■^vakantie? tengevolge van de verkoop van bouw grond in het uitbreidingsplan bijzon der goed. In het eertse kwartaal van 1965 was er een gemiddeld tegoed van ca. f 40.000,-. Over het tweede kwartaal kan zulks gesteld worden op f 50.000, De rente-verhouding die de gemeente voor rekening-courant-gelden ontvangt bedraagt momenteel 1.1|4 pCt. en een extra rentevergoeding van 1 pCt. over het laagste credit-saldo per kwartaal. Er bestaat een mogelijkheid om over tollig kasgeld voor kortere termij'n als deposito te beleggen. Wanneer een overtollig kasgeld voor drie maanden zou worden uitgezet, kan een rente van 4'/2 a 5 pCt. worden ontvangen. B. en W. stelden voor tijdelijk een kasgeld tot een bedrag van f 30.000,- a f 35.000,- te beleggen voor de tijd van drie maan den. Met alg. stemmen werd dit voor stel goedgekeurd. Tot slot werd nog besloten tot de vaststelling van de eindwijziging der begroting 1964. Ooatburg Aanbesteding. Door „Het Vrije van Sluis" is in hotel „De Éénhoorn" de aanleg van de Delta- dijk tussen Breskens en Nummer Eén aanbesteed. Het eerste gedeelte van de West Z.-Vlaamse deltawerken gaat.over een afstand van 2100 m. Door 24 be drijven werd ingeschreven. De hoogste drie waren: Aannemings bedrijf Oisterwijk N.V. f 5.300.000,- met verrekening f 5.390.000,-; Fa. v. Gilst de Weerdt, Eist f 5.277.000,- en f 5.353.000,-; P. Boltje Zonen, Zwolle f 5.172.000,- en f 5.242.000,-. De laagste drie waren: J. v. Oord N.V., Utrecht f 4.116.000,- en f 4.176.000; A. van Haaften N.V., Den Haag f 3.943.000,- en f 3.968.000,-; Combina tie J. den Ouden N.V. en fa. C. de Ruijsscher, Biervliet f 3.936.000,- en f 4.017.000,-. De verrekeningen betreffen de te ver wachten loonsverhogingen. De werk zaamheden, die in sept. zullen aanvan gen en binnen Z'A jaar beëindigd moe ten zijn, bestaan uit het verzwaren van dezeeweringen het verhogen tot ruim 9 m. boven n.a.p. De nieuwe dijk komt te liggen op het huidige weggedeelte Nummer EénBreskens, zodat daar een nieuwe weg moet worden aange legd. Het benodigde kleimateriaal (95.000 m3) wordt verkregen door af gravingen van binnendijken bij Cad- zand en Nieuwvliet, terwijl voor een be drag van f 150.000,- van de zandplaat bij Hoofdplaat door de domeinen 700.000 m3 zand is afgestaan. H engelwedstrijd. Door een plaatselijk comité is een hengelwedstrijd georganiseerd, welke aan de Schelde-oever nabij Hoofdplaat werd gehouden. Aan deze wedstrijd na men 80 hengelaars deel, w.o. vele Bel gen. Burgemeester van Leeuwen reikte na afloop in hotel „Victory" de prijzen uit. De uitslag was als volgt: 1. J. de Vlieghe, Heist 785 p.; 2. A. Vrancken, Wakken 570 p.; 3. G. Win- tein, Heist 550 p.; 4. D. Hamelinck 480 p.; 5. B. Haars, Hoofdplaat 390 p.; 6. A. Wintein, Heist 365 p.; 7. P. Scher- beijn, Hoofdplaat 345 p.; 8. B. van de Voorde, Breskens 330 p.; 9. L. Melis, Oostburg 325 p.; 10. W. Roth, Breskens 310 p. Diplomauitreiking. Zaterdag werd aan de geslaagde leer lingen van de Lagere Technische School te Oostburg het diploma uitgereikt. Na de diploma-uitreiking, waarbij het vrijwel voltallige bestuur van de school aanwezig was, overhandigde de heer Barendregt, vice-voorzitter, boekebon- nen aan de leerlingen die in hun klas het hoogste cijfergemiddelde en het hoogste cijfer voor de praktijkvakken hebben behaald. Dit waren: L. Tas, Sluis; N. Vergouwe, Breskens: C. Ver- planke, IJzendijke; W. van Looy, IJzen- dijke; P. van de Voorde. Cadzand en A. de Gardeijn, Schoondijke. Voor het getuigschrift metaalbewer- ken slaagden: J. Bodderij, Sluis; C. Faas, Groede; J. de Feijter, Schoon dijke; A. van Hal, Sluis; J. Hinneman, immers ook op zijn buurman gezin speeld? Punt vier: buurman Lagov be spioneert me met een kijker. Wat is dat voor een vent? Een gepensioneerde po litieman, die gevraagd is een oogje in het zeil te houden? Zoiets van: let op die Vlaming, hij is al een keer of wat veroordeeld voor valsheid in geschrifte. Wie weet, wat hij daar in zijn eentje in dat zomerhuisje aan het bekoksto ven is. Nou, het antwoord daarop is erg ge makkelijk te geven: niets. Ik eet hier en drink en slaap. Luier wat rond over dag en sla af en toe een paar schrijf machineletters tegen het papier aan. Meer niet. Mag dat aisjeblieft? Of moet je behalve een verblijfsvergunning ook nog een eet-, drink-, slaap-, tik- en luiervergunning hebben? Tegenwoordig was niets te gek meer. Jan Vlaming dacht over dit alles diep na en kwam uiteindelijk tot de conclusie, dat hij zich hier een beetje onbehaaglijk begon te voelen. Ergens was er iets niet in orde. Weten ze wat van me en observeren ze mij om te proberen er achter te komen wat ik uitvoer? Ach nee, hersenschimmen zie je, Jan Vlaming. Laat ze allemaal het heen en weer krijgen, die uitgevers en die rus en die buurman met zijn gekke naam. Wit heet er nou Lagov! In Rus- IJzendijke; Th. den Hollander, Aarden burg; D. de Jaeger, Eede; W. van Looy, IJzendijke; A. Manhave, Groede; B. Martens, Aardenburg; J. Oosterling, Breskens; J. de Potter, Sluis; Th. Pro voost, Groede; R. Scherbeijn, Sluis; A. Sturm, IJzendijke; C. Verplanke, IJzen dijke; W. Versprille, Breskens. Een getuigschrift landbouwwerktui- genherstellen ontvingen: H. Baillie, IJzendijke; J. Dierikx, Sluis; C. de Feij ter, Schoondijke; J. van Hee, Oostburg: A. de Hulster, Zuidzande; Th. Cockuyt, Sluis; F. Langenberg. Sluis; F. de Muynck, St. Kruis; J. Roedts, Eede; II. Rutten, IJzendijke; B. de Schoolmeester, Waterlandkerkje; L. Tas, Sluis; N. Vergouwe, Breskens; R. Verschaeve, Aardenburg; A. de Windt, Oostburg; R. de Witte, Sluis. Een getuigschrift timmeren werd uit gereikt aan: P. Brakman, Aardenburg: Th. de Bruijne, Sluis; J. Corijn, IJzen dijke; I. den Dekker, Oostburg; F. Es- seling, Schoondijke; A. de Gardeijn, Schoondijke; N. Nelisse, Oostburg; A. Oosterling, Breskens; P. v. d. Voorde, Cadzand; W. v. d. Wijnckel, Eede. Groede Geslaagd. Voor het prop. examen civiel-inge- nieur slaagde aan de Technische Hoge school te Delft de heer P. den Decker te Groede. Schoondijke Wielerkoers. De na 8 jaar weer gehouden wieler koers voor nieuwelingen, ter gelegen heid van de kermis te Schoondijke, is een groot succes geworden voor de or ganisatoren. Er gingen 32 renners van start, die voor een boeiende wedstrijd zorgden en waarbij W. Huysmans uit Achthuizen zich de sterkste toonde. De uitslag was: 1. W. Huysmans, Achthuizen, 70 km. in 1.46.10; 2. J. de Vrieze, Souburg; 3. P. Oomen, Breda; 4. J. Westerweele, Sluis; 5. A. Wurth, Brouwershaven; 6. J. de Kok, Amsterdam; 7. J. Kiviet, Borssele; 8. J. de Schipper, Breskens; 9. A. van Overveld, Zegge; 10. K. Dek kers, Breda; 11. J. van de Klundert, Breda; 12. C. Koeken, Achtmaal; 13. H. de Schipper, Breskens; 14. W. Evert- se, Zierikzee; 15. M. Joosse, Souburg; 16. J. Hinneman, IJzendijke. Oriëntatierit. Ter gelegenheid van de kermis werd te Schoondijke een oriëntatierit voor auto's, motors, scooters en bromfietsen georganiseerd. De rit was wat het aan tal deelnemers betreft, een groot suc ces. Van start gingen 63 auto's en 18 brommers. Het was voor de organisatoren jam mer dat er midden in de rit door een misverstand bij een controlepost een fout in de rit sloop. Alle rijders waren echter enthousiast over de gevonden „toppertjes". Na afloop van de rit werden door de sekretaris van de Schoondijkse Ge meenschap de prijzen uitgereikt. Hij dankte de organisatoren voor hun ini tiatief en hoopte voor het volgende jaar wederom op een rit. Hij meende te mogen constateren dat ondanks de vele strafpimten, die uitgedeeld moes ten worden, ieder kan terugzien op een gezellige, sportieve middag. De uitslag was: Brommers: 1. J. Haverbeeke, 270 str.- pnt.2. J. van Pamelen; 3. C. de Bart; 4. J. Huibrechts; 5. C. Pijcke; 6. Z. Brakman: 7. G. Huibrechts. 8. J. Cor nells; 9. H. Riemens. Auto's: 1. J. Duste, 140 str.p. (wissel- schaal gem. Schoondijke)2. J. van Hijfte, 140 str.p.; 3. J. Verstraete, 144 str.p.; 4. G. van Waes, 181 str.p.; 5. G. Verroste, 184 str.p.; 6. H. Cammaert. 184 str.p.: 7. R. de Rijke, 185 str.p.; 8. A. Deij, 189 str.p.; 9. Ir. G. Israël, 193 str.p.; 10. J. Lambert, 198 str.p. Aan vele andere rijders konden even eens nog prachtige prijzen worden uit gereikt. Het was een ware prijzenregen die al de moeilijkheden deed vergeten. land misschien, maar hier „Stik", zei hij op een gegeven ogen blik hardop. „Een mens zou het hier op z'n zenuwen krijgen". Hij rookte een poosje en staarde voor zich uit. Zou hij anders maar verkas sen? Weer terug naar de stad? Mis schien dat je in de grote stad toch min der in de gaten liep. Ja, hij was daar stapel. Om te begin nen had hij net de hele maand vooruit betaald. Bovendien was het nogal mooi weer om te gaan verhuizen. Moet je die sneeuw eens zien, wel een halve meter hoog. En dat met die kou je moest er niet aan denken. Ja, hij liet zich daar op zijn kop zitten. Hij deed toch zeker niemand overlast? Waarom lie ten ze hem niet met rust? Vlaming kwam overeind en begon door het vertrek te lopen, heftig aan zijn pijp trekkend. „Ik wil met rust ge laten worden", zei hij halfluid „en door iedereen. Ik laat niemand hier meer binnen, onverschillig wie het is. Ik be taal op tijd mijn huur, dus ik ben hier baas en kan doen en laten wat ik wil. binnen de perken van wet en fatsoen. En dat doe ik. En als dat gespioneer van die Lagov me begint te vervelen, zal ik hem dat eens aan zijn verstand bren gen". Wordt vervolgd). Afscheid. Ingevolge zijn benoeming te Axel heeft de heer A. A. van Lare afscheid genomen als onderwijzer van de Openb. lagere school „Prinses Irene" te Schoon dijke. Namens de gemeente sprak weth. J. de Feijter de scheidende meester, in het bijzijn van de leden der Ouder commissie, kinderen en personeel, toe. Hij noemde de heer van Lare een voor uitstrevende leerkracht. Namens het gemeentebestuur bood hij hem een boe- kenbon aan. De voorzitter der Oudercommissie, de heer G. Israël, sprak zijn grote waar dering uit voor het feit dat de heer van Lare de kinderen ook nog iets meer had meegegeven dan de schoolse vak ken. Hierdoor had hij voor de kinde ren ook altijd „iets" betekend. Namens de Oudercommissie bood hij hem een platenbon aan. De heer de Klerck sprak namens per soneel en kinderen. Hij betreurde het heengaan en meende te mogen consta teren dat de school een goed onderwij zer en het personeel een goede collega verloor. Namens de school bood hij een tweetal boekwerken aan. Waterlandkerkje Blikseminslag. Tijdens een kort, maar hevig on weer in de nacht van 7 op 8 juli j.l., sloeg de bliksem in de timmermans werkplaats van de heer Hermans te Waterlandkerkje. De brandweer was spoedig ter plaatse. De grotendeels uit hout opgetrokken loods kon niet meer gered worden. Het dichtbij staan de woonhuis van de eigenaar liep ook gevaar. De brandweer wist hier met schuimblusapparaten erger te voorko men, zodat de schade beperkt bleef tot gesprongen ruiten en beschadiging aan voordeur en kozijnen. Verzekering dekt de schade. IJzendijke Str eekfanfare. In café „La Porte d'Or" is een druk bezochte vergadering gehouden over de oprichting van een streekfanfare voor West Z.-Vlaanderen. Door de heer P. Ocké uit Terneuzen werd een inleiding gehouden. Er werd een voorlopig werkcomité gevormd dat met de diverse muziekverenigingen in contact zal treden. De verenigingen zullen een circulaire ontvangen met de nodige inlichtingen. Uitdrukkelijk werd gesteld op deze vergadering dat het niet de bedoeling is onder de wieken van de muziekver enigingen te schieten, doch dat men wil komen tot een overkoepelend mu ziekgezelschap. Breskens Wieier comité. Na een stilstand van 8 jaar is het wielercomité weer tot nieuw leven ge komen. Er bestaan reeds ver-gevorder de plannen om tijdens de Visserijdagen een wielerkoers te houden voor adspi- anten en nieuwelingen. Deze koers zal dan worden gehouden op 16 aug. a.s. In het comité hebben zitting: J. Hooftman, voorzitter; R. v. Quekel- berghe, sekretaris; M. van Meenen, penningmeester; M. Faas, J. de Back, W. Verstraaten en K. v. d. Voorde, le den. Afscheid. Gistermiddag is afscheid genomen van mej. R. v. Strien, leidster aan de R.K. kleuterschool te Breskens. Pastoor A. Verhoeven sprak als voor zitter van het schoolbestuur waarde rende woorden. Hij zei dat de kinderen in haar 5-jarige periode zeer veel van haar gehouden hebben, hetgeen wel be wijst dat zij met de kinderen kon om gaan. Het is jammer, aldus spr., dat U de school gaat verlaten, doch er is een tijd van komen en van gaan. Namens de ouders en het schoolbestuur over handigde pastoor Verhoeven haar een enveloppe met - inhoud. Hij hoopte dat zij hiervoor iets zou aanschaffen als herinnering aan deze tijd. Mej. V. Strien dankte voor de vrien delijke woorden en de enveloppe en no digde de aanwezige ouders uit voor een bezoek aan haar woning te Vlissingen. Tot haar opvolgster is benoemd mej. E. Plasschaert uit Sluis. Bejaarden-uitstapje. Zaterdag j.l. maakten de bejaarden uit Breskens hun jaarlijks uitstapje, georganiseerd door de Oranjevereniging ..Prinses Marijke". 's Morgens om 9 uur vertrok het uit 145 personen bestaande gezelschap met een 3-tal bussen van de S.B.M. voor een tocht door midden-België. Bij Eede werd de grens gepasseerd en ging het via Maldegem langs mooie binnenwe gen op Oudenaarde aan, waar men op de markt uitstapte en het zeer mooie oude stadhuis, alsmede de talrijke oude geveltjes der diverse gebouwen kon bewonderen. In een mooie ruime zaal werd vervolgens de koffie ge - bruikt met een traktatie. Na deze gezellige rustpauze ging de tocht verder door de Vlaamse arden nen via Ronse naar Geraardsbergen. waar op de z.gn. „muur van Geraards bergen" in een zaal van het aldaar staande hotel smakelijk werd gegeten van de meegenomen belegde broodjes. Na afloop van de maaltijd kon men genieten van een zeer mooi uitzicht over de prachtige omgeving. Het zonnetje scheen en in de aller- w Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid? Laat uw vakantie niet bederven Neem 'ASPRO' mee Want u weet 't: 2 ASPRO5 CtfèHtioeet fit! beste stemming werd dan ook de reis vervolgd via Aalst en Dendermonde naar het meer van Overmeire, waar men vanuit het restaurant een mooi uitzicht had op het water, waarop veel gasten vertoefden in te huren speed boten, roeibootjes, kano's en water fietsen. De tocht ging verder via Gent naar Zelzate langs de kanaalwerken en de vele nieuw gevestigde industriën naar Terneuzen. Hier werd voor de tweede maal gegeten in hotel „Rotterdam", tijdens welke maaltijd burgemeester Eekhout, die evenals dokter van der Maas, vergezeld van hun echtgenotes de tocht meemaakte, woorden van dank sprak tot het bestuur van de Oranjevereniging voor de perfecte or ganisatie van het uitstapje en speciaal tot voorzitter de Hulster, die bedankt heeft als voorzitter van de Oranjever eniging en zeventien maal het bejaar den-uitstapje hielp organiseren. Nadat één der oudste deelneemsters, mevr. Saai, ook nog dankwoorden had gesproken namens de bejaarden, dank te de voorzitter de burgemeester voor zijn vriendelijke woorden. Hij bracht hem, evenals dokter v. d. Maas, spe ciaal dank voor hun bereidwilligheid steeds deze reizen te willen meemaken. Ook de chauffeurs, die via de microfoon de mensen van alles, wat er te zien viel, op de hoogte hielden, alsmede de dames die de gelden hebben ingeza meld en niet te vergeten de milde ge vers en geefsters, werd hartelijk dank gebracht. Langs de Dowfabrieken en de kust weg door de Braakman keerde men dankbaar en voldaan over het mooie uitstapje weer huiswaarts. iSchoolreisjes. De leerlingen van klas 1, 2 en 3 van de School met de Bijbel maakten een uitstapje naar Bergen op Zoom. Eerst werd de Wouwsche Plantage be zocht, daarna de speeltuin Rozenoord. Een bezoek aan de watertoren in Ter neuzen vormde het slot van het uit stapje. De leerlingen van klas 4 en 5 maak ten een uitstapje naar Brussel, waar ze o.a. het Atomium, het Kongomuseum en het vliegveld bezochten. Ook maak ten ze een rondrit door de stad. Op de terugweg werd de speeltuin in Aarden- burg bezocht. De leerlingen van klas 6 hebben en kele dagen een bezoek gebracht aan de Jeugdherberg „De Klavervelden" te Bergen op Zoom. Ze bezochten al fiet send de vennen, vliegveld Woensdrecht, Wouwsche Plantage en speeltuin Ro zenoord. Ook werd de stad Bergen op Zoom met een bezoek vereerd. Jubileum. Op het groepsbureau van de rijks politie te Breskens is de heer J. Lalkens gehuldigd voor zijn 25-jarig jubileum bij de politie. Voor deze plechtigheid waren mede zijn vrouw en kinderen uitgenodigd. Adjudant C. den Otter uit Middelburg wenste de jubilaris geluk namens de districtscommandant te Middelburg en overhandigde hem de gebruikelijke cheque. Vervolgens sprak adjudant J. van de Woestijne, die hem namens de groep Breskens een hengelmolen aanbood. Namens de afd. West Z.-Vlaanderen van de Alg. Politiebond sprak wacht meester le klas J. Klaassen uit Schoon dijke, die hem namens de bond een ge- tschenk onder couvert overhandigde. Aan het slot van de bijeenkomst dankte de jubilaris alle sprekers. De heer Lalkens kwam op 13 juli 1940 te Sas van Gent in dienst bij het toen malige korps der marechaussee. In 1943 kwam hij als wachtmeester naar Bres kens en in 1945 ging hij naar Groede. Op 1 jan. 1946 kwam hij in dienst van de toen opgerichte rijkspolitie; in 1950 w*erd hij overgeplaatst naar West- kapelle, waarna in 1953 zijn bevorde ring tot wachtmeester le klas volgde. In 1956 werd hij overgeplaatst naar Driewegen op Zuid-Beveland om daar na in 1964 wederom naar Breskens te komen.

De Schakel | 1965 | | pagina 2