„Knal" BAL Kerstbomen Verfilming sireekstuk „Jaonlje" Jeugd- samenkomsl kalkoen A. Vergouwe Kerst- en Nieuwjaarskaarten Firma Smoor de Hulster kinderwagen II ie Breskens Te Koop z. g. a. n. ANTH. LEENHOUTS Amerikaanse Autorijschool „De Combinatie" 10 lessen 167,50 vrouwelijke of mannelijke kantoorbediende Zaadhandel F. P. VERDUIJN - Breskens Breskens te weiden op een perceel weiland, ge legen naast de ijsbaan, voor een bedrag van f 154,99. Verwacht wordt dat ge noemd perceel in 1966 niet betrokken zal worden in de mogelijke restauratie van de stadswallen. N.V. Leenhouts Aannemingsbedrijf kan tegen een vergoeding van f 25,- per jaar een gedeelte van de voormalige vuilnis belt aan de Zuiddijk huren voor opslag van materialen. De bezoldigingsregeling gemeente-sek- retarissen in Zeeland werd gewijzigd. Aan de besturen van de R.K. meis jesschool en de R.K. jongensschool te Sluis werd medewerking verleend voor de aanschaf van leerlingensets. school borden, bergkasten, enr. Voor de bijz. kleuterscholen werden de definitieve exploitatievergoedingen over 1964 vastgesteld, alsmede de aan vullende voorschotten exploitatievergoe dingen voor 1965. Vastgesteld werden de vergoedingen en voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven voor de bijz. lagere scholen over het jaar 1964 Aan dhr. C. Bukkens werd eervol ont slag verleend als lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim, ing. 1 dec. 1965. In zijn plaats werd benoemd dhr. A. Bukkens. De tarieven van het gemeentelijk kampeerterrein werden aangevuld. Voor plaatsing van één caravan voor een pe riode van 6 maanden zal f 90,- verschul digd zijn en voor een periode van 3 maanden f 45,-. B. en W. stelden voor te verklaren dat de relatie tussen de gemeente Sluis en dhr. W. Ie Mair te Sluis op archief- gebied geacht wordt per 1 nov. te zijn beëindigd. De pensioenverordening wethouders werd gewijzigd. Ook werden het Ver- plaatsingskostenbesluit, de wachtgeld regeling, uitkeringsverordening en Alg. ambtenarenreglement voor de gemeen te Sluis gewijcigd. De bestaande verordeningen op de heffing en invordering van riool- en straatbelasting werden verlengd. De werkingsduur van de verordeningen loopt op 1 jan. 1966 af. Oostburg Raadsvergadering De raad der gemeente Oostburg ver gaderde onder voorzitterschap van bur gemeester J. L. van Leeuwen. De geloofsbrieven van het nieuw be noemde raadslid, dhr. A. Simpelaar. werden door een commissie onderzocht en in orde bevonden. De bedragen die de gemeente in 1964 heeft uitgegeven voor het openb. kleu teronderwijs, werden voorlopig vastge steld. Het onderhoud der gebouwen met verlichting, verwarming, enz. heeft ge kost f 2521,19 en de aanschaffing- van hulpmiddelen en schoolbehoeften f 678,06. De vergoeding per lokaal en per kleuter voor de r.k. bijjz. kleuter school over 1964 en een voorschot voor 1965 werden eveneens vastgesteld. Voor 1964 werd de vergoeding vastgesteld op f 4243,27 en het voorschot 1965 op f 4443,06. Met ingang van 1 jan. 1966 zal het presentiegeld voor leden van de raad f 20,- gaan bedragen. Het krediet in rekening-courant bij de n.v. Bank voor Ned. Gemeenten werd voor 1966 vastgesteld op f 125000,-. Een voorstel om de begroting 1965 te wijzigen, ging vlot onder de hamer door. Het voorstel om de verordening en de heffing en invordering van de honden belasting te wijzigen, liep op een dis cussie uit. B. en W. stelden voor één ta rief in te voeren en wel van f 15,- per hond per jaar en voor een kennel f 50.-, waarmee enkele leden het niet eens waren. In het Schuttebocht werden diverse percelen bouwgrond verkocht en wel aan I. Jansen te Oostburg, mevr. A. Kot- vis-Nauta te Breskens, G. de Rijk te Sluis, mej. G. Buijsse te Oostburg, mevr. A. Christiaansen- v. d. Plank te Oost burg en H. v. Eek te Oostburg. Bij de verkoop is een bepaling opgenomen dat het verboden is duivenhokken te bou wen in het Schuttebocht, zo deelde de voorz. mede. Duivenhokken horen in deze buurt niet thuis. Op dit punt werd hij onmiddellijk bijgevallen door de he ren le Nobel en van Dongen. Aan het gemeente-personeel zal de na calculatie trend 1965 worden uitbetaald. Aan de gemeentelijke gymnasiale af deling van het Koningin Wilhelmina Lyceum werden in tijdelijke dienst be noemd tot uiterlijk 16 aug. 1966 de he ren J. Kapel, F. de Paauw en A. Ver donk. Als leidster aan de openb. kleuter school werd in vaste dienst benoemd mej. J. Moens. met ingang van 1 jan- '66. De voorz. deelde nog mede dat de ge meentelijke reinigingsdienst op korte termijn een draaitrommelauto zal krij gen waarmee dan het huisvuil kan worden opgehaald. In een volgende vergadering zal de nota van B. en W. betreffende de ver koop van een aantal woningwetwonin gen worden voorgelegd. De gemeentebe groting voor het komende jaar zal nog de^e maand tegemoet kunnen worden gezien. Het door de heer Cor Schijve te Oost burg geschreven streekstuk „Jaontje", dat de laatste jaren met zoveel succes werd opgevoerd door de groep West Z. Vlaamse acteurs en zangers onder lei ding van de schrijver van het stuk. komt weer in de belangstelling. Er heeft zich n.l. een comité gevormd dat zich tot doel heeft gesteld om te komen tot vervaardiging van een film over „Jaontje". Men is van mening, dat in dit stuk in woord en beeld het leven in het „Landje van Cadzand" omtrent het jaar 1900 zo juist getypeerd wordt weergegeven, dat het alleszins verant woord moet worden geacht in een do cumentaire een en ander vast te leggen. Het karakteristieke van de streek ver dwijnt immers zienderogen. Ook het dialect verwatert hoe langer hoe meer. De tegenwoordige jeugd ls meestal niet meer in staat het oorspronkelijke dialect juist te spreken. De klederdrachten zijn nagenoeg geheel verdwenen. De gebrui ken. gewoonten, de folklore, dit alles dreigt zeer spoedig historie te worden voor zover het dit al niet reeds is. Wan neer men later uit beschrijvingen zal moeten opmaken hoe de werkelijkheid geweest is, dan wordt dat een moeilijke zaak. Er kwamen bovendien ruim 50 jaar geleden veel typische figuren voor in het Landje van Cadzand, figuren die een ieder kende. Ook die vindt men thans niet meer. Om dit alles vast te leggen voor het nageslacht is aan het medium film ge dacht. Niet dat het de bedoeling is het toneelstuk „Jaontje" zoals het op het toneel gebracht is, zonder meer te ver filmen. Zeker niet. Het is de bedoeling een film over „Jaontje" te maken. Er zal dus een draaiboek moeten komen en daarin zal niet de gehele inhoud van het toneelstuk kunnen worden verwerkt. Het geheel wordt dus een omwerking tot een vlot lopende film. In het Comité hebben onder voorzit terschap van de heer H. van de Vijver van Biervliet zitting genomen de heren J. B. Becu te Groede, J. C. Hoftijzer Schoondijke. A. Hoolhorst Oostburg, P. F. van Hootegem Sluis, P. M. Hoste Groede, A. P. Kostense Biervliet, J. L. van Leeuwen Oostburg, A. W. Risseeuw Oostburg en J. M. Paridaen Aardenburg, v/elke als secretaris fungeert. Het ere voorzitterschap is aanvaard door de heer J. M. A. C. van Dongen uit Aarden- burg, oud-burgemeester dier gemeente en thans lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal en lid van het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland. In een huis-aan-huis in W. Z.-Vlaan deren gezonden circulaire worden de plannen uiteengezet. Daarin wordt te vens aangedrongen om toe te treden tot de club van de ..Vrienden van Jaontje". Hiertoe betaalt men een bijdrage van minstens f 7,50 per persoon of f 12,50 per echtpaar. Voor de Vrienden van Jaontje wordt het stuk deze winter nog eens opgevoerd in het Ledel-theater te Oostburg. Als data zijn reeds vastge steld 28 en 29 dec. a.s. Mocht de belang stelling daartoe aanleiding geven, dan zal ook nog op 30 dec. worden gespeeld. Het spreekt vanzelf dat voor het ma ken van een film nogal wat geld nodig is. Men hoopt dat dit door de Vrienden van Jaontje goed zal worden begrepen en verder hoopt men dat een beroep op provinciale en gemeentelijke fondsen niet tevergeefs zal zijn. Men is druk be zig om een geschikte gelegenheid te vinden waar de nodige decors zullen kunnen worden opgebouwd voor zover een geschikt landschap in de vrije na tuur geen oplossing biedt. VOETBAL 4e klasse H Programma voor zondag a.s R.C.S.—SteenAardenburg—Biervliet Hansw. Bovs—Clinge: IJzendijke—Oost burg: Corn BoysZeelandia: Breskens Iewed. Boys. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 12 december Aardenburg, 11 uur, Ds. Balk H. Avondmaal Biervliet, 10 uur, Ds. Keiling Breskens. 10 uur, Ds. Spaans H. Doop 6.30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10.30 "uur, Ds. Luuring Groede, 10 uur, Ds. Bartlema Collecte kerkeraadsfonds Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 9.30 uur, Ds. v. Hoogstraten Collecte Oecumenische raad van kerken Oostburg, 9.30 uur, Ds. van Drunen Retranchement, 9.30 uur, Ds. Balk H. Avondmaal Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman H. Doop. Collecte alg. chr. doeleinden St. Kruis, 2 uur, Ds. Balk Sluis, 9.30 uur, Da. de Neeling St. Anna ter Muiden, 11 uur, Da. de Neeling Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 11 uur, Ds. van Hoogstraten Zuidzande, 10.30 uur, Da. van Drunen H. Avondmaal Collecte kerkvoogdij Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9 uur, drs. van der Molen Nieuwvliet, 10.30 uur, drs. van der Molen Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Retranchement, 10.30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk. Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Wilgenburg, Middelburg Evang. Luth. Gemeente 9.30 uur, cand. Mudde, Utrecht R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 12 dec. 3e zondag van de Advent H. Mis 8 uur. Hoogmis 10 uur. Maandag, woensdag en vrijdag, mis 19 uur Dinsdag, donderdag, H. Mis 7.30 uur Zaterdag H. Mis 9 uur. Lof 19 uur Vrijdag quatertemperdag, vasten- en onthoudingsdag Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. OH72-566 Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. Beck, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Lockef eer, tel. (01176) 366, IJzend. Oostburg- Aardenburg-Eede Dr. Van 't Hof, Aardenburg telef. (01177) 366 Zondagsdienst dierenartsen H. van de Vijver, IJzendijke, teL (01178) 388, b.g.g. (01152) 232. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen, mijn innig geliefde man, onze vader, behuwd- en grootvader, broeder, behuwdbroeder en oom, de heer JAN WILLEM WOITTIEZ, in de ouderdom van 74 jaar. Breskens J. E. Woittiez-Wisse, J. Quaars-Woittiez J. Quaars. W. Woittiez J. Woittiez-du Bois. E. Verduijn-Woittiez J. Verduijn. Heemskerk C. Woittiez G. Woittiez-Vlaming. En kleinkinderen. Breskens, 4 december 1965. Dorpsstraat 24 Tot ons leedwezen overleed heden ons geacht lid, de heer J. W. WOITTIEZ. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere blijven. Bestuur en leden van de P. V. „De Reisduif". Breskens, 4 december 1965. Voor de vele blijken van belangstel ling en gaven tijdens mijn ziekte en bij mijn thuiskomst, van vrienden en klanten ontvangen, zeggen wij harte lijk dank. Familie DE WEERDT, Schoenhandel Breskens, december 1965. Oranjeplein TE KOOP in prima staat. Th. F. Blankenstraat 25, Breskens. m. m. v. „The Mysteries", ■H 1 in zaal „De Uitkomst" op zaterdag 11 december a.s., georganiseerd door het „Jeugdcomité Instuif". Aanvang 7.30 uur. Entrée f 1, zaterdagavond 11 december om 7.30 uur, in het lokaal van de Vergadering te Breskens onder leiding van de heer H. MOLL uit Dordrecht. Jonge mensen allen welkom cirkelzaagmachine met schuin verstel baar blad en Zwitserse beschermings- kap, met ingebouwde elektro-motor van 5 lh pk., merk „Limaro". Een trappen-freesmachine met raam hoekgeleider, merk „Elwe". 2 schaafbanken, lang 4 m. met bank schroeven en geleider, slijpsteen, een vaste werkbank, 2 trekzagen, 15 boren, enz., enz. Boulevard 11 BRESKENS Telefoon (01172) 604 Wilt U met de kerst verzekerd zijn van zo'n heerlijk malse f 2,95 per pond bestelt U dan nu reeds bij Oranjeplein Breskens Telefoon 878 AUTO-VERHUUR zonder chauffeurf 10,per dag Th. F. Blankenstraat 3, Breskens N.V. Gebr. VERDUIJN's suikerwerkenfabriek, Breskens Gevraagd voor spoedige indiensttreding H.B.S.- of U.L.O.- en type-diploma strekt tot aanbeveling Sollicitaties te richten aan het kantoor der N.V., Prinses Julianastraat 30, Breskens Vanaf maandag a.s. hebben wij weer kerstbomen in ver schillende maten I Bestel tijdig a.u.b. Wij reserveren ze voor U Dorpsstraat 45 Telefoon 880 WIJ HEBBEN EEN GROTE COLLECTIE met Nederlandse, Engelse, Franse en Duitse tekt Dorpsstraat 10

De Schakel | 1965 | | pagina 3