Huishoud- koelkasien Visserijfeesten te Breskens Fa. Schippers &Nauta Oostburg Raadsvergadering. De raad der gemeente Oostburg heeft in zijn gehouden vergadering besloten deel te nemen aan de ratiobouw in West Z.-Vlaanderen. Oostburg zal van het totale aantal van 300 woningen voor W. Z.-Vlaanderen er 60 kunnen bouwen. Al deze woningen zullen worden ge bouwd in het nieuwe uitbreidingsplan aan de Tragel. Burgemeester J. van Leeuwen was verheugd nu dit plan te kunnen voor leggen. Ten opzichte van het aantal te vervangen noodwoningen is het niet veel. Doch de nog bestaande noodwo ningen kunnen in een klap worden op geruimd, waarbij dan nog enkele wo ningen overschieten om aan de nor male vraag van woningzoekenden te voldoen. De huurprijs, pl.m. f 20.-, moet redelijk worden geacht; echter is deze prijs onder voorbehoud van eventuele loonrondes. De heer Dekker was verheugd over het feit, dat de gemeenten gezamenlijk de woningnood willen trachten op te lossen. Wel wilde hij weten of eventuele loonrondes over alle woningen worden verrekend. Wanneer de grond niet op tijd bouwrijp kan worden opgeleverd, wat zal er dan gebeuren? De voorz. zei dat alle woningen tegelijk zullen wor den afgerekend. Wat betreft het bouw rijp opleveren van de grond, was hij niet bang. Dit zal alleen een rol spelen bij de gemeenten die het eerst aan de beurt zijn. De heer Barendregt informeerde hoe het staat met de toewijzing van premie- en vrije sektor-woningen. Ook meende spr. dat er niet zoveel behoefte bestaat aan een zo'n groot aantal woningwet woningen. Het verwonderde hem dat in het rapport gesproken wordt over heien. Nog nooit is dit in W. Z.-Vlaan deren gebeurd. Het eventueel optre den van scheuren in de woningen is niet te wijten aan verzakkingen, doch moet meer gezocht worden in het krim pen van de materialen. Tevens was het hem opgevallen dat er slechts twee van de vier slaapkamers een kast hebben. Dit vond hij wel wat weinig. De voorz. zei dat eventuele premie- en vrije sek tor-woningen los staan van geheel deze bouw. De mensen uit de noodwonin gen beschikken niet over een zo'n grote beurs om in bepaalde woningen te gaan wonen. Het eventuele noodzakelijke heien is een gevolg van de grondbo ringen die hebben plaats gehad. Z.h.st. werden B. en W. gemachtigd met N.V. Leenhouts Aannemingsbedrijf te Sluis een overeenkomst te sluiten voor het bouwen van de 60 woningen. Aan de Openb. kleuterschool „Prinses Marijke" is met ingang van 1 sept. 1965 in tijdelijke dienst benoemd mej. H. Moens. Aan de Openb. lagere en U.L.O.- school werd in tijdelijke dienst benoemd als vak-leerkracht lichamelijke oefe ning de heer L. Parent. Aan de fa. Mol te Hulst werden de openbare werken aan de Tragel gegund. De heer Barendregt vond de uitslag wel gunstig. Wel was hij belangstellend waarom de post van f 11.000,- als onder- houdspost niet in de aannemingssom was opgenomen. De voorz. zei dat het hier een bijzondere situatie betreft en geen normaal stratenplan. De verordening regelende de bezol diging van het brandweerpersoneel, werd vastgesteld. Als wnd. lijkschouwer werd aange steld dr. H. Bom uit Cadzand. De heer v. Hee informeerde tijdens de rondvraag nog eens naar de stand van zaken bij de bouwplannen voor het nieuwe ziekenhuis. Komt hier nog iets van? De voorz. zei dat zeker gebouwd zal worden. De bouwtekeningen zijn ge reed en zullen worden ingediend. Het zal echter niet in zijn geheel ineens ge bouwd worden, doch in onderdelen. Men wil beginnen met het zusterhuis. Schoondijke Botsing. Op de rijksweg Schoondijke-Oostburg kwamen twee bromfietsers met elkaar in botsing. Mevr. C. uit Schoondijke, die achterop de brommer van haar man zat, liep een hoofdwonde op en werd naar het ziekenhuis te Oostburg over gebracht. De andere bromfietster, mej. C. uit Aardenburg, liep geen letsel op. Dokter v. d. Maas uit Breskens ver leende eerste hulp. Sluis Raadsvergadering. De raad der gemeente Sluis kwam in spoedeisende openbare vergadering bij een. Op voorstel van B. en W. werd overgegaan tot onderhandse gunning van bestratingswerken. Bij de begroting voor 1965 werd in de kap.dienst een be drag opgenomen van f 110.000,- voor uitvoering van bestratingswerken. Voor deze werkzaamheden werd prijsopgaaf gevraagd aan een 3-tal aannemers. De bestrating van de Ridderstraat, Korte Wolstraat, Kaai, Smeestraat, Brugstraat, Garenmarkt en Kalkboei werd gegund aan de fa. Toussaint te Cadzand voor f 71.250,-. Aan Leenhouts' aannemingsbedrijf te Sluis werd gegund de Nieuwstraat van af de Beestenmarkt tot aan de grens met de rijksweg voor f 35.910,-. Retrenchement Dodelijk verkeersongeval. Zaterdagmorgen om half vijf is op enkele meters van de camping „De Zwinhoeve" een personenauto op de kanaaldijk met zeer grote snelheid uit de bocht gevlogen en zes maal over de kop geslagen. De 21-jarige P. J. Bax uit Terheiden is hierbij om het leven ge komen. Een tweede passagier, de 21- jarige J. de J. uit Breda raakte hierbij levensgevaarlijk gewond. De bestuur der, de 19-jarige S. uit Breda, liep geen ernstig letsel op. De jongens keerden terug van Knokke, waar ze de avond hadden doorgebracht. Dr. Bom uit Cadzand verleende eerste hulp en liet de slachtoffers naar het St. Antonius-ziekenhuis te Oostburg overbrengen. De auto werd totaal vernield. Breskens Strandfeest. Door de V.V.V. Breskens zijn op het strand tussen de Handels- en Veerha ven kinderspelen gehouden. De spelen bestonden uit schatgraven, fort bouwen en een tekenwedstrijd. De middag werd een groot succes. Door ongeveer 250 kin deren van de camping en uit het dorp werd aan deze spelen deelgenomen. Aan alle kinderen werd een traktatie aangeboden. Showhoot. Voor de 4e maal is de Breskense showboot uitgevaren. Deze showboot- vaart, door de V.V.V. georganiseerd, is weer een grandioos succes geworden. De plaatsen - 1000 personen - waren totaal uitverkocht en er moesten dan ook personen teleurgesteld worden. De Breskense muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" verleende wederom haar medewerking, terwijl de heer Sluiter met een geluidsinstallatie de dansmuziek verzorgde. De 5e en laatste showboot zal op dinsdag 17 aug. varen. Zeilsucces. Het jacht „Tonnerre de Breskens" van de heer P. Vroon, behaalde de 2e plaats in klasse 2 van de Fastnetrace. In totaal werd het 4e, terwijl het de 3e plaats bezette in het landenklasse- ment. Dit is een bijzondere prestatie als men bedenkt, dat er 153 jachten achter de „Tonnerre de Breskens" ein digden. Wielerwedstrijd. Op maandag 16 aug. tijdens de Vis serijfeesten zal er, na een onderbreking van 8 jaar, weer een wielerwedstrijd worden gehouden en wel voor nieuwe lingen en adspiranten. Hiervoor zijn pl.m. 40 nieuwelingen en 15 adspiran ten ingeschreven. Onder de favorieten bij de nieuwe lingen bevinden zich ook de plaatselijke renners, de Gebr. de Schipper, die ech ter voor eigen publiek een zeer moei lijke wedstrijd zullen hebben te rijden. Laat ons het onmogelijke niet van hen verlangen. Want we mogen niet verge ten dat ze het tegen de beste renners van Nederland zullen moeten opnemen. Om er enkele van te noemen: W. Huis mans uit Achthuizen, kampioen van Nederland; Tini v. Hasselt, winnaar van de Acht van Chaam; Wim Evertse uit Zierikzee; Jan Kiviet uit Borssele en Piet Oomen uit Breda. Drie kandi daten voor de eerste plaates in de Zeeuwse wielercompetitie. En niet te vergeten Sjaak Beun uit Biervliet, Joh. Westerweele uit Sluis, J. Hinneman uit IJzendijke en J. de Poorter uit Hoofd plaat. Nog een renner uit Hoofdplaat, C. de Smit, geven wij de meeste kans bij de adspiranten. Geen voorrang. Op de Duinweg ontstond zondag avond een botsing tussen de motorrij der L. uit Aken I'D.) en de bromfietster, mej. B. uit IJzendijke. Mej. B. verleen de geen voorrang aan de motorrijder. De duorijdster van mej. B., mej. R. T. uit Hoofdplaat, liep hierbij een vleeswond aan een van haar benen op. Nadat dokter v. d. Maas de eerste hulp had verleend, werd mej. T. naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Spreekuur Maatschappelijk Werk Gedurende de maanden juli en Aug., bij dringende zaken, 's avonds tussen 6 en 7 uur tel. (01173) 338. Bezichtiging Marineschepen. De Marineschepen, liggend in de ha ven tijdens de Visserijfeesten, zijn te bezichtigen: Zaterdag: van 9.3011.30 uur en 's middags van 13.3015.30 uur. Zondag: van 13.3015.30 uur. Maandag: van 9.3011.30 uur en 's middags van 13.3015.30 uur. Ter aanvulling van het programma kan nog worden vermeld, dat op maan dag 16 aug., des voormiddags van 10 12 uur, een hengel wedstrijd voor de jeugd zal worden gehouden in de Oude Haven. Gratis deelname voor een ieder, leeftijd t.e.m. 15 jaar. In afwijking van het programma zal het cabaret zowel zaterdag als zondag niet worden gegeven in een overdekte ruimte aan de haven, doch in een overdekte ruimte op het Oranjeplein. De op zondag 22.30 uur aangekondig de muzikale show door de Unie van Breda, zal mitsdien niet op het Oranje plein plaats hebben, doch op het Spui- plein. Voormelde wijziging was o.m. noodzakelijk omreden de overdekte ruim te (tent) teveel oppervlakte in beslag neemt om op het aanvankelijk voorge stelde terrein (Oranjeplein) tevens een muzikale show te houden. Het Comité Visserij dagen verzoekt zo wel pensiongasten als inwoners van Breskens om hun medewerking voor het welslagen van de rondrit van de stoet op zaterdag 14 en zondag 15 aug. a.s. Een ieder wordt verzocht op zater dag 14 aug. tussen 13.00 en 18.00 uur geen auto's of andere voertuigen te parkeren in de hierna vermelde vrij smalle straten, t.w.: Oude veerhaven, Molenwater, Vogelenzang, Dr. Brood- manstraat, Nieuwstraat, Kon. Emma- straat, Papendrecht en alle andere straten in de Visserij buurt. Voor zondag tussen 13.00 en 18.00 uur geldt dit voor de straten: Boulevard, Parklaan, Creijnsenlaan, Langeweg, Ph. van Kleefstraat, Burg. Gerritsenstraat, Weijkmanlaan, Th. F. Blankenstraat, v. Dalestraat, Kon. Julianastraat en Kon. Emmas traat. Tijdens de Visserijfeesten zal in het visrestaurant op de haven een schilde rijen-expositie worden gehouden door de heer A. van Haneghem uit Breskens. Vismijn - Breskens Week van 1 t.e.m. 7 aug. 1965 473 kg. bot 556 kg. schar 644 kg. schol 3997 kg. tong 1 kg. griet 37 kg. tarbot 13 kg. rog 86 kg. kabeljauw 10 kg. paling 13537 kg. export garnalen 349 kg. pellerij garnalen 246 kg. doorgedraaide garnalen 511 kg. onverkochte bot WIELERSPORT Wieier successen van onze plaatselijke renners. GentBrugge (B.). 64 vertrekkers. Hier bestond het parcours uit een goede weg en was het zeer moeilijk aan het peloton te ontsnappen. 2 ronden voor het einde ontsnapten 12 renners w.o. onze 2 Bressiaanders, doch omdat zij er bij waren deden de Belgen geen verdere moeite, waardoor deze mooie kans verloren ging. In de massasprint waren onze jongens een beetje bang voor valpartijen en zaten zodoende niet vooraan. Jan de Schipper werd 18e en hoewel Henk voor hem finishte werd hij niet geklasseerd. 0 Beernem (B.). 74 vertrekkers. Een ronde van 10 km. met gedeelte lijk slechte weg. Het peloton bleef bijna steeds bij elkaar. In de laatste ronden wisten enkele groepjes Belgen, die met velen van dezelfde ploegen aanwezig waren omdat het hier meetelde voor een klassement, nog te ontsnappen en finishten met geringe voorsprong. Om dat Henk de Schipper wegens onwillige spieren en later Johan Westerweele wegens framebreuk waren afgestapt, had Jan als enigste overgebleven Ne derlander, geen steun meer maar werd toch nog 14e in dit zeer sterke renners- veld. 0 St. Laurens (B.). 27 vertrekkers. De renners moesten hier 75 km. af leggen over een slechte weg met er naast een zandpaadje, waar meestal druk gebruik van gemaakt werd. Ook in deze wedstrijd bleven de renners, op enkele kleine ontsnappingen na, bij elkaar. Enkele ronden voor het einde kwam op het zandpaadje de ont snapping, doordat de twee plaatselijke renners met nog 3 anderen gebruik maakten van het feit, dat alle renners achter elkaar reden. Hun ploegmaten stopten op dit paadje goed af en voor iemand er erg in had, was het gat te groot. Henk de Schipper won ook hier de sprint van het peloton en werd dus 6e. Jan de Schipper 8e. Jammer dat onze renners zo dikwijls de goede ontsnapping missen, want in het peloton zijn ze altijd heer en mees ter. Maar laten we hopen dat in Bres kens een van hen bij de goede ontsnap ping present is. BLOEMENAVOND De wagens staan weer klaar, gespijkerd nog de bloemen door vele handen daar, de namen niet te noemen. Hoe leutig bij elkaar te zijn, weg sleur van elke dag ter voorbereiding feestfestijn, met druk gepraat en gulle lach. De avond daalt, 't wordt middernacht, de tijd voor spijs en drank, De vlugge handen ongedacht. Zij rusten even op de bank. Men kijkt, men kijkt, hij wordt weer Imooi, overtreft de vorige jaren En bloem na bloem, zo gaat het door, tot klinkt: ,,'t is vol"; de nieuwe dag |gaat dagen. Duizenden nu wachten; met blij gevoel zal komen: „klaar". De bloem en werkers in gedachten: „wees welkom" en „tot volgend |jaar! Bloemist. DUIVENSPORT P.V. „Strijd in vrede" te Groede Uitslag prijsvlucht vanuit Angerville op zondag j.l., jonge duiven. Los 8.45 u. Aank. Ie duif 13 u. 36 min. 28 sec., snelh. 1234,36 m. per min. 1 J. Merk. 2, 8 H. Simpelaar. 3 O. de Zutter. 4, 5 Joz. v.d. Wege. 6, 12, 13, 15, 20, 2:, 24, 25, 30, 32, 33 en le overd. G. Dusa 'duijn. 7, 9, 14, 19, 28, 29 Schautt.- de Roo. 10. 27 J. van Driel. 11, 16, 26, 31 J. Becu. 17, 18 J. Vermeulen. 22 D. Mo rel. 23 J. Elfrink. Idem oude duiven. 1 Ch. Ras. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 15 aug. Aardenburg, 11 uur, Ds. van Drunen Biervliet, 10.30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 9.30 uur, Ds. Goudzwaard, IJsselmonde Cadzand, 9.30 uur, Ds. Bongenaar, Groningen 19.30 uur, Ds. Doornink Extra collecte verenigingsleven Groede, 9.30 uur, Ds. Doornink 11 uur Duitse dienst Hoofdplaat, 11 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 9 uur, Eerw. Heer Begeer Collecte Ned. Bijbelgenootschap Oostburg, 9.30 uur, Ds. van Drunen Retranchement, 9.30 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 9.30 uur, Ds. van Wijck, Edam Collecte Zuiderzeefonds St. Kruis, 11 uur, Da. de Neeling Sluis, 9.30 uur, Ds. Balk Collecte noodl. kerken en personen St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Collecte noodl. kerken en personen Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte „Zonnegloren" IJzendijke, 9 uur, Ds. Evenhuis Zuidzande, 9.30 uur, Da. de Neeling Vrij Evang. Gemeente Breskens, 9 uur, Ds. Karelse Jr. Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Karelse Jr. Cadzand, 9 uur, Ds. Verboom Retranchement, 10.30 uur, Ds. Verboom Geref. Kerk, Breskens 10 en 3 uur, Ds. Bos, Almelo Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Dr. Lindijer, Rotterdam R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 15 aug. 10e na Pinksteren Feest van Maria hemelvaart H. Mis 7 en 10.30 uur. Hoogmis 8.30 uur In de week H. Mis 7.30 uur Woensdag gezinsmis 19 uur Zaterdag Lof 19 uur Zondagsdienst doktoren. (Van 's zaterdagsmiddags 12 uur t^jn. 's maandagsmorgens 8 uur) Breskens, Groede, Schoondijke: Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 366. Cadzand-Retranchement-Siuis- Zuidzandc Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Lockef eer, IJzendijke, tel. 01176-366 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oost-burg zijn hoofd met beide armen om dit lichaamsdeel althans zoveel mogelijk te beschermen. Hoewel hij overal ste kende pijn voelde, bleef hij nog een hele poos bij zijn positieven. Ze slaan me dood, dacht hijdit is het einde. Langzaam voelde hij het bewustzijn wegzakken. Op een gegeven ogenblik leek het, of hij begon te zweven. Hij hoorde woorden, maar de betekenis er van drong niet meer tot hem door. De pijn we"d ineens minder en toen werd alles donker om hem heen. En stil. De lange wiste zich het zweet van het gezicht en begon met een zakdoek het bloed te stelpen, dat uit zijn neus vloei de. De ander was al lang overeind ge komen en had terloops het gordijn even opzij geschoven om naar buiten te kij ken, maar rond het huisje was verder alles rustig en daarna bepaalde hij zich er toe te kijken, hoe het slachtoffer werd afgetuigd tot deze tenslotte be wusteloos en bloedend in een hoek van het vertrek bleef liggen. Enige tijd was alleen het hijgen van de lange vechtersbaas hoorbaar, die nog altijd rijn zakdoek voor het gezicht hield, tot Peter de stilte verbrak en vroeg: „Wat doen we nou?" (Wordt vervolgd). INHOUD 125 liter f 299 INHOUD 135 liter f 329,- INHOUD 165 liter f 399,- met vriesvak over gehele breedte INHOUD 200 liter f 499 - Breskens, tel. (01172) 617 Groede. tel. (01171) 258

De Schakel | 1965 | | pagina 2