Filmvoorstelling Gemeente Breskens BOOTKAARTEN „DE INSPECTEUR SLAAT TOE" werkster wandelwagen houten barakje kenpastoraat; door de heer H. A. den Hamer namens de N.H. kerkbesturen van Retranchement en door Gust de Vries jr., die alle sprekers dank bracht. Uit de toespraken bleek duidelijk, dat men voor het werk van de overledene in zijn gemeente en in het gewest veel waardering heeft. Na de rouwdienst werd de overledene op de algemene begraafplaats te Re tranchement onder grote belangstelling teraardebesteld. Jaarvergadering V.V.V. Vrijdagavond werd in café „De Zon" de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke vereniging voor vreemdelin genverkeer, onder voorzitterschap van de heer J. A. A. Pattist. De belangstel ling voor deze samenkomst was maar matig. In zijn openingswoord verwelkomde de heer Pattist in het bijzonder de direc teur van de Provinciale V.V.V.. de heer De Regt. De secretaris-administrateur, de heer Chr. A. Lauret, las het jaarverslag voor. Uit de jaarrekening bleek, dat de fi nanciën er niet slecht voor staan. Ook was het gelukt de begroting voor het volgende jaar sluitend te krijgen. Als kascommissie fungeerden de heren A. Barendse en P. Goossen. De heren H. Zwier, J. I. Basting en Chr. A. Lauret werden als bestuurslid herkozen. Breskens Kerstmiddag Bejaarden. In ,£>e Uitkomst" is voor de 9e maal een Kerstmiddag voor de bejaarden van Breskens gehouden. Ook ditmaal was de belangstelling hiervoor uitermate groot. Ieder jaar opnieuw verheugen de be jaarden van Breskens zich op deze mid dag, hetgeen wel blijkt uit de vroege komst van velen van hen. Reeds een uur vóór de aanvang waren verschillen den aanwezig. Deze middag wordt ieder jaar georganiseerd door de dames V.V.H. Mevr. Poissonnier-den Doelder, presi dente van de V.V.H., heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder burge meester en mevr. Eekhout, ds. Spaans, het bestuur van de Alg. Bejaardenbond, het bestuur van de Oranjevereniging en de dames van de Visserij vereniging „Ons Belang". Bijzonder verheugd was spr. dat ook dit jaar wederom zo'n groot aan tal bejaarden aanwezig waren. Uitvoe rig ging zij in op de goede zorgen voor de oude dag en dat men niet meer af hankelijk is van liefdadigheid. Velen verheugen zich er over dat op korte ter mijn begonnen kan worden met de bouw van een bejaardenflat met dienstcen- trum en dat het bestuur van „Rozen- oord" uit Sluis een groot bejaardencen trum met. verzorging zal gaan bouwen. Dankbaar zijn wij voor de grote mede werking die het gemeentebestuur hier voor aan de dag legt. Wanneer deze cen tra zullen zijn verwezenlijkt, zal zeker nog meer hulp van de dames V.V.H. worden gevraagd. Door mevr. de Casem- broot was op de grote vergadering in Middelburg gesteld dat het wel eens moeilijk is om samenwerking tussen vrijwilligers en beroepskrachten te heb ben, hetgeen in deze tijd van gebrek aan arbeidskrachten beslist onontbeer lijk is. Burgemeester Eekhout belichtte de wereldtoestand tegen het Kerstfeest. Hoe overal oorlog en geweld wordt ge pleegd en het Kerstgebeuren steeds maar weer over Vrede spreekt. In Ne derland en zeker in Breskens heeft men gelukkig ingezien dat woorden en Kerst liederen overbodig zijn als wij daarin niet willen leggen de Liefde tot de mede mens. Dat wij het eigen ik ter zijde moeten schuiven opdat het plaats kan maken voor het algemeen welzijn, om steun te geven aan hen, die dat nodig hebben. Ten aanzien van het bejaar dencentrum en het pensiontehuis zei de burgemeester, dat het gemeentebestuur druk doende is dit te realiseren. Doch alles kan niet direct geschieden. Wanneer geen stagnatie voordoet zal over enkele maanden het bejaarden centrum worden aanbesteed. Het wordt een complex van 34 bejaardenwoningen met een recreatiegebouw. In dit kader wees de burgemeester op de in het leven geroepen commissie open bejaarden- werk, dat veel baanbrekend werk in dit kader verricht. Een beroep deed spreker op de bedaarden van boven de 65. die nog vitaal zijn. In onze gemeenschap hebt U nog een taak te vervullen. Tot slot zei burgemeester Eekhout dat de Commissie voor het open bejaarden- werk de brandende kaars van de kerst boom in de hand heeft. Neemt ook U, bejaarden van Breskens, een brandende kaars en breng licht onder Uw leeftijd genoten, die dat nodig hebben. Hierna volgde een zeer geanimeerd en afwisselend programma. Door mevr. Morel-Vermeulen werd de Kerstbood schap voorgelezen, een dameskoortje zorgde voor een muzikale omlijsting. Door enkele dames V.V.H. werd een Kerstspel voorgedragen „De Rode Gor del", waarvan mevr. Vroon-Maarleveld de leiding had. Op verzoek van vele bejaarden werd nogmaals het kleine Kerstspel „De klok ken" ten tonele gebracht. Mevr. Karels- Meeusen declameerde, waarna het da meskoor deze middag besloot. Mevr. Poissonnier besloot de middag met een ieder hartelijk te bedanken voor de gegeven medewerking. Het is weer zeer geslaagd geweest. Voor het eerst hebben wij deze middag op de band op genomen voor de afwezige bejaarden, die dan deze band thuis kunnen af draaien en toch in de gelegenheid zullen zijn iets van de Breskense Kerstmiddag mee te beleven. Zij besloot met de wens uit te spreken dat de Kersttijd tevreden heid, gezondheid en geluk moge bren gen. Mevr. Boekhout sprak namens de Alg, Bond van Bejaarden woorden van dank voor deze zeer gezellige middag, waar voor moeite noch kosten gespaard zijn Mevr. Vroon-v. Maarleveld dankte mevr. Poissomiier voor het vele werk, dat zij voor de bejaarden doet. Zij heeft vele mensen bedankt, doch zichzelf ver geten. Zij is in de gelederen der dames V.V.H. een belangrijke schakel. Biervliet Benoemd tot pastoor. De oudste van de vier Biervlietse priesterzonen, de heer A. Ingels, is be noemd tot pastoor te Hamme (B.). Op 30 mei 1942 werd de heer Albert Ingels te Hoeven tot priester gewijd, waarna fijn benoeming volgde tot on derpastoor te Donk. Daarna volgde over plaatsing naar Ursel en naar Assenede waar hij nu sinds zestien jaar werkzaam is. Zondag 19 dec. a.s. vindt de installa tie plaats tot pastoor van de hem toe gewezen parochie. Als kerkeüjke getuige zal aanwezig zijn emeritius pastoor E. P. G. Burm te Biervliet. Sluis Schietioedstrijd. De luchtbuksclub „De Liefhebbers" hield in hotel Het Zwin een wedstrijd tegen Breskens. Een zeer spannende wedstrijd, die door Breskens werd ge wonnen. De uitslag is: Breskens 839 n. en Sluis 823 p. Breskens: 1. O. de Witte 175 p.; 2. J Reijnhoudt 169 p.; 3. W. Carels 168 p.; 4. De Meijer 164 p.; 5. G. van Grieken 163 p. Sluis: 1. C. de Bree 168 p.; 2. F. Des- camps 166 p.; 3. H. Blaakman 164 p.; 4 R. de Baere 163 p.; 5. W. Boogaard 162 p Schoondijke Ouderavond Op donderdag 23 dec. a.s. wordt in het verenigingsgebouw „Laus Deo" de ouder avond gehouden van de Chr. Nationale School. Naast een toneelstukje dat zal worden opgevoerd en zang, zal worden afscheid genomen van de onderwijzer dezer school, de heer W. P. Leenman. Autobotsing. Omstreeks het middaguur kwamen 'n bus van de garage Cito te Axel Schoon dijke, bestuurd door A. J. de G. alhier en een Belgische personenauto, bestuurd door B„ met elkaar in botsing. De Bel gische auto, komende uit de richting IJzendijke, gaf op de rotonde geen voor rang aan de uit de richting Sasput, van rechts komende bus. Persoonlijke onge vallen deden zich niet voor, het bleef bij enige materiële schade. Waterlandkerkje Uitvoering. De NH Jeugdvereniging te Waterland kerkje houdt op zaterdag 18 dec. a.s. haar jaarlijkse uitvoering in het Dorps buis. Opgevoerd zal worden het toneel- DAMESKAPSEL of HET GEHEIM VAN HERENCOIFFURE MISS HOLLAND Grijze haren herkrijgen hun natuur- Na een dag van hard werken tóch lijke kleur binnen 3 minuten dank 's avonds een prachtige, jeugdige zij borstelen met Crème Marchal. huid zonder lijn of rimpel 1 Koop Absoluut veilig èn bestand tegen nu metéén een flacon Marchal rim- water. Ook verkrijgbaar in diep- pelcorrector k f 8.75, voldoende zwart. voor vele maanden. Gratis folder bij PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK, BRESKENS Mercuriusstraat 24 Telefoon 857 in opspraak bengen". ..Te lui om te werken? Wat heb je dan in het seizoen gedaan? Ik meen me te herinneren, dat je soms voor dag en dauw al op was. dat je altijd klaar stond voor onze huurders en voor Cillie en mij. Je mag je bed nog niet uit, an ders zou ik zeggen: kijk eens door het raam hoe keurig de tuin er bij ligt? En de huisjes?" Ze keek hem weer aan en begon te lachen. ..Wanneer raak jij dat minderwaardigheidscomplex van ie eindelijk eens kwijt?" „Maar ik kan hier toch niet blijven? Ik zal wel vervolgd worden om dat geld". Ze kwam overeind. „We hebben al veel te lang gepraat. Maak jij je nu maar nergens zorgen over. Hou lekker je gemak, dan knap je vanzelf wel op. Ik breng je straks je eten wel: heerlijke kippesoep. Ik zal jou weer eens een paar dagen verwennen, meneertje, re ken maar. En wat de rest betreft, daar praten we te zijner tijd nog wel eens over". (Wordt vervolgd). spel „Meisjes slaan de trom". Daarnaast worden ook volksdansen en een klucht „De schoonheidsspecialiste" opgevoerd. Oostburg Tentoonstelling Door de Konijnen- en Pluimveefok kersvereniging Oostburg en Omstreken is in de Katholieke Kring een tentoon stelling gehouden, waarvoor van de zijde der leden grote belangstelling bestond. Er werden door 80 leden 435 dieren in gezonden. Als keurmeesters traden op voor de konijnen: P. van Hal, Oostburg; B. Remeijer, Gouda; D. Ridderhof. Deil en W. Weijmans Sr. uit Arnhem. Voor het pluimvee was dit K. Langendoen uit Oostvoome en voor de cavia's B. Re meijer Jr. Gouda. Controlerend dieren arts was dhr. W. v. Veen uit Oostburg Kampioen werd bij de konijnen J Dommisse uit Sluis met een jonge voed ster. Bij het pluimvee ging dere titel naar Joz. Verburg uit Kloetinge meteen Australorp zwart haan jong. Dhr. J. Harinck uit Goes werd kampioen bij de duiven. Hoofdprijzen gingen naar A Morel, Breskens, met een jonge ram; mooiste voedster grote rassen: A. Clijncke, Sluis; mooiste ram midden- rassen: K. v. Tatenhove, Sluis; mooiste voedster middenrassen: P. den Hollan der, Middelburg; mooiste ram kleine rassen: K. v. Tatenhove, Sluis; mooiste voedster kleine rassen: J. Dommisse, Sluis; mooiste ram dwergrassen: G. Kramer, Wolphaartsdijk; mooiste voed ster dwergrassen: J. Nijholt, Koudeker- ke. De verdere uitslag is als volgt met 1 z.z.g.: Voedster oud: J. Stroo, Wolphaarts dijk. Ram jong: A. Clijncke. Sluis Voedster jong: A. Clijncke, Sluis. IJzer- grauw ram jong: Iz. de Hullu, Nieuw- vliet. Wit ram oud: A. Bouwens, Groede. Ram jong: A. Morel, Breskens. Voedster jong: A. Morel, Breskens, A. en R. Soet- haert, Westdorpe. Ram jong: J. Hame lij nek, Zaamslag. Gr. Zilver, licht zwart ram oud: K. van Tatenhove, Sluis Voedster jong: K. van Tatenhove. Sluis. Wener wit ram oud: A. Clement, Arne- muiden. Ram jong: A. Clement, Arne muiden. Voedster jong, A. Clement, Arnemuiden. Havana ram oud: P. den Hollander, Middelburg. Voedster oud P. den Hollander, Middelburg. Ram jong Alfr. van de Busche, Sluis, M. Verdonk, Goes. Voedster jong: M. Verdonk, Goes. Gouwenaar ram: A. Fransooi, Middel burg. Voedster jong: A. Fransooi, Mid delburg. Ram jong: W. Westveer, Kat- tendijke. Ram jong: E. Descamp, Sluis. Voedster jong: J. Dommissie, Sluis. Licht blauw ram jong: K. van Taten hove, Sluis. Voedster jong: K. van Ta tenhove, Sluis. Rus zwart voedster jong: J. Verstraten, Axel. DWERGRASSEN: Pool R. Oog ram, oud: L. Kaijser, Oostburg. voedster oud: L. Kaijser, Oostburg. Voedster jong: J. Nijholt, Koudekerke. Pool blauw oog voedster: A. en R. Soethaert, Westdorpe. Kleur- dwerg zwart ram, oud: G. Kramer Wolphaartsdijk. Ram jong: G. Kramer, Wolphaartsdijk. D. br. Mart. ram, jong: J. Dommissi. Middelburg. D. br. mart. zilverv. ram, jong: P. van Hal. Oostburg. CAVIA'S: Wit zeug, oud: L. Adriaanse, Middel burg. Zeug, jong: L. Adriaanse, Middel burg. Borstelhaar driekleur beer. jong: J. Dommissie, Middelburg. GROTE KIPPEN: Australorp zwart haan. jong: Joz. Ver burg, Kloetinge. DUIVEN: W. Dumez, Westdorpe (2x met Hol landse kropper wit. Neureoberg leeuwe rik gekrast: J. Verboom, Wolphaarts dijk. Geelwit doffer, W. Dumez, West dorpe. Pauwstaart wit doffer, C. Ver hulst, Ostburg. O. H. Meeuw Duif o.: D. Katsman, Wolphaartsdijk. D. Sch. Post duif doffer J. Harinck, Goes, eveneens met duivin oud, doffer jong, duif jong. De tentoonstelling, welke twee dagen geduurd heeft, is door burgemeester J. van Leeuwen van Oostburg geopend. In zijn openingswoord zei hij bijzonder ver te zijn dat deze tentoonstelling in Oost burg wordt gehouden. Hij sprak zijn waardering uit voor de organisatoren en wenste hen geluk met hun 10-jarig be staan. Voorzitter W. Dieleman uit St. Kruis dankte allen die hun medewerking aan deze tentoonstelling hadden verleend. De hoogste onderscheiding voor deze tentoonstelling, een medaille van Ko- ninsin Juliana, ging naar J. Dommisse uit Middelburg. VOETBAL 4e klasse H Programme voor zondag a.s.; R.C.S.BreskensSteenAardenburg BiervlietHansw. Boys: ClingeIJzen dijke; Oostburg—Corn Boys; Zeelandia •Lewed. Boys. VISMIJN - BRESKENS Weelc van 5 tot en met 11 december 1965 1188 kg. bot 1613 kg. schar 436 kg. schol 20 kg. tong 1 kg. griet 28215 kg. kabeljauw 3881 kg. wijting 63215 kg. sardijn 55 kg. haai 105544 kg. haring 2297 kg. export garnalen 45690 kg. onverkochte sardijn. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddag» 12 uur tje.m 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens. roede, Schoondijke Dr. Folmer, Schoondijke. tel. (01173) 3S6 Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, D1NA SUZANNA BLAAKMAN, wed. van M. VAN DE VELDE, in de gezegende ouderdom van ruim 81 jaar. Familie VAN DE VELDE. Breskens, 12 december 1965. Kijkuit 3 De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 15 december j,l„ op de al gemene begraafplaats te Breskens. Heden nam de Here van ons weg onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder, ELISABETH ADRIANA PROVOOST-BAREMAN, wed. van JOHANNES PROVOOST, in de gezegende ouderdom van 88 jaren. Psalm 23. Heinkenszand C. DE JONGE-Provoost J. J. DE JONGE. Groede L. PROVOOST. Klein- en achterkleinkinderen. Heinkenszand, 13 december 1965. Clara's pad 49 De begrafenis heeft plaats gehad op donderdag 16 december j.l., op de algemene begraafplaats te Groede. Belanghebbenden worden er nogmaals op gewezen, dat voor de afgifte van nog tot en met 24 december a.s. ter gemeentesecretarie des middags van 1.30 tot 5.00 uur zitting wordt gehouden. Het afhalen van kaarten in de week tussen Kerstmis en Nieuwjaar zal gepaard gaan met aanzienlijke vertraging. CEFA-filmdienst presenteert zaterdag 18 dec. a.s., om 7.30 uui, in de Instuif „De Uitkomst" te Breskens Entrée f 1,- Diegene, die een boeket bloemen in zijn huis kamer wenst, gelieve zich te vervoe- Evertsenlaan 24, Breskens. Tevens verzoek ik de bloemen, die op het graf van mijn overleden vrouw staan, alstublieft niet mee te nemen, A. BREVET. GEVRAAGD een 2 morgens per week (was buitenshuis), bij Ds. Dekker te Breskens. Aanmeldingen schriftelijk of monde ling bij mej. M. A. Dekker, adres Vogelenzang 4. TE KOOP een Crocusstraat 14, Breskens. TE KOOP dubbelwandig, met houten vloer en tussenschot, plus rijwielberging. Afm. plm. 450 x 350. Afgedekt met hout en dakpannen. Staande te Breskens aan het oude Veerplein (Oostzijde). Prijs f 1000, Inl. Gebr. DE WITTE, Westkapelle, telefoon (01187) 376.

De Schakel | 1965 | | pagina 2