Commissie Open Bejaardenwerk ie Breskens Breskens Opbrengst Klaprooskollekte. De Klaprooskollekte heeft te Breskens f 191,24 opgebracht. Kollekte. De te Breskens gehouden kollekte voor het Astma-fonds heeft f 342,- op gebracht. Filmavond, Woensdag j.l. gaf de afd. Breskens van de Chr. Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid, in samenwerking met de N.C.B., C.B.C. en Besturenbond, een filmavond in „De Uitkomst". Na samenzang van Psalm 150 1, las de voorzitter, de heer L. van Oosten- brugge, Psalm 71 1-8 en ging voor in gebed. Hierna werd een zeer mooi kleu- renfilmpje gedraaid van de havenplaats Akkra (Goudkust), waar nog met roei bootjes de duizenden tonnen goederen uit de grote zeeschepen naar de wal worden gebracht, hetgeen echter spoe dig door meer rationele methoden zal worden vervangen. Van de hoofdfilm: „De groene shawl" werd het eerste gedeelte gedraaid, waarna de heer Klompenmaker, distr- bestuurder van de Chr. Bouwbedrijfs- bond een kort propagandawoord sprak voor de Chr. vakbeweging. In de pauze werd gratis een kop kof fie met versnapering aangeboden. Na de pauze volgde het laatste deel van deze zeer boeiende film. De heer Klompenmaker sloot met dankgebed. Kerstmiddag Bejaarden. In een door het Comité „Bejaarden zorg" met de dames V.V.H. gehouden bespreking, werd besloten ook dit jaar weer een Kerstmiddag voor alle be jaarden van Breskens en Nieuwe Sluis te organiseren op woensdag 15 dec. te 2 uur in het jeugdgebouw „De Uit komst". Een Kerstmiddag verzorgen is niet zo'n eenvoudige opgave. We weten het allen. Doch elk jaar opnieuw is de zaal tot in de uiterste hoeken beret. De da mes V.V.H. zijn dan ook al weken van te voren bezig om voor allen een bij zonder aangename middag te verzor gen. Ook de dames en heren sociëteit bezoekers geven steeds hun beste krach ten om de zaal te helpen versieren en het toneel op te bouwen. Wij hopen dan ook, nu er voor de 9e maal een Kerstmiddag wordt gevierd, er weer veel bezoekers zullen zijn om deze middag gezellig met elkaar door te brengen. Zie verder de advertentie in dit blad. Raadsvergadering. De raad der gemeente Breskens kwam onder voorzitterschap van burgemees ter J. A. Eekhout in openbare vergade ring bijeen. Bij de ingek. stukken waren de reke ningen over de jaren 1963 en '64 van het Industrieschan Breskens-Groede-Hoofd- plaat-Schoondijke. De heer Luteijn wil de wel wat meer concrete gegevens over dit Industrieschap hebben. De voorzitter kon alleen mededelen, dat men bezig is de benodigde gronden in eigendom te krijgen en dat met het Ministerie van Economische Zaken con tact is opgenomen over het verkrijgen van subsidie.. Bericht was ontvanegn van het Mi nisterie van Volkshuisvesting dat de 40 ratiowoningen gegund konden worden. De heer Vergouwe sprak zijn voldoe ning uit over de huurprijs, die onder de f 20.- was gebleven. Hij vestigde de aandacht op de scheurvorming die bij het heien in andere reeds bestaande blokken kan voorkomen. Als voorbeeld stelde hij een andere gemeente, waar men met het heien is moeten stoppen en een zwaardere fundering heeft ge legd. Het college heeft hier reeds aan gedacht. Met de aannemer worden on derhandelingen gevoerd omtrent een te sluiten verzekering. Op 15 dec. hoopt men met het heiwerk te beginnen. Aan dhr. M. Leurgans werd de wo ningwetwoning T. F. Blankenstraat 12 verkocht voor f 11.386. Van dhr. J. Heule werd 102 m2 grond teruggekocht voor de uitvoering van openbare werken. Meer voeten in de aarde had de her ziening van de grondprijzen in het uit breidingsplan West. Een algemene ver hoging van de grondprijzen met 24 pCt. was noodzakelijk, aldus B. en W. Dit voorstel gaf aanleiding tot langdurige beschouwingen. Mevr. Niermans vond de prijs voor het bejaardentehuis te hoog ten op zichte van het motel. Het ene is een sociale instelling en het andere wordt uit winstbejag opgezet. De heer Vergou we kon wel begrip opbrengen voor de kostenstijgingen, welke een gevolg zijn van de vele openbare werken. Dit was echter niet te voorkomen. De heer Lu teijn meende dat de grondprijs voor het bejaarden-centrum en Rozenoord de zelfde konden zijn daar ze elkaar op hun werkgebied raken. De heer Carels was geschrokken van de hoge prijzen voor de winkelgalerij. Hij vroeg zich af, of de middenstand dergelijke hoge prij zen nog wel kan betalen, f 70,- en f 80,- moet toch werkelijk aan de hoge kant worden geacht. Gaat men niet te veel van de gedachte uit: de middenstand kan het wel betalen? Weth. Zegers zei dat men rekening dient te houden met de intensiteit van de bebouwing. Ten aanzien van Rozen- oord en het bejaardencentrum stelde hij dat Rorenoord al de beschikbare groncl kan bebouwen en het bejaarden centrum niet. Hierdoor komt het prijs verschil per wooneenheid niet zo groot. Het kleinbedrijf kan volledig de be schikbare grond bebouwen en het mo tel moet een zekere groenstrook open houden. Hierdoor wordt de grond voor het motel f 7,- per m2 hoger dan voor Rozenoord. Wanneer Rozenoord gelijk wordt geschakeld met het bejaarden centrum, is er ergens een onbilllijkheid. De grondprijs zal toch ook wel tot uit drukking komen in de exploitatie. Mevr. Niermans stelde tot slot voor de grondprijs voor het motel te verho gen tot f 24,- en die voor Rozenoord te brengen op f 17,25. Dit voorstel werd met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Biervliet Intrede Ds. Helling. Op zondag 5 dec. zal de bevestiging en intrede plaats vinden van Ds. G. F. H. Kelling tot N.H. predikant te Bier vliet. De bevestiging zal verricht wor den door Ds. W. S. Evenhuls van Am sterdam-Sloten, voorheen N.H. predi kant te Biervliet. Raadsvergadering De raad der gemeente Biervliet ver gaderde onder voorzitterschap van bur gemeester A. P. Kostense. Van G.S. waren verschillende goed keuringen binnen gekomen omtrent de aan- en verkopen van grond, alsmede een be^oldigingsregeling voor gemeen te -sekre tarrisen Van het Beheerschap Recreatiecen trum Braakman was de begroting voor 1966 binnengekomen, welke alleen van belang is voor de gemeente inzake de gemeentelijke bijdrage. Het gemeentelijk ambtenaren-regle ment, arbeidsovereenkomstenbesluit en de verplaatsingskosten-verordening wer den gewijzigd. De heer Claeijs infor meerde naar aanleiding hiervan of er „IK HEB EERBIED voor jouw grijze haren", zegt het lied. Maar Crème Marchal doet ze verdwijnen Géén verf of spoeling. Ook verkrijgbaar in diepzwart. Gratis folder bij PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK, BRESKENS Mercuriusstraat 24 Telefoon 857 EEN STRALENDE HUID? NEEM VLUG UW BESLUIT I Ons schoonheidsmiddel Marchal rimpelcorrector verjaagt binnen twee minuten alle rimpels en kraaiepootjes. Uitwerking 8 uur lang. Prijs f 8,75. kunnen weten, dat je me eens zou vin den. Vooruit, laat ik sportief zijn. Toon, en het bekennen: ik had er al die tijd al op gerekend. Vandaar, dat ik er zo weinig mogeliik geld van gebruikt heb. Wees eerlijk Toon, ik had het ook alle maal kunnen opmaken, niet? Maar het grootste deri is nog over. Wees jij nu ook sportief, neem het mee en smeer 'm. Laat mij verder met rust, hè? Dan houd ik mijn mond dicht". Toon had rustig naar hem geluisterd, doch bij de laatste woorden keek hij de ander met opgetrokken wenkbrau wen aan. „Jij bent een nog groter schooier al« ik dacht, vriend. Jij jat tweeduizend pietermannen van me en dan moet ik zeker nog zeggen- dank je wel, Jan, dat ie maar zo weinig van m'n aeld gebruikt heb. Denk ie er zo gemakkelijk van af te komen*3 Tk zal je in ieder geval nog een blijvende herin nering geven, vriend, zodat ie zulke rot- tigheidjes nooit meer uithaalt". Met een sprong was Toon bij zijn slachtoffer, greep hem bij zijn hoofd en trok hem overeind uit zijn stori. Vlaming gaf een gil van angst- en pro beerde zich te verweren, maar in de stevige knuisten van de gewezen boot werker was hij volkomen weerloos. Toon tilde hem hoog op en kwakte hem vervolgens tegen de kastdeur aan, die half open stond en waardoor Vlaming halverwege in de kast terecht kwam. Opnieuw liep Toon naar hem toe en bukte zich om de man bij zijn voeten beet te pakken. Door de herrie hadden noch Toon, noch Jan Vlaming de voetstappen ge hoord. Maar op het moment, dat Toon rich bukte, werd de deur geopend en klonk een stem- „Hé. jij daar, handen omhoog! En gauw een beetje! En blijf op je plaats staan. Vooruit, omhoog die handen!" De reus verstijfde en kwam half over eind. Hij keek om de hoek naar de deuropening, waar een man in burger hem grimmig stond aan te kijken, maar waardoor hij alleen maar respect had was de revolver, die de man in zijn hand had. Langzaam kwam hij geheel overeind en zonder zijn handen omhoog te ste ken, keek hij spottend naar de man met de revolver. „Wat moet jij, meester? Heb ik ie geroepen?" „Politie!" was het antwoord. „En nu voor de laatste maal: omhoog die han den, anders schiet ik Nou, hoe zit het?" (Wordt vervolgd). een mogelijkheid bestaat om de ge meente-werklui een toelage te geven. De normen voor de lonen liggen vast, daar kunnen wij niets aan veranderen, doch mogelijk is er iets te vinden in een kledingtoelage. De functie moei toch ook ergens aantrekkelijk gemaakt worden. De vergoedingen voor het Bijz. kleu teronderwijs over 1964 werden nader vastgesteld. Aan de Zeeuwse Stichting voor Be roepen- en Schoolvoorlichting zal een bijdrage van f 5,- per verricht onder zoek worden gegeven. In 1964 werden 14 leerlingen onderzocht en in 1965 na men 12 leerlingen van de hoogste klas aan dit onderroek deel. De woningwetwoning aan de Singel 43 werd aan dhr. O. Lippens verkocht voor f 10.596,-. Een ander voorstel voor verkoop van het pand Burg. Verplanke- plein 8 we"d teruggenomen tot een vol gende vergadering, daar men van me ning was dat de grond eigendom van de gemeente was en later is gebleken, dat dit stuk grond erfpacht is. De ge meente zal nu eerst de grond in eigen dom moeten zien te krijgen. De heer Claeijs meende dat de verkoop van wo ningen moet worden toegejuicht en ze ker in de hand moet worden gewerkt. Het is een aantrekkelijke manier van bezitsvorming. Is er nog verandering in de voorwaarden gekomen? De voorz. zei van niet, men heeft zelfs de leeftijd verlaagd naar 55 jaar. De verordening op de heffing van marktgelden verloopt op 1 jan. 1966. B. en W. stelden voor om in de nieuw vast te stellen verordening de tarieven voor het marktgeld aan te passen aan de huidige tijdsomstandigheden en te ver dubbelen. De heer Claeijs vroeg of het wel zin heeft om deze gelden te ver dubbelen. Wo'-dt het komen van markt en kermisexploitanten niet afgebroken? Wanneer er tijdens de kermis geen en kele attractie voor de jeugd zou komen, rou hij dit ten zeerste betreuren. De voorz. kon hem gerust stellen, er is geen enkele kermisexploitant die hiervoor wegblijft. Het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd bepaald op maximaal f 150.000,-. De heer Claeijs vroeg of dit bedrag vol doende is voor de gemeente. De voorz. zei dat de gemeente niet verder kan gaan dan dit. bedrag. Aangaande de kapitaalsuitgaven staan op het programma: uitvoering bestra- tingswerken in de Schoollaan en Ha venstraat, op de Molenberg bij Driewe gen; vervanging van de ouderwetse banken in beide openb. lagere scholen door nieuwe school-ets; verbetering van het weervak vanaf de r.k. kerk in de Noordstraat tot aan de Helenadijk: verdere verbetering van de openbare verlichting; dorpsverfraaiïngaanschaf van een nieuwe rekenmachine t.b.v. de sekretarie: verdere realisering van het uitbr eidingspl an Voor de exploitatie-onzet ontwerp- uitbreiding-plan, w.o. herziening grond prijzen, w-^s een besloten zitting van ongeveer één uur nodig. Na heropening van de vergadering werden de grond prijzen bekend gemaakt. Dere zijn als volgt: bouwgrond klasse I f 22.-; klas se II f 18,- en klasje III f 15,50. Alles per m2. De oude prijzen bedroegen resp. f 14,-; f 10,50 en f9,-. Nieuw voor Biervliet is het industrie terrein, waarvan de grondprijs werd be paald op f 10,- per m2. IJzendljke Intrede Ds. J. Hoogstraten. Zondag j.l. heeft ds. J. G. U. Hoog straten zijn intrede gedaan bij de Herv. Gemeente van IJzendijke. De kerk was geheel bezet met gemeenteleden en vele genodigden, w.o. het voltallig ge meentebestuur, de r.k. geestelijkheid, ds. Hoogerwerf van de Geref. kerk te Schoondijke e.a. Na de dienst opende scriba W. For- trei namens de kerkelijke colleges de rij sprekers. Hij bracht dank aan consu lent ds. L. Spaans voor het vervullen van de vacature. Namens de ring IJzen dijke sprak ds. G. Brinkman uit Schoon dijke. Ds. Becht uit Zaamslag zei dat de classis bezorgd was over IJzendijke toen ds. Everts wegging. Burgemeester Ficq snrak namens het gemeentebestuur en de burgerlijke ge meente. Pastoor Lanen wees op een prettige samenwerking. Als laatste spr. weps d". Soaans er on dat hij blij is dat IJzendijke weer een dominee heeft. Retranchement Kollekte. De kollekte voor de Propaganda Com missie van Vrijzinnig Hervormden bracht te Retranchement f 23,37 op. Klaprooskollekte. De kollekte voor de verzorging van oorlogsgraven (Klaprooskollekte) heeft te Retranchement f 34,85 opgebracht. Sinterklaasfeest Het Sinterklaasfeest wordt te Re tranchement a.s. zaterdag gevierd. Het begint om half twee op de Markt, van waar het muziekgezelschap en de jeugd rich begeven naar Terhofriede, waar de Sint verwelkomd wedt door het hoofd der school. Daarna volgt een mu zikale wandeling door de gemeente, waarbij de Sint in een open auto rijdt, dus niet zoals tot nu toe gebruikelijk was per Daard. Hierna wordt het feest in de Gemeen tezaal voortgezet, waar de scholieren en de kleuters van vier jaar en ouder uit de hand van de Sint en zijn knechten lekkernijen en een cadeau hopen te ontvangen. Schoondijke Die/stal op grote schaal. Op het nieuwe opslagterrein van ge meentewerken - achter de boerder van Dames Roose - wordt op het ogenblik enorm gestolen. Duizenden straatste nen, honderden tegels en opsluitban- den en veel zand zijn verdwenen. Dit zware materiaal neemt men niet zo maar op een fiets mee, e.e.a. moet dus met auto's gebeurd zijn. De politie heeft de zaak in onderzoek genomen en heeft opdracht nauwlettend toe te zien. Aanbesteding. Het gemeentebestuur heeft de slo ping van 4 stenen noodwoningen aan besteed. De inschrijvers waren: Fa. Gebr. Witte te Westkapelle voor f 2600.- Fa. Riemens te Oostburg voor f 2850,- en Gebr. de Jonge uit Lewedorp voor f 3300,-. De gunning is nog aangehou den. Het behelst de woningen Oost- woudestraat 1 en Enkhuizerstraat 4, 5 en 6. Duivensport. Bij de kampioenschappen van de postduivenvereniging „Eerste de beste" uit Schoondijke werden de volgende re sultaten behaald: Vitesse oude duiven (alle vluchten van af Moeskroen t.e.m. Orleans) 1. C. van Acker (met een duivin) 472 pnt.; 2. G. Dobbelaere 368 p.; 3. A. de Foorter 329 p. Fond oude duiven alle vluchten boven 400 km.) 1. H. van Kouwenberg 209 pnt.; 2. G. de Wever 196 p.; 3. A. de Poorter 181 p. Vitesse jonge duiven (alle vluchten t.e.m. Angerville) 1. A. de Poorter 327 pnt.; 2. C. van Acker 302 p.; 3. P. de Hullu 240 p. Fond jonge duiven (alle vluchten van af Angerville t.em. Angoulème) 1. P. de Hullu 253 pnt.; 2. G. Dobbe laere 247 p.; 3. A. de Poorter 232 p. Kavluchten a. G. Dobbelaere 126 pnt.; b. C. van Acker 112 p.; c. A. de Poorter 103 p. Generaal Kampioen- a. A. de Poorter 77 pnt.; b. G. Dobbe laere 73 p.; c. C. van Acker 71 p.; d. J. Klaassen 44 p.; e. P. de Hullu 33 p. VOETBAL Programma voor zondag a.s.: SteenBreskens; BiervlietR.C.S.; ClingeAardenburgOostburg—Hansw. Boys; ZeelandiaIJzendijke; Lewed. BoysCom Boys. Om 2.30 u.: Breskens 2Steenbergen 2. KORFBAL. Uitslagen van zaterdag j.l.: B.K.C. 1Sormvogels 1 30. 0 In de sporthal te Middelburg speel den onze junioren en adspiranten hun eerste partijen. De uitslagen waren: Adsp.—Swift F 20: Adsp.—Swift E 0—4. Jun.Animo 04; Jun.Swift jun. 2—1. VISMIJN - BRESKENS Week van 21 t.e.m. 27 nov. 1965 7599 kg. export garnalen 69218 kg. haring 10174 kg. sardijn-puf 1274 kg. bot 1449 kg. schar 179 kg. schol 3 kg. tarbot 32569 kg. kabeljauw 5475 kg. wijting 1847 kg. sardijn 6 kg. zalm Het ligt in de bedoeling via de Schakel U in te lichten over de werk zaamheden van de commissie, die vorig jaar op initiatief van het gemeente bestuur werd ingesteld. Doelstelling van de commissie is: het voorbereiden en ter hand nemen van het Open Bejaardenwerk in onze ge meente ten behoeve van alle bejaarden. In deze commissie hebben vertegen woordigers van verschillende kerken, instanties of verenigingen zitting. Van elke groepering 1 lid. Namens Burgemeester en Wethouders der gemeente Breskens: Wethouder W. C. v. d. Hooft, Ph. van Kleefstraat 41. Namens de gemeenteraad van Bres kens: mw. M. Niermans-Gossije, Boule vard 48. Namens de N.H. Gemeente: de heer D. H. Meeusen, Westlandstraat 17. Namens de Vrijwillige Vrouwenhulp: mw. M. H. Woittiez-Tazelaar, Ph .van Kleefstraat 70. Namens het R.K. Kerkbestuur: pastoor J. H. J. M. Stam, van Zuijenstraat 17. Namens de Commissie Bejaardenzorg: mw. M. F. F. Poissonnier-de Doelder, Dorpsstraat 72a. Namens de Vrij-Evangelische Ge meente: de heer A. A. Wisse, Boulevard 104. Namens de Kath. Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging: de heer G. H. M. van Schaick, Boulevard 40. Namens de Gereformeerde Kerk: de heer W. F. Hartman, Seringenstraat 1. Namens het Wit-Gele Kruis: de heer

De Schakel | 1965 | | pagina 2