vernieuwing der riolering gelijk wordt uitgevoerd met de vernieuwing van de straat. Het ligt in de lijn dat de aanne mer die de straat aanlegt, ook de rioleringswerken uitvoert. B. en W. heb ben daarom prijsopgaaf gevraagd aan de Oude's Aannemingsbedrijf. De be dongen prijs ad f 16.207,- is, gezien de eigen begrotingscijfers, acceptabel, re den waarom B. en W. voorstelden ak koord te gaan met deze onderhandse aanbesteding en het werk op te dragen aan genoemde aannemer. Z.h.st. ging men met het voorstel ak koord, alsmede met een hiermee ver band houdende begrotingswijziging '65 en het bedrag in 10 jaar af te schrijven. Cadzand Raadsvergadering. De raad der gemeente Cadzand ver gaderde onder voorzitterschap van bur gemeester J. A. Leenhouts. Aan het begin van de vergadering deelde de voorz. mede, dat door bemid deling van de A.N.W.B. door G.S. nabij Potjes nieuwe borden zullen worden ge plaatst. Men hoopt hierdoor het ver keer beter te kunnen leiden. Aan mej. Brevet is als onderwijzeres van de openb. lagere school voor de tijd van 9 maanden ziekteverlof verleend. Voor deze tijd werd in tijdelijke dienst benoemd dhr. P. Koster te Breskens. Gedurende het jaar 1965 was het be volkingsverloop gedaald met 76. Deze daling is hoofdzakelijk te wijten aan het vertrekken van tijdelijke inwoners van de Kanaalzone. Het behoeft geen reden tot ongerustheid te zijn, daar het inwonertal nog boven de 1000 blijft. Naar aanleiding van het toegezonden plan tot herindeling van gemeenten in Z.-Vlaanderen, hadden B. en W. een pre-advies opgesteld. Hierin zeggen zij dat zij ten overvloede opmerken dat zij steeds op het standpunt hebben gestaan dat de vorming van een nieuwe kust- recreatiegemeente, bestaande uit de ge meenten Retranchement, Nieuwvliet, Groede, een klein deel van het grond gebied van Breskens en de gehele ge meente Cadzand de meest gewenste op lossing is. Alhoewel B. en W. dit stand punt nog steeds voorstaan, zijn zij er thans van overtuigd, dat de vorming van deze gemeente niet haalbaar is. Een meer bevredigend alternatief dan nu wordt voorgesteld, achten zij niet meer aanwezig. Zij blijven echter van oordeel dat de belangen van de kusire- creatie het meest zullen worden gediend als voornoemd kustgebied bij één ge meente wordt ondergebracht. Om deze reden hebben B. en W. zich steeds ver zet tegen de vorige plannen van G.S., waarbij de ontwikkeling van de kust strook aan meerdere gemeenten was toevertrouwd, waarbij bovendien nog komt dat de toenmalige gemeente Oost burg minder financiële armslag had dan de thans voorgestelde combinatie. Nu in het nieuwe plan in meerdere mate is voldaan aan de reeds vermelde voorwaarden en de voormelde kustge- meente niet haalbaar is, hebben B. en W. na rijp beraad besloten, de raad voor te stellen aan G.S. te berichten dat de raad van Cadzand rich met de nieuwe combinatie kan verenigen. Men reali seert zich enerzijds dat met de ophef fing van gemeenten in Zeeuws-Vlaan- deren belangrijke waarden, welke dier baar zijn, zullen kunnen verloren gaan, doch vertrouwen anderzijds dat de ge meente Oostburg, zoals nu voorgesteld, over voldoende bestuurskracht zal be schikken om de sociale-, culturele-, te gaan, toen de deur werd geopend en Ankie met een kop thee binnenkwam. Op de drempel bleef ze verwonderd staan. „Ben je al op?" Hij knikte. ,.Ik kon natuurlijk niet in slaap komen. Sorry, Ankie, van zo net Vergeet het alsjeblieft". Ze zette de thee op het tafeltje neer en liep naar de man. Met haar handen greep ze hem bij de armen, keek hem in de ogen en begon te lachen. Toen dwong re hem bij de tafel te gaan zit ten. Zelf bleef ze staan en legde een arm om zijn schouder. „Ik heb het met Cillie besproken Jan", zei ze zacht. „En nu is ze natuurlijk boos op me", was zijn conclusie. „Ze is in ,.De Rietvink" op 't ogen blik. Die maakt ze in orde. Voor jou". „Voor mij? Waarom?" „Jij verhuist vandaag naar „De Riet vink". En nu mag ie raden waarom". Hij keek haar verbaasd aan. „Willen jullie, dat ik daar weer ga wonen? Maar ik kan het nu niet meer betalen.,Nu ja, een paar maanden misschien „Wie heeft het over betalen? Jij gaat dsar wonen. Tot Ze duwde hem met stoel en al een eindie van de tafel en ging plotseling op ziin schoot zitten, terwijl ze haar armen om zijn hals sloeg. „Wat heb jij gezegd, mannetje, een uurtje geleden? Met wie zou iij wil len trouwen, als je het lef had de vraag maatschappelijke- en economische mo gelijkheden tot verdere ontwikkeling te brengen, waarbij getracht moet worden om het streek-eigen van het „Landje v. Cadzand" zoveel mogelijk te behouden. De heer de Lijser informeerde of dit nu eigenlijk een samenvoegen van ge meenten is of het uitbreiden van het bestaande Oostburg. De voorz. zei dat liet een combinatie van nieuwe gemeen ten is, doch dat het wel mogelijk zal zijn dat de naam Oostburg gehandhaafd blijft. De heer Kools vroeg zich toch nog af waarom de nieuwe gemeente zonder Aardenburg en Sluis wordt gevormd. De argumentatie van G.S. omtrent de his torische kernen vond hij niets-zeggend. Hij zag maar liefst dat Aardenburg en Sluis in het gehele plan werden opge nomen. Na stemming, waarvan de heer de Hullu zich onthield, ging men met het pre-advies van B. en W. akkoord. De heer de Hullu veranderde zijn stand punt, ondanks dat het nu een voldon gen feit is, niet. Hij blijft de zelfstan digheid van Cadzand prefereren. De definitieve vergoeding over 1964 aan de Stichting Neutraal Bijz. Kleu teronderwijs werd vastgesteld als volgt: f 1530,- per lokaal en f 543,05 per kleu ter. Eveneens werden de voorschotten voor 1966 vastgesteld op resp. f 1597,50 en f 609,39. Ten behoeve van de bouw en inrich ting van een hoofden-kamer werd f 8000,- beschikbaar gesteld, alsmede f 2000,- voor aanschaffing van leerlin gen-sets ter vervanging van de banken in één lokaal. De heer de Hullu infor meerde wat er met het leegstaande lo kaal gaat gebeuren, waarop de voorz. antwoordde dat dit momenteel voor handenarbeid wordt gebruikt Boven dien moet rekening gehouden worden met de toekomst dat er nog eens een 4e leerkracht komt. Aan de Interkerkelijke Commissie voor Maatschappelijk Werk werd een subsi die verleend van f 1251,80. Dit bedrag geldt de afrekening over 1964 a f 143,80 en een voorschot van f 1108 - over 1966. Aan de gemeentegeneesheer'lijkschou- wer en de schoolschoonhoudster zal met. ingang van 1 jan. een salarisverhoging van 10 pCt. worden gegeven. De gemeenterekening over 1964 werd voorlopig vastgesteld met op de gewone dienst aan inkomsten f 507.397,98 en uit gaven f 500.405,85, een batig slot van f 6952,13. De kap.dienst geeft aan in komsten f 708.571,98 en aan uitgaven f 730.077,09, derhalve een nadelig slot van f 21.505,11. Bij de behandeling van de begroting 1966 merkte de voorz. op, dat de finan ciële toestand van de gemeente gezond is. De posten zijn reëel geraamd en de begroting is sluitend. De kapitaalsuit gaven zijn toereikend om kapitaalswer- ken uit te voeren. Later zal de urgentie van de uit te voeren werken nog worden vastgesteld. De gewone dienst geeft aan inkomsten en uitgaven f 202.917.85, met een post onvoorzien van f 17.806,82. De kapitaalsdienst geeft aan inkomsten f 326.921,68 en aan uitgaven f 420.424,51, een nadelig slot van f 93.502,38. Z.h.st. werd de begroting goedgekeurd. Het bedrag per leerling voor het ge woon l^ger onderwijs werd vastgesteld op f 97,50. Aan de N V. PZEM werd een perceel grond van 15 m2 aan de Kievittenlaan verkocht voor f 5,- per m2. De heren Kools en de Lijser meenden dat dit be drag toch wel aan de lage kant was, zij hadden liever het dubbele gezien. Tijdens de rondvraag informeert de heer de Hullu naar de mogelijkheid voor te stellen?" Hij zuchtte diep. „Ankie, je weet, dat ik van je houdt". „O ja? Ik merk er niet veel van". Zijn ogen verwijdden zich. „Bedoel je, dat dat „Als jij zoveel van me houdt als je zegt, waarom kus je me dan niet?" „Ankie!" Het volgende ogenblik vonden hun monden elkaar. Na enige tijd maakte ze zich los en keek hem met blijde ogen aan. „Snap je nu, waarom wij je het huis uit bons- joeren?" „Bedoel je, dat je met me wilt trou wen?" „Als je me formeel vraagt, bestaat er een kans dat er een redelijk antwoord op komt". „Ankie, geweldige vrouw, ik houd erg veel van je. Wil je met me trouwen?" Ze knikte. „Ja. Jan, dat wil ik. Om dat ik ook van jou houd. Ik denk al van 't voorjaar, toen je ziek in „De Riet vink" lag. En snap je nu eindelijk, waarom je niet langer hier in huis kunt blijven wonen? Althans voorlopig niet?" Hij knikte. „Als je aanstaande man past dat niet, hè?" „Mij kan het natuurlijk niets schelen en Cillie evenmin. Maar we hebben een bedrijf en willen geen stof geven tot roddelen, zie je? We zullen ons als be hoorlijke mensen blijven gedragen, van- het geven van een vergoeding voor godsdienstonderwijs op de openbare school. Wordt dit in andere gemeenten gegeven? Mogelijk kan dit ook in Cad zand. De voor.7, zegt dat inderdaad in enkele gemeenten een vergoeding wordt gegeven. Ook zijn er gemeenten die de leermiddelen aanschaffen. Wanneer de kerkeraad een aanvraag doet. zal dit door B. en W. en de raad worden beke ken. Aan het slot dankte burgemeester Leenhouts de raadsleden voor de sa menwerking en de prettige verstand houding die er in het afgelopen jaar is geweest. Medegedeeld werd nog dat op 31 mrt. het bevolkingsonderzoek zal plaats vin den. Nieuwvliet Raadsvergadering De raad der gemeente Nieuwvliet ver gaderde onder voorzitterschap van bur gemeester J. C. Everaars. Ingekomen was een ontwerp bezoldi gingsregeling voor de gemeente-sekre- tarissen. Besloten werd met het ont werp akkoord te gaan. Ook zal het ge meente-personeel in het genot worden gesteld van de IV2 pCt. trenduitkering. Door de oudervereniging „Voor het Zorgenkind" te Hulst was een subsidie van f 0,10 per inwoner gevraagd. Dit verzoek was gedaan zonder overlegging van een begroting. Bovendien, zo zeg gen B. en W„ is niet bekend wie in het bestuur zitting hebben. Onder dergelijke omstandigheden werd dan ook geen subsidie verleend. Door de Stichting Studie-centrum Wegenbouw Delft was verzocht om bij de aanbesteding van een werk, betrek king hebbend op de aanleg of verbete ring van wegen, een bepaling in het be stek op te nemen dat de aannemer die het werk gegund wordt verplicht is, 0111 aan het Studiecentrum een uitkering te doen van f 5,- per f 10.000,- van de aan nemingssom, dit ter bestrijding van de kosten, die verbonden zijn aan het re- search-werk ten behoeve van de wegen bouw. Daar reeds vele gemeenten een afwijzende houding hebben aangeno men, menen B. en W. dat inwilliging geen zin heeft. Besloten werd het ge dane verzoek af te wijzen. Aan de Commissie Kinderhygiëne in Zeeland zal voor het Groene en Wit- Gele Kruis een subsidie van f 4.- per interne verzorgingsdag worden ver strekt. Tot wederopzeggens toe zal aan de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie een subsidie van 5 ct. per inwoner worden verstrekt. Door de Stichting „Het Ne derlandse Astma Fonds" te Utrecht was verzocht een subsidie te mogen ontvan gen ter gedeeltelijke bestrijding van de kosten van het werk der stichting in 1966. Reeds in vroeger jaren werd aan deze stichting een subsidie van 2 ct. per inwoner gegeven. Ook voor 1966 zal 2 ct. per inwoner worden gegeven. De Stichting Zeeland te Middelburg krijgt een verhoogde subsidie van 10 ct. per inwoner. Door de heer J. Rijckborst, hoofd der openb. lagere school te Nieuwvliet, was een verzoek ingediend om een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een geluidsprojector en een televi sie-toestel ten behoeve van het onder wijs op school. Het is B. en W. bekend, dat de Inspecteur van het lager onder wijs nog afwijzend staat tegenover de aanschaf van een televisie-toestel ten behoeve van het gewoon lager onder wijs en wel omdat er nog maar zo wei nig uitzendingen zijn voor dat soort on derwijs. Dit standpunt dient gerespec teerd te worden en bovendien is het nodig bij het doen van uitgaven de grootst mogelijke soberheid te betrach ten. Blijft nog de aanvraag van een geluidsprojector. B. en W. zijn van oor deel dat het onderwijs in Nieuwvliet niet slechter mag zijn dan waar ook. Niet ontkend kan worden dat met een ge luidsprojector de belangen van het ge woon lager onderwijs zeker gediend zijn. Een krediet van f 2500,- werd beschik baar gesteld. Door de V.V.V. Nieuwvliet was verzocht daar dat jij nu gaat verkassen om als mijn echtgenoot hier terug te keren, vat je?" „O, Ankie, jullie zijn beiden reusach tige lieverds „Ho, ho, mannetje, je trouwt alleen met mij, wil je daar goed aan denken?" Hij lachte en het klonk als een bevrijding. „Natuurlijk, aanstaande vrouw". „En denk er om ik ben verschrikke lijk jaloers. Als je alleen maar tegen Cillie lacht, ga ik gillen". „Jij en jaloers O, Ankie, ik ga ver schrikkelijk veel van je houden en ik ga hard werken, voor jullie, voor het vakantiebedrijf en ik 0, Ankie, ik weet me geen raad met al dit geluk!" „Je hebt het niet alleen, mannetje, het is van ons samen. Zo, nog één kus. dan drink je je thee en komt beneden, want ik wil mijn aanstaande man voor stellen aan mijn zuster, zie je?" Ze wipte van zijn schoot af en liep lachend naar de deur. „Ankie?" „Ja?" „Weet je, dat je heerlijk kunt kussen?" Langzaam kwam ze terug. De man stond op en strekte zijn armen uit. Het volgende moment had hij haar opnieuw tegen zich aangedrukt en bijna eerbie dig drukte hij zijn bevende lippen op de hare. Einde een extra subsidie beschikbaar te stel len voor de aanschaf van enkele ban ken en deze in de kuststrook te plaat sen. Voorts verzocht de V.V.V. nogmaals te overwegen of het niet aanbevelens waardig zou zijn dat aan de kust een toiletgebouwtje wordt geplaatst. B. en W. merken hierbij op dat het aantal badgasten elk jaar toeneemt. Het aan tal personen dat op een behoorlijke bank van het prachtige landschap en het uitzicht over de Westerschelde wenst te genieten, wordt steeds groter. Zij stelden voor het verzoek in te wil ligen en een bedrag van f 250,- beschik baar te stellen. Door de heer Quaars werd echter een ander plan ingediend hetgeen iets voordeliger uitkwam dan het plan van B. en W. Z.h.st. ging men met het laatste akkoord. Met betrek king tot het plaatsen van een toiletge bouwtje kunnen B. en W. het bestuur van de V.V.V. minder goed begrijpen. Zij zouden het toejuichen als een der gelijk gebouwtje in het kustgebied zou kunnen worden opgezet, hetgeen bij het bestuur van de V.V.V. bekend is. Doch daar van hoger hand een bouwstop is opgelegd voor het kustgebied is 'het niet mogelijk een steen te bouwen. Met de Bank voor Ned. Gemeenten werd een rekening-courant overeen komst gesloten tot maximaal f 30.000,-. De begroting voor het jaar 1966 is sluitend met een post onvoorzien van f 850,85. B. en W. zien echter geen kans om op deze begroting hun stempel te drukken, daar de middelen ontbreken. Ook vinden zij geen aanleiding om de plaatselijke belastingen te verhogen, daar de minder gunstige financiële po sitie der gemeente een gevolg is van een onjuiste verhouding tussen rijk en gemeenten. De begroting biedt wel ruimte om het bestaande beleid, ge richt op een verantwoord zij het dan ook een ver van hoog verzorgingsniveau, te bestendigen. Wanneer de raad het echter noodzakelijk of gewenst acht het verzorgingspeil van de gemeente op te voeren, dan zal noodwendig tot het verhogen der belastingen moeten wor den overgegaan. B. en W. vinden ech ter geen aanleiding zulks voor te stel len. Voor de riolering aan de Molenweg was een bedrag van f 12000,- aan de be groting toegevoegd en een raming van f 3500,- voor de vernieuwing van de vloer in het gemeentelijk sportlokaai. Betreffende de riolering merken B. en W. op dat de toestand aan de Molenweg onhoudbaar is geworden. Ieder jaar ko men er meer badgasten die in de om geving van de Molenweg hun nachtlo- gies hebben. Het is daarom nood~ake- lijk dat de ter plaatse zijnde pensions op het rioleringsnet worden aange~lo- ten. Het lag aanvankelijk in de bedoe ling om dit werk in D.A.C.W.-verband uit te voeren, doch zolang er niet meer werklozen zijn is de kans om een rijks subsidie te ontvangen dermate klein, dat B. en W. het niet langer verantwoord achten nog langer te wachten. Wat be treft de vloer in het sportlokaai delen B. en W. mede, dat deze op verscheidene plaatsen totaal verrot is. De geraamde voorzieningen zijn daarom noodzake lijk. Om opnieuw rotting te voorkomen, is door de orzirhter van de technische dienst voorgesteld een betonnen vloer te nemen. Z.h.st. werd hierna de be groting vastgesteld met op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 215.884,04. De kap.dienst geeft aan inkomsten f 279.867,94 en aan uitgaven f 311.274.66, derhalve een na delig slot van f 31.406,72. Een nieuwe verordening tot regeling van de verdeling der werkzaamheden van de burgerlijke stand werd vastge steld. In deze regeling wordt bepaald dat de burgerlijke stand alleen voor dringende ~aken op zaterdag geopend zal zijn voor het publiek. Waterlandkerkje Raadsvergadering Als voornaamste punt op de agenda stond de behandeling en vaststelling van de begroting dienst 1966. De post-voor-post behandeling van die begroting verliep vlot. De gewone dienst sluit met een bedrag aan inkom sten en uitgaven van f 276.996,22, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 951,17. De begroting is echter slechts suitend gekregen door een bijdrage van f 7000,- uit de reserves, hetgeen in houdt dat er eigenlijk een tekort tot dat laatste bedrag op de begroting is. Naast die ramingen wordt nog op voorstel van B. en W. tot een aantal GEEN HAAR OP UW HOOFD hoeft grijs te worden Borstel dage lijks met crème Marchal (kosten 2 cent) en Uw coiffure behoudt haar oorspronkelijke kleur. Ook verkrijg baar in diepzwart. PARFUMERIE Mercuriusstraat 24 JONG VAN GEEST DAN OOK JONG VAN UITER LIJK Ons nieuwe schoonheidsmiddel Mar chal rimpelcorrector bevrijdt U ogen blikkelijk van alle rimpels. Werkings duur 8 uur. f 8,75- Voldoende voor maanden. Gratis folder bij MAAS-HAMELIJNCK, BRESKENS Telefoon 857

De Schakel | 1966 | | pagina 2