r al Uw verzekeringen Altijd eerst naar de Parfumerie Mctas-Haiïielijnck S0unrl8?7sstraat Breskens W. De Wilde ook na de 65-jarige leeftijd georgani seerd dient te zijn. Namens de afdeling Schoondijke overhandigde hij een en veloppe met inhoud, zo ook de heer J. Verkeste, namens de afdeling Zuid- zande. Door de heer J. Boekhout werden hierna een tweetal films van de Bres- kense Visserijfeesten vertoond. Door een toneelgroep van het Jeugd- comité van de „Uitkomst" werd het to neelspel in 2 bedrijven „Een raar stel letje mensen opgevoerd, terwijl door de „Flamingo's" het muziale gedeelte werd verzorgd. Mevrouw Poissonnier dankte het be stuur en de afdeling aan het slot voor de mooie middag. Voorzitter J. van Dijke dankte aan het slot alle medewerksters en medewer kers voor het slagen van deze geani meerde middag. Tijdens de pauze had een zeer ge slaagde verloting plaats. Vergadering turnvereniging Door de turnvereniging D.I.O. te Bres kens is in lunchroom Hamelijnck die al gemene vergadering gehouden. Voorzitter P. Oosterling sprak zijn vreugde er over uit, dat eindelijk, na enkele jaren, enige leden op de jaar vergadering aanwezig waren, alhoewel de opkomst zeer gering was. Uit het jaarverslag van sekretaris J. Boekhout bleek, dat er 38 vaardigheids- proeven waren afgelegd en dat iedere week lessen werden gegeven door 2 leiders en leidsters. Verschillende open bare lessen werden gegeven door jon gere en oudere leden. Het aantal leden bedraagt 129. Door het bestuur was besloten om dit seizoen geen uitvoering te geven, ge zien de financiële positie. Hiervoor inde plaats kwamen de openbare lessen per klas, waarvoor de ouders werden uitge nodigd. Het programma was niet lang dradig en de uitvoeringen kwamen be ter tot zijn recht. Mevr. v. d. Hooft kon slechts een na delig saldo laten horen over 1965. waar bij echter werd aangetekend dat de contributie over november en december nog moet worden geïnd. De in het vo rige jaar ingevoerde contributieverho ging heeft er wel toe bijgedragen dat de financiële positie iets gunstiger is geworden. Door het bestuur was een jaarpro gramma opgesteld voor het seizoen 19651966. Er zouden wederom open bare lessen gehouden worden; begin april zouden de vaardigheidsproeven worden afgenomen; een bezoek zou wor den gebracht aan de t,urnfeesten te Zierikree. Indien mogelijk zou er ook nog een buitenuitvoering gegeven kun nen worden. Betreffende de turnfeesten werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de vervoersmogelijkheden. Contact zal worden opgenomen met afdelingen uit de omgeving om eventueel de reis te combineren. Wat het ophalen van de contributie betreft, was men het algemeen er over eens dat hiervoor een vaste regel diende te komen en een volwassene dit diende te doen. Tijdens de rondvraag werd de sug gestie gedaan om een jongere in het be stuur op te nemen. Dit voorstel werd door de vergadering overgenomen. Het huidige bestuur zit echter met de moei lijkheid dat er geen rooster van aftre den meer te vinden is. Er dient een nieuw rooster te worden gemaakt en daarna opnieuw een ledenvergadering te worden uitgeschreven. Een publikatiebord in de turnzaal zou zeker op zijn plaats zijn. Het bestuur zal de mogelijkheid bezien en dit met de betreffende instantie opnemen. Groede Raadsvergadering De raad der gemeente Groede verga derde onder voorzitterschap van wnd. burgemeester C. Cijsouw. Burgemeester J. C. Everaars was wegens ziekte afwe zig. Van G.S. was de mededeling ontvan gen dat zij advies heeft uitgebracht aan de Staatssekretaris van Binnenlandse Zaken inzake de herindeling van Z. Vlaanderen. Voorts was goedkeuring ontvangen van de begroting 1966 van de Vleeskeuringsdienst West Z.-Vlaan deren Noord. De gemeentebegroting '66 was goedgekeurd met enkele opmerkin gen van administratieve aard. Daar de warenwet is gewijzigd, dient de gemeentelijke verordening op de keuring van waren dienovereenkomstig te worden gewijzigd. Van de Commissie tot wering van schoolverzuim was het jaarverslag 1965 ontvangen, alsmede een mededeling dat door het vertrek van de heer H. Koop man een vacature is ontstaan. Met alg. stemmen werd de heer G. Wiersma hoofd der Chr. Nat. school, benoemd. De meerderheid van het college van B. en W. komt het juist voor, nu bur gemeester Everaars de 65-jarige leeftijd heeft bereikt en als zodanig 20 jaar veel voor Groede heeft gedaan en nog doet, als blijk van waardering, erkentelijk heid en dankbaarheid de Uitvalsweg te noemen „Burgemeester J. C. Everaars laan". De heer Salomé juichte dit voorstel toe, daar ook hij van mening was dat de burgemeester dit wel verdiend heeft. Ook de heer van Damme juichte het idee toe en hoopte dat de burgemeester er zelf blij mee zou zijn. Z.h.st. ging men met het voorstel akkoord. Oostbarg Opening L.T.S Door de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, mr. J. v. Aartsen, is de lagere technische school officieel geopend. Tijdens de opening zei de Commissari; dat het technisch onderwijs van uit zonderlijk belang is in verband met de steeds toenemende industrialisatie. In West Z.-Vlaanderen zullen wel geen enorme fabriekscomplexen worden ge bouwd; de jongelui zullen echter wel hun technische kennis en vaardigheid kunnen aanbieden in de Kanaalzone De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Mijs, kon vele genodigden welkom heten. Onder deze bevonden zich mevr. van Aartsen. burgemeesters uit verschillende West Z.-Vlaamse ge meenten, directies en hoofden van ver schillende scholen, architecten, bou wers en vertegenwoordigers van over hel ds- en andere instellingen. De heer Miis zoi over dQ school zeer tevreden te zün. Uitvoerig ging hü in op d° geschie denis van de school. De oprichting vond plaats in 1908. In die tüd begreen mpn nog niet dat men timmeren op schooi kon leren. De moeiüikhedien waren zelfs zo groot dat men na de eerste we^eM- oorlog dacht de school maar op te hef fen. Doch dank zij een nieuwe wetge- Steeds grijzer? Wees wijzer! Ook Uw haar kan zijn oorsnronkeliike kleur herkrijgen! Rorstel even met Crème Marchal en U bent klaar zonder wassen of ver ven Grote tube f 3,75. Ook verkrijgbaar in diepzwart. Gratis folder bij Parfumerie MAAS-HAMELIJNCK, Mercuriusstraat 24, Breskens, telefoon 857. Wat een filmster kan kunt U ook! Nameliik: trots ziin op Uw jeugdige, frisse huid. Marchal rlmpalcorrector verjaagt lijnen, rimpels en kraaiepootjes. Werkings duur: 8 uur. Prijs f 8,75. Hij had haar zeker al in een jaar niet gezien. Of was het nog langer? Wacht eens ze was verpleegster geworden en naar Den Haag vertrokken „Zo. meneer Caron, hier is de thee. Vader is even naar Arnhem, maar hij is al een uurtie weg, dus zal het wel niet zo lang duren voor hii terug is". „En dat op zaterdagmiddag?" Ze knikte en ging tegenover hem zit ten. ..Zo is vader nu eenmaal. Om twaalf uur belde een klant op. Hii had een or der v/aar haast bij was. Grote drukke rij ln Arnhem. Dan gaat hij. Vader kent geen arbeidsuren". „Tjonge, Ria, je thee is fantastisch". Ze vloog overeind. „O. nu vergeet, ik de koekjes". „Wat hindert dat!" Even later zat ze weer. „En hoe gaat het bij Overduin, meneer Caron?" „O, dat valt mee. Mijn hartelilke dank voor uw goede wensen. Ik was erg getroffen. Dat u er aan gedacht hebt". Ze glimlachte. „Daar zorgde vader wel voor. Het is meneer Caron voor en meneer Caron na. Weet u, dn hii veel bewondering voor u heeft omdat n hele maal van de grond af aan begonnen bent0 En nu directeur van zo'n groot bedHIf". „Tja, 1U ziet waarschijnlijk alleen maar de romantische kant. Het is ove rigens een hele opgaaf. Ria. een half failliet bedrijf weer gezond te maken". „Maar dat redt u wel. Vader zei vo rige week nog; Als iemand het kan, dan is dat meneer Caron". Hij zuchtte. „Laten we het hopen. Maar eh het is zaterdagmiddag. La ten we eens over wat anders praten. Over jou bijvoorbeeld". Ze keek hem verbaasd aan. „Over mli? Wat is er voor belangrijks aan me?" „Iedereen is belangrijk", stelde de man nuchter vast. „Doe je alleen hier het huishouden?" Het meisje knikte. „Ja. Na moeder's dood moest dat wel". „Weckte je vroeger?" „Op kantoor. Hier in Anderlo. Sekre- taresse. Dat ben ik bijna drie jaar ge weest". ..Dus je hebt diploma's?" „Typen en steno. O ja, en Nederland se handelscorrespondentie. Maar thuis vind ik het ook wel prettig, hoor". Verveel ie ie niet zo'n hele dag. als ie vader op reis is°" „O ned Tk heb genoeg te doen. En ik heb m'n bobbw Ti? kweek vetplant°n Moet u ze eens zien?" „Dat zal dan wel mooi zün. al vre^s ik dat ik er niet veel verstand van heb" Ze lienen samen naar de grotp serre die ongeveer vol stond met tal van soorten vetplanten. enkele bloeiend 7® wees aan en noemde namen, die hii vrii- wel dadeülk weer vergat. En op p°n ge geven ogenblik betrapte hü er zich on dat hii meer belangstelling had voer het beweeglijke meisje dan voor d° net ten met de planten. f Wordt vervolgd V ving ging het toen allemaal veel beter. Nadat de Commissaris met het ope nen van de deuren de school had ge opend, onthulde dhr. Mijs twee plaket ten in de hal, geschonken door het per soneel, leerlingen en oud-leerlingen. Burgemeester J. van Leeuwen was zeer ingenomen met dit fraaie gebouw in zijn gemeente. Hij wees nog eens op de functie van Oostburg als centrum van velerlei onderwijs. Namens de gemeente Oostburg overhandigde hij dhr. Mijs een enveloppe, hetgeen ook werd gedaan door dhr. Rothuizen namens het ir.- en architectenbureau Rothuizen en van 't Hooft. Gelukwensen werden nog aange boden door baron Kraijenhoff namens de Bond van Verenigingen van Beroeps onderwijs in Nederland. De heer C. Buurman, directeur van de l.t.s. te Goes, zei namens de Vereni ging van Directeuren van het Nijver heidsonderwijs indertijd geschrokken te Tijn van de toestand waarin de school toen verkeerde. Ook de bouwer I. de Bliek uit Schoondijke bood gelukwensen en een cadeau aan. Directeur P. Deurwaarder wees nog eens op de moeilijke omstandigheden waaronder jaren lang is gewerkt. Voor de leerlingen is in het Ledel- theater een feestavond gehouden. Schoondijke Schilderijen en beeldhouwwerken. Het gemeentebestuur van Schoondijke is sinds enkele dagen in het bezit van nieuwe schilderijen van de Dienst voor 's Rijks verspreide kunstvoorwerpen. Voor de eerste maal zijn er thans ook beeldhouwwerken bij, n.l. een „Meisje met afgezakte broek" van mevr. Van Lith en van N. Nagels een Icarus I. Deze beeldjes worden binnen enige tijd in de plantsoenen gezet. De schilderijen zijn van H. Fortuin, N. Overmans en Th. G. W. Stiphout. Vele zijn gemaakt in Frankrijk o.a. langs de Dordogne. Voorts „Gezicht op de La Domme", „Straatje Salat" en uit Duitsland „Gezicht op de Rijn". Belangstellenden kunnen op het ge meentehuis terecht. Goedkeuring begroting. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bij besluit van 7 maart. 1966 de begroting 1966 van de gemeente Schoon dijke inclusief van eerste t.e.m. de derde wijziging hierop goedgekeurd. Uitvoering Rederijkers Zaterdagavond 19 maart j.l. bracht de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen' voor de eerste avond de komedie „Ge vaarlijke Leeftijd" ten tonele. Een goed gevulde zaal heeft geweldig genoten van dit stuk in vijf bedrijven. De lachsalvo's waren niet van de lucht. Speelsters, spelers en regie (de heer A. P. de Roo) kunnen met bijzonder veel voldoening op deze avond terugzien. Wij kunnen een ieder aanraden a.s. zaterdag naar de tweede en laatste avond te gaan. U kunt bij voorbaat ver zekerd zijn van een voortreffelijke avond. Burgemeester J. C. Hoftüzer kon aan het einde van de voorstelling niet na laten namens alle aanwezigen, w.o. ziin echtgenote en wethouder P. Toes- seint en echtgenote, woorden van dank en hnlde te spreken. Zaterdag 26 maart a.s. wordt deze avond herhaald in zaal Wijffels. Katholieke lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen. In zaal Zeegers werden in een verga dering van de K.V.P.-afdeling Schoon dijke de kandidaten aangewezen vo.or de komende verkiezing van de leden van de gemeenteraad op 1 juni a.s. De heer R. E. A de Badts. die gedurende ruim 2o jaren de katholieke gemeenschap in de raad heeft vertegenwoordigd, komt in de nieuwe raad niet meer terug. Na de nodiere stemmingen werd uit eindelijk de volgende liist samengesteld: 1. J. Backerra; 2. C. Piicke: 3. R. de Rijk: 4. C. de Jonge: 5. P. Koens: 6. A. de Paepe: 7. Ch. de Smit en 8. J. van Weiinsbe^gen Er wordt, niet uitgekomen onder de iandeliike naam van de K.V.P. Uitbuitend een plaatselijke katholieke belangengroep. Retranchement Kollekte. De kollekte voor de Gustaaf Adolf- vereniging bracht in de Ned. Hen'. Kerk te Retranchement f 30,55 op. Jaarvergadering Muziek. In hotel Luteijn werd de jaarverga dering van het muziekgezelschap „Ons Genoegen" gehouden onder voorzitter schap van de heer j. A. Hennekeij. Uit het jaarverslag, dat uitgebracht werd door de sekretaris, de heer Ant. Dierkx. bleek, dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft. De sa menwerking met d^ zustervereniging .Anollo" voldeed in alle opzichten. Ver schei dene malen kon het gezelschap in het openbaar optreden, zoals bil he4- vooriaarsooncert. de herdenking van d° bevrijding on 5 mei. e®n tweetal concer ten on d® kampeerterreinen, het inha len van de beiaarden na het iaaHüfcsfi reisje en het begeleiden van Sint Nico la as op ziin lange tocht door de ge meente. Verder werden onder ausDieiën van „Ons Genoegen" concerten geeeven on de Markt door .Harmonie" uit Oost- burg en de Grenadiers. Ook het toneelgezelschap kan met voldoening op het afgelopen jaar terug zien. Het trad ook in andere gemeenten op. De leiding had de heer J. Hakker. De heer Frans van de Bussche had de muzikale leiding. De penningmeeser, de heer P. Goos- sen, bracht het financieel verslag uit. Hieruit bleek, dat de kasstand in 1965 er niet beter op werd. Dank zij de ge meentelijke medewerking was het de vereniging mogelijk bovengenoemde ak- tiviteiten te ontwikkelen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Ant. Dierkx en J. Hakker met vrijwel algemene stemmen herkozen. Waterlandkerkje Oliebollenaktie. De plaatselijke gidsengroep organi seert in samenwerking met de K.P.J. een oliebollenaktie. Zaterdag 26 maart a.s. zullen de bollen aan de man (vrouw) worden gebracht. Beide vere nigingen hopen door deze aktie hun financiële middelen op peil te brengen. VISMIJN - BRESKENS Week van 13 maart t.e.m. 19 maart 5722 kg. garnalen. 98 kg. bot. 857 kg. schar. 1718 kg. schol. 4049 kg. gul. 676 kg. wijting. 4024 kg. tong. 108 kg. tarbot. 109 kg. griet. 1443 kg. onverkochte bot. 40 kg. schar. 480 kg. schol. VOETBAL 4e klasse H Uitslagen van zondag j.l. SteenBiervliet 20RCSClinge 20; A'burgOostburg 51; Hansw. BoysZeelandia 52IJzendijkeLe- wed. Boys 31: BreskensCorn Boys 5—1. De stand ls nu: Steen 14 10 2 2 22 39—14 Breskens 13 8 4 1 20 41—21 Biervliet 13 8 3 2 19 51—23 Aardenburg 12 8 1 3 17 4423 RCS 14 8 1 5 17 30—22 Zeelandia 14 4 5 5 13 27—33 Clinge 13 4 4 5 12 23—21 Com Boys 12 4 1 7 9 2633 Oostburg 13 3 2 8 8 23—41 Hansw. Boys 13 2 3 8 7 1934 Lewed. Boys 12 3 0 9 6 1638 IJzendijke 13 2 2 9 6 2258 Programma voor zondag a.s.: ClingeBiervliet; OostburgSteen; ZeelandiaRCS; Lewed. BoysAarden- burg; Corn BoysHansw. Boys; IJzen dijkeBreskens. Het wordt voor Biervliet zondag een moeilijke wedstrijd in Clinge: wij voor spellen hier een gelijk spel. Oostburg dat bezoek krijgt van leider Steen, zal wel genoegen moeten nemen met een nederlaag. Zeelandia dat thuis speelt, zal zich door RCS wel niet van zijn stuk laten brengen, dus winst voor de thuisclub. Aardenburg zal de winst wel mee kun nen nemen uit Lewedorp naar huis. Hun positie op de ranglijst is er het beste bewijs voor. Het thuis spelende Com Boys moet van Hansw. Boys kunnen winnen. Ook voor Breskens zit er winst in te IJzendijke. Als er maar aan gewerkt wordt kunnen zij hun mooie positie op de ranglijst handhaven. Om 2.30 uur: Breskens 2Rood Wit 2. KORFBAL K.V.L. 2 B.K.C. 2 3—6. Het lijkt er op of de Bressiaanders in de achter ons liggende wintermaanden heel hard hebben getraind om hun schotvaardigheid te verhogen. Want in hun eerste wedstrijd na de winter heb ben ze bewezen doelpunten te kunnen maken. K.V.L. 2 werd er het slachtoffer van. Nadat Jan Verduijn de Bresssiaan- ders een 02 voorsprong had gegeven, kwamen de K.V.L.'ers even terug en werd de stand gelijk 22. Echter voor. niet lang, want mevr. Verduijn-v. d. Lijke zorgde voor 23, terwijl Piet v. d. Lijke voor een 24 ruststand verant woordelijk was. Na de rust drukten de Bressiaanders nog even door en door Tannie Flikweert werd de stand opgevoerd naar 2— 5. Hierna mocht K.V.L. tegenscoren 35. In de slotfase maakte Bram Vergouwe (Cz.) aan alle onzekerheid een einde 36. Al met al een prettig gespeelde wedstrijd en volkomen verdiende over winning voor de Bressiaanders. 0 B.K.C. adsp. Vedo A adsp. 31 Nu de B.K.C. adspiranten hebben be wezen dat ze niet voor hun tegenstan ders moeten onder doen zullen er meer overwinningen volgen. Werd vorig jaar verlenen wij'gaarne onze bemiddeling. ASSURANTIEKANTOOR Vogelenzang 29. Breskens, telef. 622

De Schakel | 1966 | | pagina 2