Kinderoperette T Insluif „Pc Uitomsl", Breskens „COWBOYS EN BLONDJES" Firma SMOOR l DE HULSTER Firma Schippers Nauia Zondagsdienst dierenartsen Land- en Tuinbouw Zondagsdienst doktoren. REPARATIES KUNSTGEBITTEN CENTRIFUGES: Miele, Siwa, enz. WASMACHINE „Siwa" f 325,—, langzaam wasser met verwarming f 50,meer Wringer f 65, WASCOMBINATIE „Siwa" met centrifuge f 598, met verwarming meerprijs f 50, afdekplaat f 20, VOLAUTOMATISCHE WASMACHINES KOEL- en DIEPVRIESKASTEN vanaf 299,- elmachinerollen elexrollen Zaterdag 19 februari „Burgemeester in spé" aluminium folie commissie werden de heren G. J. van de Waal en Ir. Roest herkozen. In de rondvraag kwam o.m. aan de orde om in de toekomst een algemene vergadering aantrekkelijker te maken, door b.v. de vertoning van een sport film. In de volley-bal afdeling worden, zo als reeds altijd is geweest, ook alle da mes toegelaten. Het nieuwe oefenpro gramma is via een circulaire bekend gemaakt. Filmavond Ned. Bijbelgenootschap. De afdeling Schoondijke van het Ned. Bijbelgenootschap houdt op donderdag a.s. een openbare filmavond in het ge reformeerde jeugdgebouw „Laus Deo". De avond begint om 19.30 uur. Ds. G F. H. Keiling uit Biervliet opent met een kort wijdingswoord. Voorts de ver toning van een verzameling dia's over .diet nabije Oosten" (Libanon, Syrië. Jordanië enz.), door de voorzitter van het N.B.G., afdeling Axel, de heer R. J. de Kraker. Kaarten kunnen worden be steld bij de heer I. A. van Overbeeke, Kon. Julianastraat 10 of bij Ds. P. A. L Brinkman, Dorpsplein 39. Z.LM.-vergadering. Voor een gecombineerde vergadering van de Z.L.M.-afdelingen Breskens, Schoondijke en IJzendijke heeft de heer J Markusse uit Goes vrijdagmiddag een causerie gehouden over de actuele vraagstukken uit de landbouw. Hij behandelde de nieuwe sanerings regeling voor het kleinbedrijf, welke per 1 januari jl. in werking is getreden De heer Markusse achtte deze regeling vooral gunstig voor pachters zonder op volgers, maar spreker waarschuwde te gen het te gemakkelijk opgeven van het kleine bedrijf. Het is beslist niet waar, dat een klein bedrijf niet bestaan kan. Als men bereid is van de traditionele methoden af te stappen en nieuwe we gen in te slaan is er zeer zeker een goed inkomen. Verder stelde de heer Mar kusse de opvolging in het bedrijf aan de orde, de samenwerking tussen de land bouwers en de hiermede in verband staande kostenbesparingen. Helaas wor den samenwerkingsvormen teveel af geremd door het induviduele idealisme. Een goede boekhouding werd door spre ker „de spiegel van het eigen bedrijf genoemd. Voorts drong hij aan op een ruimer gebruik maken van de finan- cieringsmogeliikheden. welke de boeren leenbanken bieden. In het huishoudelijke gedeelte van de vergadering werd de heer De Hullu- Hoste gekozen in het bestuur. Voorzit ter, de heer A. J. B. Risseeuw. werd herkozen. Het batig slot over 1965 bedroeg f 158,hetgeen bleek uit het jaar verslag van de penningmeester. Diamanten huwelijk. Het diamanten huwelijk van de heer en mevrouw M. J. Quaak-Scheele is ge vierd in het Schoondijkse bejaarden centrum „Russchevliet". Sinds 1951 wo nen deze mensen in Schoondijke. Het bejaardentehuis had voor deze gelegen heid de vlag in top gehesen. Zeer velen zijn het paar gaan feliciteren met deze bijzondere dag. w.o. burgemeester Hoft- ijzer en echtgenote. Verlies derde leerkracht. Wegens daling van het aantal leerlln gen aan de r.-k. lagere school is men van 3 leerkrachten moeten terugvallen op 2. Hiertoe heeft de derde leerkracht mevrouw Verstelle uit Philippine de school verlaten. Alg. Vergadering Volksonderwijs. De afdeling Schoondijke van het Volksonderwijs houdt op woensdag a.s. haar algemene vergadering in het cafc van de heer G. Dobbelaere, om 19.30 u. Kollekte India. Leerlingen van het Kon. Wilhelmina Lyceum uit Oostburg, zullen zaterdag a.s. een kollekte houden in Schoondijke, ter bestrijding van de grote hongers nood in India. De kollekte gaat uit van de schoolvereniging „De Nar". Retranchement Geslaagd. Mej. N. Voogdt te Retranchement slaagde te Eindhoven voor het getuig schrift gezinsverzorgster. Collecte. Een collecte in de N.H. kerk te Re tranchement bracht f 18,60 op voor cen trum „Hedenesse". Ziekenpastoraat. Ds. W. C. Luuring te Cadzand trad af als secretrais-penningmeester van de Stichting Hervormd Ziekenpastoraat voor West Zeeuwsch-Vlaanderen. In zijn plaats is benoemd de heer J. C. Faas te Retranchement. Jaarvergadering. De Hervormde Vrouwenvereniging hield dezer dagen haar jaarvergade ring onder leiding van mevrouw De Vries-van der Werff. Mevrouw N. J. Hennekeij-Willemsen. die niet herkiesbaar was, droeg het sec retariaat over aan mevrouw E. van Dale-de Voldere. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mevrouw Van de Voorde. W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178 225 Suikerbieten in de moderne bedrijfsvoering. Hoewel het jaar 1965 niet als een top jaar voor de suikerbietenteelt aange merkt kan worden, mag verwacht wor den, dat het areaal dit jaar in nage noeg dezelfde omvang gehandhaafd zal blijven. Dit vindt allereerst zijn oorzaak in de gunstige bietenprijs, waardoor de teelt een lonende basis heeft, terwijl daar naast andere, arbeidsbesparende facto ren een voorname rol spelen. Het afgelopen jaar immers heeft aan getoond, dat met het hoog-eenkiemige precisie-zaad ook bij een minder gun stige start in een vrij laat voorjaar sui kerbieten verbouwd kunnen worden met een minimum aan arbeid, hetgeen goe de mogelijkheden biedt de suikerbiet zonder grote risico's in het huidige bouwplan op te nemen. Gerekend kan worden met een ver dere toeneming van het gebruik van dit zaadtype; dit, gevoegd bij 'n effectieve toepassing van chemische onkruidbe strijdingsmiddelen en een vrijwel geheel gemechaniseerde oogst, verschaft de suikerbiet ook op het moderne land bouwbedrijf een waardevolle piaats. Precisie-zaad voldoet aan hoge kwa liteitseisen hoge eenkiemigheid en goe de kiemkracht gaan samen met een uniforme zaadgrootte. Hoogwaardig pre cisie-zaad en een bewuste rassenkeuze openen de weg naar een bedrij fszekere teelt; uit de Rassenlijstgegevens blijkt, dat de belangstelling o.m. uitgaat naar het ras Polykuhn en enkele veelbeloven de, nieuwe rassen en voor een groot ge deelte naar het hoog-eenkiemige ras Klein Wanzleben Polybeta, dat in 1965 bijna de helft van de oppervlakte in nam. Voor het eerst is van het ras Klein Wanzleben E dit jaar eveneens precisie- zaad type C beschikbaar: nu 10 van de 12 Rassenlijstrassen in de meest ge bruikte C-klasse aangeboden worden, betekent dit voor de praktijk een be langrijke vereenvoudiging van het zaai- werk. Al met al is er reden te over om ook dit jaar de teelt van suikerbieten vol gens de nieuwe stijl ruim in het bouw plan in te passen. VISMIJN - BRESKENS in de week van 7 t.e.m. 12 februari. 1698 kg. garnalen. 577 kg. bot. 2072 kg. schar. 24 kg. schol. 27184 kg. gul. 52 kg. wijting. 15 kg. haring. 53519 kg. sardijn. 2 kg. tong. 90 kg. doorgedr. export) bot. 25598 kg. sardijn. (puf) GEMEENTE SCHOONDIJKE. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: 5, Annemarie Jaqueline Do- rothée, d. van: Becu, Jannis Baptiste en van: Timmer Marrietha Teodora Odette Ruth; 11, Frank Bernard, zn. van: Calon. Herman Maurice en van: Haverbeke, Ria Fernanda Aline. OVERLEDEN: 13. de Kok. Samuël Jo hannes, oud 58 jaar, weduwnaar van: Hogerheide, Elizabeth Maria. INGEKOMEN: 17, van Heijst, Dirk Cor- nelis van Velsen naar Dorpsstraat 10; 21, Vercruijsse. Johannes B. F. van Sas van Gent naar W 23; 31, Moggré, Anne ke E. van Terneuzen naar Landbouw- straat 1. VERTROKKEN: 6, van de Walle. Hen- drika van W 12 naar Oostkanelle; 7, Gernert, Augustinus E. van 027a naar Spijkenisse: 7, Leenman, Wilhelmus P. van Dorpsstraat 10 naar Ede (Gld.)14. Buijze, Janneke J. van Dorpsstraat 74 naar Biervliet; 18. Clarisse, Izaak P. en echtgenote van Dorpsstraat 74 naar Hontenisse; 26, Moelaart, Maria M. van Pr. Bernhardstraat 2 naar Goes. (Van 's zaterdagsmiddag» 12 uur tem 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke- Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. (01172) 466 Cadzand. R'ment, Sluis, Zutdzande: Dr. Beck, Zuldzande, tel. (01170) 24 24 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Lockefeer, IJzendijke, tel. 01176-366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Van 't Hof, Aardenburg, tel. (01177) 366 SNELLER, BETER EN GOEDKOPER LUCIEER, Oranjeplein 6, Breskens 2800 omwentelingen, vanaf f 198, met inruil van Uw oude machine vanaf f 758, Breskens, Dorpsstraat 67 Telefoon (01172) 617 Groede, Molenstraat Telefoon (01171) 258 Voor de bewijzen van medeleven, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader en grootvader, A. D. KOOLS, betuigen wij onze hartelijke dank. Breskens M. J. Eekhout-Kools J. A. Eekhout. Rotterdam M. Eekhout. Februari 1966. „Prinses Anita en de toverfee" door de kinderen der O. L. school voor de bejaarden van Breskens, Nieuwe Sluis, dames V. V. H. en andere belangstellenden op zaterdag 5 maart a.s., om 14.30 uur, in zaal „Casino" te BRESKENS Entrée belangstellenden f 0,50. Men kan zich opgeven aan onderstaande adressen, alsook bij de andere dames V. V. H., op of vóór woensdag 2 maart a.s. Zij, die afgehaald willen worden er bij vermelden met huisno. Mevr. Eekhout, Dorpsstraat 56 Mevr. Niermans, Boulevard 48 Mevr. Meeusen, Kon. Emmastraat 8 Mevr. Woittiez. Ph. v. Kleefstraat 70 Mevr. Ornée, Dorpsstraat 49 Mevr. Meijer, Crocusstraat 2 Dhr. D. Kotvis, Dorpsstraat 70 Dhr. J. de Groote, Langeweg 14 Dhr. P. Ghijssels. Nieuwe Sluis Zaterdag 19 februari a.s. hopen D.V. J. REIJNHOUDT en E. REIJNHOUDT- VERDUIJN Nijverheidsstraat 11 te Breskens, hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Enige vrienden. In plaats van kaarten Heden behaagde het God tot Zich te nemen, in de ouderdom van ruim 85 jaar, de heer IZAAK WILLEMS, wedn. van SUZANNA THOMAS. A. W. DIERX. Rotterdam, 11 februari 1966. Opzomerstraat 12a De begrafenis heeft plaats gehad op maandag 14 febr. j.l. te Breskens. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 20 februari Aardenburg, 11 uur, Ds. Bergsma Biervliet, 10 uur, Ds. Kelling Breskens, 10 uur, Ds. Spaans Gezinsdienst. H. Doop Extra collecte kerkvoogdij 6.30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 9.30 uur, Ds. Bergsma Zendingscollecte Groede, II uur, Ds. Doornink Collecte Zuiderzeefonds Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Begeer Collecte Rozenoord Nieuwvliet, 9.30 uur, Ds. Doornink Collecte noodl. kerken en personen Oostburg, 9.30 uur, Ds. van Drunen H. Doop Retranchement, 7 uur, Ds. Balk Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman St. Kruis, 11 uur, Ds. van Drunen Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, II uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Luuring Collecte Class, kerkewerk IJzendijke, 10 uur, Ds. van Hoogstraten Zuidzande, 10.30 uur, Da. Van Kempen Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, de heer De Lugt Retranchement, 10.30 uur, de heer De Lugt Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Ringnalda, Middelburg bev. ambtsdragers Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, cand. Mudde, Utrecht R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 20 februari Quinquagesima Eucharistieviering: Zondag 8, 10 en 17 uur Maandag, woensdag, vrijdag, 19 uur Dinsdag, donderdag, 7.30 uur Zaterdag 9 uur Woensdag aswoensdag. Askruisjes 's avonds om 6.30, 7 en 7.30 uur Pa. SMOOR DE HULSTER, Breskens vertoning van de film In het voorprogramma de dolle klucht: met Stan Laurel en Olivier Hardy. Aanvang 7.30 uur. Entrée f 1,25, Wij hebben nu weer voorradig per rol f 2,95 of als schaaltjes Dorpsstraat Breskens

De Schakel | 1966 | | pagina 3