Mnl. arbeidskrachten W. J. LEENHOÜTS B L E Us kledingmagazijn Wassen een plezier Zanussi wasautomaat Firma Schippers Nauia VKB Versprille 's kledingbedrijf U hebl hef maar voor 'i zeggen A. C. OSSEWAARDE afwezig RACEFIETS REPARATIES KUNSTGEBITTEN Dank zij QUICK-SHOP - Nieuwkuis kunt U er met de a.s. feestdagen goed verzorgd uitzien! VOOR DE PASEN herenkonfektie heren-modeartikelen Op Uw vloer niger wordt gebruikt voor het gym nastieklokaal, bejaardensociëteit, ge meentehuis, openbare school en op ver zoek ook door de bijzondere scholen in de gemeente. Over de nieuwe uitgaaf omtrent de vijver ontwikkelde zich een felle diskus- sie. Op de gewone dienst in het begro tingsjaar 1966 is hiervoor reeds f 5000,- beschikbaar gesteld. De voorz. meent dat de gemeente leefbaar moet worden gehouden. Na de samenvoeging zullen de kerkdorpen de eerste jaren op cultu reel en ander gebied vrijwel geen aan dacht krijgen. Vele belangrijkere zaken zullen dan voorgaan. Het fontein zal een rustplaats worden in het dorp en een mooie afsluiting van de Brink. De kosten die uit het reservefonds zullen worden geput zullen f 7000,- zijn. De heer Neele vindt ruim f 5000,- voldoen de. Het door B. en W. voorgestelde be drag is veel te veel. De voorz. zegt nog maals dat van uitstel afstel komt. De gemeente heeft vele jaren niet geput uit de reserves. De financiële positie is zeer gezond. B. en W. zijn zeker voor zichtig. De heer Neele vindt dat nog vele andere zaken de aandacht vragen, w.o. de toestand van de wegen en de trottoirs. De heer De Badts sluit zich hierbij aan. Hij geeft zijn stem niet aan het plan voor de vijver als er niets aan de straten wordt gedaan. De voorz. zegt dat de heer De Badts dit reeds heeft aangehaald. Enkele straten liggen slecht door werken van openbare nuts bedrijven. Wordt druk aan gewerkt. Een vijver met fontein kan men niet tegen over het stratenplan enz. stellen. De heren Verkruijsse en Risseeuw stemmen met het plan in, evenals de heer Van Baal. Weth. de Feijter meent dat kultu- rele doeleinden belangrijk zijn. Men moet in de toekomst durven kijken. De kosten van het plan vallen wat tegen maar in het begin was nog geen vast staand plan opgesteld. Weth. Toesseint meende vrijwel hetzelfde. De financiën liggen goed. Na de stemming blijkt dat de heer Neele tegen stemt en de overige raads leden voor. Sluts Geslaagd. Maandag j.l. slaagde voor het diploma kraamverzorgster mej. A. de Potter te Sluis. Het examen werd afgenomen in het wijkgebouw van het Groene Kruis te Groede. Waterlandkerkje Teeneravond. Ook in Waterlandkerkje is de beat- muziek „in". Voor de tweede maal zal in de zaal van dhr. Schanssema, in „de Beat-hut", een teeneravond worden ge houden. Zaterdag 2 april zal er gedanst kunnen worden op de tonen van het or kest „The Garants". Aanschaffing nieuw uurwerk. Sedert meer dan een jaar staat het torenuurwerk te Waterlandkerkje stil omdat het niet meer te repareren was. Al «.lie tijd stond de officiële tijd hier stil en Waterlandkerkje was terecht „het dorp zonder klok". Het gemeentebestuur heeft thans de goedkeuring op de begroting ontvangen voor aanschaffing van een nieuw uur werk. Dat is inmiddels al besteld via de fa. J. van de Plassche te Oostburg bij de torenuurwerkfabriek N.V. Eijsbouts te Asten. Binnenkort weet men dus ook officieel hoe laat het hier is, niet alleen door naar de toren te kijken maar ook te luisteren naar de uurslag. Biljartwedstrijd. In café Schanssema werd een biljart wedstrijd gehouden. Hieraan werd door 36 liefhebbers deelgenomen. De prijzen vielen als volgt: 1. F. Wage, Oostburg en V. Matthijs, St. Jan in Eremo: 2. D. Standaert, Eede en A. de Maat, Water landkerkje; 3. P. de Rooij, Waterland kerkje en P. v. d. Voorde, St. Jan in Eremo; 4. J. Boerman, Waterlandkerkje en W. van Weijnsberghe, Eede; 5. A. v. d. Poel, Terneuzen en L. van Weijns berghe, Eede. Zuidzande Uitvoering Veronica. De Koninkl. Muziekvereniging Veronica heeft in hotel De Rode Leeuw zijn jaar lijkse uitvoering gegeven. Voorzitter Risseeuw noemde het in zijn openingswoord een familiefeest. Tijdens dit feest werden enkele jubi larissen gehuldigd en aan een groot aantal leden de muziekdiploma's uitge reikt. De jubilarissen waren de heren A. Wage en A. Ie Grand, die in het be gin van dit jaar 50 en 40 jaar werkend lid van de vereniging waren. De voor zitter bracht beiden de gelukwensen over en dankte hen voor het vele stu wende werk in de loop der jaren voor de vereniging gedaan. Van de vereni ging ontvingen beiden het mouwem bleem, terwijl zij tevens een fraaie oor konde en insigne van de Koninkl. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfare gezelschappen ontvingen. Een ander programmapunt betrof het bekend maken van de uitslag van de muziekexamens, welke onder auspiciën van de federatie zijn gehouden. Ver onica's voorzitter kon alle kandidaten gelukwensen en hen de diploma's uit reiken. Het diploma A werd uitgereikt aan: R. Bril, bugel, 6OV2 pnt.; P. de Woelder 52Va p.; M. de Die, bugel, 51P-I A. de Die, piston, 53 p.; H. Ie Grand, saxo foon-sopraan, 56Va p.; T. Risseeuw, cor. 55% p.: R. Ie Grand, saxofoon-alt, 53Va p.; E. Luteijn, cor, 50 p.; I. Boidin, saxo foon-tenor, 53 V2 p. Diploma C: D. Luteijn, trompet, 55 p.; A. Ie Grand, saxofoon-tenor, 55 p.; mej. I. Ie Grand, klarinet, 59 p. Diploma D: R. Paridaen, tuba, 51 p. Praktisch gedeelte: W. Robijn, bugel, 47V2 p.; E. Meijers, piston, 51% p. Hierna bracht Veronica een concert ten gehore o.l.v. dhr. J. Meijers. Aan deze avond werd verder nog medewer king verleend door het dameskoor Ju liana, o.l.v. dhr. M. Zonnebeld. Ook de jongste leerlingen van Ver onica lieten hun kunnen horen o.l.v. Sj. Ie Grand. Het optreden van de Veronica-Wobblers was ook wederom een succes. VOETBAL Programma voor zondag a.s.: BreskensClinge; BiervlietOostburg; SteenZeelandia; R.C.S.Lewed. Boys: AardenburgCorn Boys; Hansw. Bo\s IJzendijke. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 3 april Palmzondag Breskens, 10 uur, Ds. Spaans Vrij Evang. Gemeente H. Avondmaal Breskens, 9 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, Ds. Penninga Retranchement, 10.30 uur, Ds. Penninga Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Kornet, Vlissingen H. Avondmaal Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Cand. Mevr. Mostert- Schendelaar, 's-Hertogenbosch R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 3 april Eucharistieviering: Zondag 8, 10 en 17 uur Maandag 19 uur Dinsdag 7.30 en 19 uur, biechtcelebatie Woensdag 19 uur Donderdag, witte donderdag, plechtigheden en eucharistieviering 19 uur Vrijdag, Goede vrijdag, plechtigheden 19 uur Kruisweg 15 uur Zaterdag, Paaszaterdag, plechtigheden en eucharistieviering 22.30 uur Biechtgelegenheid 15-17 uur Zondagsdienst doktoren Bresken*, Groede, Schoondljke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 01172-566 i Op zaterdag 2 april 1966 j hoopt onze lieve opa, I. VERDUIJN, Boulevard 80 te Breskens, zijn 65e verjaardag te vieren. Dat hij nog lang gespaard mag I blijven is de wens van zijn kleinkinderen SJAAK JAN JOOP LOES. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze dierbare vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer PIETER KRIJGER, betuigen wij onze hartelijke dank. De familie, Breskens, april 1966, Havenstraat 38 Voor de vele blijken van medeleven, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, HU6REGT VAN PEENEN, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam Familie VAN PEENEN. Groede, april 1966. ARTS van 's avonds 8 april tot 18 april a.s. Verzoeke eventueel benodigde medi cijnen voor die periode vóór 8 april a.s. te laten bijvullen. Waarnemer Dr. J. VAN DER MAAS - Breskens TE KOOP Evertsenlaan 16, Breskens. SNELLER, BETER EN GOEDKOPER LUCIEER, Oranjeplein 8, Breskens gevraagd. LUTEIJN's suikerwerkfabriek, Spuiplein 15, Breskens Elke dag ophaaldienst De andere dag Uw kleding retour Suède- en regenkleding 2 k 3 dagen Spuiplein -BRESKENS met een 5 kg. wasgoed thermogradual f 958, Idem type 285 automatic f 1098, Super automatic 290 f 1298, Vraagt onze uitgebreide folder Demonstratie volgens afspraak met aangesloten machine, wasgoed meebrengen a.u.b. Tijdelijk betalen wij f 200,voor Uw oude machine Breskens, Dorpsstraat 67 Groede, Molenstraat Telefoon (01172) 617 Telefoon (01171) 258 brengen wij in iets wat U zoekt Chique modellen, prima afwerking. De nieuwste modellen tegen de laagste prijzen. Kostuums, kolberts, regenjassen, pantalons, enz. In ruime keuze. Overhemden, dassen, sokken, sok- en mouwhouders, bretels, manchetknopen, wollen herenvesten, pullovers, poloshirt», enz., enz. Oranjeplein 5 - Telefoon 768 - Breskens Denk om de gratis zilverzegels leggen wij Tapisom tegels Heuchafelt tegels K. V. T. Lana tapijt Tredford tapijt Kamerbreed Hatéma Enkalon tapijt Desso tapijt, enz. Ook in Kapok-, Polyether en Binnenveringmatrassen, de grootste keus Wij hebben de Auping sereen, de matras met twee winterkanten Woninginrichting Dorpsstraat 6i BRESKENS Telefoon (01172) 664

De Schakel | 1966 | | pagina 3