lEHzsai MARIO haarspray Verkouden? Ue^utCM- c/> nieurs- en toezichtkosten worden ge raamd op f 12.500,-. Voor dit gedeelte van de werken in het uitbreidingsplan zal derhalve een totaalcrediet nodig zijn van f 147.259,-. Het voorstel van B. en W. om de werken op te dragen aan de fa. Gebr. H. en H. v. d. Hemel te Bier vliet, alsmede het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet van f 40.759, werd z.h.st. goedgekeurd. De voorz. deel de nog mede dat spoedig met de wer ken een aanvang zal worden gemaakt. Men besloot voorts tot de verkoop van enkele percelen bouwgrond in het uit breidingsplan, aan M. D'hoore te Sluis pl.m. 540 m2 a f 14,- per m2; Gebr. de Ruijsscher en Blomme te Biervliet pl.m. 676 m2 a f 14,- per m2; aan de fa. I. de Bliek te Schoondijke of diens rechtver krijgenden pl.m. 1675 m2 a f 10,50 per m2; aan P. van Tuijl te Breskens pl.m. 500 m2 a f 10,50 per m2. Na afloop van de vergadering ging de raad samen met het gemeentepersoneel op bezoek bij de N.V. Waterleiding Mij. Zeeuws-Vlaanderen in de Braakman. Aan de hand van een kaart ontving men een toelichting op de aanwezige spaar bekkens. Met een 2-tal busjes werd men over het terrein rondgereden en werden zuiveringsinstallaties bekeken. Tn hotel „De Vriendschap" te Biervliet werd hier na een kofifemaaltijd gebruikt, 's Mid dags volgde een bezoek aan het pomp station van de Waterleiding Mij. in St. Jans teen. Vertoning din's. Pastoor F. Zander vertoonde in de paal van dhr. P. Doens dia's, die ge maakt werden bij gelegenheid van zijn installatie tot pastoor te Biervliet. Welkom heette hij de moeder-overste en drie zusters van de congregatie ..Ma ter Dei" uit Breda. Aan de hand van dia's en geluidsop namen lieten zij zien hoe iedere vrouw in deze wereld haar dienende taak kan vervullen, hetzij als moeder in 't gezin, als ongehuwde in de maatschappij of in de religieuze staat. En de verschil lende aspecten hiervan, zoals zieken en bejaardenzorg en missiewerk. Hierna ontspon zich een genoegelijk gesprek tussen de zusters en de aanwe zigen betreffende het werk van de reli gieuzen, de roeping en de veranderin gen zoals die zich ook in 't kloosterleven voordoen. Vergadering middenstandsvereniging In de zaal van dhr. A. Versluijs hield de middenstandsvereniging „Willem Beukelszoon" haar algemene vergade ring. De voorzitter, de heer M. Ingels, kon een behoorlijk aantal leden welkom heten. De vereniging telt momenteel 41 le den. Besloten werd geen nieuwe be stuursleden te benoemen, maar het aan tal te handhaven op 5 leden. Het be staat thans uit de heren: M. Ingels, J. Willemsen, M. Lecluijze, L. Scheerens en J. Anthonisse. Als administrateur treedt op de heer G. de Krijger. De jaarlijkse winkelaktic /al gehou den worden van vrijdag 19 nov. t.e.m. maandag 6 dec. Hiervoor worden weer vele aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld. De verloting zal gehouden wor den ten bate van de plaatselijke E.H.- B.O.-vereniging, die plannen heeft deze winter een nieuwe cursus te organise ren. Verder zal er tijdens de winkel- aktie voor de kinderen een lintenwed strijd zijn. Zeeuwse kollekte. De Zeeuwse kollekte bracht in de ge meente Biervliet een bedrag op van f 528,75. de voortreffelijke zorgen van Ankie Bos hoven, weer vrij snel de oude. Tien da gen na de inval bij buurman Glasov was hij zover, dat hij zo ongeveer voor zich zelf kon zorgen, doch Ankie waarschuw de hem niet al te hard van stapei te lopen, waarom ze dan ook nog trouw iedere dag een of twee keer kwam om het huisje schoon te maken en hem te verwennen met de produkten van haar kookkunst. Op een van de eerste mooie voorjaarsdagen van maart zat hij voor het halfgeopende raam zijn pijpje te roken, toen Ankie tegenover hem kwam zitten en een sigaret opstak. „Zo, me neer Vlaming, uw bed is opgemaakt, ik heb alles afgewassen en koffie gezet. Nou redt u het wel voor vandaag, hè?" Vlaming nam zijn pijp uit de mond en keek de vrouw in haar vriendelijke gezicht. „Juffrouw Ankie, een mens mag natuurlijk niet met zijn gezondheid spotten, maar ik zou haast geneigd zijn om te wensen, dat ik nog eens veertien dagen ziek zou zijn". „Foei meneer Vlaming „Want dan kon ik misschien nog eens twee weken profiteren van uw goede zorgen". „Als u mijn hulp nodig hebt - ze wees naar haar woning - wel, u weet waar ik woon. U roept me maar en als ik u kan helpen, zal ik het graag doen". Hij schudde zijn hoofd. ,.U hebt me in deze dagen op alle mogelijke manie ren geholpen en verwend. Ik sta voor een kapitaal bij u in de schuld, maar u Nleuwvllet Raadsvergadering De raad der gemeente Nieuwvliet kwam in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Everaars. Van de Streek Jeugd Centrale voor West Zeeuws-Vlaanderen was een ver zoek binnengekomen om gemeentelijke subsidie in de kosten van een jeugd- streekleider. B, en W. staan tegenover dit verzoek zeker niet afwijzend. De ge noemde centrale verricht goed werk. In het ingediende verzoekschrift is echter niet aangegeven hoeveel subsidie de centrale van de West Z.-Vlaamse ge meenten verlangd. Evenmin is in het verzoek aangegeven met welk tekort de Centrale voor de aanstelling van een full-time jeugdleider te kampen heeft. B. en W. stelden voor de beslissing op het verzoek aan te houden tot de be handeling van de gemeente-begroting 1966. Bovendien lichtte de voorzitter toe dat dit eerst nog in de Vereniging van B„ S. en O. komt, teneinde een geza menlijke gedragslijn te bepalen. Aan het gemeentepersoneel zal een uitkering van 2 pCt. worden gegeven over 1965. Door de directeur van Staatsbosbe heer te Utrecht werd medegedeeld, dat in de kosten van beplanting van het sportveld een subsidie van f 3000,- wordt gegeven. De totale kosten van de be planting bedragen f 5050.-, zodat nog ten laste van de gemeente f 2050,- komt. Op de begroting is reeds een post van f 1000,- geraamd voor onderhoud, zodat er geen financiële moeilijkheden meer zijn. Z.h.st. werd besloten dank te be tuigen aan het Staatsbosbeheer voor deze mededeling en de Kon. Ned. Heide Mij. te verzoeken zo spoedig mogelijk met de beplanting van het sportveld te beginnen. Door het vertrek van dhr. Verhulst naar Groede is het gemeentehuis zon der concierge gekomen. Dit geeft aan leiding tot moeilijkheden. B. en W. heb ben daarom uitgekeken naar een an der echtpaar dat met de verzorging van het gemeentehuis zou kunnen worden belast. Zij menen zulk een echtpaar ge vonden te hebben, n.l. het echtpaar Hoste-Verhage. B. en W. stelden voor om genoemd echtpaar per 1 nov. a.s. te benoemen. Zij komen dan op die da tum in het gemeentehuis te wonen, echter op dezelfde wijze en onder de zelfde financiële voorwaarden als het vorige echtpaar. De voorz. licht nog toe dat men aanvankelijk niet meer van plan was dit gebouw als woning te ver huren en zelf de ruimte te gebruiken voor de sekretarie. Deze is n.l. te klein en men heeft nooit geen opbergruimte genoeg. Aan dhr. Verhulst werd nog een dankbetuiging gezonden namens de raad voor de perfecte wijze waarop hij altijd zijn werk heeft gedaan. De heer Quaars deed het genoegen dat wederom een woning voor verhuur was vrij gekomen, echter aan de andere kant betreurde hij het dat er geen op roep geplaatst was. Er zouden zeker meer gegadigden gekomen ^ijn. Met ingang van 1 jan. moeten de ge meenten hun brieven gaan frankeren en kan geen gebruik meer worden gemaakt van dienstenveloppen. De gemeente besturen hebben nu de keus tussen het aanschaffen van een frankeermachine of het plakken van postzegels. Dit laat ste moeten B. en W. ontraden daar dit erg tijdrovend is en bovendien controle vergt. B. en W. willen daarom overgaan tot de aanschaf van een frankeerma chine. waarvan de kosten f 975,- bedra- wilt er niets voor hebben. Dat zit me een beetje dwars, ziet u?" Ze keek hem verontwaardigd aan. „Ik kon u toen toch niet aan uw lot over laten, toen u uit het ziekenhuis kwam? Stel je voor, dat zou wel fraai geweest zijn. U bent een keurige huurder waar we nooit last van gehad hebben. Weet u, wat Cilly een poosje geleden over u zei? Ze zei: We hadden het nooit beter kunnen treffen als met meneer Hansen. Ja, en Cilly is niet iemand, die dat gauw zegt, neemt u dat maar van mij aan". Vlaming dacht bij zich zelf: Mens, je moest eens weten, wie ik in werkelijk heid ben. Maar hij antwoordde: „Enfin juffrouw Ankie, als ik u eens op de een of andere manier van dienst kan zijn, zegt u het dan maar. Ik sta altijd ter beschikking van u en uw zuster". „We zullen het onthouden, meneer Vlaming", antwoordde ze. Doch met een ging ze rechtop zitten en keek de man even aan. „Daar zegt u wat meneer Vlaming, ik herinner me zoiets als zei u laatst niet, dat u boekhouder van uw vak bent?" „Dan dan kunt u ons misschien hel pen. De kwestie is er zijn wat moeilijkheden met de belasting. Niet dat ik er verstand van heb, want dat doet Cilly allemaal. Ze had het er gis teren nog over, dat ze er niet uit wijs kon worden. Ik zal Cilly eens vertellen, dat u verstand van boekhouden hebt". (Wordt vervolgd). gen. Z.h.st. ging men met dit voorstel akkoord. Oostburg Vergadering Volksonderwijs. Op donderdag 14 okt. j.l. werd in hotel „De Éénhoorn" te Oostburg de rayonvergadering van de Federatie Zee land van Volksonderwijs gehouden. De vergadering stond onder leiding van de heer P. Vermeulen, lid van het federatie-bestuur, tevenvoorzitter van de Kring Land van Cadzand van V.O. Mede aanwezig was het federatie-be stuurslid voor Oost Z.-Vlaanderen, de heer M. L. van Vugt. Na een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen, deelde de voorzitter mede, dat het ledenaantal van de Vereniging Volksonderwijs per 1 okt. '65 151281 be droeg. De federatie Zeeland groeide in '65 met 100 leden. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de loterij-aktie ten bate van het schoolreisjesverblijf op Schouwen. Met de reeds aangekochte 2 luxe auto's werden de markten van Oostburg, Ter- neuzen, Middelburg, Goes en Zierikzee bezocht, waar 3500 loten a f 1,- werden verkocht. Diverse afdelingen bestelden reeds een tweede kwantum loten. Be halve de auto's zijn nog een massa an dere prijzen beschikbaar. De afgevaardigden der afdelingen waren van mening, dat het aanbeveling verdient nog dit najaar de jaarlijkse federatievergadering te houden. Ter gelegenheid van het 100-jarig ju bileum van de Vereniging Volksonder wijs in mei 1966, zullen enige bijzondere uitgaven verschijnen, o.m. een pocket boek voor de jeugd. Het punt ledenwerving kreeg extra aandacht i.v.m. dit 100-jarig jubileum. Aangedrongen werd op het werven van huisgenoot-leden. Bij de rondvraag door het gewest kre gen de leden de gelegenheid bijzonder heden uit hun afdelingen te bespreken. De heer v. Vugt was vol lof over de steun en medewerking van het Hoofd bestuur, wanneer hier of daar in een school moeilijkheden waren. Met een opwekking tot de aanwezi gen om aan de loten-verkoop nog eens extra aandacht te schenken, opdat de trekking spoedig zou kunnen plaats vinden, sloot de voorzitter deze zeer ge animeerde vergadering. 25-jarig bestaan E.H.B.O. In de aula van de R.K. H.B.S. is het 25-jarig bestaan van de Oostburgse E.H.B.O.-afdeling gevierd. Tijdens deze viering werd aan 19 geslaagden van de in de afgelopen maanden gehouden cur sus het diploma uitgereikt. Op deze viering waren aanwezig burgemeester J. van Leeuwen, de geestelijk adviseur pastoor-deken A. Dierik uit Oostburg, de districtsvoorzitter dr. J. Hermans uit Kloosterzande, dr. F. Loose uit Oostburg namens het Ned. Rode Kruis, aid. West Z.-Vlaanderen en de docent dr. G. de Bruijckere uit Oostburg. Burgemeester van Leeuwen sprak zijn grote waardering uit voor het vele en mooie werk dat door de E.H.B.O. wordt verricht. Hij kon een jubileum-gift van f 100,- in het vooruitzicht stellen. De geestelijk adviseur bracht de mo gelijkheid van het verlenen van hulp onder de aandacht. Deze hulp kan 2- ledig zijn, want naast het verlenen van lichamelijke hulp kan een E.H.B.O.'er aan zwaar gewonden ook geestelijke hulp verlenen. Namens de bond bood dr. Hermans zijn gelukwensen aan. Hij deed namens het hoofdbestuur de heuglijke medede ling dat aan mej. E. Buijck uit Oostburg het zilveren insigne van verdiensten was toegekend. Mej. Buijck is vanaf de oprichting bestuurslid van de afd. ge weest. Dr. Loose wees de gediplomeerden in zijn toespraak op het werk van de help sters- en helperscolonne van het Rode Kruis. Namens het afdelingsbestuur sprak dhr. L. Verbraak. Hij had veel waarderende woorden en bedankjes voor allen die hun steun aan de afd. geven en gegeven hebben. Voor het vele werk dat de docent wijlen dr. H. de Jong voor de afd. heeft gedaan, werd aan zijn echtgenote een geschenk aangeboden. De geslaagden zijn: de dames: M. v. Buijten. R. Cruson, C. Janssens-Geen- sen, E. van Pamelen-Lense, I. en M. Spierenburg, A. Verbraak, allen uit Oostburg, M. Risseeuw-Dekker en M. Verpoorte-de Kuber uit Schoondijke. Heren: A. de Bakker, A. Bun, A. Bliek, A. v. Loenhout, J. Pijlman, Th. v. Rem men, P. Versprille, W. Vader, M. Ver kalk en J. de Wolf, allen uit Oostburg. Schoondijke Kollekte- opbreng s t De kollekte voor het Kon. Wilhelmina - fonds heeft f 319,18 opgebracht. St. Nicolaas-aktie. Evenals in vorige jaren wordt het Sin terklaasfeest weer door alle Schoon- dijkse scholen met de R.K. school uit Slijkplaat (Hoofdplaat) georganiseerd. Hiervoor wordt van 25 t.e.m. 30 okt. a.s. een lijstkollekte gehouden. Gezien het grote sukses in voorgaande jaren en het vele plezier van de kinderen, wordt weer op ieders medewerking gerekend. De leiding werkt samen met de Schoon- dijkse Gemeenschap. Inbraak. Wederom hebben enkele jeugdige personen ingebroken in een zojuist leeg gekomen noodwoning en wel Midwoud- sestraat 14. Volgende week wordt deze woning weer betrokken. Alle stopcon tacten en stekkers waren kapot gesla gen, kortom de gehele elektrische lei ding was vernield. Door het W.C.-raam- je is men naar binnen geklommen. Van de daders heeft de politie wel een sterk vermoeden. Hopelijk wordt spoedig een einde gemaakt aan deze praktijken. Het is niet de eerste maal, o.a. de katholieke lagere school is op een zon dag ook al eens het doelwit geweest. Hiervan is helaas geen aangifte gedaan. Zeeuwse kollekte. De Zeeuwse kollekte heeft in de ge meente Schoondijke het rekord-bedrag van f 561,89 opgebracht. Een hulde aan organisatie en gevers is zeker op zijn plaats. Waterlandkerkje Zeeuwse kollekte. De te Waterlandkerkje gehouden Zeeuwse kollekte bracht een bedrag op van f 185,-. P.l.T.-kollekte. De kollekte gehouden voor het P.l.T. bracht te Waetrlandkerkje een bedrag op van f 19,71. Cadzand Zeeuwse kollekte. De Zeeuwse kollekte heeft te Cadzand f 305,50 opgebracht. Breskens Oproep. De drie dames die op 13 oktober j.l., omstreeks drie uur 's middags, ter hoog te van de Dorpsstraat te Breskens, ge tuige zijn geweest van een aanrijding, worden verzocht zich in verbinding te stellen met de rijkspolitie te Breskens voor het verstrekken van inlichtingen. Reddingsboot uitgevaren. Dinsdagmiddag omstreeks één uur is op de Oosterschelde een Duitser over boord geraakt van het zeiljachtje, waar mee hij en zijn vrouw een paar uur te voren uit Zierikzee waren vertrokken. De vrouw wist na het ongeluk niet de aandacht van een ander schip te trek ken. Pas tegen half vijf kon zij de loods boot Steenbank van het overboord ra ken van haar man melden. De reddingsboot „President Wierds- ma" uit Breskens is toen uitgevaren om naar de drenkeling te zoeken. Personeel van het loodswezen bracht het jachtje naar Vlissingen. De naam van het jachtje is „Knorrhahn". Het echtpaar Foks dat het scheepje bevoer, is afkomstig uit Leer bij Emden. Ongeval. Op de Puijendijk is dhr. W. B. uit Breskens met zijn fiets op een stil staande tractor met aanhangwagen ge reden. Met een lichte hersenscnudding en ontvellingen aan zijn gelaat is hij met een auto naar zijn woning overge bracht. Zeeuwse kollekte. De Zeeuwse kollekte heeft te Breskens f 238,50 opgebracht. Kollekte voor het St. Nicolaas feest. Dezer dagen zullen de dames V.V.H. in onze gemeente koliekteren voor het jaarlijks door de Winkeliersvereniging „Ons Belang", in samenwerking met het onderwijzend personeel, te organiseren St. Nicolaasfeest voor de schoolkinde ren. Men hoopt dat ieder hiervoor weer zijn steentje zal willen bijdragen. 35 jaar B.K.C. In een feestelijk versierde „Uit komst" heeft de Breskense korfbalver eniging B.K.C. haar 35-jarig jubileum gevierd. De voorzitter van het jubileum-co mité, dhr. A. de Ruijter, kon in zijn openingswoord een groot aantal leden en oud-leden welkom heten, alsmede burgemeester J. A. Eekhout, de beide wethouders P. Zegers en W. van der Hooft en de gemeente-sekretaris de beer P. J. Woittiez met hun dames. De voorzitter, de heer P. Vergouwe, belichtte nog eens het ontstaan der ver eniging, die voortgekomen is uit de vroegere vereniging V.M.S.V., Van Melle's sportvereniging. Deze vereniging om vatte vroeger een athletiek-, een korf bal-, een voetbalvereniging en een uitborstelbaar, in fraaie bus. Zie étalage PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK Mercuriusstraat 24 Breskens Telefoon 857 chaak- van 12 1 bestaan, in die t; zitter, d feur wai Melle, 1 kreeg o\ den te busje z( meer or heeft d< E.K.C. 1 verande: verder 1 Burge: van Me voor de gen wai door he Gelukkii verande: sportvel< heden. niet do< mensen, modatie oefenen handigd lederen staat. E krachtig ook voo den. Hi; dat hij gen me ment h verenigi bestaan, De he zei dat Er ziji B.K.C. g Z.K.B. 5 is men en vlieg twaalfta commisf den afg waren verenigi heeft n le en 2 len- en De fe; toneelst Aan 1 dhr. de slagen den mei zonder gouwe. Ne Dit is wil uitv Hersti vloot d( visserssc Het b tere ree waardoc worden Het si betering van de Projel king en Medisi ciaal ge kind. Het s opleidin meenscl Een r richt oi aan ker en huisl Het i medeme belang geef m mee aa: Dan 1 le same In eei ders he hebben veel bei ze uitei: den. De be waren Animo-1 dit alle.- De Anii hun zei doelpun valsvak sen de len. W. spoedig mer ecl doorged heel an Nu de moërs 1 siaande verlorer strafwoi houden score ir P. Nico! was eer tot slot wel noc bezoekt, legenlre;

De Schakel | 1965 | | pagina 2