14 bedraagt. De heer Steijaert infor meert verder of er al iets bekend is wat er gaat gebeuren met de ingedijkte gronden nabij Nummer Eén. Bij B. en W. is hieromtrent nog niets bekend. Aan het slot van de vergaderign sprak de voorz. woorden van lof tot het raads lid Steijaert, die op 3 aug. het feit her dacht heeft dat hij 20 jaar lid van de raad was. Oostburg Vergadering biljartclub. De biljartclub St. Eloy heeft in het clublokaal een goed bezochte jaarver gadering gehouden. Tijdens deze verga dering werd door de voorzitter, dhr. J. te Beek, de uitslag bekend gemaakt van de in het afgelopen seizoen gehouden onderlinge competitie. De uitslag was: Klas I: 1. J. v. Waes; 2. J. v. Hijfte; 3. J. te Beek; 4. E. Magnus; 5. E. Le- cluijze; 6. P. v. Damme; 7. C. Poppe; 8. J. Aers; 9. R. Ie Cocq; 10. A. v. Damme; 11. H. Cruson. Klas II: 1. A. v. Pamelen; 2. J. de Milliano; 3. R. Dhaenen; 4. W. de Coe- ne; 5. A. Raes; 6. J. v. Hauwe; 7. L. Matthijs; 8. A. v. Terheijden. Tijdens een feestelijke bijeenkomst zullen de kampioenen worden gehul digd. Aan deze bijeenkomst zal tevens een onderlinge prijskamp verbonden zijn. Het begin van de nieuwe compe titie werd bepaald op 12 okt. waarbij, zoals gebruikelijk, weer in 2 klassen zal worden gespeeld. De heer A. Maat werd in de plaats van dhr. E. Dhaenens als bestuurslid gekozen. Uit het verslag van de sekretaris- penningmeester bleek dat het ledental 25 bedraagt. Getracht zal worden evenals vorig seizoen uit te komen tegen andere clubs. Schoondljke Aanbestedingen. Voor de bouw van de lagere land- en tuinbouwschool zijn de volgende wer ken aanbesteed: centrale verwarmings installatie en elektriciteitsvoorzienin gen. De verwarmingswerken zijn voor r 33.500,- gegund aan Verwarmings- maatschappij Deerns N.V. te Vlissingen. De Minister van Landbouw heeft hier aan zijn goedkeuring gegeven. De laag ste inschrijver voor de elektra-werken was de N.V. L. van 't Westeinde te Mid delburg voor een bedrag van f 25.086,- De Minister van Landbouw moet hier aan evenwel nog zijn goedkeuring hechten. Ondertussen wordt met de bouw van de school goede vorderingen gemaakt. Na het wegbreken van drie stenen noodwoningen wordt thans het prak tijklokaal gebouwd. Het overige gedeel te is reeds onder de pannen. Gelijk met de school nadert de direkteurs-woning zijn voltooiing. Deze staat op het ter rein van de oude school, welke binnen korte tijd zal worden gesloopt. Sloop noodwoningen. Gebr. de Witte uit Westkapelle is thans bezig de laatste resten van de noodwoningen aan de - gewezen - De Biltstraat op te ruimen. Hiermede is er ruimte vrijgekomen voor de bouw van 8 woningwetwoningen. De gemeen te Schoondijke telt thans nog 10 be tonnen, 7 stenen en 2 houten noodwo ningen. Naar het zich laat aanzien zul len deze gevolgen van de tweede we reldoorlog na het gereedkomen van de 24 bejaarden woningen en de vrijwel ge reed zijnde plannen voor de bouw van 20 ratio-woningen in plan Noord-West, zijn verdwenen. Bejaardencomité ontbonden. In een vergadering, gehouden op 12 Okt. j.l., is het plaatselijke bejaarden- cpmité ontbonden. Ieder jaar organi- sèerde dit comité een bejaardenreis. De ambtenaren speelden voor dit doel steeds een leuke voetbal-match tegen de middenstanders voor extra-inkom sten. Verder werd ieder jaar een kol- Jekte gehouden. In 1964 en 1965 werd ..Gaat het?" Jawel, maar kalmpjes aan". ,,Ga maar vast bij het raam staan, dan draai ik het licht uit. Klaar?" Hoolwerf draaide de lamp uit en kwam bij de ander staan, waarna hij het over gordijn openschoof. Op hetzelfde ogen blik uitte de man in zijn pyama een kreet en dat was niet te verwonderen. De grote villa van Glasov baadde in een zee van licht. Niet alleen waren alle lamoen in de woning aangestoken, maar een serie schijnwerpers rond het huis zette alles in floodlight en in dit licht zag hij een aantal mannen, die ah het ware een cordon om de villa hadden getrokken. In de woning zelf was het een en al bedrijvigheid. Mensen liepen heen en weer. „Mens dat lijkt wel een invasie. Waar ging het eigenlijk om?" Hoolwerf stond nog steeds naast de andere man bij het raam. „Je leest het vandaag of morgen toch wel in de krant- Het ging om militaire geheimen!" Vlaming klapte met zijn tong. „Toe maar weet u het zeker?" Zonder op deze vraag antwoord te ge ven, vervolgde Hoolwerf: ..Herinner iii je nog. dat je die kijker kocht? Ik zag namelijk dat je er de winkel mee uit kwam". ..Dat kan niet. Ik had hem onder in mijn tas". ..Ik zag, dat de winkelier hem aan ie verkocht", verbeterde de politieman. „Ik heb dit doorgegeven naar Den Haag- door de Bejaardenbond zelf een reis georganiseerd. De tijd heeft dus bewe zen, dat het comité niet meer nodig is. De f 200,- welke nog in kas zijn, zullen het dames-bejaardencomité en de Bond waarschijnlijk worden verdeeld tussen van Ouden van Dagen. Het comité werd gevormd door de heren: W. Bruijnooge, A. van de Velde, A. Quaak, C. J. Mus- son en mevr. E. J. Neele-Leurgans. Om dat het comité is opgericht op verzoek van het gemeentebestuur, zal deze nog toestemming tot verdeling van de ge meenschapsgelden moeten geven. Biljartwedstrijden. De biljartvereniging „Onder Ons" heeft zaterdagavond in cafetaria „De Brink" een wedstrijd gespeeld tegen de vereniging uit St. Kruis (gem. Aarden burg). De Schoondijkenaren wonnen thuis op het groene laken met 155 De vorige match, welke in St. Kruis werd gespeeld, is door de thuisspelers gewonnen met 1412. Ongeval. Woensdagmorgen te pl.m. 11 uur is de heer J. V„ wonende aan de Willems- weg, bij de Statendijk geslipt met zijn bromfiets. Door een ongelukkige val kwam hij onder een tractor met bieten wagens terecht. Voor de aankomst in het ziekenhuis was hij evenwel aan de opgelopen verwondingen overleden. Wijziging werktijden. De gemeente-sekretarie zal in de maanden november en december 1965 en januari en februari 1966 voor het publiek zijn geopend van 8.3012.00 uur. Raadsvergadering. De raad van de gemeente Schoon dijke kwam maandag j.l. in openbare vergadering bijeen. Bij de ingek. stukken was de goedkeu ring van G.S. van grond verkoop aan de heren C. Quist en K. de Koeijer. Het plan in Hoofdzaak behoefde herzie ning en hiertoe werd een voorberei- dingsbesluit genomen. Thans met de Wet op de Ruimtelijke Ordening heet dit structuurplan. De Kon. Ned. Meide Mij. zal in febr.- maart 1966 met het paden- en bosplan in het uitbreidingsplan Noord-Oost be ginnen. Voor de nieuwe vuilnisstortplaats aan de Sasputsestraat werd voor hekwerk e.d. f 1000,- uitgetrokken. De heer Ver- kruijsse zag gaarne alle stortplaatsen verdwijnen. De voorzitter, burgemeester J. C. Hoftijzer, zei dat dit slechts voor incidentele stortingen nodig is. Met de bouw van 20 ratiowoningen werd akkoord gegaan. Er zal niet wor den geheid. De fundering wordt aan merkelijk verzwaard, wat f 200,- per woning vergt. De huurprijs zal f 21.15 gaan bedragen. Toekomstige bewoners zullen bij het betrekken der woningen eventueel een bijdrage van Rijk en ge meente ontvangen. Aan de HARK-bibliotheek werd een éénmalige subsidie verstrekt van f 350,- i.v.m. bijzondere lasten. Het Anjerfonds heeft reeds f 300,- bijgedragen. De Zeeuwse Stichting voor Revalida tie kreeg over 1964 t.e.m. 1966 een sub sidie van f 0,05 per inwoner en de Stich ting Zeeland f 0,10 per inwoner. Deze stichting zal worden verzocht dit be drag voorlopig zo te houden. Voor de West Z.-Vlaamse streekfol der werd f 500,- uitgetrokken met de stemmen van de heren van Baal en de Badts tegen. Over dit voorstel ontwik kelde zich een levendige discussie. Alle leden van de raad kwamen wel tot de slotsom, dat de houding van het be drijfsleven in deze laks is te noemen. Men wil voor een dubbeltje - indien enigszins mogelijk - op de eerste rij zit ten. Voor toetreding tot de Zeeuwse Mu ziekschool wordt f 360,- per jaar uitge trokken. De P.T.T.-woning van de heer Oppe krijgt in de thans bestaande schuur een garage d.m.v. een kanteldeur. Totale kosten bedragen f 700,-. De maandelijk- met als gevolg, dat men jouw ook ging observeren. Maar je keek alleen maar naar je buurman en zijn huis. Opnieuw een reden om te geloven, dat je bij de contra-spionage behoorde". Vlaming schudde zijn hoofd. „Wat een onzin toch. Ik kocht dat ding omdat het me begon te vervelen, dat die Glasov aldoor naar mij loerde. Ik dacht: dat kan ik ook". „Je vergist je, Vlaming, hij loerde niet naar jou. Goed, hij zal misschien wel eens een keer zijn kijker op jou gericht hebben, maar hij keek voornamelijk naar heel iets anders". „Zeker naar Ankie Boshoven? Ga nou". „Vlaming, wat bevindt zich hier op ongeveer twee kilometer afstand?" „Weet ik veel. Een nudistenkamp soms?" Hoolwerf proestte het uit. „Jij bent me een grapjas. Hoor je nooit vliegtuigge ronk?" „Hou op, meer dan me lief is. Midden in de nacht word ik soms wakker van die krengen". „Dus, wat is hier in de buurt?" „O, je bedoelt dat vliegveld? Als ik geweten had, dat het zo dicht bij Dor ringen lag, was ik hier nooit gekomen. Ik heb toch al zo'n hekel aan die lam me dingen!" „Dan snap je misschien ook wel, waar voor de heer Glasov zo'n grote belang stelling had, dat hij er zelfs zijn kijker bij haalde". (Wordt vervolgd). se huur zal f 8,- bedragen. De garage van Ir. van de Welle krijgt voor f 153,- een nieuw dak. In het uitbreidingsplan Noord-Oost (be jaarden wijk) worden 8 lichtmasten geplaatst. De palen hiervoor zullen van de overtollig gewordenen op het Dorps plein worden gehaald. De kop zal wor den veranderd en verlaagd zodat zij be ter tot hun recht zullen komen in dit nieuwe plan. De voorz. zei te hopen dat de PZEM kans ziet dit werk spoe dig te realiseren. De kosten bedragen f 800,-. In een beginsel-besluit werden enkele weggetjes aan de openbaarheid ont trokken. Geen van hen worden nog ge bruikt. Bezwaren zullen later nog inge diend kunnen worden. Voor de nieuwe afrastering achter de Openb. lagere school werd f 1500,- be schikbaar gesteld. De oude afrastering was verdwenen of vergaan. In verband met de 2 verkiezingen in 1966 (Prov. Staten en de Gemeente raad) zijn de presentiegelden voor de leden van het stembureau verhoogd tot f 30,-. Dit wordt in de begroting 1966 verankerd. De heer Verkruijsse vroeg in de rond vraag of de gemeente nog 8 woningen kan bouwen aan de Kon. Wilhelmina- straat (plan III). De voorz. antwoordde hem dat dit thans met de toewijzingen niet is te realiseren. Daarna sloot de voorz. deze instruktieve vergadering. Retranchement Zeeuwse kollekte. De „Zeeuwse kollekte" bracht te Re tranchement f 140,75 op IJzendijke Buitengewone openb. raadsvergadering De raad der gemeente IJzendijke kwam in openbare spoedeisende verga dering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. Ficq. Aan de fa. Sturm en Dekker te Oost- kapelle werd gegund het slopen van de krotwoningen aan de westzijde van de Zuidstraat voor f 3550,-. Het voorstel van B. en W. tot het wij zigen en vervangen van een gedeelte bovengronds electriciteitsnet langs de Prov. weg, werd door het college terug genomen. Voorts werden enkele begrotingswij zigingen aangebracht voor lasten, voor het verharden van de ventweg in de Goudenpolder f 375,76; vervanging bo vengronds net door kabel f 370,26; slo pen krotwoningen in de Zuidstraat f 390,50 en opneming nadelig verschil op de exploitatie van de woning van de badmeester-toezichthouder f 640,-. Al deze kosten kunnen worden bestre den uit de post voor onvoorzien. Breskene Schip aan de grond. Vorige week donderdagavond om streeks 11 uur is het 7220 brt. metende Franse schip „Pont l'Eveque" tijdens een dichte mist aan de grond gelopen Het was op weg van Duinkerken naar Antwerpen met een lading bomen. Een juist passerend schip zag de boot op de zandbank zitten en stelde het loodswe zen hiervan in kennis. Deze waar schuwde op haar beurt een sleepmaat- schappij. De sleepboten „Temi III" van de fa. Dijkhuizen uit Vlissingen en de „Scal- dis" slaagden er in het schip vlot te krijgen. De „Temi III" had eerst alleen pogingen aangewend, doch slaagde hierin niet. In de onmiddellijke nabij heid lagen ook nog de sleepboten „Schelde" van de fa. Müller uit Terneu" zen en de „Jeane Claude Gerling" van de Union de Remorquage et de Sauve- tage uit Antwerpen. Installatie. Op het gemeentehuis heeft burge meester J. A. Eekhout de commissie voor beheer en onderhoud der sportaccom modaties geïnstalleerd, die bestaat uit de heren: W. van der Hooft, voorzitter: C. Erasmus, vice-voorzitterJ. Boek hout, sekretaris; J. v. d. Lijke, C. Ver gouwe, J. Qua ars en Th. Cambier. Geslaagd. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaagde voor het kandi daatsexamen in de medicijnen onze vroegere dorpsgenoot, de heer B. E. de Pauw. Jaarprogramma Turnvereniging D.I.O. Een dezer dagen werd het program ma voor het seizoen 19651966 van de turnvereniging D.I.O. vastgesteld. Dit najaar zal er een openbare les worden gegeven, waarbij de ouders der turnsters en turners aanwezig kunnen zijn. Zij zullen in de gelegenheid wor den gesteld eventuele problemen naar voren te brengen of vragen te stellen. Verder zullen er eind 1965 of begin 1966 vaardigheidsproeven voor meer ge vorderde turnsters en turners worden afgenomen. Deze proeven worden afgenomen door juryleden van de K.N.G.V. voor het ver krijgen van een officieel turndiploma van de K.N.G.V. De adspirantleden zul len deze proeven afleggen in het vol gend voorjaar. In 1966 zal verder door de leden deel" genomen worden aan een wedstrijd in provinciaal verband buiten onze ge meente. Bij gunstig weer zal in het a.s. voor jaar een z.gn. buitendemonstratie wor den gegeven, waarbij dan o.a. gede monstreerd zal worden door de heren Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. Uetfoouis P. Vermeersch en F. de la Ruelle uit Sas van Gent. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau der rijkspolitie te Breskens zijn onderstaande voorwer pen als gevonden opgegeven: Huissleutel, portemonnees, blikopener, contactsleutels aan ring, een paar gym schoenen, zwart nylon windjack, een bankbiljet, uniformpet G.R.D., bedel armband. Inlichtingen te bekomen op het groepsbureau der rijkspolitie te Bres kens, Oranjeplein 28, dagelijks van 9 tot 12 uur en van 13,3018.00 uur. VISMIJN - BRESKENS Week van 4 t.e.m. 9 oktober 1965 27815 kg. export garnalen 1953 kg. pellerij garnalen 8460 kg. puf-garnalen 585 kg. bot 1206 kg. schar 1507 kg. schol 4413 kg. tong 55 kg. griet 126 kg. tarbot 68 kg. rog 15752 kg. kabeljauw 35 kg. haai 240 kg. poon 182 kg. wijting 240 kg. makreel 72 kg. haring 1047 kg. doorgedraaide vis VOETBAL 4e klasse H. Uitslagen van zondag j.l. ClingeBreskens 2—3Oostburg— Biervliet 09ZeelandiaSteen 00 Lewed. BoysR.C.S. 05; Com Boys Aardenburg 34; IJzendijkeHansw. Boys 2—2. De stand is nu: Steen 5 4 1 0 9 16— 6 Breskens 4 4 0 0 8 16— 5 R.C.S. 4 3 0 1 6 13— 3 Biervliet 4 3 0 1 0 20— 6 Aardenburg 4 3 0 1 6 17— 8 Zeelandia 4 2 1 1 5 6— 8 Clinge 5 2 1 2 5 9— 6 Lewed. Boys 5 2 0 3 4 8—17 Hansw. Boys 5 1 1 3 3 5—13 IJzendijke 4 0 1 3 1 6—22 Corn Boys 5 0 1 4 1 8—13 Oostburg 5 0 0 5 0 4—21 Inhaalprogramma voor zondag a.s.: R.C.S.AardenburgBiervlietIJzen dijke; BreskensZeelandia. Vanwege de interland-voetbalwed strijd NederlandZwitserland a.s. zon dag, is er ditmaal een inhaalprogram ma, zodat alle clubs dan weer gelijk staan wat het aantal gespeelde wed strijden betreft. R.C.S.Aardenburg zal ongetwijfeld een spannende wedstrijd worden. Beide ploegen doen het niet slecht, dus een gelijk spel is niet uitgesloten. Biervliet zal zich door IJzendijke niet van de wijs laten brengen en beide pun ten met gemak thuis weten te houden. Ook Breskens moet van Zeelandia kunnen winnen, ondanks het gelijke spel dat Zeelandia zondag j.l. heeft be haald tegen Steen. Breskens IIMeto II. Aanvang 12 u. Hopenlijk is er zondag bij deze wed strijd w e 1 een scheidsrechter, want hoe goed de bedoeling ook is om toch te spelen, met toestemming van beide par tijen door een bepaald persoon aan te wijzen, het blijft een riskante onder neming en geen mens is feilloos, dat is bekend. Wat na afloop van de wed strijd tegen Hontenisse II gebeurde, had weer niet veel met sport te maken en dient ten strengste afgekeurd te worden. Het publiek dient er zich niet mee te bemoeien, men bereikt er niets mee. Hier is de oplossing heel sim pel, n.l.: voetbal te spelen door de spelers en voor het publiek moet voet bal 'n ontspanning zijn, die geen wraak met zich meebrengt. KORFBAL. B.K.C. 1Animo 3 55. In een wedstrijd waarin beide partijen een helft voor zich opeisten, de Soubur gers de eerste en de Bressiaanders de tweede, werden de punten broederlijk verdeeld. In de allereerste minuut gelukte het aan mevr. v. d. Lijke de stand op 10 te brengen, echter voor niet lang want Animo had zijn antwoord klaar. Via een afstandschot werd het 11. Het nu

De Schakel | 1965 | | pagina 2