Geen haar op Uw hoofd hoeft grijs te wordenBorstel dagelijks met Crème Marchal (kosten 2 cent) en Uw coiffure behoudt haar oorspronkelijke kleur. Ook verkrijgbaar in diepzwart. gouwe meende dat de behandeling van dit rapport een uitermate moeilijke zaak is. Het blinkt niet uit door uitvoe righeid. In het bijzonder is dit rapport gericht op de bedrijfsvoering, hetgeen wel te verwachten was. Het leiden van een dergelijk bedrijf is niet eenvoudig. Men heeft te maken met twee groepen belanghebbenden, die beiden gediend zijn met een goede bedrijfsvoering. Het is juist dat het rapport duidelijk aan geeft de taak van het bedrijf t.o.v. de belangen-groeperingen vissers en han delaren. Het is daarom goed dat een adviescommissie van belanghebbenden wordt ingesteld, echter niet om mee te besturen, doch om beider belangen bij het college aanhangig te maken. Op deze wijze kunnen beide groeperingen naar elkaar toegroeien. Dat de bedrijfs leiding niet in deze commissie wordt op genomen is wel juist, daar deze een uitvoerende taak heeft. Wat de orde in de hallen betreft kunnen wij instem men met het afsluiten hiervan. Doch een uitzondering zou moeten worden gemaakt voor de oude vissers, die door middel van een legitimatiebewijs toe gang tot de mijn kunnen krijgen. Het lijkt een te hard gelag om deze mensen, die jaren hun beste krachten aan de visserij hebben gegeven, op deze manier buitenspel te zetten. Het college heeft zich de laatste ja ren in bijzondere mate beijverd voor een gezonde visserij. De resultaten zijn dan ook niet uitgebleven. Een verdere uitbouw van de visserij vereist een goe de bedrijfsvoering die vooral voor de toekomst een juiste koers zal moeten uitzetten. Wij dringen dan ook aan deze ontwikkeling verder te stimule ren, daar naarmate de Deltawerken vorderen, grote kansen komen die vroegtijdig moeten worden benut. Doch ook dient het belang van de visserij te worden bevorderd door de visserijge- meenschap zelf. Hierna ging de raad gedurende drie kwartier in besloten zitting over om zich nader over het rapport te beraden. Na heropening werd besloten om het rapport voor kennisgeving aan te ne men en opnieuw contact met de rap porteur op te nemen. Katholieke lijst. In het Wit-Gele Kruisgebouw is de kandidatenlijst voor de katholieke groepering voor de gemeenteraadsver kiezing op 1 juni a.s. middels een gros lijststemming vastgesteld. De lijst is als volgt samengesteld: 1. G. van Schaick: 2. J. Steijaert: 3. E. van Hootegem; 4. R. Calon; 5. E. Dierickx: 6. L. de Vriend en 7. E. Verschorre. Reuma-kollekte De te Breskens gehouden Reuma- kollekte heeft f 380,45 opgebracht. Kijkavond Openbare kleuterschool „Wilhelmina" Op woensdagavond j.l. werden de ouders der Openbare kleuterschool in de gelegenheid gesteld het werk van hun kinderen te bekijken. De leidsters konden een groot aantal ouders, zowel vaders als moeders, wel kom heten in de lokalen waar het werk was tentoongesteld. Men zag eerst het werk van de kinderen uit de eersteklas en vervolgens het werk van de kleuters uit de tweede en derde klassen. Het kon duidelijk worden vastgesteld dat de kinderen in de opeenvolgende klassen een grote ontwikkelingsperiode doormaken, temeer daar alle kinderen eenzelfde opdracht hadden gekregen. Voor de leidsters was het een succes volle en voor de ouders een leerzame avond, waarbij men begreep, dat de te genwoordige kleuterschool een stevige ondergrond is voor de latere schooltijd. Vergadering P.v.d.A. In een goed bezochte vergadering heeft de P.v.d.A. de groslijst voor de trouwen in je, dat jij het aan kunt. Forceer niets, zorg er voor, dat je ge noeg handels-geld bij de hand houdt en neem een goeie raad van me aan: Koop voorraden in. Alles wat je nodig hebt op lange termijn. Ik ben er niet meer zo zeker van, dat we ditmaal buiten de oorlog blijven. En bedrijven die grote voorraden hebben, als de bom barst, zullen het langste kunnen blijven draaien. Doe het wat rustiger aan met de terugbetalingen. Als ze gaan mopne ren zal ik ze wel aan het verstand bren gen, dat een koe er niet alleen is om uit te melken, maar dat-ie ook voedsel no dig heeft. Geef Van Halen maar op wat je nodig hebt. laten we zeggen voor een jaar, desnoods twee. Jé krijgt het van me. Desnoods verhoog ik je crediet". Bij Van Halen en zijn dochter wac hij een graag geziene gast. Eén keer had hij er ook de zoon met zijn vrouw ont moet. De man in luitenantsuniform. het vrouwtje een frêle, maar razend knap pe blondine. Broer en zus leken on ei kaar en vormden een twee-eenheid En Van Halen was trots on beiden, doch niet het minst op zijn knanpe schoon dochter. Willem Öaron werd onmiddel lijk door het echtpaar geaccepteerd. ..M'n zus heeft al het een en ander Jong van geest Dan ook jong van uiterlijk Ons nieuwe schoonheidsmiddel Marchal rimpelcorrector bevrijdt U ogenblikkelijk van alle rimpels. Werkingsduur 8 uur. f 8,75. Voldoende voor maanden. gemeenteraadsverkiezingen op 1 juni as. voorlopig vastgesteld. Voorzitter v. d. Hooft deed vooraf me dedeling van een "ingekomen schrijven van de Alg. Bond van Bejaarden, waar in dank werd gebracht voor de ontvan gen attentie bij het 15-jarig bestaan van deze bond. In zijn openingswoord somde de voorzitter een aantal argu menten op welke mogelijk hebben bij gedragen tot de slechte resultaten van de Prov. Statenverkiezingen in het land, welke door andere leden nog wer den aangevuld. Beter was men tevre den over de plaatselijke resultaten, die niet ongunstig zijn uitgevallen. Vervolgens werd de groslijst vastge steld door de ledenvergadering, die er als volgt uitziet: 1. J. Vergouwe; 2. W. v. d. Hooft; 3. J. de Nooijer; 4. C. Kos ten; 5. A. Oosterling; 6. mevr. Hensen- v. Zandvliet; 7. 11. Notebaart; 8. P.Ver- ploeg; 9. D. Koster; 10. A. de Nooijer; 11. J. Hoogstad; 12. P. Pielaat. De heer I. de Jonge heeft wegens zijn werk zaamheden in continudienst zich niet meer kandidaat gesteld. Na het houden van het ledenreferen dum zal op 4 april de kandidatenlijst definitief worden vastgesteld. Door het bestuur is de fractievoorzitter J. Ver gouwe op voorstel van dhr. W. v. d. Hooft als lijstaanvoerder geplaatst, daar de fractievoorzitter in de eerste plaats verantwoordelijk is voor het fractiebeleid en hiermede ook direct verantwoordelijk is voor de afdelings- vergadering en de kiezers. Aan het slot wekte de voorzitter iedereen op de verkiezingsaktie voor de raadsverkiezing zo intensief mogelijk te voeren. Biervliet Geslaagd. Maandag j.l. slaagde voor het diploma kraamverzorgster mej. J. de Regt te Biervliet. Het examen werd afgenomen in het wijkgebouw van het Groene Kruis te Groede. Ooitburg Vergadering Harmonie. In hotel Victory heeft de Oostburgse Harmonie haar jaarvergadering gehou den. Voorz. A. Gossije deelde mede, dat op 17 juli zal worden deelgenomen aan het grote wereld-muziekconcours te Kerkrade en men zal uitkomen in de 3e divisie, hetgeen gelijk staat met de afd. uitmuntendheid van de Kon. Ned. Fede ratie van Harmonie- en Fanfarekorp sen. Als verplicht nummer zal gespeeld moeten worden Prelude adagio en finale van Handel, terwijl ook nog een vrij nummer zal moeten worden gespeeld met een keuze uit Divertimento van E. Ball en 4 bagatellen van P. van Mever. Voorts sprak hij zijn teleurstelling uit over de geringe belangstelling voor deze vergadering. Het afgelopen jaar was voor de vereniging vrij goed te noemen, met een behoorlijk resultaat op het bondsconcours en een vrij behoorlijk re- petitiebezoek. Een woord van dank richtte hij tot de dirigent, dhr. J. Ie Grand uit Nieuwvliet, voor de bereikte resultaten, welke vaak onder moeilijke omstandigheden plaats vonden. Mede gedeeld werd nog dat het bestuur be sloten had het salaris van de dirigent te verhogen. Het jaarverslag van de sekretaris gaf een opsomming van de diverse aktivi- teiten en de prettige sfeer in de vereni ging. Het financieel verslag van de penningmeester liet een zeker optimis tisch geluid horen. De gebruikelijke 5 aandelen werden uitgeloot. Dhr. Ph. de Vuijst werd als bestuurs lid herkozen, terwijl de data voor de concerten werden vastgesteld. Voor de financiering van de 2-daaese reis naar Kerkrade zal een verloting worden aangevraagd, waarvoor een com- over u verteld, meneer Caron. Ik heb respect voor uw durf en ik hoop, dat u geheel zult slagen. Nu ik uzelf gezien heb. twijfel ik daar niet meer aan". Willem dankte voor de vriendelijke woorden, maar voor de rest van de avond had het gesprek gedraaid rond de mobilisatie en de oorlogsdreiging. Luitenant Van Halen, die in Brabant lag, dacht dat het nog wel mee zou val len. ..We zijn altijd een neutrale natie geweest: ?e zullen ons wel respecteren". Wfl:- ziin oordeel. In de winter 1939-1940 kreeg Willem grote orders van enkele nieuwe klan ten, omdat hij garandeerde ze in vrii korte tijd te kunnen uitvoeren. Hii slaafde er in enkele tiidelijke werk krachten te krijgen, terwijl hij voor de plakafdeling van de kleine dozen een aantal meisjes in dienst had genomen. Andere cartonnagefabrieken boekten er goede resultaten mee. Vrouwen wa^en vlugger en secuurder, terwijl ze minder behoefden te verdienen. De financiële positie van Overduin werd met de dag beter. Dat bleek wel uit de maandeliik- se rapporten, die Willem naar de steeds minden in aantal wordende crediteuren zond. Eén der Kerstdagen bracht hy door missie werd benoemd, bestaande uit de heren Ph. de Vuijst, J. Bossand en J. Jansen. De Snelvliegers. De postduivenhoudersvereniging De Snelvliegers heeft in café De Wilde de voorjaarsvergadering gehouden. Na het openingswoord van de voorzit ter, dhr. W. v. Unen, werd besloten om voor de Vitesse-vluchten, na de laatste Angerville-vlucht, een apart kampioen schap in te stellen voor jonge en oude duiven samen, over 6 vluchten in 1 con cours. Voor de verenigingsderby werd aangewezen de vlucht op 24 juli vanuit Clermont, terwijl ook de zesdaagse vluchten zullen worden gehouden voor oude en jonge duiven, met voor iedere groep 6 aparte vluchten. Voor de jonge duiven zullen deze vluchten nog worden vastgesteld door het bestuur. Voor de oude duiven werden deze reeds vastge steld op 24 april (Albert), 1 mei (Cler mont), 8 mei (Angerville), 15 mei (Or leans), 22 mei (Albert) en 29 mei (Cler mont) De eerste prijsvlucht van de vereni ging zal worden gehouden op 3 april vanuit Moescroen. Als klokkenzetters werden aangewezen de heren W. van Unen en J. Bakker. Door het bestuur werd nog medege deeld dat het nieuwe clublokaal voor de nationale vluchten wordt aangewe zen als centrum, zodat hier ook voor alle nationale vluchten kan worden in- gekorfd. Onder de aandacht van de leden werd gebracht dat op 16 april een grote dui- venverkoping wordt gehouden ten bate van de kas. Bijna 50 jonge duiven, ge schonken door vooraanstaande liefheb bers uit binnen- en buitenland, zullen te koop worden aangeboden. V.V.V.-verg adering. De Oostburgse V.V.V. heeft in hotel De Éénhoorn haar jaarlijkse algemene vergadering gehouden. De belangstel ling van de leden was slecht te noemen, ook het bestuur was niet voltallig. Door voorzitter M. Aalbregtse werd dit uiter mate betreurd, waarbij hij toch stelde dat de vereniging veel werk verzet in het belang van de gemeenschap. Door de ANW en de provinciale VW is een nieuwe kaart uitgegeven waarop tot zijn spijt de Krekenroute niet is vermeld. Binnenkort zal een nieuwe streekfolder uitkomen. Door 'n Oostburgse drukkerij zal een kaart van Oostburg worden uitgegeven, waarop verschillende aantrekkelijke wandel tochten zullen worden vermeld. Teneinde de werkzaamheden te ver eenvoudigen zal het bestuur een voor stel doen om te komen tot één overkoe pelend streekorgaan in West Z.-Vlaan- deren. Dit orgaan zal zelf over bestuurs kracht dienen te beschikken en kan dan in de plaats komen van de nu reeds bestaande contactcommissie. Het ledental bedraagt op het ogen blik 90, zo bleek uit het jaarverslag van sekretaris J. Pieters. Voorts vermeld de het de vele aktiviteiten die in 1965 hebben plaats gevonden. Ook kon hier uit worden opgemaakt dat de pension bezetting in Oostburg is tegengevallen, terwijl het dagtoerisme is toegenomen. Bij de begrotingsbehandeling kwam als voornaamste punt naar voren dat de contributie met 20 pCt. zal worden verhoogd i.v.m. het aanstellen van een administratrice. In deze functie zal worden aangenomen mevr. Zuidweg-v. Eenennaam. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Pieters en J. Dieleman herko zen. In de plaats van H. Luteijn. die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekomen mevr. M. Babijn-Schnring. Voor de evenementenlijst 1966 werden enkele data vastgesteld, terwijl voor de onderdelen bridge-drive, het tafelten nis- en lawntennistoernooi nog geen datum kon worden vastgesteld. Het na tionaal boltoernooi zal worden gehou den op 25 juni en de finale Nederland- België op 3 juli, met een voorronde op 22 mei te Ertvelde. Als nieuw evene ment voor de bolders zal er op 20 aug. een keizerboltoernooi worden gehouden. Uit de vergadering kwamen nog en kele tips, die door het bestuur nader zullen worden bekeken. bij Van Halen in Anderlo. Zulks op het vriendelijke verzoek van Ria. Daar was hij langzamerhand een geregelde gast geworden. Het gebeurde wel eens dat hij plotseling zin had om het meisje te zien, waarna hij in zijn wagen stapte en naar Anderlo reed. Soms was Van Ha len al thuis, maar het gebeurde dikwijls dat ze samen waren en op de thuis komst van Van Halen wachtten. Doch aan het einde van het Kerst feest ten huize van Van Halen wist Willem het: ik ben verliefd. Ik houd van dat schattige kind. Zou ik haar vragen? Zes en twintig ben ik, dus de leeftijd heb ik wel. Een goeie boterham. En ook een huis. Sinds Klaas Overduin uit Elzekamp vertrokken is, staat het grote huis leeg. Ik kan er zo intrekken, als ik wil. Alsof het een zakelijke transactie was, zo overdacht hij de dagen na Kerstmis zijn verhouding tot Ria van Halen. Tenslotte besliste hij dat hij haar eerst nog een keer wilde bezoeken, voor hij haar vroeg zijn vrouw te worden. Mis schien kan ik dan wat aan haar ont dekken. Of ze voldoende voor me voelt om mijn vrouw te worden. (Wordt vervolgd). Retranchement Bevolkingsonderzoek In de Gemeentezaal werd een samen komst gehouden met betrekking tot het bevolkingsonderzoek van 1 april a.s. Burgemeester J. A. Leenhouts zette het grote belang van een dergelijk on derzoek uiteen en sprak de hoop uit, dat de bevolking massaal aan de door lichting zal deelnemen. De aanwezigen werden bereid gevon den zich te belasten met de voorberei dende werkzaamheden, die voor het on derzoek nodig zijn. Filmavond. In de Gemeentezaal werd een film avond gehouden voor talrijke genodig den. Bij deze gelegenheid werd de nieuwe geluidsprojector van de open bare school in gebruik genomen. Ver toond werden kleurenfilms over Am sterdam en België. Burgemeester J. A. Leenhouts hield een interessante causerie over zijn reis naar Berlijn, waarbij hij talrijke dia's vertoonde. Aan het slot van de avond dankte het hoofd der school, de heer J. A. Henne- keij, het gemeentebestuur voor het be schikbaar stellen van de nieuwe pro jector, die hij een aanwinst noemde voor de school en de gehele gemeente. Schoondijke Benoeming. Met ingang van 1 mei a.s. is ter ge- meente-sekretarie van Schoondijke be noemd de heer H. R. Flipse, typist ter sekretarie te Goes. De heer Flipse zal de rang van klerk bekleden; hij komt in de plaats van de heer J. J. C. Hoft- ijzer, adjunct-commies van voormelde gemeente, die m.i.v. 1 mei is benoemd tot commies ter sekretarie van Berken- woude. Stembureau. In verband met de verkiezingen van de gemeenteraad op 1 juni 1966 is in Schoondijke het volgende stembureau samengesteld: Voorzitter: burgemeester J. C. Hoftijzer. leden: J. M. van Baal en P. W. Neele. Plaatsvervangend voorzit ter is wethouder P. W. Toesseint en le den: J. Verkruijsse en R. E. A. de Badts. De stemming vindt weer plaats in het gebouw „Laus Deo". Raadsvergadering Raad akkoord met investeringsplan. De gemeenteraad van Schoondijke kwam op maandag j.l. in openbare zit ting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Hoftijzer. Bij de lngek. stukken was de goedge keurde begroting 1966. De opmerkingen waren zuiver administratief. De plaat selijke belastingen in Schoondijke lig gen f 12.000.- beneden het landelijke gemiddelde. Uit een brief van G.S. bleek dat het herindelingsplan is doorgezonden naar de Minister van Binnenlandse Zaken. Aan mevr. Verstelle-de Krijger werd over een half jaar vergoeding toegekend van reiskosten van Philippine naar Schoondijke vice versa ad 75 pCt. Zij was werkzaam op de R.K.L. school. De heer D. C. van Heijst, onderwijzer aan de Chr. Nat. school, kreeg eveneens een reiskostenvergoeding toegekend. Een verzoek om adhesie-betuiging van het gemeentebestuur van Wemel- dinge over aangelegenheden van de berindeling (te voren structureel on derzoek) werd voor kennisgeving aan genomen. De straatverlichting op Tragel West en Oost werd uitgebreid met 9 punten. De verlichting in de Pr. Beatrixstraat werd in die zin gewijzigd, dat de armen van de masten worden verlengd. De to tale kosten bedragen f 2870,-. In het gymnastieklokaal werden de vloeren vernieuwd wegens het gebruik van de kleedgelegenheden door het in- structlebad. Met de bouw in 1960 is er geen rekening mede gehouden dat er een zwembad zou komen, lichtte weth. Toesseint toe. In het uitbreidingsplan Noord-West. wordt begonnen met de 2e phase. Dit behelst het aanleggen van een tweede weg vanaf Tragel West richting Kon Julianastraat. Deze straat gaat de Van Ruysdaelstraat heten. De kosten bedra gen f 51.500,-. Een andere weg - waar van de werken reeds begonnen zijn - loopt van de Kon. Julianastraat naar de Rembrandt van Rijnstraat. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd door de plaatselijke aannemersfirma N.V Elk. Investeringsplan. In een uitvoerig prea-advies van B. en W. wordt aan de raad voorgesteld een investeringsplan te aanvaarden. Het behelst de aankoop van een trak- tor voor de dienst van gemeentewerken, de reeds genoemde vloeren in het gym nastieklokaal, de aankoop van een brug en paard voor het gymnastieklokaal en de aanleg van een vijver en de aan schaf van een vloerreiniger. Deze zaken worden bekostigd uit het reserve-saldo van de gemeente. De laatste 5 jaren is dit niet aangesproken. De traktor voor gemeentewerken is nodig omdat de oude .Marie II" versleten raakt. De nieuwe wordt gekocht via de plaatse lijke middenstand. De oude wordt inge ruild. Op vragen uit de raad of de trak tor goed bevalt, antwoordt de voorzitter dat de dienst er gaarne en prettig mee werkt. De brug en het paard in het gymnastieklokaal zijn onmisbaar voor de 7 scholen en de diverse verenigingen die er gebruik van maken. De vloerrei- Gratis folder bij Parfumerie MAAS-HAMELIJNCK, Mercuriusstraat 24, Breskens, telefoon 857.

De Schakel | 1966 | | pagina 2