opening INSTUIF werkster W. J. Leenhouts, Breskens Land- en Tuinbouw Zaterdag 2 oktober te Breskens Voor beier beeld en betere service TlfiitLpsb teteu-ibie Firma Schippers Nauia Ook in de winkel ie Breskens latere winnaar, de Vlaming, was ont snapt en teruggepakt was, ging hij 2 ronden verder weer op tijd met een ontsnapping mee. Maar het noodlot wil de dat zijn ketting er afliep en klem kwam te zitten. Voor dit verholpen was, was de achterstand al zo groot, dat het wijper was om de strijd te staken. Jan was later in één van de vele ver spreide groepjes komen te zitten en be haalde nog een 13e plaats. 0 Te Westkapelle (B.) hadden onze jongens gezelschap gekregen van Johan Westerweele om samen de Belgen te bestrijden. De Nederlandse renners maakten hier de dienst uit, want na dat in de eerste van de elf te lijden ronden 2 renners waren ontsnapt en later weer teruggepakt waren, ontstond in de derde ronde een kopgroep van 8 man, w.o. onze 3 Z.-Vlaamse renners. Uit deze kopgroep ontsnapten twee ronden later Johan Westerweele. sa men met de zeer sterke en latere win naar, de Belg Mechelare. Later spron gen hier nog 2 renners naar toe en kregen we een kopgroep te zien van 4 man, met daarachter een groepje van 3 renners Cl was teruggevallen), w.o. onze twee Breskense renners Jan en Henk de Schipper en daarop volgend het peloton. Deze posities bleven tot het einde ongewijzigd. Johan Wester weele verloor in de sprint van Meche lare en werd 2e. Henk won de sprint van zijn groepje (er waren nog enkele renners bijgekomen) met veel machts vertoon en werd 5e. Jan werd door het van zijn lijn afwijken van een Beig van de 6e plaats afgehouden en werd zodoende 7e. KORFBAL B.K.C. 1Top 3—2. In de eerste wedstrijd van het nieuwe competitiejaar heeft B.K.C. zijn aloude en moeilijke tegenstander Top uit Ar- nemuiden te bekampen gekregen. Dat het ook nu weer niet makkelijk is ge weest, is wel aan de krappe zege te zien. Na wat verkenning over en weer wist dhr. J. v. d. Lijke het eerste doelpunt voor de Bressiaanders te scoren 10. Hierna is het spel steeds op en neer gegaan met de B.K.C.'ers toch wel iets meer in de aanval. Dit werd echter ni^t in doelpunten uitgedrukt. Zoals het zo dikwijls gaat viel ook nu weer het doel punt aan de andere kant 11, wat te vens de ruststand was. Na de thee weer hetzelfde spelbeeld. Een iets sterker aanvallend B.K.C. dat resulteerde in een doelpunt door mevr. W. v. d. Lijke uit een mooie doorloop bal. Top gaf echter de moed niet op want even later was de stand weer ge lijk 22. In het nu volgende kwartier werd door beide partijen fel om de zege gevochten. In de 38e minuut kreeg B.K.C. een strafworp wegens ongeoor loofd afhouden door een Arnemuide- naar. Dhr. J. v. d. Velde wist hieruit een doelpunt en tevens de beide pun ten voor de Bressiaanders in de wacht te slepen. De eerste punten zijn weer binnen en nu maar op de ingeslagen weg voortgaan. Programma voor 25 sept. a.s.: BlK.C. pupillenZuidwjesters. Aanv. 14.20 uur. B.K.C. 2K.V.L. 2. Aanv. 15.20 uur. DUIVENSPORT P.V. Strijd in vrede" te Groede Uitslag cadeau vlucht vanuit Moes- kroen op zondag j.l. Los 8.00 uur. Aank. Ie duif 8 u. 58 min. 2 sec., snelh. 1274,31 m. per min. 1, 10. 22 Schautt.-de Roo 2. 5 Joh. v.d. Wege. 3 F. Ras. 4. 12. 21 O. de Zutte:- 6, 39 C. de Poorter. 7, 8 en le overd. J. Risseeuw. 9, 11 Iz. Schippers. 13, 26 M. Robijn. 14 J. de Vlieger. 15, 27, 31, 32 D. Morel. 16, 17, 19, 2'5 D. Ekkebus. 18, 30 J. Stokkerman. 20, 23 J. van Driel. 24, 29. 33 J. Vermeulen. 28 R. Zeegers. 34 C. Brakman. 35 L. v.d. Wege. 36 Joz. v.d. Wege. 37 J. Elfrink. 38, 40 A. de Maillie. 41 Ch. Ras. Duivenver. „Nog Sneller", Breskens Uitslag cadeauvlucht Quivrain op zondag j.l. Los 8.00 uur. Aank. le duif 9 u. 24 min. 9 sec., snelh. 1308 m. per min. 1, 48 A. v.d. Voorde. 2, 3. 39, 57 J. v. d. Broecke. 4, 8, 9, 18 Jn. Faas. 5, 20, 21 Ko Quaars. 6, 11, 37 en le overd. I. de Jonge. 7, 13 J. de Meester. 10, 19, 34 J. van Gijs. 12 J. Vermeulen. 14 P. Pleijte. 15, 23, 32 C. van Opdurp. 16, 54 M. Faas. 17 J. Faas-de R. 22, 43 W. Fenijn. 24 J. Maas. 25 J. Jacobs. 26, 58 J. Carels. 27 Jn. Pleijte. 28. 50 Jn. Datthijn. 29, 45, 49 55 J. v. Oostenbrugge. 30, 36, 38 J. Wisse. 31, 53 P. v.d. Walle. 33 G. Boek hout. 35 A. Cornelis. 40 A. Hamelijnek. 41, 51 J. Oosterling. 42 J. Buize. 44 W. Bruijnooge. 46 J. Zeegers. 47 J. Donze. 52, 56 J. Pijcke. Herfstbemestinv Er is de laatste jaren een neiging ontstaan om de meststoffen zoveel mo gelijk in het voorjaar op het land te brengen. Vroeger was dit geheel anders en waren vóór de lente de kalimest stoffen en het slakkenmeel reeds uitge strooid. Is het nu wel erg verstandig om al les op het laatste aan te laten komen? Wij menen van niet In de lente heeft men van alles te doen: het land te bewerken, het gewas te zaaien en in te eggen enz. Moet men dan nog alle meststoffen strooien, dan geeft dit vaak een opeenhoping van werkzaamheden. Wanneer het boven dien een zeer late winter is, dan Ls het praktisch niet goed meer mogelijk de nodige bemesting tijdig te geven met alle schadelijke gevolgen hiervan. Het is daarom van groot belang, dat nu reeds die meststoffen worden toe gediend die kunnen worden uitge strooid. Dit zijn de kalimeststoffen en het slakkenmeel (fosforzuur, kalk enz.). Deze beide kunnen met elkaar worden vermengd, waardoor één arbeidsgang kan worden uitgespaard. Een verder voordeel om reeds in de herfst te bemesten is, dat de winter gewassen en ook het grasland sterker de winter ingaan. Bovendien zijn de prijzen van slakkenmeel en kali thans lager dan in het voorjaar. Door de abnormale grote regenval in het afgelopen seizoen zijn er grote hoe veelheden voedingsstoffen naar diepere lagen van de grond verdwenen. Dit geldt speciaal voor kali, magnesium, kalk. Hiermede zal men bij de bemes ting in het aanstaande seizoen terdege rekening moeten houden. Vermijd dus elk risico en strooi de basis-bemesting naar behoefte. INGEZONDEN Hoe dikwijls gebeurt het niet dat men een ongeluk ziet gebeuren en men weet niet wat te doen alvorens de dokter arriveert? Hoevelen zouden reeds hebben on dervonden, dat een onbeduidende wond later toch veel pijn en narigheid ver oorzaakte en hoevelen zouden zich heb ben afgevraagd hoe dat toch mogelijk was? Wilt U weten hoe U dergelijke dingen kunt voorkomen en wat U kunt doen, zolang de dokter nog niet aanwezig is? Zo ja, bezoek dan dit najaar de cur sus, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp bij Ongelukken te Breskens. Zie.verder de advertentie in dit num mer! Bestuur Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., afdeling Breskens. Het waren vloer- en wandkleden, die in lang vervlogen tijden in de kamers van de grote woonpaleizen der Farao's en de kasteelzalen der middeleeuwse ridders de gerieflijkheid binnenbrach ten! Vooral in het noorden van Europa, toen het glas nog door de kruisvaarders moest worden geïmporteerd, sloten dik ke wandtapijten de luchtgaten in de muren af en kon het vertrek door een machtig houtvuur heerlijk warm wor den gestookt. Aan deze handgeknoopte tapijten was de uiterste zorg besteed. De handwerk ster fantaseerde het patroon tijdens het knopen van het tapijt, waarbij slechts een ruwe schets het uitgangspunt was. Dikwijls ging er met het maken van één enkel tapijt jaren heen. Het is be grijpelijk, dat uit die praktische nood zaak ter verdrijving van de kilte het verlangen naar wand- en vloerbedek king bleef, ook nadat de techniek het leven comfortabeler had gemaakt. In de luchtopeningen en kijkgaten waren ramen aangebracht en tegen de muren werden schilderijen gehangen. Het wandtapijt werd meer en meer als vloerkleed gebruikt. Het is tot op de dag van vandaag een sieraad gebleven In deze moderne tijd, waar de beel dende kunst steeds meer de aandacht krijgt die hij verdient, wordt ook het handgeknoopte tapijt in ere hersteld. Het wordt een begeerlijk bezit om een vloerkleed van deze tijd te bezitten. En terecht! Van alle dingen in het huis is de vloerbedekking de blikvanger. Er wordt het eerst bij binnenkomen naar gekeken. Er wordt de gehele dag op ge lopen, met schoenen en pantoffels. Er wordt het meest van gevergd, meer dan van enig ander stuk huisraad. Het kan bij de inrichting één van de duurste onderdelen zijn, maar zonder kan het beslist niet De levensduur van een machinaal ge fabriceerd vloerkleed van bijvoorbeeld 2x3 meter is redelijk beperkt, maar altijd nog kort genoeg om na een jaar of zeven voor de aankoop van een nieuw vloerkleed te staan en de beslissing wat het moet worden. Tenzij u durf heeft In deze nieuwe tijd van snelheid en duizende beeldindrukken, die de mens dagelijks krijgt te verwerken, verlangt hij op gezette tijden naar rust. Ook de televisie is vaak té in-spannend en geeft niet de gevraagde o n t-spanning Toch willen de handen bezig zijn; men kan niet stil zitten. En het is opmerke lijk dat de nieuwste en ontspannendste hobby van het zelf-knopen van kleden er steeds meer inkomt. Wist u dat bijna 50 pCt. van de zelf- knopers uit mannen bestaat en toch is het geen uitgesproken mannenwerk, maar ook geen exclusief werkje voor vrouwen. Men krijgt echter voortdurend meer oog voor de ontspanning en de rust die van dit soort handenarbeid uit gaat; voor de kostenbesparing. Want 'n handgeknoopt tapijt gaat zeker vier maal langer mee dan een machinaal ge maakte en is daarom alleen al 't liefst maar ca. 70 pCt. goedkoper! Bovendien is het kleed geheel eigen keus; de ma ker heeft zelf grotendeels de kleuren bepaald. Bij navraag bij de Leidsche Wolspin nerij Neveda zagen we dat zij het de klant nog gemakkelijker heeft gemaakt en gezocht naar een eenvoudiger en goedkopere handelwijze. De draad van de d'Orient Smyrna tapijtwol, die is sa mengesteld uit 100 pCt. zuivere scheer wol, wordt gesponnen volgens het .High schoolsystem', waardoor de draad niet meer uit elkaar kan draaien en dus ook niet meer is te splitsen. Het tapijt wordt, als het eenmaal klaar is, niet open gelopen! Er is een aanmerkelijk grotere slijtvastheid bereikt. Dit ver groot de levensduur van uw vloerbedek king aanzienlijk en nog afgezien van het betere materiaal waarmee wordt gewerkt, is dit alleen al een belangrijke kostenbesparende factor, die niet is te verwaarlozen. Er wordt niet van de streng met een lange draad gewerkt, waarvan hrier de lussen moeten worden doorgeknipt, maar geknoopt met een speciaal gecon strueerde haakpen en draden van 5,5 cm. lengte. Dit houdt in dat de draden, nadat zij door middel van een maat- houtje en een snij apparaatje meteen op de juiste maat zijn gebracht, niets meer aan lengte verliezen! De pool van het tapijt is direct bepaald. Bij sommige oude procedé's ontstaat verlies door scheren. Door de nieuwe werkwijze, waar geen kracht bij te pas komt, worden de kosten met ca. lOpCt. teruggebracht. Een ander nieuw voor deel is, dat het gaas of stramien, zoals het meestal wordt genoemd, in kleur is voorgeschilderd. Dit smyrna-stramien wordt ook blank in allerlei grootten ge leverd, maar de voorbeschildering werkt makkelijker. AfP. in gebouw „De Uitkomst". Aanvang half acht. Toegang vanaf 14 jaar. Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t-em. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, SchoonalJKe Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 366. Cadzand-Retranchement-Siuu- Zuidzande Dr. Beck, Zuldzande, tel. (01170) 24 24 Oostburg-Aardenburg-Eed? Dr. de Bruljcfcere, Oostburg, tel. 2323 BiervlietHoofdplaatIJzendljke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693. Oost-burg KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 26 sept. Aardenburg, 11 uur, Ds. van Kempen Biervliet, 9.30 uur, Ds. Evenhuis Afscheid Breskens, 9.30 uur, Ds. Spaans H. Doop Cadzand, 9.30 uur, Da. de Neeling Collecte oecum. raad Groede, 10.30 uur, Ds. Doornink Dankdienst oogst en arbeid Hoofdplaat, 9.30 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 9.30 uur, Ds, Bergsma Oostburg, 9.30 uur, Ds. van Drunen Retranchement, 9.30 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 9.30 uur, Ds. Brinkman St. Kruis, 11 uur, Ds. Luuring Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, wika Wasterval IJzendijke, 9 uur, Ds. Doornink H. Doop Zuidzande, 9.30 uur, jeugdkapel, dhr. Kramer 10.30 uur, Ds. Luuring H. Avondmaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9 uur, dhr. Ligtelyn Nieuwvliet, 10.30 uur, dhr. Ligtelyn Cadzand, 9 uur, dhr. Dolman Retranchement, 10.30 uur, dhr. Dolman Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. den Boer, Zaamslag Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Da. Stol, Wildervank H. Doop R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 26 sept. 16e na Pinksteren H. Mis 8 uur. Hoogmis 10 uur. In de week H. Mis 7.30 uur Woensdag gezinsmis 19 uur Vrijdag le vrijdag van de maand, avondmis 19 uur In oktober iedere avond rozenhoedje, 19 uur Gevraagd Mevr, Luteijn, Spuiplein 13, Breskens De avonden worden alweer langer Het is nu de beste tijd om televisie aan te schaffen 48 cm. beeld automatic f 948, 59 cm. beeld 23 TX 490 A f 998, 59 cm. beeld 23 TX 460 A f 1098, 59 cm. beeld 23 TX 480 Af 1128,— 59 cm. beeld 23 TX 481 A f 1198,— 59 cm. beeld 23 TX 483 A f 1328, Alle toestellen zijn uit voorraad leverbaar Alle klaar voor tweede net Wij plaatsen volgens Uw keuze draaibare of vaste antenne Breskens, Dorpsstraat 67 telef. (01172) 617 Groede, Molenstraat telef. (01171) 258 ruime sortering slaapkamers, ledikanten, Auping matrassen, zuiver wollen Zaalberg dekens, „Didas" draion dekens Everwaer bedspreien Terlenka bedspireien gordijnstoffen en vitrages Woninginrichting Dorpsstraat 61 Telefoon (01172) 664

De Schakel | 1965 | | pagina 3