delburg van de le groep keurmeesters. De uitslag is als volgt: Oude doffers: kampioen K. Staal, Krabbendijke; 2. J. Faas; 3. D. v. d. Vrede, Krabbendijke; 5. J. v. d. Lijke: 6. H. Schelstraete; 7. K. Staal, Krab bendijke; 8. F. Scheele, Oostburg; 9. I. de Jonge; Z.E.V. K. Staal. Krabbendijke. Oude duivinnen: 1. H. Schelstraete; 2. J. Carels; 3. D. v. d. Vrede, Krabben dijke; 4. K. Staal, Krabbendijke; 5. F. Scheele, Oostburg; 6. D. Pieters; 7. J. Carels; Harthorn, Krabbendijke Z.E.V. en A. Verduijn E.V. Jarige doffers: 1. J. v. d. Lijke Sr.; 2. Iz. de Jonge; 3. A. Boekhout; 4. A. Ver duijn; 5. K. Staal. Krabbendijke; 6. J. Adam; 7. A. Verduijn; Z.E.V. A. Ver duijn en A. Versprille E.V. Jarige duivinnen: G. Boekhout, kam pioen; 2. D. v. d. Vrede, Krabbendijke; 3. J. Quaars; 4. D. v. d. Vrede, Krabben dijke; 5. S. Taillie, Schoondijke; Z.E.V. J v. d. Broecke en E.V. J. Quaars. Late doffers: 1. J. Quaars; 2. M. Hart horn, Krabbendijke. Late duivinnen: l. A. Verduijn; Z.E.V. J. Carels. Jonge doffers: l. D. v. d. Vrede, Krab bendijke; 2. Iz. de Jonge; 3. A. Boek hout; 4. J. Pleijte; 5. D. Pieters; 6. J. Carels; 7. J. Quaars; 8. A. Hamelij nek; 9. D. Pieters; 10. S. Taillie, Schoondijke; 11. H. Schelstraete; Z.E.V. A. Versprille en E.V. J. Saas. Jonge duivinnen: 1. A. Cornelis; 2. A. Versprille: 3. D. v. d. Vrede, Krabben dijke; 4. J. Datthijn; 5. G. Boekhout; 6. J. Datthijn; 7. K. Staal, Krabbendij ke; 8. M. Harthorn, Krabbendijke; 9. J. v. d .Broecke; 10. A. Versprille; 11. D. Pieters; 12. C. v. Oosten, Krabbendijke; 13. J. Saas; Z.E.V. J. v. d. Broecke en E.V. A. Verduijn. Alle niet genoemde plaatsnamen zijn afkomstig uit Breskens. Huldigingsbijeenkomst. Voor de tweede maal heeft de Com missie Verenigingsaktiviteiten een hul digingsbijeenkomst gehouden. Deze bij eenkomst was belegd om verschillende leden van plaatselijke verenigingen, o.a. de zwemvereniging Scheldestroom, het werkend lid van de judo-sportvereni ging, dhr. P. Pielaat en de korfbalver eniging B.K.C. te huldigen. Op deze bijeenkomst waren aanwezig burgemeester J. A. Eekhout, de beide wethouders P. Zegers en W. C. van der Hooft, leden van de raad, hoofden van scholen en vele leden van Breskense verenigingen. Muzikale medewerking werd verleend door leerlingen van de Zeeuwse muziekschool. Door dhr. J. Boekhout werd een filmdocumentaire vertoond over het Breskense sportleven. De heer v. d. Hooft, voorzitter van de Commissie Verenigingsaktiviteiten, zei in zijn openingswoord, dat de burge meester voor de 2e maal namens het gemeentebestuur aandacht zal besteden aan de sportprestaties. De vraag dringt zich hierbij echter op of deze aandacht in de toekomst zich niet moet uitstrek ken tot andere aktiviteiten dan de lichamelijke sportbeoefening. Ik dacht dat ook de beoefenaars van andere vrijetijdsbestedings-aktiviteiten in deze waardering zullen moeten worden be trokken. Want ook bij die andere vor men van vrijetijdsbesteding, b.v. het houden van vogels, duiven, konijnen, het hengelen, biljarten, enz. worden vaak prestaties geleverd, die op hoog niveau staan. Vorig jaar was het een bijeenkomst van besturen van die ver enigingen, welke bijzondere successen hadden behaald. Dit keer is de bijeen komst. van geheel ander allure. Door de medewerking van enkele leden van de muziekschool en de vertoning van film door dhr. Boekhout, hopen wij meer inhoud aan deze bijeenkomst te geven Bovendien is door belangeloze mede werking van de plaatselijke bloemhan- del v. d. Broecke een meer stijlvolle zaal versiering verkregen. Voor deze bijeenkomst hebben wij uit genodigd alle verenigingen op het ge bied van de ontspanning. Ook hebben wij gemeend in overleg met het gemeen tebestuur, de leden van de raad en de hoofden van scholen te moeten uitno digen. Wij hopen dat op niet al te lange tijd ook een vertegenwoordiger van de raad zal worden aangewezen, waardoor zij meer direkt bij het werk betrokken zullen zijn. De hoofden van scholen zijn uitgenodigd, daar zij in bijzondere mate bij de opvoeding der jeugd betrokken en geïnteresseerd zijn bij het verenigings leven. Spr. kon zich voorstellen dat een goede vereniglngsaktiviteit ook zijn in vloed heeft op de houding in schoolver band. Andersom is het zo, dat de op voeding op de scholen zal moeten aan sluiten bij het maatschappelijk verkeer. Alvorens tot de uitreiking van de prij zen over te gaan, ging spr. in op het doel van sport en spel in onze samen leving en over de taak van de Commis sie ter bereiking van dat doel. Het doel van sport en spel is kort gezegd het in dividu, hetzij in verenigingsverband, hetzij individueel, de gelegenheid te ge ven zijn vrije tijd te beleven, dus niet slapend of lanterfantend en kankerend door te brengen. De taak van de Com missie bestaat uit het stimuleren van verenigingsaktiviteiten, het leggen van contacten met bestuurders, het geven van advies aan het gemeentebestuur, kort gezegd, het plegen van overleg. Een werkgroep is thans bezig te onder zoeken of het mogelijk is exposities te houden op verschillend gebied, waarbij in de eerste plaats wordt gedacht aan de creatieve kunstbeoefening. Ook kan de Commissie zich bezinnen op het be heren en onderhouden van sport- en spelaccommodaties. Ten aanzien van de sportvelden is een en ander reeds tot stand gebracht. Het is daarom nodig dat iedere vereniging in deze Commis sie een vertegenwoordiger aanwijst, het geen nog lang niet het geval is. Tot nu toe hebben zitting in de Com missie; de zangvereniging God is mijn lied; turnvereniging D.I.O.: zwemver eniging Scheldestroom; schietvereniging Breskens; commissie De Uitkomst; hen gelsportvereniging De Zeekrab: o.l. school; r.k. school en een vertegenwoor diger van B. en W. Met klem deed de heer v. d. Hooft een beroep op de ver enigingen die nog niet in de Commissie vertegenwoordigd zijn, een vertegen woordiger aan te wijzen. In zijn toespraak tot de organisators van deze avond vergeleek burgemeester Eekhout de aktiviteiten van de ge meentebesturen ten platte lande van enkele tientallen jaren terug met die van deze tijd. In wezen beoogden zij het zelfde, n.l. trachten het bevolkingscijfer hoger op te voeren. Maar men staat verbaasd over de wijze, waarop men toen poogde tot nieuwe vestiging in de gemeente te komen. Men prees de eigen gemeente aan als ideale woonplaats, echter niet zo zeer vanwege de omstan digheid, dat het er goed en prettig wo nen zou zijn, maar door te wijzen op financiële voordelen en op de mogelijk heid om in nabije grotere gemeenten de gewenste ontspanning te krijgen. De advertentiekolom der dagbladen werd meermalen ingeschakeld om de lof der eigen gemeente te bezingen. De adver tenties waren nagenoeg dezelfde als die van zakenlui uit die dagen: „Bij aan koop van een kilo sinaasappelen, een reepje chocola cadeau" - „bij vestiging in de gemeente geen betaling van hon denbelasting". Alsof men alleen maar sinaasappelen zou eten, als daar cho cola bij was: alsof het niet behoeven te UW GRIJZE HAREN HUN OUDE KLEUR D&t bereikt U door dagelijks borste len met wat Crème Marchal. On schadelijk en waterbestendig. Kosten: 2 cent per dag Ook verkrijgbaar in diepzwart. NIEMAND RAADT UW LEEFTIJD als U alle rimpels, lijnenden' kraaie- pootjes verdrijft met onze Marchal rimpelcorrector. Werkingonmid dellijk. Duur 8 uur. f 8,75. Vol doende voor maanden. Gratis folder bij PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK, BRESKENS Mercuriusstraat 24 Telefoon 857 „We hebben jou naar bed gebracht en de dokter gebeld. Die is gisteravond laat nog gekomen en heeft gezegd, dat je een paar dagen in bed moet blijven. Het is niet ernstig, gelukkig. Dus doe nu maar braaf wat de dokter wil. Ik zal je wel verzorgen". Hij schudde langzaam zijn hoofd. ..Dat bedoel ik niet. Ik meen Toon „O, meneer Hoolwerf heeft hem mee genomen naar het politiebureau. En het geld natuurlijk ook. Hij zal vervolgd worden omdat hij jou mishandeld heeft". .Ankie?" „Ja?" „Dat geld was niet van mij". Ze knikte. „Ik weet het nu. Meneer Hoolwerf was vanmorgen hier. Hij wil de je spreken, maar je sliep nog. Hij komt vanmiddag wel terug". Hij loosde een diepe zucht. „Ankie, ik deug niet". Ze keek hem aan, kwam overeind en ging op de rand van zijn bed ritten. Even streek ze weer over zijn hoofd. „Jawel. Dat wat achter je ligt, moet Je vergeten". „Je weet lang niet alles". „Meer als jij misschien denkt. Dacht je soms, dat wij achterlijk waren, Cil- lie en ik? Je was nog maar een paar maanden in .De Rietvink' toen veron derstelde ik al. dat er wat met jou aan de hand was". „Hoe kwam je op dat idee?" Ze haalde haar schouders op. „Weet ik niet. Misschien vrouwelijke intuïtie. Later, na die spionageaffaire, vertelde je me, dat je geen schrijver was en Jan Vlaming heette. Toen je in .De Rietvink' ziek lag, heb ik het huisie schoongemaakt en vond ik al dat geld. Rmm achttienduizend gulden. Dat was natuurlijk al verdacht. Ik heb er met Cillie over gesproken. Wij hebben geen geheimen voor elkaar, zie je? Op haar aanraden ben ik toen naar meneer Hoolwerf gegaan. Ik moest de waar heid weten. Eerst wilde hij niets zeg gen. Hij zei: ik heb daar het recht niet toe. Maar ik hield aan. Toen vertelde hij, dat je enkele malen in de gevangenis gezeten had voor valsheid in geschrif te. Maar dat ie na je ontslag verleden jaar niets sredaan had, wat strafbaar was. Ik vertelde o<~>k van dat geld. Dat moert ik toch wel? Meneer Hoolwert heeft toen een onderzoek ingesteld naar niet-opgehelderde inbraken, maar er was niets dat jij gedaan kon hebben. f Wordt vervolgd). betalen van hondenbelasting de door slag zou geven om zich in een bepaalde gemeente te vestigen! Ongetwijfeld, zo vervolgde burgemeester Eekhout, heb ben de opstellers van die advertenties wel aangevoeld, dat de argumenten niet aanlokkelijk genoeg waren om nieuwe inwoners aan te trekken. We lazen daarin dan ook de aanvullende argu mentatie, dat de Gemeente op zo en zoveel km. afstand lag van de grote stad, waar een bloeiend verenigingsle ven was en waar vele takken van sport te beoefenen waren. Voila een beeld uit de dertiger jaren. De burgemeester verheugde zich er over, dat Breskens anclers was inge steld en gezien het karakter van de be volking dat ook wel zal blijven. Bij ons geldt steeds: zélf de handen aan de ploeg slaan, zich zélf inzetten, zélf wer ken om te bereiken, wat men als doel heeft gesteld, n.l. een gemeente opbou wen, waar het goed wonen is. Breskens heeft veel weten te berei ken. Spr. wijst in dit verband op een lijst van meer dan 25 plaatselijke ver enigingen, waarvan de meesten reeds op een mooie staat van dienst kunnen bogen. Zij hebben elk in eigen kring en op eigen terrein bouwstenen aangedra gen om de leefbaarheid der gemeente op te voeren. Doch, zo vervolgt de bur gemeester, op gezette tijden zal men zich aan een zelf-kritiek moeten on derwerpen om na te gaan of de inge slagen weg nog steeds de juiste is. Een dergelijk appèl aan het eigen-ik geldt vooral in deze dynamische tijd, in een tijdsbestek, waarin invloeden van bui ten spanningen kunnen teweeg brengen. Spr. wijst hier op de zuigkracht, die in dustrie-centra vooral op jonge mensen kunnen uitoefenen en op het probleem van de vrije tijdsbesteding. Hij acht het een zaak van hoge orde om in de eigen gemeente de leefbaarheid op te voeren. Het stimuleren van de verenigingsakti viteiten en een open oog hebben voor de vrije tijdsbesteding zijn zeer nood zakelijk. Het gemeentebestuur en de gemeente raad zijn er zeer verheugd over, dat het vorige jaar een Commissie Verenigings aktiviteiten werd opgericht. Dece Com missie heeft in haar nog zo kort be staan een band gebracht tussen ver schillende verenigingen en zodoende de leefbaarheid in de gemeente weten op te voeren. Haar taak is niet gemakke lijk, daar het te bestrijden terrein zo enorm groot is en uit zovele mozaïken kan bestaan. Vervolgens zich meer in het bijzon der tot de voorzitter der Commissie wendende, zegt de burgemeester: maar uw start in het vorige jaar was goed. En vanavond treedt u voor de tweede maal voor het voetlicht in een samen zijn, waarvoor meer verenigingen dan het vorige jaar werden uitgenodigd. U geeft er door te kennen, dat U uw vleu gels breed wilt uitslaan. Het gemeente bestuur prijst dat zeer, het zal uw werk met belangstelling blijven volgen. Om de band tussen de verschillende verenigingen nog hechter te maken, is door het gemeentebestuur besloten in het mooie gemeentehuis een nieuw jaarsreceptie te houden. De besturen der verenigingen hebben dan de gele genheid om eens op een andere manier dan die rond de bestuurstafel met el kaar en met de leden van het B. en W.- college en van de gemeenteraad van gedachten te wisselen. Het spreekt van zelf, dat het gemeentebestuur daar dan ook zeer gaarne zal begroeten de bestu ren der kerkgenootschappen, personen uit het bedrijfsleven, kortom de verte genwoordigers uit alle sectoren waaruit onze Breskense gemeenschap is opge bouwd. Want elke sector betekent een hoge waarde. Tenslotte zegt spr. dank aan alle Commissieleden voor alles, wat zij tot dusver voor de Gemeente hebben willen doen, waarbij hij in het bijzonder zijn erkentelijkheid betuigt jegens mevrouw Verduijn, de enige dame in deze Com missie. De burgemeester reikte daarna de on derscheidingen uit, waarbij hij zijn dank uitsprak aan de trainers en trainsters voor de door hun toewijding behaalde resultaten. De gouden herinneringsmedaille met oorkonde en bloemen werd uitgereikt aan mej. C. Salomé van Scheldestroom. De zilveren herinneringsmedaille met oorkonde ging naar de dames E. Beun, P. Erasmus, P. Donze, M. Cambier en de heren R. den Dekker, J. F. Salomé, W. de Zeeuw, allen van Scheldestroom. De bronzen herinneringsmedaille met oorkonde ging naar mej. C. Heijboer en de heren J- Wesdorp, P. Nicolai, J. Ver duijn, A. Bondewel en J. de Back, allen van Scheldestroom. alsmede naar H. de Schipper, als wielrenner en dhr. P. Pie laat van de judosportvereniging. Als clubprijs was er voor Schelde stroom een beker, die door dhr. P. v. d. Heuvel in ontvangst werd genomen. Ook de korfbalclub B.K.C. kon voor zijn pu pillen A-klasse een beker in ontvangst nemen, welke aanvoerder O. v. Vliet kwam afhalen. Voor de volgende leden van B.K.C. was er een oorkonde: M. Donze, K. Buijze, J. Fenijn, M. Dijl, L v. d. Meule, K. v. d. Velde, P. de Koster en O. v. Vliet. Als bijzondere attraktie kwam St. Ni- colaas op bezoek. In zijn toespraak spoorde hij de bestuursleden aan meer onder hun spelers te vertoeven en niet bij elkaar te zitten. Een vriendelijk verzoek richtte hij tot het gemeente bestuur om de mogelijkheid te bezien om voor De Uitkomst nieuwe stoelen aan te schaffen. Hierna volgde een filmdocumentaire Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'flSPRO's. 'ASPRO' bevat alles om eep opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijdèn. over Breskens, genaamd „Sport en spel". In deze film werden de beide tak ken uitgebeeld door het Breskense ver enigingsleven zelf. In het sportgedeelte waren de diverse sportverenigingen op genomen en als spel zag men de instuif in De Uitkomst. Met deze beide opna men wilde men het verschil uitbeelden. Aan het eind van de avond sprak dhr. v. d. Hooft woorden van dank tot de leerlingen van de Zeeuwse muziekschool die hier hun medewerking verleenden, bloemenhandel v. d. Broecke die de zaal enige sfeer gaf, de werkgorep, bestaande uit de heren Zegers, Keijmel en Bruijnooge, dhr. Boekhout voor zijn film en het gemeentebestuur voor hun steeds verleende medewerking. Retrenchement Sinterklaas op bezoek. Zaterdagmiddag vierde Retranche- ment het feest van Sint Nicolaas. 's Middags vond de ontvangst plaats op Terhofstede, waar de voorzitter van het comité, de heer J. A. Hennekeij, de Sint en zijn knechts verwelkomde. Hierna volgde een rondgang door de gemeente, opgeluisterd door het muziek gezelschap Apollo-Ons Genoegen, onder leiding van dhr. Frans van de Bussche. De Sint was gezeten in een open auto. die werd gevolgd door de jeugd. In de Gemeentezaal, die overvol was, werd het feest voortgezet en deelden Sint en zijn knechts heel wat heerlijk heden uit. Burgemeester Leenhouts en zijn echtgenote maakten een gedeelte van het feest mee. Groede Nutslezing. In hotel De Drie Koningen heeft ir. Carbasius-Weber een lezing gehouden voor de leden van de Mij. tot Nut van het Algemeen, afd. Goede. Als lid van de W.F.O. heeft spreker de ganse wereld rondgereisd. Zijn lezing handelde in hoofdzaak over Maya's in Mexico en het noordelijk deel van Zuid- Amerika. Met dia's liet spr. de afgrijselijke ge volgen zien van de Spaanse overheer sing en hoe een kleine bevolkingsgroep op een vruchtbaar gebied woont tegen een grote aanwassende bevolking op onvruchtbare grond. De heer A. H. M. v. d. Hoek dankte aan het einde van de avond de heer Carbasius-Weber voor zijn interessante lezing. De belangstelling was goed. Sluis Raadsvergadering De raad der gemeente Sluis kwam in openbare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester P. van Hootegem. Door de Commissie Kinderhygiëne in Zeeland was verzocht om de subsidie voor de centra kraamzorg van het Groe ne- en Wit-Gele Kruis in West Z.- Vaanderen te verhogen van f 2,- tot f 4,-. Voor Sluis bedroeg het aantal in terne verzorgingsdagen in 1964 169. Besloten werd deze verhoging te geven. Aan de heren A. Wemaer en L. van Melle te Sluis werd een premie toege kend voor verbetering van de woningen Geweldigestraat en H 24. Voor het tijdvak 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 werden de leden en plaatsvervan gende leden van de Commissie Woon- ruimtewet herbenoemd. Het raadsbesluit van 16 sept. 1965 tot verkoop van de woningwetwoningen Ridderstraat 39 en 43 aan P. de Clerck en I. de Voogd, werd gewijzigd. Uit het oogpunt van speculatieve overwegingen is een boetebeding van f 2000,- opgeno men. G.S. achten dit bedrag onder de huidige tijdsomstandigheden veel te laag. Besloten werd dit te verhogen tot f 5000.-. Van het r.k. kerkbestuur te Sluis werd een perceel grond aangekocht voor een bedrag van f 1,-. Op dit perceel kan nu worden geparkeerd. In het uitbreidingsplan Zuiddijkstr.- Ridderstraat werd een perceel grond verkocht aan N.V. Leenhouts Aanne mingsbedrijf voor de bouw van 5 pre miewoningen tegen de vastgestelde priis van f 30,- per m2. De stadhuiskelder zal t.b.v. schilde rijententoonstellingen worden verhuurd voor f 75.- per week aan Beer Suuringh te Rotterdam voor het tijdvak van 24 juni t.e.m. 15 iuli 1966 en O. v. Vosselen te Beveren-Waes van 16 juli t.e.m 16 aug. 1966. Aan R. Geij^els te Sluis werd voor het jaar 1966 het recht verleend om vee

De Schakel | 1965 | | pagina 2