Grijs? Onnodig! Voor slechts 2 cent per dag herkrijgt Uw haar zijn oorspronkelijke kleur. Zowel dames en heren zijn enthousiast over Crème Marchal. Ook verkrijgbaar in diepzwart. Gratis Parfumerie MAAS-HAMELIJNCK, Mercuriussi is in „Het Oude Raedthuis" tijdens een buitengewone ledenvergadering af scheid genomen van voorzitter G. v. Hercules. Wegens het vertrek uit de gemeente zag dhr. Hercules zich verplicht zich als voorzitter der vereniging terug te trekken. Tijdens zijn afscheid zei hij steeds met plezier de functie van voor zitter te hebben bekleed, sinds sept. 1963. De kontakten met de andere be stuursleden en in het bijzonder met de spelers zijn altijd bijzonder plezierig geweest. De heer P. Borm, sekretaris der ver eniging, sprak namens het bestuur woorden van dank en waardering tot de scheidende voorzitter. Hij bracht hem dank voor de vele aktiviteiten die hij aan de dag heeft gelegd. Als blijk van waardering bood hij dhr. Hercules een fraaie wandschemerlamp aan. Namens het le elftal werd nog het woord gevoerd door Sjaak Lij baart, die zei dat de voorzitter in een kort tijds bestek veel voor de vereniging heeft ge daan en dat de spelers veel aan hem verschuldigd zijn. Namens het le elftal bood hij een ingelijste kleurenfoto van dit elftal aan. De scheidende voorzitter toonde zich uitermate verheugd met de hem aan geboden geschenken en dankte voor de vele hartelijke woorden. In een 2-tal vacatures werd voorzien door verkiezing van de heren C. de Kramer en P. Pladdet. Na afloop bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Zilveren professiefeest. Twee religieusen van de Francisca nessen te Dongen, afkomstig uit Bier vliet, herdenken zaterdag 19 maart a.s. hun zilveren professiefeest. Het zijn Zuster Amelie 'Celina) van Vooren en Zuster Gudula (Marie) de Krijger. Zuster Amelie is sinds novem ber 1964 werkzaam in de missie in In donesia. Zij verzorgt zieken te Kaband- iahe (Sumatra) waar zij nu ijvert voor het stichten van een kliniek. Zuster Gudula verblijft te Sluis waar zij bij het onderwijs werkzaam is. In de parochiekerk te Biervliet zal zaterdag om 8 uur een H. Mis uit dank baarheid worden opgedragen. Geslaagde opvoeringen. De toneelvereniging „Jacob van Len- nep" gaf in de zaal van dhr. G. Bracke twee geslaagde opvoeringen van het blijspel: „Speurders op hoog niveau". Dit spel werd gebracht voor de EHBO- vereniging. De spelers, t.w. mevr. B. Jansen-de Kraker, m,evr. A. Pladdet- Kostense, mevr. A. de Meijer-Bracke. mej. S. Anthonisse, mej. M. v. d. Veire, mej. R. Klaeijsen, dhr. J. Bracke, dhr. J. Vermue, dhr. T. Rijnberg, dhr. F. Haak en dhr. K. Pladdet, gaven allen een goede vertolking van hun rol. De twee laatstgenoemden wisten als Toon en Wiet je, de jongens van de koopvaardij, het pubeilk danig aan het lachen te krijgen. De regie was in han den van mevr. E. Anthonisse-Visschers. terwijl de heer Riemslag voortreffelijk voor de grime en het decor gezorgd had. Bracken* Vergadering hengelsportvereniging Door de hengelsportvereniging „De Zeekrab" is in café Centraal' de alge mene jaarvergadering gehouden. Voorzitter de Looze kon een groot aantal leden welkom heten en memo reerde het afgelopen seizoen als zeer goed. Uit het jaarverslag van secretaris L. Riemens bleek, dat het ledental was gestegen van 74 naar 85. Het aantal do nateurs bedraagt slechts 16. De wed strijden werden in het afgelopen jaar goed bezocht. Gemiddeld namen 50 hen gelaars aan iedere wedstrijd deel. De vangsten waren iets beter dan in 1964. Het financieel verslag van penning meester S. Versprille kon net met een batig saldo sluitend worden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren S. Versprille en J. de Feijter bij acclamatie herkozen. Dhr. A. Visser Die avond reisde Willem Caron naar huis met een volledig mandaat van alle voornaamste schuldeisers in zijn zak Men had hem volledig vertrouwen ge schonken. In principe had hij toege stemd per 1 april de leiding van Over- duin's Cartonnagefabriek in handen te nemen. Op een der laatste dagen van maart deelde hij per aangetekend schrijven mede, dat hij het verzoek van de cre diteuren accepteerde. Voor de tijd van één jaar was Willem Caron benoemd tot directeur van Caron's Cartonnage fabriek. tegen een vorstelijk salaris. HOOFDSTUK 7 In een dorp als Elzekamp weet ieder een alles van elkaar. De benoeming van Willem Caron tot directeur van Over- duin's Cartonnagefabriek stond drie dagen voor de le april al in de plaatse lijke krant. Willem las het zelf tot. ziin grote verbazing en vroeg zich af: hoe zijn ze dat te weten gekomen? Nadat hij zijn brief waarin hij mee deelde de benoeming te zullen aanvaar- ELKE rimpel verdwijnt waar Marchal verschijntDe Marchal rimpelcorrector heeft een werking van 8 uur. Prijs f 8,75. Voldoende voor maanden. Ier bij t 24, Breskens, telefoon 857. stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen dhr. C. Dijl. Uitvoerig werd nog gesproken over het wedstrijdprogramma. Besloten werd vijf onderlinge wedstrijden te houden en wel op 9 april, 21 mei, 20 aug., 17 sept, en 1 okt. Op 30 okt. zal een inter nationale wedstrijd worden gehouden. Kollekte Rheumabestrijding. Van 2126 maart a.s. zal er een kol lekte worden gehouden ten bate der Rheumatiekbestrijding, in deze tijd volksvijand no. 1. Wij weten allen dat rheuma tot een der meest ernstige ziek ten behoort die onze samenleving kent Wie immers heeft in familie of kennis senkring geen rheumapatiënt? Voor het wetenschappelijk onderzoek, bouw van klinieken, hulp aan zieken enz. is veel geld nodig, waarbij wij allen kunnen helpen door vrijwillig onze steun te geven aan het Rheumafonds en zodoende deze gevreesde ziekte hel pen te bestrijden. De dames V.V.H. hebben dan ook dit jaar wederom de taak op zich genomen de kollekte te verzorgen. Als de dames bij U aanbellen en hun kollektebus presenteren, geef dan als het kan met milde hand, het zal tevens voor de collectrices een bijzondere vol doening geven een groot bedrag te mo gen afdragen aan het Rheumafonds. U allen helpt door Uw gift dit werk bijzonder steunen. Vermeld kan nog worden dat het Rheumafonds aan het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen f 150.000,- ge schonken heeft voor het bouwen van een nieuwe vleugel voor 30 patiënten Bejaarden-sociëteit. De bejaarden hebben het feit her dacht dat 9 jaar geleden voor het eerst sociëteit werd gehouden. Tijdens deze bijeenkomst werd dit feit feestelijk ge vierd. Toevalligerwijs vierden nog en kele bejaarden hun verjaardag, zodat het nog dubbel feest was. Tevens werd aan het huwelijk van Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg aan dacht besteed. De bejaarden werden ge trakteerd op Oranje-koeken. Benoeming. Door de bisschop van Breda, mgr. G. de Vet, is dhr. E. van Hootegem herbe noemd als lid van het kerkbestuur van de parochie van de H. Barbara. Kerkelijke bijeenkomst. In de Ned. Herv. kerk te Breskens had een bijeenkomst plaats van de geza menlijke kerken van Breskens, ter ge legenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Door burgemeester Eekhout werd een welkomstwoord gesproken. Aan deze dienst werd medewerking verleend door de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" en het Chr. gemengde koor „God is mijn lied", alsmede een kinderkoor. De dienst werd geopend door Ds. Praas, Vrij Evang. predikant, met ge bed en schriftlezing. Door Pastoor J. Stam werd een inleiding gehouden over het huwelijk in het algemeen, waarna Ds. W. Musch van de Geref. kerk sprak over het Prinselijk huwelijk. Ds. Spaans sloot deze dienst met gebed, waarna men gezamenlijk het Wilhelmus zong. Ooitbnrg Varkensfokvereniging. In hotel-café de Tol is door een kern uit de varkenshouderij te Eede en om streken besloten een varkensfokkers- vereniging voor West Z.-Vlaanderen op te richten. Door de initiatief-voorzitter, dhr. R. Focke uit Sluis werden de aan wezigen welkom geheten. Een commissie bracht verslag uit over een met berenhouders gevoerde bespre king. Hierbij was gebleken, dat 2 van de 3 aanwezige berenhouders niets voor opneming voelden. Dhr. J ter Keurs van de rijksvee- teeltvoorlichtingsdienst gaf een uiteen zetting over het doel en streven van een varkensfokvereniging, waarbij hij ook mededeelde hoe deze in andere streken den, had gepost, was hij de volgende dag naar het kantoor van Overduin ge gaan en had daar een lang gesprek ge had met Van der Zande. Na afloop had den ze samen door het bedrijf gelop°n, nJle machines bekeken en daarna bo ven weer overlegd, hoe ze de produktie van de dozen daar zouden onderbrengen. De afdeling ruw-c.artonnage, die bii Overduin nooit veel betekend had. moest maar worden opgeheven, vond Willem. Daardoor kwam er ruimte vrij in hal 3 en daar konden zijn mensen dan de dozen gaan maken. Hij kwam er nog een? een middag, waarop hij met Van der Zande alle personeelskaarten doornam. Er moesten mensen worden ontslagen, daar was niet aan te ont komen. En hij besefte zeer wel dat dit nog de moeilijkste beslissing werd. De meeste namen kende hij. Mensen, die iaar en das in het bedrijf werkzaam waren, gezinnen hadden en hun vak verstonden. Het zou bij de jongeren ge zocht moeten worden. Vier en dertig man werkte hier. Met de zeventien van zijn eigen bedrijf mee maakte dat één van de provincie werken en resultaten opleveren. Nadat men besloten had tot oprichting van een vereniging, werd een definitief bestuur gekozen, dat be staat uit de volgende personen: R. Focke, Sluis, voorzitter; Joh. de Smet, Eede, vice-voorzitter; C. J. Govers, Aar denburg, sekretaris-penningmeester en leden J. van Hal, Eede en E. de Meijer, Eede. Men wil middels deze vereniging trachten het varkenstype te verbeteren, waarbij naast het te fokken type ook het voederverbruik en de slachteigen- schappen een voorname rol zullen spe len. Paasveetentoonstelling. Op het Ledelplein is de Paasveemarkt gehouden, welke van de zijde der vee houders in een niet al te grote belang stelling stond. Er werden slechts een 20-tal dieren aangevoerd. Burgemeester J. van Leeuwen ver klaarde deze matige interesse aan het feit, dat velen behalve veehouder ook landbouwer zijn en het gunstige weer hebben aangegrepen om op het land te werken. Het aanbod was van goede kwa liteit. Door de jury werd de 4-tandige os van dhr. O. Plasschaert uit Oostburg als algemeen kampioen aangewezen. Het dier werd onmiddellijk door dhr. M. Bertou uit Oostburg gekocht. Re serve-kampioen werd de 6-tandige vaars van J. v. d. Dries uit Souburg. Bij het handelsvee ging de ereprijs naar de Gebr. Gelderland uit Sas van Gent. Dhr. j. Bourgraaf uit Oostburg kreeg de ereprijs met zijn groep slachtscha pen. SchoondQkt Uitvoering. De Rederijkerskamer „Nut en Genoe gen" te Schoondijke brengt op zaterdag 19 en 26 maart a.s. het stuk „Gevaar lijke Leeftijd" voor het voetlicht. Het is een komedie en uitgegeven door het to neelfonds Maestro te Amsterdam. Gezien het sukses van het vorige stuk en de medespelenden van dit stuk, be looft het een prima uitvoering te wor den. De regie bemst bij dhr. A. P. de Roo, de grime bij dhr. J. van Baal. Inschrijving verkiezing gemeente raad. In een zitting van het Centraal Stem bureau werden de volgende politieke partijen ingeschreven voor de verkie zingen van de gemeenteraad op 1 juni 1966: Partij van de Arbeid, Volkspartij voor Vrijheid en Democratie en de Boe renpartij. Of deze laatste met een Can dida tenlijst uitkomt is niet bekend. Waarschijnlijk wordt het niet geacht. De Christelijke partijen (AR-CHU) ko men weer onder één lijst uit en onder de naam: Protestants Christelijke Lijst. De KVP komt los van deze landelijke partij met een eigen plaatselijke katho lieke lijst uit. Manifestatie RAI-Amsterdam. Bij loting werden op de diverse scho len in West Z.-Vlaanderen kinderen aangewezen die de manifestatie in het RAI-gebouw in Amsterdam mochten meemaken van het „Bruidsboeket". Het toeval wilde dat 4 meisjes uit Schoon dijke hierbij waren en wel: Maria Ris- seeuw, Anke van de Waal, Francina Fremouw en Janneke Scheele. Inwijding nieuwe pastoor. In een Heilige Mis is de ZE. Heer Kil. Kanunnik van Latheranen, vrijdagmid dag ingewijd als pastoor in de Schoon- dijkse parochie. Na afloop werd op de pastorie een receptie gehouden. Hier waren naast de plaatselijke en andere geestelijkheid aanwezig burgemeester J. C. Hoftijzer en de wethouders J. de Feijter en P. W. Toesseint en dhr. C. J. Musson, wnd. gem.sekretaris. Oranjefeest. Aan de vooravond van het huwe lijk van Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg werd op de Brink een verlichting ontstoken aan twee masten. Bovenin werden de letters B en C gegroepeerd met daaronder nog di verse armaturen. Op de dag van het huwelijk werd in de namiddag in zaal Wijffels een circus voorstelling voor de jeugd gegeven. Dit viel bijzonder in de smaak, juist omdat het iets anders was dan de kinderspe len. In de avonduren werd in de landbouw en vijftig. Maar voor één en vijftig man was hier geen werk. Dit was de eerste barricade al waar hij overheen moest. Hoevelen zouden er nog volgen? Toen het bericht in de krant had ge staan, vertelde hij het de volgende mor gen meteen aan zijn eigen mensen. Voor jullie verandert er alleen dit, dat we over enkele dagen gaan verhuizen naar Overduin. Hal 3 wordt vrijgemaakt en daar werken jullie geheel zelfstan dig, precies eender als hier. Niemand wordt hier ontslagen, of hij zou zelf weg willen gaan. Maken jullie je dus géén zorgen, want daartoe is geen en kele reden. Ik zou jullie kunnen vertel len, waarom ik de^e beslissing heb ge nomen. maar dat heeft weinig zin. We weten allemaal onderhand wel. hoe Overduin er voor staat. Ik doe het niet voor mijn plezier, maar ook voor de mensen daar. Een faillissement bete kent werkloosheid voor vijf en dertig man. Ik zal er nu in ieder geval rami de helft van kunnen handhaven. Dat i* de enige oplossing". (Wordt vervolgd). praktijkschool-loods enige uren diverse spelen gedaan (kruiwagen-rijden, touw klimmen, buks-schieten), een dansje ge maakt op de klanken van een orgel en werden consumpties genomen. Aan het rad van avontuur werden vele oranje taarten verloot. De zaal was mooi versierd en al was de belangstelling vanwege het slechte weer niet zo groot, de pret was er niet minder om. IJzendtyke 10e INTERN. ZEEHENGELCONCOURS (2e lustrum). Dit jaar viert ons Comité haar 10- jarig bestaan en wordt weer, evenals voorgaande jaren, een groots opgezet zeehengelconcours georganiseerd op zon dag 3 april, van 11.30-14.30 uur, langs de mooie oevers van de Schelde tussen de dorpen Hoofdplaat en Breskens. Dat dit concours in geheel Nederland en ook ver buiten de grenzen bekend is, blijkt wel uit het feit dat het aantal deelnemers steeds toeneemt (In 1965 7S0). Het feit dat dit jaar het 2e lustrum gevierd wordt, is voor het bestuur aan leiding iets bijzonders te moeten doen. Naast een herdenkingstegel voor elke deelnemer, liegen de prijzen er niet om. Als kopprijzen zijn aangekocht: com plete kampeer-inrichting, bestaande uit: zeer grote dubbeldaks-tent, grondzeil, 2 veldbedden, 2 slaapzakken, 2 luchtbed den, 2 fauteuils, comfoor, ter waarde van f 600,-; 2e prijs: kampeerbankstel 3e prijs: grote boot en verder zeer veel waardevolle prijzen. De prijzen zijn ge ëtaleerd bij mej. N. de Loeaime, Ko ninginnestraat, nabij het lnschrijflo- kaal. Voor iedere club is een grote herin neringstegel beschikbaar voor de prij- zenkast. Door het gemeentebestuur wor den genodigden op het gemeentehuis ontvangen. Het ziet er naar uit, weer en wind dienende, dat een groot aantal deelne mers van heinde en verre dit concours zal willen meemaken. Ter bestrijding van de kosten worden loten a 25 et. aangeboden, met als le prijs: grote draagbare auto-radio met antenne. Het inschrijfgeld bedraagt f 5,- of B.frs. 70, dat per postwissel of per giro 663716 t.n.v. J. de Does, tel. (01176) 314 kan worden overgemaakt. Sportvissers, spreekt met Uw vrienden nu reeds af om dit grote visfestijn te bezoeken. Meldt U tijdig, wacht niet tot de laat ste dag. Schelde-bootdiensten, hetzij Vlissin genBreskens of KruiningenPerkpol- der ook 's zondgas om het uur. VOETBAL 4e klasse H. Uitslagen van zondag J.I. Oostburg—Clinge 00Zeelandia— Biervliet 33; Leewd. BoysSteen 0 5; Corn BoysRCS 12; IJzendijke Aardenburg 17; Hansweertse Boys Breskens 22. De stand is nu Steen 13 9 2 2 20 37—14 Biervliet 12 8 3 1 19 51—21 Breskens 12 7 4 1 18 36—20 Aardenburg 11 7 1 3 15 39—22 RCS 13 7 1 5 15 28—23 Zeelandia 13 4 5 4 13 25—28 Clinge 12 4 4 4 12 23—19 Corn Boys 11 4 1 6 9 25—28 Oostburg 12 3 2 7 8 22—36 Lewed. Boys 11 3 0 8 6 15—35 Hansw. Boys 12 1 3 8 5 14—32 IJzendijke 12 1 2 9 4 19—57 Programma voor zondag a.s.: SteenBiervliet; RCSClinge; Aar denburgOostburg; Hansw. BoysZee landia; IJzendijkeLewed. Boys; Bres kensCorn Boys. Een topwedstrijd voor zondag tussen Steen en Biervliet. Beide clubs zullen hun best doen om de zo belangrijke punten in de wacht te slepen. Onze prognose is, dat Steen als thuis spelen de club de meeste kans heeft. RCS zal Clinge wel met lege handen naar huis terug sturen, aangezien Clin ge toch wel wat aan kracht heeft in geboet. Aardenburg zal tegen Oostburg geen fouten maken, gezien de resultaten in de laatste wedstrijden behaald. In de uitwedstrijd van Zeelandia te gen Hansw. Boys zal Zeelandia de belde punten wel mee uit Hansweert kunnen nemen. IJzendijke is misschien wel in staat zijn thuiswedstrijd tegen Lewed. Boys in winst om te zetten; beide ploegen zitten in de onderste regionen en voor al voor IJzendijke is een overwinning heel noodzakelijk. BreskensCom Boys zijn twee clubs die elkaar ook al eens in een hogere af deling ontmoet hebben, doch gezien de ranglijst moet Breskens in staat zijn de beide punten in eigen huis te houden. Om 12 uur: Breskens 3Schoondijke 3. KORFBAL. B.K.C. jun.Togo jun. 32. Na in de afgelopen wintermaanden met wisselend succes aan de micro- korfbal in de sporthal te Middelburg te hebben deelgenomen, zijn de junioren van B.K.C. weer voor de eerste keer op het veld verschenen. En meteen ls het raak geweest, want hun tegenstander het Goese Togo kreeg de kous op de kop en moest met lege handen de te-

De Schakel | 1966 | | pagina 2