Griep...? klein verschil gekozen te zijn. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren R. van Quekel- berghe en J. Quaars. Tijdens de rondvraag werd geïnfor meerd naar de samenwerking met Groede. De voorzitter zei dat dit tot op heden prima gaat. Eén der aanwezige donateurs wees nog eens op het vele werk dat door de scheidende voorzitter in het belang van de vereniging is verricht. Nadat nog ge zinspeeld werd op de geringe contribu tie die de muzikanten verschuldigd zijn., hetgeen echter door het bestuur vol doende werd geacht, werd op voorstel van één der bestuursleden, de schei dende voorzitter tot ere-lid der vereni ging benoemd. De heer De Hulster zei met blijdschap deze benoeming te aan vaarden, waarop de voorzitter onder dankzegging voor de opkomst, de ver gadering sloot. Filmtoernee Nederlandse Roode Kruis Op donderdag 24 februari a.s. zal te 7.30 uur, in de „Uitkomst", de heer M. Hoste uit Oostburg (secretaris Nederl. Roode Kruis) met zijn helpers wederom een bezoek brengen aan Breskens, om de prachtige kleurenfilm „Gods Geu zen", naar het boek van Jan de Hartog en een komische voorfilm „Licht in duisternis" te vertonen. Door de vertoning van deze films hoopt men tevens een groot bedrag te kunnen afdragen aan het Nederl. Roo de Kruis. We weten allen, dat deze in stantie helpt waar nodig is bij rampen, hongersnood en in oorlogstijd. Hoeveel mensenlevens worden er, ook in onze eigen omgeving gered door de donors van het Nederl. Roode Kruis, die vrijwillig hun bloed afstaan voor genezing van de medemens. Men hoopt dan ook, dat evenals vo rige jaren, een groot aantal bezoekers, deze avond kunnen bijwonen. Kinderoperette Prinses Anita en de toverfee". Op zaterdag 5 maart a.s., om 14.30 uur zal door de leerlingen der openbare lagere school, onder leiding der leer krachten, in zaal „Casino" wederom een operette worden opgevoerd voor de be jaarden van Breskens en de dames V.V.H. Deze keer is het de operette „Prinses Anita en de toverfee". Het zou de leer krachten, oudercommissie en zeer zeker de kinderen, een grote voldoening ge ven, om voor een volle zaal bezoekers te mogen spelen. Het is de bedoeling een kleine entrée (f 0,50) te vragen aan an dere belangstellenden, zodat ook fami lieleden of kennissen van dit bijzonder spel der kinderen kunnen genieten. Niet alleen het spel, doch ook de decors en de kledij der kinderen wordt steeds met veel zorg voor het voetlicht ge bracht, door de leerkrachten en de oudercommissie. Het belooft evenals voorgaande jaren, een prachtmiddag te worden, zodat een ieder weer vol ver wachting deze uitvoering tegemoet ziet. Zie verder advertentie in dit blad. Jaarvergadering P. v. d. A. De afdeling Breskens van de P. v. d. A. heeft in het verenigingsgebouw „Imma- nuël een zeer goed bezochte jaarverga dering gehouden. In het openingswoord wijdde voorz. W. van der Hooft enige woorden aan de kwestie Vietnam, de re geringswisseling in 1965 en het 20- jarig bestaan van de P. v. d. A. Uit het jaarverslag van sekretaris- penningmeester, de heer J. Vergouwe, bleek, dat de afdeling goed gezond is en het ledental per 1 januari 1966 133 be droeg. De kas had een batig saldo, ter wijl er voor het verkiezingsfonds een bedrag van f 243,beschikbaar was. De heer A. de Nooijer werd als be stuurslid gekozen. Door de heer J. Vergouwe werd als fractie-voorzitter een overzicht gegeven van de activiteiten van de raadsfractie in 1965. Een geanimeerde discussie werd voerd over de gemeentelijke herindeling, woningbouw, sportterreinen en bejaar dencentrum. In cle kascommissie werden gekozen de heren J. Everaars en J. Jacobs. Tijdens de rondvraag vestigde de heer J. Everaars de aandacht op de bootver bindingen, die volgens hem 's-avonds te vroeg eindigen. Wanneer men aan een evenement in Middelburg of Vlissingen wil deelnemen, moet men altijd te vroeg dit evenement beëindigen, vanwege deze verbinding. Vooral op zondagen is de laatste verbinding te vroeg Het be stuur was het geheel met vragensteller eens en zou deze kwestie ter kennis van de fractie van Provinciale Staten bren gen met de wenselijkheid, dat uitbrei ding gewenst zou zijn. Door de secretaris werd nog een over zicht gegeven van de activiteiten voor de statenverkiezingen, welke op 23 maart gehouden zullen worden. Vele leden zegden hun medewerking toe. In het slotwoord bracht voorzitter W van der Hooft dank aan het bestuur voor de vele werkzaamheden, die in het afgelopen jaar zijn verricht en aan de leden voor him opkomst. Vergadering Schietvereniging. De luchtbuksschietvereniging „Bres kens" heeft in het „Casino" de jaar lijkse ledenvergadering gehouden. Voorzitter O. de Witte heette de aan wezigen welkom, waarna sekretaris G. van Grieken de noulen voorlas en een uitgebreid jaarverslag gaf. Hieruit bleek o.a., dat er 6 maal een vriend schappelijke wedstrijd werd gehouden tegen de zusterverenigingen uit Sluis, Aardenburg en Oostburg. Van deze wedstrijden werden er 3 gewonnen en 3 verloren. Het aantal leden op het eind van het jaar bedroeg 22. Penningmeester L. Sigmond gaf ver volgens zijn financieel verslag en kon een batig saldo laten horen. Als leden van de kascommissie werden gekozen A. Manneke en J. Reinhout. Hierna werden de persoonlijke pres taties bekend gemaakt en de hiervoor beschikbare prijzen uitgereikt. De uit slag is als volgt: 1. O. de Witte, 3161 pnt.; 2. J. Reinhout, 3114 pnt.; 3. A. de Meijer, 3070 pnt.; 4. J. Verduijn. 3061 pnt.; 5. J. van Steen bergen, 3060 pnt.; 6. G. van Grieken, 3037 pnt.; 7. J. de Martelaere, 3024 pnt.; 8. L. van Oostenbrugge, 3007 pnt.; 9. W. Carels, 3001 pnt.; 10. F. Arends, 2"992 pnt.; 11. L. Sigmond, 2970 pnt.; 12. Sj. Sigmond 2969 pnt.; 13. J. Carels ,2934 pnt.; 14, A. Manneke, 2891 pnt.; 15. P. Erasmus, 2816 pnt. De heer A. de Meijer kreeg tevens de prijs voor de beste verbetering van zijn gemiddelde. De aftredende bestuursleden G. van Grieken, J. Keijmel en L. Sigmond wer den bij acclamatie herkozen. Tijdens de rondvraag werden nog en kele huishoudelijke zaken in een geani meerde discussie besproken. Na een gezamenlijk etentje en een gezellig samenzijn werd de vergadering Ai, 'n grijze haar Even borstelen met Crème Marchal en Uw haar herkrijgt zijn oorspronkelijke kleur. Volmaakt onschadelijk. Tube voor 6 maan den f 3,75. Speciaal borsteltje f 1,50. Ook verkrijgbaar in diepzwart. Gratis folder bij Parfumerie MAAS-HAMELIJNCK, Mercuriusstraat 24, Breskens, telefoon 857. De strijd tegen rimpels is nu iets heel simpels! Even behandelen met Marchal rimpel corrector en alle lijnen en rimpels verdwijnen als bij toverslag gedurende 8 uur. f 8,75. Voldoende'voor maanden. een fabriek kon worden verwacht. In maart verhuisde hij naar het an dere eind van het dorp, waar hij een lege timmerfabriek huurde, die vier maal zo groot was, met een betere accommodatie voor zijn arbeiders en 'n kantoortje met telefoon. In die maand gebeurde er ook iets, dat een hele wen ding zou geven aan zijn leven. Maar dat wist hij nog niet, toen hij op een zaterdagmorgen tot drie keer toe Van Halen had gebeld en geen gehoor kreeg. En hij moest de man hebben, want het Jaarkwantum. dat hij van de fabriek in Oude Pekela afnam was al niet meer toereikend voor de behoefte. Hij wilde meer hebben. Zo mogelijk tegen een iets lagere prijs. En daar moest over gebab beld worden. Dus stapte hij zaterdags middags, toen het personeel uitbetaald en naar huis was gegaan, op zijn fiets en reed naar Anderlo. Hoofdstuk V Een blonde jonge vrouw deed open. toen hij aangebeld had. Ze keek hem nieuwsgierig aan. Willem nam zijn hoed af en knikte. „Meneer Van Halen thuis?" Ze schudde haar hoofd. „Nee, meneer. Maar hij kan wel ieder ogenblik hier zijn. Wie eh „Mijn naam is Caron. Uit Elzekamp. Misschien hebt u wel eens van mij ge hoord?" De vrouw begon te glimlachen. „Eeierdozen. niet' Maar komt u toch verder, meneer Caron. en wacht u bin nen. Vader brengt alleen maar de wa gen naar de garage. Er is iets mee". Willem ging naar binnen en keek het meisje aan. „Aha, dus u bent de doch ter, waar hij altijd zo hoog van op geeft". Het meisje bloosde. „Vader zal wel overdreven hebben. Mag ik u voor gaan?" Toen Van Halen tien minuten later de woonkamer betrad, zat Willem in een geanimeerd gesprek met zijn dochter. Hij stak zijn hand uit. „Het spijt me, dat u me niet thuistrof". „Ik heb heel prettig met uw dochter gebabbeld, meneer Van Halen". „Kijk eens aan, ja, dat is Ria wel toe vertrouwd. Sigaartje, meneer Caron? Ria is er al thee?" „Ik zet het meteen. Zal ik het bij jul lie brengen?" „Doe dat Ria. Zo, meneer Caron. Hebt u vuur? En waarmee kan ik u van dienst zijn?" Willem ging er eens goed voor zitten. Lachend rei hij: „Ik heb niet meer ge noeg aan mijn maandzending. Dat is alles. We moesten het maar eens ver hogen en probeert u er dan nog een paar cent af te krijgen". De ander keek verrast op. „Zo? dan produceert u tegenwoordig heel wat, meneer Caron. Hoeveel moet u per jaar meer hebben? Een ton?" „Maak er maar twee van". De vertegenwoordiger floot voor zich heen. „Dat is niet mis U begint langzamerhand mee te tellen in het we reldje van Cartonnagefabrikanten. Trouwens, uw naam is al bekend ge worden door dat Friese proces". Wordt vervolgd). door de voorzitter gesloten. Geslaagd. Aan het Instituut voor modevak- en kunstnijverheidsonderwijs „E.N.S.A.I.D." behaalden te Breda het diploma voor costumière: L. Vergouwe te Breskens, voor tailleuse: F. Burgers te Breskens, voor coupeuse: E. Dierx en G. Maas te Sluis, voor adspirant-lerares: R. de Martelaere te Groede en M. Verplanke te Biervliet, allen opgeleid door mevr. J. Jansen-Verhage te Breskens. Instuifavond. Door het jeugdcomité „De Instuif" is in de „Uitkomst" een toneel-balavond gehouden, welke een groot succes is ge worden. Door een aantal leden werd, o.l.v. de dames De Vlieger en Van Heek een klucht in 2 bedrijven opgevoerd. Het stuk, genaamd „Een raar stelletje mensen", geschreven door Jack Bess, werd vol overgave gespeeld en oogstte dan ook veel succes. Na de pauze kwamen „the Mysteries" op de planken, die eveneens een groot succes oogstten. Deze jongens, die dit jaar met enkele nieuwe medewerkers optreden, zijn met hun repertoire en techniek een heel stuk verbeterd. Het jeugdcomité fe vol goede moed voor de toekomst, daar het bezoekers aantal steeds toeneemt. Op deze avond waren 150 jeugdige bezoekers aanwezig. Op 19 februari zal door het Jeugd comité een gekostumeerd Carnavalsbal worden gehouden. Biljartwedstrijd. Vrijdag j.l. werd in café ,,'t Zonneke" van de heer H. Schelstraete, een biljart wedstrijd gehouden tussen de plaatse lijke verenigingen „E.N.Z.K. en de „Achterhoek". De uitslag was als volgt: AchterhoekE.N.Z .K. H. Schelstraete - G.van Heek 2-0 G. Sok - Iz. van de Vijver 2-0 A. van de Broecke - Iz. Verduijn 0-2 J. van Hurk - J. Robijn 2-0 H. Manhave - H. Monjé 0-2 J. Hoogstad - R. van de Vijver 2-0 P. van Opdurp - Th. Verschoor 2-0 P. Vermeulen - A. Manhvae 2-0 J. Tellier - G. van Heek 0-2 C. de Kraker - Iz. van de Vijver 0-2 Uitslag totaal 12-8 in het voordeel van de „Achterhoek". Groede Raadsvergadering. De raad der gemeente Groede kwam in vergadering bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester J. Everaars. Door het Zeeuwsch-Vlaamse Borgstel lingsfonds was verzocht om voor de ko mende 3 jaar een vertegenwoordiger aan te wijzen. Op voorstel van B. en W. werd de heer J. Scheele aangewezen. De heer van Looy te IJzendijke had verzocht om medewerking te verlenen bij de ruil van grond ten behoeve van de bouw van een bungalow aan de Uit valsweg. Bij nader onderzoek is B. en W. gebleken, dat de grond die de heer Van Looij in eigendom wil verkrijgen aan derden toebehoort. Het is B. en W. on bekend onder welke voorwaarden deze derde medewerking aan deze trans actie wil verlenen. De heer Van Looij dient dit zelf te onderzoeken. Wanneer deze voorwaarden bij het gemeentebe stuur bekend zijn, dan kan worden aan gegaan of deze voorwaarden voor de raad acceptabel zijn en worden besloten eventuele medewerking te verlenen. In augustus 1965 heeft de raad van Groede besloten medewerking te verle nen aan de geplande ratiobouw in W. Zeeuwsch-Vlaanderen. Tevens werd aan burgemeester en wethouders machti ging verleend de medewerking in te roepen van een deskundige taxateur voor de aankoop van voor de bouw be nodigde gronden. Deze taxatie heeft inmiddels plaats gehad. Met de grondeigenaren is over eenstemming bereikt voor de aankoop van 2.35.80 ha. grond voor de prijs van f 109863,—, bij welke prijs de aankoop van opstallen en alle andere te verlenen schadeloosstellingen zijn inbegrepen, exclusief de eventuele vergoeding voor verschuldigde belastingen. Burgemees ter en wethouders stelden daarom voor tot de aankoop te besluiten en het in genieursbureau v.h. Van Hasselt en de Koning te Nijmegen opdracht te ver strekken met spoed een plan te ont werpen voor het bouwrijp maken van de gronden. Dit bouwrijp maken omvat: de afbraak van een woning: de uitvoe ring van rioolwerken en de verharding van de voor de bouw benodigde toe gangswegen. De heer I. va,n Overbeke lichtte het gehele plan toe. Uit deze toelichting bleek, dat op deze grond een 20 ratio- woningen en een aantal vrije sector woningen gebouwd kunnen worden en de eerste aanzet vormt van de verwe zenlijking van een uitbreidingsplan van ruim 5i/2 ha. In deze 5'/j ha is plaats voor de bouw van 74 ratiowoningen, 8 bungalows en 43 woningen in de vrije sector. Met de uitvoering van de eerste fase van het uitbreidingsplan is in to taal f 260.000.gemoeid. Tengevolge van de opdooi is aan de wegen in de gemeente een schade van f 7000,ontstaan, aldus deelde burge meester Everaars nog mede. Waterlandkerkje Raadsvergadering. In de raadsvergadering van Water- Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. In de juiste dosering: óók voor kinderen! landkerkje heeft het nieuw benoemde raadslid, de heer A. de Feijter, de bij de wet voorgeschreven eden afgelegd. Daarna werd overgegaan tot benoe ming van een wethouder. Op de heer C. J. Bron werden 5 stem men uitgebracht. 1 stem voor de heer C. de Nood, 1 stem was blanco. De heer C. J. Bron aanvaardde onder dankzegging de benoeming. De heer C. J. Bron, ge meentebelang, is gekozen ter vervanging van de heer J. C. van de Walle, eveneens gemeentebelang, die de vorige raads vergadering afscheid nam alslid van de raad. De voorzitter feliciteerde de heer C. J. Bron met zijn benoeming. Aan de vereniging voor Instrumentale Muziek werd een bijdrage ad f 10,ver leend voor een concert te Oostburg op 24 februari a.s. Daarna had er een bespreking plaats omtrent het in exploitatie brengen van het in het uitbreidingsplan geprojec teerde industrieterrein. De toegangsweg tot dat terrein zal moeten aanslui ten op de nieuw te maken weg Water landkerkje-Sint Kruis, met de voorbe reidingen voor deze aanleg thans begon nen is. Burgemeester en wethouders werden gemachtigd het nodige te doen om de aanleg van dat industrieterrein te rea liseren. Schoondtyke Huuradvies - commissie Door het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland, is wethouder Joh. de Feijter te Schoondijke benoemd tot voorzitter van de huuradvies-commis sie in het ressort Oostburg. Deze betrek king is ontstaan door het overlijden van de heer C. M. van de Broecke. Voorheen was de heer De Feijter vice-voorzitter. de heer Ph. A. de Vuijst te Oostburg is thans vice-voorzitter en de heer J. A. v. d. Velde te Middelburg is thans sekre taris. Cadzandse wagen. Maandag is in de hal van het ge meentehuis een originele Cadzandse boerenwagen geplaatst. Deze is door de fam. Cornells uit Nieuwvliet in bruik leen afgestaan. De wagen is gerestau reerd en geverfd door de heren J. W. Hennekeij, timmerman en J. I. Brugge, schilder, beiden te Schoondijke. Thans staat er naast deze wagen een ploeg van hout uit het begin van deze eeuw. Filmavond Roode Kruis. De afd. West Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op maandag 21 februari a.s. in zaal Wijffels te Schoondijke een film avond met de kleurenfilm „Gods Geu zen", naar het boek van Jan de Hartog. Medespelenden zijn o.m. Rock Hudson, Burl Ives en Gena Rowlands. De voor stelling begint om half acht, de toe gangsprijs bedraagt f 1,voor leden f 0,50. Alg. vergadering Sportvereniging. De Schoondijkse Sportvereniging hield maandag 14 februari haar alge mene vergadering. De voorzitter, de heer Van Nieuwenhuijze kon in zijn welkomstwoord helaas niet veel leden welkom heten. De nieuwe sportleraar, de heer Vervaeck uit Axel was verhin derd de vergadering bij te wonen. Uit het jaarverslag van de secretaresse Mevrouw Nieuwenhuijze bleek, dat 1965 goede aktiviteiten te zien heeft gege ven, als de geslaagde zaaluitvoering in zaal Wijffels. Het jaarverslag van de penningmeester gaf een voordelig saldo te zien van f 46,06. De kaspositie is niet gezond te noemen. Uit het jaar verslag van de kascommissie bleek, dat het beleid van de penningmeester werd goedgekeurd. Voor het innen van de contributies wordt een nieuwe rege ling ingesteld. Als bestuursleden werden op voor dracht van het bestuur gekozen, de heer Ir. H. M. van de Weele tot voorzitter en mevrouw T. A. de Vrijer-de Vries. Bij acclamatie werd de penningmeester, de heer J. J. C. Hoftijzer, herkozen. Allen voor 2 jaar. Voorzitter C. van Nieuwen- huijzen had zich om gezondheidsrede nen niet herkiesbaar gesteld. De be stuursleden H. van Geffen en Ir. van de Weele dankten de scheidende voor zitter voor het vele werk, in het belang van de vereniging gedaan. In de kas-

De Schakel | 1966 | | pagina 2