Verkouden? A.V.B.O. radio-en televisiegids UITSLAG verloting Gemeente Breskens bevolkings onderzoek timmer- en aannemersbedrijf zal beëindigen ANTH. LEENHOUTS 1. het woonhuis 2. stal en 2 autoboxen, Kom kijken naar onze A-l wagens 1 Vroon's Automobielbedrijf Haal nu Uw rijbrevei met nieuwe Opel Kadeii Rijschool „Succes" en Rijbewijzen-bureau O&iliOüIS Cft (nu op groot formaat) Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondljke Dr. Ossewaarde, tel. (01172) 566, Bresk. Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oost-burg VISMIJN - BRESKENS Week van 14 t.e.m. 20 nov. 1965 9867 kg. 135 kg. 1774 kg. 2100 kg. 970 kg. 48 kg. 18 kg. 4 kg. 71521 kg. 21 kg. 20432 kg. 40887 kg. 5 kg. 3 kg. 4208 kg. export garnalen pellerij garnalen bot schar schol tong tarbot rog kabeljauw makreel wijting haring zalm paling sardijn-puf Schoondljke Zangavond. De Bijbelkioskvereniging uit Amster dam heeft zaterdagavond onder grote belangstelling een zangavond gehouden in de Ned. Herv. kerk, onder het motto: ,.Komt laat ons vrolijk zingen". De avond stond beurteling- onder leiding van ds. P. A. L. Brinkman en ds. E. Hoogerwerf. De bekende radiozanger Kees Deenink zong enkele goede soli en leidde onderdelen van de samenzang m.m.v. organist Arie Karreman. Het Hervonnd kerkkoor uit Cadzand o.l.v. dirigent M. Zonneheld verleende uit stekende medewerking. De heer Dekker van de Bijbelkiosk vereniging zette in korte bewoordingen het doel van de vereniging uiteen. In de grote steden en vakantie - centra worden kiosken opgericht om de Bijbel dichter bij de mensen te brengen. Bij grote campings e.d. worden tenten ge plaatst waar - ook al zijn de men«en ver van huis - men toch godsdienst oefeningen kan bijwonen. Voorts bestond de gelegenheid lid te worden van de vereniging: hie" maak ten velen gebruik van. De Bijbelkbrk- vereniging kan in Schoondiike terug zien op een geslaagde avond. Aanbieding begroting. Burgemeester en wethouders van Schoondijke hebben vrijdag 19 nov. '65 de ontwerp-begroting 1966 met memo rie van toelichting en eerste begro tingswijziging aan de Raad doen toe komen. In een begeleidend schrijven meent het Kollege een gunstig geluid te kun nen laten horen. Met uitzondering van de post ..Algemene uitkeringen uit het gemeentefonds" op hoofdstuk XI-2 van de gewone dienst zijn er onder de in komsten geen noemenswaardige veran deringen te konstateren. Ten onzichte van de primitieve begroting 1965 stel len B. en W. dat de post algemene uit kering uit het gemeentefonds en de enderwijsuitkering een stijging verto nen van f 42.000.-. Dit lijkt vrij hoog, maar om de huishouding van de ge meente op peil te houden en nieuwe voorzieningen te kunnen treffen is dit bedrag noodzakelijk. Aan nieuwe voorzieningen wordt o.a. geraamd: f 1000,- voor een kopieerma chine ter sekretarie, f 1200,- voor een maaimachine van gemeentewerken en uitbreiding van de Agria-basismachine f 1200,-. Aan de reserves wordt o.a. toe gevoegd f 750,- schilderwerk gemeente gebouwen, f 1000,- onderhoud riolering, f 1000,- nieuwe ketel centrale verwar ming gemeentehuis, f 5631,32 onder houd woningwetwoningen en f 250.- voor de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Van de subsidies zijn o.m. ver hoogd: de kruisverenigingen, Jeugd raad, kraamzorg, muziekschool en di verse takken van maatschappelijk werk. Voorts stellen B. en W. dat de te hou den raads- en provinciale staten-ver- kiezingen hun stempel op de begroting drukken. Hoofdstuk IX (Sociale Zorg en Maat schappelijk Werk) geeft ten opzichte van 1965 een hoger nadelig saldo te zien van f 18.000,-. De invoering van de Algemene Bijstandswet ij hier vanzelf sprekend niet vreemd aan. De totale raming bedraagt f 95.829,02. Het nade lig slot bedraagt f 73.189,86 in totaal. Voor de verfraaiing van het dorps beeld is een bedrag voorgesteld van f 5000,-. B. en W. hebben het plan dit te besteden in een fontein. De reserve vorming voor sportcomplexen en kul- turele doeleinden is verhoogd tot f 4500,-. De post onvoorzien (geraamde batige slot) bedraagt in de eerste begrotings wijziging f 6.893,94 of f 3,- per inwoner, hetgeen normaal voldoende wordt ge acht. B. en W. noemen de begroting aan vaardbaar, maar oppassen blijft de boodschap. Alle uitgaven moeten nauw lettend in het oog worden gehouden. Het Kollege verwacht een hogere uit kering uit het gemeentefonds. Het be drag per leerling voor de bijzondere la gere scholen is vastgeseld op f 86,67. De post volksfeesten is i.v.m. het aan staande huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Ams- berg op f 1000,- geraamd. De begroting wordt dinsdag 7 dec. a.s. te 19.30 uur in een openbare raadsver gadering behandeld en ligt vanaf 22 nov. ter sekretarie ter inzage. Breskens Gevonden voorwerpen. Sleutel met ring, een paar hand schoenen (rood leder), een paar hand schoenen (blauw), kinderportemonnee, een paar handschoenen (zwart). Inlichtingen te bekomen op het po litiebureau te Breskens, tussen 9-12 en 14-18 uur. Beroep aangenomen. De heer Musch, evangelist te Hoorn, die door de Geref. kerk te Breskens werd beroepen als voorganger, heeft dit beroep aangenomen. Ouderavond R.K. school. Door het onderwijzend personeel en het oudercomité van de R.K. lagere St. Alfonsusschool te Breskens is de eerste ouderavond van het schooljaar 1965- 1966 gehouden. Door de ouders werd zo wel voor als na het officiële gedeelte veel gebruik gemaakt van de gelegen heid om met het onderwijzend perso neel te spreken en het werk der leer lingen te bezichtigen. Tijdens het officiële gedeelte gaf pastoor J. Stam een overzicht van de niemve methode van het katechismus- enderwijs. Betreffende de eerste Com munie dealde hij mede, dat er met de ouders enkele contactavonden zullen worden gehouden. Door het hoofd der school, de heer J. Steijaert, werd de nieuwe vakantierege ling uiteen gezet en toegelicht waar om de school een kwartier vroeger be gint 's morgens. Door de aanwezigen wevd hieromtrent nogal gediscussieerd, daar er enkele ouders waren die liever de school 's middags een kwartier vroe ger zouden laten beginnen. In het voor jaar zal er twee dagen zomervakantie morden gegeven. De grootste verande ring zal op verzoek van de minister in houden, dat de zomervakantie reeds op 2 juli zal beginnen en 5 a 6 weken zal duren. Deze verandering is nodig ge bleken in verband met de vakantie- spreiding. Ook is hieromtrent overleg peweest met de andere scholen in Bres kens, zodat al de scholen tegelijk va kantie hebben. Een beroep deed hij op de ouders ook met het vaststellen van hun vakantieolannen rekening te hou den met de schoolvakantie. Wanneer een kind in het begin van het school jaar afwezig is, kan over het algemeen de leerstof moeilijk worden ingehaald. Omtrent de schoolreis deelde hij mede dat voor de 3e t.e.m. 6e klas de gedach ten uitgaan voor een reis naar Rotter dam via de Oosterschelde-b"ug en de Deltawerken. De le en 2e klas zouden naar Cadrand en Knokke of Aarden- burg en Knokke kunnen gaan. Het af gelopen jaar is gebleken dat dit bij de kinderen ze°r in de smaak is gevallen. Het leerlingenaantal is op peil geble ven, waardoor de 3e leerkracht ge handhaafd kon worden. Ook in de ko- Al 1n GRIJZE HAAR Even borstelen met Crème Marchal en Uw haar herkrijgt zijn oorspron kelijke kleur. Volmaakt onschadelijk. Tube voor 6 maanden f 3.75. Speciaal borsteltje f 1,50. Ook verkrijgbaar in diepzwart. DE STRIJD TEGEN RIMPELS IS NU IETS HEEL SIMPELS! Even behandelen met Marchal Rim pelcorrector en alle lijnen en rimpels verdwijnen als bij toverslag gedurende 8 uur. f 8,75. Voldoende voor maanden. mende jaren zal dit aantal op peil blij ven, zodat verwacht mag worden dat de 3e leerkracht zal kunnen blijven. In de komende jaren zal het meubi lair van de school vernieuwd worden. Door de schoolarts zijn de banken af gekeurd. Dit jaar is de le en 2e klas van leerlingensets voorzien. In 1966 zal de 3e en 4e klas aan de beurt zijn en de 5e en 6e klas in 1967. Voorts bracht de heer Steijaert de mogelijkheid naar voren om de kinde ren aan een schoolberoepskeuze te la ten deelnemen, hetwelk hij van groot belang vond. Tot slot werd een onder- wijsfilm vertoond onder de titel: „De zee is niet meer". Een film van Bert Haanstra, welke over de afsluiting van de Zuiderzee handelt. Voor de ouders was dit een kennismaking met de mo derne onderwijs-methode. Vogeltentoonstelling. Door de Ned. Bond van Vogelliefheb bers is gedurende twee dagen een ten toonstelling gehouden, welke werd in gericht door de Breskense vereniging ,,De Vink". Burgemeester Eekhout, die vrijdag avond deze tentoonstelling opende, zei verheugd te zijn dit voor de 7e maal te kunnen doen. Hij noemde het kweken van vogels een goede vrije-tijds-beste- ding. Het is een zeer actieve vereniging hetgeen het groot aantal leden, n.l. 80, bewijst alsmede het wederom organise ren van deze tentoonstelling. Door de fa. de Roos uit Sas van Gent was de zaal van „Casino" prachtig versierd en aangekleed met bloemen en planten. Ondanks het minder gunstige weer was de belangstelling gedurende de twee dagen niet onbevredigend. Als keurmeesters fungeerden de he ren C. Akkermans uit Roosendaal en A v. Liempd uit Breda voor de kanaries en A. de Grauw uit Rotterdam voor de tro pische vogels en parkieten. Door 40 in zenders werden 185 vogels aangebracht. Kampioen werden: J. v. d. Bunder, IJzendijke in de groep kanaries E.K. en O.K.; T. Swartelee, Breskens O.K. grote parkieten; H. Nieuwenhuize, Breskens E.K. tropische vogels; C. Brevet, Bres kens tropische vogels O.K. en A. de Smet, IJzendijke bastaarden E.K. De verdere uitslag van de eerste prij zen is: Kleurkanaries. Stroogeel: A. Kools, Zuidzande; Citroengeel: J. Goethals, Sas v. Gent (2x); Goudgroen: A. Kools, Zuidzande; Goud Agaat: A. de Smet, IJzendijke; Zilver Agaat: P. Kousema ker, Breskens; Oranje: A. Kools,Zuid zande; Oranje Rood: A. de Vliegher, Sas v. Gent (3x), A. Butler, Terneuzen (2x)Oranje Rood Brons: W. Boidin, Oostburg, A. van Dale, Oostburg; Oran je Rood Agaat: W. Wieme, IJzendijke (2x), J. v. d. Bunder, IJzendijke (2x); Oranje Rood Isabel: A. Veraart, Bier vliet, J. v. d. Bunder, IJzendijke, A. de Smet, IJzendijke, L. Verheije, Breskens; Zalm: A. de Vliegher, Sas v. Gent (3x>, A. van Dale, Oostburg; Oranje Rood Agaat Schimmel: A. van Dale, Oost burg (2x), W. Wieme, IJzendijke; Oran je Rood Isabel Schimmel: W. Wieme, IJzendijke, J. Campfens, Oostburg (2x); Mozaïek: D. Quaars, Breskens; E. de Kore, Sas v. Gent (2x) F. Gijsels, Schoondijke, J. Campfens, Oostburg. Grote parkieten: M. v. Hese, Middel burg, G. de Rooij, Zuidzande. Tropen: J. Duininck, Sluis, B. de Graaf, Sluis <2x), H. Nieuwenhuize, Breskens. DUIVENSPORT Duivenver. „DE REISDUIF", Breskens KAMPIOENSCHAPPEN 1965 Vitesse Kampioen: 1. A. W. Verduijn 383 pnt.; 2. J. P. v. d. Lijke 351 p.; 3. J. Woittiez 280 p. Vitesse duif kampioen: 1, 2. en 3. A. W. Verduijn met resp. 93, 72 en 70 pnt. Midfond Kampioen: 1. J. P. v. d. Lijke 329 pnt.; 2. J. Woittiez 313 p.; 3. A. W. Verduijn 199 p. Midfond duif kampioen: 1. J. P. v. d. Lijke 150 pnt.; 2. J. P. v. d. Lijke 120 p.; 3. A. Jansen 118 p. Jonge duiven: 1. A. W. Verduijn 446 pnt.; 2. J. P. v. d. Lijke 427 p.; 3. D. Pie- ters 412 p. Jonge duif kampioen: D. Pieters 68 p. Generaal Kampioen: 1. J. P. v. d. Lijke met 1107 pnt.; 2. A. W. Verduijn met 1028 p. Langs deze weg willen wij ouders en kleuters hartelijk dank zeggen voor de blijk van belangstelling bij ons huwelijk. H. A. van Hanegem M. J. P. van Hanegem-Heijboer. Oostburg, november 1965. Bredestraat 18 vogelvereniging „DE VINK" Breskens Gratis folder bii PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK, BRESKENS Mercuriusstraat 24 Telefoon 857 Ie prijs 1507 2e 761 3e 1812 4e 1010 5e 580 6e 687 7e 1598 8e 2201 9e 1512 10e 873 He 2070 Denkt U aan het op t. b. c. Vandaag voor het laatst in gebouw De Uitkomst", Langeweg 10, van 2 tot half 5 en van 7 tot half 9 (niet tot 9 uur). Ondergetekende deelt mede dat hij per 1 december 1965 zijn Hij dankt al zijn cliënten in Breskens en omgeving voor het jaren lang in hem gestelde vertrouwen. De verzorging van begrafenissen zal hij normaal voortzetten. Boulevard 11 - BRESKENS Notaris VAN DEN HOEK te Groede zal ten verzoeke van de erven boedel weduwe Claeihoudt-Maenhoudt. op maandag 29 november a.s., des nam. 17 uur, in hotel „Het Zwin", Walplein 14 te Sluis, overgaan tot de openbare veiling van met stalling, St. Janstraat 10, erf en tuin, groot ong. 4 86 aren St. Janstraat 12, met erf en tuin, groot ong. 3.05 aren, alles van het perceel Sluis Sectie I no. 823. Betaling koopsom I maand na toe wijzing. Betaling kosten 8 dagen na idem. Lasten voor rekening koper vanaf 1 januari 1966. Aanvaarding perceel 1 vrij van huur, perceel 2 onder bezwaar van huur t.b.v. Krijnen, Meertens en Coppens. Koper van perceel 1 moet dicht met selen de verbinding tussen percelen 1 en 2. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris. Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie Elke A-l auto is door ons grondig geïnspecteerd en gereconditioneerd, en wordt schriftelijk gegarandeerd. Kom kijken naar deze speciale aanbiedingen Ford Cortina, 2-deurs, 1965, km.-stand 42000 Ford Sephyr 6, 4-deurs, 1962, km.-stand 54000 Ford Corsair, 2-deurs, 1964, kuip- stoelen, km,-stand 44000 Ford Taunus 17 M, 2-deurs, 1962, km.-stand 56000 Ford Taunus 12 M, 2-deurs, 1964, km.-stand 23000 Volkswagen 1965, km.-stand 15000 Triumph 1962, km.-stand 37000 Official Ford dealer Mercuriusstraat 11 Breskens Telefoon (01172) 729 TE KOOP: Papegaai, pracht jonge vogel f 30,—, met nieuwe kooi f75,—. kan ook opgestuurd worden. W. J. Lenting, v. d. Wateringen laan 154, Voorburg. Tel. 070-836080. Nijverheidsstraat 5, Breskens. Tel. 819

De Schakel | 1965 | | pagina 2