad. Elke zaterdag en zondag vanaf 12 uur- Beleefd aanbevelend, „®e iSrjllemaelier" OOSTBURG zeer goede samenwerking. Ook de bevolking van Groede kreeg gelegenheid afscheid te nemen van de burgemeester en mevrouw Everaars. De receptie in het gemeentehuis werd door velen bezocht. Kandidatenlijst K.V.P. Door de K.V.P.afd. Groede, is voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de volgen de kandidatenlijst opgesteld: 1. R. van Damme; 2. J. van 't Westeinde; 3. A. Cammaert. Biervliet Uitbreiding sakenpanden. Dat de plaatselijke middenstanders zich beijveren het kopen in eigen ge meente zo aantrekkelijk mogelijk te maken moge blijken uit het feit, dat er op korte termijn twee zakenpanden zijn uigebreid. De Fa. Lecluijze-van Vooren heropende onlangs haar ruime en to taal vernieuwde zaak aan de West straat. Op het gebied van textiel en woninginrichting bestaat nu een ruime keus van hetgeen op dit gebied ver krijgbaar is. Donderdag opende de Fa. Kostense haar geheel vergroot en gemoderniseerd winkelpand. Het geheel is aangepast aan de eisen van de tijd en de nieuwe winkel is ingericht met het zelfbedie- nings-systeem, zodat men zich voor een groot gedeelte zelf kan helpen. Samenstelling lijst katholieken. Voor de op 1 jimi a.s. te houden ver kiezing van gemeenteraadsleden werd door de katholieken van Biervliet de volgende lijst samengesteld 1. G. A. Claeijs; 2. A. P. de Smit; 3 A. C. de Krijger; 4. A. T. C. Buijsse; 5. C. van Renterghem; 6. P. J. Dierïkx; 7. Brandend maagzuur? helpen direkt! buffet. Hij knipoogde even en het meis je lachte terug. Doch verder kon hij niets aan haar merken, hoe zeer hij ook zijn best deed. Ze was vrolijk, vooral lief tegen zijn moeder en maakte een grapje met hem. Het afscheid was even kor- rekt als altijd, hoewel hij altijd de ge woonte had om haar hand enige tijd vast te houden en haar aan te kijken. Ook ditmaal bloosde ze, maar betekent dit iets, vroeg hij zich af toen de wagen wegreed. Gedurende enkele dagen vermeed hij Anderlo en huize Van Halen. Bovendien had hij extra werk op de fabriek in ver band met de balans. Hij was razend nieuwsgierig naar de bedrijfsresultaten over de afgelopen acht maanden, maar begreep toch wel, dat Van der Zande met zijn mensen dit niet in een vloek en een zucht konden bekijken. „Half januari, meneer Caron, dan kan ik u ruwe cijfers geven. Tot zo lang moet u echt geduld hebben. Maar ik kan u wel voorspellen, dat de balans gunstig zal zijn. Misschien wel heel gunstig verge leken bij een jaar geleden. Er zal, dunkt mij, alle reden tot tevredenheid zijn". Én daarmee moest Willem het doen. Op een avond in de tweede week van januari, toen niemand van het perso neel meer in het gebouw aanwezig was, zat hij nog in zijn kantoor. Ik ben zo verliefd als een schooljongen, dacht hij. En ik verlang verschrikkelijk naar haar. E. J. Doens; 8. P. van Vooren. Sahoondtyka Bestuur voetbalvereniging. In een onlangs gehouden vergade ring van de voetbalvereniging Schoon dijke is men gekomen tot een bestuurs wijziging. Het bestuur ziet er - tot de eerstvol gende algemene vergadering - als volgt uit: Voorzatter J. C. Hoftijzer; vice- voorzitter P. Cornelis; secretaris A. Steurrijs; penningmeester J. van den Broeke; bestuursleden: C. Butler, J. v. Espen en P. Hamelinck. Nieuwe vuilnisstortplaats. Enige tijd geleden heeft de gemeente raad besloten de oude vuilnisbelt aan de Molenkreek te sluiten. Deze is vanaf 29 maart gesloten. De mooie molen kreek wordt nu weer gelaten aan de natuur, die op dat stukje zo mooi is en kan zijn. De ijsclub van Schoondijke krijgt hierdoor de gelegenheid de baan in de zomer gereed te maken voor de winter. Er zal dan geen vuil meer lig gen. De nieuwe stortplaats - die alleen mag worden gebruikt bij noodzaak - is gelegen aan de Sasputsestraat voorbij de boerderij van Luteijn, ongeveer 150 m. landinwaarts. Er is een grote put ge graven welke is afgezet met palen en gaas. Deze nieuwe belt mag dan worden gebruikt als de ophaaldienst het vuil niet kan meenemen. Men wordt dan verzocht kontakt op te nemen met de dienst gemeentewerken. Aardenburg Raadsvergadering. De raad der gemeente Aardenburg vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester M. van Berckei. Bij de ingek. stukken was een schrij ven van de gemeente Wemeldinge om adhesie te betuigen aan een motie in zake de gemeentelijke herindeling. B. en W. zijn van mening dat dergelijke protesten beter aanhangig gemaakt kunnen worden door de Ver. van Nederl. Ik bel haar Of het goed is, dat ik van avond kom. Hij nam de hoorn van de haak en vroeg haar nummer aan bij de telefo niste. Lam, dat Elzekamp nog immer niet geautomatiseerd was. In dit opzicht was de Veluwe toch wel stiefmoederlijk bedeeld. He duurde enige tijd voor de verbin ding tot stand gebracht was. doch toen hij haar stem hoorde, verhelderde met een zijn blik. „Hallo. Ria. ik bel je even op eh is het goed, dat ik vanavond even aan wip?" „Ja, natuurlijk, dat is toch altijd goed?" Hij hoorde de verwondering in haar stem. „En het komt mooi uit, wan» ik ben de hele avond alleen. Vader is in Oude Pekela en heeft net gebeld, dat hii daar blijft logeren. Derhalve bent u dubbel welkom". „Nou, dat treft dan, hè? Mooi. Do kwestie is eh Enfin, je ziet me wel verschijnen. Met een uurtje". „Fijn. Zeg. is er soms wat? Toch geen moeilijkheden op de fabriek?" „Hè' Welnee, integendeel. Het loopt zo lekker als het maar gaan kan". „O ia? Is er dan wat anders? Uw stem klinkt zo eh bent u zenuwachtig?" „Welnee, hoe kom je daar bij?" „O. Nu ja, misschien verbeeld ik 'tme Maar U had het toch over een kwestie?" Hij lachte. „Dat was zo bij wijze van

De Schakel | 1966 | | pagina 1