Hoofdpijn? zaal van Groede een feestzaal. Op deze dag n.l. vierde opperwacht meester D. Vonk te Groede het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Kon. Marechaussee. In zijn openingswoord wees burge meester Everaars op de plichtsgetrouw heid van de jubilaris. Spr. kon van goe de dienstijver getuigen. Namens de raad, b. en w. en de bevolking van Groede bracht de burgemeester de heer Vonk hulde en dank voor alles wat deze voor Groede deed en doet. Als blijk van waardering overhandigde spr. opper Vonk een boekenbom Overste van Thiel, districtscomman dant te Middelburg, wees op het feil dat hij opper Vonk reeds langer dan 3 jaren kent. Ook hij wees op de plichts getrouwheid en ijver van de jubilaris. De overste overhandigde de gebruikelij ke enveloppe met inhoud. Adjudant Hariot uit Oostburg getuig de van een goede samenwerking en goe de verstandhouding met opper Vonk. Hij wees op het vele werk, dat de opper ver richt en vaak ook in zijn vrije tijd. Na mens kollegae en de burgemeester over handigde hij de opper een scheerappa- raat en bloemen voor mevrouw Vonk. Opperwachtmeester Van Weelden sprak namens de afdeling West Zeeuws- Vlaanderen van de Chr. bond voor poli tieambtenaren. Hij sprak van een ware vriend. Hij roemde opper Vonk als een prima kollega. Namens de bond over handigde hij een enveloppe en eveneens bloemen voor mevrouw Vonk. Tevens werd hem een boekenbon ten geschenke gedaan. Opperwachtmeester Bos uit Haastrecht sprak als oud-kollega en vriend van de heer Vonk. Hij was vol lof over de goede en de prettige verhoudingen, die de heer Vonk altijd weet te scheppen. Hij overhandigde een platenbon. Opgemerkt zij nog, dat alle sprekers ook mevrouw Vonk in hun waarderende woorden betrokken en haar dank brach ten voor alle steun, die zij haar man geeft. In zijn dankwoord bracht de heer Vonk alle sprekers hartelijk dank voor de waarderende woorden tot hem en zijn vrouw gesproken en voor alle overhan digde cadeaux. Hij herinnerde er ->an, dat hij de meeste dank verschuldigd is aan God, die hem de kracht gaf en geeft zijn werk met veel liefde en plezier te doen. Hij dankte de burgemeester voor de reusachtig goed verzorgde receptie, hem aangeboden. Ook bracht spr. de burgemeester dank voor alle medewer king, die deze steeds verleent. Overste van Thiel werd dank gebracht voor de goede en prettige samenwerking die er immer is; evenzo adjudant Ha riot, die spr. een „vader" in de groep Oostburg noemde. De heer Vonk vond het prettig, dat ook de Chr. bond van politieambtenaren in West Z.-Vlaande ren van hun aanwezigheid blijk gaf en dankte de heer Van Weelden voor de goede woorden tot hem en zijn chtge- note gesproken. Opperwachtmeester Bos werd dank gebracht voor alle ondervon den kollegialiteit en medeleven, ook thans, bij de viering van dit jubileum. Aan het slot bracht de heer Vonk zijn vrouw en kinderen dank voor alle me dewerking die hij ook van hen ontvangt bij de uitvoering van zijn taak. De burgemeesfer sloot deze feestelijke bijeenkomst, niet, dan nadat men nog genoegelijk wat tijd met en onder el kaar had doorgebracht. Opgemerkt zij, dat naast vele kollegae ook de familie van de heer Vonk aan wezig was. Oostburg Geslaagd. Aan de C-cursus van de Chr. Kweek school te Middelburg slaagde voor han denarbeid l.o. de heer W. P. de Vries te Oostburg. De watertor enr ally De regionale autoclub W.Z.A. heeft de jaarlijkse watertorenrally georganiseerd, waarvoor 32 automobilisten hadden in geschreven. De rit stelde de deelnemers voor talrijke problemen. Toen voorzitter J. Sturm in hotel ..De is nu plotseling wat veranderd. Van daar deze vraag: U hebt toch niets op uw geweten?" De man begon te lachen. Misschien was hij van deze vraag toch geschrok ken, doch dat liet hij niet merken. On derwijl zocht hij naar woorden en ten slotte antwoordde hij heel diplomatiek- ..Als u bedoelt dat de politie me zoekt, kan ik u gerust stellen. Overigens, nog niet zo heel lang geleden was de heer Hoolwerf bij me. M'n verblijfsvergun ning was verlopen. Ik wist niet, dat je als vreemdeling niet langer dan drie maanden hier mocht verblijven. Enfin, dat is weer in orde. want de verdun ning is voor drie maanden verlengd". Ze bleef nog even staan, zuchtte biina onhoorbaar en antwoordde tenslotte: „Ik zal eerst maar thee voor u zetten". Hij zag haar het vertrek verlaten. Geruime tiid luisterde hij naar alles, wat ze in het kleine keukentje deed. on derwijl nadenkend over deze vrouw, die terstond klaar had gestaan om hem te helpen, zolang hij hulp nodig had. Die zijn brood, koffie en thee gereed maak te en hem nu een pannetje warm eten had gebracht. En als hij over betalen bevon, in haar wiek geschoten was. Dus zulke mensen waren er. die belangeloos een medemens gingen bijstaan. Zonder enige bijbedoeling. Of nu ja, ze wist nu, dat hij een aardig bedrag aan geld bij zich had. Wordt vervolgd). Éénhoorn" de prijzen uitreikte, bleek, dat er 15 deelnemers geklasseerd kon den worden. De gedetailleerde uitslag luidt 1. P. v. d. Plas, Oostburg 67 str.p.; 2. A. v. d. Linde, Terneuzen 733. A. Cuele naere, Biervliet 1214. L. Basting, Zuid- zande 123; 5. A. J. Termote, IJzendijke 154; 6. G. Claeys, Biervliet 170; 7. J. Risseeuw, Zuidzande 200; 8. J. Verplan- ke, Aardenburg 202; 9. H. den Hamer, Oostburg 212; 10. J. van Hijfte, Schoon- dijke 219; 11. H. v. d. Hemel, Biervliet 222; 12. J. Brugge, IJzendijke 223. Retranchement Boedelverkoop Onder grote belangstelling werd maan dag in café „De Zon" de boedel verkocht van wijlen wed. De Smidt-de Bruijne. Een perceel bouwland, groot 2.63.34 ha. werd gekocht door de heer Vercouteren te Retranchement voor f 33600. Een ander perceel bouwland in de Willem Leopoldpolder, groot 3.36.15 ha. werd voor een bedrag van f 42000 toe- geweren aan de heer J. J. Pallen te Knokke. Een derde perceel bouwland aan de Platteweg, groot 44 aren, ging voor een bedrag van f 5500 over in handen van de heer A. G. de Smidt te Zuidzande, die voor een bedrag van f 10,00 mede het plantrecht ontving voor ongeveer 160 tronkbomen op de Vierhonderddijk en het Noormansdijkje. De schuur met weiland tussen Braam- dijk en Killedijk, groot 44.80 aren, werd door notaris Van den Hoek voor een bedrag van f 13700,00 toegewezen aan de heer A. Groosman te Sluis. Collecte. De Emmabloem-collecte bracht te Re tranchement f 29,19 op. Aardenburg Raadsvergadering. De raad der gemeente Aardenburg kwam in openbare vergaderng bijeen, onder voorzitterschap van burgemees ter M. van Berckel. Door de voorzitter werd medegedeeld, dat een aanvang was gemaakt met de verbetering van de weg Aardenburg St. Kruis. Naar aanleiding hiervan bracht hij dank aan het Provinciaal be stuur en inzonderheid aan de Prov. Waterstaat voor de vlotte medewerking. De raadsleden Bonte en Paridaen slo ten zich bij deze woorden aan. De heer Paridaen meende dat het nu tijd was om aan te dringen op verbetering van de weg St. KruisSt. Laureins, hetgeen een noodzakelijke ontsluiting van het grensverkeer inhoudt. Bij de ingek. stukken was het finan cieel verslag van de Stichting Bach- Comité met betrekking tot de uitvoe ring van de Mattheüs Passion 1965. Dit verslag gaf een tekort aan, hetgeen voor de heer Rijckaert aanleiding was zich af te vragen of het in de toekomst niet beter zou zijn met de uitvoering hiervan op te houden. Door de heer A. Blondeel was ver zocht om de erfpachtsovereenkomst voor het perceel tuin nabij de Wandel dreef zo spoedig mogelijk te doen op maken. Dhr. A. Verstraete had klachten om trent de naastgelegen kolenopslagplaats van dhr. O. Cuelenaere. Door de Inspec teur van de Volksgezondheid waren deze klachten gegrond verklaard. Er blijken echter geen wettelijke maatre gelen mogelijk te zijn. B. en W. stelden voor om aan dhr. Cuelenaere te vragen het dak van de achter gelegen schuur zodanig te herstellen, dat er geen ope ningen meer zijn. De heer de Klerck vroeg in dit verband aanvulling van de politieverordening, waardoor het niet meer mogelijk zal zijn om kolen in de Westmolenstraat op te slaan. De Stichting Zeeuwse Muziekschool zal een hogere bijdrage krijgen daar er meer leerlingen zijn dan was voorzien. De bijdrage werd verhoogd van f 600,- tot f 850,-. De Stichting Zeeland voor Revalida tie kreeg een bijdrage van 2 ct. per in woner met ingang van 1 jan. 1966. De Stichting Zeeland (Prov. Opbouw Orgaan) had verzocht om de jaarlijkse subsidie met ingang van 1 jan. 1966 te verhogen van 8 tot 10 ct. per inwoner. Besloten werd deze verhoging te verle nen. Aan het gemeentepersoneel zal een uitkering van 2 pCt. van de bezoldiging worden toegekend. Voorts werden voor het gemeentepersoneel per 1 jan. en 1 juli 1964 diverse pensioengrondslagen vastgesteld. Door de heer Catsman was verzocht om ontslag als ambtenaar van de bur gerlijke stand. Op de meest eervolle wijze werd hem dit verleend, onder dankzegging voor de door hem in die functie verleende werkzaamheden. Sinds 30 juni 1941, de datum van de benoeming, zijn door de heer Catsman meer dan 500 huwelijken voltrokken. Door het hoofd van de openb. lagere school en het bestuur van de R.K. Jon gensschool was verzocht om mede werking te verlenen voor de aanschaf van leerlingensets en lessenaars ten behoeve van de 5e en 6e klas. Door de inspecteur wordt geadviseerd om alle banken in de lagere scholen zo spoedig mogelijk te vervangen door z.gn. leer- lingensets, bestaande uit tafeltjes en stoelen. De banken moeten algemeen als verouderd worden beschouwd. Voor de openb. lagere school werd besloten hier toe over te gaan en voor de R.K. Jon gensschool werd het verzoek ingewil ligd. Daar het vervangen van alle ban ken in de verschillende scholen ineens een te grote financiële aderlating voor de gemeente zou betekenen, is door B. en W. een plan opgesteld, waarbij in enkele jaren alle lokalen van sets voor zien worden. Bij de afkoop van het tolrecht op de weg St. KruisSt. Laureins werd des tijds door de provincie een bedrag van f 5285,- beschikbaar gesteld. Dit bedrag moest echter in effecten worden belegd. Een dezer effecten, een 3 pCt. obligatie Zuid-Holland 1938, groot f 1000,- werd uitgeloot en is per 1 okt. aflosbaar. Voorgesteld werd B. en W. te machtigen om tot aankoop van een rijks-, provin ciaal- of gemeente-obligatie, nominaal f 1000,- over te gaan. Z.h.st. werd hier toe besloten. Het recht van opstal op grond van dhr. J. de Vreeze aan de Scheidingstraat werd beëindigd, daar de op die grond gestaan hebbende noodwoningen zijn gesloopt. Aan het plan van uitbreiding in on derdelen kom Aardenburg „West", werd destijds door G.S. goedkeuring onthou den inzake het bepaalde onder art. 6 sub b der bebouwingsvoorschriften. Re kening houdend met de wensen van dit college is thans een wijziging opge maakt. De tekst heeft gedurende de voorgeschreven tijd ter inzage gelegen. Bezwaren werden niet ingediend. Be sloten werd conform het ter inzage ge legde ontwerp. Ten behoeve van de verbetering van de waterleiding werd aan het Water schap Het Vrije van Sluis nabij Han- nekenswerve 157 ca grond voor f 138,16 verkocht. Bij het verbeteren van de St. Pieters- dijk zal er gelegenheid bestaan het overblijvende deel van de Bogaardstraat een oppervlaktebehandeling te doen on dergaan. Niet alleen het wegdek, doch ook de verkeersveiligheid zal hierdoor aanmerkelijk worden bevorderd. De kos ten bedragen f 4375,-. Besloten werd dit bedrag op de begroting te brengen. Door Tack's schildersbedrijf zal de muziektent op de markt worden geschil derd. De kosten bedragen f 2208,-. In de begroting 1965 werden een 2- tal wijzigingen aangebracht. Tijdens de rondvraag sprak de heer Rijckaert zijn teleurstelling uit over de trage gang van zaken bij de verbetering van de speeltuin. Hij betichtte B. en W. zelfs van onwil. Dit moet U zelf maar verantwoorden, aldus de burgemeester. Breskens Benoeming. De bisschop van Breda, mgr. G. de Vet, heeft de eerw. heer A. G. C. Ver hoeven, thans pastoor van de H. Bar bara parochie te Breskens, benoemd tot pastoor te Hooge Zwaluwe. Eerw. heer Verhoeven is op 20 dec. 1906 te Breda geboren. Hij werd tot priester gewijd op 10 juni 1933, waarna hij achtereenvolgens onder-pastoor was te Herenhout, kapelaan te Westdorpe, kapelaan aan de dekenale kerk te Steenbergen, kapelaan te Roosendaal en kapelaan te Bergen op Zoom. Op 7 dec. 1960 volgde zijn benoeming als pastoor te Breskens. In zijn plaats is benoemd de eerw. heer J. H. J. M. Stam, thans kapelaan te Dongen. De heer Stam is geboren op 27 juli 1912 in Den Helder. Op 11 juni 1938 werd hij tot priester gewijd. Na een maand assistent te zijn geweest in Steenbergen, werd hij benoemd als ka pelaan te Klundert. In 1948 werd hij benoemd tot leger-aalmoezenier; in 1950 werd hij kapelaan te Bergen op Zoom en in 1958 kapelaan te Dongen. Pastoor Stam heeft zich bekendheid verworven als publicist. Hij schreef o.a. een boekje over de geschiedenis van de parochie Klundert en een boek over „Katholicisme en Protestantisme". Zondag zal er gelegenheid zijn om afscheid te nemen van de eerw. heer A. Verhoeven na de H. Missen van 8 en 10 uur. Zaterdag 18 sept. zal om 5 uur de in stallatie plaats vinden van de eerw. heer J. Stam door deken A. Dierick uit Oost burg. Zivemsuccessen. Ook zaterdag boekten de dames van de zwemvereniging „Scheldestroom" te Breskens weer mooie resultaten tijdens de „Ronde van Sas van Gent" over 2 km. Ie werd C. Mulder, „Merwede", Dord recht; 2. C. Salomé, „Scheldestroom", Breskens: 3. P. Donze, Sch.str., Bres kens; 4. M. Cambier, Sclistr., Breskens; 5. C. Heijboer, Sch.str., Breskens. Verder legden P. Erasmus, M. Vergou we en J. Fenijn resp. beslag op de 13e, 22e en 25e plaats. Er namen aan deze wedstrijd 46 da mes deel. WIELERSPORT Successen van onze renners. Na enkele dagen van verplichte rust die onze renners zich hebben moeten ge" troosten door moeilijkheden met de ademhalingsorganen en de griep, zijn ze langzaam aan weer begonnen te rij den. Jan kon de moed nog niet opbren gen, maar Henk startte in Cadzand wel. Aangezien het daar hard ging, moest Henk na het opstrijken van enkele pre mies toch opgeven. Dit had Hans de Kruijter, die hier zijn eerste wedstrijd reed, al eerder moeten doen door moeilijkheden met zijn maag. 0 Zondag te Heist (B.), waar 30 renners aan de start verschenen, startte Henk ook weer en nu ging het beter. Heel de Dank zij zijn wetenschap pelijke samenstelling bevat 'ASPRO' alles wat nodig is om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. wedstrijd draaide hij goed mee en wist ook nu enkele premies bij elkaar te sprinten. Jammer was op het eind van de wedstrijd het gebrek aan conditie. Het begon toen te regenen en 2 renners, die Henk in de premie-sprints geregeld klopte, sprongen weg en konden een kleine voorsprong opbouwen. Als Henk toen in conditie gezeten had, was hij met J. Westerweele, die in de laatste ronde medewerking van Henk kreeg om te springen, mee kunnen gaan en had een zege voor het grijpen gelegen. J. Westerweele werd 3e en Henk won toch nog gemakkelijk de sprint van het peloton en behaalde zodoende een mooie 4e plaats. VISMIJN - BRESKENS Week van 30 aug. t.e.m. 4 sept. 1965 24765 kg. export garnalen 1304 kg. bot 843 kg. schar 2154 kg. schol 5721 kg. tong 4 kg. griet 37 kg. tarbot 4 kg. rog 82 kg. kabeljauw 71 kg. haai 124 kg. poon 8 kg. paling DUIVENSPORT P.V. „Strijd in vrede" te Groede Uitslag prijsvlucht vanuit Chateau- roux op zaterdag 4 sept. Los 7.00 uur. Aank. Ie duif 12 u. 43 min. 11 sec snelh. 1533.80 m. per min. 1, 10 J. Vermeulen. 2 O. de Zutter. 3 J. Becu. 4, 9, 13, 15 en le overd. J. van Driel. 5 H. Simpelaar. 6, 17 C. Brakman. 7 P. de Zutter. 8 J. de Krijger. 11, 12, 14, 21, 22 G. Dusarduijn. 16, 20 L. v.d. Wege. 18, 19 D. Ekkebus. Uitslag prijsvlucht vanuit Quivrain op zondag j.l. Los 8.30 uur. Aank. le duif 10 u. 3 min. 43 sec., snelh. 1184.50 m. per min. 1, 2 L. v.d. Wege. 3 M. Robijn. 4. 6, 7 R. Zeegers. 5 A. de Maillie. 8 J. de Roeck. 9 en le overd. J. Risseeuw. Duivenver. Nog Snéller", Breskens Uitslag prijsvlucht vanuit Chateau- roux op zaterdag 4 sept., jonge duiven. Los 7.00 uur. Aank. le duif 12 u. 48 min. 54 sec., snelh. 1511 m. per min. 1, 6 A. Verduijn. 2 M. de Reu. 3, 30 J. Quaars-L. 4, 10, 24, 35, 43 J. Carels. 5, 18 J. Klaaijsen. 7 L. Verstraaten. 8, 11, 26 J. v. Oostenbrugge. 9. 20 H. de Krijger. 12 I. de Jonge. 13 en le overd. Jn. Faas. 14 J. v.d. Broecke. 15, 37, 39 P. Blaakman. 16, 31 R. v. Quekelberghe. 17, 23 J. v. Gijs. 19 G. van Grol. 21, 29 Ko Quaars. 22 J. Faas-de R. 25 I. Klaaijsen. 27 Jac. Pleijte. 28 A. v.d. Heuvel. 32 A. Cornelis. 33 P. Cornells. 34, 42 J. Wisse 36 J. Pijcke. 38 J. Vermeulen. 40 A. Ver- sprille-K. 41 J. Buize. Uitslag prijsvlucht vanuit Quivrain op zondag j.l., jong en oud tegen elkan der. Los 8.45 uur. Aank. le duif 10 u. 12 min. 59 sec., snelh. 1249 m. per min. 1 J. v.d. Broecke. 2, 12 J. Robijn. 3, 10, 34 J. Wisse. 4, 35 W. Fenijn. 5, 32 M. Faas. 6, 23 J. Faas-de R. 7 W. Verstraete. 8. 33 G. Boekhout. 9. 29. 39 J. Datthiin 11, 17. 18, 20. 22. 24. 26, 36. 38 J. Carels. 13. 46 Jn. Pleijte. 14. 42, 45 Ko Quaars. 15. 16 W. Bruijnooge. 19 J. Quaars-L. 21 T. Smallegange. 25 A. Versprille-H. 27 J. van Oostenbrugge. 28 M. Quaars. 30 J. Jacobs. 3! P. Pleijte. 37, 41 Jn. Faas. 40 I. Klaaijsen. 43 J. Oosterling. 44 J. Zeegers. le overd. A. Versprille-K. Duivenver. „DE REISDUIF", Breskens Uitslag prijsvlucht vanuit Vilvoorde op zaterdag j.l. Los 9.10 uur. Aank. le duif 12 u. 41 min. 53 sec., snelh. 1006 m. per min. 1, 11 en le overd. A. W. Verduijn. 2, 4, 7, 9, 10 S. Taillie. 3. 5, 6, 8 J. v.d. Lijke Sr. VOETBAL 4e klasse H. Zondag zal de bal weer rollen en het programma van de 4e klasse H ziet er als volgt uit; SteenHansweertse BoysBiervliet IJzendijke: ClingeCorn Boys; Bres kensZeelandia. Om 12 uur: Breskens 2Meto 2. Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oostburg

De Schakel | 1965 | | pagina 2