Griep...? PENATEN PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK Uw grijze haren hun oude kleur! Dat bereikt U door dagelijks borstelen met wat Crêm© Marchal. Onschadelijk en waterbestendig. Kosten 2 cent per dag Ook verkrijgbaar in diepzwart. Gratis folder bij Parfumerie MAAS-HAMELIJNCK, Mercuriusstraat 24, Breskens, telefoon 857. Niemand raadt Uw leeftijd als U alle rimpels, lijnen en kraaiepootjes verdrijft met onze Marchal rimpelcorrec tor. Werkingonmiddellijk. Duur8 uur. f 8,75. Voldoende voor maanden. Vergouwe. In zijn openingswoord deelde hij mede, dat de afd. Breskens in het afgelopen jaar met 21 leden is toege nomen en het aantal leden nu 304 be draagt. De jubileumaktie voor het 40-jarig bestaan heeft f 169,50 opgebracht. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen: G. Goethals, mevr. Faas, mevr. v. d. Burg. Voor de districtsvergadering op 19 maart te Goes werden aangewezen mevr. Hensen, mevr. v. d. Burg en de heren A. Oosterling en G. Goe.thals. Voorts werden tijdens deze vergadering voorstellen gedaan betreffende omroep- zaken. Tijdens de rondvraag was er een aan gename discussie over verschillende programma's van radio en televisie. In zijn slotwoord dankte de voorzit ter speciaal dhr. J. Blomme, die als districtsbestuurder deze vergadering bijwoonde, alsmede de aanwezigen voor hun opkomst. Huwelijk van Prinses Beatrix en de Heer Claus von Amsberg. In overleg met de Oranjevereniging hebben de gezamenlijke kerken van Breskens besloten om aan de vooravond van het huwelijk van onze Kroonprinses met de Heer von Amsberg een bidstond te houden in de Ned. Hervormde Kerk. Deze begint woensdag 9 maart 's avonds om half acht. Burgemeester Eekhout heeft zich bereid verklaard een wel komstwoord te spreken. Medewerking verlenen het zangkoor „God is mijn lied", een kinderkoor en het muziek korps „Uit het Volk - Voor het Volk". Iedereen hartelijk welkom. Ook zullen woensdag de kinderen van alle scholen getrakteerd worden op ver snaperingen, terwijl ze bovendien een verrassing zullen ontvangen. Op de huwelijksdag zelf zijn de fees telijkheden beperkt tot een muzikale rondgang van de plaatselijke muziek vereniging door de gemeente, des avonds om 7.45 uur. Dit in verband met de t.v.-uitzendingen betreffende het huwelijk. Aardenburg Raadsvergadering. De raad der gemeente Aardenburg vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester M. van Berckel. Om tot de bouw van een gymnastiek lokaal te komen in de St. Bavostraat was het nodig te besluiten dat de bouw onderhands zou worden aanbesteed en gegund. Dit was noodzakelijk om een en ander vlot te kunnen afwikkelen, teneinde de rijksgoedkeuring in handen te krijgen. Het ontwerp is opgedragen aan architect Loonen te Breskens. Zonder hoofdelijke stemming ging men akkoord met het voorstel. Op de begroting was een uitgaaf ge raamd voor het vieren van volksfeesten op de verjaardag van H. M. de Konin gin, n.l. een post van f 500,-. Om 10 maart vooral voor de kinderen tot een feestdag te maken, moet deze post ver hoogd worden. Het voorstel om de post te verdubbelen tot f 1000,- werd aan genomen. De jeugd zal een speldje ont vangen en feestcahiers zullen worden uitgereikt. Voor de kleuters zal in de r.k. kleuterschool een poppenkastverto- ning worden gehouden en voor de leer lingen der lagere scholen zal 'n gooche laar optreden. 's Avonds zullen de muziekverenigin gen een concert verzorgen en zal een lampionoptocht worden gehouden. Oroedc H. van Peenen overleden Op 85-jarige leeftijd is te Groede overleden de heer H. van Peenen. De heer Van Peenen was drager van de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Vanaf 1894 was de heer Van Peenen in dienst van de gemeente als grafdel ver. In 1932 kwam hij bij de gemeente Groede in vaste dienst. Nleuwvllet V .V.V .-vergadering De V.V.V. Nieuwvllet heeft in café Parkzicht een algemene ledenvergade ring gehouden, onder voorzitterschap van dhr. H. Brakman. De sekretaresse, mevr. Tienstra, gaf een overzicht van hetgeen in het afge lopen jaar is gebeurd. Het aantal toe risten neemt steeds toe, in het topsei- zoen was dit 8 x het aantal inwoners, waarbij 70.000 overnachtingen werden geregistreerd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. Mabelis en I. Vergouwe geko zen in de plaats van de heren du Bols en Quaars. De voorzitter deelde nog mede van de gemeente een extra subisdie van f 100,- te hebben ontvangen. Door de V.V.V. is een extra post uit getrokken waarvoor een 6-tal banken zullen worden aangeschaft. Door mevr. Tienstra werd na de pauze een overzicht gegeven van de vele plan nen die in de laatste tien jaar zijn ge maakt. Zij wees op de stormachtige ontwikkeling die het vreemdelingensei zoen in Zeeland heeft doorgemaakt. Voor Nieuwvliet staan nog vele plannen op stapel, waarvan er echter veel door gebrek aan financiën moeten wachten. SchoondQkt India-kollekte. De obprengst van de India-kollekte is op het ogenblik opgelopen tot f 2834,35. Hierin zijn geen giro's opge nomen. Nog steeds komen giften bin nen. Vertrek Pastoor. Pastoor A. P. M. de Beer van de R.K. Parochie te Schoondljke is m.i.v. 28 fe bruari 1966 benoemd in Standaardbui ten (NB). Dia-avond Bijbelgenootschap. De afd. Schoondijke van het Nederl. Bijbelgenootschap hield vorige week donderdag in Laus Deo voor een goed bezette zaal een dia-avond over het Midden-Oosten, met in het bijzonder „Het Heilige Land". Ds. P. A. L. Brinkman van Schoon dijke. tevens voorzitter van de afdeling', opende de avond met een woord van BABY-ARTIKELEN van hoge kwaliteit Mercuriusstraat 24 Breskena Telefoon 857 zegd hadden: „Morgen, meneer Caron". Willem had de nieuweling bij de schouders gepakt en hem diep in de ogen gekeken. „Ben je m'n voornaam, vergeten. Rijk?" De ander had verle gen gelachen. „Heel niet, maar je bent nu mijn baas, nietwaar?" „Rijk, dat maakt geen verschil. Of wil je me nijdig hebben?" „Ik kijk wel uit, Willem". „Zo mag ik het horen. Nou, ga maar naar Friezen, die zal je wel vertellen Wat je doen moet". „Dank je wel, Willem. Voor het werk. zal ik maar zeggen". „In orde Jongen". Hij keek nog steeds door het raam. Af en toe. als hij er zin in had en er geen administratief werk was. trok hij zijn jas uit en deed een voorschoot aan. Dan stond hij tussen zijn mensen en deed hetzelfde werk. In een monotone regelmaat: platen snijden en hechten. Latjes spijkeren, hoeken omplakken en doorgeven naar een ander, voor de vol gende bewerking. Nee. zijn handen stonden nergens verkeerd voor. Al ben ik honderdmaal baas, ik voel me pret tig tussen hen in, net zoals vreoger bij Overduin. In dit opzicht is er niets ver anderd. Vrijdagsmorgens stapte Willem Ca ron in de eerste trein. Hij had enkele papieren bij zich. Ze zullen natuurlijk wel naar mijn financiële toestand vra gen. En willen weten, wat ik allemaal heb. Het zal wel een doodgeboren kind je worden. Nog geen elfduizend op de giro. Wat doe je daar vandaag de dag mee? Je koopt er twee zware stanz- degels voor en dan is je portemonnaie leeg. Ze zullen te beleefd zijn om me uit te lachen, doch het loopt op niets uit. Van Halen zal het wel veel te roos kleurig hebben voorgesteld. Hoe dichter hij bij Oude Pekela kwam, des te gemakkelijker nam hij het op. Ik zal het bedrijf misschien mogen zien. En het is voor mij ook wel goed, dat ik er eens een dag helemaal uit ben. Laat ik het maar als een vacantiedag be schouwen. In het privékantoor van „Erica" werd hij ontvangen en bejegend als volwaar dige collega-directeur. Goyenga, die de grote baas bleek te zijn, stelde hem aan de andere heren voor als „meneer Ca ron" van Caron's Eierdozen uit Elze- kamp. De meneer, die zo'n revolutionai re vinding deed, welke de cartonnage- industrie ten goede komt. Willem was wel een beetie beduusd door deze grootse verwelkoming. Var. Halen zal wel heftig overdreven heb ben. Straks, als ik met m'n kapitaal op de proppen moet komen, volgt gelijk- welkom. Na gebed en zang hield Ds Keiling uit Biervliet een kleine inlei ding over de betekenis van de dicipel de avondmaalstafel en de uitdraging in de wereld van het evangelie. De heer R. J. de Kraker uit Axel leidde de aan /weeigen via Malmö in Zweden en Athe ne naar de Libanon. Voorts naar Syrië en Jordanië waar diverse Heilige plaatsen door hem bezocht werden. De opnamen waren bijzonder mooi. Ds. Begeer uit Hoofdplaat besloot de avond met dankgebed. Bouwvergunningen. De te bouwen bungalows in het uit breidingsplan Noord-West van de heren K. de Koeijer en C. de Bliek hebben de rijksgoedkeuring ontvangen. Het ter rein is bouwrijp zadat met de bouw be gonnen kan worden. De heer de Koeijer bouwt met het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, de heer de Bliek heeft eigen bouw. Benoeming De heer J. J. den Haan, tijdelijk on derwijzer aan de o.l. school te Aarden, burg en wonende te Schoondljke, is benoemd aan een Openbare lagere school te Oostvoorne (ZH). Kollekte. De kollekte „Zonnestraal" voor het t.b.c.-fonds heeft f 79,24 opgebracht. Granaat in vuilniswagen. Bij het vuilnis ophaien in de buurt- schap Sasput (Schoondijke) werd een vuilnisemmer geleegd waarin een op scherp staande „pantservuist", afkom stig uit de 2e wereldoorlog, was gede poneerd. In Schoondijke terug kregen de ophalers dat pas te horen. Nadat de politie was gewaarschuwd werd de wagen toch normaal leeggestort. De mijnopruimingsdienst werd gewaar schuwd. Benoeming De heer J. J. C. Hoftijzer, thans ad junct-commies ter gemeente-sekretarie van Schoondijke, is m.i.v. 1 mei 1966 benoemd tot commies ter sekretarie van Berkenwoude (ZH). Oranjefeest 10 maart. Vla een circulaire aan de inwoners heeft de Oranjevereniging het aantrek- kelijke feestprogramma voor 10 maart bekend gemaakt. I.v.m. de vele televisie- uitzendingen wordt met het program ma 's middags om 3 uur begonnen met een kindercircus in zaal Wijffels. Het circus komt uit Goes en heeft reeds voor de t.v. opgetreden. In de avond uren komt iedereen aan bod. Het feest wordt dan gehouden in de verwarmde landbouwpraktijkschool (loods aan de v. d. Slikkestraat)Hier wordt een dansvloer ingericht; jong en oud ko men aan de beurt met oudere en de nieuwste muziek. Voorts is er kruiwa genrijden voor paren, touwklimmen, schietwedstrijden (buks), spel op de fiets en het rad van avontuur waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Opgaven hiervoor kunnen in de loods geschieden. Alle aktiviteiten worden be kend gemaakt via een geluidsinstalla tie. Consumpties zijn aanwezig met een grabbelton voor de jeugd. Het belooft een prettig feest te worden. Oottbnrg Oefenavond E.H.B.O. Door de afd. Oostburg van de Kath. Nationale Bond voor E.H.B.O. is in de aula van de Kath. H.B.S. te Oostburg een regionale oefenavond gehouden. De deelnemende ploegen waren de af delingen IJzendijke, Cadzand, Hoofd plaat, Waterlandkerkje, Zuidzande, Sluis, Breskens en Oostburg. De ploegen, die elk een verschillende opdracht kregen te vervullen, werden in hun hulpverleningswerkzaamheden beoordeeld door drie artsen, n.l. de he ren G. de Bruijckere, F. Heberlein uit Oostburg en J. Beek uit Zuidzande. Na afloop van elke opdracht werd uit voerig over de wijze van verleende hulp gesproken, zodat eventuele fouten of tekortkomingen konden worden verbe terd. GEBOORTEKAARTJES Fa. SMOOR DE HULSTER. Breskens tijdig de grote teleurstelling. Wat ben ik met m'n elf rooien op de giro? Moet je zo'n complex gebouwen eens zien Die Goyenga is minstens miljonair. Nadat er koffie gedronken was, be gon de conferentie. Tot zijn verwonde ring ontmoette Willem er ook de boek houder van Overduin, zijn dorpsgenoot, die hij goed kende. Hoe was die man in Oude Pekela gekomen? Maar hem werd geen gelegenheid ge geven zich daarin te verdiepen. De heer Goyenga nam het woord en begon kort en bondig te zeggen, dat het dreigende faillissement van Overduin's Cartonna- gefabriek het punt van bespreking zou worden. „Het is de bedoeling, dat alle aspecten rustig worden bekeken en be handeld. Meneer van der Zande, de hoofdboekhouder van Overduin, heeft op ons verzoek een tussenbalans ge maakt, zodat we een juist overzicht krijgen van de financiële positie. Ik moet u terstond zeggen dat die niet best is. Tijdens de periode, dat onze collega Overduin de teugels in handen had, ging het wel, de tijdsomstandig heden in aanmerking genomen. Daar na is het bergafwaarts gegaan. U weet allen de oorzaak. De jonge meneer Over duin is totaal ongeschikt als leidingge vend persoon. (Wordt vervolgd) Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. In de juiste dosering: óók voor kinderen! Uétr&MrJS ofi Waterlandkerkje Ouderavond o.l. school. In de o.l. school te Waterlandkerkje werd een ouderavond gehouden. De ouders kregen allereerst gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichti gen en met het onderwijzend personeel van gedachten te wisselen. De aftredende leden van de Oud.er- commissie, mevr. I. Dhondt-Pijck en de heer A. Haartsen, werden met meerder heid van stemmen herkocen. Hierna volgde een inleiding door de heer J. de Bruijne, beroepskeuzeadvi seur, verbonden aan het Arbeidsbureau te Middelburg. Spr. gaf een zeer in teressante uiteenzetting over de bedoe ling van een beroepskeuzeadviseur en wat daar al mee samenhangt. IJzendtyke Provinciaal accordeonconcours voor solisten. Het districtsconcours voor accordeon solisten voor de Provincie Zeeland 1966 zal voor de tweede maal gehouden wor den en wel op zaterdag 23 april a.s. in het Jeugdgebouw te IJzendijke. Het con cours wordt gehouden onder auspiciën van de N.A.A. (Ned. Accordeon Asso ciatie) Alleen Zeeuwse accordeonsolisten mo gen aan dit concours deelnemen in de afdelingen Jeugd t.e.m. Ere-afdeling. De twee eerst geplaatsten in elke afde ling mogen deelnemen aan het lande lijk concours te Zeist. Concours-organisator is de heer J. Anthonisse, musicus te Biervliet. Jubileum. Wethouder A. Termote was één dezer dagen 12Va jaar eerste wethouder van IJzendijke. De officiële viering vindt la ter plaats. Raadsvergadering De raad der gemeente IJzendijke ver gaderde onder voorzitterschap van bur gemeester J. Ficq. Op voorstel van B. en W. werd be sloten om voor de raasdleden in functie een ongevallenverzekering te sluiten. De jaarpremie bedraagt f 87,50. Aan de gemeente-onvanger, -sekreta- ris en ambtenaar van de burgerlijke stand zal de nacalculatie trend 1965 worden uitbetaald. De salarismaatregel per 1 jan. 1966 werd ook voor het gemeente-personeel van toepassing verklaard. Omdat de Openbare lagere school een zo gering aantal leerlingen heeft, werd besloten om voor 1966 toepassing te ge ven aan art. 55 van de L.O.-wet 1920. De vergoeding voor de Bijzondere scholen werd vastgesteld op f 75.- per leerling. Een perceel bouwgrond aan de St. Sebastiaanstraat. uitgegeven in erfpacht aan dhr. Noë. werd teruggenomen en verkocht aan dhr. A. de Koek te Lams- waarde tegen een voorlopig vastgestel de prijs van f 21.50 per m2. De gemeenschappelijke regeling ziek- tenkostenregeling gemeente-personeel werd gewijzigd. Op verzoek van de r.k. kleuterschool zal medewerking worden verleend aan de verbetering van de raamconstructie voor goede ventilatie en het aanbren gen van luxaflex voor een goede zon wering. De vergoeding over 1965 aan de r.k. kleuterschool Jacintha werd vastge steld. Voor dezelfde school werden de voorschotten voor 1966 vastgesteld. Een subsidieverzoek van de Ouder vereniging „Voor het zorgenkind" te Hulst werd afgewezen. De voorz. deelde nog mede, dat met de bouw van 9 bejaarden woningen aan de Zuidstraat zal worden begonnen. Deze woningen zullen centraal worden verwarmd. De heer Cornelis informeerde wan neer met de bouw van de ratiowoningen zal worden begonnen. De voorz. deelde mede dat dit begin augustus zal zijn. De heer van Cadsand vroeg of er al mensen zijn die deze woningen zullen bewonen, waaron de voorz. zei dat deze woningen bestemd zijn voor jonge ge- r innen. De heer Salomé informeerde nog naar het schilderen van de o.l. school. De voorz. zei dat dit reeds enige tijd geleden is aangevraagd. De heer Cornells wijst nog op de ver veloze woningen in het Bolwerk. De

De Schakel | 1966 | | pagina 2