T W. J. LEENHOUTS - Breskens BLEU's Ruil nu Uw TV Firma Schippers Naula In de winkel le Breskens net meisje elmachinerollen elexrollen New Long Lookl WRANGLER JEANS Blauw met bijpassende jacks Zwart in effen en corduroy Visgraat dessin de Herring Bone Western-shirts (drukknoopsluiting) Riemen, vlag- of ankergesp f7,90 Cowboy riemen met Buckles Sport-swetersmetembleemU.S.A. KLEDINGMAGAZIJN in te trekken en zelf dit geld te beste den. Tijdens de afgelopen vorstperiode is in overleg en samenwerking met het gemeentebestuur en de gemeente-op zichter op het Oranjeplein een ijs baantje aangelegd. Dit was bij de be volking zeer ingeslagen. Er zal nog ver der overleg met B. en W. worden ge pleegd, om het Oranjeplein tot een bete re ontplooiing te brengen. De heer Ca- rels vond het initiatief wel goed en het zou ook voor de bevolking wel op prijs gesteld worden. Gaarne zag hij een op lossing voor dit plein, waar mogelijk een rolschaatsbaan gemaakt zou kunnen worden. De voorzitter meent, dat ook een woord van waardering aan het ad res van het gemeentebestuur op zijn plaats is. De te houden winkelacties vormden een uitgebreid onderwerp van gesprek. De vraag was. welke actie er gehouden diende te worden. Een voorjaarsactie, een midzomeractie, of alleen een Sint Nicolaasactie. Besloten werd een Sint Nicolaasactie te houden, waarnaast het bestuur nog eens zou kijken naar de mo gelijkheid een evenement te organiseren. De heer Versprille bracht hierna de afgelopen Visserijfeesten nog eens naar voren. Hij vond dat de Stichting met de winkeliers gespot had, door het plaatsen van een tent op het Oranjeplein, waar door de winkeliers totaal waren wegge stoken. Ondanks het verzet van de win keliers hebben zij toch markt gehouden. De afspraak was, dat de Bresken.se winkeliser zelf zouden trachten deze markt te organiseren. Voor?. Van Hane- ghem lichtte toe, dat er voor de te hou den markt te weinig animo bij de winke liers bestond en het onderdeel van het programma vormde. Aangaande de tent zei hij, dat de bedoeling was deze op de Haven Westzijde te plaatsen, doch door het onthouden van de goedkeuring door Rijkswaterstaat, op het laatste moment een andere plaats gezocht moest worden Gedacht was nog aan de Grote Kade, doch deze bleek te smal. Een laatste mo gelijkheid was toen nog het Oranjeplein. Geslaagd. Voor de vanwege de modevakschool E.N.S.A.I.D.. gehouden examens te Breda slaagden Mevr. E. Albrechtse-Bril te Bresken.s voor tailleuse; C. Kousemaker te Bres- kens en E. de Jonge te Schoondijke voor handwerk-ontwerpster en S. Blaakman te Hoofdplaat voor coupeuse-leidster. Collecte voor huwelijksgeschenk. In de week van 14 t.e.m. 19 februari a.s. zal een huis-aan-huiscollecte wor den gehouden voor het huwelijksge schenk aan H.K.H. Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Zuidzande Raadsvergadering De gemeenteraad van Zuidzande is tegen het plan van G.S. tot samenvoe ging van alle gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen, met uitzondering Biervliet, Aardenburg en Sluis, en acht als combinatie aanvaardbaar de samen voeging tot één gemeente van Water landkerkje, Oostburg, Retranchement, Cadzand, Nieuwvliet en Zuidzande. De heer Moll was verheugd dat B. en W. op hun eerder ingenomen standpunt waren blijven staan en zei het onbegrijpelijk te vinden, dat andere gemeenten in een kort tijdbestek zo dikwijls kunnen ver anderen. Spr. zei ook, dat wanneer G.S. wel toestemmen in samenvoeging van Aardenburg en Sluis, er voor hem geen enkele reden is om aan te nemen, dat het nu maar wet moet zijn dat andere kleinere combinaties niet zouden kun nen bestaan. Hij vergeleek de samenvoeging met het opzetten van een bedrijf, dat ook al tijd in het klein geschiedt. Wanneer er levensvatbaarheid blijkt in te zitten, komt er na verloop van enige tijd wel uitbreiding. Hij had dan ook liever 4 gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen gezien. De ontwikkelingen kunnen zich dan binnen de<ze kleinere kernen vol trekken en wanneer dit eenmaal bereikt is, kan gesproken worden over de vor ming van één gemeente. In principe besloot de raad tot ver betering van de Sluissestraat. Een plan hiertoe is reeds door de grondmij. opge steld. Het ligt voorts in de bedoeling voor de uitvoering subsidie aan te vragen bij de R.A.C.W. Een verzoek van de raad der Europese Gemeenten om toe te treden als lid werd afgewezen. Aan de Commissie Jeugdwerk Zuidzande werd met ingang van 1966, tot wederopzeggings toe, een subsidie van f 300.toegekend. Door de Z.V.M.H., fa. Dronkelaar en Buijze, te Zuidzande, was verzocht om het leegstaande lokaal te gebruiken voor het tijdelijk onderbrengen van voor verzending gereedgemaakte meu belen. Op dit verzoek moest afwijzend worden beschikt, daar reeds een prin cipe-besluit was genomen, dit lokaal voor gymnastieklokaal in te richten der openbare lagere school. De kosten, welke het Oraniecomité zal maken voor de viering van het hu welijk van H.K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg, zullen voor rekening van de gemeente worden ge nomen. Tot slot besloot de raad een krediet beschikbaar te stellen van f 700.voor de aanschaf van een nieuwe elektrische telmachine. IJzendljke Vergadering Groene Kruis Op 14 febr. a.s. zal in de consistorie van de Ned. Herv. kerk te IJzendijke een bestuursvergadering worden ge houden van de Stichting Wijkverple ging Groene Kruis Schoondijke, Water landkerkje en IJzendijke. Aanvang 19.30 uur. Aan de orde zal onder meer komen: verhoging honorarium, vervanging week end; begroting 1966; verslag kascom- missierekening en verantwoording 1965; jaarverslag en de samenwerking met andere afdelingen. Schoondijke Aanleg recreatiepark. Deze week zijn de werkzaamheden, tot de aanleg van een recreatiepark, hervat. De werkzaamheden werden voor Kerstmis gestaakt wegens de vorst. Het- park bevindt zich in het uitbrei dingsplan Noord-Oost. Momenteel is men bezig met de aanleg van paden en het planten van bomen, struiken en heesters en men hoopt nog voor de zo mer klaar te komen. Uitvoering o.l. school. Dezer dagen gaf de o.l. school „Prinses Irene" haar tweede jaarlijkse uitvoering in zaal Wijffels. De voorzitter van de oudercommissie, Ir. G. F. Israël, kon een goed gevulde zaal welkom heten, w.o. burgemeester J. C. Hoftijzer, weth. Joh de Feijter en oud-onderwijzer A. A. van Lare. De toneelstukjes werden verzorgd door de klas van de heer A. J. de Klerck. In het laatste stuk was het vooral de ge meente-veldwachter die op de lachspie ren van de aanwezigen werkte. In de pauze werd een verloting gehouden met „het rad van avontuur"; hieraan wa ren een kalkoen en enkele kippen ver bonden. Het was een geslaagde avond. Waterlandkerkje Roode Kruis-jïlm Op haar tourné door W. .Z-Vlaande- ren houdt het Roode Kruis in het dorps huis alhier, op zaterdag 12 febr., haar jaarlijkse filmavond. Gezien het doel dat het Roode Kruis nastreeft mag ze ker op veler belangstelling gerekend worden. Maar ook door de goede film die vertoond zal worden, n.l. „Gods Geuzen" naar de bekende roman van Jan de Hartog. Deze film wordt ver toond in kleuren. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau der rijkspolitie te Breskens zijn de volgende gevonden voorwerpen af te halen: Huissleutel, zwarte damesportemon- naiee met inhoud, lederen handschoen, zwarte regenbroek, sierring met dop van autowiel. 3 sleutels, waarvan 2 lips aan een ring. knipmes met huissleutel, si garetten-étui met aansteker (dames), een paar suède wanten met gebreid boord, zwarte regenbroek, twee verschil lende stoffen dames handschoenen, auto-vetspuit, hondenriem met penning, dames-portemonnaie met inhoud, ring met huissleutel en autosleutel (Union), heren handschoen Teder), wollen ge breide handschoen, kleur wit, een paar heren schoenen, meegenomen van de ijsbaan. Verder zijn in het gym .lokaal de vol gende voorwerpen achtergelaten in het jaar 1965' 6 windjacks, 3 truien. 2 vest jes, 1 maillot, 7 dassen, 2 sjaals. 2 paar handschoenen, 1 paar slippers, 1 dames polshorloge, 1 padvindersriem. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 13 februari Aardenburg, 11 uur, Ds. Bergsma Biervliet, 9.30 uur, Ds. Keiling Breskens, 10 uur, Ds. Spaans 6.30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10.30 uur, Ds. Luuring Groede, 9.30 uur, Ds. Doornink Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Begeer Nieuwvliet, 11 uur, Ds. Doornink Oostburg, 9.30 uur, Ds. van Drunen Bev. ambtsdragers Retranchement, 11 uur, Da. de Neeling Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman H. Doop Collecte alg. chr. doeleinden St. Kruis, 9 uur, Ds. Luuring Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. van Hoogstraten Zuidzande, 9.30 uur, Da. de Neeling Collecte intern, hulpverlening Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9 uur, Drs. v. d. Molen Nieuwvliet, 10.30 uur, Drs. v. d. Molen Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Retranchement, 10.30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk, Breskens 10 uur, Ds. Musch 5 uur, Ds. Verbeek, Hoek Openb. belijdenis en H. Doop Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Da. Van Kempen, Zuidzande R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 13 februari Sexagesima Eucharistieviering: Zondag 8, 10 en 17 uur Maandag, woensdag, vrijdag, 19 uur Dinsdag, donderdag, 7.30 uur Zaterdag 9 uur. by BLUE BELL Spuiplein BRESKENS zonder tweede net in Wij geven tijdelijk f 150, boven normale inruilprijs bij aankoop van toestel 23 TX 480 f 1204,- Breskens, Dorpsstraat 67 Telefoon (01172) 617 Groede, Molenstraat Telefoon (01171) 258 alle maten Auping matrassen Keur kapok matrassen Zaalberg dekens Pracht kollektie gordijnstoffen en vitrages 1966 Gordijnvelours a f 10,90 p. meter Wollen ruiten f8,50 en f 13,75 p. meter woninginrichting Dorpsstraat 61 Telefoon (01172) 664 VISMIJN - BRESKENS Week van 30 januari t.e.m. 5 febr. 3370 kg. garnalen (export) 480 kg. bot. 3746 kg. schar. 297 kg. schol. 3921 kg. gul. 171 kg. wijting. 497 kg. haring. 252591 kg. sardijn. 23 kg. tong. 4 kg. tarbot. 156 kg. doorgedr. bot. 15 kg. doorgedr. gul. 19902 kg. sardijn (puf). 1 kg. zalm. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 366. Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande Dr. de Meijer, Sluis, tel. (01178) 366 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Lievens, IJzendijke, telef. (01176) 266 Oostburg-Aarden burg-Eed e Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693. Oost-burg Op 15 februari a.s. hoopt D.V. onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevr. H. VERDOUW-SCHRIER, haar 80e verjaardag te vieren. Dat ze nog lang gespaard mag blijven is de wens van haar dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Uit aller naam Fam. H. DE SMIT VERDOUW. Breskens, Langeweg W 3. HUISDIEREN Wie heeft voor ons een wippertje? Clijverstraat 41, Vlissingen. Voor direct gevraagd van 8 tot 2 uur, of 2 morgens in de week een werkster. Mevr. VAN DIJKE, Dorpsstraat 60,jBreskens.

De Schakel | 1966 | | pagina 3