^vakantie? BADTASSEN het Ledelplein werden de groepen en de individuelen door burgemeester J. van Leeuwen begroet. Aan de vierdaagse deelnemers werden herinneringstekens uitgereikt. Tot de trouwste deelnemers behoorden mej. Lena van Hal, mevr. Riemens-'t Gilde, dhr. W. Bakker en mej. Dekker. Bij de schoolwandeltochten ging de winst naar Jeugdbelang uit IJzendijke met 1028 pnt.; 2. openb. lagere school Cadzand 1005 pnt.; 3. openb. lagere school Oostburg 950 pnt.; 4. Wandel sportvereniging St. Bavo te Oostburg 891 pnt.; 5. Chr. wandelsportvereniging te Oostburg 776 pnt. Schoolreisje. De leerlingen van de 5e en 6e klas van de Openb. lagere school te Oost burg maakten vorige week donderdag en vrijdag een 2-daagse schoolreis. Dere keer was Amsterdam het eind doel van de reis, waar verschillende be zienswaardigheden werden bezocht, zo als Schiphol, Artis en het Rijksmuseum. Ook werd nog een rondvaart door de grachten gemaakt. Er werd overnacht in een jeugdherberg. Geslaagd. Aan de R.K. H.B.S. en M.M.S. voor West Z.-Vlaanderen „St. Eloy" te Oost burg, slaagden voor het eindexamen h.b.s.-A; Miriam Claessens, Harold Boerjan, Paul Robesin en Tonny Tas te Oost burg; Lima Maenhout, Miel Groosman en Charles Mareels te Sluis; Greet Rootsaert te Aardenburg; Augie Provoost te IJzendijke. Drie kandidaten werden afgewezen. Geslaagd. Mej. P. N. van der Weel te Oostburg slaagde dezer dagen als adjunct-com mies bij 's Rijks belastingen. Mej. v. d. Weel behaalde bij het op 2 juni j.l. te Terneuzen gehouden schriftelijk exa men zodanige resultaten, dat zij werd vrijgesteld voor het mondeling gedeelte van het examen. Nieuwe directeur P.T.T.-kantoor. De heer C. Karreman uit Bergen op Zoom is met ingang van 1 juli a.s. be noemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Oostburg. De heer Karreman is 35 jaar en trad in 1946 als kantoorbediende bij de P.T.T. in dienst. Hij was laatstelijk werkzaam op het kantoor te Bergen op Zoom. Schoondljke Zwemonderwijs. Evenals het vorige jaar heeft de Schoondijkse Sportvereniging ook dit jaar weer het initiatief genomen tot het geven van zwemlessen in het in- struktiezwembad. Momenteel ontvangen ruim 60 personen onderricht van de heer Bruggeman, drie avonden in de week. Koliekten. De Simavi-kollekte heeft te Schoon- dijke f 170,45 opgebracht; de inzame ling voor het Roode Kruis f 322,06 en de A.V.O.-kollekte bracht f 81,72 op. Voetbalwedstrijd. Zaterdag 26 juni a.s. wordt op het gemeentelijk sportterrein weer de be kende voetbalwedstrijd tussen de mid denstand en de ambtenaren gehouden, t.b.v. de kas voor de reis van beiaarden. Het wisselbekertje is op het ogenblik bij deur liep, die hij opende. Hooi werf keek de man in zijn man chester huisjasje vriendelijk aan, liet hem zijn penning zien en zei ,.Mijn naam is Hoolwerf, van de politie. Kan ik u even spreken?" Politie! Vlaming schrok, doch pro beerde zich zo goed mogelijk te beheer sen. Hij wist na veel moeite een lachje te voorschijn te toveren en deed een paar passen achteruit. „Komt u ver der, meneer Hoolwerf". En gelijk dacht hij: zouden ze het weten van die in braak, enige dagen geleden? Even Ja- ter zaten ze in de kleine kamer, ieder in een hoek bij het raam. Hoolwerf keek gewoontegetrouw eens rond en zag de schrijfmachine op de tafel staan met een hnlf betvpt vel er in. „Meneer Hansen, om maar dadelijk met het doel van mijn komst voor de draad te komen: hoe lang bent u nog van plan in onze gemeente te blijven wonen?" Vlaming keek verwonderd op. Eén ogenblik flitste het in hem op- dus het gaat niet over de inbraak. En dat stel de hem alweer een beetje gerust. „Hoe zo, meneer?" vroeg hij om tijd t.e win nen. Hoolwerf gimlachte. „Kijk eens. me neer Hansen, u zit ons niet in de weg hoor. Beslht niet. We weten, dat u een rustig mens bent, waar niemand last van heeft en de dames Bokhoven ge ven hoog van u op. Bovendien is het voor hen prettig, dat in de winter al thans één van hun huisjes verhuurd is". de middenstand. De ambtenaren zullen dus weer eens over de brug moeten ko men. Gezien de opstelling van de spe lers, beloofd het een spannende wed strijd te worden. Aanrijding. Op de Prov. weg Schoondijke--IJzen dijke had ter hoogte van de Oranje- dijk een aanrijding plaats tussen de 72-jarige wielrijder D. uit Schoondijke en een personenauto, bestuurd door M. uit Eindhoven. D„ die van de Oranje- dijk kwam, verleende geen voorrang aan de auto en kwam frontaal in bot sing, waardoor hij in de graskant te recht kwam. Dokter Lievens uit IJzendijke ver leende eerste hulp en bracht D. naar zijn woning. Ovenstelling speelveldje. In de loop van deze week zal het speelveldje hoek Kerkelaantje—-Expedi- tieweg voor de kleinere jeugd worden opengesteld. Op het veldje bevinden zich een grote zandbak en diverse klim- en klauterapparaten. Waterlandkerkje Verkeer s examen. Door 14 leerlingen van de Inspecteur Leenhouitsschool te Waterlandkerkje werd deelgenomen aan het verkeers- examen. De volgende leerlingen behaal den het diploma: Tom de Jong, Henk Hubregtsen, Kaat je Dekker, Freddie Bron, Hettie Diele- man, Ellie Heinsdijk, Joke Haartsen, Sera Dieleman, Jackie de Groote, Willy de Jonge, Piet Dhont, Conno Risseeuw. Het praktische gedeelte werd te Oost burg afgenomen. Breskens Officiële ingebruikneming gemeentelijke sportvelden. Op zaterdag 3 juli a.s. zullen de nieuwe gemeentelijke sportvelden officieel in gebruik worden genomen. Het program ma hiervoor ziet er als volgt uit: 13.45 uur: aftrap door burgemeester J. A. Eekhout voor de voetbalwedstrijd Walcheren (zaterdag-voetbal) tegen West Z.-Vlaanderen (zondag-voetbal). Vervolgens: korf bal wedstrijd Walche ren „Z.K.B." twaalftal tegen Zeeuws- Vlaams twaalftal. Hierna volgen judo- en turn de monstraties. Verder zal een muzikale show wor den gegeven door de plaatselijke mu ziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" en de gezamenlijke drumbands van Breskens en Vlissingen. De toegang is gratis. De afmars der gezamenlijke sport verenigingen, voorafgegaan door de muziekvereniging en drumbands is om 13.30 uur vanaf het gemeentehuis. Dierelfde middag zijn er om 15 uur in het zwembad internationale zwemwed strijden met deelneming van de St. Niklaase- en de Zeeuws-Vlaamse zwem verenigingen. Schoolreisje. Door de leerlingen van de le en 2e klas der R.K. school te Breskens werd o.l.v. het onderwijzend personeel en le den der oudercommissie, een schoolreis gemaakt. Vanuit Breskens ging het naar Knokke, waar een speeltuin werd be zocht. 's Middags werd het strand te Cadzand nog aangedaan. Moe en tevreden keerde men 's avonds Hij keek eens rond. „U zit hier heel gerieflijk, meneer Hansen. Maar voor schrift is nu eenmaal voorschrift en dat luidt voor wat niet-ingezetenen betreft: een woonvergunning van maxi mum drie maanden, zulks met het oog op de vakantiegangers, hotel- en pen siongasten. In zekere zin valt u even eens daaronder. U bent hier half sep tember gekomen, dus de drie maanden zijn verstreken. Wat doen we daar aan, meneer Hansen?" Vlaming, die nog niet helemaal ge rust was, kwam nu wat meer tot zich zelf. verroest, alles wat hij gedacht had. maar dit Wist hij veel af van een woonvergunning. Waar had je vandaag de dag al geen vergunning voor nodig? Hij haalde zijn schouders op en ant woordde: „Als ik in overtreding ben, meneer Hoolwerf, dan is dit geheel door onwetendheid. Ik dacht, dat men in een vrij en democratisch land als het onze kon gaan en Staan en blijven waar en wanneer men wilde?" Hoolwerf lachte hartelijk. „Ach ja, meneer Hansen, in normale omstandig heden kan dat natuurlijk wel. Maar ten opzichte van het woningprobleem leven we helaas nog in buitengewone omstandigheden, vandaar deze plaat selijke verordening. Maar zoals gezegd: wij hebben niet de minste last van u, dus waarom zullen we u wegjagen? Gaat u morgenochtend even naar het gemeentehuis. Ik ben er van overtuigd, dat men uw verblijfsvergunning voor drie maanden zal willen verlengen". in Breskens terug. Schoolreisjes. Dinsdag j.l. maakten de leerlingen van de klassen 3 en 4 van de Openbare lagere school uit Breskens him jaarlijk se schoolreis naar de „De Warande" bij Oosterhout. Onderweg werd enige malen uitge stapt om de benen te strekken en spel letjes te doen. In de speeltuin en roei- vijver werd volop genoten. Op de terugweg werd een bezoek ge bracht aan de speeltuin „Rozenoord" bij Bergen op Zoom. Al met al viel het weer nog mee. 0 De hoogste klassen maakten op die zelfde dag hun reis naar Rotterdam. GESLAAGD. Bij de aan de Rijkskweekschool te Middelburg gehouden examens 2e 1 eer kring slaagden de dames: C. A. J. W. de Groote, S. P. Morel en E. J. M. Verhage, allen te Oostburg. De heren: G. P. M. de Sutter te IJzen dijke en P. F. L. van 't Westeinde te Groede. EXAMENS KLEUTERONDERWIJS. Bij de gehouden examens aan de Gemeentelijke Opleidingsschool voor Kleuterleidsters te Middelburg slaagden voor de hoofdakte kleuterleidster de dames: E. F. Doolaege te Sluis en M. J. P. Heijboer te Breskens. Voor de akte leidster slaagden de dames S. F. Behage te Breskens, M. L. A. van Damme te Groede en J. F. Fremouw te Schoondijke. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE SCHOONDIJKE. over de maand mei 1965 GEBOREN: 25, Eva Maria, d. van Jan de Feijter en van Clara Suzanna van der Hooft; 27, Fran<?oise Maria Jeani- ne, d. van Henricus Gerardus van Gef- fen en van Maria Elisabeth Mathilda van den Boomen. OVERLEDEN4, Izaak Aarnout de Brauwer, 75 j., wonende te Schoon dijke; 16, Adriaan Triou, 74 j., wonen de te Schoondijke. HUWELIJKEN: Geen. INGEKOMEN: 7, Willem Oosterling, van Groede naar Pr. Bernhardstraat 2; 10, Janneke J. Buijze, van Cadzand naar Dorpsplein 5; 10, Suzanna A. Scheele, wv. Leenhouts, van IJzendijke naar Pr. Bernhardstraat 2; 11, Dina G. Jongejan, wv. Oppe, van Axel naar Dorpsstraat 57. VERTROKKEN: 3, Marie A. Cammaert, ev. Van de Vijver, van O 54 naar Sluis; 7, Polidor van Hee, van W 21 naar Oost burg; 19, Elizabeth S. Luteijn, van O 28 naar Utrecht. KORFBAL. B.K.C. juniorenTogo junioren 64. Een met een zeer hoog tempo en od revanche van de vorige nederlaag be lust Togo stelde de Bressiaanders voor zware problemen. Zoals het zo vaak gaat vallen de doelpunten aan de an dere kant, want in de 5e minuut maakte R. de Lobel er 10 van. Direct hierop echter was de stand gelijk 11. Nadat de Togo-storm wat voorbij was en de B.K.C.'ers zich aan hun tegenstander hadden opgetrokken, werd het door R. Heijboer 21, waarmee de rust aan brak. Reeds in de 2e minuut na de rust maakte Togo weer gelijk 22. Nu was de Goese ploeg aan de beurt om een voorsprong te nemen, wat zij dan ook deden 2—3, maar T. Flikweert veran derde de stand in 33. En weer was het Togo die voor kwam met 34, maar deze keer voor het laatst. Via P. v. d. Lijke in de 25e min. en Joke v. d. Vlaming keek de rechercheur ont spannen aan. „Denkt u?" „Meneer Hansen, als de politie geen bezwaar heeft - en ik zei u al dat wij niets tegen u hebben - dan doet men dat zonder meer. Het kan u misschien een gulden kosten, maar wat betekent dat voor een bekende schrijver als u, nietwaar?" Hoolwerf lachte breeduit en Vlaming grinnikte van de weeromstuit maar een beetje mee. De rechercheur stond op. „Zo, ik heb mijn plicht weer gedaan". Hij boog zich voor het raam en keek naar de villa van Lagov. „Leuk uitzicht hebt u hier, hè? Vindt u ook niet? Uw buurman is al een even rustig mens als u. Hebt u al kennis met hem gemaakt? Een heel aardige baas, die meneer Lagov. Rente niert zo'n beetje". „We hebben elkander een paar maal gegroet, meer niet. Ik ben hier voor de rust, meneer Hoolwerf, en „Ja, dat weet ik. U begrijpt, de politie is altijd een beetje nieuwsgierig. Dat is zo ons vak. We weten, dat u hier in cognito verblijft om geen last te hebben van de mensen, die beroemdheden als u en anderen doorganas niet met rusi la ten. En hier zult u die rust wel vinden, nietwaar? Apropos - Gert Hoolwerf deed een paar passen door het vertrek en bleef voor de schrijfmachine staan - u bent toch aan het werk, zoals ik zie. Gaat het een beetje met de inspi ratie?" (Wordt vervolgd). Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid? Laat uw vakantie niet bederven Neem 'ASPRO' mee Want u weet 't: 2 ASPRO s ■ètiJent uteeb jfit/ Lijke en A. Rijckaert trokken ook nu weer de Bressiaanders aan het langste eind en wel met 64. Alles bij elkaar genomen toch wel een verdiende over winning. 0 B.K.C. adsp.Swift B 30. Ook in deze wedstrijd heeft de bezoe ker de terugreis zonder punten moeten maken. Een over de gehele wedstrijd beter spelend B.K.C.-team verdiende de overwinning volledig. Door doelpunten van M. de Jonge 10 en 20 voor de rust en door KI. Kousemaker na de rust bleven de punten in Breskens. 0 B.K.C. A pupillenAnimo pupillen 40. De pupillen A van B.K.C. bewezen nogmaals dat zij en niemand anders de titel toekomt door met een overtuigen de nederlaag door doelpunten van W. Kooman, R. Mookhoek en K. Buijze, de Souburgers naar huis te sturen. 0 Swift C pup.B.K.C. B pup. 02. De enige uitspelende B.K.C.-ploeg keerde eveneens met de overwinning uit M'burg terug. De doelpunten wer den hier gemaakt door P. de Koster en L. v. d. Meule. DUIVENSPORT Duivenver. „Nog Sneller", Breskens Uitslag prijsvlucht vanuit Beaumetz op zondag j.l., jonge duiven. Los 7.30 u. Aank. le duif 9 u. 13 min., snelh 1386 m. per min. 1, 15, 18, 45 48, 56, 69, 70 J. van Gijs. 2, 20, 79, 80, 90, 102, 118, 121, 124, 141 P. Blaakman. 3, 8, 128 A. v.d. Heuvel. 4, 14, 55, 114, 116, 131, 139 J. Oosterling. 5, 86, 134 J. Robijn. 6, 16, 32, 49, 63, 96, 109 M. Quaars. 7, 38, 57 Ad. Verstraa- ten. 9, 13, 81, 91, 106 I. de Jonge. 10, 33, 95 J. Quaars-V. 11, 46, 68 P. Cornells. 12, 107 H. Schelstraete. 17, 28 Jn. Faas. 19, 76 J. Jacobs. 21, 39, 85 T. Smalle- gange. 22, 27, 67, 117 J. Wisse. 23, 34, 50, 71, 75 A. Cornelis. 24, 58, 77, 92, 127 J. v. Oostenbrugge. 25 A. Versprille-H. 26, 125 E. Rijckaert. 29. 54 Ko Quaars. 30 H. de Krijger. 31, 53, 78, 100 W. Bruijnooge. 35, 99 J. Zeegers. 36 J. Don- ze. 37, 61, 140 A. Bondewel. 40 M. de Reu, 41 C. v. Opdurp. 42, 47, 122, 137 1, Ritico Zn. 43, 94 A. Vermeulen 44 Jac. Pleijte. 51, 88, 108, 126 J. Buize. 52, 115, 120 A. de Meester. 59, 60 W. Ver- straete. 62, 64, 89 A. Versprille-K. 65, 72, 119 J. v.d. Broecke. 66, 73 A. Boek hout. 74, 129, 136 W. Fenijn. 82, 101, 103, 123, 133, 135 J. Quaars-L. 83, 104. 105 J. Reinhout. 84 A. de Jonge. 87 J. v.d. Velde. 93 R. v. Quekelberghe. 97 J. Jansen. 98, 111 J. Vermeulen. 110, 143 G. Boekhout. 112, 113, 138 G. v.d. Velde. 130 A. de Hulster. 132, 144 J. Faas-de R. Idem oude duiven. 1 J. v.d. Broecke. 2, 24, 26 J. Faas- de R. 3, 15 J. Quaars-L. 4, 10, 18 A. v.d. Voorde. 5 en le overd. Ko Quaars. 6, 25 J. de Meester. 7, 16 J. Carels. 8, 11 J. Klaaijsen. 9 J. Pjjcke. 12, 17, 21, 23 I. Ritico Zn. 13 A. Cornelis. 14 J. Wisse. 19 J. Zeegers. 20 J. v. Oostenbrugge. 22 G. Boekhout. 27, 30 J. van Gijs. 28 J. Buize. 29 Ad. Verstraaten. Uitslag prijsvlucht vanuit Mou- lins op zaterdag 5 juni j.l. Los 7.00 u. Aank. le duif 17 u. 11 min. 58 sec., snelh. 879 m. per min. 1 J. van Oostenbrugge. 2 I. Klaaijsen. 3, 9 A. Vermeulen. 4, 5 A. Versprille-K. 6 A. Bondewel. 7 J. van Gijs. 8 A. Cor nelis. P.V. „Strijd in vrede" te Groede Uitslag prijsvlucht vanuit Beaumetz op zondag j.l., jonge duiven. Los 7.30 u. Aank. le duif 9 u, 16 min. 2 sec., snelh 1333,34 m. per min. 1, 43 46 en le overd. L. v.d. Wege. 2, 22, 55, 68 Iz. Schippers. 3 W. Vinjé. 4, 13 F. Ras. 5, 60 J. Stokkerman. 6, 18, 23, 39, 42, 45, 47 D. Ekkebus. 7, 52, 59, 64 J. van Driel. 8, 14, 32, 36, 40 Ch. Ras. PARFUMERIE MAAS-HAMELIJNCK Mercuriusstraat 24 Breskens Telefoon 857

De Schakel | 1965 | | pagina 2