men het college van B. en W. en de districtsvertegenwoordiger van de Kon. Nederl. Bond voor Lichamelijke Opvoe ding, de heer A. Jobsen uit Vlissingen. De muzikale omlijsting werd verzorgd door de drumband van E.M.M. uit Groe- de en de signaalafdeling van Achilles uit Vlissingen. In zaal „Victory" werden door burge meester J. van Leeuwen de bekers uit gereikt. De wisseltrofee en eerste prijs ging naar de 15 km. groep van de Openb. lagere school te Oostburg met 870 pnt.; 2. 10 km. groep Emma, Axel 860 pnt.; 3. eerste 10 km. groep Oranje-Nassau, Zaamslag 855 pnt.; 4. 10 km. groep Openb. lagere school. Oostburg 837 pnt.; 5. 10 km. groep Vrolijke Tippelaars, Vlis singen 820 pnt.; 6. tweede 10 km. groep Oranje-Nassau, Zaamslag 810 pnt.; 7. 5 km. groep Openb. lagere school, Oost burg 805 pnt.; 8. Chr. Wandelsportver eniging Oostburg, 5 km. groep 800 pnt. De grootste afstand van 40 km. werd door 6 wandelaars afgelegd. Alle deelnemers kregen een fraaie herinneringsmedaille Afscheid. De Stichting Zeeuwse Muziekschool heeft afscheid genomen van mevr. A. Schijve-Risseeuw, docente algem. vor mend onderwijs, piano en harmonium aan de Oostburgse school. De 68-jarige lerares is sinds de oprich ting in 1955 aan de muziekschool ver bonden geweest. Namens het dagelijks bestuur van de Stichting memoreerde burgemeester v. Leeuwen uit Oostburg de verdiensten van mevr. Schijve. Haar werd een fotoalbum van Zeeland aan geboden. Het afscheid werd ook bijge woond door directeur G. Bergman. Ledenvergadering De Oostburgse vogelvereniging „De Volière" heeft in café de Windt een le denvergadering gehouden, die slechts matig bezocht was. In zijn openingswoord merkte de voor zitter, de heer J. Campfens, op, dat het kweekseizoen deze zomer voor de leden matig is geweest. Door dhr. L. Kaijser uit Oostburg was bericht gezonden, dat hij zijn functie als sekretaris moest neerleggen. In zijn plaats werd gekozen dhr. A. Kools uit Zuidzande. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de op 13 en 14 nov. te houden vogeltentoonstelling. Gevraagd zal wor den aan de gemeente om de burgerzaal voor deze expositie beschikbaar te stel len. Ook werd nog het plan geopperd om op 4 dec. de internationale show in Brussel te bezoeken. Hieraan zijn dan tevens de kampioenschappen verbon den. Besloten werd om op 25 sept. een ruil beurs voor vogels te houden in het club lokaal. Deze ruilbeurs zal geopend zijn van 's morgens half elf en toegankelijk zijn voor leden en niet-leden. Voorlichtingsbijeenkomst. Door de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, Herv. Vrouwengroepen, Kath. Vrouwengilde, Vereniging Ceres, Ned. Christen vrouwenbond, Vrouwenbond van het N.K.V. en de Vrouwenbond van het N.V.V. is in het Ledel-theater een voor lichtingsdag gehouden, in samenwer king met het Produktschap voor groen ten en fruit. Door middel van voorlichting en de monstratie werd de aandacht van de aanwezigen gevestigd op het belang van het gebruik van groenten en fruit. Door mevr. H. Wiederhold-Ris uit Rotterdam werd een korte inleiding ge houden. Aan de hand van een demon- stratierek werd een duidelijke en leer zame uiteenzetting gegeven. Vooral werd aandacht geschonken aan de waar de die groenten en fruit hebben voor een goede gezondheid. In Nederland wordt ongeveer 60 kg. groente en fruit per hoofd van de bevolking gebruikt. Uit voerig behandelde zij de nuttige stof fen die groenten en fruit bevatten. Zij wees op het belang van de vitaminen en voedingszouten. In de pauze kregen alle een goed teken. Hoe gaat het?" Hij drukte de man de hand. „Ik kom er wel weer bovenop, meneer Hoolwerf. Trouwens - hij wees naar de vrouw - juffrouw Ankie zorgt van 's- morgens vroeg tot 's avonds laat voor me". Hoolwerf draaide zich naar de vrouw. ..Een lastige patiënt, juffrouw Ankie?" Ze schudde haar hoofd. „Integendeel. Ik heb er geen kind aan, meneer Hool werf". „Kijk eens aan. In ieder mens schuilt altijd iets goeds. Dat zie je nu weer van weerskanten. Apropos, ik heb hier het verhaal van de overval". „Dan ga ik maar. Meneer Vlaming, alvast welterusten. Tot morgenochtend. En op tijd naar bed, hè? U weet, wat de dokter gezegd heeft". De man lachte verlegen. „Ik zal er aan denken, juffrouw Ankie". Toen de vrouw vertrokken was, zakte Gert Hoolwerf op een stoel en keek de man verwonderd aan. „Meneer Vla ming?" De aangesprokene knikte. „Ik heb haar verteld, hoe ik in werkelijkheid heet en dat ik helemaal geen schrijver ben. Ze is zo goed voor me, zorgt; voor m'n eten en drinken en zo daarom, ziet u?" „Aan de ene kant heel verstandig. En hoe nam ze het op?" „O, dat viel wel mee. Ik kreeg de in druk, dat ze eerst wel een beetje ont goocheld was. Doch ze zei later dat het aanwezigen een smakelijke koolsalade uitgereikt. De dames kregen volop de gelegenheid vragen te stellen. Nadat een aantal zakjes fruit v-as verloot, werden enkele toepasselijke kleurenfilms vertoond. Veetentoonstelling. De 28e veetentoonstelling en -markt te Oostburg zijn, begunstigd door het mooie weer, een succes geworden. Er werden 110 stuks fokvee, 12 stuks vet- vee, 18 stuks handelsvee, 46 geiten en 80 schapen aangevoerd. De aanvoer was dit jaar minder dan vorig jaar, hetgeen wel zijn oorzaak moet vinden in het feit, dat de veehouders van het mooie weer wilden profiteren om de achter stand van de oogst in te lopen. De aan gevoerde kwaliteit was over het alge meen uitstekend. 's Morgens werd de tentoonstelling geopend door de voorzitter van de rege lingscommissie van de tentoonstelling, burgemeester Van Leeuwen van Oost- burg. Zelfs vanuit België en Frankrijk bestond er belangstelling voor deze ten toonstelling. Na afloop reikte de burge meester de ere-prijzen uit, waarbij door ir. W. L. Harmsen, rijksveeteeitconsu- lent uit Goes, een algemeen overzicht werd gegeven. De uitslagen zijn: Kampioen stieren: Anna's Rudolf van J. v. Hal, Eede; reserve-kampioen werd: Adema 432 van A. Swartelé, IJzendijke. De beste vaars werd Annetje van J. de Rijcke Zn., Sluis. Kampioen koe werd Dina II van G. Inghels, Biervliet; reserve-kampioen: Tini van het Eikenbosje v. Gebr. Rijck- borst, St. Kruis. Bij de geiten werd kampioen: Martha 2 van H. Sonnevijlle, Schoondijke; re- serve-kampioen: Jenny van F. B. Van- hulle, Zuidzande. De titels bij de schapen gingen naar Gebr. Bureijn Aardenburg en P. J. Ris- seeuw, Breskens. Verdere uitslagen rubriek fokvee zijn: Stieren, geb. voor 1963: la Adema 432 van A. Swartelé, IJzendijke. Stieren, geb. in 1963: la Anna's Ru- dolf van J. v. Hal, Eede. Stieren, geb. tussen 31 dec. 1963 en 1 juli 1964: la Zijlster Rolph van F. du Bois, Zuidzande, G. Tas, Waterlandkerk je en A. de Milliano, Oostburg. Stieren, geb. tussen 30 jan. 1964 en 1 jan. 1965: la Zuidzandster Anna's Wouter van F. du Bois, Zuidzande. Kalfvaarzen: la Annetje 36 van J. de Rijcke Zn,. Sluis. Vaarzen en kalfvaarzen, geb. tussen 30 juni 1963 en 1 jan. 1964: la Rimke 39 van M. de Bruijne, Zuidzande; lb Olga 2 van G. Cuelenaere, Biervliet; lc Jan- ke 58 van M. de Bruijne, Zuidzande. Vaarzen, geb. tussen 31 dec. 1963 en 1 maart 1964: la Belter Tosca 21 van A. de Milliano, Oostburg; lb Dina 23 van M. Inghels, Biervliet. Vaarzen, geb. tussen 29 febr. en 1 juli 1964: la Anneke van A. Dierikx, Aar denburg; lb Alie 26 van A. Verhage- Hoste, Schoondijke; lc Teuntje 5 van A. Dierikx, Aardenburg. Vaarzen, geb. tussen 30 juni 1964 en 1 jan. 1965: la Olga 3 van G. Cuelenaere* Biervliet: lb Belter Tosca 23 van A. de Milliano, Oostburg. Vaarskalveren, geb. tussen 31 dec. '64 en 1 mei '65: la Boukje van Bakkersdam van A. P. v.d. Vijver, Waterlandkerkje; Nellie 10 van A. Buijsse, Aardenburg; 1c. Belter Tosca 27 van A. de Milliano, Oostburg; ld Riempke 15 van J. van Hal, Eede. Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd en geb. na 30 juni 1962: la Bel ter Tosca 15 van A. E. de Milliano-Plas- schaert, Oostburg; lb Udine van het Paviljoen van G. F. Modde, Oostburg; lc Detje 123 van U. Maes, Eede; ld Hiltje 334 van P. van Cruijningen-de Bruijne, Zuidzande. Droogstaande koeien en melkgevende koeien, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. na 30 juni 1962: la Marleen v. h. Eiken voor haar geen verschil maakte". „Zoveel te beter. Zo, Vlaming', ik zal het hele geval even voorlezen en dan moet je maar zeggen, of het al of niet goed is". Vlaming luisterde naar de stem van de rechercheur en toen hij gereed was, zei hij met een hoofdknik: „Dat klopt als een bus". „Dus je weet werkelijk niet de naam van die lange aanvaller?" „Nee, meneer Hoolwerf, echt niet. De kleinste werd aangesproken als Peter. Dat is alles, wat ik van hen weet". „Nou, teken maar even hier, onder aan. Ja, uitstekend. En als we de heren in hun kraag kunnen grijpen, hoor je wel nader van ons. Er wordt nu naarstig naar het tweetal uitgekeken. Maar nu iets anders, Vlaming. In je verklaring - Hoolwerf nam de getypte vellen nog eens door - heb je gezegd, dat de he ren wat van je wilden weten en dat ze van je verlangden, dat je hier verdween. Ze wilden er desnoods voor betalen. Heb je nu werkelijk geen idee, wat dit bete kent? Waarom ze je hier weg wilden hebben?" De ander haalde ongeduldig zijn schouders op. „Dat heb ik u al meer malen gezegd, meneer Hoolwerf. Ik weet werkelijk nergens van. En ik snap er ook geen fluit van. Misschien heb ik mezelf al wel honderd maal afgevraagd, wat ze van me moeten". Wordt vervolgd). bosje van Gebr. Rijckborst. St. Kruis; lb Loe van A. J. Buijsse, Aardenburg; lc Lena van R. Focke, Sluis. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan 6 mnd. gekalfd en geb. tus sen 31 dec. 1961 en 1 juli 1962: la Trees- je 13 van J. v. Hal, Eede; lb Tosca 12 v. d. Belt van A. de Milliano-Plasschaert, Oostburg; lc Dina 17 van M. J. Inghels, Biervliet; ld Geeske 20 van U. Maes, Eede. Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. in 1961: la Selma 11 van J. de Rijcke Zn., Sluis; lb Lea van J. Cauwels, Sluis. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. in 1961: la Dina 15 van H. Inghels, Biervliet; ïb Marianne 6 van F. du Bois, Zuidzande; lc Elza 2 van Bakkersdam van A. v.d. Vijver, Waterlandkerkje; ld Nannie 2 van J. de Rijcke Z,n., Sluis; le Tosca 10 v.d. Belt van A. de Milliano-Plas schaert, Oostburg. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. 1960: la Olga van G. Cuelenaere, Biervliet; lb Rika 2 van G. Cuelenaere, Biervliet; lc Willemke 45 van U. Maes, Eede. Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. in 1959: la Anke 4 van U. Maes, Eede; lb Purmerend 27 van J. v. Hal, Eede; lc Sonja van A. Buijsse. Aardenburg. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. in 1959: la Zuidzandster Anna 30 van F. du Bois, Zuidzande; lb Betsie van C. Salomé-du Bois, Groede. Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. in 1958: lb Zuidzandster Trienke 7 van G. Inghels, Biervliet; lc Zijlstra 112 van U .Maes, Eede; ld Trijntje's Adema 15 van F. du Bois, Zuidzande. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. in 1958: la Dian 11 van G. Inghels, Biervliet; lb Helder 12 van U. Maes, Eede; lc Tini 4 van G. Modde, Oostburg. Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. vóór 1958: la Tosca 5 v.d. Belt van A. de Milliano-Plasschaert, Oostburg; lb Jantsje 3 van G. Modde, Oostburg; lc Anna 29 van J. v. Hal, Eede. Koeien met levensproductie van meer dan 30.000 kg. melk voor het 9e levens jaar: la Nora 3 van J. Cauwels, Sluis; lb Irene van Iz. L. Basting, Retranche- ment; lc Lena van J. Cauwels, Sluis. Koeien met minstens 40.000 kg. melk- produktie voor het 11e levensjaar: lb Johanna 30 van L. de Regt, Retranche- ment; lc Krol 43 van J. v. Hal, Eede; la Gonda van J. Cauwels, Sluis; la Tini v. h. Eikenbosje van Gebr. Rijckborst, St. Kruis. Koeien met een levensproduktie van tenminste 60.000 kg. melk: la Nanni van J. de Rijcke Zn., Sluis. Voor de verdere uitslag zie volgend nummer. Biervliet Poststation overgebracht in nieuv) kantoor. Deze week werd het poststation, dat gevestigd was in het perceel van de heer J. Beun aan de Havenstraat no. 8, overgebracht in een nieuw kantoor dat aan de andere zijde van de Havenstraat, tegenover het perceel van de heer Beun, is gebouwd en dat tijdelijk dienst zal doen als noodhulp-postkantoor. Bevolkingsonderzoek. Op 21 september zal te Biervliet en op 23 september op de wijk Driewegen weer een bevolkingsonderzoek op long- tuberculose worden gehouden. Dit on derzoek betreft de inwoners van 15 jaar en ouder. De schoolgaande kinderen nemen niet deel, omdat bij hen via de scholen via een tuberculine-reactie in een onderzoek wordt voorzien. Hoewel de tuberculose dalende is, is deze ziekte nog steeds gevaarlijk en ge vreesd. Men kan zich volkomen gezond voelen terwijl men toch door tubercu lose aangetast is. Het bevolkingsonder zoek beperkt zich echter niet alleen tot een onderzoek op tuberculose. Ook an dere afwijkingen van de borstorganen, zoals hartziekten, tumoren enz. kunnen worden geconstateerd, waardoor, in dien tijdig ontdekt, de kans op herstel wordt vergroot. Daarom is het van groot belang dat de gehele bevolking aan het onderzoek deelneemt. Door mid del van enquetekaarten heeft men de inwoners reeds aangespoord aan hel onderzoek deel te nemen. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE WATERLANDKERKJE. over de maand augustus 1965 GEBOREN: 19, Suzanna Maria Anna, d. van Johannes P. Triou en van A. E. S. Meulendijk, geb. te Oostburg. OVERLEDEN: Geen. HUWELIJKEN: Geen. INGEKOMEN: Geen VERTROKKEN: 30, Leonie M. Goole, wed. van A. van den Navoij, van Tur- keije 12 naar IJzendijke. DUIVENSPORT P.V. Strijd in vrede" te Groede Uitslag prijsvlucht vanuit Moeskroen op zondag j.l. Los 8.00 uur. Aank. le duif 9 u. 8 min. 40 sec., snelh. 1109,58 m. per 1, 9, 11, 15 L. v.d. Wege. 2 en le overd. D. Ekkebus. 3 Joz. v..d Wege. 4 J. Ver meulen. 5, 16, 26, 29 C. Brakman 6, 25. 27 O. de Zutter. 7, 10, 18, 23, 24 M. Ro bijn. 8, 14, 28 J. Risseeuw. 12 A. de Mail- lie. 13, 20 C. v.d. Wege. 17, 22 F. Ras. 19 H. Elfrink. 21 Ch. Ras. 30 H. Simpe laar. Duivenver. „DE REISDUIF", Breskens Uitslag prijsvlucht vanuit Parkestone op zaterdag j.l. Los 9.30 uur. Aank. le duif 11 u. 37 min. 39 sec., snelh. 1319 m per min. 1 P. Blaakman, Br. 2, 11 J. v. Oosten- brugge, Br. 3 J. de Krijger, Gr. 4 J. v.d. Lijke Sr., Br. 5, 9 J. Woittiez, Br. 6 A. Versprille, Br. 7, 12 P. Dellaert, IJz. 8 G. de Boevere, IJz. 10 W. Bruijnooge, Br. 13 Jac. Wisse, Br. 14 J. Faas-de R„ Br. 15 J. v.d. Lijke Jr., Br. 16, 17 J. Ca~ reis, Br. 18 A. W. Verduijn, Br. le overd. P. Cornelis, Br. Uitslag kadovlucht vanuit Neufvil- les op zaterdag j.l. Los 10.20 uur. Aank. le duif 12 u. 43 min. 29 sec., snelh. 1198 m. per min. 1, 3, 7, 9 J. Woittiez. 2, 11, 12 A. J. Versprille. 4, 6, 8, 14, 16 S. Taillie. 5, 10. 13 J. v.d. Lijke Sr. 15 en le overd. D. Pieters. 17 J. v.d. Lijke Jr. VOETBAL Programma voor zondag a.s.: 4e klasse H. AardenburgBreskensHansw. Boys R.C.S.; IJzendijkeSteen; Corn Boys Biervliet; Lewed. BoysClinge; Zeeian diaOostburg. Om 2.30 u.: Breskens 3Retranche- ment I. FILM SAMENKOM STEN LEGER DES HEILS In de periode van 20 september t.e.m. 1 oktober belegt het Leger des Heils vanuit Vlissingen filmsamenkomsten in een tiental plaatsen in West Zeeuws- Vlaanderen. Voor deze samenkomsten heeft men de beschikking over een Billy Graham- film, welke in prachtige kleuren is op genomen. De film is getiteld: „Zielen in conflict" en wil de mensen bepalen bij het feit, dat God ingrijpt op het dage lijks leven van de enkeling. Het verhaal van de film is aan de werkelijkheid ontleend en beschrijft de levensloop van een bekend toneelspeel ster, een straaljagerpiloot en een fa brieksarbeider. Het gegeven is tot een bijzonder boeiend geheel verwerkt en zal de kijker zeker een zinvolle avond be zorgen. In de eerste week worden Groede, IJzendijke, Breskens. Hoofdplaat en Aardenburg bezocht. In de tweede week volgen Schoondijke, Cadzand, Sluis, Zuidzande en Oostburg. De samenkomsten beginnen steeds om 7.30 uur en zijn vrij toegankelijk. HERDENKING TE ADEGEM Op het Canadese kerkhof te Adegem (B.) heeft zondag de jaarlijkse herden king plaats gehad van de gevallenen. Deze herdenking wordt ieder jaar geor ganiseerd door de Belgisch-Canadese vereniging. De plechtigheid werd van Zeeuws- Vlaamse zijde bijgewoond door burge meester J. C. Hoftijzer van Schoondijke, als voorzitter van de Vereniging voor B., S. en O. in West Z.-Vlaanderen. Ook waren aanwezig de burgemeesters van Oostburg en Waterlandkerkje, n.l. de heren J. van Leeuwen en M. Ver- brugge. Van Belgische zijde werd deze plech tigheid bijgewoond door een afgevaar digde van de Koning, de Minister van Defensie, de Canadese ambasseur in Brussel, de Canadese Militair Attaché en de Gouverneur van de Belgische provincie Oost-Vlaanderen. De plechtigheid opende met een kerk dienst in de parochiekerk van Adegem, waarna men met het muziekkorps uit Adegem naar het kerkhof ging, waar kransen werden gelegd door burgemees ter Hoftijzer en oud-notaris Mijs na mens de bevolking van Zeeuws-Vlaan- deren. De herdenking werd besloten met een bijeenkomst op het gemeentehuis van Adegem. WIELERSPORT Resultaten van onze renners. Zaterdag j.l. te Zuidzande boekten onze jongens weer goede resultaten. Een groot gedeelte van de wedstrijd werd door hen gecontroleerd. In de vierde ronde werd de klasse mentsprint voor de superpremie door Jan de Schipper gewonnen en kreeg hij 3 punten. In de achtste ronde wist Jan een 2e plaats te bereiken en daarna was het jammer, dat hij in de 12e ronde geen punten kon verzamelen, want dan was de superpremie voor hem geweest. Nu werd Hinneman uit IJzendijke win naar van de superpremie. Jan verdien de toch nog een mooie 2e prijs, bestaan de uit een moderne kroonlamp. Ondertussen waren Jan en Henk in het peloton terecht gekomen, waar de eerste prijzen niet verdeeld werden, maar in de eindsprint revancheerden zij zich en waren ook nu weer de twee eersten van het peloton. De uitslag van de wedstrijd was:

De Schakel | 1965 | | pagina 2