peuse de dames I. Kousemaker te Breskens en E. de Jonge te Schoondijke. Voor het diploma Hoedenmodiste mej. A. Blaakman te Hoofdplaat, allen leerlingen van mevr. K. S. v. d. Velde- Jacobs te Breskens. Wieier supportersclub. Maandag j.l. werd een oprichtings vergadering gehouden voor de oprich ting van een wielersupportersclub t.b.v. de plaatselijke wielrenners die in wed strijden behoorlijke uitslagen weten te behalen. Voorlopig komen daar nog maar voor in aanmerking de Gebr. Henk en Jan de Schipper. Mochten er in Breskens nog meer wielrenners naar voren tre den, dan stelt het bestuur zich ten doel deze ook zoveel mogelijk te steunen. De steun die de renners zal worden gegeven, zal hoofdzakelijk bestaan uit het op kosten van de club vervoeren naar en van de wedstrijden die zij wil len rijden. Dit zal a.s. seizoen meestal in België zijn. Verder is ten doel gesteld een verze kering af te sluiten voor de renners, betalen van bondscontributie, vergoe ding voor trainingskleding en grote uit gaven aan de fietsen. 112 leden hebben zich tot op heden opgegeven voor het financieel steunen van de supportersclub. Mochten er in Breskens nog wielerliefhebbers zijn of personen, die met de Gebr. de Schipper persoonlijk sympathiseren en die als nog lid willen worden, die kunnen zich opgeven bij een van de leden van het bestuur. De contributie is gesteld op f 1,- per maand. Het bestuur is samengesteld uit de heren: M. Leurgans, voorzitter; M. v. Meenen, penningmeester; M. v. d. Vel de, sekretaris; J. v. d. Broecke, J. Ver gouwe, C. Verstraate, A. Vilijn, leden. Showbootvaart. Voor de tweede maal is door de Bres- kense V.V.V. een showbootvaart geor ganiseerd. Met een volledig volgeboekte passagierslijst, n.l. 1000 personen, werd het ruime sop gekozen. De plaatselijke muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" zorgde voor de muzikale omlijsting. Op het rij dek was een bandrecorder geplaatst, die voor de danslustigen de muziek ver zorgde. Biervliet Wielerkoers. Niet minder dan 53 nieuwelingen gingen van start. Al direkt nam Mayen- burg uit Wilnis de benen en bleef ge durende een 20-tal km. met een voor sprong van pl.m. 15 sec. voor het pelo ton uitrijden, waarbij hij talrijke pre mies in de wacht sleepte. Toen werd zijn vooruitgeschoven positie overgenu- men door Willemse uit Hoge Zwaluwe, die het op zijn beurt een 15-tal km. vol hield. Er werd zeer hard gefietst en het was tenslotte Hordijk die met de eer ging strijken. De uitslag was: 1. J. Hordijk, Rotterdam, 60 km. in 1 u. 31 min. 10 sec.; 2. J .de Vrieze, Sou burg; 3. W. Evertse, Zierikzee; 4. H. de Schipper, Breskens; 5. T. van Hasselt, Roosendaal; 6. C. Willemse, Hoge Zwa luwe; 7. J. de Schipper, Breskens; 8. P. Oomen, Breda; 9. J. Kiviet, Borssele; 10. T. Mayenburg, Wilnis; 11. K. van Straten, Schiedam; 12. J. Westerweele. Sluis; 13. K. Frijters, Zegge; 14. C. Koe ken, Achtmaal; 15. D. Lindenbergh, Wolphaartsdijk. De voorwedstrijd voor adspiranten gaf als uitslag te zien: 1. T. Schouwenaar. Kruiningen, 25 km. i.n 39 min. 50 sec.; 2. W. Luppers, Purmerend; 3. J. Blok, Kruiningen; 4. T. Stroosnijder, Kruiningen; 5. B. Duit, Warffum; 6. B. van Lare, Oostburg; 7. C. de Smit, Hoofdplaat: 8. J. Kohier, Rijswijk; 9. C. Priem, Ovezande; 10. P. Vermoen, Zwijndrecht. In de massale eindsprint, die de ad- spiranten uit het peloton op ong. 200 gunnen zijn overjas uit te trekken, liep hij naar de kamer en draaide het licht aan. Een sekonde later kon hij een kreet van schrik ternauwernood onder drukken, want in de beide leunstoelen zaten de twee mannen, in wie hij zijn vorige bezoekers herkende, de zoge naamde uitgevers. Als verlamd bleef Jan Vlaming voor in het vertrek staan en keek met grote ogen van ontzetting naar het tweetal, dat rustig zat te roken en hem glim lachend aankeek. Eindelijk herkreeg hij iets van zijn tegenwoordigheid van geest. Hij bevochtigde de plotseling droog geworden lippen en vroeg: „Wat betekent dit?" De langste van het tweetal ant woordde vanuit zijn stoel, zonder zich noemenswaardig te verroeren: „Daar is eindelijk onze vriend, de boekenschrij- ver. We vonden u tot onze spijt niet thuis, zodat we het ons maar gemak kelijk hebben gemaakt, in afwachting van uw komst. Hoe maakt u het?" Vlaming was min of meer verbluft door de houding van de twee bezoekers, die rustig bleven zitten roken, doch hem onafgebroken fixeerden. Maar ten slotte was dit zijn huisje, waarvoor hij op tijd de huur betaalde en hij was niet van plan dit zo maar langs z'n kant te laten gaan. „Waar haalt u de brutali teit vandaan om binnen te komen tij m. voor de finish inzetten, kwam een der renners ten val. Hij sleurde een 7- tal anderen mee. Twee van hen werden vrij ernstig gewond. De rest kwam er met schaafwonden af. Ook de nieuwelingen wedstrijd kende een valpartij, die de zeer actieve Bert Broere uitschakelde. Hij bekwam vrij ernstige verwondingen. Cadzand De Schorrebloemrit. De achtste Schorrebloemrit, die zo als gewoonlijk werd verreden onder auspiciën van de V.V.V., is ook dit jaar weer een groot succes geworden. De rit voerde door een mooi gedeelte van W. Z.-Vlaanderen. De deelnemers kregen de gelegenheid in de landelijke omge ving van Sint Kruis even op adem te komen. Na een inleidend woord door de vice- voorzitter van de W.Z.A., reikte burge meester J. Leenhouts de prijzen uit in hotel „Du Commerce", waarbij hij dank bracht aan de W.Z.A. voor de techni sche hulp. De beker van de gemeente voor de best geklasseerde automobi list ging naar de heer H. v. d. Hemel uit Biervliet, die slechts 8 strafpunten opliep. De extra toeristenprijzen wa ren voor mevr. P. v. Woerden uit IJs- selstein en de heer Dijkman uit Wilder- vank. De best geklasseerde bromfietser was de heer H. Cappon uit Cadzand met 17 strafpunten. De verdere uitslagen voor auto's en motoren zijn: 2. mevr. Uil, Schoondijke; 3. H. Boekhout, Oostburg; 4. mej. G. de Jong, Cadzand; 5. C. Kolijn, Schoon dijke; 6. mevr. P. v. Woerden, IJssel- stein; 7. v. Tiggelen, Biervliet; 8. A. Ceulenaere, Biervliet; 9. J. Haartsen, IJzendijke; 10. L. Basting, Zuidzande; 11. W. de Bruijne, Cadzand; 12. J. Aers, Oostburg. Bromfietsers: 2. J. Notebaart, Bres kens; 3. A. Buijze, Cadzand; 4. A. Bril, Cadzand. Groede Geslaagd. Te Tilburg slaagde voor het examen tekenen M'.O.A. mej. S. S. Verplanke uit Groede. Schoondijke Auto-ongeluk. Op de Prov. weg Schoondijke-IJzen- dijke ontstond een ongeluk doordat een Belgische personenauto tijdens een ver keerde inhaalmanoeuvre van de weg afraakte, over de kop sloeg en over een sloot heen in een perceel boontjes terecht kwam. Uit het verwrongen voertuig, waar van o.m. het dak tot op de stoelleunin gen was ingedrukt, konden worden be vrijd de Belgische bestuurder H. S. en zijn echtgenote L. L. S.-V. uit Wondel- gem. Het echtpaar liep verwondingen op aan hoofd en handen, terwijl de vrouw nog een hersenschudding be kwam. Zij werden eerst opgenomen in het ziekenhuis te Oostburg en later overgebracht naar Gent. IJzend|jke Uitreiking E.H.B.O.-diploma's. In een bijeenkomst in de huishoud school te IJzendijke had dezer dagen de uitreiking der diploma's plaats aan de geslaagden van de E.H.B.O.-cursus. Na een openingswoord door de voor zitter, de heer J. Marteijn, die vooral de goede harmonie welke er in de af deling heerste, prees, werd koffie met gebak aangeboden. Hierna verkreeg burgemeester J. J. M. Ficq het woord. Hij zei o.a. dat het hem een groot genoegen deed de heer Marteijn na zijn ziekte weer als voor zitter te mogen begroeten. Hij wenste dens mijn afwezigheid? Wie geeft li daartoe het recht?" Het tweetal begon te grinniken en keek elkaar aan. „Leuke meneer, hè"? Echte grapjesmaker. Ach ja, die boe kenschrij vers zijn allemaal zo. Zitten vol humor. Weliswaar een bepaald soort humor. Niet iedereen kan dat be grijpen. Maar wij wel, hè? Wij zijn erg breed van opvatting. Maar gaat u toch zitten, meneer eh Hansen, geloof ik, als ik me goed herinner. Meneer Han sen, incognito. Komt u gezellig bij de kachel zitten, dan kunnen we een beet je babbelen met elkaar. Wat zeg ik° Als goede vrienden, nietwaar? Als oude kennissen onder elkaar". Werktuiglijk deed Vlaming zijn over jas uit en dacht plotseling met schrik aan het pak bankbiljetten, dat hij in zijn binnenzak had. Zouden ze het geld willen hebben? Maar dan werd het vechten. Hij gaf zich zo maar niet ge wonnen. Hij keek nog eens naar het tweetal, dat met een starre lach zijn bewegin gen volgde, slaakte toen een zucht en liep naar de slaapkamer, waar hij zijn overjas op het bed gooide en toen, in een oogwenk het pak bankbiljetten uit zijn zak wrong en het onder het matje legde, waarna hij er dadelijk een stoel op plaatste. (Wordt vervolgd). Tien leden van de padvindersgroep „De Argonauten" gaan deze zomer een tocht van drie maanden (ca. 20.000 km) ondernemen door de landen van het Midden-Oosten in het voetspoor van Alexander de Grote. Eén van de op drachten tijdens de tocht is het in de zware praktijk toetsen van de mate rialen voor warmtewerende kleding en voor koelere tenten. De tenten zijn hiertoe voorzien van een gemetalliseerd dubbeldak. Naast deze tenten zullen eveneens meegaan een aantal gemetalliseerde overalls, met als doel informaties op te het bestuur geluk met deze bloeiende afdeling. Vooral dank bracht hij aan de docent, dokter Lockefeer, die hier voor vele vrije avonden heeft opgeof ferd. Hierna reikte hij aan onderstaan de geslaagden het diploma uit: Rita Baute, Jenny Bogaert, J. E. de Badts, mevr. E. Dees-Risseeuw, Anny Geilleit, C. Impens, mevr. M. Impens- de Wilde, Lea Impens, Ria Kopmels, Anneke de Paepe, mevr. K. Riemens- Dees, Joke Scherbeijn, M. A. van Waes, Imelda de Smit, mevr. J. Bakker-Rie- mens en de heren: Tonny Marteijn, Piet de Smet, Achiel de Sutter, George van Tiggelen, A. Plasschaert. Voorzitter Marteijn dankte de burge meester voor zijn grote belangstelling en het gemeentebestuur voor de finan ciële steun. Bijzondere dank bracht hij aan dokter Lockefeer, die dit werk ge heel belangeloos en met liefde verricht. Hij bood hem een boekenbon aan, ter wijl mevr. Lockefeer bloemen kreeg. Het praktische gedeelte lag in han den van de heren J. Giljam en G. Pol let, die hiervoor eveneens een boeken bon kregen aangeboden. Ook hun da mes kregen bloemen. De avond werd verder doorgebracht met muziek, zang en dans. MULO-EXAMENS Voor het examen Mulo A en handels kennis slaagden te Goes, de dames: E. A. Jansen, D. W. de Jonge en M. Lij- baart, allen te Biervliet. EXAMEN MACHINESCHRIJVEN Aan het Nederlands Handelsinstituut te Terneuzen slaagden voor het examen machineschrijven de dames: A. M. A. Haverbeke te IJzendijke; A. J. M. Dreve te Biervliet; A. A. Gru- ben te Biervliet; E. M. de Ruijsscher te Hoofdplaat; N. J. de le Lijs te Groede; M. E. E. Fijnaut te Oostburg; R. I. Ver- heije te Oostburg; E. M. Gevaert te Oostburg; D. C. Jansen te Sluis; L. I. M. v. d. Neste te Sluis; J. W. Quist te IJzendijke; S. D. Bogaert te Oostburg: M. B. C. Hinneman te Sluis; R. R. M. Buijck te Eede; M. L. Cornells te Bres kens; C. H. C. M. Pollemans te Oost burg; C. M. M. Wijffels te Waterland kerkje; E. C. de Vriend te Eede; M. E. Adam te Groede; J. M. M. de Windt te Oostburg; J. A. A. Koens te IJzendijke; M. E. de Smit te IJzendijke; C. de Guesquière te Sluis; C. C. M. Tas te Aardenburg; A. Buijsse te Aardenburg; M. E. A. Haverbeke te IJzendijke; J. E. S. Dierikx te Schoondijke; E. A. Tim merman te Oostburg: A. S. de Bruijne te Sluis; M. E. Ritico te Breskens; A. E. Verstraete te Sluis; C. Brugge te Sch.- dijke; A. C. van Lare te Schoondijke; M. L. Boer jan te Oostburg; S. C. de Bree te Groede. De heren: F. E. M. van Opdorp te IJzendijke; A. M. Ghijs te Oostburg; D. E. de Betué te Oostburg; J. A. van Buyten te Oostburg; F. J. C. M. Gijsel te Eede; C. Th. R. de Vriend te Aarden burg; N. J. Praat te Aardenburg; M. P. Buijsse te Eede. 0 Aan het Nederlands Handelsinsti tuut slaagden voor het praktijkdiploma stenografie - 130 lettergrepen per mi nuut de dames: J. P. Verduijn te Breskens; J. Voogdt te Hoofdplaat en M. A. Vercruijsse te leveren over de behaaglijkheid en het physiologisch gedrag van de mens in gemetalliseerde kleding. De arts die van het Argonauten-ge- zelschap deel uitmaakt, zal zijn groep gedurende de proeven nauwkeurig ob serveren en o.m. vele temperatuur me tingen uitvoeren. Op deze en nog vele andere wijzen zal Verolme Internationaal N.V. haar produkten die door wetenschappelijk onderzoek zijn ontstaan op de zo zwaar mogelijke wijze beproeven alvorens de markt te benaderen. IJzendijke. 0 Aan het Nederlands Handelsinsti tuut slaagde voor het praktijkdiploma Nederlandse handelscorrespondentie Mej. D. M. L. Begheijn te IJzendijke. WIELERSUCCESSEN VAN ONZE NIEUWELINGEN Afgelopen week hebben onze Zeeuws- Vlaamse nieuwelingen enkele prach tige prestaties geleverd. Te Vinderhoute (B.) werden de Bres- kense wielrenners Henk en Jan de Schipper resp. 6e en 7e. Johan Westerweele uit St. Anna ter Muiden behaalde te Beernem (B.) een lang verwachte en zeer verdiende le plaats. J. Hinneman uit IJendij ke behaalde te Koewacht een mooie 3e plaats. Te Biervliet, waar 60 renners aan de start verschenen, werden de Breskense lenners, die in de eindsprint zeer grote kanshebbers geworden zijn, in de laat ste ronde enigszins verrast, maar toch wisten zij nog prachtige ereplaatsen te behalen in dit grote en sterke renners- veld. Henk de Schipper werd 4e, Jan de Schipper 7e en Johan Westerweele 12e. In de laatste wedstrijd van de 4-daag- se te Waarschoot (B.- waren onze Z. Vlaamse renners weer present en dat was voor de vele sterke Belgische ren ners die daar aanwezig waren, niet ple zierig. De prachtige overwinning van Henk de Schipper, behaald in de 3e wedstrijd van deze 4-daagse, waar Henk de plaatselijke favoriet en zeer sterke renner Jackie Plyson in de sprint klop te, lag nog vers in het geheugen. Dit bleek later wel uit het rijden van Ply son, want nadat zich in de 3e ronde een kopgroep had gevormd van 12 ren ners w.o. onze favorieten en waarvan Henk de Schipper wel de grootste kans hebber was voor de eindzege in de eindsprint, plaatste de sterke Plyson die hier zijn laatste wedstrijd als nieu weling reed en zijn 3e overwinning in dit weekend behaalde, in de laatste ronde een demarage die niemand ver wachtte en toen het gat gemaakt was. ook niemand het dicht kon maken. Wel probeerde Johan Westerweele dit nog, maar Plyson was niet meer te achter halen. In de sprint van het groepje dat op 25 m. achter Westerweele arri veerde, waren de Breskense renners heer en meester. 1. Jackie Plyson, Waarschoot; 2. Jo han Westerweele; 3. Henk de Schipper; 4. Jan de Schipper. Johan Westerweele werd. zonder dat iemand dit verwachtte, door zijn 2e plaats eindoverwinnaar van de 4-daag se van Waarschoot. Een werkelijk prachtig resultaat voor deize jonge ren ner. Henk de Schipper behaalde een mooie 4e plaats in de einduitslag. Jam mer voor Henk was dat hij in de 2e wedstrijd van deze 4-d»agse had moe ten opgeven, want anders had de eind overwinning hem bijna niet kunnen ontgaan. VERTRAGING POSTVERKEER MET CANADA Blijkens van de Canadese postadmi nistratie ontvangen bericht kan de postverzending van en naar Canada, als gevolg van een wilde staking bij enige onderdelen van de postdienst al daar, mogelijk enige vertraging onder gaan.

De Schakel | 1965 | | pagina 2